VIERING VERSTOORD Gemeente koopt rijksgrond terug voor woningbouw Alliance Francaise sloot seizoen af LUILAK- Feestelijke avond in Party Home Flesh and blood in De Bonkelaar Ten noorden Apollolaan Gouwebos in route avond vierdaagse Boskoop Legerdominee in Open Cirkel School-braderie W. van Oranje Verkiezings avond PvdA Kinderpsychologe bij moedergroep Streekplan ligt weer ter inzage In eerste instantie 97 eengezins- en duplexhuizen 24 UUR TANKEN? Fors tekort bibliotheek in 1984 KOSTEN: 2,5 MILJOEN GULDEN, ZELFDE HUREN Goedgekeurd POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Nieuw seizoen Extra avond Technische controle Subsidie Verplichting Aanrijdingen Diefstal Bewonersinspraak Woningisolatie I? w II 1 t DOOR MIDDEL VAN KREDITKAART DAT KAN BIJ GARAGEBEDRIJF KOUWE HOEK i' ft GOüöa -» Groot renovatieplan woningen Bomenwijk Tijdens de luilakviering was het wel gezellig in de Waddinxveense winkelcentra, waar vanaf zeven uur 's morgens WOENSDAG 21 MEI 1986 ’’Vanaf 17.30 uur wordt er Franse kaas en stokbrood verkocht. Vanaf 18.00 uur vertoont een aantal kinderen hun kunst en in de "playbackshow”. Verder draait het rad-van-avontuur natuurlijk weer. In september gaan alle cursussen weer van start. Voor een relatief laag cursus geld kan men zich in de franse taal be kwamen onder leiding van nederlandse en franse leraren(essen). Ook gewone leden zijn welkom; hoe meer leden, des te meer kan er worden geboden. En dat is altijd de moeite waard. De uitvoering van de werkzaamheden is in handen van het bouw- en isola tiebedrijf Isomur B.V. te Gouderak. Met deze aannemer zijn afspraken ge maakt om de overlast voor de bewo ners tot een minimum te beperken. Door het Buro Kontrole Spouwmuur van het Bouwcentrum te Rotterdam wordt de spouwmuurisolatie gecon troleerd. Na de pauze werd het feest op culinaire wijze voortgezet, waarbij de heer T. Ververs van Party Home - waar het feest werd gehouden - zich een uitste kend gastheer kon tonen. Goede Franse wijn, vers stokbrood en uitstekende franse kaas hielden de ca. 75 aanwezi gen op zeer gezellige wijze bijeen. Naast de goede cursusresultaten, kan de afdeling ook terugzien op een drietal zeer goede culturele avonden. Dat deze avonden bij de leden en cursisten steeds in de smaak vielen blijkt wel hieruit, dat op alle avonden de zaal van Party Home geheel gevuld was. Dat de avonden steeds in Waddinxveen werden gehou den werd, behalve door de in Waddinx veen beschikbare goede zaalruimte en service, ook veroorzaakt door het feit dat het merendeel van de leden en cur sisten uit Waddinxveen afkomstig is. Evenwel werd toegezegd dat het aantal avonden volgend seizoen met één zal worden uitgebreid, waarbij dan ook aan Boskoop zal worden gedacht. Zij die deze avonden verzorgen zijn steeds door de organisatie in Parijs hiervoor uitgekozen en beschikbaar gesteld, zo dat een hoge kwaliteit van het gebodene is gegarandeerd. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 23 rhei om acht uur draait in De Bonke laar de film Flesh and blood. De toe gangsprijs bedraagt f. 3,50. Flesh and blood is één van de nieuwste Neder landse speelfilms met Rutger Hauer en Jennifer Jason Leigh in de hoofd rollen. Het gaat hier om een middel eeuwse aktiefilm. Rutger Hauer zet in deze film goede scenes op het doek, wat de toeschou wer blijft boeien. Op leven en dood worden harde zwaardgevechten gele verd tussen verschillende groepen huurlingen die de macht willen ver krijgen. WADDINXVEEN - Na bijna twintig jaar in handen van de rijksoverheid te zijn geweest gaat de gemeente Waddinxveen voor f. 1.185.000,- weer het stuk grond ten noorden van de Apollolaan tussen de Zuidkade en de Mercuriusweg terugkopen. Lange tijd zag het er naar uit dat deze plek no dig was voor de aanleg van een nieuwe rijksweg A 3 tussen Amsterdam en Rotterdam, maar deze plannen gaan definitief niet door. waar om geen extra huurverhoging in rekening te bren gen, aan ners al koopjes gekocht konden worden. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Luilakviering is in Waddinxveen niet ongemerkt voorbijgegaan. Zowel in de nacht van vrijdag op zaterdag als zaterdag morgen vroeg bereikten de Waddinxveense rijkspolitie diverse meldin gen van diefstal, vernielingen en baldadigheden, waarbij winkelruiten, prullebakken en bloembakken het moesten ontgelden Dat deze cursussen aan het doel volle dig beantwoorden, bleek wel uit de exa menresultaten. Aan alle cursisten die aan een examen deelnamen, kon het di ploma (internationaal erkend) worden uitgereikt. De afsluiting van het seizoen kon dan ook op heel feestelijke wijze worden ge vierd. Tevens kon nog eens op speelse wijze de kennis van de franse taal en van WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 28 mei vanaf acht uur zal de vanwege de Centrale Hervormde Gemeente georganiseerde ontmoe tingsplaats ”De Open Cirkel’’ (in Het Anker) weer geopend zijn. De leger- predikant Ds. J.J. Tichelaar uit Putten komt wat vertellen over zijn werkzaam heden in het leger. Iedereen is welkom. bezienswaardigheden die de toerist in Frankrijk kan tegenkomen, worden ge test. Dat gebeurde in een taak-kwis (een charade) en een kwis aan de hand van dia’s over Parijs en over de Proven ce. koop van enkele naastliggende percelen (gelegen aan de Zuidkade) voor de ver koopprijzen van f. 75.000,- en f. 30.000,-. De totaalprijs van de drie aan te kopen percelen gedraagt aldus f. 1.185,000,- vrij van btw. Ten ashzien van dit gebied is in voorbe reiding een integrale herziening van het bestemmingsplan Zuidkade/Wilhelmi- nakade, waarin de aan te kopen grond voornamelijk bestemd zal worden voor woningbouw. De exploitatie van de ver werven grond zal worden opgenomen in de exploitatie-opzet Zuidkade 2/3 van het grondbedrijf. BOSKOOP - Van dinsdag 3 tot en met vrijdag 6 juni houdt de Stichting Avond vierdaagse Boskoop de zevende avond vierdaagse in Boskoop. Evenals voor gaande jaren zijn er routes van 5 of 10 km. die de wandelaars op plaatsen bren gen waar ze nog nooit geweest zijn. Ook dit keer zal het ’’Gouwebos” in de route verwerkt worden; een uniek stuk je bos en uitermate geschikt voor wan delaars. De start vindt iedere avond plaats tus sen 18.30-19.00 uur op het Gouweplein in Boskoop, de afsluiting van de finish is om 21.15 uur. Voorverkoop van kaar ten is vanaf nu bij de Dorpkemwinke- liers. De kaartverkoop op de avond zelf is om 18.00 uur. Voor scholen en verenigingen is de mo gelijkheid om in groepsverband mee te lopen. Op de 10 deelnemers mag 1 lei ding kosteloos meelopen. Kaarten kun nen van tevoren gehaald worden biij mevr. Kraak, Nieuwstraat 68 in Bos koop. Vrijdagavond rond 20.00 uur pas seert de hoofdmoot van de stoet wande laars het station om van daar via de Zij de de laatste meters af te leggen. Deze intocht zal ongetwijfeld ook dit jaar weer een bloemrijk gebeuren wor den. Na de intocht wordt de deelnemers een barbecue aangeboden door de Dorpskemwinkeliers. Zowel bij de in tocht als bij de barbecue verzorgen Bos- koopse muziekverenigingen de muzika le omlijsting. WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 21 mei - houdt de Partij van de Arbeid afdeling Waddinxveen een openbare avond waarbij geza menlijk de verkiezingsuitslagen via te levisie gevolgd kunnen worden. Deze avond wordt gehouden in De Bonke laar aan de Beukenhof en begint om 20.00 uur. Iedereen is hierbij van harte welkom. De toegang is natuur lijk gratis. Na een ruime voorbereidingstijd en na goedkeuring door de ledenraad is door de woningbouwvereniging Wad dinxveen, het startsein gegeven voor een groot-onderhouds- en isolatieplan aan 97 na-oorlogse eengezins- en du- plexwoningen in de Bomenwijk. Dit plan, omvattende het onderhoud aan deze 97 woningen in de Acaciastraat, Lijsterbesstraat en de leplaan, is een onderdeel van een project van in eer ste instantie 196 na-oorlogse woning wetwoningen die ouder zijn dan 25 jaar, waarop door de overheid een subsidie wordt verstrekt. Het groot-onderhoudsplan is opgezet om een aantal onderdelen van de wo ningen, die aan vervanging toe zijn, te De volgende Week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad behandelt op voorstel van het college van Burge meester en Wethouders het betreffende voorstel tot aankoop van de percelen grond aan de Zuidkade/Apollolaan/ Mercuriusweg. Die werden in 1967 door de gemeente Waddinxveen aan de Staat der Nederlanden verkocht. Bij deze verkoop is overeengekomen een terugkoopverplichting van de ge meente indien deze gronden hetzij ge heel, hetzij gedeeltelijk niet benodigd zouden zijn voor de realisering van de rijksweg A 3. Nu zulks door schrapping van rijksweg A 3 van het Rijkswegen- plan het geval is heeft het college, hier mede gevolg gevende aan deze verplich ting, overeenstemming bereikt met de Dienst der Domeinen van het ministerie van Financiën over de terugkoop van dit perceel. In overeenstemming met de strekking van de verkoopakte is overeengekomen dat de terugkoop zal geschieden voor dezelfde prijs als waarvoor het perceel destijds verkocht is, n.l. f. 1.080.000,-. In verband met de te realiseren stede- bouwkundige invulling van dit gebied en de ontsluiting daarvan is eveneens overeenstemming bereikt over de aan- Inlichtingen over cursussen en lidmaat schap bij; mevr. C.S.M. van de Burg- van Winden, Hugo de Vriesstraat 19, 2771 JE Boskoop, tel. 01727-2251 of mevr. A. Wijnen-Vervlossen, Mozart- laan 21, 2742 BK Waddinxveen. tel. 01828-15935. WADDINXVEEN - De moedergroep La Leche Leage Waddinxveen houdt volgende week woensdagavond 28 mei om acht uur in De Bonkelaar een the- ma-avond waar de eerder aangekondig- de bekende kinderpsychologe mevrouw J. Stades-Veth zal spreken. Haar lezing staat in het teken van het ontstaan en het behoud van de band moeder-kind, bijvoorbeeld bij afwezig heid van de moeder bij ziekenhuisopna me of vakantie. De toegangsprijs be draagt vijf gulden. Mevrouw Stades bracht als eerste in Ne derland de kinderpsychotherapie via spelen op gang. Zij promoveerde bij professor Carp op dit onderwerp en leg de haar theorie vast in een tweetal boe ken te weten Spel als signaal en Verra den door Mammie. Deze lezing is zeker de moeite waard voor alle jonge en aanstaande ouders en iedereen die geïnteresseerd is in het welzijn van kinderen. Na de lezing krijgt iedereen de gelegenheid vragen te stellen aan mevrouw Stades, die als moeder van drie kinderen geruime tijd haar praktijk aan huis had. K.W.singel-A. van Hannoverstraat. Bij deze aanrijding waren een bestelauto en een personenauto betrokken. Op vrijdag 16 mei vond bij de afrit van de rijksweg A 12 een eenzijdig ongeval plaats. Een in file rijdende 40-jarige in woner van Gouda moest opeens sterk afremmen, raakte de vangrail en sloeg vervolgens over de kop. De auto moest worden afgesleept en is voor tecnisch onderzoek uit het verkeer genomen. Op vrijdag 16 mei 18.15 uur werd op de hoek Stationsstraat-Kanaalstraat geen voorrang verleend en dat had tot gevolg dat 2 personenauto’s aanzienlijke scha de opliepen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. WADDINXVEEN - Komende vrij dagmiddag wordt er op de protestants- christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan een schoolbraderie gehouden. Deze schooLheeft jarenlang op 30 april het Koninginnedagfeest uit bundig gevierd. Dit jaar is echter het feest verschoven naar vrijdag 23 mei, omdat aansluitend aan 30 april een va kantie was gepland. Het feest begint om 15.30 uur met de bekende kinderspelen. Dit jaar zijn er als nieuwe spelletjes gekozen: ’’compu teren”, doeltrappen, flipperkasten en hoelahoepen. Ook zal er een bescheiden kindermarkt worden gehouden. De opbrengst hier van zal bestemd worden voor hulp aan gehandicapte kinderen in de Derde We reld. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Van komende vrijdag 23 mei tot en met 24 juli liggen de ontwerp-streekplannen Zuid-Holland Oost en West opnieuw ter inzage. In deze periode kan iedereen schriftelijk bezwaren tegen deze ont- werp-plannen indienen bij provinciale staten van Zuid-Holland. Deze nieuwe periode van ter inzageleg- ging is nodig omdat bij de eerdere ter mijn - 25 februari tot en met 24 april - een procedurefout is gemaakt: toen is geen (wettelijk voorgeschreven) be kendmaking in de Nederlandse Staats courant geplaatst. Alle bezwaarschriften die in de eerste periode van ter inzagelegging bij de pro vincie zijn binnengekomen, worden normaal verwerkt. Dit geldt ook voor bezwaarschriften die tussen 24 april en 22 mei zijn verzonden. Het is dus niet nodig deze bezwaarschriften opnieuw in te zenden nu er een tweede ter inzage- termijn is.. De provincie neemt be zwaarschriften die na 24 juli binnenko men niet meer in behandeling. Nadat Gedeputeerde Staten in een nota van beantwoording op de ingediende bezwaren zijn ingegaan, kunnen pro vinciale staten de herziene streekplan nen Oost en West in januari 1987 vast stellen. Ook gedurende de nieuwe ter inzage- termijn zijn de ontwerp-streekplannen Oost en West in te zien bij de gemeente- secretariën en een aantal bibliotheken in de streekplangebieden Oost en West. Op woensdag 14 mei werd in samenwer king met de Verkeersgroep van de Rijkspolitie een technische verkeers controle gehouden. Van de 30 gecon troleerde voertuigen bleken er liefst 14 één of meerdere technische gebreken te vertonen. De volgende gebreken werden gecon stateerd: 2 defecte stoplichten; 4 lekke uitlaten; 3 defecte remmen; 3 gladde banden; 1 keer ontbreken buitenspie gel; doorgerotte achterwielophanging; 2 keer spoorverbreding; ongeldige ken tekenplaat en 2 keer ontbreken deel III Twee auto’s werden uit het verkeer ge nomen. Eén werd nog dezelfde dag af gevoerd naar de sloop. Bij een verkeerde inhaalmanoeuvre raakten woensdag 14 mei om 20.30 uur 2 personenauto’s beschadigd. In de Dorpstraat wilde een automobilist naar links een inrit oprijden en op hetzelfde moment werd deze ingehaald. Er raakte niemand gewond. Lichte materiële schade was ook het ge volg van een aanrijding, welke op don derdag 15 mei plaatsvond nabij de hoek WADDINXVEEN De dit jaar 75 jaar bestaande woningbouwver eniging Waddinxveen is in de Bomenwijk gestart met een omvang rijk groot-onderhouds- en isolatieplan. Hierbij zijn in eerste instan tie 97 naoorlogse woningen betrokken. WADDINXVEEN - De volgende Waddinxveense besluiten zijn door het provinciaal bestuur goedgekeurd: - verkoop van het pand Zuidkade 79 aan de heerJ.A. Janmaat. - verkoop van een perceel grond in het bestemmingsplan Dorpstraat aan de kerkeraad van de Chr. Afgescheiden Gemeente te Waddinxveen. - verkoop van een gedeelte van het be drijfspand Zuidkade 114 aan Prins Ovenbouw BV te Gouda. - verkoop van een strook grond aan de Boezemweg aan de heer P. v.d. Haagen te Waddinxveen. - verkoop van het pand Henegouwer- weg 41 aan de heer A. Boshuizen te Gouda. - ruiling van grond met de Staat der Ne derlanden. - ruiling van grond met de heer G.J. Huizer. - verkoop voormalig ketelhuis Busken Huëtlaan. - krediet welzijn minderheden. - aanschaf, duikersuitrustingen bran dweer. - aanschaf auto plantsoenendienst en zandstrooier. - krediet afwikkeling grondtransactie Coöperatieve Tuiniersvereniging Gou da en omstreken. - contributie Culturele Raad Zuid-Hol land. - groot onderhoud 51 woningen Oranje- wijk. - exploitatiekosten samenwerkings school voor HAVO/Atheneum. - groot-onderhoud 97 woningen Bo menwijk. - krediet opstellen verkeersveiligheids- plan en verkeerscirculatieplan. - opheffing gemeenschappelijke rege ling Informatiecentrum Midden-Neder- land. - vaststelling Programma Welzijn Min derheden gemeente Waddinxveen 1986. - schoonmaken buitenmuren raadhuis. - afsluiting en bestrating poort Brugcen- trum. Kort na middernacht werden 7 knapen aangehouden in verband met gepleegde openlijke geweldpleging, brandstich ting en vernieling. In de St. Victorwijk had men een verkiezingsbord neerge haald. Een boompje en struikjes wer den op het omvergetrokken bord in de brand gestoken. D£ knapen werden thuisgebracht of door hun ouders van het politiebureau gehaald. Een 15-jarige knaap werd op heterdaad betrapt bij het spuiten van leuzen op een verkiezingscampagnebord. Hij ge bruikte de verfspuitbus ook bij een bus halte aan de Sniepweg. Twee Waddinx veense knapen werden op heterdaad betrapt bij het demonteren van muur- bördjes bij de Spar aan de Passage. Bij fouillering werden meerdere bordjes aangetroffen. Deze goederen zijn inbe- slaggenomen. De knapen werden aan vankelijk ingesloten en na verhoor heengezonden. Later in de nacht werden nog 19 jonge ren (in leeftijd van 10 - 21 jaar) aange houden en verhoord wegens vernielin gen (hekken, plantenpotten, struiken en verkeerszuilen). Allen waren Wad- dinxveners. Een nader onderzoek naar aanleiding van de latere gedane aangif ten is ingesteld. De afgelopen week werd 4 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Ook werd een bromfiets ontvreemd. Twee fietsen werden teruggevonden. Op dinsdag 13 mei werd tussen 11.00 en 12.00 uur ingebroken in de flat aan de Vondellaan. Ontvreemd werden een horloge en enkele sieraden. Op vrijdag 16 mei werd uit een voetbal- kantine een goudkleurige bromfiets helm met strepen weggenomen. In de nacht van donderdag 15 op vrijdag 16 mei werd ingebroken in De Bonke laar. Er werd niets geforceerd. Een kas register met f. 400,- werd meegenomen door de ongenode gasten. Op donderdag 12 juni werd nabij de Jan Dorrekenskade-Oost ten nadele van een Waddinxvener een BMW-pers- onenauto ontvreemd. Eén van de por tieren was niet afgesloten. De nacht daarop werd de auto geheel uitgebrand in Alphen aan den Rijn teruggevonden. De totale kosten van dit project van 196 eengezins-, duplex- en winkelwo- ningen bedragen circa vijf miljoen gulden, waarvan voor de 97 eenge zins- én duplexwoningen f, 2.557.637,- is uitgetrokken. De fi nanciering van dit plan geschiedt uit eigen middelen van de woningbouw vereniging. Deze kosten worden voor 33,3 procent door de overheid gesub sidieerd. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond sloot de Alliance Francaise afdeling Boskoop (met cursussen Franse taal in Boskoop en Waddinxveen) een zeer succesvol seizoen afsluiten. De cursussen (in Bos koop op woensdagavonden in Waddinxveen op woensdagmorgen) kon den zich in een zeer goede belangstelling verheugen, zodat kon worden achterstallig onderhoud aan het gebouw lesgegeven op 6 niveaus, van beginners tot ver-gevorderden Juliana van Stolberglaan. Eveneens is in het nadelig exploitatieresultaat begre pen een afschrijving ineens van de res- tant-boekwaarde ad. f. 11.595,- van de in de hoofdbibliotheek en in het filiaal Anne Frank aanwezige inventaris, kantoormachines en kopieerapparaten. Daarmee wordt globaal de afschrijving voor de jaren 1985 en 1986 ten laste van de exploitatie 1984 gebracht. Voor de jaren 1985 en 1986 heeft het be stuur f. 1.100,- per jaar in de begroting opgenomen als kleine inventarisaan schaffingen. Grote uitgaven voor inven taris e.d. noch afschrijvingen werden in de betreffende jaren geraamd. ’’Bezien tegen de achtergrond van de in de nabije toekomst zich aandienende toename van uitgaven als gevolg van de nieuwbouw kunnen wij ons verenigen met de eenmalige versterkte afschrij ving ten laste van 1984. Wij zijn echter t an mening dat grote aanschaffingen ook in de toekomst via afschrijving ge spreid ten laste van de exploitatie ge bracht moeten worden”, aldus B. en W. aan de raad. WADDINXVEEN - De Stichting Openbare Bibliotheek in Waddinxveen had in 1984 een exploitatietekort van ruim twee ton. Dat blijkt uit de stukken die de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad van het college van B. en W. voorgelegd heb ben gekregen ter goedkeuring. De jaarrekening, die een jaar lang in het gemeentehuis heeft gelegen, laat zien dat de lasten f. 524.430,32 hebben be dragen in 1984 en de baten f. 321.794,32 (exclusief subsidie). Het hieruit voort vloeiende exploitatietekort bedraagt f. 202.636,- en komt op grond van het ge stelde in de Wet op het Openbaar Bibli otheekwerk - na goedkeuring door de raad - voor rekening van de gemeente. Ten aanzien van het grote verschil in de cijfers van de exploitatierekening 1984 ten opzichte van de exploitatierekening 1983 moet rekening gehouden worden met het feit dat in 1984 voor het eerst de verantwoording van de personeelskos ten alsmede de via de Provinciale Bibili- otheek Centrale (PBC) ontvangen rijksvergoeding daarvoor via de explo itatierekening heeft plaatsgevonden. In het exploitatietekort te begrepen een bedrag rond f. 19.146,- wegens donatie aan het fonds voor voorziening voor vernieuwen. De werkzaamheden zul len voornamelijk aan de buitenzijde van de woningen plaatsvinden en zij omvatten onder andere: het vernieu wen van het dakbeschot, hemelwater- afvoeren en de lateien op de begane grond en het vervangen van de bui tendeuren en de raamkozijnen op de begane grond. Ook zal. indien nog niet eerder ge daan, het keukenblok en de elektri sche bedrading in de woningen wor den vernieuwd. De bergingen bij de woningen zullen eveneens worden opgeknapt. De bewoners krijgen via de in het leven geroepen bewoners commissie inspraak in het gebeuren. De bewonerscommissie, bestaande uit 6 personen, is gevormd na de voorlichtingsavond die in maart heeft plaatsgevonden om de betrokken be woners te informeren inzake dit plan. Tijdens de voorlichtingsavond zijn de bewoners in de gelegenheid gesteld om te reageren op de voorgestelde werkzaamheden aan hun woningen. Na deze avond zijn er diverse wensen van de bewoners verwerkt in het on derhoudsplan zoals het aanbrengen van ventilatieroosters in de nieuwe (dubbele) ramen. Voorafgaand aan de werkzaamheden is er een proefwo- ning in orde gemaakt voor de belang hebbenden en de bewonerscommis sie, die ook is vertegenwoordigd in de bouwvergaderingen en aanwezig zal zijn bij de werkbesprekingen waarbij plaats is voor ruime inspraak. De woningbouwvereniging zal zich beperken tot het uitvoeren van groot- 111 III onderhoudswerkzaamheden, door het mogelijk is Het bestuur geeft hierbij gestalte haar uitgangspunt om de ,bewo- niet extra te belasten met een, ieder jaar doorwerkende, huurverho ging. Op deze wijze acht zij het mo gelijk om de woningen op een aan vaardbaar onderhoudsniveau te hand haven, waarbij de huren in de pas blijven. Ten aanzien van de bewoners wordt door de woningbouwvereniging een vrij soepel beleid gevoerd om de wo ningen aan de binnenzijde te verbete ren. Door zelfwerkzaamheid van de bewoners is het na eventuele vereiste goedkeuring door de woningbouw vereniging, mogelijk om de huren laag te houden en de woningen toch aan te passen aan de huidige normen. Naast het groot-onderhoud is het ook mogelijk om de woningen te laten voorzien van warmteisolatie. Hier voor is een standaardisolatiepakket samengesteld, bestaande uit het vul len van de spouwmuur met een mine rale wol en het aanbrengen van isole rende beglazing in woonkamer en keuken. Voor deze woningisolatie zal, nadat de bewoners akkoord zijn gegaan met het aangeboden pakket, een geringe huurverhoging in rekening worden gebracht. Dit is voor een eengezins woning gemiddeld f. 7,-- per maand, waartegenover een besparing wordt bereikt, op de stookkosten, van circa f. 20,- per maand.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 7