GEMEENTE WADDINXVEEN Bert v.d. Beid op studiereis in Marokko AGENDA BIOSCOPEN TON STEENBERGEN EXPOSEERT IN GALERIE DEN BOON TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN WELZIJNSZAKEN SPREEKUREN VERKIEZINGEN BESTEMMINGSPLANNEN VERGADERINGEN A VONDOPENSTELLING INZAMELINGEN MILIEUZAKEN «WWW ■i 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 vrijdag 11 april: I ih y WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDaG 9 APKIjl 19»ö 01820-16066 010-362244 Waddinxveens cultureel werker Bert v.d. Beid (rechts op de foto) tijdens •a Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad Dinsdag 15 april 1986, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijk agendapunt: Bespreking ’’Prognose 1986-1996”. De kiezer aan wie is toegestaan per brief te stemmen kan uitsluitend op die wijze aan de stemming deelnemen. Voor nadere informatie: Bureau Burgerzaken, tel. 14433, tst. 242. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Kamermuziekconcert Op donderdag 17 april a.s. zal in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen een kamermuziekconcert worden verzorgd door Wilbert Hazelzet, traverso en Ton Koopman, clavecimbel. Zij zullen werken van Johann Sebastian Bach vertolken. Kaartverkoop op het gemeentehuis, Bureau Burgerzaken, op werk dagen tussen 8.30 en 12.30 uur (ook telefonisch) en vanaf een half uur voor de aanvang aan de zaal. Het concert begint om 20.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Waddinxveen, 9 april 1986. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 14433 14433 Commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en woonruimtebeleid Donderdag 10 april 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijk agendapunt: Fraudenota ’’Fraude, misbruik en oneigenlijk gebruik”. FILMHUIS GOUDA Do. lOt/mzo. 13 april: 10 JA AR FILM HUIS GOUDA. SCHOUWBURG Do. 8.15 uur, zo. 4 en 8 uur: ROCKY IV, 12 jr. Zo. en Wo. 2 uur: SNEEUWWITJE EN DE ZEVEN DWERGEN, a l THALIA Do. envr. 8 uur, za. 3.30,7 en 9.15 uur, 3.30 en 8 uur, ma. en wo. 8 uur: Schatjes 2 - MAMA IS BOOS, a.l. Za. en zo. half twee, wo. half drie: SJORS EN SJIMMIE EN DE REBEL LEN, a.l. Dinsdagavond 8 uur: KRAMER VER SUS KRAMER, 16 jr Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. Gemeenteraad Maandag 14 april 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Mededelingen en ingekomen stukken. Beslissing toelating benoemde raadsleden. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Stemmen elders De kiezer, die aan de verkiezingen wil deelnemen in: a. een ander stembureau dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproepkaart ontvangt; b. in een andere Nederlandse gemeente bijv, wegens vakantie, werkkring, verhuizing kan hiervoor een verzoek indienen. De pedagogische academie van Tanger, waaraan de Waddinxvener Bert v.d. Beid ook een bezoek heeft gebracht. WADDINXVEEN - De Waddinxveense welzijnswerker Bert v.d. Beid (36) is deze week nog op studiereis in Marokko, samen met een dertigtal Gouwenaars. Hij is daar om kennis te nemen van het leven en werken in dit Noordafrikaanse land. Zoals vorige week bericht is de medewerker van het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar ook met een brief van het Waddinxveense gemeentebestuur op zak vertrokken. De beschikkingen worden van kracht na afloop van de genoemde periode, tenzij voordien een beroep tegen (een van) deze beschik kingen is ingediend. Een beroepschrift kan worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht, of kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs hiertoe niet in staat ge weest zijn. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1,2513 AA Den Haag. stad en daarbuiten Gezondheidszorg. Bezoek aan de kli niek de la sécurité sociale. Ontmoeting met marokkaanse artsen. zaterdag 12 april: Vertrek uit Tanger naar Amsterdam. Het ministerie van Cultuur heeft ook een vestiging in de havenstad Tanger. Deze brief voor het stadsbestuur van Tanger is maandag aangeboden. Aan vankelijk zou dat vandaag (woensdag) gebeuren, maar er kwam een wijziging in het programma vanwege een nationa le feestdag. In de brief schrijven B. en W. dat er in Waddinxveen 200 Marok kanen wonen en dat het gemeentelijk beleid er op is gericht hen zoveel moge lijk thuis te laten voelen. Inmiddels stuurde Bert v.d. Beid het Weekblad voor Waddinxveen diverse i foto’s over zijn studiereis. Vooral met het onderwijs in Marokko werd inten sief kennisgemaakt. Overigens viel het hem op dat lang niet alle gestelde vra gen rechtstreeks worden beantwoord. Maar de grote gastvrijheid maakt dat weer goed. ”Wij hopen dat de uitwisseling ertoe zal bijdragen dat wij Nederlanders beter begrijpen hoe Marokkanen in hun thuisland leven en dat die kennis ons be ter in staat zal stellen ervoor te zorgen dat zij zich in Nederland thuisvoelen”, aldus B. en W. Deze week loopt het programma van Bert v.d. Beid en de anderen ten einde. Zaterdagavond keert iedereen weer in Nederland terug. Het resterende pro gramma vermeldt als punten: donderdag 10 april: Bezoek aan het dorp Asilah tevens aan de markt aldaar. Bedoeling is het ver schil aan te tonen tussen het leven in de Waddinxveens cultureel werker Bert v.d. Beid (rechts op de foto) tijdens een ontvangst in de Marokkaanse staa Tanger. Om hem heen een aantal andere deelnemers aan de tiendaagse studiereis. In het Noordmarokkaanse Tan ger zijn hier de vrouwen op weg naar de kasbah, een doolhof van ongelooflijk nauwe straatjes en vele winkeltjes. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de Nederlandse Hartstichting ver gunning verleend voor een collecte in de periode 14 tot 20 april 1986. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Stemmen bij volmacht De mogelijkheid bestaat ook om bij volmacht te stemmen. A. Met gebruikmaking van een volmachtlegitimatiekaart. De volmachtlegitimatiekaart dient uiterlijk 7 mei 1986 te wor den aangevraagd met behulp van een formulier dat ter gemeen tesecretarie, bureau Burgerzaken kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek kan de gemachtigde in een wille keurige Nederlandse gemeente voor de volmachtgever stem men. B. Door middel van overdracht van de te ontvangen oproepings- kaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorko mende verklaring te worden ingevuld en door volmachtgever en gemachtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (21 mei 1986) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden inge diend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend te gelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart worden verstrekt. Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum Dinsdag 15 april 1986, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Vakantiedag 20 mei 1986. Financiering manifestatie. Rapport commissie Analyse Schoolgrootte. Rapport commissie Automatisering. Rapport Prognosecommissie. Stand van zaken uitbreiding schoolgebouw. Rapportage werkgroepen en commissies. Gang van zaken op school. Benoemingen. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de com missies. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergaderingen gebruik ma ken. Er bestaan twee mogelijkheden: A. Uiterlijk 7 mei 1986 een schriftelijk verzoek indienen. Voor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier dat ter gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken kosteloos ver krijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer dan een legiti- matiekaart. Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen de vol gende hinderwetvergunningen zijn verleend: a. aan de heer H. Oosterom, Henegouwerweg 102c alhier, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning, onder 77 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder, voor een tuinbouwbedrijf, gelegen aan de Kromme Esse 12 alhier; b. aan Wormaid Fire Systems (Nederland) B.V., Jupiterkade 1-2 te Den Haag; een vergunning onder 62 voorschriften ter voorko ming van gevaar, schade of hinder, voor het oprichten en in wer king hebben van een draadpijpsnijderij annex constructiewerk- plaats, gelegen aan de Staringlaan 8 alhier. Deze vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur in de periode 10 april 1986 tot 10 mei 1986. Degene die geen ge legenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan des gewenst een afspraak maken de stukken op maandagavond, gedu rende maximaal drie uren, in te zien. Stemmen elders, stemmen bij volmacht en stemmen per brief Voor de op 21 mei 1986 te houden stemming ter verkiezing van de le den van de Tweede Kamer der Staten-Generaal ontvangen de kies gerechtigden een oproep om te stemmen in het stembureau van het stemdistrict waar zij op 8 april 1986 blijkens het kiezersregister woonachtig zijn. Stemmen per brief Aan de kiezer, die op de dag van de stemming (21 mei 1986) wegens beroep of werkzaamheden of wegens het beroep of werkzaamheden van een lid van het gezin waarvan hij deel uitmaakt buiten Neder land zal verblijven, kan het worden toegestaan per brief te stem men. Uiterlijk 23 april 1986 dient hij/zij een schriftelijk verzoek in bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag der kandidaat stelling (8 april 1986) in het kiezersregister is opgenomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een for mulier dat ter gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken kosteloos verkrijgbaar is. Ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat gedurende de pe riode 10 april tot 24 april 1986 ter inzage ligt de nieuwe ontwerp-be schikking, naar aanleiding van een bezwaarschrift, op de aanvraag van Fa. A. Verhoeff, Dorpstraat 105 alhier, vooreen nieuwe, de ge hele inrichting omvattende hinderwetvergunning voor een repara tie- en verkoopinrichting van o.a. land- en tuinbouwwerktuigen, ge legen aan de Dorpstraat 105 alhier. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder 73 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder. De ontwerp-beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedu rende de genoemde periode op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie ter inzage op werkda gen van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die niet in de gelegenheid is de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond gedurende maximaal drie uur in te zien. De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingediend en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 24 april 1986 gemotiveerde bezwaren inbren gen naar aanleiding van deze ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. Aanvraag bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vrijs telling te verlenen van de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en vervolgens bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: Meidoornstraat 53: Het gedeeltelijk ver anderen en het vergroten van een garage. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan: Waddinxveen, herziening 1953. Het bouwplan ligt met ingang van 10 april 1986 gedurende 14 dagen tijdens werkdagen, van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende dezel?nriijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden inged'enc!'" WADDINXVEEN - In galerie Den Boon aan de Dorpstraat wordt zaterdagmid dag om vier uur de expositie van Ton van Steenbergen geopend. De Waddinxvener Ton van Steenbergen werd geboren op 2 april 1962 te Delft. Op leiding: Kon. Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag. Zijn schilderijen in verschillende technieken, zoals olieverf, akwarel, pastel, tem pera of een mengeling daarvan, munten uit door een gedegen toepassing van het ambachtelijke, door hun zorgvuldige opbouw. Hierbij maakt hij gebruik van zowel de oudste als de modernste technieken (o.a. de spuittechniek). Vanuit een groot aantal voorstudies bouwt hij aan een weloverwogen, evenwichtig geheel. Zijn voornamelijk realistische beelden bestaan veelal uit beesten, oude planken, verweerde muren en metalen konstrukties. Op de tentoonstelling zijn ook enige landschappen van hem te zien. Deze zijn voor namelijk gesitueerd rondom Waddinxveen. Zijn stijl doet denken aan een mengeling van oude Nederlandse realistische traditie vermengd met het hedendaagse nieuw realisme, waaraan invloeden van fotografie en film niet vreemd zijn. De receptie ter ere van de Nederlandse groep werd bijgewoond door leer krachten en onderwijsambtenaren in Tanger. B. Uiterlijk 16 mei 1986 een mondeling verzoek indienen. De kie zer dient dan de te ontvangen oproepkaart PERSOONLIJK aan te bieden ter gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door om zetting van de oproepkaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien deze kaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart worden verstrekt. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3