GEMEENTE WADDINXVEEN Overvaller is gevonden Prijswinnaars kleurwedstrijd POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Restaurant-bistro ’’Bibelot” INZAMELINGEN VERKEER EN VERVOER AFSCHEIDSRECEPTIE WETHOUDER OOSTERBROEK VERGADERINGEN SLUITING DIENSTEN A VONDOPENSTELLING SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN BESTEMMINGSPLANNEN WAWNWEEN OPENBARE WERKEN Radarcontrole Geen rijbewijs Aanrijdingen bekend Diefstal TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Bekend geworden Passage 210 restaurant Waddinxveen Tel. 01828*16695 Op ZATERDAG 26 april a.s.organiseren wij een ”diner-dansant du printemps”. Onze chef-kok heeft een uitgebreid menu samengesteld. De muziek wordt verzorgd door het all-round kwartet ’’FUSE”. Aanvang ongeveer 19.30 uur. Informatie over en reserveringen voor deze avond, kan telefonisch gebeuren. Ook op woensdag 30 april (Koninginnedag) zijn wij vanaf 17.00 uur geopend, en brengen enkele speciale menu’s. 01820-15767 01727-4044 070-210001 C 'J 7 L Verkeersbesluit 12222 01820-24255 13000 13000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 APRIL 1986 01820-16066 010-362244 A; Dat kindje extra fi is heel gezellig De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen vergunning verleend voor een collecte in de periode 28 april - 4 mei 1986. treed draait gewoon in het gezin mee en houdt zich ook aan de regels van het huis. Ja, het is heel gezellig om een kin dje extra te hebben”. Waddinxveen, 23 april 1986. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Ter gelegenheid van de beëindiging van haar wethouderschap van de gemeente Waddinxveen zal aan mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester op 24 april 1986 een afscheidsreceptie worden aangeboden. Deze receptie, wel ke zal plaatsvinden in de raadzaal van het gemeentehuis, wordt gehouden van 17.00 tot 19.00 uur en is voor een ie der toegankelijk. Mevrouw Oosterbroek heeft sedert februari 1971 zitting in de raad van de gemeente Waddinxveen. Op 5 septem ber 1978 werd zij benoemd tot wethouder, een functie waarin zij in de meest recente raadsperiode (1982-1986) de zorg had voorde portefeuille sociale zaken, woonruimteverdeling, volksgezondheid, onderwijs, personeelszaken, recreatie en bejaardenhuisvesting. Mevrouw Oosterbroek treedt op eigen verzoek terug als wethouder. e. Beijerincklaan/Tweede Bloksweg: 1. beide bermen van de Beijerincklaan. f. Enige kleinere objecten: 1beide bermen van de Abr. Kroesweg; 2. beide bermen van de G. van Dort Kroonweg; 3. beide bermen van de Tuinbouwweg. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Gemeenteraad Dinsdag 29 april 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Installatie toegelaten leden gemeenteraad. Algemene beschouwingen beleidsprogramma 1986-1990. Verkiezing wethouders. Benoemingen leden in diverse organen en commissies. De stukken liggen op de dag der vërgadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris. Op 5 mei en 9 mei 1986 zijn alle gemeentelijke diensten voor het pu bliek gesloten. Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspaak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. i Geïnteresseerden worden verzocht een schriftelijke aanbieding te doen, welke op vrijdag 2 mei 1986 om 10.00 uur ten kantore van de dienst van openbare werken (raadhuis, commissiekamer 2e etage) kan worden gedeponeerd in de in deze kamer geplaatste bus, op welk tijdstip tot opening van de enveloppen zal worden overgegaan. Op de enveloppen te vermelden ”G86”. Gegadigden dienen alvorens een inschrijving te doen bekend te zijn met de voorwaarden waaronder de werkzaamheden moeten worden uitgevoerd. Deze voorwaarden en eventueel verlangde nadere informatie wor den u op telefonische aanvraag (tel. 01828-14433, tst. 137) toegezon- deri. WADDINXVEEN - Een gastouderproject, zoals dat in Waddinxveen door een speciale werkgroep van de Stichting Behartiging Belangen Wad- dinxveense Peuterspeelzalen in de praktijk wordt gebracht, valt of staat natuurlijk met de ouders, gastouders en uitwisselouders die er gebruik van maken. Medewerkster Vronie van Manen (Oranjelaan 11, tel. 16393) kan echter al melden dat sinds de officiële start van dit project eerder dit jaar diverse geslaagde ’’koppelingen” tussen mensen die een kind willen of moeten uitbésteden en mensen die graag de zorg van een kind op zich willen nemen hebben plaatsgevonden. de bemiddeling van het gastouderpro ject twee ochtenden in de week haar Uit het oogpunt van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid van de weg hebben burgemeester en wethouders besloten ter hoogte van het consultatiebureau aan de Wingerd 12 A door middel van het aan brengen van gele strepen een parkeerverbod in te stellen. Het besluit en de bijbehorende situatietekeningen liggen vanaf he den gedurende 30 dagen ’s-ochtends tussen 08.30 en 12.30 uur ter in zage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tegen dit besluit beroep in te stellen op de Kroon. Een eventueel beroepschrift moet binnen 30 dagen na publicatie van deze bekendmaking worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, doch worden ingezonden aan de Commissaris van de Konin gin in de provincie Zuid-Holland. Koningskade 1-2, 2596 AA ’s- Gravenhage. Aanvraag bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van dezgn. algemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Bloemendaalseweg 13a: Het gedeeltelijk vernieuwen van een brug. Het bouwplan ligt met ingang van 24 april 1986 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen, van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen dooreen ieder bij burgemeester en wethouders. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Collectevergunningen De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan Nationaal Fonds Sport Gehandi capten vergunning verleend voor een collecte in de periode 21 tot 27 april 1986. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Alarmering Brandweer bg-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zien voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan "Landelijk Gebied West" gedeeltelijk De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, op de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening (van 08.30 - 12.30 uur) met ingang van 24 april 1986, gedurende één maand, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 26 maart 1986, waarbij wordt ver klaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmings plan ’’Landelijk Gebied West” voor zoveel het betreft een perceel grond aan het Noordeinde, zoals dat op de bij dat besluit behorende situatietekening met een rode omlijning is aangegeven. Waddinxveen, 23 april 1986. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. steden aan mensen die kinderen willen opvangen werd Marian van Rijn een uitstekende promotie voor het project en was er voor gereserveerdheid geen plaats meer. De Waddinxveense peuterspeelzaal- leidster mag dan door haar werk veel met kinderen omgaanom als gastouder te kunnen functioneren hoefde zij aan haar positieve instelling niet te verande ren. Het goed en plezierig opvangen van een kind van een ander heeft voor haar alleen maar goede kanten. En ook voor Bobbie, haar zoon. ’’Als het jon getje dat ik opvang niet komt, bijvoor beeld wegens vakantie, dan mist hij hem al. Dat is toch leuk om te merken. Wat mij betreft niets dan goed over het gastouderproject dat het waard is om daar meer mensen gekend te worden”. Ronduit positief zijn ook de ervaringen van een 26-jarige administratief mede- twee en een half jaar oude zoon opge vangen weet in huiselijke kring. ”Op het moment dat ik bezig was in Wad dinxveen opvangmogelijkheden te zoe ken voor mijn zoon werd de aandacht gevestigd öp de start van het plaatselij ke gastouderproject. Ik dacht: laat ik dat maar eens proberen. Adverteren voor een oppas kan altijd nog”. ’’Maar ik ben blij dat ik met het gastou derproject in zee ben gegaan. Daardoor weet ik dat mijn kind goed wordt opge vangen. Zo merk ik bijvoorbeeld dat mijn zoontje beter is gaan luisteren en toegankelijker is geworden. Ik vind het ook goed als kinderen ook eens in een andere omgeving verkeren dan thuis. Mijn zoontje reageert daar in ieder ge val heel positief op”. De Waddinxveense vraagouder. zoals dat in het gastouderproject heet, had natuurlijk de gebruikelijke aarzelingen. ”Die heb je altijd als je naar opvangmo gelijkheden voor je kind zoekt. Maar die verdwijnen als sneeuw voor de zon als je met het gastouderproject in aan merking komt. Ik vind het heel belang rijk dat dit project in Waddinxveen be staat en de leuke sociale contacten die het oplevert zijn heel plezierig. Zowel voor het kind dat wordt opgevangen als voor jezelf’. plas, Bomenwijk, Dorpstraat e.o., Tuinbouwgebied, Groens- waard I en II) wordt uitgevoerd op woensdag 7 mei 1986. Het op halen van het grove vuil in deze wijk op 7 mei 1986 zal daardoor vervallen. Bij die bewoners waar laatstgenoemde regeling ernstige proble men zal geven, zal het grove vuil na telefonisch verzoek daartoe (tel. 12926) worden opgehaald op woensdag 14 mei 1986 n.m. 2. De dienst van donderdag 8 mei 1986 (Hemelvaartsdag), wijk III (laagbouw in Groenswaard III, Vondelwijk en Oranjewijk-ged.) zal worden uitgevoerd op woensdag 7 mei 1986. 3. De dienst van vrijdag 9 mei 1986, wijk IV (alle flats in de gemeen te m.u.v. flats Pr. Alexanderstraat en W. de Zwijgerlaan) zal worden uitgevoerd op maandag 12 mei 1986. WADDINXVEEN - Het gastou derproject van de Stichting Be hartiging Waddinxveense Peuter speelzalen heeft een kleurwedstrijd gehouden om nog eens extra de aandacht te vestigen op deze nieu we opvangmogelijkheid voor kin deren. Er kwamen 42 inzendingen binnen. In de prijzen vielen de volgende drie kinderen: Cor Boonstoppel, Peuleyen 66 (10 jaar); Selina de Ridder, (5 jaar); Marije Knijff, Brugweg 34 (7 jaar). OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. a. Terrein berm Middelburgseweg (v.m. vuilstort). b. Kanaaldijk: 1. oostelijke berm tussen Schielandweg en Zuidelijke Dwars weg; 2. westelijke berm tussen Zwartepad en Zuidelijke Dwarsweg. c. Gehele berm (dijk) langs de ringvaart tussen Souburghlaan en Staringlaan. d. Gouwebos: 1. terrein gelegen tussen spoorlijn en Wilgenlaantje, excl. het voetbalveld. Wijziging huisvuilophaaldienst In de week van 5 tot en met 9 mei 1986 zullen de navolgende wijzi gingen in de huisvuilophaaldienst plaatsvinden. 1De dienst van maandag 5 mei 1986 (bevrijdingsdag) wijk 1 (Zuid- jarige Hagenaar aangehouden, die ruim 200 inbraken heeft gepleegd en deze heeft bekend. Door hem werden ook de flatinbraken in Waddinxveen gepleegd (Jul. van Stolberglaan, Wer. Buninglaan, Peppelhorst en Elzen horst). Op maandag 21 april werd in Wad dinxveen radarsnelheidscontrole ge houden van 18.30 uur tot 19.30 uur (op de Sniepweg). Van de 420 gepas seerde voertuigen hielden 29 be stuurders zich niet aan de snelheid. De overtreden snelheden varieerden van 65 tot 87 km per uur. Op maandag 18 april werd een 24-ja- rige Waddinxvener aangehouden, daar hij als bestuurder van een perso nenauto werd aangetroffen, terwijl bekend was dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Hij pleegde di verse verkeersovertredingen. De auto bleek niet te zijn verzekerd. De auto werd inbeslaggenomen. Onlangs werd door de politie een 15- jarige knaap aangehouden, die be kend heeft in de periode van augus tus 1985 tot in januari 1986 op di verse plaatsen in Waddinxveen totaal 12 aanrandingen te hebben gepleegd, waarbij kinderen, jongens of meisjes in leeftijd van 3 tot 7 jaar, het slacht offer werden van ontuchtige hande lingen. Hij is voor de officier van jus titie geleid. De afgelopen week werden 6 fietsen ontvreemd. Twee fietsen werden ge vonden en 1 werd aan de eigenaar te ruggegeven. Op donderdag 1 7 april werd ingebro ken in een woning aan de J. Dorre- kenskade. De achterdeur van de wo ning werd geforceerd. Er is niets ont vreemd. In de Spar werd een 15-jarige Wad dinxvener op heterdaad betrapt bij diefstal van chocolade. De aan de Burgemeester Troosstraat wonende Marian van Rijn met haar kinderen Bobbie en Maartje. Bij deze overval werd de juwelier aan het hoofd verwond door de gewapen de overvaller, die sieraden ter waarde van enkele tienduizenden guldens wist mee te nemen. De aandacht op deze Rotterdammer werd gevestigd door een soortgelijke overval op een juwelier in Den Haag. Deze overval vond plaats op 21 maart. Hierbij werd hij na alarm op heterdaad be trapt door de politie. De overvaller werd in hechtenis ge nomen en zat in voorarrest in het huis van bewaring in Den Haag. Door de Waddinxveense politie werd hij meegenomen naar het groepsbureau en werd nader aan de tand gevoeld, waar hij reeds vlot zijn bekentenis af legde. De man, een verslaafde had de gesto len sieraden bij een heler afgezet te gen geld en heroine. Op 5 december had dezelfde knaap bij dezelfde ju welier horloges en een armband ter waarde van f. 9.000,-- ontvreemd uit de winkel. Een onderzoek naar de sieraden wordt ingesteld. Door de politie zijn 3 Waddinxveense knapen (14 en 15 jaar) aangehouden wegens diverse gepleegde inbraken en diefstallen. Eén van de knapen was bij een inbraak medeplichtige. Zij be kenden te hebben ingebroken in een woning aan de Willem de Rijkelaan, waarbij een videorecorder werd ont vreemd. Een stereo-installatie werd buitgemaakt bij een inbraak in de flat - aan de Tollenslaan. Zowel de video recorder als de stereo-installatie wer den bij één van de knapen thuis aan getroffen en inbeslaggenomen. Verder bekende men twee keer een auto-inbraak aan de Tollenslaan, 8 crossfietsen en een fiets te hebben ge stolen. Uit diverse tuinen werden kratjes bier weggenomen en werd een kelderbox aan de Tollenslaan openge broken. Enkele garagedeuren en rui ten van woningen werden vernield. Ook maakte men zich schuldig aan winkeldiefstalletjes. Tegen hen is proces verbaal opgemaakt. Vier flatinbraken, gepleegd in de pe riode van 29 mei 1985 tot 4 juli 1985, zijn opgelost. Door de ge meentepolitie Vlaardingen is een 24- WADDINXVEEN Afgelopen maandag is door de Waddinxveense rijkspolitie een 26-jarige Rotterdammer gehoord in verband met de overval op juwelier Vermeij aan de Kerkweg-Oost, welke overval op 11 maart dit jaar had plaats gevonden. Grasgewas 1986 De directeur van openbare werken en bedrijven maakt bekend, dat binnenkort kan worden overgegaan tot uitgifte aan de hoogstbie dende van het minimaal 2x maaien en lx opsloten en afvoeren van het afkomende vuil van onderstaande terreinen c.q. wegbermen en slootkanten. Natuurlijk zijn er allerlei mogelijkhe den om kinderen op te vangen. Marian van Rijn geeft er echter de voorkeur aan biedt dit project bemiddeling en eventu- om dit te doen via het nu bestaande gas- eel begeleiding bij de opvang van kinde- touderproject. "De betrouwbare be ren van 0-12 jaar tussen ouders, gastou- middeling in het kader van dit project ders en uitwisselouders. De in Haastrecht geboren en sinds 1979 in Waddinxveen aan de Burgemeester Trooststraat wonende Marian van Rijn (25) is één van de gastouders, die het project kent. De peuterspeelzaalleid- ster, moeder van Bobbie (3 1/2) en Maartje (7 maanden), was één van de eersten die aan medewerkster Vronie van Manen kenbaar maakte een kind te willen opvangen. ’’Allereerst vond ik dat ook leuk voor Bobbie. In deze straat wonen niet zo veel kinderen van zijn leeftijd. En ik wilde het natuurlijk eens proberen. Dat komt ook omdat ik kinderen leuke ’’mensen” vind. Voor mij zijn ze niet gauw een belasting”, vertelt een ent housiaste Marian van Rijn, die het gas touderproject zonder aarzelen een hele ideale manier noemt om in een gezin met jonge kinderen vriendjes over de vloer te krijgen. De Waddinxveense vangt twee ochten den in de week het twee en een halfjaar oude zoontje van een in dit Gouwedorp werkende moeder op. Op twee andere dagen in de week zit het jongetje op een peuterspeelzaal. "De opvang in huise lijke kring van het jongetje gaat heel goed. Ik kan niet anders zeggen”, geeft Marian van Rijn aan. ”Het is ook heel plezierig en gezellig. Ik geniet er echt van. Ook mijn zoontje Bobbie heeft er zichtbaar plezier inHet jongetje waarvoor ik als gastouder op- Het Waddinxveense gastouderproject, dat zich landelijk in de belangstelling plaatst en dat het gemeentebestuur al fi nancieel heeft gesteund en zal blijven steunen als de evaluatie daartoe aanlei ding geeft, is op weg een heel goede nieuwe mogelijkheid te worden voor de opvang van kinderen. Zoals bekend :el begeleiding bij de opvang van kinde- touderproject. r\ i 'y j j;jj»i:u vind ik een veilige gedachte”, zegt ze. werkster uit Waddinxveen. die dank zij Toen bleek dat dit een ideale vorm was om mensen die kinderen willen uitbe-

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3