Neel van Oosten’s etsen IVIieke en De duurt voort Peperboom 10 juni open «IER KOMT WEB operboon Ten Hoope: specialist in kantoorinrichting Sportweek Waddinxveen Slager Koot deelt prijzen uit hangen in De Gouwe Dis I B Is "n Bedrijf gevestigd aan de Staringlaan Geslaagd? Waddinxveners exposeren bij NMB in Gouda Reisverslag van Waddinxveens sociaal-cultureel werker Bert v.d. Beid i V Zn eden Prestatietocht Badminton Sprietlopen Leveringspakket 1 - -'r- ■H i 4 v -i 'J* (WJf WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSD 4G 28 MEI 1986 (Vervolg van pagina 3) l T j» Neel van Oosten. (Foto: Sjaak oteboom) SLUTTINGS AVOND SPORT WEEK Marius en Mieke Verboom-Ververs. (Foto: Sjaak Noteboom). De prijswinnaars bij slagerij Koot. (Foto: Sjaak Noteboom). Het Waddinxveense echtpaar is er in ge slaagd - zo valt nu al waar te nemen - op een bijzonder stukje grond bij het win kelcentrum een heel apart pand te reali seren, dat is ontworpen door de Wad dinxveense architect ir. Jan Roggeveen Hij heeft, rekening houdend met alle van de betere merken kantoormeubi lair. Overheden en bedrijven vormen bedrijf gekozen voor het stoelenpro- gramma: Stollgiroflex uit Zwitserland. Omdat de vormgeving en smaak niet voor iedereen hetzelfde betekent, vindt men bij Ten Hoope ook de stoelenpro- Het echtpaar woont aan de Groens- voorde en het landschap van Midden- Holland behoort tot hun beider onder werpen De Goudse NMB is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9 tot 4 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur. Het Sportweekcomité laat weten dat voor alle evenementen de inschrijving is gestart. Voor de sportontmoetingen en de triathlon kan dat gebeuren tijdens de bedrijfs- en straatvoetbalcompetitie en in het zwembad. De sportontmoeting wordt gesponsord door Gebr. Bakker Meubelen. Medicijnen zijn gratis maar zijn in ge ringe mate voorhanden. In Marokko kost een ziekenkostenverzekering "één dag werken per maand In beide poules wordt een halve kompe titie gespeeld (dus alle teams spelen eenmaal tegen elkaar). De als nrs 1 en 2 geëindigde teams van een poule gaan over naar de winnaarspoule en de twee andere teams naar de verliezerspoule In de winnaarspoule en in de verliezer spoule wordt opnieuw een halve kom petitie gespeeld, waarna de eindstand kan worden opgemaakt. Bij gelijk eindigen geldt het saldo van de gescoor de punten. De organiserende vereni ging wenst alle deelnemers een plezier’ ge avond en veel succes toe. De wetgeving De wetgeving is in Marokko voor 95% gel’jk aan die van de Franse wetgeving. over op de etstechniek. Dat is een heel precies en nauwkeurig werkje, dat Neel van Oosten overigens bijzonder goed af gaat, zonder haar creatieve inslag daar voor geweld aan te doen. Integendeel, er ontstaan door het tekenen met de naald, zoals ze dat doet, magnifieke stukjes tekenwerk dat aan de muur in De Gouwe Dis zeker zal opvallen. vielen de volgende plaatsgenoten in de prijzen, want zij kregen een weekeinde of een midweek aangeboden in een bun galowcentrum naar keuze: mevr. Sol Zaterdagavond 7 juni zal de sportweek worden afgesloten met een prachtige sportshow’ met daar tussendoor een vijf tal zangers/essen Deze show zal starten om plm. 19.45 uur op het grasveld van het zwembad. Ook hier is de toegang weer gratis. GEEF EENS EEN BOEKENBON Dat geeft pas blijde gezichten! BOEKHANDEL VELDWIJK Passage 53 - Tel. 01828-12620 De verschillen die er zijn ten opzichte van de Franse wetgeving hebben be trekking op: familierecht; relaties; hu welijksrecht; verhoudingen ouders/kin- deren: erfrecht en het huwelijksgoede renrecht. Gezondheidszorg De gezondheidszorg is in Marokko gra tis. De staatsziekenhuizen zijn voor alle lagen van de bevolking toegankelijk.’ Om op een eerste klasafdeling te liggen betaal je extra. Naast de staatszieken huizen zijn er particuliere praktijken en ziekenhuisjes. Er zi jn veel werkloze art sen in Marokko Inde staatsziekejihui zen worden er weinig nieuwe arbeids plaatsen gecreëerd Een particuliere praktijk opzetten in Marokko kost erg veel geld Artsen starten dan ook niet eerder voordat ze een behoorlijke cliën tenkring hebben In de grotere zieken huizen zijn er aparte afdelingen voor "family planning Op het platteland worden er voorlichtingscampagnes ge houden onder andere op de beroepsop leidingen voor meisjes. Op zaterdag 7 juni zal er na het zwemse- deelte van de triathlon om plm. 18.45 uur gestart worden met een wedstrijd sprietlopen voor het kampioenschap van Waddinxveen Fr wordt gestart in 4 groepen namelijk jongens/meisjes t'm 12 jaar en jongens/meisjes vanaf 13 jaar Per groep gaat het om de snelste tijd. Tevens is er nog een prijs beschik baar voor de orgineelste kleding. Inschrijven hiervoor kan tot vrijdag 6 juni aan de kassa van het zwembad. De inschrijvingen is gratis. Het ligt in onze bedoeling op het werk i van Neel van Oosten nog nader terug te komenDe expositie is nu ingericht en is zeker tot aan de bouwvakantie goed te zien voor alle gasten van restaurateur j Maarten M. van Velzen. Hij is er in ge- j slaagd om Neel van Oosten’s eerste gro- te Waddinxveense expositie vorm te ge ven. wensen, die er steeds op waren gericht om het winkelend publiek ten dienste te zijn, vorm gegeven aan allerlei wensen en verlangens van Marius en Mieke Verboom Begin 1984 werd voor hen duidelijk dat er uitgekeken kon gaan worden naar een nieuwe vestigingsplaats om op die manier tegemoet te komen aan de ex pansie. Het nieuwe complex kent drie lagen. In het sousterrain zijn twee cabi nes van de salon de beauté, een zonne bank en een cursusruimte, op de begane grond de kruiderij en de drogisterij en daarboven is het woongedeelte. Het ge heel is met smaak opgezet, zoals straks bij de complete inrichting zal blijken. WADDINXVEEN - De Sportweek Waddinxveen is nu volop bezig. Het programma voor de komende dagen ziet er zo uit: WOENSDAG 28 MEI Bedrijfs/straatvoetbal, Be Fair, 18.30 uur DONDERDAG 29 MEI Bedrijfs/straatvoetbal, Be Fair, 18.30 uur VRIJDAG 30 MEI Wandelen 8 en 12 km, Be Fair, 19.30 uur. f.2,- per deelnemer ZATERDAG 31 MEI Open badmintondag, Sporthal, 10.00 uur Fietsen Nierstichting, Politiebureau, 9.00 uur Finales Voetbal, Be Fair, 18.30 uur MAANDAG 2 JUNI Sportontmoetingen Hockey, Hockey club Waddinxveen en Basketbal, Sport hal De Sniep Klaverjassen 65Anne Frank-cen- trum DINSDAG 3 JUNI Sportontmoeting Volleybal, Sportzaal De Wingerd en Zwemmen, zwembad de Sniep V.d. Hooftbokaal, Be Fair, 18.30 uur WOENSDAG 4 JUNI Sportontmoetingen Badminton, sport hal De Sniep en Korfbal, IJsermanweg Schoolzwemmen, zwembad, 18.15 uur Prestatieloop. Antilope. Moslims zijn ook diverse synodaliteiten te ontdekken De Koran wordt op ver schillende manieren uitgelegd. Deze verschillen zijn ook terug te vinden in de uitleg van de Islamitische wetgeving. WADDINXVEEN Marius Verboom en Mieke Verboom-Ververs ope nen dinsdag 10 juni hun nieuwe woon-winkelpand aan de Juliana van Stol- berglaan De openingshandeling wordt verricht door mevrouw S.IJ. van der I inden-Taekema, terwijl hahrman. burgemeester C.M. van der I in den, het woord zal voeren. Daarnaast kunnen voor Coby Groene wegen ook de heel gewone dingen in en om huis aanleiding zijn vooi een aqua rel. De etsen van Jan Groenewegen ge tuigen van liefde en aandacht voor de kleine zaken. Naast de lijnets bereikt hij fijne toonverschillen in de vernis mou techniek. WADDINXVEEN - Aquarellen en ei sen van het Waddinxveense echtpaar Coby en Jan Groenewegen hangen tot half juli in het hoofdkantoor van de Ne derlandsche Middenstands Bank (NMB) aan de Burgemeester van Reen ensingel in Gouda Op het platteland zijn weinig voorzie ningen voor gezondheidszorg. Vaak worden scholen gebruikt m het voor- lichtingsprogrammtt'ox er geboortebe perking uit te voeren. De achterstand op het platteland is een grote zorg en heeft bij de overheid een hoge priori teit. (Pr. Irenestraat), A Kroon (Peuleyen), mevr. Postma (Peuleyen), A. Pasen (Knibbelweg, Zevenhuizen), mevr. v. Hooft (Mozartlaan). In he' nieuwe complex, dat een dag la ter or het publiek geopend zal zijn en waarvan de opening gepaard gaat met een reeks van activiteiten en aanbiedin gen. is ondergebracht de kruiderij De Peperboom en drogisterij-byoux-salon de beauté Mieke. Beide zaken zijn nu nog in het winkelcentrum "de Passage" gevestigd. heren Böing en Olthuis het liefst over 'high tech'-kantoormeubilair. Olthuis: "Onze produkten zijn, nu gekocht, ook nog bruikbaar in het jaar 2000. Het meubilair van overmorgen dus”, Zijn collega Böing vult aan: "Onze kantoor- lanta, alsmede garderobe-inrichtingen van Van Esch Netaal, completeren het leveringspakket van meubilair- en ar chiefsystemen. Voor projectstoffering kan men in de showroom, in de zogenaamde ’architec tenhoek’ een ruime keuze maken uit ta pijten, gordijnen, wandbekleding etc. De eigen stoffeerder^ van Ten Hoope verzorgen de aankleding van de kanto ren. Vele jaren lang heeft de naam Ten Hoope borg gestaan voor service en kwaliteit. Met hun persoonlijke inzet hebben de heren A.J. Böing en J. Olthuis de naam Ten Hoope een begrip gemaakt binnen de kantoormeubelen en interieurpro- jecten branche. Maar ondanks de tot dusver gerealiseer de groei, handhaven de beide vennoten van Ten Hoope Interieurprojekten vóór alles de begrippen 'service en kwa liteit’ als een absolute must. In het kader van de 41ste Sportweek ook dit jaar weer een prestatietocht Een prestatietocht voor iedere zwem mer/ster, jong of oud. Een uitdaging voor hen die een triathlon net even te veel vinden. Op 7 juni 1986 kan men 400 en/of 600 meter zwemmen in het binnenbad. Dit onder het organiserend en wakend oog van de Waddinxveense Reddingsbriga de. Starten is mogelijk vanaf 14.00 uur tot 15.30 uur. Als aandenken ontvangt iedere deelnemer een fraaie medaille. De kosten voor dit sportweekgebeuren zijn f. 3.50 per deelnemers. Inschrijven aan de kassa van het zwembad. Dit deel van de wetgeving draagt sterk het stempel van het Islamitische recht wat ontleend is van de Koran. Ook af wijkend ten opzichte van de Franse wet geving is het strafrecht op de volgende Slotopmerking Naast dit (beperkte) verslag is er nog’ een diaklankbeeld en een video-opna-; me van de studiereis die van 2 tot 12.1 april 1986 plaats vond. Na enkele kleinere exposities die ze ie der afzonderlijk in Gouda hadden in de afgelopen tijd, geven ze nu samen een overzicht van hun werk. Badminton in de Sporthal De Sniep op 4 juni. Aanvang 20.00 uur, Kleedkamers open vanaf 19.30 uur. Organisatie: Bad mintonclub Florida. Minimum aantal deelnemers: 4 dames/4 heren. Deelne mende ploegen: Poule A: Hockey - Be Fair-volley - De Gouwe - TC Kwiek. Poule B: Reddingsbrigade - TOOS gym - Be Fair-voetbal - Flyers. Er wordt gespeeld: één damesdubbel - één herendubbel - 2 gemengd dubbels. punten: prostitutie, gebruik alcohol en misstanden binnen het huwelijk. Dit j deel van de wetgeving in Marokko is heel ondoorzichtig omdat er verschil lend over wordt gedacht en een ééndui dige uitleg van de Koran in deze moder- ne Islamitische staat niet altijd mogelijk is. Plm. 2% van de Marokkaanse vrouwen is gesteriliseetd Alleen op medische gronden vinden ei in de ziekenhuizen abortussen plaats Bij een groot deel van de bevolking is er weerstand met betrekking tot de moderne, steriele en soms onvriendelijke sfeer in de zieken huizen Vaak valt men terug op oude gewoontes, kwakzalverij en Ie natuur geneeswijze. Remigratie Het remigratiebeleid in Marokko is nog maar net op gang gekomen. Met de lan- j den die in de EEG zitten zijn afspraken gemaakt over het te voeren beleid.s Voor de opbouw van het land heeft Ma- rokko hard mensen nodig met een ka- j derfunctie. De opvang in het onderwijs van jonge kinderen die naar Marokko; zijn teruggegaan geeft vaak grote aan-; passingsproblemen. De kinderen be- heersen vaak onvoldoende de Arabi- 1 sche taal en ze zijn niet gewend aan zeer] grote schoolklassen met een ijzersterke discipline. WADDINXVEEN - Alweer ruim een jaar is in Waddinxveen Ten Hoope Interieurprojekten VOF gevestigd. Het bedrijf groeide destijds in Mijd recht uit zijn jasje en verhuisde naar een representatieve vestiging in het voormalige Eminent-pand aan de Staringlaan. ”We hebben”, zeggen de directieleden A.J. Böing en J. Olthuis in het blad Midden-Holland Ex presse, "destijds Midden-Holland als vestigingsplaats gekozen vanwege de uitstekende bereikbaarheid. Ook bleek ons dat de overheden hier bij zonder bedrijfsvriendelijk zijn". Godsdiensten Van de gelovigen is 91% Islamiet 6% Christen, voornamelijk R.K. (invloed Spaanse overheersing), 3% Joden Opvallend bij ontmoetingen met Mo slims is hun beleefdheid, zorgvuldigheid en grote zelfdiscipline. In gesprekken geven zij erg veel ruimte voor andere opvattingen. Een Moslim gebruik' geen alcohol en tabak De levenswijze is so ber Koning Hassan II heeft als volgt een Moslim/Marokkaan getypeerd. "Hij is als een boom, met zijn wortels in de Sahara en met zijn takken en blade ren naar de hemel gericht Onder de WADDINXVEEN - In het restaurant De Gouwe Dis aan de Zuidkade expo seert tot in deze zomer de aan de Lin- dengaarde wonende Neel van Oosten (48) een 30-tal etsen van wilde bloemen, vogels, eenden, poezen en andere klei ne dieren De sinds 1 *471 in Waddinxveen wonden de moeder van twee kinderen tekent al heel lang, maar stapte pas vorig jaar WADDINXVEEN Keurslager Koot in het winkelcentrum Groensvoorde heeft meegedaan aan de actie ter gele genheid van het 40-jarig bestaan van de ze slagersorganisatie. In Waddinxveen Ook Zweden is bij Ten Hoope verte- c 1 genwoordigd. Speelse opstellingen in Archiefsystemen van TOblique en At- het kwalitatief hoogwaardig stalen kantoormeubel van Midden-Brabant. En het Vepa-meubel, wat zich bij uit stek leent voor het inrichten van kanti nes, spreekkamers, tentamenzalen, in- structiekamers etc. Een ruime keuze uit meubelen zijn op allerlei onderdelen te vele modellen stoelen en tafels biedt combineren en volledig aangepast op de zich aan. snel voortschrijdende ontwikkelingen Voor bureau- en typestoelen heeft het in de automatisering". Het leveringsprogramma van Ten Hoope omvat: het complete directieka- merprogramma van het fabrikaat Spie gels. Een ruime keuze uit witte, zwarte of mahoniekamers. met de daar exact gramma’s van Roder en Fupoflex. op afgestemde buieau- en vergaders Door regelmatige aanpassingen in eigen toelcn. uitgevoerd in rijk leder of warm bedrijf is men in staat steeds gelijke tred getinte stoffen. Met het programma van König Neti Ten Hoope telt inmiddels zes person- beuken-of eikenhout zijn hiermee mo- eelsleden en legt zich toe op de levering gelijk. Het uitklapbare instructiebord met beschrijfbaar bord, projectie scherm en ophangmogelijkheid voor de belangrijkste afnemers van de Wad- flip-over is een absolute vondst, dinxveense groothandel. Zelf praten de Vanuit eigen land brengt Ten Hoope te houden met de vraag van de afnemer en eindgebruiker. De ontwikkelde rol- rath kan iedere geheel lege ruimte in deurkast met stalen roldeur is door zijn een handomdraai omgetoverd worden vele mogelijkheden, zoals het opbergen in een ideaal kantoor met scheidings- van drie rijen A4 naast elkaar, daar een wanden en volledig verschakelbare en sprekend voorbeeld van. bekabelbare bureau opstelling. Hier is Voor werkplekverlichting heeft het be door de combinatie van staal, hout en drijf voor Fagerhult-Lyktan uit Zweden kunststof een kantoormeubel van zeer gekozen. Een verlichtingsserie waarvan goede kwaliteit ontstaan. de bekende ’Lucifer’ bureaulamp een lichtend voorbeeld is. TA ffCf, I I’ \y «I 1 - V j

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 9