GEMEENTE WADDINXVEEN Nieuwe gids komt er aan Gevonden voorwerpen KLACHTEN BEZORGING Sweelinckhof 31 Telefoon 18950 Humanistisch Vormingsonderwijs Ds. W. Pieters voor Gereformeerde Bijbel Stichting OPENBARE WERKEN VERKIEZINGEN BO UWVERGUNNINGEN elke werkdag 07.00-19.00 uur op Belg.-VI. 2 Kabelkrant Waddinxveen boekhandel veldwijk KUNSTEN CULTUUR A VONDOPENSTELLING SPOR T EN RECREA TIE OPENING OPENLUCHTZWEMBAD OPENBARE ORDE SPREEKUREN OPROEP COMMISSIELEDEN INZAMELINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTUDEN SPOR T EN RECREA TIE VERGADERINGEN af 52,— 01820-15767 01727-4044 070-210001 V KOOP EN KIJK BIJ: f 52,- 12222 01820-24255 13000 13000 01820-16066 010-362244 5,75 abonnement a. a 78- b abonnement gezinsabonnement 5,75 d. bijkaarten a 52,— houders Pas-65 e. Datum van ingang: Man/vrouw Geboortedatum Naam en voornamen Postcode Woonplaats Adres PASSAGE 53-TEL. 12620 A BESTELBON (met pasfoto(’s) inleveren bij het zwembad) Abonnementen met een geldigheidsduur van 4 maanden Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Dinsdag 20 mei 1986, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Lijsten van kandidaten De lijsten van kandidaten voor de stemming ter verkiezing van de le den van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn elders in dit weekblad afgedrukt. Tevens worden de lijsten op de dag der stemming in elk stemlokaal duidelijk leesbaar opgehangen. De kandidatenlijsten worden dit jaar, voor wat betreft de Tweede Kamerverkiezingen, niet aan huis bezorgd. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Aanvraag bouwvergunningen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuia- Holland bouwvergunningen te verlenen ten behoeve van de perce len: - leplaan 67: Het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldak- vlak. - Henegouwerweg 100: Het gedeeltelijk veranderen van een woon huis. De bouwplannen liggen met ingang van 15 mei 1986 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen, van 8.30 tot 12.30 uur, vooreen ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruim telijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Waddinxveen, 14 mei 1986. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. (Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinx veen) Zaterdag 17-5-1986: Opening buitenbad 10.00-16.45 uur zie verder rooster buitenbad. Wijziging huisvuilophaaldienst OP maandag 19 mei 1986 (2e Pinksterdag) zal geen huisvuil worden opgehaald. De dienst van deze dag, wijk I - laagbouw in Wijk Zuidplas, Bomen- wijk, Groenswaard I en II, Dorpstraat e.o., Tuinbouwgebied - zal thans worden uitgevoerd op dinsdag 20 mei 1986. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Soort abonnement a, b, c enz. 14433 14433 Donderdag 15-5-1986: 07.00-13.00 uur 15.30-17.00 uur 17.00-18.30 uur a 117,— 1,— 7,50 Woensdag 14-5-1986: 07.00-10.00 uur 10.00-11.30 uur volw. 11.30-13.00 uur 13.00-15.30 uur 16.00-17.30 uur 21.00-22.30 uur volw. Vrijdag 16-5-1986: 07.00-13.00 uur 15.00-17.30 uur 17.30-19.00 uur Van 3 t/m 24 mei 1986 wordt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen een expositie van werk van beeldende kunst enaars gehouden. Het betreft werk van Sjoerdtje Mulder-Hak, schilderijen en aqua rellen en-Fredy Wolf-Wubben, beelden. Openingstijden: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren; donderdag van 19.00-21.00 uur; zaterdag van 13.00-16.00 uur. 2,10 3,65 16,50 33,— 31,— ƒ62,- Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. ’’Luilakzwemmen" Zaterdag 17 mei a.s. zal tussen 04.00 en 08.00 uur het overdekte zwembad aan de Sniepweg voor het publiek zijn geopend ten behoe ve van het "luilakzwemmen”. Tussen 06.00 en 08.00 uur zal ook het buitenbad voor het publiek zijn geopend. Tevens zal op de genoemde tijden in het overdekte zwembad een disco worden gehouden. Voor meer informatie over het luilak zwemmen en de "luilakdisco" zie elders in deze rubriek. Ion”; herenhorloge merk Ecxtron met zilveren band; bruin kinderjasje met bontvoering; bruine portefeuille met gi- ropas; verzilverd clowntje; blauw-wit gestreept kinderjack, zwarte damespor- temonnee; rood-wit wollen kinder- handschoentje. van het gemeentebe- KLACHTEN? VOOR DONDER DAG 18.00 UUR BELLEN!'! Wijziging programma vrijzwemmen overdekt zwembad Vrijzwemmen vanaf 14 mei 1986 tot en met 16 mei 1986. Stemmen elders en stemmen bij volmacht 16 mei 1986. Laatste dag indiening mondelinge verzoeken om elders te stemmen. Overmorgen. 16 mei 1986 is de laatste dag dat een kiezer, die in een ander stembureau zijn/haar stem wil uitbrengen dan het stembu reau waarvoor hij/zij een oproepkaart heeft ontvangen, hiertoe een verzoek kan indienen. De kiezer dient dan zijn/haar oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken. Op het verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzet ting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een legitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen (in geheel Nederland). Indien de kiezerslegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Abonnementen Door middel van het inleveren van onderstaande bestelbon aan de kassa kunt u in het bezit komen van een abonnement. Deze abonnementen dienen voorzien te worden van een pasfoto. Bij aankoop van een abonnement dient een pasfoto ingeleverd te worden waarop aan de achterzijde naam en geboortedatum vermeld dienen te worden. Abonnementen zijn alleen verkrijgbaar in het zwembad. De abonnementen hebben een geldigheidsduur van 4 maanden, die elke dag van het jaar kunnen ingaan. De tarieven voor de 4-maandelijkse abonnementen en geldig voor zowel het overdekt- als het openlucht zwembad zijn als volgt: 1voor personen t/m 18 jaar en houders bejaardenpaspoort 2. voor personen 19 jaar en ouder 3. gezinsabonnement, basiskaart kaart voor elk gezinslid per stuk (ook met foto) Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijkeen sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Diversen 1. Het in bewaring geven van waardevolle voorwerpen onder eigen verantwoordelijkheid 2. Duplicaat abonnement Stemming voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal Op woensdag 21 mei 1986, van des morgens acht uur tot des namid dags zeven uur, zal de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal plaatshebben. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidende: Hij die opzettelij k zich voor een ander uitgevende aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. GOUDA - De Stichting Humanistisch Vormingsonderwijs houdt op donder dag 22 mei een voorlichtingsavond in het Humanistisch Centrum. Proveniers- singel 48 te Rotterdam, over de applika- tiekursus HVO die opleidt tot het ver zorgen van dit onderw ijs in met name de hoogste klassen van de basisschool in de regio Gouda. Het HVO in de regio Gouda breidt zich steeds meer uit en hiervoor zijn nog en kele mensen nodig. De kursus omvat een theoretisch jaar (ca. 40 dagdelen met korte stage) en een praktijkjaar. De toelatingsvoorwaarden voor 'deze kursus zijn: Ervaring in het op verant woorde pedagogisch/didaktische tfijze kunnen omgaan met groepen kinderen en het zich aangesproken voelen qoor een humanistische visie op mens en we reld. Het gemeentelijk openluchtzwembad in het sportpark ”De Sniep” zal voor het publiek worden opengesteld op zaterdag 17 mei 1986 om 10.00 uur. De openingstijden zijn als volgt: maandag t/m vrijdag van 07.00-19.45 uur zaterdag en zondag 10.00-16.45 uur Op algemene feestdagen en algemeen erkende Christelijke feestdagen is het bad geopend als op zondag. Toegangsprijzen: 1. enkel bad t/m 18 jaar en houders bejaardenpaspoort 2. enkel bad 19 jaar en ouder 3. 10-badenkaart t/m 18 jaar en houders bejaardenpaspoort 4. 10-badenkaart 19 jaar en ouder 5. 20-badenkaart t/m 18 jaar en houders bejaardenpaspoort 6. 20-badenkaart 19 jaar en ouder Nieuwe attractie in het openlucht zwembad een reuze waterglijbaan van 55 meter Halverwege het vorig zomerseizoen is deze glijbaan "de WaWabaan” in gebruik genomen. Zonder prijsverhogingen kan een ieder hier nu het gehele zomerseizoen gebruik van maken. Luilakviering Aanstaande vrijdag- op zaterdagnacht zal weer de jaarlijkse luilak viering plaatsvinden. Ervaring van voorgaande jaren leert dat de wijze waarop luilak te genwoordig wordt gevierd nog maar weinig heeft te maken met de oorspronkelijke vorm van luilakviering; er vindt veel geluidsover last plaats en er worden vaak vernielingen aangericht. Dit alles is er panleiding toe dat de Waddinxveense rijkspolitie "be leidsmatig" zal optreden tegen excessen; dit wil zeggen dat de politie zal optreden tegen verkeersovertredingen zoals het rijden met een bromfiets zonder uitlaat, het veroorzaken van verkeersgevaarlijke situaties, het plegen van vernielingen en het veroorzaken van over last. De rijkspolitie laat echter ook weten oogluikend te zullen toestaan dat de Waddinxveense jeugd in het kader van de luilakviering zater dagmorgen 17mei 1986 vanaf 04.OOuur slapers wekt,onder de voor waarde dat dit niet op een al te hinderlijke wijze gebeurt. Voorts adviseert zij de inwoners dezer gemeente zonodig extra pre ventieve maatregelen te treffen om zodoende evventuele "ergernis” te voorkomen. ders en consumentgerichte bedrijven met vermelding van adres en openings tijden. Het "groter” bedrijfsleven komt aan bod in aparte secties, gewijd aan Waddinxveense ondërnemerskringen als het "Industrieel Contact Waddinx veen”, KNOV Waddinxveen en Stich ting Meubelstad Waddinxveen. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 20 mei om half acht spreekt voor de Gere formeerde Bijbel Stichting in het kerk gebouw van de Oud-Gereformeerde Gemeente aan de Mercuriusweg ds. W. Pieters uit Genemuiden. Het is voor de eerste maal dat het comi té Waddinxveen van de Gereformeerde Bijbel Stichting deze avond belegt in de nieuwe kerk bij de St. Victorwijk. Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. WADDINXVEEN - De nieuwe ge- meentegids van Waddinxveen, uitgave 1986/1987, is op dit moment in voorbe reiding en zal binnenkort van de persen rollen. De gids, die in opdracht van de gemeente Waddinxveen wordt uitgege ven, zal weer huis-aan-huis in de hele gemeente worden verspreid. Daarnaast houdt het gemeentehuis een flink aantal gidsen in voorraad voor uitreiking aan nieuwe inwoners, belangstellenden, ge meentelijke relaties enz. De gemeentegids geeft een duidelijk en volledig overzicht van alle voorzienin gen, instellingen en verenigingen die Waddinxveen rijk is. Gezondheidszorg, Uitoefening kiesrecht door personen, die in dienstbetrekking zijn. Iedere werkgever wordt eraan herinnerd dat hij, volgens artikel 110 der Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere kiesgerechtigde werk nemer, die bij hem in dienstbetrekking is, de gelegenheid krijgt aan de verkiezingen deel te nemen voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienstbetrekking hieraan kan deelnemen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking binnen de voor de stemming be paalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zij aan de stem ming kunnen deelnemen of in een aangrenzende gemeente tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereenvolgende uren verhinderd zullen zijn hun arbeid te ver richten. Stemmen bij volmacht Het stemmen bij volmacht kan thans alleen nog door middel van overdracht van de ontvangen oproepingskaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden inge vuld en door volmachtgever en gemachtigde te worden onderte kend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (21 mei 1986) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de gemeentesecretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stem district als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van de volmachtgever uitsluitend tege lijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Voor nadere informatie: Gemeentesecretarie, Bureau Burgerza ken, tel. 14433, tst. 242. Zilveren armbandje,'inscriptie "Ange lique en Bertha”; blauwe shawl met rood-geel-groene strepen; bruine he renportemonnee inh. ca. f. 25,-; quartz jongenshorloge; bril; groene damestrui; beige damesshawl; zilveren dameshor loge met klemband; zak met kleding en fietssleutel; zo goed als nieuwe blauwe kinderbroek; dames-quartz horloge met goudkleurige stalen armband; zil veren ketting met tekens geloof-hoop- liefdebruin lederen heren handschoen witte sportschoen; blauw regenjack maar 52-54; dames quartz horloge; lichtblauwe jogging-broek, merk O'ha- ra; ketting met twee hangertjes; goud kleurig armband met naamplaat "Mar sport, kerkelijk leven, onderwijs, over heidsinstellingen, middenstand en be drijfsleven. Alles komt in de gids aan bod. Een onmisbare wegwijzer voor ieder een die wat meer over Waddinxveen wil weten of die plotseling om een bepaald adres verlegen zit. Vanzelfsprekend heeft de gemeente ervoor gezorgd, dat het hele informatiebestand weer zorg vuldig is geactualiseerd. Naast algemene informatie besteedt de gids ook ruim aandacht aan het Wad dinxveense bedrijfsleven. Zo is een branchewijze lijst opgenomen van alle in de gemeente gevestigde middenstan- Burgemeester en wethouders van Waddinxveen roepen hierbij solli citanten op die zitting willen nemen in de gemeentelijke adviescom missie voor marktzaken. Van de sollicitanten wordt verwacht dat zij regelmatig de markt als consument bezoeken en dat zij een kritische instelling hebben ten aanzien van het plaatselijke marktwezen. De marktcommissie vergadert ongeveer een a twee maal per jaar. Het betreft in dit geval een tussentijdse benoeming: derhalve zal een eventuele benoeming gelden voor de periode tot de volgende ge meenteraad wordt beëdigd. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie, de heer Kruijk. Schriftelijke reacties dienen vóór 1 juni a.s. te worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders, p/a Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentsecretarie heeft aan AVO Nederland vergunning ver leend voor een collecte in de periode 19 tot 25 mei 1986. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis stuur gebracht. 78,— ƒ117,- Luilakzwemmen in het Overdekt- en Openluchtzwembad Zaterdag 17 mei a.s. is er ’s-morgensvroeg van 04.00-08.00 uur lui lakzwemmen in het overdekte zwembad. Bij redelijk weer zal van 06.00-08.00 uur ook het openluchtzwembad open gaan en kan ge bruik worden gemaakt van de WaWabaan. Afwisselend is er disco, verzorgd door de werkgroep Baken v.d. Bonkelaar, en live optredens van de band Jacqes le Jeune et Ses Amis. De toegangsprijs bedraagt slechts 1,-. Commissie voor de financiën Donderdag 15 mei 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Goedkeuring rekening 1984 Stichting Openbare Bibliotheek Wad dinxveen. Aanvragen en verstrekken bijdrage ineens buitengewoon onder houd 99 woningen woningbouwvereniging "Waddinxveen”. Verstrekking renteloze lening van 100.000,- aan Recreatieschap "Bospark" en aangaan rekening-courant-overeenkomst, alsmede overdracht gronden "om niet”. Uitgangspunten begrotingen 1987. Grondaankoop!, v.d. Eijk. Diverse grondverkopen bestemmingsplan Wijk Zuidplas. Aankoop grond Staat der Nederlanden (v.m. rijksweg nr. 3). De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3