Routes in het Groene Hart FIETSTOCHT DOOR GROENE HART IS GEWELDIG SUCCES 2e PINKSTERDAG 19 mei 1986 OMLOOP DOOR HET GROENEHART Wie zijn de Lions? 5® Tafeltennistafels voor mythylscholen Fiets mee, help gehandicapten Fietstocht Lionsclub op Tweede Pinksterdag. Start en finish: Parkeerterrein Beukenhof. Routes: 40, 80,120 en 240 km 40 KM ƒ4.- vanaf9uur tot 17 uur I Kindermarkt Lionsclub L Schu if tafel tenn is NIS L STICHTING DE OMLOOP VAN HET GROENE HART^QL WADDINXVEEN - "Fiets mee, help gehandicapten". Deze ■slagzin kozen in 1982 twaalf afgevaardigden van de Lions- clubs uit het groene hart van Holland. De fietsfanaten uit de L.C.’s van Vleuten/De Meern, Bodegraven, Alphen aan den Rijn, Krimpernerwaard, Over-Holland, Woerden, Gouda, Gouda-Bloemendaal, Waddinxveen, Mijdrecht, Wilnis, Vin- keveen-Waverveen en "Het Stigt” gingen aan het werk. WADDINXVEEN - Ja, het is dan bijna weer zover, de Tweede Pinksterdag staat weer voor de deur. Het jaarlijks te rugkerend evenement van onder meer de Lionsclub Wad dinxveen is op deze Tweede Pinksterdag een fietstocht, waar over u veel kunt lezen op deze pagina onder het motto "Fiets mee, help gehandicapten”. >3 "ii De opbrengst van de fietstocht, die de Lionsclub in deze streek op Tweede Pinksterdag houden, is bestemd voof Veel mensen zullen zich afvragen wat J®, A r o J de aanschaf van tafeltennistafels voor mythylscholen. AFSTAND PRIJS START FINISH Eén van de aktiviteiten is het jaarlijks organiseren van een kindermarkt op Koninginnedag. De opbrengst hiervan is bestemd voor het adopteren van SOS- kinderen of het steunen van SOS-aktivi- teiten of voor kinderdorpen. Kortgele den nam de Lionsclub Waddinxveen het besluit om f. 15.000,- beschikbaar te stellen voor de bouw van een LTS in Ke- Vanuit hun belangstelling voor sociaal maatschappelijk welzijn, nemen zij ak- tief deel aan de bevordering hiervan in de samenleving. Zij doen dit ondermeer door het bevorderen en uitvoeren van aktiviteiten, ten behoeve van charitatie ve doeleinden en door het zich beschik baar stellen voor deze doeleinden. De Lionsclub Waddinxveen maakt zich daar dus ook sterk voor. reven. In 1985 waren het er meer dan 5000. Een overweldigend succes. Ge zinnen en individuele fietsers bevolkten de fietspaden en wegen van het Groene Hart van Holland. Alom blijde fietsers en tevreden organi satoren want de opbrengst was ruim vol doende voor de aankoop van een dub- belassige aanhangwagen voor het ver- Nu nadert Tweede Pinksterdag 1986 en opnieuw is er veel werk verzet om de routes aantrekkelijker te maken, om nog meer mensen enthousiast te krijgen nia waarop ook kinderen uit een SOS- kinderdorp naar toe zullen gaan. Daarom, dames en heren, jongens en meisjes, als jullie in de gelegenheid zijn fiets mee, help gehandicapten. Ik wens u veel fietsplezier en mooi weer want overal langs de route zijn gezellige stops. Nog vele andere aktiviteiten zijn er ge weest en zullen er volgen. Ik hoop dat ook dit jaar de fietstocht weer een gran dioos succes zal worden en dat de op brengst nog groter zal zijn dan die van afgelopen jaren. C.H. DE RUIJG LIONSCLUB WADDINXVEEN 240 KM ƒ10,- van7-8uur tot 18 uur tint» 80 KM ƒ6- vanaf9 uur tot 17 uur f 120 KM ƒ8,- van 7-9 uur tot 18 uur WADDINXVEEN - De Lions-organisatie werd in 1917 opgericht in Amerika. Zij heeft momenteel bijna anderhalf miljoen leden, die zijn on dergebracht in zo’n 35.000 clubs in 157 landen over de gehele wereld. De leden zijn allen vrijwilligers, die zich als doel hebben gesteld in zo breed mogelijke zin een bijdrage te leveren aan de maatschappij. Dit betekent enerzijds het verstevigen van de onderlinge kontakten en het elkaar, als leden, behulpzaam zijn. Anderzijds wordt gezamenlijk ge werkt aan allerlei vormen van hulp- en dienstverlening aan andere men sen en groeperingen in de samenleving. De Lions-club Waddinxveen is één van die 35.000 clubs. Zij werd opge richt in 1969 en heeft sedertdien op diverse manieren activiteiten ont plooid. Ondanks de kosten die gemaakt moes ten worden, zoals de aanschaf van lin tjes, startkaarten, routebeschrijvingen etc. bleef er nog zoveel geld over dat aan de Provinciale Sportraad Zuid-Hol- land vijf tandems konden worden aan geboden. Deze tandems worden ge bruikt om visueel gehandicapten te la ten genieten van de natuur. Vrijwilli gers nemen deze gehandicapten achter op de tandem mee en de vrijwilliger ver telt dan over de streek waar door heen gefietst wordt. om op Tweede Pinksterdag te gaan fiet sen voor de gehandicapte medemens, want hoe meer mensen fietsen des te meer tandems kunnen er aangeschaft worden. voer van de reeds eerder geschonken tandems aan voornoemde instelling. De voorbereidingen voor Tweede Pin- sterdag 1984 verliepen al beter, men had immers al wat ervaring opgedaan. De Rabobank startte een grootscheepse reclamecampagne, door huis aan huis foldering, door gebruik te maken van geluidswagens en berichten in de diver se dagbladen konden op Tweede Pink sterdag al 4500 fietsers worden ingesch- van Gazelle worden gekocht en overgedragen. Op 15 juni besloot de Bondsraad van de NIS dat. indien Amsterdam de Spelen voor 1992 toegewezen krijgt, Neder land zich tevens kandidaat zal stellen voor de Paralympics in 1992. Het aantal leden van de NIS bedraagt op dit moment ongeveer 6100. Deze in dividuele sporters zijn lid van de 125 bij de NIS aangesloten verenigingen en zijn lichamelijk gehandicapten (polio’s, dwarsleasies, geamputeerden, blinden en slechtzienden en spastici). Door de zeer recentelijk door de Bondsraad genomen beslissing de toela tingscriteria te verruimen, komen daar in de zeer nabije toekomst nog een aatal andere groeperingen bij, te weten, de ex-hartpatienten, Bechterev-patienten en conditioneel gehandicapten. Hierd oor zal het ledental in de toekomst aan merkelijk vergroot worden. De NIS is lid van de Nederlandse Sport Federatie (NSF). de Federatie Sport Gehandicapten (FSG), de International Stoke Mandeville Games Federation (ISMGF), de International Sports Or ganization for the Disabled (ISOD), de International Blind Sports Association (IBSA) en de Cerebral Palsy Internati onal Sports and Recreation Association (CP-ISRA). In totaal zijn er 9 tochten van 25 km. 11 tochten van 40 km, 2 tochten van 120 km en is er 1 speciale tocht van 240 km. De routes van de 40 km tochten zijn zo danig, dat er onderweg koppelpunten zijn en men aaneengesloten 2 routes van 40 ofwel 80 km kan fietsen. Er kan op 20 plaatsen worden gestart. Het accent van de tochten ligt op indivi- duelen, groepen en/of families, die eens een dag een fijne fietstocht willen ma ken en alle routes voeren door prachtige natuurgebieden en over weinig gebruik te wegen. Bij de start-finish en de controlepunten worden diverse activiteiten georgani seerd, zodat het gezelligheidselement. naast het sportieve fietsen, de nodige aandacht krijgt. Elke deelnemer die de tocht volbrengt, ontvangt een herinne ring. Er werden twaalf routes uitgezet van 40 km, zes routes van 80 km. en één route van 230 km. De reklametrein zette zich ook in beweging, persmappen werden samengesteld en verzonden, radio en tv werden ingeschakeld, clubleden wer den geaktiveerd en fundraisingsaktivi- teiten werden ontwikkeld. En zo 'gebeurde het dat op Tweede Pinksterdag 1983, in de loop van de och tend, er zich een fietskaravaan in bewe ging zette van 3500 deelnemers. De Nederlandse Invaliden Sportbond werd opgericht in 1961op initiatief van de Bond van Nederlandse Militaire Oo- orlogsslachtoffers (BNMO). Er werd gestart met een 200-tal sporters. Van meet af aan werd door de NIS deelgeno men aan de internationale Stoke Man deville Games in Engeland, terwijl van uit de NIS tevens ploegen werden afge vaardigd naar de Paralympics in Rome (1960), Tokyo (1964), Tel Aviv (1968), Heidelberg (1972), Toronto (1976), Arnhem (1980) en New York-Stoke Mandeville (1984). Beide planken worden op tafel gezet, zodanig dat het middenstuk, middels de buitenkant van het middenstuk, de zij kanten van de tafel raakt. Door middel van de beweegbare zijstukken is nu een qua grootte variabele doelmond te creëren. In principe wordt gespeeld met een ta- feltennisballetje. Indien gewenst kan men met een ander soortgelijke bal spe len. De speler is vrij om al dan niet ge bruik te maken van een batje en mag dus ook met de blote handen spelen. Ook mag de speler gebruik maken van een andersoortig voorwerp. De lengte hiervan mag echter niet groter zijn dan 27 cm. Een mythylschool is een school voor kinderen met een motorische handicap. Er zijn in Nederland zo’n 37 mythyl scholen. De ene helft werkt samen met een revalidatiecentrum, de andere helft werkt zelfstandig. Het woord ’’Mythyl school” is ontleend aan een sprookje van de Belgische schrijver Maurice Ma- etelinck. Alle kinderen van een mythylschool zijn motorisch gehandicapt. Dit houdt in dat zij een stoornis hebben bij het be wegen. Bij sommige van de kinderen is deze handicap tijdelijk, maar bij de meeste blijvend. Ook zijn er verschillen wat betreft de aard en de ernst van de handicap. De meeste mythylscholen hebben drie afdelingen: de afdeling voor speciaal onderwijs, de afdeling voor voortgezet speciaal onderwijs en de afdeling voor meervoudig gehandicapte kinderen. Daarnaast bestaan er enkele aparte scholen voor meervoudige gehandicap te kinderen. Het leerprogramma komt in grote lij nen overeen met dat van het reguliere onderwijs: de kinderen leren rekenen, schrijven, taal, lezen, aardrijkskunde, etc. Ze krijgen veel persoonlijke aan dacht en het onderwijs is erop gericht de kinderen zelfstandig te leren werken. Veel leerlingen van mythylscholen krij gen therapie, zoals fysiotherapie, ergot herapie of logopedie. De therapie is be doeld om de bestaande functies van de kinderen zoveel mogelijk te ontwikke len De behandeling is zodanig ingepast in het lesprogramma dat er een goed evenwicht tussen lessen en therapie be staat. Bij de Stichting Informatie- en Docu mentatiecentra ten behoeve van het kind met een handicap en zijn ouders (IDC) in Utrecht kunnen ouders met vragen en informatieverzoeken terecht. Het onderwijs aan kinderen met een handicap is per 1 augustus 1985 geregeld en de interimwet op het speciaal onder wijs en het voortgezet speciaal onder wijs en de Overgangswet (ISOVSO). De organisatoren hebben er alles aan gedaan om u een zo prettig mogelijke fietsdag te bezorgen, maakt u gebruik van de uitgezette routes en als de zon dan ook nog schijnt is het voor iedereen een prachtige dag. WADDINXVEEN - Er zijn dit jaar negen tochten van 25 km, elf tochten van 40 km, twee tochten van 120 km. en er is een speciale tocht van 240 km. De tochten van 120 en 240 km. zijn vooral bestemd voor de geoefende toerfietsers. Alle routes zijn in het gebied van het Groene Hart van Nederland en beslaan naast de gehele provincie Zuid-Holland ook gedeelten van de provincies Noord-Holland en Utrecht. Er kan op 20 plaatsen worden gestart. De tochten van 25 en 40 km. zijn veel meer recreatieve routes en voeren langs allerlei mooie plekjes. In Waddinxveen start een 40 km. route en heeft een koppelpunt in Bodegraven van een andere 40 km. route zodat ook in één keer een tocht van 80 km. kan worden gere den. De tocht vanuit Waddinxveen gaat naar Reeuwijk-dorp, richting Sluipwijk, dan een prachtige tocht langs de Reeuwijkse Plassen en vervolgens richting Driebruggen, Waarder, Nieuwerbrug en dan langs de Oude Rijn naar Bodegra ven. In Bodegraven kan men dan de tweede route van 40 km. gaan vol gen in het gebied van de Meije, Nieuwkoopse Plassen en Woer den. Vanuit Bodegraven voert de route van de 40 km. tocht naar Zwammerdam, richting Aarlan- derveen, Alphen aan den Rijn om dan weer via Boskoop in Waddinx veen terug te keren. Bij de inschrijving op de startplaats ontvangt de deelnemer een uitvoe rige route-beschrijving terwijl op alle belangrijke punten in de route pijlen de juiste richting aangeven. Bij het volbrengen van de tocht met een aantal contröie-stempels op de startkaart ontvangt men een me daille als herinnering. Van de deelnemers wordt een gering bedrag aan inschrijfgeld gevraagd: 40 km f. 4,- per persoon, 80 km f. 6,- per persoon, 120 km f. 8,- per persoon, 240 km f. 10,- per persoon. Gezinnen (max. 4 personen) f. 10,- (alleen op de 25 en 40 km routes). Start-finish 25 - 40 - 80 km 09.00 tot 17.00 uur, start-finish 120 km 07.00- 09.00 tot 18.00 uur en start-finish 200 km 07.00-08.00 tot 18.00 uur. WADDINXVEEN - Het parkeerterrein Beukenhof in het hart van Wad dinxveen is op Tweede Pinksterdag de start- en finishplaats van de fiet stocht die door de Lionsclub Waddinxveen met 17 andere Lionsclubs uit Utrecht, Zuid-Holland en Noord-Holland als "Omloop van het Groene Hart” wordt gehouden onder het motto "Fiets mee, help gehandicap ten”. Van de Lions-organisatie is bekend dat zij veel doen voor de minder bedeelden onder ons. Ook bij deze fietstochten is dit het geval. De opbrengst van de fiet stochten is bestemd voor de aankoop van speciale tafeltennistafels. De speci ale tafels zullen worden aangeboden aan de Nederlandse Invaliden Sport bond. die op haar beurt de tafels plaatst bij Mythylscholen. een Lionsclub nu precies is en wat zij doet. Een Lionsclub is een service-club: een lokale of regionale club, waarvan de leden zich toeleggen op het organiseren van allerhande aktiviteiten. De groene affiches voor de fietstocht hangen overal. Er kan in Waddinxveen en omgeving overal worden opgestapt op maandag 19 mei a.s. De fietsroute voert de deelnemers door het mooie ge bied van Midden-Holland. In het groe ne hart van Holland wordt gefietst voor een goed doel, namelijk voor mensen met een handicap. Dankzij de medewerking van de ver schillende bedrijven is deze pagina tot stand gekomen. Langs deze weg wil ik dan ook de adverteerders hartelijk be danken voor hun spontane medewer king aan deze krant. De afgelopen jaren hadden we een grote opkomst. We ho pen dat door deze publiciteit de op komst nog groter is. Door de grote hoeveelheid fietsers die de afgelopen jaren de Tweede Pinkster dag hebben meegefietst, konden we en kele tandems en een prachtige aanhang wagen waarin vele tandems vervoerd kunnen worden, aanbieden. Vorig jaar konden door de fietstocht van de Lionsclub 16 tandems Schuiftafeitennis kan worden gespeeld door alle spelers/speelsters die ten ge volge van hun handicap niet kunnen spelen met een tafeltennisnet op de ta fel, bijv, spierdystrofie-kinderen, qua- driplegieën. In tegenstelling tot het ge wone tafeltennis voor Mythylscholen vindt er geen onderscheid plaats naar sexe en leeftijd. Ook geen onderscheid tussen goede of minder goede speelarm- functie. De schuiftafeltennisspelers/ speelsters vormen dus een grote hetero gene groep. Er wordt vanuit gegaan dat al deze spelers spelen in een (elektri sche) rolstoel. Men speelt op een gewone tafel waar van het netje is weggehaald. De twee helften van de tafel dienen zodanig op elkaar aan te sluiten dat het balletje pro bleemloos over de tafel kan rollen. De zijkanten van de tafel worden afgeslo ten met planken. Eén‘zo’n plank heeft de lengte van “de tafel zelf (274 cm) en bestaat uit drie gedeelten. Het midden stuk is 138 cm lang. De twee zijstukken zijn beide 68 cm lang. De plank is 14 cm hoog en 1,8 cm dik. GEZINNEN MAX. 4 PERSONEN 10.- (UITSLUITEND OP DE 25 EN 40 KM ROUTES) Cor de Ruijg, Lionsclub Wad dinxveen. SCT|

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 21