Een afscheid zonder winst Mag AV’47 in Boskoop van W’veen bouwen? Einde van competitie Be Fair-jeugd STUUR MIJ DE GRATIS NOVIB CATALOGUS DE DERDE WERELD VERDIENT BETER, AIS U DE NOVIB CATALOGUS AAN VRAAGT. fl i Be Fair verliest met 2-1 timmerbedrijf De Sperwer WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Inzameling kleding in Waddinxveen Vergunning uitrit voor Waddinxveense Vrouwenraad komt er nu aan Beslissing titel WSV in eindronde Open dagen bij TOOS- gymnastiek DERDE JEUGDTEAM VAN AEOLUS KAMPIOEN Jongens-kadetten Flyers strijden om hoogste plaats Open concours Reigersburgh M Tournooi KNVB-beker i 01828 - 12283 Mini-basketbal Trampoline I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 MEI 1986 Be Fair’s B-l elftal, dat promoveerde naar de hoofdgroep ZELF VERHUIZEN? LATEN VERHUIZEN? 'meegenomen.. bruiken hun handen lieverdanzeop IZXXXCStó.a NIET ACCEPTABEL 1 Adres Postcode in bijdrage aan leveren. Voor wie daar wat meer van wil weten geeft de catalogus ook een overzicht van uitgaven die de Novib zelf verzorgt. Laat de Derde Wereld ook deel uitmaken van uw wereld en bestel de catalogus. Wij bieden hem gratis aan. SAS - WADDINXVEEN - Het eerste voetbalelftal van Be Fair heeft zonder overwinning afscheid moeten nemen van de tweede klasse. De Waddinx veense zaterdagvoetballers verloren met 2-1 van ’s-Gravenzande. Vorige week moest Be Fair ook al afscheid nemen van de strijd om de KNVB-be ker. De Derde Wereld verdient beter. En daar wil ik graag een I bijdrage aan leveren. 1_1 WADDINXVEEN/BOSKOOP - In spanning wacht de Boskoopse atle tiekvereniging AV’47 af hoe de Waddinxveense gemeenteraad gaat be slissen over de plannen voor een multifunctioneel bijgebouw op de atle- tiekaccommodatie aan de Hoogeveenseweg. Dit nadat er een negatief ad vies werd uitgebracht door de welstandscommissie ’Vereniging Dorp, Stad en Land’. omstandigheden vindt u in de catalogus meer informatie. I Be Fair’s B-l elftal, dat promoveerde naar de hoofdgroep van de afd. Gouda. Staand v.l.n.r. trainer L. Vugts, ErikValk, John de Bruyne, Johan Visser, Bram v.d. Spek, Rob Asscheman, Edwin Voskuilen, Marcel Have naar en Harold den Heyer. Zittend v.l.n.r. leider A. van Leeuwen, Henk van Dorp, Michel Glasbeek, Otto Kempkes en Arjan Herbert. Deze bon uitknippen en in een envelop zenden aan NOVIB, Antwoordnummer 1304.2500 WB Den Haag, 6C03971 LJ Mensen uit de Derde Wereld ge i- bmikenhunhandenlieverdanzeop te houden. Door produkten uit Derde I Wereld landen te kopen geven we de mensen daar de ka ns om beter voor zichzelf te zorgen. Hun kans op een menswaardiger leven. Een bestaan zonder afhankelijk te zijn van, vaak incidentele, hulp. Door hun produkten .te kopen steunt u hen. U vindt ze in de Novib catalogus. Een catalogus boordevol interessante, leuke en mooie produk ten. Sieraden, kleding, gebruiksartikelen enz. Leuk om te hebben, maar ook om cadeau te geven. Over deze produkten, hun makers en hun levens Woonplaats, 1l Het kampioensteam Aeolus 3 bestaande uit: staand v.l.n.r. Dennis v.d. Berg, Arjan Biesheuvel; zittend v.l.n.r. Maruscha van Es en Natasja de Heer. i da’smwi hl De «erdtwtrêMwdtentbrter.ahhtt aan omligt Naam Tussen die twee mogelijkheden moet u vaak kiezen. De ene mogelijkheid kost veel tijd en moeite, de andere kost veel geld. Laat u eens informeren over andere mogelijkheden. Vraag vrijblijvend informatie Een gewaarschuwd Quick Boys trad vo rige week dinsdagavond in de strijd om de KNVB-beker tegen Be Fair wat min der zelfverzekerd het prachtig tussen de duinen gelegen, maar zeer hobbelig, wedstrijdveld op. Be Fair dat Eric Plai- sier en Arjan Blom miste had hiervoor Marco Bakker en Peter Bos in de basis staan. streden. Floreant men in een spannende finale gelijkspeelde tegen Sportlust, maar via strafschoppen toch de Woerdenaren achter zich lieten Spirit won de wedstrijd tegen Moerka- pelle om de derde en vierde plaats. team van Rewic bleek dan ook totaal geen moeite te hebben met het team van Aeolus en won de wedstrijd met 8-0. Ondanks deze misschien wat tegenval lende resultaten in de laatste kompeti- tie-week kunnen ook deze teams op een geslaagde kompetitie terugkijken. Het le team legde beslag op een derde of vierde plaats, het 2e team op een derde plaats en het 4e team op een tweede plaats. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft aan De Vos Timmerbedrijf een uitritvergunning aan de Starin- glaan verleend. Natuurlijk kunnen we ook de gehele verhuizing voor u uitvoeren! J. Toor 1-8-19-26-38-40-42-43-45-50-61- 63-66-82; H. Vink 2-6-47-51-58; J.W. Sekeris 3-29-30-55-75; E. v. Beek 4-7- 32-80; C.A. Bode 5-11-14-73; J. Verba- kel 9-35-77-84; mevr. G. Twigt 10; D. Heeren 12-15-22-48-67; Th. Twigt en zn. 13-52; comb. C. en J. 16-17-25-41; H. Metselaar 18-33-34-37; A. Hofman 20-36-68-69-76; N. Hoogerdijk 21-27- 65; M. Verbeek 23-59-64-74; C. Hof man 24-49-53-57-62; J. Troost 28; F. Middelkoop 31-46; J. Jansen 39-44-54- 78; H. van Dijk 56; D. Degenhardt 60- 72-79; N. van Tol 70; M. Tollenaar 71- 81; P. Bonefaas 83. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se postduivenvereniging De Sperwer heeft meegedaan aan een concours van uit CreiL Afstand 348 km. In concours 334 duiven. Gelost om 7.00 uur. Aan komst eerste duif 11.34 uur. Laatste 12.17 uur. Snelheid eerste duif 1260 m.p.m. Uitslag: Dat blijkt uit het door B. en W. aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad ge stuurde overzicht van een aantal besluiten en mededelingen, voor zover niet reeds in openbare verga deringen aan de orde gesteld of ge publiceerd of nog te publiceren in de gemeentelijke rubriek, uit zes vergaderingen van Burgemeester en Wethouders. Andere besluiten zijn: Aan de Waddinxveense Korfbal vereniging ’’Korbis” is standplaats vergunning verleend voor de ver koop van planten op 2, 3, 9 en 10 mei vóór de plaatselijke vestiging van Albert Heyn. Aan de Stichting ”10 Gemeenten Fietstocht” is toestemming ver leend voor plaatsing van routebor- djes ten behoeve van en voor orga nisatie van een fietstocht op 17 en 18 mei. Aan ”de Gouwe Rijders” te Wad dinxveen is vergunning verleend voor het houden van oriëntatierit- ten op 30 april en 7 mei 1986. Ingaande 16 mei 1986 is tot mede werkster bij de administratie van de dienst van openbare werken en bedrijven gedurende 24 uur per week benoemd mevrouw J.M. de Ruiter-Kuijper te Waddinxveen, thans werkzaam als telefoniste-re- ceptioniste bij deze gemeente. Aan de speeltuinvereniging De Paddestoel is vergunning verleend voor het houden van een rommel markt in het wijkgebouw aan de Lijsterbesstraat op zaterdag 7 juni 1986. Ati Dijkmeester; tv-presentatrice „Mijn grootmoeder wist van geen Novib. Toch riep ze al: 'Wat je van ver haalt is goed!' Gelijk had ze. Niet al leen voor ons, maar vooral voor hen daar!” I I I A 1 eindigde met een zeer goede eind sprint. De laatste 8 wedstrijden werden gewonnen, waardoor zij op een vierde plaats eindigde. A 2 deed het slecht en eindigde onderin. B 1 had het meest succes. Zij promo veerde naar de hoofdgroep, terwijl ook B 2 en B 3 goed presteerde, hoewel zij middenmoters bleven. C 1 degradeerde naar groep 3 en dat is slecht, terwijl ook C 2 het maar matig deed. Een plaats on derin de middenmoot was hun deel. De pupillen speelden twee maal een halve competitie. Geplaagd door de ve le afgelastingen dit jaar konden de te ams gemiddeld slechts 5 wedstrijden spelen tot en met eind april, waarna nog de traditionele polio-tournooien wer- Onder ideale weersomstandigheden zijn op Pinksterzaterdag en Tweede Pinksterdag bij Be Fair tournooien ge houden voor senioren. Zaterdag waren dat de veteranen waarbij Alphia de win naar werd van de Joop Starreveldcup, met Jodan Boys, WDS en Gouda resp. 2, 3 en 4. Op Tweede Pinksterdag waren het de standaardteams uit de omgeving die om de VandenBci^up werd uitcindelijfc uë winnaar nadat WADDINXVEEN - Komende zater dag moet het eerste jongens-kadetten- team van de Waddinxveense basketbal- vereniging Flyers in de Rotterdamse Energiehal aantreden om deel te nemen aan het kampioenschap van het rayon- West van de NBB. Die dag wordt er beslist welke vereni ging het sterkste jongens-kadettenteam van het rayon heeft er, bovenal, het toe gangsbewijs voor de Nederlandse kam pioenschappen krijgt. Het Flyers-team van trainer-coach Mar co Mak moet dan, als kampioen van de kern Den Haag, aantreden tegen de kampioenen van de andere kernen. Dat zijn: BZ’72 uit Zeist (kern Amers foort), New Stars uit Nieuwegein (kern Utrecht) en Rotterdam Zuid (kern R’dam). Het tournooi in de Energiehal wordt tussen 10.00 en 17.00 uur ge speeld. Ook zaterdag de 24e mei vindt in de sporthal de Sniep een groot mini-bas- ketbaltournooi plaats. Dit kern Den Haag-tournooi is georganiseerd door Flyers en behalve van Flyers spelen er de mini’s (8-12 jaar) van vele andere clubs uit de Haagse kern. Het tournooi gaat om 10.00 uur van start, is voor iedereen vrij toegankelijk en voor alle in basketbal geïnteresseer de meisjes en jongens een uitstekende gelegenheid om met het mini-basketbal kennis te maken. I I J_L VERVOER - VERHUIZINGEN ciliteiten ernstig worden verstoord. De vereniging zette haar standpunten uit een in een brief aan het Waddinxveense gemeentebestuur en wacht nu in span ning af hoe de Waddinxveense raad zal beslissen over de plannen van AV’47 en het advies van de welstandscommissie. ”We hopen dat de raad van Waddinx veen het advies niet volgt en we hebben redelijk vertrouwen in het gezond ver stand”, aldus nog Steeds optimistische bestuursleden van de atletiekvereni ging- WADDINXVEEN - De Rooie Vrou wen van de PvdA, de Vrouwen in de VVD en de Vrouwen in het CDA heb ben hun schouders gezet onder de op richting van een Waddinxveense Vrou wenraad. De oprichting van deze raad, waarover op een vrouwenforum in De Bonkelaar aan de vooravond van de gemeente raadsverkiezingen voor de eerste maal werd gesproken, gebeurt op donder dagavond 29 mei om acht uur in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huij- genslaan. Voorlopig is de polder Achteraf nog steeds Waddinxveens grondgebied en dient ook de raad van de gemeente Waddinxveen over dergelijke zaken te beslissen, hoewel het om een puur Bos- koopse vereniging gaat. Ook Floreant heeft daarmee te maken. Diezelfde wel standscommissie adviseerde ook nega tief ten aanzien van een nieuwe tribune, hetgeen werd bijgesteld toen er een an dere kleur werd afgesproken. Het laat zich overigens betwijfelen of de welstandscommissie precies weet waar om het gaat, want uit eerste contacten met AV’47 bleek dat de commissie in de veronderstelling verkeerde dat het sportveld tegenover een woonwijk was gesitueerd. Men adviseerde daaropvol gend negatief omdat er een eind moet komen aan de komst van meer ’beton- schuren’. AV’47 ontwierp een gebouw, dat plaats moet bieden aan opslagruim te en een indoortrainingsruimte. Het gebouwtje van 18 bij 6 meter zou opgetrokken moeten worden uit grijze betonplaten. Het maakt deel uit van een programma ter verbetering van de ac commodatie. In de toekomst gaat er ook gewerkt worden aan mogelijkhe den voor polsstokhoogspringen en hoogspringen. WADDINXVEEN - Voor het derde achtereenvolgende jaar mag een jeugd- team van de badminton-club Aeolus zich kampioen noemen in haar betref fende afdeling van de jeugdkompetitie. Dit jaar ging het 3e team met de eer strijken, in navolging van het 3e seni orenteam dat eerder dit jaar kampioen werd in de districtskompetitie senioren. Het 3e team, bestaande uit Maruscha van Es, Natasja deTIeer, Dennis v.d. Berg en Arjan Biesheuvel en begeleid door Marcel van Grieken en Petra van Dijk (spelers uit het 3e seniorenteam), bleek ongenaakbaar in afdeling 74 van het distrikt Zuid-Holland. Men behaal de het maximum aantal van 16 punten in 8 wedstrijden. Na de voorlaatste wedstrijd tegen het 4e van BC SUF uit Gouderak kon men zich al officieus kampioen noemen. In de laatste wedstrijd tegen het 6e van plaatsgenoot BC Florida zette men ech ter nog even de puntjes op de i door de ze wedstrijd met 8-0 naar zich toe te trekken. De overige drie teams boekten in de laatste kompetitiewedstrijd geen van al len een overwinning. Doch alle drie te ams konden als excuus aanvoeren dat één of meer basisspelers ontbraken. Het le tapm speelde met twee invallers in Woerden tegen het 2e van BC Satur- nus ’68. Invalster Loes Verheul maakte zelfs een zeer ongelukkig debuut door in het enkelspel reeds geblesseerd uit te vallen. Desondanks leed men slechts een nipte 5-3 nederlaag, mede dankzij het goede spel van invaller Gert Jan van 't Spijker. Het 2e team speelde ook in de laatste wedstrijd, net als in de voorgaande drie wedstrijden, met een invalster. Corinne Plooy had opnieuw de ondankbare taak het gemis van de eerste dame te doen vergeten. Tegen het le van BC Nieuw koop uit de gelijknamige plaats kwam men echter niet verder dan één tegen- punt in de herendubbel. Derhalve leed men dan ook een ruime 7-1 nederlaag. Het 4e team spande met het aantal in vallers de kroon. Geen enkele vaste ba sisspeler kon van de partij zijn, zodat de invallers Ilse van Steijn, Suzette Plooy, Arjan Bot, Hugo Maat en Ravi Zaal de moeilijke taak hadden in Reeuwijk het karwei te klaren tegen het 5e van BC Rewic, koploper in hun afdeling. Het WADDINXVEEN - Zelden is de span ning in de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV tot en met de laatste ronde zo groot geweest als in dit seizoen. Op pa pier zijn er nog drie kandidaten voor de titel: Van Deelen, Wolfs en Van Vuuren, die alle drie in de 30e (en één na laatste) ronde hun partij wonnen en wel van respectievelijk Schroten, v.d. Hoek en Ellers. De papieren voor Van Deelen staan het best maar hij zal in de laatste ronde moeten winnen om er zeker van te zijn dat Wolfs hem niet passeren kan. In het (onwaarschijnlijke) geval, dat zowel Van Deelen als Wolfs hun laatste partij zouden verliezen, maakt ook Van Vuuren nog kans op de titel. Bloem, die zijn afgebroken partij tegen Kardol vol gens verwachting in winst omzette, heeft daarmee beslag gelegd op de vier de plaats op de ranglijst, maar W. v. Oort, Philipse, Kardol en Smitskamp hebben een theoretische kans hem in de laatste ronde in puntental voorbij te streven. Philipse versloeg in de één na laatste ronde Van Woudenberg en Smitskamp en W. v. Oort remiseerden. Claassen wist zich door winst op Asscheman bij de bovenste tien te scharen. In de mid dengroep klom De Bock een stuk op de ranglijst door winst op J. v. Oort en wis ten ook Littooy en Van Sandijk hun po sitie te versterken door winst op respec tievelijk Torenbeek en Ponsioen, ter wijl Bos aan Goor een remise wist af te dwingen, de partij J.P. Kleiweg-Ver- sluis eindigde eveneens in deling van het punt en zowel de partijen Prins-Bese- mer als Muit-D. v. Offeren werden af gebroken. Ritter, Ket en D. van Offe ren sleepten wel de volle winst in de wacht door winst op respectievelijk Re- tel Helmrich, V.d. Ree en P. v. Offe ren. Stand aan de kop na de 30e en één na laatste ronde: 1. Van Deelen, 2. Wolfs, 3. Van Vuuren, 4. Bloem, 5. W. van Oort. den gehouden. D 1 eindigde op de der de plaats, D 2 werd zesde en D 3. dat in de eerste helft vrijwel geen punt haalde, behaalde nu een verdiende derde plaats. E 1, het team dat in de hoogste groep speelt van de afdeling Gouda, werd daar tweede en dat mag een prestatie genoemd worden. E 2, E 3 en E 4 eindigde allen in de middenmoot. Voor de F pupillen wordt geen stand bijge houden. Dat was jammer voor de jon gens want door de vele punten die zij veroverden zijn alle drie de F teams bij de bovenste plaatsen geëindigd. Wat rest is dat vrijwel alle teams nog één of meer tournooien spelen en dan kan de vakantie beginnen tot begin au gustus als de trainingen weer zullen be ginnen, direkt gevolgd door een uitge breid oefenprogramma voor alle teams met zeer interessante tegenstanders. In een gelijk opgaande wedstrijd waar bij de jonge Marco Bakker als vleugel- verdediger geen enkel ontzag had voor de getruckte, geroutineerde linkerspits van Quick Boys. Zonder de andere te kort te willen doen noemen we ook Er- ny Dieckman, die een van z’n beste wedstrijden speelde. Jammer voor Be Fair was dat Rene v.d. Wilk geplaagd door een slepende bles sure zijn bekende rushes niet kon on dernemen. Tot de 30 min. bleef de stand blank, toen was het Marco v.d. Plas die bij een kopduel met Erny Dieckman het geluk had dat de bal voor zijn voeten kaatste. Zeven min. later kreeg Quick Boys een strafschop toen de bal uit het doel werd geslagen door een verdediger (Aart Bos?), hoog over was het resul taat. Na rust was Leon Konijn binnen de lij nen gekomen voor Rene v.d. Wilk. Verschillende kansen wist Be Fair, dat steeds brutaler begon te spelen, zich te creëren. Maar zoals het ook in de com petitie niet wilde lukken, was het ook nu weer het geval. Want zowel Ruud Wil- lemstein en tweemaal Leon Konijn had den het ‘wedstrijdverloop vanuit een doelrijpe positie positief kunnen beïn vloeden. Tien min. voor tijd was het Marco v.d. Plas die uit een corner en met een dosis geluk zijn 2e doelpunt scoorde. Niet onvermeld mag blijven dat Kees Verhoef (keeper van het tweede) 10 min. voor tijd nog als spits inviel voor Marco Bakker. Met de complimenten van Quick Boys en een hoopvol gestemd Be Fair-be- stuur kunnen alle spelers terugzien op een geweldige wedstrijd wat een zeker optimisme voor de toekomst gerecht- vaardigt. WADDINXVEEN - TOOS-gymnas- tiek houdt voor iedereen een soort open dagen tot aan de grote zomervakantie voor iedere Waddinxvener die nog wel eens wat echte beweging wil hebben en na een uurtje sporten wil voelen welke spieren het lichaam heeft. Speciaal voor jongens van 6 tot 16 jaar is dit in de gymzaal aan het Koningin Wil- helminaplein achter A.H. op vrijdag avond. Op deze avonden zullen niet al leen op levendige en boeiende manier op de toestellen gewerkt worden maar ook hindernisbaan en behendigheids- circuits worden opgezet. Soms komt er zelfs een beetje krachtparcours om de hoek kijken. Kortom, afwisseling week in week uit. Ben je een jongen tussen de 6 en 16 jaar, kom dan eens kijken, elke vrijdagavond vanaf heden tot aan de grote vakantie, vrijblijvend. Jongens van 6-9 jaar van 17.15-18.15 uur; jongens 10-13 jaar van 18.15-19.15 uur; jongens 14-16 jaar van 19.15-20.15 uur. In september wordt er een grootscheep se promotieweek georganiseerd door het KNGV. Ook TOOS doet hieraan mee. WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 28 mei gaat de Stichting K.I.C.I. (Kleding Inzameling Charita tieve Instellingen) weer kleding inza melen in de gemeente Waddinxveen. Uit de opbrengst worden de Stichting “Hulp aan Landgenoten in Indonesië’ en de Stichting “Nederland-Lesotho” gesteund. In Indonesië worden 1370 gezinnen (4000 personen) met een maandelijkse gift geholpen. Het zijn families, die tussen wal en schip zijn geraakt en geen Nederlands paspoort meer bezitten. De Stichting “Nederland-Lesotho” houdt zich bezig met kleinschalige ontwikkelingsprojecten in dit Afri kaanse Koninkrijk. Projecten ter be vordering van landbouw en veeteelt, van onderwijs en volksgezondheid. Er zullen in de gemeente huis-aan- huis plastic zakken worden verspreid, die enkele -dagen later, hopelijk goed gevuld met kleding, textiel en schoe nen worden opgehaald. De bewoners wordt verzocht de zak met kleding vóór 9 uur buiten te zetten. Wanneer men geen kleding heeft aan te bie den, kan men toch helpen, door een bijdrage te storten op giro 3367600 t.n.v. de Stichting K.I.C.I. in Den Haag, Nassau Zuilensteinstraat 9. Telefoon 070-245468. Trampoline-springen is er op woens dagavond van 9.15-10.15 uur in de gym zaal aan de Joh. Postlaan o.l.v. Peter Verheul. Wat doe je er allemaal? Uiter aard springen met een trampoline. Je leert dus trampoline-springen met aller lei toestellen, zo heb je bijv, paardsprin- gen, tafelspringen, maar ook gewoon zonder hindernissen en ook nog met verhoging springen (de lucht in dus). Postzegel mag wel, hoeft niet. WADDINXVEEN - De competitie voor de voetbaljeugd van Be Fair zit er op. Al binnen 15 seconden stond Be Fair achter met 1-0. De linkerspits liet inval ler Eric v.d. Kant z’n hielen zien en trok de bal scherp voor waar Straver hem wegstompte voor de voeten van de spits van de Westlanders die meteen scoor de. Vijf minuten later was 1-1 door Aart Bos die een voorzet van Hans Wouter Valk doeltreffend afronde. Voor de rust was het verder een gelijk opgaande wedstrijd waarbij beide partijen voor de winst speelden. Kansen waren er wel maar de keepers bleven de zaak mees ter. Na rust liet Be Fair het wat zitten. Men liet zich door ’s-Gravenzande terug drukken. De actieve spitsen probeer den met afstandschoten doel te treffen, maar zowel keeper Straver als het rich tingsgevoel hield ’s-Gravenzande voor lopig nog van doelpunten af. Tot 10 min. voor einde het dan toch raak was, nadat de bal tot tweemaal toe uit de doelmond was gehaald had keeper Stra ver op het schot van de rechterspits geen enkel verweer. Een verdiende overwin ning voor de Westlanders en een kleur loos afscheid van Be Fair. Toch was het zaterdag nog feest bij Be Fair. Het tweede elftal behield door een forse overwinning met 5-0 tegen Vitesse D. haar plaats in de res. 2e klas van de KNVB. Het derde elftal liet het er bij zitten toen bekend was dat Lisse door een overwinning kampioen was gewor den. Be Fair 3 verloor met 4-3 bij Zwart-Wit. WADDINXVEEN - Hoe mooi en zon nig de Pinksterdagen ook waren, vorige week zondag was het tijdens het open concours van manege Reigersburgh aan de Piasweg geen best weer. Gevolg van deze meteorologische omstandigheden was dat de spring- en dresuurterreinen van manege Reigersburgh een sappig aanzien kregen in plaats van de begeer de (en van de paardensport nu eenmaal onontbeerlijke) vaste bodemgesteld heid. Omdat het niet verantwoord was de bui tenactiviteiten doorgang te laten vin den, werden de springwedstrijden afge last en de dressuuractiviteiten naar bin nen verlegd. Daar traden uiteindelijk 29 ruiters en amazones in de ring om in de categoriën B, L en M om winstpunten en prijzen te strijden. De beide juryle den hadden er hun handen vol aan en hoewel er weinig winstpunten vielen, werd er toch op een behoorlijk niveau gepresteerd. Ondanks de weersomstandigheden kon de dag toch op bevredigende wijze wor den afgesloten, hoewel het jammer bleef dat de spectaculaire onderdelen springen en zware dressuurwedstrijden niet konden gaan. Hieronder volgen de eerste-prijswinnaars in de verschillende categorieën dressuur: categorie B4: mw. J. van Es met Prince (122 pnt), categorie B6: mw. S. de Winter met So lo (132 pnt), categorie L8: mw. M. Siem met Uran (125 pnt); categorie Lil: mw. R. Alsemgeest met Tourmalijn (123 categorie M14: nrwx BfiGoossens met Oscar G (121 pn^n^SE categorie M17: mwnP?;Goossens met Oscar G (113 pnt1) Ook toen AV’47 voorstelde het grijze gebouwtje een kleur te geven, weigerde de welstandscommissie haar visie te herzien. Gesteld werd dat de vereniging betonplaten in een steenmotief kan ge bruiken. Voor het bestuur van AV’47 was dit niet acceptabel, daar de bouw de vereniging dan niet 20.000 gulden maar 28.000 gulden zou gaan kosten. Hier mee zou het programma voor andere fa- I i i i l i I I I I l l l l l I l 1 l I i I i j l J L j L j 1 JL J t JL JL JL I I I e Bk -aX

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 13