Afscheid van REHORST BOUW OP BOUW-RAI ’86 Mulleman neemt Roermonds Azaleaboottochten Boskoop Rabobank Q conciërge W. P. Oosterveen bedrijf over van muziekschool Op zaterdag 17 en maandag 19 mei Miljoenen order voor Waddinxveense Vrouwenraad komt er nu aan Kerngroep blij met opbrengst van collecte Zaterdag vijfde instuifconcert HSW blij met groene Petteplas Bedevaart op één dag NKF Kabel Hypotheekrente sterk afhankelijk van persoonlijke situatie Utiliteit Tunnelgietbouw Transportsysteem .1 Vo o rgesch ie den is 1 i n Boskoopse bodem. WADDINXVEEN - De Rooie Vrou wen van de PvdA, de Vrouwen in de VVD en de Vrouwen in het CDA heb ben hun schouders gezet onder de op richting van een Waddinxveense Vrou wenraad. De oprichting van deze raad, waarover op een vrouwenforum in De Bonkelaar aan de vooravond van de gemeente raadsverkiezingen voor de eerste maal werd gesproken, gebeurt op donder dagavond 29 mei om acht uur in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huij- genslaan. BOSKOOP - Na enkele koude en natte maanden organiseert de VW Boskoop in samenwerking met de ANWB op za terdag 17 en maandag 19 mei (Tweede Pinksterdag) weer de bekende azale aboottochten langs boomkwekerijen, waaraan ook een bezoek aan zo’n kwe kerij is gekoppeld. Tijdens de twee uur durende rondlei ding kunnen deelnemers genieten van talloze bloeiende en niet bloeiende ge wassen, terwijl de rondleiders vertellen over het kweken en verzorgen van deze richting benodigde terreinoppervlak belangrijk kleiner kan zijn. Op een bonte afscheidsmiddag met veel Samenwerkingsschool-amusement ver vulde hij nog eenmaal de hoofdrol en werd hij door een speciale Mies Bouw man geconfronteerd met talloze oude bekenden uit verleden tijden. aan de Staringlaan. Nu het Vrouwentrefcentrum een onder dak heeft is het zinvol om onder een an dere naam verder te gaan. Indeeën hier voor kunnen op de bijeenkomst naar voren worden gebracht. WADDINXVEEN - De Streekmuziek- school Waddinxveen aan de Zuidkade houdt komende zaterdagmiddag om half drie het vijfde instuifconcert. De toegang bedraagt twee gulden (kinde ren één gulden). Het instuifconcert is dit keer heel bij zonder, omdat de oud-Waddinxveense Yvonne van de Vis zal komen spelen sa men met Jan Hollanders. Yvonne van der Vis begon als 8-jarige haar pianoles sen en bereidt zich momenteel voor op het examen uitvoerend musicus. Jan Hollanders studeerde dwarsfluit aan het conservatorium te Den Haag, waar hij in 1984 afstudeerde. Zij zullen werken spelen van o.m. Haydn, Martinu, Roussel en Messiaen. nomen. punctueel. Een publikatie van de Rabobanken in Boskoop en Waddinxveen. De Rabobankadviseur sierteeltproducten Voorts zijn er twee wandelroutes van gevarieerde lengte, die deels door de bebouwde kom van Boskoop voeren. Een fietstocht door het groene hart van Holland behoort eveneens tot de moge lijkheden. Het vertrekpunt is beide dagen in de Rozenburcht aan de Rozenlaan, tegen over het VVV-kantoor. Inschrijven is mogelijk van 9.00 tpt 14.30 uur, men krijgt dan tevens een routebeschrijving. De tarieven zijn voor niet ANWB-leden 9 gulden, voor ANWB-leden zonder wandel-fietsbewijs 6,75 gulden, voor houders van een wandel-fietsbewijs 4,50 gulden en voor kinderen tot 12 jaar en honden 2,75 gulden. WADDINXVEEN - Het aan de Noord- kade gevestigde bedrijf voor telecom municatiesystemen NKF Kabel BV heeft van Saipem Spa (Italië) een op dracht ontvangen voor de levering, in stallatie en inbedrijfstelling van een te lecommunicatiesysteem per medio 1987 voor de tweede uitbreiding van de Irak- Turkije pijpleiding. Het project ter waarde van 60 miljoen gulden zal worden uitgevoerd in nauwe samenwerking met AT T en Philips Telecommunicatie Bedrijven BV te Hilversum en is een verdere versterking van de positie van NKF in de markt van optische communicatie-systemen. De belangrijkste concurrenten voor de ze opdracht waren afkomstig uit Fin land en Japan. Doorslaggevende argu menten ten gunste van NKF voor dit project, dat wordt beschouwd als de tot dusver langste pijpleiding telecommu- nicatie-verbinding ter wereld, waren de aantoonbare ervaring en deskundigheid van NKF op dit specifieke gebied van glasvezelverbindingen De fabricage van de benodigde glasve zelkabels zal plaatsvinden in de fabriek van NKF Kabel BV in Waddinxveen. de school meegemaakt: van koffie rond brengen op diverse lokaties tot en met hemelwater opdweilen op zaterdag avond in het nieuwe schoolgebouw. Doordat de school explosief groeide stond hij al snel niet meer alleen voor zijn taak. Veel ouders (vooral moeders) van leerlingen kennen hem als de orga nisator van de melkdistributie op school en als de punktuele beheerder van het boekenfonds. De naam Stylish Furniture zal normaal Op deze avond wordt tevens gesproken over het toekomstige beheer van het vrouwentrefcentrum ”(Z)Onderdak”, dat een eigen ruimte heeft aangeboden gekregen in de voormalige protestants- christelijke kleuterschool De Duiventil De vertrokken conciërge van de samnwerkingsschool voor HAVO- Atheneum, W.P. Oosterveen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het Waddinxveense bouwbedrijf Rehorst BV is aanwezig op de Bouw-RAI ’86. de vakbeurs voor sociale woningbouw die van 26 tot en met 30 mei in Amsterdam wordt gehouden. gevoerd blijven worden, terwijl ook de vestigingsplaats gehandhaafd zal blij ven: Beatrixlaan 5 te Roermond. De onderhandelingen tot deze transactie zijn in de beste sfeer gevoerd en hebben de totale wederzijdse instemming. Als gevolg van deze verandering neemt di rectrice L. Osterop-Külman afscheid. Haar plaats is ingenomen door de nieu we directeur P.C. Mulleman, WADDINXVEEN - Directeur P.C. Mulleman van Mulleman Stijlmeu- belen aan de Mercuriusweg en directeur mevrouw L. Osterop-Külman van Stylish Furniture in Roermond hebben meegedeeld dat uit een oog punt van krachtenbundeling de Stylish Furniture inkoop, produktie en verkoop volledig is opgegaan binnen Mulleman Stijlmeubelen. wrijp maken van het terrein en het op maken van de ontwerpen voor de zui veringsinrichting, de gemalen en de transportleidingen stelde Rijnlands ver enigde vergadering in februari 1984 een krediet beschikbaar groot f. 5.700.000,- Vooreen belangrijk deel voeren de rou tes langs rustige wegen. Er is keuze uit een route van 30, 40 of 70 kilometer. Na afloop ontvangt iedere deelnemer een souvenir; een kwaliteitsproduct van Voor het transport van het afvalwater uit Waddinxveen, Boskoop en Reeu- wijk naar de te bouwen zuiveringsin richting zullen de bestaande gemalen in Waddinxveen-West en Boskoop-West moeten worden verbouwd en zullen nieuwe gemalen moeten worden ge bouwd in Reeuwijk-Dorp en Boskoop- Oost. Voorts zullen transportleidingen moeten worden aangelegd van de te bouwen c.q. te verbouwen gemalen naar de zuiveringsinrichting. Waddinx- veen-Oost kan rechtstreeks aan de zui veringsinrichting worden aangesloten met behulp van het voor dit gebied ge kozen drukrioleringssysteem. Het tran sportsysteem voor Boskoop-Oost zal zodanig worden opgezet dat met behulp daarvan ook Reeuwijk-Randenburg aan de zuiveringsinrichting kan worden WADDINXVEEN - Het bestuur, van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW heeft in een open brief alle Waddinxveners be dankt, die op enigerlei wijze heb ben bijgedragen tot het welslagen van de actie ”Hou de Petteplas groen”. Mede als gevolg van bijna 3000 handtekeningen is als één der pun ten in het beleidsprogramma 1986- 1990 door het college van Burge meester en Wethouders der ge meente Waddinxveen vastgesteld, dat de Petteplas een uniek recre- atiegebiedje midden in de gemeen te is en dat als zodanig geen bebou wing aan of rondom de plas zal plaatsvinden. Het HSW-bestuur is van mening dat met dit besluit niet alleen de be langen van de hengelaars zijn ge diend, doch ook die der rust- en na tuurliefhebbers, w andelaars met of zonder hond, omwonenden, water en rietvogels en het totale milieu in de kern van Waddinxveen. WADDINXVEEN - De jaarlijkse collecte van de kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinx veen, gehouden in de laatste week van april, heeft f. 7.020,30 opge bracht. Ook op de giro komen nog bedragen binnen. De opbrengst is beduidend meer dan vorig jaar (f. 6.155,55). De kerngroep is bijzonder blij met dit resultaat en zij bedankt allen, die hieraan meegewerkt hebben. Het geld zal weer worden gebruikt voor een ontwikkelingsproject in de Peruaanse hoofdstad Lima, waar bedrijfjes met arbeiderszelf- bestuur worden geholpen het hoofd boven water te houden. Door inventiviteit en continu opvoeren van de systeemefficiency heeft de tun nelgietbouw bij Rehorst zich ontwik keld tot een arbeidsbesparende bouw methode in optima forma, rendement, product/prijsverhouding en flexibiliteit staan bij het toepassen van dit systeem centraal. Het resultaat is een hoogwaardige bouwproductie met korte bouwtijden en ruime mogelijkheden tot individuele opzet van de eenheden. De continu-cy- clus heeft zijn waarde al in een groot aantal projecten bewezen. Bekistings- mallen worden ’s morgens geplaatst, waarna meteen beton gestort wordt. Binnen 24 uur kan er ontkist worden, zonder dat geforceerd uitharden nodig is. De maatvoering kan met dit systeem uiterst nauwkeurig bewaakt worden. De fundering is onderdeel van de totale cyclus, waarbij een stalen mal de traditi onele houten bekisting voor de funde- ringsbalk vervangt. Storten en ontkis- ten verloopt synchroon aan de tunnel- opbouw als een goed geoliede machine. Al naar de aard van het project kiest Rehorst voor het hele dan wel halve tunnelsysteem. Een dergelijke keuze mogelijkheid is typerend voor de flexi biliteit van het systeem dat zowel voor hoogbouw als voor rijenwoningen toe gepast kan worden. aangesloten. Het gezuiverde afvalwater zal in de Gouwe worden geloosd, De grondgesteldheid in het betrokken gebied is slecht. Het wordt noodzake- lijk geacht op het terrein een grondver betering aan te brengen. Daartoe zal op het terrein een zandpakket worden aan gebracht ter dikte van ca. 3 m. Van deze zandlaag zal ca. 2 m. in de bodem weg zakken zodat de uiteindelijke ophoging ca. 1 m. zal bedragen. Om het zettings- verloop te versnellen en schade aan de omgeving te voorkomen zullen zgn. ’’zandpalen” worden toegepast en zal het zand "in den droge” worden aange bracht. Om het zand en t.g.t. de bouwmateri alen te kunnen aanvoeren zal een nieu we uitrit naar de Henegouwerweg wor den gemaakt. Deze uitrit die is ontwor pen door de provinciale waterstaat in Zuid-Holland, zal mede dienst gaan doen als uitrit voor het provinciale op- slagterrein aan de Henegouwerweg. Voor de aanleg van de uitrit, het bou- Indien de benodigde vergunningen tijdig worden verkregen zal in 1985 wor den begonnen met de aanleg van de inrit en het bouwrijpmaken van het terrein. Met het inklinken van het terrein zal on geveer een jaar gemoeid zijn, zodat in 1987 een begin zal kunnen worden ge maakt met de bouw van de zuiveringsin richting. De bouwtijd van dé inrichting en de bijbehorende werken is geschat op ca. 2 jaar. De ontwerpen voor de zui veringsinrichting en de gemalen zullen worden gemaakt door de afdeling pro jecten van Rijnlands technische dienst. Voor het opmaken van een definitief ontwerp voor de transportleidingen, de gecompliceerde kruising met de Gouwe en het uitstroomhoofd van de effluent- leiding zullen de Heidemij (cultuurtech nische en landmeetkundige aspecten) en het ingenieursbureau Dwars, Heed- erik en Verheij (civiel-technische en constructieve aspecten) ingeschakeld worden. Het zal maar zelden voorkomen dat de koper van een eigen huis voldoende geld op zak heeft om zijn nieuw verworven bezit contant te betalen. De koopsom wordt geheel of gedeeltelijk gefinancierd via een hypotheek. Hoe hoog die lening kan zijn, wordt bepaald door twee factoren: het inkomen van de huiseigenaar en de waarde van de woning die als onderpand dient. Het inkomen staat niet toevallig als eerste vermeld: zowel voor de geldlener als voor de geldverstrekker is het van belang dat de woonlasten een niet te groot deel van de bestedingsmogelijkheden uitmaken. Een hypotheek dus, maar welke is in de veelheid van aanbiedingen de meest aantrekkelijke leningvorm? Een concreet antwoord op deze vraag is niet zo eenvoudig, omdat de juiste keuze sterk afhankelijk is van individuele wensen en omstandigheden. Dit artikel geeft enkele hoofdlijnen die een rol spelen bij de keuze. Ten aanzien van de aflossing van het geleende geld kunnen de hypotheken worden ingedeeld in vier hoofdgroepen: - Bij een lineaire hypotheek betaalt men ieder jaar een even grote aflos sing; de te betalen rente wordt door die aflossingen steeds minder. De las ten (rente en aflossing) zijn in de beginjaren het hoogst en dat is voor veel mensen een nadeel. - De meeste belangstelling bestaat voor de annuïteitenhypotheek. Belang rijkste kenmerk van deze vorm is dat de hypotheek lasten steeds gelijk zijn. In het begin wordt weinig afgelost en vormt de rente het hoofdbe standdeel van het termijnbedrag, maar later komt steeds meer ruimte vrij voor het aflossen van de schuld. - Een minder bekende vorm is de hypotheek met trapsgewijze aflossing. In overleg tussen bank en cliënt wordt voor elke periode van de looptijd een jaarlijks aflossingsbedrag vastgesteld. Wisseling in de hoogte van de af lossing maakt het extra goed mogelijk om in te spelen op de (inkomens)- situatie van de cliënt. - Vanwege de fiscale voordelen (gedurende de hele looptijd kan een aan zienlijk rentebedrag voor de belasting worden afgetrokken) wordt in een aantal gevallen gekozen voor de hypotheek met levensverzekering. Bij zo’n hypotheek wordt gedurende de looptijd niet afgelost. Wel wordt premie betaald voor de levensverzekering, die aan het einde van de loop tijd uitkeert ter aflossing van de gehele lening. Een-belangrij ke keuzefactor voor de huizenkoper is de hoogte van de hypo theekrente en in het directe verlengde daarvan de periode waarvoor dat rentepercentage geldt. Een lange rentevaste periode geeft de cliënt voor een aantal jaren zekerheid over de hoogte van zijn woonlasten. Hij profi teert dan echter ook niet van eventuele renteverlagingen. Daarnaast wordt voor die zekerheid een hoger rentepercentage in rekening gebracht (het verschil tussen variabele en vijf jaar vaste rente bijvoorbeeld bedraagt on geveer 0,5%). Onze Rente Stabiel Hypotheek beperkt gedurende de hele looptijd van de lening (meestal 30 jaar) de risico’s van rentewijzigingen. Bij deze hypo- theekvorm worden rente-aanpassingen alleen doorgevoerd als en voor zo ver meer dan 2% verschil ontstaat ten opzichte van de aanvangsrente. Bij sommige geldverstrekkers is een lange rentevaste periode nadelig als de cliënt zijn hypotheek vervroegd wil aflossen. Er wordt dan een boeterente berekend die onder meer afhankelijk is van de nog resterende looptijd. Die boete kan oplopen tot tienduizenden guldens. Gelukkig zijn er ook finan ciële instellingen, waaronder deze bank, die in bepaalde situaties (bijvoor beeld verkoop van de woning) geen boeterente berekenen als vervroegd wordt afgelost. Uit het voorgaande blijkt duidelijk dat het kiezen van de juiste hypotheek meer behelst dan het vergelijken van rentepercentage en rentevaste periode. Een handig hulpmiddel voor een eerste afweging is de jaarlijks ver schijnende Hypothekengids van de Vereniging Eigen Huis, waarin de voor waarden van tientallen hypotheekproducten met elkaar worden vergele ken. Behalve een goede schriftelijke oriëntatie is een persoonlijk maatad- vies echter juist voor een hypotheek onontbeerlijk. WADDINXVEEN - Na een dienstver band van bijna 12,5 jaar heeft de heer W.P. Oosterveen (64) op een druk be zochte receptie afscheid genomen als conciërge aan de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniep- weg. De heer Oosterveen had al eerder de pensioengerechtigde leeftijd bij de Ko ninklijke Marine bereikt na een carrière als torpedomaker, maar hij voelde zich nog energiek genoeg om na eerst een half jaar als conciërge in Den Haag ge werkt te hebben nog meer dan 12 jaar zijn krachten aan de samenwerkings school te wijden. Hij behoorde nog tot de mensen van "het eerste uur” en heeft de meeste gedaantenverwisselingen van Rehorst verplaatst zich voor de beur speriode met een afwisselende presen tatie over haar heden, verleden en toe komst naar de Europahal van het RAI- gebouw. Voor bezoekers een mogelijk heid elkaar nog eens op neutraal terrein te ontmoeten, om vrijblijvend te zien wat voor initiatieven de vakmensen van Rehorst Bouw gaan ontplooien in de komende tijd. De tijdelijke behuizing van Rehorst Bouw op de RAI kenmerkt zich onder meer door optimaal gebruik van de be schikbare ruimte. Van een aannemers bedrijf dat zelf veel aandacht geeft aan plan- en productontwikkeling mag je ei genlijk niet anders verwachten, daar voor moet het programma van eisen voor de standbouwer duidelijk gefor muleerd kunnen worden. Het resultaat geeft dan ook aan dat, wanneer twee professionele organisaties met elkaar samenwerken, er een goed uitziende, praktische werkomgeving kan worden geschapen die binnen het beschikbare budget past. Voor ontwerp en uitvoe ring van de Rehorst-stand tekende Van Schijndel’s Bedrijven uit Helmond. Standbouwers die al 35 jaar ervaring hebben met turn-key levering van ten- toonstellingsbouw. Sinds mei 1982 bestaat er al tussen beide meubelfabrikanten een hechte ver- koopsamenwerking rond het klassieke zitmeubel in het betere genre. De gun stige ontwikkelingen in de achter ons liggende jaren vragen echter voor de toekomst een goed gericht totaal beleid, ook rond de produktie-mogelijkheden. Drie jaar lang hebben tientallen Reeu wijkers actie gevoerd tegen de te bou wen installatie, die stank en geluid zou produceren en een aantasting voor de gezondheid zou zijn. In afwachting van de uitspraak over ingestelde beroepen werkte het hoog heemraadschap van Rijnland, na een voorbereidingsperi ode van 15 jaar, de plannen voor de bouw van een afvalwaterzuiveringsin- richting te Reeuwijk al verder uit. In 1969 benaderde de gemeente Wad dinxveen het hoogheemraadschap van Rijnland met een structuurplan waaruit bleek dat er zich op korte termijn pro blemen zouden gaan voordoen bij de vefwerking van het afvalwater uit deze gemeente. De gemeente beschikte over een, nog in 1964 uitgebreide, afvalwa- terzuiveringsinrichting (awzi). Maar de maximumcapaciteit van 17.500 i.e. was reeds bereikt. Uitbreiding was om,pla nologische en milieuhygiënische rede nen niet mogelijk. De aangrenzende gemeente Boskoop kreeg dezelfde problemen. De in 1966 in bedrijf genomen awzi te Boskoop- Zuid, met een maximum capaciteit van 6.000 i.e. was niet toereikend de uitbrei ding van Boskoop-West op te vangen. Voorts diende een oplossing te worden gevonden voor de behandeling van het afvalwater van Boskoop-Oost, Reeu wijk-Randenburg, Reeuwijk-Dorp en Waddinxveen-Oost. In overeenstemming met de gemeente besturen van Boskoop en Waddinxveen werd door het college van Rijnland in 1972 een besluit genomen om de moge lijkheden voor de bouw van een gecom bineerde awzi voor Boskoop en Wad dinxveen te onderzoeken. De voorkeur ging uit naar een locatie ten oosten van de Gouwe, omdat deze plaats ook mo gelijkheden bood voor aansluiting van het gedeelte van de gemeente Reeuwijk ten noorden van de rijksweg A 12 (kern Reeuwijk-Dorp). Het gemeentebestuur van Reeuwijk stemde hiermee in. Een door de drie ge meenten en het hoogheemraadschap in gestelde werkgroep adviseerde in 1974 tot de bouw van een gecombineerde aw zi te Reeuwijk. Met de voorbereiding van de plaatskeuze is veel tijd gemoeid niveau en tijdens voorbereiding en uit voering aan procesbeheersing en flexi biliteit. Zo bouwt Rehorst kantoren, industrie gebouwen. winkelcentra en verzor gingstehuizen. Recente visitekaartjes zijn het hoofdkantoor en magazijn van Papiergroothandel Scherpenzeel in Ut recht en het Carlton Beach Hotel op de kop van de Scheveningse boulevard. Beide projecten zijn in alle opzichten toegesneden op de wensen van de op drachtgevers en zijn op de overeenge- De dynamiek in alle gelederen van haar organisatie maakt Rehorst Bouw tot een interessante partner voor maatwerk in bedrijfshuisvesting. Met inventiviteit die uit de ambachtelijke sfeer stamt, weet de Waddinxveense bouwer aan utiliteitsprojecten een duidelijke meer- komen opleveringsdatum in gebruik ge waarde te geven. We denken hierbij nomen. Rehorst bouwt nu eenmaal dan aan duurzaamheid, aan afwerkings- WADDINXVEEN - Waddinxveen (tel. 17814) is één van de plaatsen waar men zich kan aanmelden voor een op donderdag 29 mei te houden pelgrim stocht vanuit het bisdom Rotterdam naar Maria’s Genade-oord in de Belgi sche Ardennen: Banneux-Notre-Da- me. Dit is een eendagsbedevaart. Het vorig jaar nog bracht paus Johannes Paulus II in de meimaand een bezoek aan Banneux en was daar aanwezig met ruim 160.000 pelgrims. Maria wordt in Banneux vereerd als de Moeder Gods en de Maagd der armen. Ook vanuit het bisdom Rotterdam bezoeken velen jaarlijks dit genade-oord. Als thema voor 1986 krijgen de pel grims mee: "Heer, wij willen Jezus spreken” uit het Johannesevangelie. Heel speciaal wil men bidden voor de grote noden van de wereld. Pelgrims uit omliggende gemeenten wordt verzocht zich te willen aansluiten. Na aankomst te Banneux wonen de pel grims een eucharistieviering bij. In de namiddag is er de bidweg naar de bron en de zegening van de zieken met het H Sacrament. De kosten voor deelname bedragen f.70,- per persoon (inclusief een koffiemaaltijd op de terugweg). WOENSDAG 14 MEI 1986 De Kroon akkoord met bouw rioolwaterzuivering voor Waddinxveen en Boskoop WADDINXVEEN/BOSKOOP/DEN HAAG - Er staat nu niets meer in de weg om op Reeuwijks grondgebied aan de Henegouwerweg door het hoogheemraadschap van Rijnland een rioolwaterzuiveringsinstallatie te laten bouwen voor Reeuwijk-Dorp, Boskoop en Waddinxveen. De Kroon heeft alle beroepen die waren ingesteld tegen het betreffende be stemmingsplan van de gemeente Reeuwijk verworpen. geweest. Eerst op 1 november 1982 kon de gemeenteraad van Reeuwijk het be stemmingsplan "Henegouwerweg 1981" vaststellen. De zuiveringsinrichting is geprojec teerd op een terrein dat eerder door de provincie werd aangekocht voor de aan leg van de provinciale weg nr. 25. Het bestemmingsplan werd, met uit zondering van een klein gedeelte, op 16 augustus 1983 goedgekeurd door gede puteerde staten van Zuid-Holland. Als belangrijk voordeel van deze me thode kan worden gezien dat de droging van het slib in een gesloten gebouw kan plaatshebben. Voorts is een belangrijk voordeel dat het voor de zuiveringsin-

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 13