Bonnen voor kindermarkt en speelgoed Vrijdagavond Sterrengala MODESHOW TROK 350 VROUWEN />g Marco Bakker Opendag van jeu de boule ADVIES SPREEKUUR VAN KNOV Huisvestingsoverzicht scholen Zevende trekking Floreant-loterij Bij Arbo BV aan de Noordkade Eerste rol Eben Haëzerschool Televisieshows Jan Ligthartschool Gereformeerde school Mgr. Bekkersschool Gymnastiek- accommodatie Prot. Chr. school in ’’Zuidplas” R.K. -school in ’’Zuidplas” A 1 Leeftijd: INSCHRIJFFORMULIER voor de kindermarkt op 30 april 1986 Ik doe graag mee aan de kindermarkt Naam: Adres: Ik kom alleen Ik kom samen met: Grote ’K’ i I STA Beelden van de modeshow bij Arbo BV aan de Oranjelaan. (Foto: Sjaak Noteboom). jeu de boule is vanaf twee uur welkom, want er staat een nieuw jeu de boulesei- zoen voor de deur, zo laat mevrouw C. de Ruijter (tel. 15865) namens de nieu we vereniging weten. (Ook de voor- en achternamen van de andere kinderen invullen) (Het goede hokje zwart maken) Zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk op 19 april inleveren bij: Th. Blom, Jacob Catslaan 1 of bij: D. van Doorn, Prins Bernhardlaan 5. AKTIE ’’MAAK JE EIGEN SPEELGOED’’ Naam: Straat: Plaats: Leeftijd: Meisje/Jongen WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Nederlandse bariton Marco Bakker is met zijn warme en ge schoolde stem nu al zo’n twintig jaar de lieveling van muziekmin- nend Nederland. En daar niet al leen, want Marco Bakker oversch rijdt met gemak vele grenzen. In 1974 kwam er een einde aan de exclusieve carrière van Marco Bak ker. Na een grote concerttoernee door de V.S. en na de titelrol van Eugen Onegin in Richard Strauss’ ’’Intermezzo” op het beroemde Glyndebourne Festival zat televi siekijkend Nederland ineens oog in oog met één van zijn grootste zang talenten in de eerste van een sinds dien oneindig lijkende serie pers onalityshows. Marco Bakker zou de grote vertolker worden van het populair-klassieke genre, op han den gedragen door half Holland. Intussen gingen Marco’s grens overschrijdende activiteiten door. Want ook het televisiepubliek in Engeland, Japan, Bulgarije, Hon garije, Oostenrijk, België en voor al Duitsland sloot de sympathieke zanger in zijn hart. In zijn eigen shows ontving hij bovendien we reldberoemde gasten als Christina Deutekom, Lucia Popp, Placido Domingo, Renate Holm, Hermann Prey en vele anderen. Ook de tientallen elpees getuigen van zijn grote bereik. Marco Bak ker biedt keus uit concert-aria's van Handel met het English Chamber Orchestram via Italiaanse liederen tot en met Johann Strauss-duetten samen met Anneliese Rothenber- ger. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 APRIL 1986 Gymnastiekbehoefte in Zuidplas groeit WADDINXVEEN - Zo’n 350 vrouwen hebben vorige week dinsdagavond in het complex van automobielbedrijf Ar bo BV aan de Noordkade gekeken naar een geweldige show van voorjaars, bad- vrijetijds- en zomermode. Het was urenlang een gaan en komen van kle- dingshowende mannen, vrouwen en kinderen. De kleding van Christelle Mode was vlot en kleurig en die van Verzijl Sport sportief en heel goed draagbaar in de vrije tijd. Bijzonder was de manier waarop Ro- naat Schoenmodes de schoenen presen teerden. De mannequins kwamen steeds het plankier op met andere kleu ren schoenen dan die werden gedragen. Deze werden neergezet op een centraal punt. Deze aanpak was wel even wen nen - ook voor de mannequins - maar het publiek kreeg op die manier een uit- gebreider beeld van de collectie. Het geheel was attractief aangekleed. De ruimte van Ford-dealer Boonstop- pel leent zich uitstekend voor de mode- presentatie, die nu voor de tweede maal werd gehouden. Er was ook in de pauze ruimte genoeg voor een drankje en een hapje en een kijkje bij de verschillende stands. De modeshows bij Arbo werd mogelijk gemaakt door Ronaat Schoenmodes, partyservice Van den Berg, bloemsier- kunst Mia en Wim Rip, Christelle Mo de, Verzijl Sport, Foto Sjaak Note- boom, mr. Opticien J. Grit en Arbo BV. WADDINXVEEN - Komende zater dagmiddag houdt de Jeu de Boule-ver- eniging Waddinxveen een open dag op het gravelveld van de korfbalvereniging Korbis aan de IJssermanweg. Een ieder die wil kennis maken met het Zijn vocale kwaliteiten vielen al di rect op toen hij halverwege de ja- ren zestig zijn studie aan het Am sterdams Conservatorium begon. Nog maar net bezig was er al met een een rol voor hem weggelegd in de musical ”My Fair Lady” met Wim Sonneveld en Johan Kaart. Het werden 650 voorstellingen. Voldoende voor orkestleider Dolf van der Linden om Marco Bakker naar het Metropole Orkest te halen waar deze zich verder bekwaamde in het zingen van ballads en musi calsongs, terwijl het publiek dat daarvan genoot steeds groter werd. Zijn studie in de operaklas van het Amsterdamse Conservatorium ging nog gewoon door toen zijn naam al landelijke bekendheid kreeg door het veelvuldig optreden voor de televisiecamera’s. ze keer weer de zeer bekende pianist Hans Broekman begroeten. “Nemen we nog even in gedachten, dat het Streekmannenkoor een zeer gerenommeerd koor is, dat nog on langs de zilveren penning van ver diensten van de gemeente Boskoop heeft mogen ontvangen en een koor dat al jaren onder leiding van Aad Vos zeer goed georganiseerde en kwa litatief hoogstaande concerten geeft, waarvoor ook landelijk een groeiende belangstelling bestaat, dan kunnen we ons voorstellen dat het ook vrij dag 18 april in de Ontmoetingskerk te Waddinxveen weer een ware mu zikale happening zal worden, waarop liefhebbers van goede mannenkoor- muziek weer volledig aan hun trek ken zullen komen,” aldus de organi satoren. Voor wat betreft het openbaar onder wijs en het gymnastiekonderwijs zijn in het overzicht opogenomen de voorzie ningen die het college noodzakelijk acht. Voorts zijn opgenomen alle door het bijzonder onderwijs aangemelde voorzieningen. ”Wij menen dat ook laatstbedoelde voorzieningen als nood zakelijk kunnen worden aangemerkt. Indien deze naar uw mening niet nood zakelijk zijn dient zulks op het huisves tingsoverzicht te worden vermeld”, al dus B. en W. ”Wij merken nog op dat het gewenste/ noodzakelijke overleg met enkele me dezeggenschapsraden, met de gemeen schappelijke medezeggenschapsraad en met de ’’Vereniging voor openbaar on derwijs” (VOO) over de voorzieningen ten behoeve van het openbaar onder wijs nog niet geheel is afgerond. Moch ten de adviezen of andere omstandighe den daartoe eventueel aanleiding geven dan zullen de plannen in een later stadi um voor heroverweging aan de raad worden voorgelegd. Bij beschikking van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen is toe stemming verleend voor de bouw van een 8-klassige school (8 groepen leerlin gen) in Zuidplas. aanmerking genomen; het gestelde met betrekking tot de afstand is overigens ook hier van toepassing (Mgr. Bekkers school in Groenswaard 1) Voor het te verwachten aantal leerlingen in Zuid plas wordt verwezen naar de onder la genoemde prognoses. Ook deze prog noses rechtvaardigen een school van ge noemde omvang van 5 groepen. Ook dit schoolbestuur wil met het on derwijs in Zuidplas starten per 1 augus tus 1986. Het schoolbestuur heeft een verzoek om tijdelijke voorzieningen bij de gemeente ingediend; aan het minis terie is verzocht deze tijdelijke huisves ting (voorlopig voor 2 groepen leerlin gen) voor vergoeding door het rijk in aanmerking te doen komen. Het schoolbestuur heeft bij schrijven van 3 februari 1986 verzocht om nieuw bouw in het huisvestingsoverzicht op te nemen en wel voor de huisvesting van 8 groepen leerlingen (uiteraard ook de nodige nevenruimten). De school heeft thans in gebruik het gebouw Kerkstraat 13 - voorheen huisvesting van de open bare Jan Ligthartschool - en voorts (als dislokatie) het 2-klassige schoolge- bouwtje aan de Mozartlaan. Destijds was niet te voorzien dat het gebouw aan de Kerkstraat al weer gauw te klein zou zijn. Uitbreiding van dat gebouw (tot de noodzakelijke omvang) blijkt niet mo gelijk te zijn. Hoewel door het school bestuur nieuwbouw wordt gevraagd heeft men te kennen gegeven geen en kel probleem te hebben met de beschik baarstelling van een bestaand gebouw zo dit op korte termijn vrijkomt. De mogelijkheid dat een gebouw beschik baar komt is reëel. Een oplossing in die zin wordt daarom nagestreefd. Het be stuur heeft voor deze (streek-)school een leerlingenprognose overgelegd. Desgevraagd heeft het bestuur bij schrijven van 11 maart jl. een nadere onderbouwing van de prognose-cijfers verstrekt; daarbij is overigens ook aan gegeven dat de school naar verwachting na 1990 méér dan 8 groepen zal omvat ten. Bij de toewijzing van huisvestings voorzieningen zal met dat gegeven uiteraard rekening moeten worden ge houden. Bovenvermelde integratie, inhoudende een uitbreiding van de Eben Haëzer school en buitengebruikstelling van het schoolgebouw aan de Prinses Margriet- straat (dislokatie, welke destijds in ge bruik was als kleuterschool), werd door het schoolbestuur voor het huisvestings overzicht aangemeld 6ij brieven van 16 juli en 13 augustus 1985. Blijkens die stukken is na overleg tussen gemeente- bestuur/schoolbestuur de behoefte ge steld op een uitbreiding van de Eben Haëzerschool voor 2 groepen leerlin gen. Daarnaast zal overigens uitbreiding/ verbouw van de school noodzakelijk zijn voor realisering van een speello kaal, een (grotere) gemeenschapsruim te en andere nevenruimten. Voormelde uitbreiding is gebaseerd op de vorming van 8 groepen leerlingen. De onder la genoemde prognoses - zie blad E4 on der ’regio Brug’ - wijzen op een school van geringere omvang. Gelet echter op de door het bestuur in de brief van 13 september 1985 gegeven argumentatie kan de vorming van 8 groepen als reëel worden aangemerkt. Opgemerkt wordt nog dat het schoolbe stuur uiteraard behalve genoemde kleu terschool ook zal afstoten een naast die school geplaatst en (ook) thans in ge- bnfik zijnde noodlokaal. Voor het ge bruik van dit lokaal wordt nog verwezen naar de beschikking van het ministerie op het huisvestingsoverzicht ex. art. 38, 4e lid, van de OWBO (gebruik lokaal afgewezen). Bovenvermelde integratie is door het schoolbestuur voor het huisvestings overzicht aangemeld bij brief van 28 fe bruari 1986. De Mgr. Bekkersschool heeft behalve het schoolgebouw Peter Zuidlaan 2 als dislokatie in gebruik het schoolgebouw Peter Zuidlaan 4 (tot 1 augustus 1985 in gebruik als kleuter school). Het zal van de ontwikkelingen in Zuidplas afhangen op welk moment de dislokatie kan worden afgestoten; voorshands wordt aangenomen dat zulks, gelet op het aantal leerlingen, niet mogelijk zal zijn per 1 augustus 1987. Om deze reden is de dislokatie niet als te vervangen gebouw opgeno men op de bij het huisvestingsoverzicht behorende formulieren. Opgemerkt wordt nog dat de afstoting van het gebouw van de voormalige kleu terschool o.m. ook aan de orde is ge steld in voormelde notitie van Gedepu teerde Staten. De gewenste voorzienin gen zijn aangegeven in het verzoek van het schoolbestuur en de daarbij beho rende stukken t.w. een situatieschets, een toelichting en een kostenindicatie. In Zuidplas zijn gevestigd de openbare Jan Ligthartschool en de Ned. Herv. Rehobothschool. Zoals hiervoor ver meld zal per 1 augustus a.s. worden ge start met een Prot. Chr. en een R.K. school. Ten behoeve van deze 4 scholen zal er binnenkort voor ruim 40 uren be hoefte bestaan aan gymnastiekvoorzie- ningen. In verband met deze behoefte worden 2 A-lokalen in het huisvestings overzicht opgenomen. Het enige gym nastieklokaal dat 600 tot 1100 m. van de 4 scholen in Zuidplas verwijderd zal lig gen is het lokaal Kerkstraat 13. Dit lo kaal voldoet o.m. voor wat betreft was en douchegelegenheid, oppervlakte en ligging niet meer aan de thans te stellen (normale) eisen. In verband hiermede wordt gestreefd naar buitengebruikstel ling van dit lokaal. Eeveneens wordt gestreefd naar buiten gebruikstelling van het zeer oude lokaal bij de Theo Thijssenschool, welk lokaal thans een zeer kleine oppervlakte heeft (mede door het inbrengen van een toe stellenberging ten. behoeve van de on derbouw van deze school) en slechts één kleedkamer met daardoor onvoldoende was- en douchegelegenheid. Het huidi ge gebruik als speellokaal (voor de Theo Thijssenschool) blijft gehand haafd. Ook de buitengebruikstelling van dit lo kaal bij de Theo Thijssenschool is op de formulieren aangegeven. De uren, ge durende welke de 2 buiten gebruik te stellen lokalen worden benut voor gym nastiekonderwijs, zullen worden onder gebracht in Zuidplas en in de overige gemeentelijke gymnastieklokalen. BOSKOOP - In de kantine van Flore- ant-voetbal is afgelopen zaterdag de ze vende trekking verricht van de grote Floreant-loterij. De winnende num mers zijn: 075 094 181 186 238 243 279 337 350 395 401 441 459 461 469 512 540 554 623 718 778 848 894 910 923. De achtste trekking wordt verricht op zaterdag 26 april in de kantine aan de Hoogeveenseweg. WADDINXVEEN - Wettelijk is bepaald dat uitbreiding (en wijziging) van huisvestingsvoorzieningen voor het basisonderwijs geregeld dient te worden in een jaarlijks door de raad vast te stellen en door de minister goed te keuren ’’huisvestingsoverzicht”. Dit overzicht heeft zowel betrek king op het openbaar als op het bijzonder onderwijs. De raad gaaf dit overzicht vaststellen. In het door de raad op 25 september 1985 vastgestelde plan van nieuwe ba sisscholen voor de planperiode 1986/ 1987 t/m 1988-1989 was bovenvermelde school - als instituutsvorming - opgeno men (8 groepen). Het raadsbesluit is in januari jl. door het college van Gedepu teerde Staten goedgekeurd. Voor de overwegingen die ten grondslag hebben gelegen aan deze goedkeuring wordt verwezen naar het schrijven van ge noemd college d.d. 27 januari 1986 en naar de daarin genoemde notitie. Het schoolbestuur heeft bij brief van 29 no vember 1985 verzocht een schoolge bouw yan voormelde omvang op het huisvestingsoverzicht te plaatsen. De in de notitie van Gedeputeerde Sta ten genoemde afstand (hemelsbreed) van de dichtsbijzijnde school van de zelfde richting (in Groenswaard 1) tot de gevraagde voorziening in Zuidplas is niet 1250 m. maar 1500 m. de loop-/ fietsroute is 1850 m. Mede in verband daarmede dient bij de bepaling van de omvang van de huisvesting van de nieu we school in Zuidplas de plaatsings- ruimte op de Kon. Julianaschool niet te worden betrokken. Voor het te verwachten aantal leerlin gen in Zuidplas wordt verwezen naar de onder la genoemde prognoses. Ook de ze prognoses rechtvaardigen een school van genoemde omvang van 8 groepen. Het schoolbestuur wil met het onder wijs in Zuidplas starten per 1 augustus a.s. In verband hiermede is, nadat het schoolbestuur een verzoek om tijdelijke voorzieningen bij de gemeente had in gediend, aan het ministerie verzocht de ze tijdelijke huisvesting (voor 3 groepen leerlingen) voor vergoeding door het rijk in aanmerking te doen komen. In het hiervoor genoemde plan was bo venvermelde school - als instituutvor- ming - opgenomen (5 groepen). Zoals vermeld is het raadsbesluit door Gede puteerde Staten goedgekeurd. Het schoolbestuur heeft bij brief van 29 november 1985 verzocht een school van voormelde omvang op het huisvestings overzicht te plaatsen. Mede gelet op het besluit van Gedeputeerde Staten - zie ook de notitie van dat college - worden ook hier voor de bepaling van de om vang van de huisvesting van de nieuwe school in Zuidplas alle aldaar wonende leerlingen van de betreffende richting in Een aantal jaren leek het erop dat Marco Bakker zijn talenten uitslui tend zou wijden aan de grote ”K” van klassiek. Een hoofdrol in de opera ”De Droom” van Ton de Leeuw bij de Nederlandse Opera Stichting al direct na afloop van zijn studie, indrukwekkende rollen in talloze opera’s, variërend van Figa ro tot Mephisto in Faust, Zuga in Bizets ’’Parelvissers” tijdens het Wexford Festival in Ierland, Dani lo in de Engelse versie van ”Der Lustige Witwe”, een rol die hij nog steeds voor zijn rekening neemt, of het nu in Wenen, Berlijn, Zürich of bij de Koninklijke Vlaamse Opera is. De kaartjes voor het Sterrengala zijn volgens Die Gouwe Sanghers als war me broodjes over de toonbank ge gaan. Geen wonder, voor wie de voorgaande Sterrengala’s even in ge dachten neemt en nu weer namen als Marco Bakker, Margaret Roest, Jan Alofs en Anton Trommelen als solis ten noteert. Bovendien mag men de- WADDINXVEEN/GOUDA - Ook Waddinxveense ondernemers kunnen voor vragen en problemen terecht bij een ervaren bedrijfsadviseur van het Koninklijk Nederlands Ondernemers- verbond (KNOV). Deze adviseur houdt tweewekelijks spreekuur bij de Kamer van Koophandel, Westhaven 53 in Gou da. Soms is het gereedkomen van de jaarcij fers aanleiding en is er behoefte aan een onafhankelijke visie. Een andere keer wil men praten over een voorgenomen grote investering of het stichten van een filiaal. Kortom vele mogelijke onder werpen. Aan het eerste gesprek zijn voor de on dernemer geen kosten verbonden. Wel dient vooraf een afspraak gemaakt te worden. De heer W.A. van der Linde is op woensdagmiddag bij de KvK aanwe zig. Bel voor een afspraak: 01820- 14877. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Vrijdagavond 18 april om acht uur wordt in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde het Ster rengala van het Boskoopse Streekmannenkoor Die Gouwe Sang hers gehouden met als topattractie de zanger Marco Bakker. Er is vrijdagavond sprake van een zeer gevarieerd programma met wer ken van Verdi, W.A. Mozart, Grieg, Leoncavello, Grétry, terwijl tevens enkele werken worden uitgevoerd die op de jubileumelpee zijn opgenomen. Een concert dat omschreven kan worden als een grandioze afsluiting van de jubileumaktiviteiten van het Streekmannenkoor “Die Gouwe Sanghers”. Gevraagd was toestemming voor een 11-klassige school. Het ministerie stelde dat niet voldoende zekerheid bestond omtrent een behoefte aan 11 lokalen; hierbij werd, in afwijking van de ge meentelijke opzet, het ’gemiddelde be- langstellingspercentage voor het open baar onderwijs in Waddinxveen’ aange houden. Inmiddels zijn verschenen de bij ge voegde gemeentelijke ’leerlingprogno- ses 1986’. Blijkens die prognoses zal het aantal leerlingen van de Jan Ligthart school ’na consolidatie’ 300 bedragen, hetgeen (opnieuw) de behoefte aan 11 lokalen aantoont. Aan het ministerie is inmiddels verzocht om per 1 augustus 1986 twee noodloka- len voor rijks vergoeding in aanmerking te doen komen. In het betreffende ver zoek is onder meer vermeld dat het werkelijk aantal leerlingen (reeds thans) aanzienlijk hoger is dan het aan tal leerlingen volgens de prognoses. A Ni 1 Ni.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 13