commissies Machtswellust JAN TOL Toi-Toi komt gif Rijnlands Orkest in Ontmoetingskerk Benoemingen gemeentelijke Lezers schrijven in het klein VERSMARKT WINKELGALERIJ DE SNIEP WADDINXVEEi VHS-Videotheek geopend met blijspel IJsermanweg na 2 juni dicht Financiële Provincie eens met naam Coenecoopbrug steun voor nog eens 99 woningen SSW mag in Zuidplas 35 huizen bouwen Grondaankoop gemeente van J. v.d. Eijk Bebouwen van tuin mag in fors versteend deel Groenswaard Oranjewijk werkt aan houw nieuw 5 Stroopwafels voor clubhuis clubgebouw Op vrijdaguvc r d 23 mei om k wart over acht QkAR MOET U A. Veldstra Kunst en cultuur Bijstand Grondaankoop Vl/ij verpakken uw viee 2,50 12,50 6,90 6,95 7,90 5,45 8,90 5,90 9,50 8,50 1,39 1,50 1,50 PER 4,45 5 1 DE WADDINXVEENSE GROENTEMAN Dagelijks: Vers gesneden groenten, rauwkost en aardbeien 1,25 0,49 1,39 3,95 GROENTEN EN FRUIT KOMKOMMERS, 3 stuks Kg. RABARBER Kg. ANDIJVIE 20 SINAASAPPELS Zaterdag: 2 Volle dozen HOLLANDSE AARDBEIEN OPENINGSTIJDEN: MAANDAG: 9.00-12.00 UUR (alleen vleeswaren en kant-en-klaar artikelen) DINSDAG T/M VRIJDAG: 18.00 UUR ZATERDAG: 16.00 UUR KOOPAVOND GEOPEND. J.TOL leplaan 75 - Waddinxveen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel' geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. I Schouderkarbonade 1 Heel Wo Ribkarbonade Heel kilo B Haaskarbonade B Heel kilo B h.o .h. Gehakt JB Heel kilo magere arkensrollade - R. KORFKER SLAVlNKEN OF hamburgers 0F STROGANOFF BURGER STUK O’95 voOHUtWlLhlI.W 100 Gram 0,9° Ontbijtspek ,100 Gram 1 Bacon h 50 Gram 1150 Gram I Gebraden Gehakt 500 Gram Gekookte orst Geldig t/m woensdag 28 mei EIG.: W. VAN DER PIJL, leplaan 81-83 Waddinxveen - Tel. 01828-16738 Heel Kilo HaasWetlaPies 1500 Gia’10 1 Schnitzels I 500 Gram Tartaar 1 Heel kilo magere I Runderlappen 11,90 Wt EKBI AP VOOR WADDINXVEEN VWF NS D AG 21 MF.I 1986 I 4 van 150 vierkante meter wordt gepro beerd de klant zo veel mogelijk ten dienste te zijn. ’’Videocorner” zegt zich te onderscheiden door een unieke for- Inmiddels is door het college overeen stemming bereikt met de heer Van der Eijk over de aankoop van de benodigde percelen, gelegen aan de Piasweg. Deze transactie heeft de instemming van de commissie voor de financiën en van de commissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de Tel.: 01828-14721 mule, het niveau, de kwaliteit en het dienstbetoon. In de twee openingweken krijgt elke huurder een fles wijn cadeau. (Foto: Sjaak Noteboom). - le‘ aan de fameuze gitarist Andrés Segovia, is die inspiratie ook duidelijk aanwezig. Esther Steenbergen is nog studerend aan het Rotterdams Conservatorium en et met dit optreden een eerste stap op weg naar een solistencarrière. volgende week, woensdagavond verga derende gemeenteraad laten weten dat erin het kader van de realisering van het bestemmingsplan Zuidplas een grond- transactie noodzakelijk is met de heer J. van der Eijk. Noordeinde 106 te Wad dinxveen. Ier. Van het huidige college maakten als leden, ni4t_ raadsleden, deel uit: G. Koeman (Tesselschadelaan 3), J. Knol (Kon. Wilhelpiinasingel 46) en J.F.M. van Hoof (Heemraadweg 4). Gelet op hun ervaring komen de zittende leden, niet raadsleden, naar de mening van B. en W. opnieuw voor een benoeming in aanmerking. doorgang geen gebruik meer kunnen maken, maar zal de wijk nu via de Graanakker en de Zuidplaslaan kun nen binnenrijden en verlaten. Het onderbreken van de IJserman- weg, het berijden van de Zuidplaslaan door de bus en de afsluiting van de doorgang nabij de Gerstakker zijn maatregelen die passen binnen de de finitieve verkeersstructuur van de wijk Zuidplas. WADDINXVEEN - Dc Rijnlandse Orkestvereniging uit Alphen aan den Rijn geeft vrijdagavond 23 mei om kwart over acht een concert in de Wad- dinxveense Ontmoetingskerk aan dc iroensvoorde. Soliste is de gitariste Esther Steenbergen. Het orkest, waarvan ook Waddinxveners deel uit maken, wordt geleid door Michel Havcnith. De toegangsprijs bedraagt f. 6,50 (CJP-houders en 65-plussers f. .50). In de raadsvergaderingen van maart en april is reeds besloten tot verkoop van een aantal percelen grond gelegen in het bestemmingsplan Zuidplas aan een aan tal particulieren Inmiddels is door het college eveneens overeenstemming be reikt over de verkoop van een perceel grond met de heer A. Veldstra, Jan Dorrekenskade-Oost 25 te Waddinx veen. I lij krijgt het perceel van 710 vier kante meter (inclusief 55 vierkante me ter water) voor de prijs van f. 147.375.- (exclusief btw). De transactie betreft de aankoop en in eigendom over te nemen percelen grond van ongeveer 7.310 vierkante me ter en ongeveer 1.890 vierkante meter tegen de koopprijs van f. 97.499,-, in clusief f. 1.144,- als bijdrage in de des kundige kosten verhoogd met btw. 14 t/m 17 jaar) en de loodsen en meisjes van 17 t/m 23 u dan zeer dankbaar. Mocht u vragen hebben over scouting, stel die dan gerust deze vrijdagavond aan de leiding die in de buurt is”; aldus de actievoerende scoutinggroep. pen) al is uitgeweken naar een andere locatie. De bouwplannen zijn al in een vergevorderd stadium. De aanvra gen voor de subsidies voor de beno digde financiën zijn ook al aange- vraagd. Aangezien deze financiële middelen niet voldoende zijn gaat de Klimopgroep enkele acties houden. De eerste is op vrijdagavond 23 mei en wel van 17.30 uur tot 20.30 uur. Er worden dan huis aan huis stroop wafels verkocht in Waddinxveen door de jeugdleden. “Steun onze groep deze avond en koop bij ons een pakje stroopwafels voor het weekend. De kabouters meisjes van 7 t/m 11 jaar), welpen jongens van 7 t/m 11 jaar), zeever kenners (jongens en meisjes van 11 t/m 14 jaar), Wilde Vaart (meisjes van (jongens WADDINXVEEN De Klimop-scou- jaar) zijn Jl tinggroep gaat een nieuw clubhuis Jj bouwen naast het oude. Dit gebeurt omdat de scoutinggroep dusdanig is uitgebreid dat één speltak (de wel- WADDINXVEEN - Voor groot- onderhoud aan nog eens 99 wonin gen van de woningbouwvereniging Waddinxveen in de Bomenwijk gaat de gemeente Waddinxveen ruim 2,3 miljoen gulden aanvragen als bijdragen ineens uit ’s rijks kas. Het'voorstel tot het verlenen van deze bijdrage behandelt de volgen de week woensdagavond vergade rende gemeenteraad op voorstel van het college van B. en W. Door de hoofdingenieur-directeur van het Directoraat van de Volks huisvesting in de provincie Zuid- Holland is ingestemd met navol gende plannen tot het verrichten van groot-onderhoud aan in totaal 99 woningen van de woningbouw vereniging Waddinxveen: 33 woningen aan de Esdoornlaan ei Vleido: rnstraat (f. 685.258.-), 6 woningen aan de leplaan (f. 156.702,-), 60 woningen aan de Acaciastraat e.a. (f. 1.511.834,-). grond van de Regeling geldelij- k. steun voorzieningen aan com plexen woningen van toegelaten in- tellingen en gemeenten verstrekt 4 rijk een bijdrage ineens tot 33 1% van de aanvaarde kosten. U idragen in de exploitatiekosten werden niet verleend. De woning bouwcorporatie sluit terzake geen geldlening doch financiert het on derhoud uit eigen middelen. WADDINXVEEN - Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land is het ermee eens de Gouwebrug in de voormalige rijksweg A 12 de naam Coenecoopbrug te geven. Deze naam is bedacht door het Wad- dinxveense college van B. en W. en sluit aan op de naamgeving van het bij deze brug gelegen bedrijvenpark Coene- coop. In een brief aan het gemeentebestuur heeft de provincie laten weten in te stemmen met de nieuwe naam. De vol gende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad wordt daar mede deling van gedaan. ’WADDINXVEEN - De gemeenteraad gaat het volgende week woensdagavond op voorstel van het college van Burge meester en Wethouders mogelijk ma ken dat de speeltuinvereniging Oranje- wijk aan de J.W. Frisoweg een nieuw clubgebouw kan plaatsen. i planologisch geen vuiltje aan de lucht te laten zijn wordt voorde^ilveren speeltuinvereniging een voorberei- ccagsbesluit genomen voor het bestem- gspkm Oranjewijk '75 ten behoeve het nieuw te bebouwen perceel grond. an de zijde van de speeltuinvereniging Oranjewijk is de gemeente verzocht om .edewerking voor het plaatsen van een nieuw clubgebouw aan de Jan Willem F risoweg. Het onderhavige clubgebouw geprojecteerd op gronden gelegen in WADDINXVEEN - De heer H. van der Haven wil zijn pand Groensvoorde 74 vergroten Daarvoor is het nodig een voorbereidmgsbesluit voor een gedeel te van het bestemmingsplan Groens waard 1 en 2 te nemen. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad gevraagd hiermee in te stemmen Het pand van de heer Van der Haven is gelegen in het geldende bestemmings plan Groenswaard 1 en 2. De grond waarop de vergroting is gedacht heeft de bestemming "tuin”, genoemde be stemming staat de vergroting niet toe. Ten behoeve van de realisatie van be doelde vergroting zal derhalve een her ziening van het bestemmingsplan nood zakelijk zijn. Er bestaat bij het college van B. en W. geen bezwaar tegen inwilliging van het thans gevraagde gezien het feit dat de vergroting van het pand, zoals gepland, de overgang van hoog (winkelcentrum) naar laag (vergroting Van der Haven) vloeiender zal doen verlopen, terwijl ten aanzien van het feit dat de bestem ming tuin verloren gaat, kan worden vermeld dat de omgeving reeds fors "versteend” is. Teneinde Jbedoelde medewerking te kunnen verlenen dient de gemeente raad een voorbereidingsbesluit te ne men. zodat het onderhavige bouwplan, met toepassing van de Wet op de Ruim telijke Ordening en van de Woningwet gerealiseerd kan worden. het bestemmingsplan "Oranjewijk '75' met de bestemming "groenverziening' Genoemde bestemming staat de bouw van een clubgebouw niet toe. Jen be hoeve van de realisatie van bedoeld clubgebouw zal derhalve een herziening van het bestemmingsplan noodzakelijk zijn. Er bestaat bij het college van Ben W. geen bezwaar tegen inwilliging van het thans gevraagde temeer daai het is bedoeld als vervanging van het bij reah sering van de nieuwbouw te verwijd ren oude clubgebouw. Teneinde bedoelde medewerking te verlenen dient de gemeenteraad een voorbreidingsbesluit te nemen, zodat het onderhavige bouwplan, met toepas sing van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en van de Woningwet, gereali seerd kan worden. Het Alphens symfonieorkest, dat hele maal uit amateurs bestaat (behalve de dirigent en concertmeester) begint het jaarlijkse concert in complete bezetting met de Ouvertüre De Wildschütz van Lortzing. Daarna komen de blazers apart aan bod met de verrassende, op 17-jarige leeftijd gecomponeerde. Sere nade no. 7 van Richard Strauss. De navolgende symfonie van Saint Sa- ëns is door hem als 14-jarige gecompon eerd. Gezien het feit dat de eerste van zijn drie symfonieën op zijn achttiende tot stand kwam, mag de Symfonie in A gr. als de ’nulde’ worden aangemerkt. Deze w'erd overigens pas in 1974 v het eerst uitgegeven. Deze keer werd voor de gitaar als solo instrument gekozen. De 21-jarige solis te is Esther Steenbergen en zij verdient aller aandacht voor haar vertolking van concert voor gitaar en klein orkest van H. Villa-Lobos. Deze componist heeft zeer intensief studie gemaakt van d volksmuziek in Zuid-Amerikaanse l .n- den en van Brazilië in het bijzonder. In dit solostuk, dat werd opgedragen WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd op nieuw de leden te benoemen van de gemeentelijke commissies voor kunst en cultuur en voor de verlening van bijstand. De benoemingen zullen door de gemeenteraad in zijn vergadering van volgende week woensdag avond worden bekrachtigd. Op grond van terzake bepaalde in de ’’verordening op de commissies ingevol ge artikel 62, lid 2, van de gemeente wet” is de zittingsduur van de leden van deze commissies gelijk aan die van de leden van de raad. Dientengevolge die nen ook de leden van de commissie voor Kunst en Cultuur te worden herbe noemd of moeten nieuwe leden worden benoemd. Bij brief zijn de zittende leden hiervan op de hoogte gesteld en is hen gevraagd kenbaar te maken of zij zich al dan niet voor een nieuwe zittingsperiode be schikbaar wilden stellen. Van de zeven leden hebben twee te kennen gegeven dat zij wensen terug te treden. In het Weekblad voor Waddinxveen is een oproep tot kandidaatstelling ge plaatst, waar door drie belangstellen den op is gereageerd. Vorige maand heeft een delegatie uit de commissie met die kandidaten gesprekken ge voerd. Naar aanleiding daarvan heeft zij het college unaniem een benoe mingsvoorste! gedaan, dat naar haar oordeel de veelzijdigheid van de com missie het meest kan waarborgen. B. en W. hebben besloten dat voorstel over te nemen en bevelen de raad derhalve aan tot lid voor de Commissie voor Kunst en Cultuur te benoemen: W.G. van Baarle (Peuleyen 118), ir. P.A.H. Hermens (Prinses Irenestraat 9), mevrouw L.E.M. Huis in ’t Veld (Kerkweg-West 44), J. van Leeuwen (Kerkweg-West 56), mevrouw A.M. Paar-de Vries (Beethovenlaan 54), me vrouw’ B. Prins-van den Boomgaard (Lindengaarde 24) en mevrouw J. Roermund (Akkerwinde 55). Door de raad is bij besluit van 25 okto ber 1983 een nieuwe verordening rege lende de samenstelling en uitoefening van de bevoegdheden van het college voor de verlening van bijstand vastge steld. Blijkens artikel 3 van deze veror dening bestaat het college uit vijf leden, te weten een voorzitter, een lid door de raad uit zijn midden benoemd alsmede drie leden benoemd uit de meerjarige ingezetenen der gemeente, die geen lid van de raad of in dienst van de gemeente zijn. Als voorzitter van het college zal optre den wethouder drs. M. Kraaijestein. Door de raad is in zijn vergadering van 29 april 1986 uit zijn midden tot lid van het college benoemd de heer H.H. Hel- Een zonnige dag en ik fietste niet he lemaal zoals de Nederlandse wetge ving het voorschrijft. Het tergend langzame geluid van een auto achter me, gaf mij het vage vermoeden dat ik “betrapt” was. En ja hoor: een politieauto met daarin twee volwassen pubers in uni form, voorzien van één stoere zonne bril en zich bewust van hun machts positie. Na wat onverstaanbaar gebrabbel bleek dat ik “recht moest rijden”!?! Ik bleef vriendelijk ja en amen roe pen want een bon heb je zo aan je broek. De “meneer” achter het stuur vond dat hij ook nog een duit in het zakje moest doen en begon op hond se wijze mij af te blaffen. Ik ver wachtte ieder moment de handboei- en om te krijgen en afgevoerd te wor den. Het viel mee, hij snauwde me al leen nog toe dat ik niet zo eigenwijs moest zijn. Van geen enkele eigenwij- zigheid bewust bleef ik de naive vriendelijkheid zelf en glimlachte wat naar de “zonnebril-meneer”. Na nog wat gegrauw en gesnauw re den de twee agenten trots weer ver der. Later hoorde ik van een buur vrouw dat ze samen lachend en grin nikend elkaar feliciteerden met hun geweldige optreden. Waarschijnlijk op zoek naar hun volgende slachtof fer. Mijn vraag: Heeft de Waddinxveense politie niets beters te doen dan dat puberale getreiter? Van Mecklenburg Schwerinlaan 15 WADDINXVEEN - Aan de leplaan is geopend videotheek ’’Videocorner”. Deze videotheek, die alleen VHS-ban- den verhuurt, is dagelijks geopend, ook op zondag. Met een vloeroppervlakte WADDINXVEEN - In de woonwijk Zuidplas mag de woningbouwvereni ging SSW 35 woningwetwoningen gaan bouwen. De minister van WVC heeft daarmee ingestemd. Om met deze hui zenbouw te kunnen beginnen hebben B en W. aan de volgende week woens dagavond vergaderende gemeenteraad gevraagd de benodigde bouw- en grond- voorschotten te verlenen. Volgens voorlopig opgestelde bereke ningen worden de grondkosten voor de ze woningen geraamd op f. 695.569,- en de bouwkosten op f. 3.059.313,-. Vol gens deze cijfers zullen de huren van de ze woningen rond f. 466,70 per maand bedragen. In verband hiermee stellen B. en W. de. raad voor aan te vragen en te aanvaar den geldleningen uit ’s rijks kas voor de grond- en bouwkosten (inclusief centra le verwarming) tot het bedrag dat door de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer noodzakelijk wordt geacht voor de bouw van genoemde woningen, ter doorbetaling aan de genoemde woning bouwvereniging en aan te vragen en te aanvaarden van het rijk de jaarlijkse bijdragen in de exploitatiekosten van de woningen ter doorbetaling aan de ge noemde woningbouwvereniging. Door het college is voorts overeenstem ming bereikt met de Stichting Samen werkende Woningbouwcorporaties (SSW) over de verkoop aan deze stich ting van een perceel grond bestemd voor de bouw van de 35 woningen. De totale verkoopprijs bedraagt f. 559.370,- (4400 m2). De te verkopen grond is gelegen tussen de Buizerdhoek en de Zuidplaslaan in het bestemmingsplan Zuidplas. De te realiseren woningen maken deel uit van een complex van in totaal 68 woningen. Ten behoeve van de realisering van de overige 33 woningen is door de raad reeds een besluit tot grondverkoop ge nomen in zijn vergadering van 17 juli 1985. WADDINXVEEN De Waddinxveense toneelvereniging Toi loi, die op het ogenblik veel succes heeft met haar kinderstuk “Klaartje” en het nieuwe levende-poppenkast-stuk “Jan Klaassen en Katrijn in Glit terland”, is alweer druk bezig met de repetities voor een avondvullend blijspel voor volwassenen, onder de titel “De Zolderkamer” (oorspron kelijke titel: Geen reis naar de zon) dat geschreven werd door Frans Hydra. Het ligt in de bedoeling, de première op vrijdag 13 juni te laten plaats vinden in het Anne Frankcentrum in Waddinxveen. Toi Toi is een steeds groeiende toneelvereniging die al een flink aantal jaren met veel succes, middag- en avondvullende programma’s brengt met haar leven de-poppenkast, optredens verzorgt voor scholen en verenigingen in de hele regio. Het enige waar constant gebrek aan is zijn mannen, dus heren wie durft? Ini. Marian Vooges, tel. 16470. WADDINXVEEN - Met ingang van maandag 2 juni zal het door gaand verkeer geen gebruik meer kunnen maken van de IJserman weg. Met ingang van die datum zal daardoor ook buslijn 176 van/ naar Zoetermeer een andere route gaan volgen. Deze wijzigingen zijn een gevolg van de reconstructiewerkzaamheden voor de aansluiting van de wijk Zuidplas op de Beijerincklaan. De werkzaam heden maken het noodzakelijk dat de IJsermanweg wordt onderbroken om mogelijk te maken dat de T-aanslui- ting van de Dreef op de Beijerinck laan wordt aangelegd. Op dit moment rijdt lijn 176 in de richting Zoetermeer over de IJser manweg waar halverwege de bebou wing van de wijk Zuidplas bushaltes zijn. Met ingang van 2 juni aanstaan de zal de route worden: Sniepweg. Dreef, Zuidplaslaan. IJsermanweg. Op de Zuidplaslaan zal de bus op twee plaatsen stoppen: nabij de Cir- kclflat aan de Havikshoek en nabij de aansluiting met de IJsermanweg. Gelijktijdig met de afsluiting voor het doorgaande verkeer van de IJserman weg zal ook de tijdelijke doorgang nabij de Gerstakker worden gesloten. Verkeer uit de omgeving Graanakker, Haverakker, Korenakker zal van deze

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 9