Nieuwe examens CDA-WETHOUDER PAUL VAN SCHIE PVD A-WETHOUDER DRS VVD-WETHOUDER KAREL VAN SOEST 1 kabouters Vrijdag opnieuw een grandioze feestmarkt hondensporters Bijzonder huwelijk kok MARTIN KRAAIJESTEIN Jaarvergadering bij de N.C.V.B. Grote SGP- avond in AF-centrum Zwarte band Ruud Meuken Schrijf hier uw tekst Zaterdag 17 mei Hartstichting haalt ruim De Sperwer De Passage doet wat extra’s voor Derde plaats Marion van Hooft 17 mille op opening openluchtbad Moederdag Functies Kabelkrant Waddinxveen elke werkdag 07.00-19.00 uur op Belg;-VI. 2 E gehoorzaam- dag 18 gelei- G-cur- Erasmusuniversiteit. i 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Adres Plaats 1 letter per hokje. Cijfers, leestekens en woordtussenruimten tellen voor 1 letter. Hoofdletters twee hokjes per letter. Martin Kraaijestein werd op 26 juni 1945 - vlak na de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog - in het platgeb- Kraaijestein (PvdA), burgemeester C.M. Meuleman. (Foto: Sjaak Noteboom). huwelijk getreden. Ruud is al jaren kok bij partyservice Gert Jan van der Loo Co. Nadat ze in het gemeentehuis het Tijdens een sterk bezet toernooi in Vlaardingen is Phill Hamerpagt als der de geëindigd. In de afgelopen week werd hij in Dixperlo zedse. waarbij hij te maken kreeg met leden van de Ne derlandse kernploeg en de Duitse selec tie, Phil was een aantal daarvan de baas. jawoord hadden gegeven recipieerden ze dan ook in De Blauwe Druif aan de Nesse. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) houdt woens dagavond 14 mei haar jaarvergadering in ”de Hoeksteen” aan de Esdoornlaan. Dit alles wordt nog eens extra opge fleurd doorbloemsierkunstenaar Henry Verwey. Op het programma van deze jaarverga dering staat een breimodeshow, ge bracht door mevrouw P. Brouwer- Noorlander van ”t Handwerkhoekje”. Deze avond begint om half acht, onder ’t genot van een kopje koffie. BOSKOOP - Judoka Ruud Menken van sportschool Marchant heeft afgelo pen zaterdag zijn zwarte band (eerste dan) behaald. Hij is hiermee de negen tiende pupil van Marchant die tot dit re sultaat kwam. De Boskoopse sport school heeft er inmiddels ook een derde dan bij: L. van Veen. -5 5 WADDINXVEEN - PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein wordt deze zo mer 41 jaar. Hij woont 10 jaar in Wad dinxveen en maakt sinds 7 september 1982 deel uit van de gemeenteraad. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit St. Quentin. Afstand 263 km. In concours 358 duiven. Gelost om 8 uur. Aankomst le duif 10.46 uur, laatste 11.07 uur. Snelheid le duif 1570 m.p.m. Uitslagen: J. Toor 1-7-8-14-16-23-24-30-38-39-46- 49-55-68-69, J. Jansen 2-57-64-84-86; H. Metselaar 3-4-11-17-44-50-52-53-65-83; mevr. G. Twigt 5; C.A. Bode 6-29; J. Verbakel 9-10-26-35-36-45-85; C. Hof man 12-74-88; J.W. Sekeris 13-18-20- 37-42-51; comb. C. en J. 15-22-27-34- 47-48-58-60-77-82; J. Troost 19-72; D. Degenhardt 21-25-78; J. van Erk 28-80; E. van Beek 31-33-81; A.H. Kivits 32- 56; M. Verbeek 40-43; D. Heeren 41- 75; M. Tollenaar 54: P. Bonefaas 59-67; Th. Twigt en zn. 61-87; H. Vink 62-63- 70-79; N. Hoogerdijk 66-76; comb. Wi- bo 71; Ronny Hofman 73; N. van Tol 89; A. Hofman 90. De feestmarkten staan in het teken van het zilveren bestaan van de Waddinx- veense weekmarkt. De prijzen zijn een lust voor het oog: koffiezetapparaten, barbeques, gourmetstellen, opblaasbo ten. PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijes tein zal komende vrijdag om half zes op nieuw 20 dinerbonnen en een dames- en een herenfiets verloten. De gelukkige diner-winnaars - 40 in totaal - worden op zaterdag 24 mei in De Unie verwacht. Marktmeester Jan Meijer is intensief betrokken bij het marktgebeuren. Ook de festiviteiten rond het 25-jarig be staan worden door hem punktueel be geleid. Het Waddinxveense publiek is mede door zijn inspanningen verwend, want de marktkooplieden zijn blij we kelijks met hun kraam in Waddinxveen te staan. Op de streekverkiezingsbijeen- komst zal het woord worden gevoerd door hoofdbestuurslid W.Chr. Hovius, Eerste-Kamer- lid H.G. Barendregt, lijstaan voerder ir. B.J. van der Vlies, gemeenteraadslid A. van Doom uit Boskoop en provinciaal sta tenlid H.E.J. Boon. De laatste fungeert ook als forumvoorzit- ter. Het terrein van de HSVW heeft, zo zullen met name de trouwe bezoe kers hebben opgemerkt, een aantal veranderingen ondergaan. Zo zijn er meer parkeerplaatsen gerealiseerd en is het oefenterrein beplant. Tevens zijn er enkele plaatsen vrij voor de ge vorderdentraining. Plaatsingsdatum(s) Naam WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 MEI 1986 sus, welke de eerste zaterdag 'van au gustus wederom start, zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor opgave voor deze cursus kan men bellen: het secretari aat van de HSVW, tel. 01827-5190. WADDINXVEEN - CDA-wethouder Paul van Schie (53) werd op 14 februari 1933 in Schiedam geboren. Hij was werkzaam als bedrijfsleider van een aannemingsmaatschappij in Rotter dam. Paul van Schie, wethouder van ruimtelijke ordening en woningbouw en WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad wordt vol gende week maandagavond 12 mei om kwart voor acht door de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) een streekverkie- zingsbijeenkomst gehouden. Deze bijeenkomst wordt geor ganiseerd door de SGP-kies- verenigingen van Benthuizen, Boskoop, Gouda, Hazerswou- de, Moerkapelle, Moordrecht, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen. WADDINXVEEN - Zaterdag werd in het ”5 mei bad” te Leiden de vierde speedo-jaargangwedstrijd gehouden waaraan door 2 leden van De Gouwe werd deelgenomen. Marion van Hooft was zeer succesvol op het zware nummer 800 meter vrije slag meisjes 1975 en behaalde in de zeer goe de tijd van 11.47.5 de derde plaats. Deze tijd betekende tevens een nieuw clubrecord wat sinds juni 1980 op naam stond van Renata v.d. Kraats met een tijd van 12.07.6. Henk Riemens, jongens onder 10 jaar, zwom de 100 meter school in de tijd van 1.55.1 wat niet voor het ere-metaal in aanmerking kwam, doch gezien zijn verdere prestaties in het zwemgebeuren een naam die we vaker zullen tegenko men. worden hetgeen die dag ook weer zal blijken. Diverse rassen in eveneens di verse leeftijden zullen hun kunnen die dag showen. Het merendeel van de honden is ge woon “huishond” Natuurlijk is het publiek deze dag op het terrein van harte welkom. De eveneens aan wezige instructeurs zullen dan ook graag eventuele vragen beantwoor den. Voor de eerstvolgende G.- en Deze training loopt niet in cursusver band. Men kan hier gewoon lid voor worden van de vereniging. Wel dient men in het bezit te zijn van een G- en G-diploma. Het is niet van belang bij welke vereniging dit diploma is ge haald. Met name voor de nieuwe in woners van Waddinxveen met een hond voorzien van dit diploma kan dit een uitkomst zijn. Ook deze men sen wordt aan geraden: kom eens een zaterdag vanaf 15.00 uur langs of bel voor informatie: 01828-17073/ 01828-19343/01727-6476. Vier jaar geleden werd hij direct be noemd tot wethouder als opvolger van de naar Zevenhuizen vertrokken Anne van Gent. In het college van Burge meester en Wethouders gaat hij nu zijn tweede periode in. WADDINXVEEN .- De jongste wet houder die Waddinxveen ooit heeft ge kend, de VVD’er Karei van Soest (35) werd op zondag 21 oktober 1951 gebo ren in het Zeeuwsvlaamse Terneuzen. "Toen ik zes jaar was verhuisden wij naar het vaderland van mijn ouders: Limburg. In Venlo en Roermond heb ik mijn schoolopleiding gehad. In 1970 be haalde ik het HBS-diploma. Daarna verhuisde ik naar Leiden om aan de rijksuniversiteit aldaar fiscaal recht te gaan studeren. Dat heb ik twee jaar gedaan”, aldus de aan de Prinses Be- 'atrixlaan wondende Karei van Soest. ”In 1973 ben ik gaan studeren aan het Nederlands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme en Recreatie in Breda. Daar leerde ik ook mijn vrouw Mieke kennen. In 1976 behaalde ik mijn diplo ma voor de studie-differentiatie Recre- van openbare werken en -bedrijven, woont sinds 1961 in Waddinxveen. Van de gemeenteraad is hij in 1968 lid ge worden en gebleven. Zat hij er eerst in als KVP-vértegenwoordiger, hij is nu een volbloed christen-democraat met gymnasium B, HTS wegen- en water bouw en zijn kandidaatsexamen econ omie op zak. Paul van Schie, die aan de C. Huijgenslaan woont, heeft vele inte resses, zonder zich in één te begraven, de politiek misschien uitgezonderd. De CDA-man heeft er een periode van 12 jaar als wethouder opzitten. Van de Partij van de Arbeid is Martin Kraaijestein lid vanaf 1968. Sinds die tijd is hij secretaris geweest van de PvdA-afdeling Rotterdam/IJsselmon- de, zat hij voor korte tijd als plaatsver vangend lid in de landelijke partijraad van de PvdA, was hij voorzitter van de PvdA-afdeling Waddinxveen (1978- 1980) en fungeerde hij binnen zijn partij als cursusleider. Martin Kraaijestein woont aan de Onderweg 77 (tel. 16500) en is vader van vier kinderen. WADDINXVEEN Zaterdag 24 mei worden op de trainingsac- commodatie van de hondensportvereniging Waddinxveen aan de Middelburgseweg 6b, weer de halfjaarlijkse gedrag- en heidsexamens afgenomen. In totaal verschijnen die ders of geleidsters met hun hond ten tonele. De examens worden afgenomen van 9.00 uur tot 12.30 uur en vanaf 13.30 uur tot 17.30 uur. Keurmees ter zal die dag zijn de heer Z. Bouw man. De onderdelen waarin examen wordt afgenomen zijn: het naast de baas “volgen”, het “afliggen”, het blijven en komen, verdraagzaamheid en algemeen appél. Deze zogenaamde basiscursus, welke ongeveer vier maanden duurt kan in principe door iedere hond gevolgd WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte voor de Neder landse Hartstichting heeft f. 17.345,35 opgebracht. De Vrienden van de Hart stichting afdeling Waddinxveen zeggen aan alle gevers, collectantenRabobank en de mensen van De Bonkelaar veel dank voor dit behaalde resultaat. atie en Planologie en de economische studierichting”. "In augustus 1976 kreeg ik een baan bij de provinciale griffie van Zuid-Holland waar ik tot mijn benoeming als wethou der beleidsmedewerker recreatie en toerisme was. Ik vervulde de volgende functies: - beleidsadviseur voor Gedeputeerde Staten op het gebied van recreatie en toerisme; - secretaris van de Provinciale Raad voor de Recreatie en de Natuurbescher ming; - secretaris van de Raad van Commissa rissen van het dierenpark Wassenaar BV; - secretaris van enkele recreatieschap pen; - secretariaten en projectleiding van verschillende werk- en studiegroepen”. "Sedert mei 1977 woon ik in Waddinx veen. In 1979 ben ik in het bestuur van de VVD-afdeling in Waddinxveen ge komen. Voorjaar 1980 werd ik voorzit ter en ben dit tot oktober 1982 geble ven. In 1982 ben ik in de Waddinxveen se gemeenteraad gekozen. Onvergete lijke verkiezingen overigens. Van drie naar vijf zetels. Mevrouw Oosterbroek prolongeerde het wethouderschap en ik mocht een vier man sterke fractie lei den”. ”Als raadslid was ik lid van de commis sie Algemeen Bestuurlijke Zaken en van de commissie Ruimtelijke Orde ning en Woningbouw. Daarbij was ik bestuurslid van het recreatieschap Bo spark en van de Stichting Openbare Bi bliotheek in Waddinxveen. En tot slot ben ik een gelukkige vader van drie dochters van 4 jr 2 jr. en 7 maanden”. WADDINXVEEN - Volgende week zaterdag 17 mei om tien uur zal het openluchtzwembad "de Sniep" weer open gaan. Het overdekte zwembad sluit op vrijdag 16 mei. De openingstijden van het openluchtz wembad, voorzien van de reuzenwater- glijbaan, zijn van maandag t/m vrijdag van 7.00-19.45 uur en van zaterdag en zondag van 10.00-16.45 uur. Op alge mene feestdagen en algemeen erkende christelijke feestdagen is het bad ge opend als op zondag. Toegangsprijzen: enkel bad t/m 18 jaar en houders bejaardenpaspoort f. 2,10, enkel bad 19 jaar eii ouder f. 3,65, 10- badenkaart t/m 18 jaar en houders be jaardenpaspoort f. 16,50, 10-baden- kaart 19 jaar en ouder f. 33,-, 20-baden- kaart t/m 18 jaar en houders bejaarden paspoort f. 31,- en 20-badenkaart 19 -jaar en ouder f. 62,-. WADDINXVEEN - Kommende zondag is het weer moederdag en op deze vanuit Amerika overge waaide verwendag zullen veel moe ders, oma’s of vriendinnen weer verwend worden. Kinderen bren gen ontbijt op bed, vaders staan de hele dag in de keuken en moeder rust een dagje uit. De Passagewin- keliers willen graag een steentje bijdragen aan het welslagen van moederdag 1986. Onder het motto ”De Passage doet wat extra’s” bie den de deelnemende winkels een extra cadeau bij aankoop van een bepaald bedrag of een korting aan. Zo wordt het kiezen en kopen van een moederdaggeschenk extra leuk. Het blijft overigens druk op de Pas sage want volgende week zaterdag 17 mei is er alweer de bekende vroegkoopaktie. Hierover en over de moederdagactiviteiten leest u in de advertenties in deze krant. Kabouters kosten 1,60 incl. btw. per gezette regel bij een minimum van vier regels, inclusief één regel vet gezet. Iedere vette regel extra: 1 2,-. Plaatsingen uitsluitend a contant. Con- I tractprijs op aanvraag. Brieven onder nummer 2,25 extra. Bewijsnummers 2,- extra. Kabouters opgeven bij de bureaus van dit blad. - Afd. Boskoop: Galerij 7 (voor dinsdag 11.00 uur) - Afd. Waddinxveen: Oranjelaan 9 (voor dinsdag 15.00 uur) Het nieuwe college van Burgemeester en Wethouders met van links naar rechts P. F.J. van Schie CDA), drs. M. van der Linden, K.W.Th. van Soest (VVD) en gemeentesecretaris J. WADDINXVEEN - Komende vrijdag is het weer een feestmarkt in de Willem de Zwijgerlaan. Afgelopen vrijdag was dat ook al het geval. Aan de marktbezoekers worden bij aankoop bonnen verstrekt, die kans bie den op prachtige prijzen. WADDINXVEEN - Ruud van Gils en Nel van den Hoek zijn op een heel bij zondere wijze in Waddinxveen in het ombardeerde Rotterdam geboren. Na zijn MULO-diploma behaald te hebben werkte hij drie jaar lang als winkelbe diende en kantoorbediende, ’s Avonds maakte hij zijn HBS af en ging in de Maasstad sociologie studeren. Zijn doc toraal examen in de economische soci ologie deed hij in 1973. De wethouder voor de PvdA, die in het college van B. en W. de tot burgemeester van Zeven huizen benoemde socialist Anne van Gent opvolgde, werkte vervolgens bij' het ministerie van Sociale Zaken en de Wetenschappelijke Raad voor het rege ringsbeleid (WRR) en is als beleidssoci- oloog verbonden aan de Rotterdamse

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 7