GEMEENTE WADDINXVEEN Garantie van geldleningen dan velen denken GIRO 625.000 gehandicapten kunnen vaak méér *7 Scholierenverkiezing met 7 stemmen op Centrumpartij Inzet drie percelen l Podetra BV nu in Waddinxveen Bedevaart op één dag Schrijven voor gevangenen met Amnesty AVO-NEDERLAND Ki OPENBARE WERKEN INZAMELINGEN KUNSTEN CULTUUR elke werkdag 07.00-19.00 uur op Belg.-VI. 2 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Kabelkrant Waddinxveen SPREEKUREN A VONDOPENSTELLING Prior BV TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 MEI 1986 Een beeld van tweedaagse scholierenverkiezing van de samenwerkingsschool HAVO-Atheneum aan de voor Sniepweg. (Foto: Sjaak Noteboom). goed dag) 01820-15767 01727-4044 070-210001 A Antwoordnr. 201, 3800 VB Amersfoort. Tel. 033-63 5214. 12222 01820-24255 13000 13000 u c 01820-16066 010-362244 VVD wint bij scholieren van samenwerkingsschool de standpunten van alle in de Tweede Kamer vertegenwoordigde partijen wa ren opgenomen. Verder in die krant nog een feitelijk re laas over 4 jaar kabinet-Lubbers. links Als thema voor 1986 krijgen de pel grims mee: ’’Heer, wij willen Jezus spreken” uit het Johannesevangelie. Heel speciaal wil men bidden voor de grote noden van de wereld. Pelgrims uit omliggende gemeenten wordt verzocht zich te willen aansluiten. Het Boskoopse bedrijf Prior Weeg- techniek BV, dat door brand werd verwoest, heeft niet Waddinxveen, maar Alphen aan den Rijn als nieuwe vestigingsplaats gekozen. Afsluiting gedeelte Wilhelminakade In verband met werkzaamheden aan de Coenecoopbrug (voormali ge rijksweg-brug) zal vanaf maandag 26 mei 1986 gedurende onge veer één week een gedeelte van de Wilhelminakade voor alle ver keer afgesloten zijn. Omleiding van het verkeer zal duidelijk worden aangegeven en kan onder meer geschieden via het parkeerterrein van Berkesteijn Meu- beltoonzalen B.V. Voornoemde werkzaamheden worden uitgevoerd onder directie van de Provinciale Waterstaat. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 i Het vorig jaar nog bracht paus Johannes Paulus II in de meimaand een bezoek aan Banneux en was daar aanwezig met ruim 160.000 pelgrims. Maria wordt in Banneux vereerd als de Moeder Gods en de Maagd der armen. Ook vanuit het bisdom Rotterdam bezoeken velen jaarlijks dit genade-oord. WADDINXVEEN - Vorige week maandag en dinsdag waren de leerlin gen van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum in de gelegen heid hun stem uit te brengen voor de scholierenverkiezingen die elke 4 jaar landelijk worden georganiseerd door Keesings’ Onderwijsbladen. Als voorbereiding op deze verkiezingen ontvingen de leerlingen een 8 pagina's tellende Verkiezingskrant waarin over thema’s als werkloosheid, onderwijs, defensie, verhouding man-vrouw e.d. EVP 4; Partij v.d. Middengroepen 2; RPF T, SAP 1. Bij de leerlingen t/m 15 jaar is de VVD weliswaar ook winnaar, maar wordt vrij dicht gevolgd door de PvdA. Het CDA haalt hier meer stemmen dan D’66. Bij de 16/17-jarigen en bij de leerlingen van 18 jaar en ouder haalt de VVD meer dan twee keer zoveel stemmen als de PvdA. De andere partijen eindigden hier lager. verzegelde collecte- deugdelijk legitimatiebewijs Na aankomst te Banneux wonen de pel grims een eucharistieviering bij. In de namiddag is er de bidweg naar de bron en de zegening van de zieken met het H Sacrament. De kosten voor deelname bedragen f.70,- per persoon (inclusief een koffiemaaltijd op de terugweg). Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Nederlandse Rode Kruis ver gunning verleend voor een collecte in de periode 26 mei t/m 8 juni 1986. Het collecteren dient te geschieden in metalen, bussen, terwijl collectanten van een dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Expositie in de raadzaal Van 3 t/m 24 mei 1986 wordt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen een expositie van werk van beeldende kunst enaars gehouden. Het betreft werk van Sjoerdtje Mulder-Hak, schilderijen en aqua rellen en Fredy Wolf-Wubben, beelden. Openingstijden: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren; donderdag van 19.00-21.00 uur; zaterdag van 13.00-16.00 uur. Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. en rechts in de politiek en het verloop van een kabinetsformatie. Deze kran ten waren uitgedeeld en toegelicht in de lessen geschiedenis en kennis van gees telijk leven/maatschappijleer. De stem bureaus werden bezet door leerlingen uit 5 Atheneum. Er werden 651 geldige stemmen uitge bracht. De uitslag was: VVD 207; PvdA 141; CDA 117; D'66 103; PPR 34; PSP 20; CPN 9; Centrumpartij 7; Loesje 5; Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelij ke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Ontwerp-Streekplan Zuid-Holland Oost Hernieuwde tervisielegging De burgemeester van Waddinxveen maakt overeenkomstig het be paalde in artikel 4, vierde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend dat het ontwerp-streekplan Zuid-Holland Oost van 23 mei tot en met 24 juli 1986 ter gemeentesecretarie, afdeling Algeme ne Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1, voor een ieder - tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur - ter inzage is ge legd. Van 25 februari tot en met 24 april jl. heeft het ontwerp-streekplan Zuid-Holland Oost reeds ter inzage gelegen. Als gevolg van een procedurefout is het nodig het ontwerp-plan opnieuw ter inzage te leggen. Vanaf heden kan het plan evenwel worden ingezien. Het is een voorstel van Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie Zuid-Holland. Het plan zal worden vastgesteld door Provinciale Staten. In het streekplan wordt de ruimtelijke ont- Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. WADDINXVEEN - Podetra BV (Project Development and Trading Company) is verhuisd van Boskoop naar de Mercuriusweg 20 in Waddinx veen. Het bedrijf houdt zich bezig met de ontwikkeling van industriële projec ten in Arabische landen, voorname lijk op het gebied van oil and gas pro duction processing. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. wikkeling van het oostelijk deel van de provincie Zuid-Holland voor de periode tot het jaar 2000 vastgelegd. Er staat waar volgens de provincie ruimte moet zijn voor onder andere wonen en werken, voor recreatie, natuur en landbouw en voor verkeer en vervoer. Tot en met 24 juli 1986 kunt u schriftelijk bezwaren tegen dit ont werp-plan sturen naar: Provinciale Staten van Zuid-Holland Koningskade 1 2596 AA ’s-Gravenhage Bezwaarschriften die zijn ontvangen: - in de eerste periode van ter inzage leggen (dus in de periode van 25 februari tot en met 24 april 1986), of - in de periode tussen beide terinzageleggingen (dus tussen 24 april en 22 mei 1986) zullen ook in de nieuwe procedure worden betrokken; een nieuwe inzending daarvan is dus niet nodig. Waddinxveen, 21 mei 1986. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. WADDINXVEEN Volgende maand kan er vijfmaal geschreven worden voor politieke gevangenen vanwege de afdeling Waddinxveen van Amnes ty International. De tijden en plaat sen zijn: Maandagmiddag 2 juni vanaf 13.30 uur bij Ineke Verheul, Peuleyen 174, tel. 15376; woensdagavond 4 juni van 18.30-20.30 uur in de biblio theek aan de Jul. van Stolberglaan; maandagavond 9 juni vanaf 20.00 uur bij Bep Tetteroo, Klaverveld 9, tel. 16691; dinsdagmiddag 10 juni vanaf 13.45 uur bij mevr. v.d. Berg, Molenring 63, tel. 16229; dinsdag middag 17 juni vanaf 13.30 uur bij mevr. v.d. Brink, Gerstakker 122, tel. 10514. “Op ditzelfde moment is er wel ergens iemand die lijdt wordt ergens wel een mens gemarteld alleen omdat hij van vrijheid houdt. Voel jij niet, net als ik de pijn die door zijn lichaam gaat?” (Uit een gedicht van José Goytisolo). WADDINXVEEN Hypothecaire geldleningen kunnen in Waddinxveen gegarandeerd worden ofider de voor waarden en bepalingen zoals vermeld in de Beschikking geldelijke steun ei gen woningen 1984 en de Beschik king deelneming van het Rijk in ga ranties van de gemeente voor be staande eigen woningen. Bij de be oordeling van garantie-aanvragen han teren B. en W. de normen van de Ge zamenlijk Bemiddelende Organen voor zover niet afgeweken wordt van navolgende aanvullende voorwaarden en bepalingen. Inkomen uit vermogen wordt in aan merking genomen voor zover het een structureel karakter draagt. Inko mensbestanddelen bestaande uit winst, provisie, overwerkvergoeding en onregelmatigheidstoeslagen welke onlosmakelijk aan het beroep van de aanvrager zijn verbonden, worden naar de omstandigheden beoordeeld tot maximaal het gemiddelde over de laatst verstreken 3 kalenderjaren in aanmerking genomen. Het deel van het laagste inkomen, dat aangeweffd dient te worden voor een extra-aflossing op de lening opdat in het 6e jaar een op basis van één in komen acceptabele woonlast wordt bereikt, mag maximaal groot zijn de helft van het toetsingspercentage dat toegepast wordt op het hoogste in komen. In alle gevallen dienen de woonlasten in het 6e jaar door één inkomen te kunnen worden gedra gen. Indien de datum van pensionering van aanvrager ligt binnen de looptijd van de te garanderen lening zullen de hypothecaire lasten ten tijde van pen sionering zodanig dienen te zijn dat deze gedragen kunnen worden door het inkomen na pensionering. Bij bestaande bouw worden leningen gegarandeerd tot maximaal de koop som van de woning voor zover dit bedrag de getaxeerde vrijwillig onder handse verkoopwaarde niet over schrijdt. Leningen met een looptijd waarbin nen de woning 50 jaar oud'wordt of deze leeftijd reeds heeft bereikt bij het aangaan van de lening dóch nog geen 75 jaar oud is, dienen op het moment dat de woning 50 jaar oud is een restantsom te hebben bereikt die gelijk of lager is dan de ten tijde van de aanvraag getaxeerde executiewaar- de. Leningen met een loóptijd waarbin nen de woning 75 jaar oud wordt die nen op dat moment een restantsom te hebben bereikt die gelijk is aan de waarde van de grond (uitgaande van de grondprijs per m2 voor premie- koopwoningen). Deze maximale res tantsom kan eventueel worden ver hoogd tot maximaal de executiewaar- de van de woning ten tijde van de aanvraag. Deze verhoging is afhanke lijk van de bouwkundige staat en le vensduur van de woning. Eén door een onafhankelijke bouwkundige op gesteld rapport omtrent de bouwkun dige staat, waarbij een verklaring dat de betreffende woning nog een mini male levensduur van 25 jaar heeft en een opgave van de onderhoudskosten voor de gehele garantieperiode die nen bij de garantie-aanvraag te wor den overgelegd. Bij de nieuwe woningen worden le ningen gagarandeerd tot maximaal 95 procent van de totale verwervings kosten. Kosten van verbeteringswerk- zaamheden en meerwerk kunnen niet in de te garanderen lening worden meegefinancierd. Leningen ter financiering van de aan koop van woningen met bedrijfs ruimte worden gegarandeerd voor zo ver de waarde van de bedrijfsruimte WADDINXVEEN - Waddinxveen (tel. 17814) is één van de plaatsen waar men zich kan aanmelden voor een op donderdag 29 mei te houden pelgrim stocht vanuit het bisdom Rotterdam naar Maria’s Genade-oord in de Belgi sche Ardennen: Banneux-Notre-Da- me. Dit is een eendagsbedevaart. die van de woning niet overschrijdt en de woning, in planologische zin, niet als bedrijfswoning is bestemd. Rijksbijdragen (premie A, B en C) dienen voor betriling van rente en af lossing danwel voor zover noodzake lijk voor een extra-aflossing aan de geldgever te worden gedeceerd. Ge meentegarantie ten behoeve van de aankoop van premie A-woningen wordt derhalve verleend met dien verstande dat de garantie voor de hoofdsom van de geldlening in ieder geval elk jaar afneemt met het be drag van het aflossingsbestanddeel, begrepen in de aan aanvrager uitbe taalde jaarlijkse bijdrage van het Rijk, berekend met inachtneming van het in artikel 17 van de Beschikking gel delijke steun eigen woningen 1984^ bedoelde rentepercentage, alsmede onder de voorwaarden dat de te ont vangen rijksbijdragen worden gede ceerd aan de geldgever terwijl de be talingen voor rente en aflossing maandelijks moeten worden voldaan. Indien de premie B volledig voor ex tra-aflossing dient te worden aange wend en eventueel tevens een beroep' voor extra-aflossing op het tweede in komen dient te worden gedaan wordt in het garantiebesluit de voorwaarde, gesteld dat het maximumbedrag van', de stichtingskosten waarop de premie is gebaseerd niet (door de uitvoering van meerwerk) mag worden over schreden. De hypotheekvormen die voor ge meentegarantie in aanmerking komen dienen naast de ministeriële voor schriften te voldoen aan de volgende vereisten: - er moet te allen tijde een regelmati ge aflossing plaatsvinden, waardoor de schuld jaarlijks afneemt; - er mag op generlei wijze gedurende de looptijd van de lening sprake zijn van groei van de hoofdschuld. Bij een executoriale verkoop ex arti kel 1223, lid 2 van het Burgerlijk Wetboek danwel een andere met toe stemming van het Rijk en de gemeen te gedwongen verkoop van de wo ning, waarbij een beroep op de garan tieregeling wordt gedaan, dient de le ning zonder boete voor vervroegde aflossing geheel aflosbaar te zijn. Aanvrager en partner ten aanzien van, wie garantie wordt verleend dienen beiden hoofdelijk aansprakelijk te worden gesteld voor de te garanderen lening. De woning dient voor zelfbewoning te worden bestemd op straffe van in trekking van het garantie-besluit, tenzij ons college vooraf met rijks-' toestemming aan de verhuur goed; keuring heeft vérteénd. Indien noodzakelijk blijkt dat een ex tra-aflossing bij het garantiebesluit verplicht wordt gesteld dient-(die nen) betrokkene(n) een bereidheids- verklaring tot voldoening aan $Ieze verplichting over te leggen. WADDINXVEEN Het notariskan toor J. in ‘t Hol en mr. P.L. van der Meulen heeft meegedeeld dat vorige week woensdagavond de openbare verkoop van drie percelen onroerend -1 is ingezet. Vanavond (woens- om half acht is in café-restau- rant-hotel De Unie aan de Kerkweg- Oost de afslag. Het verhuurde woonhuis met erf aan de Brugweg 3 is ingezet voor f. 24.000,-. De inzet voor de bedrijfs ruimte met schuur en erf aan de Brugweg bedraagt f. 149.000,-. De inzet voor het woonhuis met schuur en erf aan de Willem de Rijkelaan 31 is ingezet voor f. 117.000,-. Gemeenteraad Woensdag 28 mei 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Voorbereidingsbesluit gedeelte bestemmingsplan ’’Groenswaard I en II”. Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan ’’Oranjewijk ’75" t.b.v. perceel Jan Willem Frisoweg. Vaststelling 50 db(A) geluidszone rond bedrijfsterrein Coenecoop. Verlening bijdrage ineens groot-onderhoud 99 woningen Woning bouwvereniging ’’Waddinxveen”. Goedkeuring jaarrekening 1984 Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen. Verlening bouw- en grondvoorschotten bouw 35 woningen Woning bouwvereniging S.S.W. Aankoop gronden bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980”. Aankoop percelen grond Zuidkade/Apollolaan/Mercuriusweg van de Staat der Nederlanden. Verkoop kavels grond bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980”. Verkoop grond bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” voor bouw 35 woningen. Benoemingen leden in diverse organen en commissies.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3