Ramon Sterker nieuwe nGPV/m /Schutte/ 1U Geen groot optimisme bij W’veen-tennis Sjoeltitel Jan Kersbergen Hockeysters zijn kampioen trainer/coach Flyers Groot open Pinkster- tournooi Eerste succes Springplank M WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Klaverj as nacht van De Donderdag avond tweede Coopertest Tweede plaats Be Fair D-l ECHTPAAR TIJSTERMAN OP DE NEGENDE PLAATS Trekking Floreant- loterij Waddinxveense jeu de boules Be Fair Zilver en brons voor Antilope-jeugd De Sperwer WADDINXVEEN - De Postduiven vereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Venette. Afstand 321 km. In concours 385 duiven. Gelost om 11.00 uur. Aankomst eerste duif 14.05 uur, laatste 14.41 uur. Snelheid eerste duif 1739 m.p.m. Uitslagen: Verkoopdag Welfarewerk Goede vangst ponyconcours Reigersburgh WSE kan terugzien op een geslaagd seizoen Be Fair degradeert na 7 jaar 2e klasse Dames Gouda Lisse WSE Be Fair Landlust Schade aan uw auto vereist p deskundige reparatie. Dames Zaterdagteams 1 focwa «rms A- WADDINXVEEN - Het volgend seizoen speelt het eerste voetbalteam van Be Fair weer in de derde klasse van de KNVB. Er is na zeven jaar een einde gekomen aan het tweed- eklasserschap. Het gedegradeerde Be Fair speelt zaterdag middag de laatste wedstrijd uit tegen ’s-Gravenzande. WSE- SMV eindigde in een 2-1 overwinning voor de Waddinxve ners. GLASBEEK AUTOSCHADE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 MEI 1986 Na rust was Leon Konijn dicht bij een WADDINXVEEN - Een stormachtige wind zorgde ervoor dat afgelopen weekeinde op tennispark De Woerd van de tennisvereniging Waddinx veen aan de Alberdingk Thijmlaan menig potentiële toeschouwer toch maar het besluit nam om Moederdag te vieren en het tennis voor ’’gezien” te laten. derde minuut al een goede kans door Rob Verbakel, die voorlangs schoot. Daarna was het Marcel Jaspers, die tweemaal alleen verscheen voor de keeper van SMV, maar hij kon niet sco ren. kreeg dan ook diverse hoekschoppen. Bij één van die hoekschoppen werd de bal door SMV snel weggewerkt en via een snelle counter kwam Nico Monck- tari na een goede SMV-combinatie vrij voor het doel en scoorde 1-1 Na rust een gelijk opgaande wedstrijd maar WSE kreeg toch de beste kansen door Camiel Asberg en René Moons. Na 20 minuten spelen weer een goede aanval over links en de bal kwam bij Kees Mourits terecht die met een uitge kiend rollertje de bal in het SMV-doel schoot en dat was 2-1 Daarna bleven de beste kansen voor WSE en kwam de overwinning niet meer in gevaar en eindigde WSE op de 3e plaats met 28 punten, zodat op een geslaagd seizoen kan worden terugge keken. Het inschrijfgeld bedraagt f. 1,50 of f. 5,- voor alle resterende coopertesten. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij H.F. Kraan, tel. 14008 of bij H.M. Geuzendam, tel. 17678. Kees en Mieke Tijsterman reden met dezelfde Pajero waarmee ze eerder dit jaar zo succesvol deelnamen aan de Ral ly Parijs-Dakar. Alleen de 2,3 liter tur- bodieselmotor was een nieuwe en bo vendien in ops land getuned. Dit met het oog op deelname in januari 1987 aan deze rally maar dan in de vrije klasse. De De Tijstermannen zien het na deze Noordafrikaanse vingeroefeningen he lemaal zitten! WADDINXVEEN - Zondag haalde het eerste damesteam van de hockey club Waddinxveen op de laatste speel dag het kampioenschap binnen. Door het gelijkspel van HDS, dat tegen West land speelde, had Waddinxveen het be tere doelsaldo niet nodig voor de titel. Door dit kampioenschap promoveert dames 1 naar de tweede klasse. Bij de instuifwedstrijden voor senioren en B-junioren op dinsdag 6 mei behaal de Mariska Boom bij de B-jeugd een le plaats bij de 800 meter en een 2e bij het speerwerpen. Zondag probeerde Mark Hilberts in Lissê het Goudse afdelingsrecord op de 1000 meter steeple te behalen. Door de koude wind kwam Mark net 2 seconden tekort. Hij liep wel een nieuw persoon lijk- en clubrecord in een tijd van 3.17.2 minuten. André Hilberts werd tiende met een tijd van 3.44.2 minuten. BOSKOOP - In de kantine van Floreant is zaterdag de negende trekking voor de Floreant-loterij gehouden. De winnen de nummers zijn: 28 76 102 103 132 167 176 216 228 237 240 253 254 262 434 482 487 514 560 564 589 646 662 704 748. De tiende en elfde trekking, waarbij de hoofdprijzen gaan vallen, worden ver richt op zaterdag 7 juni. De tiende om 11.00 uur in de kantine van Floreant, de elfde tijdens of na de finale van het be drijfsvoetbal. WSE begon de matige wedstrijd tegen SMV het meest opvallend en kreeg in de Het wedstrijdverslag tegen Rozenburg (2-4) gaf het volgende beeld. Peter Ko nijn scoorde in 10 minuten 1-5; 5 minu ten later was het 1-1 toen de verdediging weigerde afdoende in te grijpen na een solo-actie van een Rozenburger. Nadat de goed op dreef zijnde Rene v.d. Wilk een vliegend schot via de vingertoppen van de keeper zag gekeerd was het daar na Hans Wouter Valk die z’n kogel via een fantastische redding van de keeper geen doel zag treffen. Zo bleef het tot de rust 1-1. voor een deel in het donker verreden en bovendien met rotsachtige trajecten. Desondanks hebben ook de motorrij ders, waaronder Arjan Brouwer, uitste kende prestaties geleverd. WADDINXVEEN - De jeu de bouw vereniging Waddinxveen heeft meeged aan aan een tournooi dat werd gehou den in Gouda. De 64 deelnemers kwa men uit Alphen aan den Rijn. Hazers- woude, Gouda en Waddinxveen (8 deelnemers). Na een dag van concentratie en inspan ning wisten de Waddinxveners R. Groe nendijk en W. Bloemers de beker te veroveren, welke klaar stond voor de op de derde plaats eindigende vereniging. Inmiddels heeft de jeu de boulevereni- ging Waddinxveen ook een wedstrijd gespeeld tegen Gouda in Gouda. Na een gezellige en spannende sportieve strijd van weerskanten, wist de jeu de boulevereniging Waddinxveen alle prij zen binnen te halen: 1W. van Bockom- Maas, 2. G. Groesbeek, 3. W. Hen driks, 4. mevr. T. Stoltenkamp, 5. W. Bloemers. lijk was, in het tweede deel van de ver lenging werd de wedstrijd wegens on weer afgebroken. Op dinsdag 13 mei is deze wedstrijd in z’n geheel opnieuw ge speeld. een verdiend wonder (invaller Andy Pe- ^lupessy). Team 19 nam genoegen met Men is uiteraard bij Be Fair teleurge steld over het verlies van het 2e klasser- schap, maar verslagen is Be Fair zeker niet. De vrij jonge selectie heeft genoeg in haar mars om de draad omhoog weer op te nemen en het rijpingsproces van deze jonge groep kan misschien in de derde klas zelfs beter tot ontplooiing komen. Het vertrouwen in de toekomst is zowel bij de spelers als het bestuur on geschonden gebleven. WADDINXVEEN - Jan Kersbergen is met 136.6 punten gemiddeld kam pioen geworden van de sjoelclub Waddinxveen. Hij kreeg de wisselbeker in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Al berdingk Thijmlaan overhandigd door de heer T. Cozijnsen. directeur van het aan de Brugweg gevestigde stukadoorsbedrijf H. van Eijk. Joop Breedijk (131.0 pnt). Klasse B: 1. Jan Harkes (128.7 pnt), 2. Wim Slingerland (128.4), 3. A. van Leeuwen (127.9). KlasseC: 1. Hanny Harkes (118.8 pnt). 2. Mien v. Renesse (118.6 pnt), 3. Cees Slingerland (117.0 pnt). Klasse D: 1. M.C. Taktor (108.0), 2. Cor Kersbergen (105.3), 3. Floor v. In de eerste 25 minuten was er een goe de aanval over links door Camiel As berg die de bal voor de voeten van Pim Sluijs schoof. Pim Sluijs schoof de bal zeer beheerst in het doel en dat was 1-0. WSE, dat in de eerste helft voor de wind had, bleef de gevaarlijkste ploeg en WADDINXVEEN - Oud-topbasketballer Ramon Sterker is het komen de seizoen de nieuwe trainer van de herenselecties van Waddinxveen Fly ers. Sterker gaat ook het eerste herenteam coachen. Klasse A: 1. Jan Kersbergen (136.6 pnt), 2. Peter Sliedrecht (132.8 pnt); 3. Abshoven (10A.9). WADDINXVEEN - Op Hemelvaarts dag heeft Be Fair-voetbal haar derde thuistournooi georganiseerd van dit sei zoen. Ditmaal waren de C 1 en D 1 elf tallen aan de beurt. In de C-poule werd Nieuwkoop win naar, Be Fair C 1 eindigde daar met 3 punten op de vierde plaats. In de D- poule was het zeer spannend. Zowel Katwijk als Be Fair haalden daar 7 pun ten uit4wedstrijden. Echter het doelge- middelde van Katwijk was beter', waardoor deze vereniging verdiend met de eerste plaats naar huis kon, terwijl Be Fair D 1 de tweede prijs in de prij- zenkast kon zetten. Op 7 juni houdt Be Fair haar laatste thuistournooi. A 2, B 3 en C 2 zullen dan strijden om de Ernie-bokaal. in Voorhout. Ook het bestuur van Fly ers is tevreden met de overeenkomst. Voorzitter Frans Bos: ”Ik denk, dat we een goeie in huis hebben gehaald. We zoeken het evenwicht in de vereniging tussen gezelligheid en plezier en het le veren van prestaties op steeds hoger ni veau. Ramon Sterker past in het streven hogerop te komen”. Het vijfjarig bestaan van de sjoelclub betekende dat iedereen een vaantje kreeg ter herinnering hieraan. De sjoel club speelde in vier klassen. Het gemid deld aantal punten werd bepaald over 100 keer sjoelen. De volledige uitslag van het seizoen 1985-1986 ziet er zo uit: Wisselend succes valt te vermelden bij het damestennis. Vooral het eerste da mesteam (hfdkl.B) heeft het moeilijk en moest zijn derde nederlaag incasse ren. Ook zo verging het ’t vijfde dames team (team 30). De teams 27, 28, 29 en 31 draaien met wisselend succes en kon den na afgelopen dinsdag (6 mei) terug zien op winst (vooral team 29 heeft die hard nodig). Team 32 blijft met 3-2 win nen en mag optimistisch blijven t.a.v. een eerste plaats. Bij het mini-tennis wonnen 2 van de 4 teams. Het 2e en 3e team haalden resp. 8-4 en 12-0 binnen. Zoals eerder gezegd kan men bij deze categorie wedstrijd- tennis toch vraagtekens blijven zetten. Grote krachtsverschillen veroorzaken situaties, dat er nauwelijks van een ’’wedstrijd” sprake is, ook al komen de verliezers lachend van de baan met de verklaring: "als we groot zijn gaan we harder slaan”. Ook verzucht mevr, van de Berg (een van de begeleidsters met een ruime staat van dienst in het jeugdtennis) dat de techniek vaak te lijden heeft onder de wedstrijd-spanning. Dat de speler tjes zelf enorm veel plezier en nog wei nig last van frustraties hebben ervaart men al vlug door een wedstrijd-middag WADDINXVEEN - Be Fair kan op haar jaarlijks terugkerend Pink- stertournooi in het Warnaarplant- soen de volgende standaardeiftal- len uit de streek ontvangen. In poule A: Berkel, Esto, Floreant, Spirit, Aarlanderveen, WDS en Zwammerdam. In poule B: Be Fair, Zoetermeer, Hazerswoud.se Boys, Moerkapelle, Sportief, Sportlust en Waddinxveen. De aanvang van dit sterk bezette tournooi, waar gestreden wordt om de Vandenberg-bokaal, begint om 9.30 uur en de finale is om 16.15 uur gepland. WADDINXVEEN - Antilope heeft met 4 meisjes en 3 jongens meegedaan aan de zaterdag in Schoonhoven gehou den persoonlijke Goudse kampioen schappen voor junioren C en D (11-15 jaar). Uitschieters waren er niet. Wel nam Antilope een zilveren en twee bronzen plakken mee naar Waddinxveen. Mark Hilberts (D junior) liep op de 1.000 meter een persoonlijk record van 3.06.0 min goed voor een tweede plaats. Annelies Dekker (D juniore) werd in de finale van de 60 meter hor den 3e met een tijd van 12.8 seconden. Henriëtte Crielaard (eveneens D juni ore) eindigde bij het verspringen op een gedeelde 3e plaats met een sprong van 3.93 meter. De overige resultaten waren: Meisjes D: verspringen: Petra Vletter 2.60 meter, 60 meter sprint: Henriëtte Crielaard 9.2 sec, 60 meter horden: Pe tra Vletter 13.9 sec, 600 meter: Petra Vletter 2.19 min. en Annelies Dekker 2.10.6 min. Meisjes C: Mariska Valk: ver 3.56 me ter, 80.meter 12.4 sec, 600 meter 2.02.1 min. Jongens C: Marcel Roosenhoff: ver 4.36 meter, 100 meter 14,5 sec. Jongens D: André Hilberts: 1.000 meter 3.30.2 min. Er werden wel persoonlijke records, doch geen Goudse afdelings- of clubre cords behaald. In de laatste thuiswedstrijd is voor Be Fair het doek gevallen. Het tweede klasserschap is na zeven jaar voorbij. Was tnen de laatste twee voorgaande seizoen nog steeds de degradatie ont sprongen. dit seizoen heeft men het dui delijk niet kunnen redden. Over zij n keus om volgend jaar Flyers te trainen, zegt hij: "Ik bemerk ambitie bij een brede selectie van tien, twaalf min of meer gelijkwaardige spelers en ik zie een sterke jeugd, ook in de breedte. Wat mij aanspreekt is, dat niet alleen de jongens junioren maar ook de kadetten ’en adspiranten in hun klassen kampioen zijn geworden. Al met al is Flyers een club met mogelijkheden". Ramon Sterker is al vanaf zijn tiende jaar intensief met basketbal bezig. Bij de junioren haalde hij het Amsterdam se jeugdteam. Jaren speelde hij bij de bekende club Landlust, eerst in het tweede, later in het eerste, in de toen malige hoofdklasse. Op 28-jarige leeftijd leidde hij BV Zaandam, dat vier jaar later kon prom overen naar de eredivisie. Om financië le redenen ging die promotie niet door. Na diverse omzwervingen, onder meer door zijn werk, kwam hij via Belgie bij BV Lisse en later Rabo terecht. Laatstelijk was hij bezig bij Forwodians H. Vink 1-30-62—75; M. Verbeek 3-24- 43; J. Toor 3-6-12-21-22-35-42-74-92- 93; N. Hoogerdijk 4-20; J. Jansen 5-10- 41-54-64; mevr. G. Twigt 7-9-87; J.W. Sekeris 8-53-69-78-95; comb. C. en J. 11-51-58-84; C. Hofman 13-49-68-77- 90; J. Verbakel 14-23-45-70-73-80; H. Metselaar 15-16-17-27-32-39-66-71 -72- 91; comb. Wibo 18-96; E. van Beek 19- 48-81-82-85-89; D. Heeren 25-28-50-52- 63; Th. Twigt en Zn. 26-29-76; P. Boe- nefaas 31-38-88; A.H. Kivits 33-65-94; M. Tollenaar 34-83; J. van Erk 36-86; D. Degenhardt 40-44; C.A. Bode 46- 55-56-79; J. Troost 47; H. v. Dijk 57-59- 61; F. Middelkoop 60-67. WADDINXVEEN - Het Welfarewerk van het Rode Kruis houdt woensdag 21 mei van 10.00-17.00 uur een grote ver koopdag van fraaie handwerken en werkstukken in het Anne Frank-cen- trum aan het Jan van Bijnenpad. Deze zijn vervaardigd door ouderen en minder validen. Welfare is een manier om aktief en zinvol bezig te zijn, zowel als deelnemer als vrijwilliger. Vele, technisch perfect uitgevoerde ground strokes gingen meters uit terwijl "kneusjes" veranderden in tactische dropshots. Spel- en kijkplezier was ver te zoeken. De zaterdag tevoren had de regen bij veel wedstrijden al tot uitstel naar de inhaaldag genoopt. Een over zicht van hetgeen wel verspeeld is geeft overigens geen aanleiding tot al te groot optimisme. Van de zondagteams zullen de teams 1, 2 en 4 alle zeilen moeten bijzetten om een laatste plaats in hun afdeling te ver mijden. Voor de teams 3 en heren 2 is handhaving zeker mogelijk terwijl voor de teams 5, 6, 7 en heren 1 een kampi oenschap zichtbaar begint te worden. Team 3 heeft de eerste ontmoeting te gen Bleiswijk (toen met 2-6 verloren) goed gerevancheerd door er nu met een Op dinsdag 6 mei heeft Be Fair voor de KNVB-beker gespeeld tegen le klasser Quick Boys. Nadat eerst de Katwijkers hadden gescoord kwam Be Fair door een doelpunt van Peter Loef op gelijke hoogte. Dit werd mede door uitstekend keeperswerk van Marcel Straver ook de eindstand, zodat verlengen noodzake- doelpunt maar zag z’n lobje naast de verkeerde kant van de paal gaan. In 20 minuten werd het toch 2-1. Een combi natie tussen Aart Bos, Hans Wouter Valk en Peter Loef stelde de laatste in staat om te scoren. Tien minuten later werd het weifelen in de verdediging weer afgestraft 2-2. 2-3 werd het uit een goede combinatie van de Rozenburgers en kort voor tijd zelfs nog 2-4. Be Fair 2 haalde een verdienstelijk pun tje bij Die Haghe en kan zich hierdoor zaterdag tegen Vitesse Delft veilig spe len. Be Fair 3 won afgetekend met 5-0 tegen DVO en hoopt in de laatste wed strijd tegen Zwart-Wit dat leider Lisse een steek(je) laat vallen om de ene punt achterstand nog in te halen. WADDINXVEEN - Zaterdag 3 mei hield de hengelsportvereniging Wad dinxveen HSW haar derde wedstrijd in de zomercompetitie. Er werd gevist in het Amsterdam Rijnkanaal nabij Breu- kelen. De vangst was goed, 19 vissers vingen 89210 gr. vis. De eerste vijf waren: 1. R. Aalbers (14710 gr), 2. H. Romeyn (14690 gr), 3. M. v.d. Toorn (14120 gr), 4. M. Rei chard (7300 gr) en 5. W. Houtman (5540 gr)- Dinsdag 6 mei werd de eerste wedstrijd in de avondcompetitie gevist in de Oude Rijn. Hoewel de wedstrijd halverwege gestaakt moest worden vanwege on weer was de vangst toch goed, 18 vissers wisten toch in 1 1/2 uur 30920 gr. vis te vangen. De eerste vijf waren 1. H. Romeyn en L. Verkade (3880 gr), 3. J. Verhoef (3850 gr), 4. A. van Leeuwen (2580 gr) en 5. P. Hofman (2420 gr). De eerstvolgende wedstrijden zijn op zaterdag 17 mei in de Zijl (alternatief Haarlemmerringvaart) en dinsdag avond 20 mei in het Aarkanaal bij het bos (alternatief Aarkanaal bij Alphen a.d. Rijn). WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag 16 op zaterdag 17 mei wordt door de Waddinxveense klaverjasver- eniging De Springplank in Het Praat huis in 't Weegje de klaverjasmanifesta- tie "Nacht van Waddinxveen” gehou den. Dit bijzondere tournooi is al volge boekt. De "Nacht van Waddinxveen” begint op 16 mei om 23.00 uur en het einde zal zijn op 17 mei omstreeks 6.00 uur ’s morgens. De zaal is open om 22.00 uur. In die nacht zullen er 7 ronden worden gespeeld, waarvan de hoogste 5 zullen tellen voor de einduitslag, waarvoor uiteraard mooie prijzen beschikbaar zullen zijn. Er zal individueel worden gespeeld, in het Rotterdams systeem, volgens het NKF-reglement. WADDINXVEEN - Het aan de Tweede Bloksweg wonende Waddinx veense echtpaar Kees en Mieke Tijster man hebben de vijfde Atlas Rally in in Marokko met hun Mitsubishi Pajero 2,3 Turbodiesel tot een goed einde weten te brengen. De équipe uit Waddinxveen eindigde op de negende plaats in het algemeen klassement van de auto’s en werd num mer één in de dieselklasse. Deze positi onering onder meer dan 125 teams be wijst opnieuw dat ze tot de groten beho ren in dit soort zware Afrikaanse rally’s. De équipe Gabreau/Giroud eindigde met Range Rover op de eerste plaats, terwijl de équipe Masuko/Takahahi met Mitsubishi Pajero de tweede plaats be zette in het algemeen klassement. Der de werd het team Belveze/Griraud, eveneens met een Mitsubishi Pajero. Aan dit Noordafrikaanse avontuur heb ben nogal wat rijders deelgenomen die de 3550 km beschouwen als een training voorde monsterrally Parijs-Dakar. Het is dan ook een zeer zware rit geworden, Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel FOCWA kenmerk voor vakwerk REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA. kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - Manege Reigers burgh aan de Piasweg hield op Hemel vaartsdag een groot open ponycon cours. Deelgenomen werd daaraan door ruiters uit rayon West. De uitsla gen van de ruiters en amazones van deze manege zijn als volgt: Dressuur klasse B: ring 1: 1. Leonie van Rhijn met Rhein- hilde 123 pnt; ring 2: 4. Wouter van de Westeringh met Savage 118 pnt; 5. Yvonne Verstoep met Oritia 117 pnt; ring 3: 2. Manuela Bikbergen met Sava ge 120 pnt; 3.e.a. Githa van de Weste ringh met Alouette 112 pnt. Dressuur klasse L (lichte proef): 5. Mischa van de Kraats met Nancy 112 pnt. Dressuur klasse L (zware proef): 2. Kim Born met Ramses 121 pnt. Springen klasse B: 3. Simone Osse met Oritia; 4. Leonie van Rhijn met Rakker. Springen klasse L (klassiek): 1. Josien Frinking met Polly; 6. Leonie van Rhijn met Rheinhilde. Springen klasse L (progressief): 3. Josien Frinking met Polly. In Klasse B had Leonie van Rhijn met Rakker de dagprijs. WADDINXVEEN - Donderdagavond 15 mei om zeven uur wordt door de sportclub Antilope de tweede uit een se rie van vijf georganiseerde Coopertes ten gehouden op de atletiekbaan aan de Alb. Thymlaan. De eerst gehouden Coopertest op 24 april is een succes geweest. Ruim 50 trimmers, leden van verschillende Wad dinxveense sportverenigingen, hebben hieraan deelgenomen. Bij deze Coopertesten wordt de afstand gemeten die men in 12 minuten aflegt. Op deze wijze kan men zijn of haar con ditie testen en/of opvoeren. Een jury houdt het aantal ronden bij dat men ge lopen heeft en noteert de totale afstand die is afgelegd. Antilope verwacht ook voor deze tweede serie een groot aantal deelne mers. De eerste serie van maximaal 25 personen start om 19.00 uur en de vol gende series vervolgens om het kwar tier. Vanaf de start van de competitie heeft Be Fair tegen de onderste plaats aange hangen. Natuurlijk zijn er wedstrijden onverdiend verloren, maar niettegen staande dat kwam men dit seizoen te kort om het 2e klasserschap af te dwin gen. Toch kan men de jongens van aan voerder Aart Bos niets verwijten over hun inzet en trainingsarbeid. daar heeft het zeker niet aan gelegen, gewerkt is er zeker. Het verlies van het centrale ver dedigingsduo Wout Roskam en Kees Verbree, maar bovenal het gebrek aan een afmaker heeft Be Fair de das om gedaan. De 41-jarige Alphenaar is in het bezit van de BB-licentie. Sterker was eerder in deze regio als trainer/coach werk zaam bij Rabo/Gouda. Hij staat bekend als voorstander van basketbal op basis van vaardigheden en vooral inzet. Hij laat zijn ploeg verdedigend liefst het krachten kostende man-to-man spelen, waarbij de tegenstander nauwelijks ruimte wordt gelaten voor initiatieven. "Maar die initiatieven en ook creativi teit verwacht ik wel in de aanval”, aldus de geboren Amsterdammer. "Mijn ma nier van spelen vereist een grote techni sche vaardigheid, veel inzet en kost veel kracht. Ik eis dus nogal wat van mijn spelers. Dat is volgens mij nodig als je echt resultaten wilt. Ik weet dat ik daardoor ook niet bekend sta als een van de allergemakkelijksten”. Waddinxveen Flyers zoekt nog verder naar een trainer/coach voor de dames. Bos: "Na het kampioenschap zijn we dat zeker aan de dames verplicht. Maar zo mogelijk is het nog moeilijker voor de dames een goede man of vrouw te vinden. Uiteindelijk zullen we iemand vinden, daarvan ben ik overtuigd”. Over de toekomst is Bos trouwens opti mistisch: "De dames kampioen. Die moeten zich in de eerste klasse kunnen handhaven. De jongens junioren gaan hoge ogen gooien in de tweede klasse van het rayon, de jongens kadetten zijn over een paar jaar op hoog niveau en de jongens adspiranten zijn op weg naar de top van Nederland. Mijn ambitie - Fly ers binnen een paar jaar de belangrijks te basketbalclub van Midden-Holland - kan gehaald worden”. Om de promotie in eigen hand te hou den moest Waddinxveen thuis winnen van VCL. Coach Peter van Rooij had opdracht gegeven om in de eerste twin tig minuten flink te jagen en druk uit te oefenen op de Haagse verediging. Hoe wel dit aardig lukte, leverde dit in de eerste helft geen doelpunten op. Na rust kon VCL het hoge tempo van Waddinxveen niet meer bijbenen. Na tien minuten scoorde Pauline Christof- fels eindelijk 1-0. Intussen was bij coach Van Rooij bekend geworden dat HDS bij Westland een punt verspeeld had, maar hij hield zijn team in het ongewis se zodat ze bleven azen op een tweede doelpunt om de overwinning veilig te stellen. Dit tweede doepunt werd tien minuten voor het einde van de wedstrijd ges coord door de jarige Anne-May Barth. Waddinxveen bleef tot het eindsignaal geconcentreerd spelen. 5-3 winst van te maken. Verder is een kleine rectificatie voor heren 2 hier wel op zijn plaats: Luuk Schouten en Martin Stelling hadden hun dubbel een week geleden natuurlijk zeer verdiend gewonnen. (Het bekende zetduiveltje zorgde voor een onbegrij pelijk "on”). Voorzover geen afgebroken wedstrij den geven de zaterdag-teams een beter beeld. Alle jeugdteams wonnen en ook de senioren kunnen tevreden zijn. Om met deze laatste te beginnen: De ge mengde teams 10 en 12 koersen recht op een kampioenschap aan, evenals het ve teranen team 18. Alle wedstrijden zijn van deze teams tot nu toe gewonnen. Team 11 (gemengd) en 13, 14, 15 (heren) hebben het wel zwaar en moeten toch ernstig rekening houden met een laatste plaats. De over macht blijkt steeds te groot. Team 16 en 17 moeten het met één over winning op de vier wedstrijden doen. Vooral bij team 16 kwam de 3-2-zege als bij te wonen. Menig competitie-spelen- een verdiend wonder (invaller Andy Pe- de senior kunnen ze tot voorbeeld die nen. een 4-1 overwinning op Moordrecht 9 als wraak op een eerder geleden neder laag met dezelfde cijfers. Ruud Fransen bracht hier als invaller wat nieuw bloed in het strijdperk en speelde samen met Pim Zandee een prima partij. Over de jeugd van deze zaterdag niets dan lof. Team 20 t/m 25 speelden 6 ge wonnen wedstrijden: tweemaal met 5-0, driemaal met 4-1 en éénmaal met 3-2 als uitslag. Ook hier tekenen zich reeds aanstaande kampioenschappen af en wel voor vier van de zes teams. Kees Tijsterman.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 33