Gele band Groene Kruis Coenecoopbrug bij Wingerd Gouwebrug heet nu officieel Film in koffiebar Thema-middag Humanistisch Waddinxveense vrouwen ook bij stille tocht VVH-bazar bracht op 6.659,10 Verbond Rouwcentrum C.H. de Vries LASCURSUS b T Rommelmarkt Bazar Pauline Docter Adel Snipperdag Vakanties Schilderijen Hekwerk Rommelmarkt Ontslag Muziekgroep Controleur Subsidie Borden Ivoor Jubileum Chr. lagere tuinbouwschool 'z vakschool voor boomteelt voor beginners in sept.’86 De cursus start in de eerste week van sept. - één avond per week, gedurende 24 weken. - toelaatbaar zijn zij die een diploma Lager agrarisch onderwijs hebben en/of werkzaam zijn in de agrarische sektor. - Aanmelding: voor 1 mei 1986. - Inlichtingen op onderstaand adres. Voorstel tot verkoop tennishal Waddinxveen jojoot weer 'an de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening in het AF-centrum. (Foto: SjaakNoteboom). 4 I Ter realisering van een bazar op 8, 9 en 10 mei 1986 door de voetbalvereni- ging Waddinxveen zijn diverse ver- gunningen verleend. WADDINXVEEN - Nabij het pand Wingerd 12a, in gebruik als consulta tiebureau van Het Groene Kruis, zal een gele band worden aangebracht ter voorkoming van parkeeroverlast. Dat punt staat vermeld in het over zicht van een aantal besluiten en me dedelingen, voorzover niet reeds in openbare vergaderingen aan de orde gesteld of gepubliceerd of nog te pu bliceren in de gemeentelijke rubriek, uit vier vergaderingen van Burge meester en Wethouders. Andere punten zijn: Aan het Gereformeerd Kerkkoor ’’Dient den Heer” is in verband met het op 11 oktober 1985 gehouden ju bileumconcert- een garantiesubsidie van f. 380,- toegezegd. Als verplichte snipperdag voor het in dienst van de gemeente Waddinxveen werkzaam zijnde personeel is de ne gende mei 1986, de vrijdag na Hemel vaartsdag, aangewezen. De voor de scholen in het schooljaar 1986-1987 geldende vakantieregeling is vastgesteld. Ten behoeve van het organiseren van een rommelmarkt op 26 april 1986 op de Beukenhof is aan de Centraal Her vormde Gemeente vergunning ver leend. Aan de heer M. Looijen te Nieuw koop werd standplaatsvergunning op het parkeerterrein van de Groens- voorde verleend ten behoeve van de verkoop c.q. expositie van schilderi jen op 27 maart 1986. Ter bescherming van de groenaan- plant rondom de Jan Ligthartschool zal een hekwerk worden geplaatst. Vergunning is verleend voor het hou den van een rommelifiarkt en bazar op 14 juni 1986 door de Gereformeer de kerk nabij de Kruiskerk. Aan mevrouw Y.van Hal-van Leeu wen, werkzaam ter gemeentesecreta rie is, ingaande 17 maart 1986, eervol ontslag verleend. Aan mevrouw M.Kuipers-Dijkstra, groepslerares van de Mr. A. de Roos school, is met ingang van 15 april 1986 eervol ontslag verleend. Het Humanistisch Verbond Midden- Holland houdt zondagmiddag 27 april om half drie in de Zuidrandflat aan de la Reylaan 101 in Gouda een thema-mid dag voor leden en belangstellenden. Het onderwerp van de thema-middag is ’’Mijn broeders hoeder?”. ’’Iemand zijn vrijheid laten betekent niet dat hij mij onverschillig is. Integendeel: onver schilligheid verschaft geen vrijheid meer maar verlatenheid”. Dit zegt Jaap van Praag in hoofdtuk IV ’’Broeders Hoeder?” van zijn boek Grondslagen van het humanisme. Mijn broeders hoeder? Hoever gaat dat? Hoe gaan wij zorgvuldig om met de vrijheid van de ander; wachten we tot iemand aan de bel trekt en om hulp vraagt? Wat verwachten wijzelf van een ander als we ziek zijn of hulp nodig heb ben? Aan de afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid werd ten behoe ve van een verkiezingsactie met me dewerking van een muziekgroep op 15 maart 1986 vergunning verleend. De heer A. Both te Waddinxveen is aangewezen tot ambtenaar van de burgelijke stand, belast met huwe lijksvoltrekkingen, en tevens aange wezen als bevolkingscontroleur. De succesvolle bazar v< Wie denkt dat de jojo een verschijnsel is van deze eeuw, slaat de plank mis. In een grijs verleden was het al een bekend verschijnsel in China. Daar komt de klimtol dan ook vandaan. En ook op Oudgrieks aardewerk zijn afbeeldingen te zien van mensen die pogingen doen hun jojo op en neer te laten gaan. Deze wijsheden zijn afkomstig uit de mond van directeur C. Slechte van het Speelgoed- en Blikmuseum in Deven ter. Dit museum is een tiental jojo’s rijk variërend van een blikken exemplaar van eind jaren zeventig tot en met jojo’s uit de achttiende eeuw. ”Ja”, zegt onze jojo-deskundige, ”dat is heel gek. Sinds de grieken zijn de jojo’s in de vergetelheid geraakt en doken ze pas weer tweehonderd jaar geleden op. Aam de Lions Club Gouda-Reeuwijk en Gouda is vergunning verleend tot het plaatsen van publiciteitsborden ter aankondiging van een concert in de St. Janskerk te Gouda op 11 april 1986. WADDINXVEEN - Gedeputeerde Staten van Zuid Holland hebben be sloten de brug in de voormalige rijksweg 12 over de Gouwe de naam ’’Coenecoopbrug” te geven. Burgemeester en Wethouders van de ge meenten Moordrecht en Waddinxveen hebben de provincie hierom in de cember van vorig jaar verzocht. Het werd toen een geliefd speelgoed in aristocratische kringen. Er werd zelfs aan het Franse en Engelse hof mee ge speeld. Verschillende afbeeldingen uit die tijd laten zien hoe mensen tijdens een praatje rustig aan het jojo’en zijn”. ”In Engeland noemde men de jojo de ’quiz’ of ook wel ’Prince of Wales-Toy’. In Frankrijk heette het ding de ’banda- lore’, tot de Franse Revolutie het de bij naam ’emigrette’ bezorgde. Die naam sloeg op de adel die uit Frankrijk vlucht te, emigreerde”. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 APRIL 1986 Beide gemeenten vonden het belangrijk dat vanaf de heringebruikname aan de brug een officiële naam werd gegeven. De huidige aanduidingen voor ”de brug over de Gouwe”. ”de Gouwebrug” of ”de Rijkswegbrug” zijn noch officieel noch in de volksmond aanvaard en een sluidend. Ook omdat er vele bruggen over de Gouwe en de rijksweg zijn, leid den de aanduidingen niet zelden tot misverstanden. Met de nieuwe bena ming ’’Coenecoopbrug” is die onduide lijkheid weggenomen. De naam Coenecoop is afkomstig van een gebiedje (poldertje) van voor de uitvening en drooglegging van de Zuid- plaspolder in de gemeente Waddinx veen en was gesitueerd ter hoogte van de huidige kruising Plasweg/Bredeweg. Van dit gebiedje liepen vroeger een pad en een vaart naar de Gouwe, die ver- Pas in 1932 duikt de jojo weer op. De Amerikaanse speelgoedmiljonair Louis Marx kreeg het octrooi op een speel goed wat hij ’yoyo’ noemde. ”Dat ding werd toen in ’no time’ populair in de Verenigde Staten en ver daarbuiten. Ook in ons land. Hij heeft er tot 1940 maar liefst honderd miljoen stuks van verkocht. In Engeland verkocht hij een tijd lang 35.000 van die yoyo’s per dag”, vult Slechte aan. De vroegere jojo’s werden gemaakt van ivoor. Uit 1805 stamt nog een exem plaar gemaakt uit dit materiaal en op beide helften van de klimtol is een tafe reel van de slag bij Austerlitz afgebeeld. Maar in de achttiende eeuw maakte men ook heel mooie jojo’s uit mahonie- hout. Dergelijke exemplaren kosten hu honderden guldens. De eerste plastic jojo werd pas na WO-2 gefabriceerd. In 1967 construeerden de Japanners een plastic jojo waar een kleine dynamo in zat. Bewoog de jojo op en neer dan gaf het ding licht. De weinige ’vaklitera tuur’ die er over jojo’s te vinden is, noemt de voorkeur voor een zelfgemak te jojo van triplex. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse wordt komende vrijdagavond om kwart voor acht de film Face in the mirror ge draaid. De spannende en reële film gaat over een jongen wiens problemen niet van de lucht zijn. WADDINXVEEN - Precies f 6.659,10 heeft de vorige week vrij dag in het Anne Frank-centrum ge houden bazar van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (WH) opgebracht, een opSrengst waar ie dereen best tevreden mee was. Het geld wordt gebruikt voor het plaat selijke open bejaardenwerk. Vrijdagmiddag om half drie heette mevroüw A.C.M. Moerings-Ver- wey de aanwezigen welkom en be dankte allen voor de inzet en ent housiasme, waardoor deze bazar weer mogelijk was geworden. Ook ging er een woord van dank naar de directie van de bedrijven, de mid denstand en niet te vergeten de marktkooplieden, die door hun gul le giften zorgden voor een keur van prijzen. Hierna kreeg mevrouw M.H.A. van Stijn-Lamping het woord, alvorens de bazar te openen. Zij is één van de grondleggers van de V.V.H. in Waddinxveen en werkster van het eerste uur. Zij zat 25 jaar in het be stuur en kreeg hiervoor een konin- klike onderscheiding en werd erelid. Dit alles was voor het huidige be stuur reden genoeg om mevrouw Van Stijn de bazar te laten openen. Zij hoopte dan ook op een gezellige bazar en vooral een goede op brengst. De grote kaas op de bazar woog 18,769 kg. De naam van de pop was Klaartje. Deze prijzen zijn reeds op de plaats van bestemming. Hier nog enkele prijzen die afgehaald kunnen worden bij mevrouw Moerings-Ver- wey, P.C. Hooftstraat 3: Het gehaakte kleed: nr. 884. Van de V.V.H.-tjes Schilderijtje (groen beertje nr. 15), vrachtauto (roze poppetje nr. 88), speelgoed eendje (oranje visje 97). Door de hobby club werd een pop verloot. Deze kan men afhalen bij mevrouw Root- ert, Willem de ZWijgerlaan 72, als men het nummer 229 heeft. Deze middag kunnen bezoekers tevens kennismaken met Pauline Docter, de humanistisch geestelijk raadsvrouw die begin dit jaar benoemd is in het Goudse Bleulandziekenhuis. ’’Zonder overdrijving mag de benoe ming van Pauline Docter tot humanis tisch raadsvrouw in het Bleulandzieken huis voor onze vereniging de belang rijkste gebeurtenis van 1986 worden ge noemd. Het is de erkenning van het geen de Nationale Ziekenhuisraad al tijd gesteld heeft, dat de dienst geeste lijke verzorging pluriform behoort te zijn samengesteld. Deze gedachte is ge baseerd op de holistische visie van de moderne genees- en verpleegkunde. Deze visie houdt in dat de mens zowel li chaam als geest is en dat er tussen beide duidelijke relaties zijn die de arts noch verpleegkundige kunnen negeren. Sommigen zijn waar het de vragen van leven en dood betreft gebaat bij een christen, anderen bij een humanist”, al dus dr. A.A. de Bruin, voorzitter van het Humanistisch Verbond Midden- Holland over de benoeming die tien jaar in de pen heeft gezeten en mede tot stand is gekomen door de inzet van de Goudse wethouder drs. W. Hommels (PvdA). gezonde exploitatie-opzet zal de ver koopprijs ca. f. 335.000,- moeten bedra gen. Via bemiddeling van de heer Grem heeft een van de eerdere kandidaten op nieuw belangstelling getoond. Deze ge gadigde, de heer R.P.Q. Groot te Gou da, directeur van de BV Tenniscollege Midden-Holland, die als startend on dernemer gezien kan worden, willen B. en W. gaarne de kans geven de tennis hal over te nemen en als zodanig te gaan exploiteren. Naar aanleiding moedelijk aansloten op de huidige Ka- naalweg in de Victorwijk. De vaart en het pad liepen ongeveer midden door het bedrijventerrein Coenecoop, dat thans ontwikkeld wordt. Met de benaming Coenecoopbrug zal niet alleen een historisch verband wor den bevestigd tussen de brug en haar di recte omgeving maar zal ook voor de weggebruiker duidelijkheid worden ge creëerd tussen de brug en de omgeving. Voor het vele vrachtverkeer van en naar bedrijvenpark Coenecoop, dat van de brug hopelijk gebruik zal gaan maken, zal dit de duidelijkheid ten goede ko men. Ook het overige verkeer uit Waddinx veen zal eind dit jaar via de Coenecoop brug een belangrijke nieuwe verbinding krijgen met het naastgelegen rijkswe- gengebied. latiebeding en een voorkeursrecht voor de gemeente bij eventuele verkoop op genomen. In het anti-speculatiebeding is bepaald dat de winst die op het voor koper te investeren bedrag bij eventu ele verkoop zal worden behaald ten goede zal komen aan de gemeente. Een en ander onder tijdsbepaling en on der overige modaliteiten. Het voor ko per te investeren bedrag is op basis van het rapport van de heer Grem vastge steld op f. 600.000,-. Ten aanzien van het voorkeursrecht is een procedure voorzien om een ’’deskundigenprijs” te bepalen. Om verkrijging van een hypo theek niet onmogelijk te maken is be paald dat beide bedingen geen werking hebben bij verkoop door een hypo- theekgever (artikel 1223 van het Bur gerlijk Wetboek). Ingaande op de financiële consequen ties delen B. en W. mede dat de boek waarde van de tennishal per 1 januari 1986 bedroeg f. 1.299.390,-. Het ver schil met de verkoopsom ad. ca. f. 335.000,- stellen B. en W. zich voor, evenals de kosten van de te treffen voor zieningen die voor rekening komen van de gemeente, ten laste te brengen van de algemene reserve en de reserve on derhoud tennishal. Anders dan hier genoemde zaken de ex ploitatie in de algemene dienst betref fende zullen zich niet voordoen, aange zien de beperkte personeelskosten kun nen worden gecompenseerd door het verminderen van overwerk bij andere sportaccommodaties. Zoals blijkens uit het vorenstaande menen B. en W. door verkoop van de tennishal uitvoering te kunnen geven aan de wens om op deze Aan de feestcommissie van de Groen van Prinstererschool is voor het orga niseren van festiviteiten op 25 april 1986 ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de school vergunning verleend. vesteringen zijn slechts geringe of on voldoende verbeteringen te verwach ten. Mede naar aanleiding van de resultaten voortgekomen uit bovenvermeld on derzoek is door het college getracht het exploitatieverlies te beperken door pri vatisering van de tennishal. De hal zal hiervoor bouwkundig gescheiden die nen te worden van het aangebouwde zwembadcomplex. In een brief d.d. 14 maart 1985 hebben B. en W. een aantal serieuze gegadigden voor overname van de tennishal uitgenodigd een bod uit te brengen waarbij een aantal beperkende voorwaarden voorgesteld werd. Nadat alle potentiële overnamekandi daten te kennen hadden gegeven onder deze voorwaarden van overname af te zien is de heer Grem, directeur van Drieman Makelaardij Ó.G. te Gouda door het college verzocht de mogelijk heden inzake privatisering van de ten nishal nader te onderzoeken. Uit het door de heer Grem uitgebrachte rapport d.d. oktober 1985 blijkt dat eventuele verkoop van de tennishal slechts mogelijk zal zijn op basis van uit gangspunten ontleend aan een goede tennisexploitatie en een uit deze explo itatie-opzet afgeleide verkoopprijs. Uitgangspunten gebaseerd op dit rap port zijn: overdracht vindt plaats krach tens verkoop van de hal inclusief de grond; de bestemming sport/recreatie met hoofdbestemming tennis blijft ge handhaafd; koper zal in de gelegenheid moeten zijn zelf de in de hal aanwezige bar te exploiteren en rekening houdend met de door een eventuele koper te in vesteren bedragen en afgestemd op een Naar aanleiding van de vervolgens ge voerde besprekingen is door het college inmiddels overeenstemming bereikt met deze koper, zulks evenwel onder het gebruikelijke voorbehoud van in stemming van de raad en goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Een exem plaar van het koopcontract ligt vertrou welijk ter inzage. In dit contract wordt overeengekomen de tennishal met daarin aanwezige bar- ruimte inclusief ondergrond over te dra gen voor een prijs van f. 335.000,- vrij van BTW aan de BV Tenniscollege Midden-Holland. Geconstateerd mag worden, dat tennishallen, zoals in Wad dinxveen gebouwd, ook elders niet ex ploitabel zijn gebleken. De kosten van bouwkundige splitsing van de tennishal van het zwembad en splitsing van de energievoorzieningen zullen voor gemeenschappelijke reke ning zijn echter met een maximum van f. 30.000,-excl. BTW voor de koper. De kosten van deze werkzaamheden wor den volgens een berekening van de dienst Openbare Werken en -Bedrijven geschat op plm. f. 60.000,- excl. BTW. Team eveneens met zo’n speeltje op het scherm stond te hannesen is de rage los gebarsten. Volgens de speelgoedhandel vliegt alles wat draait en waar een touwtje aan zit en jojo heet de winkel uit. De voorra den jojo’s in de magazijnen slinken als het ware met de minuut en iedere dag moeten jeugdige trendvolgers bijna met tranen in de ogen horen dat hun speel goedwinkel geen jojo’s meer heeft. Het is niet de eerste keer dat de klimtol, zoals het ding in vaktermen ook wel wordt genoemd, zich in een massale be langstelling mag verheugen. Ongeveer vijftien jaar geleden waren het jojo’s van Coca Cola waarmee heuse kampi oenschappen werden gehouden. Overi gens is de jojo volgens de speelgoedhan del altijd een gewild object geweest. Maar zo nu en dan jojoot de jojo zich tot een rage. Een positief element in de overeen komst is dat door de koper nog een re geling getroffen zal worden met de hui dige huurder/schoonmaker, de heer van Gils, waarbij B. en W. er op vertrouwen dat dit een voor betrokkene gunstige re geling zal zijn. De bestemming van de tennishal is ge waarborgd door opname van een ket- tingbeding. Hierin is naast de bestem ming ’’sport- en recreatie” conform het bestemmingsplan de hoofdbestemming tennishal vastgelegd. In het contract is de verplichting voor koper opgenomen een nieuw tennistapijt te doen aanbren gen zodat de vloer beter geschikt wordt voor de meer recretieve tennissers. Omdat koper in verband met de lever tijd van het tapijt niet kan wachten tot na de notariële overdracht van de ten nishal is bepaald dat koper dit tennista pijt reeds kan bestellen en dat bij even tuele ontbinding van de verkoop de ge meente gehouden is dit tapijt over te ne men. Als ontbindende voorwaarde is onder meer opgenomen dat goedkeuring door Gedeputeerde Staten voor 1 juli dient te zijn verleend. Deze termijn is kort maar noodzakelijk omdat de koper anders onvoldoende voorbereidingstijd over houdt om alsnog vóór het komende win terseizoen de noodzakelijke voorberei dingen te treffen, advertenties te plaat sen, contracten af te sluiten, eventueel personeel aan te trekken en dergelijke. In deze zal dus een beroep moeten wor den gedaan op de medewerking van Ge deputeerde Staten. In de artikelen 18 en 19 van het ter inza ge liggende contract zijn een anti-specu- wijze de gemeentebegroting te ontlas ten van het jaarlijks terugkerende ex ploitatietekort van de tennishal. Tevens kan daarbij worden vastgesteld dat door deze verkoop een startende ondernemer op weg wordt geholpen, dat in de transactie zeker wordt gesteld dat de hal voor de tennissport behouden blijft. Voorts moet geconstateerd wor den, dat de marktwaarde van de tennis hal niet bij benadering gelijk is aan de boekwaarde en dat overigens de explo itatiekosten vanaf het begin zeer aan zienlijk zijn geweest omdat bij de opzet van de exploitatie, op basis waarvan kredieten voor de bouw zijn beschik baar gesteld volstrekt foutieve uitgangs punten zijn gehanteerd. De voorzitter van het college, burge meester C.M. van der Linden, kan zich echter niet met dit voorstel verenigen. Hij acht allereerst het financiële offer van de gemeente in deze transactie te groot. Hij ziet liever, dat in de gegeven omstandigheden zou worden besloten tot versnelde afschrijving in dezelfde or de van grootte, waardoor het huidige exploitatietekort aanzienlijk wordt ver minderd. Door deze handelswijze wordt tevens voorkomen, dat dit gebouw, op een no gal strategische plaats in de gemeente, met belendende terreinen en opstallen die alle eigendom van de gemeente zijn, wordt afgestoten. Daarenboven zou hij graag zien, dat eerst ten aanzien van de toekomstige sportvoorzieningen in de wijk Zuidplas meer duidelijkheid wordt verschaft. Wellicht zou dit gebouw, met beperkte middelen aangepast, een func tie voor deze wijk kunnen vervullen. WADDINXVEEN - Waddinxveen gaat op en neer als nooit tevoren: de jo jo is weer populair. Horden kinderen en ook ouderen zijn in de ban van dit stuk speelgoed geraakt. De speelgoedzaken in Waddinxveen kunnen de vraag naar jojo’s nauwelijks bijbenen. Nadat Jos Brink in zijn show ’Wedden dat’ een jojo-demonstratie had en de symphatieke gek Murdoch uit het A- WADDINXVEEN B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld een voorbereidingsbesluit te nemen voor het bestemmingsplan Recreatieplan Gouwebos om aan de Alberdingk Thijmlaan de bouw van een rouwcen trum mogelijk te maken. Namens uitvaartondernemer C.H. de Vries heeft het Waddinxveense archi tectenbureau L. Roggeveen BV de gemeente verzocht om aan de Alber dingk Thijmlaan een rouwcentrum te mogen bouwen. Het onderhavige bouwplan is geprojecteerd op grond gelegen in het bestemmingsplan “Re creatieplan Gouwebos”. De grond waarop het rouwcentrum is gedacht heeft de dubbelbestemming “groenvoorziening” en “waterstaats doeleinden”. Genoemde bestemmin gen staan de bouw van een rouwcen trum niet toe. Er bestaat bij het col lege geen bezwaar tegen inwilliging van het thans gevraagde, mede om dat tegemoet gekomen is aan de wen sen van het college met betrekking tot de situering van het gebouw. Teneinde bedoelde medewerking te kunnen verlenen dient de raad een voorbereidingsbesluit te nemen zodat het onderhavige bouwplan, met toe passing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 van de Woningwet, gerealiseerd kan worden. WADDINXVEEN - Waddinxveense vrouwen doen weer mee aan de stille tocht die op donderdag 17 april voor de 34e maal wordt gehouden in Den Haag in saamhorigheid met de Dwaze Moe ders van de Plaza de Mayo en andere or ganisaties van familieleden van verdwe nen gevangenen in Latijns-Amerika. De Waddinxveensen vertrekken die dag met de trein van kwart voor tien (in lichtingen Aty van Weelden, tel. 13836). Met de 34e tocht wil men speciale aan dacht besteden aan de schuldenlast van Latijns-Amerika en de gevolgen ervan voor vrouwen. Vrouwen fungeren als buffers doordat zij het verlies van inko men voor hun gezinnen moeten opvan gen. Ook staan de overheidsbezuinigin gen op allerlei maatschappelijke voor zieningen, de emancipatie van vrouwen in de weg. De tocht vertrekt om 11.00 uur vanaf het Malieveld in Den Haag. Tijdens de stille tocht worden petities overhandigd aan, ondermeer leden van de Vaste Ka mercommissie voor Buitenlandse Za ken en aan de ambassadeur van Argen tinië. De organisatie is deze keer in han den van: het Vrouwen Zendings Thuis front, de Nederlandse Christen Vrou wenbond en de Unie Nederlandse Kat holieke Vrouwenbeweging, in samen werking met de Stichting ’’Vrouw, Kerk, 2/3 Wereld- WADDINXVEEN - Over het privati seren van de gemeentelijke tennishal aan de Sniepweg wordt reeds geruime tijd gesproken. Een en ander is in over eenstemming met het beleidsprogram ma 1982-1986, waarin is opgenomen dat gemeente zal onderzoeken in hoeverre het particuliere initiatief gemeentelijke bestuurszaken kan overnemen. Op 26 september 1984 reeds deden B. en W. de raad toekomen het verslag met conclusies en aanbevelingen naar aan leiding van het onderzoek tot beperking van exploitatietekorten zwembaden en tennishal, d.d. 21 september 1984, op gesteld door de wethouders M. Kraai- jestein en P.F.J. van Schie. De aanleiding tot dit onderzoek was met name het ontstaan door de algeme ne noodzaak tot bezuiniging en omdat de bij de bouw in 1978 geoogde ’’bud gettaire neutraliteit” van de tennishal- exploitatie zelfs bij benadering als ge volg van volstrekt foutieve uitgangspun ten voor die exploitatie niet werd ge haald. Uit een overzicht van de exploitatiekos ten van de tennishal in de jaren 1980- 1986 blijkt dat deze zijn opgelopen van een halve tot meer dan anderhalve ton. Zo’n acht en een halve ton in zeven jaar. Het sterk opgelopen exploitatietekort van de tennishal wordt voornamelijk veroorzaakt door het sterk teruggelo pen aantal verhuurde banen. Oorzaak van deze teruggang is de toe genomen concurrentie van andere hal len in de omgeving, waarbij eveneens de ’sfeer’ van de hal en de kwaliteit van de vloer in het nadeel van de gemeente lijke tennishal werken. Door extra in- Zijde 105 2771 EV Boskoop Tel. 01727-3456 -o. Pauline Docter, humanistisch raadsvrouwe in het Bleulandzieken huis die op de themamiddag van 27 april graag met velen wil kennisma ken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 9