De Gouwe-sponsorzwemmen voor De Gouwebloem Waddinxveen D-2 ook kampioen Waddinxveense ambtenaren in Friese estafette Waddinxveense sportspetters B BJkm/nw De Sperwer volleybalsters NAMEN EN ROUTES ZWEMBEKER WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Vijfde plaats Mariska Boom Arabische film in de koffiebar Indeling van Franse WSE- avond voor jeugdleiders Jeugdkamp Antilope Uit Gouwe haalden 44 vissers 110 vissen Donderdag de derde Coopertest DE SAVORNIN LOHMANSCHOOL WINT Dubbele Demogyjada in sporthal Dressuur en springen bij Reigersburgh Dokkujy|j YfïTi Ss I 4 Sportweek Zondag ::V Voor u is het geen puzzel... Vaderdagkado's koopt u in uw Passage Winkelcentrum vJCr assage Uitslag Specialisatietraining fesêL-2«.1 km X x f X 9.1km^[ê] WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN-WOENSDAG 11 JUNI 1986 De sponsors kunnen zijn: familie, ken- zz 20.4 km Leeuwarden Franeker 16.1 km\ Sneek Starttijd: Route: i Hij laat de verschillen zien' tussen de Islam en het Christelijk geloof. Tevens geeft de film een goed beeld van het le ven in landen als Marokko en Turkije. Vanaf 19.45 uur is eenieder van harte welkom in de hervormde koffiebar ach ter de brugkerk. Tweede werd de Koningin Juliana- school (32 punten), derde de St. Paulus- WADDINXVEEN - Be Fair-volleybal (dames) speelt volgend seizoen weer in de derde devisie G. In deze competitie spelen ook de damesteams van Haag 2 (den Haag); VSC 2 (Rijswijk); Thornax 2 (Woerden); Voorburg 3; AV’40 (Delft); SOS/DPC 2 (Utrecht); Leyt- hon (Leiderdorp); Ekspalvo (Dord recht); Jupiter (Oudewater); Intermez zo (Middelharnis). Het twaalfde team wordt via opvullingswedstrijden toege voegd. Zoals elk jaar zal het ook voor de toe schouwers zeer aantrekkelijk zijn; er zullen tal van activiteiten rondom het Na deze wedstrijden werd pupillense cretaris Jan de Jeu gehuldigd door het jeugdbestuur van Waddinxveen-voet- bal omdat hij na vele jaren dienst na dit seizoen er mee ophoudt. Zondag werd de tweede wedstrijd in de zondagcompetitie gevist in de Amstel nabij Uithoorn. De vangst was zeer ma tig: 16 vissers wisten slechts 14400 gr. vis te vangen. De eerste vijf waren: 1. M. Reichard (4900 gr)2JVerhoef (3680 gr)3G Wijman (1080 gr), 4. A. van Leeuwen (800 gr) en 5. D. Heeren (700 gr). De eerstvolgende wedstrijden zijn op zaterdag 14 juni in het Noordzee kanaal (alternatief Voomse kanaal) en dins dagavond 17 juni in de Oude Rijn bij Rouardy (alternatief Aarkanaal bij Al- phen). gemeten die men in 12 minuten af legt. Op deze wijze kan men zijn of haar conditie testen en/of opvoe ren. Een jury houdt het aantal ron den bij dat men gelopen heeft en 05.00 uur Leeuwarden - Sneek 07.00 uur Sneek - Ijlst 07.25 uur IJ 1st - Slóten 08.55 uur Sloten - Stavoren 10.50 uur Stavoren - Hindeloopen 11.40 uur Hindeloopen - Workum 12.10 uur Workum - Bolsward 13.10 uur Bolsward - Harlingen 14.25 uur Harlingen - Franeker 15.10 uur Franeker - St. Annaparochie 16.30 uur St. Annaparochie - Dokkum 18.35 uur Dokkum - Groene Ster 20.30 uur Groene Ster - Leeuwarden Groene Ster 5,0 km WADDINXVEEN - Donderdag avond om zeven uur wordt alweer de derde uit een serie van vijf geor ganiseerde Coopertesten gehou den op de atletiekbaan aan de Alb. Thijmlaan. Deze door de sportvereniging An tilope georganiseerde Coopertes ten zijn bij vele sportlieden popu lair geworden. De laatstgehouden test had maar liefst ruim 80 deelne mers. Onder deze deelnemers wa ren ook vele sporters die zich voor bereiden op de onlangs in Wad dinxveen gehouden triathlon. Bij de Coopertest wordt de afstand WADDINXVEEN - Komende za terdag wordt door de gymnastiek vereniging TOOS een dubbele De mogyjada gehouden in sporthal ”de Sniep”. De ochtendvoorstel- ling begint om 11.00 uur en de mid dagvoorstelling om 17.00 uur. Wat is een Demogyjada? Dit is een demonstratie gymnastiek en jazz- dans, verzorgd door diverse vereni gingen van heinde en ver. Ook TOOS zorgt voor deelnemers aan dit grandioze dansfestijn. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen f. 4,- en voor kinderen f. 3,- per voorstelling. Een passe partout voor beide voorstellingen kost f. 5,- resp. f. 4,-. Harlingen Tweehonderd kilometer in gestrekte draf. Zeg maar rustig 200 kilometers ’’klunen”. Het traject wordt door deze twaalf lopers afgelegd door elk één af stand voor hun rekening te nemen. De afstanden variëren van 5,3 tot 28 kilo meter. Het is geen wedstrijd maar een presta- tieioop. Iedereen die zijn of haar af stand uitloopt mag zich winnaar noe men en wordt gelauwerd met een oor konde. De Waddinxveense ambtenaren en Antilopers zijn momenteel volop in training en maken hierbij dankbaar ge bruik van de mogelijkheid om hun con ditie te testen met de door de sportver eniging Antilope georganiseerde Coop ertesten. noteert de totale afstand die is afge legd. Antilope verwacht ook voor deze derde serie een groot aantal deel nemers, waaronder de Waddinx veense ambtenaren die zich voor bereiden op de Friese Elfsteden- Estafette. De eerste serie van maximaal 25 personen start om 19.00 uur en de volgende series vervolgens om het kwartier. Het inschrijfgeld be draagt f. 1,50. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij H.F. Kraan of bij H.M. Geuzendam (tel. resp. 14008; 17678). Zij verrast haar deelnemers met. een presentje of attentie op verjaardagen en met St. Nicolaas. Maar de stichting staat vooral het hele jaar door paraat met het bezoeken van haar deelnemers en het beschikbaar stellen van materiaal, waarvan werkstukken worden vervaar digd, die bij talloze evenementen weer verkocht worden ten behoeve van de aanschaf van nieuw materiaal. Nagenoeg zonder subsidie vraagt dat ie- het kampioenschap binnen. Op 21 mei speelden Waddinxveen D 1 en D 2 tegen Feyenoord. Waddinxveen D 1 deed het niet slecht en verloor met 5-0 tegen Feyenoord regionaal D. Wad dinxveen D 2 werd opgerold door Feye noord D 1 met 11-0. I» Het voetbalelftal van WSE heeft op het terrein van Be Fair de burgemeester v.d. Hooft-bokaal in de wacht gesleept. Nadat de duels van 2x20 minuten tussen de drie Waddinxveense clubs Be Fair, Waddinxveen en WSE in de stromende regen in puntendelingen waren geëin digd, bleek WSE de sterkste in hettie- nutten van strafschoppen. Er was wei nig publieke belangstelling voor de wedstrijd om de beker, die is genoemd naar Waddinxveens oud-burgemeester C. A. van der Hooft. WADDINXVEEN - De postduiven vereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Venette. Afstand 321 km. In concours 238 duiven. Gelost om 9.40 uur. Aankomst eerste duif 13.29 uur. Laatste 13.46 uur. Snelheid eerste duif 1397 m.p.m. Uitslagen: H. Metselaar 1-10-11-12-19-25-31-34-37- 39-46-53-55; J. Jansen 2-16-22-33-50-52; N. Hoogerdijk 3-13-15-38-40; H. Vink 4-20-45; D. Heeren 5-6-8; J. Toor 7-17- 41-51-58-60; A. Hofman 9; M. Tolle naar 14-27-35-54; C. Hofman 18-32-42- 49; mevr. Twigt 21C. A. Bode 23-56; J. Verbakel 24; M. Verbeek 26;comb. C. en J. 28-36-48; E. v. Beek 29-47-57; H. van Dijk 30; A.H. Kivits 43-44; J. Troost 59. WSE-voetbal is voor de B-selectie op zoek naar een trainer voor circa twee uur in de week. De voorkeur gaat uit naar de dinsdag- en donderdagavond. WADDINXVEEN - De pony- en paar- denvereniging Reigersburgh hebben op de manege aan de Piasweg onderlinge wedstrijden georganiseerd. Voor de po ny’s was dit de tweede clubwedstrijd dressuur en voor het springen de eerste clubwedstrijd. Bij de paarden werden met dressuur voor punten gereden en het springen was om te oefenen. Het he le gebeuren vond op de buitenterreinen plaats. De uitslagen zijn als volgt: Pony’s: B-dressuur: 1. Henk Breugem met Sa vage (124 pnt); 2. Robbie Hoogendoorn metTopsy (122pnt);3. e.a. Woutervan de Westeringh met Savage (121 pnt) en 3. e.a. Amanda Kortleven met Echo (121 pnt). L-dressuur: 1. Kim Born met Ramzes (126 pnt); Simone Osse met Oritia (122 pnt); 3. Sandra van de Voort met Re turn (121 pnt). B-springen: 1. leonie van Rhijn met Rakker; 2. Henk-Jan Oldenbanderingh met Shyla; 3. Mady Ammerlaan met Eastern Echo; 4. Robbie Hoogendoorn met Topsy. L-springen: 1. Sandra van de Voort met Return; 2. Karin de Graaff met Amy; 3. Bianca de Jong met Ginger. Paarden: Dressuur eigen paarden: Categorie B1:1. Jane van Es met Prince (131 pnt); 2. Els Kruyt met Amber (125 pnt). Categorie B2:l. Jane van Es met Prince (134 pnt); 2. Elly van de Westeringh met Udo (121 pnt). Categorie L 1:1. Wilma Bloemkolk met Thorr (122 pnt). Categorie L2:1. Wilma Bloemkolk met Thorr (111 pnt). Dressuur manegepaarden: Categorie B 1: 1. Karen Jeneson met Oscar (111 pnt); 2. Noëlle Meijer met Mascotte (106 pnt); 3. Elma Lucas met Wolandus (100 pnt). Categorie B 2: 1. Karen Jeneson met Oscar (113 pnt); 2. Irma de Bruyn met Pablo (110 pnt). WADDINXVEEN - De jaarlijkse schoolzwemwedstrijden in het over dekte zwembad ”de Sniep” zijn vorige week woensdagavond gewonnen door de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool van de Lin- dengaarde. Deze school, die ditmaal 27 punten behaalde, won de wissel- beker van het Weekblad voor Waddinxveen voor de tweede maal. De schoolzwemwedstrijden werden georganiseerd door de zwem- en polo club De Gouwe in het kader van de Sportweek Waddinxveen. WADDINXVEEN - De twaalf Waddinxveners van het team ’’Gemeente Waddinxveen” hebben hun deelname aan de Elfsteden-Estafette van zater dag 28 juni zo ingedeeld: Naam: Velen herinneren zich vast nog de voor gaande keren. Dat is zeker het geval bij bestuur en medewerkers van stichting ”De Gouwebloem” en de Waddinx- De Waddinxvener Jan van Leeuwen, thans hoofdtrainer bij het Alphense AAV ’36, wordt specialisatietrainer bij Antilope. Met ingang van 18 juni zal Jan van Leeuwen training geven aan een se lectief groepje van atleten. Hij zal voortaan de huidige trainers van Antilope begeleiden bij de trainingen, Jan van Leeuwen deelde mede blij te zijn met de mogelijkheid om weer in Waddinxveen aan de slag te kunnen, terwijl Antilope blij is met de terug komst van een trainer op een hoger ni veau. Atleten en atletes vanaf 12 jaar en ou der zullen voor de speciale trainingen in aanmerking kunnen komen. dereen de kans om binnen een bepaalde tijdslimiet een aantal banen in het bui tenbad van het sportpark "de Sniep" te zwemmen. Iedere deelnemer(ster) moet één of méér sponsors zien te vin den, die per baan een bedrag inzetten. Deze inzet wordt achteraf vermenigvul digd met het aantal gezwommen banen (maximaal 15 banen). WADDINXVEEN - Twaalf Waddinx veners - negen gemeente-ambtenaren en drie leden van de sportclub Antilope -doen zaterdag 28 juni mee aan de friese Elfsteden-Estafette in Friesland. Deze estafette wordt georganiseerd door de Sportvereniging Friesland met medewerking van de Friese atletiekver eniging en de Stichting Sportraad voor de provincie Friesland. De ploegen- tocht over 200 kilometr loopt over het parcours van de Elfstedentocht, het na tionaal schaatsevenement dat geheel Nederland in de ban houdt. Onder de naam "Gemeente Waddinx veen” zullen deze sportlieden, als één van de maximaal 200 ploegen, op 28 ju ni om 5 uur ’s ochtends van start gaan der jaar opnieuw een grote inzet van de medewerkers om de financiële eindjes aan elkaar te kunnen knopen. De jaar lijkse bazar en verloting maken daarvan deel uit. Dit jaar wil ”De Gouwe” daar bij helpen door middel van dit sponsor- zwemmen. De netto-opbrengst zal op 50/50 basis worden verdeeld tussen ”De Gouwebloem” en ”De Gouwe” die eveneens heel goed een financieel steuntje in de rug kan gebruiken. WADDINXVEEN - Zwem- en polo club De Gouwe houdt deze maand voor de derde maal het- sponsor-zwemmen. Dat gebeurt op woensdag 18 juni van half vijf tot zeven uur in het openluchtz wembad ”de Sniep" aan de Sniepweg. Het goede doel is opnieuw de Waddinx veense Stichting De Gouwebloem, die zich inzet voor het welzijn van mensen met een handicap. Op die woensdagavond 18 juni krijgt ie- Het kampioenselftal van Waddinxveen D 2: staand van links naar rechts: Sander v.d. Hoek, Hugo Groen (leider), Roland Groen, Richard Janmaat- (leider), Arnold Schultink, Jasper Rothuizen, Semmy Pattiwaël en Sven v. d. Krans. Zittend van links naar rechts: Sebastiaan v. Ommeren, Patrick Simonis, Richard de Jeu, Jeroen Schuitemaker, Peter v. Kersbergen en Jef frey Pons. Liggend: Michel Kortland. WADDINXVEEN - Vorige week dins dagavond hield de hengelsportvereni- ging Waddinxveen HSW haar derde avopdcompetitiewedstrijd in het Gou we kanaal. Evenals het weer was de vangst zeer slecht. Van de 20 vissers wisten maar 5 man vis te vangen. 1. H. de Haan (820 gr); 2. M. Reichard (670 gr); 3. P. Grootendorst (260 gr); 4. W. Houtman (240 gr) en 5. P. Dorresteyn (200 gr). In samenwerking met het Sportweekco- mité heeft de HSW weer de jaarlijkse viswedstrijd verzorgd. Er werd zater dagavond in de Gouwe gevist. In verge lijking met voorgaande jaren was de vangst goed te noemen: 44 vissers wis ten 110 vissen boven water te brengen. Winnaar bij de individuele vissers was voor de derde keer op rij W. Holthuizen met 206 pnt 2. C. van Schaik (133 pnt) en 3. W. van Leeuwen (91 pnt). De grootste vis werd gevangen door W. van Leeuwen, een brasem van 39 cm. Bij de korpsen wist het korps van J. Baas beslag te leggen op de eerste plaats met 346 pnt. vóór het korps van Vaders vreugd is moeders verdriet met 269 pnt. Derde werd het eerste team van de NKF met 268 pnt. Bolsward l 15.2 km/ IÉ l 5/J Workum -1 J 6.3 km fel W lHind«loop«n ^/l1 Jkm >7vi l_^_J Stavoren school (37 1/2 pnt) en vierde de Groen van Prinstererschool (40 1/2 pnt). Om dat de weersvoorspelling sprak van veel onweer werd besloten om de wedstrij den in het overdekte bad te houden. Een prima idee van de organisatie, al leen de uitvoering had nogal wat haken en ogen. De accoustiek in het overdekte bad is bijzonder slecht en het is een niet uit te voeren opgave om via microfoon en ver sterker boven het geluid van ruim 2000 joelende kinderen uit te komen. Het is dan ook een pluim op de hoed van de goede organisatie van ”De Gouwe” dat een en ander vrijwel vlekkeloos verliep. Omdat de wedstrijden ’’binnen” wer den gehouden werd te zwemmen af stand ingekort van 50 meter naar 25 me ter per deelnemer. Verzwommen werd een hindemisrace. Dit betekende dat de zwemmers(sters) voor de le en 2e klas sen een plankje en de hogere klassen een autoband moesten meenemen, ter wijl halverwege het bad over- of onder een lijn moest worden doorgezwom men. Hierna werd een 5x50 meter estafette vrije slag gehouden voor alle basisscho len. Dit betekende dat het klassement wel eens goed door elkaar gegooid kon worden. Na het verzwemmen van deze laatste 6 series kon de totaalstand wor den opgemaakt. Algemeen winnaar werd, gelijk als vorig jaar, de De Savor nin Lohmanschool met 27 punten. Zij mogen wederom een jaar de wisselbe- ker in hun prijzenkast tentoonstellen. De verdere uitslag was: 2. Kon. Juliana- school (32 pnt), 3. St. Paulusschool (37 1/2 pnt), 4. Groen van Prinstererschool (40 1/2 pnt), 5. Jan Ligthartschool (57 pnt), 5. St. Jozefschool (59 1/2 pnt), 7. Mgr. Bekkersschool (60 pnt), 8. Mr. A. de Roosschool (60 pnt), 9. Willem van Oranjeschool (61 pnt), 10. Leon van Gelderschool (78 pnt), 11. Theo Thijs- senschool (79 pnt), 12. Bethelschool (79 1/2 pnt), 13. Eben Haëzerschool (81 pnt) en 14. Klaas de Vriesschool (88 pnt). WADDINXVEEN - Zaterdag was Ma riska Boom van de sportclub Antilope uitgenodigd om in het Arnhemse Pa pendal deel te nemen aan de jeugd Olympische Dag voor de afdeling atle tiek en wel bij het hoogspringen. Achttien deelneemsters waren aanwe zig waarbij Mariska voor de provincie Zuid-Holland 8 punten behaalde met een sprong van 1.60 meter, wat goed was voor een 5e plaats in de eindrang schikking. De provincie Zuid-Holland werd zowel met atletiek als in de eind rangschikking 3e en ging daardoor met brons naar huis. WADDINXVEEN - Komende zater dagavond houdt het jeugdbestuur van de voetbalvereniging WSE voor alle lei ders, trainers, scheidsrechters en ande ren die zich dit seizoen op enigerlei wij ze hebben ingezet voor de WSE-jeugd een feestavond. Dan zal op traditionele wijze afscheid worden genomen van het seizoen ’85-’86. Organiseerde men in dit kader in voor gaande jaren een Italiaanse, Belgische of Schotse avond, deze keer zal het WSE-jeugdkader in Franse sferen ver toeven. De avond vindt plaats in en rond de eigen kantine in de Oranjewijk. Het programma neemt een aanvang om 19.00 uur. Een half uurtje later zal het diner geserveerd worden. Op het menu staan drie gangen: soupe a l’oignon, fondue formidable en compo te de fruits. Na afloop van het diner krijgt men even de gelegenheid de be nen te strekken. Dan zal de Waddinx veense jeu-de-boules-vereniging een demonstratie verzorgen. Uiteraard ko men de WSE’ers ook zelf in actie bij dit typisch Franse spel. Rond een uur of tien in de avond keert men weer terug naar binnen voor een kopje mokka. Het vervolg van de avond zal zich in de beslotenheid van het jeugdhonk afspelen. Tot in de kleine uurtjes zal een ”café-dansant’ voortdu ren. zwembad plaatsvinden. Voor de deel- nemer(sters) is er een aantal prijzen en voor alle deelnemers(sters) een prachti ge herinnering. Voor meer informatie: H. van Erk, Vijverlaan 44, tel. 12521 en J. Verwey, Piasweg 2b, tel. 12826. WADDINXVEEN - De sportclub An tilope houdt komende zaterdag en zon dag een jeugdkamp voor 50 pupillen (6- 11 jaar) op de baan aan de Alberdingk Thijmlaan. Vanmorgen (woensdag 11 juni) hield Antilope voor alle trimsters een mini-triathlon, die begon in het openluchtzwembad en eindigde op de atletiekbaan. Zondagmorgen van 8 tot 9 uur is er och tendgymnastiek op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Dezegymoe- feningen zijn leuk om te zien en om zelf te doen met slaapmuts én knuffelbeest. veense zieken en gehandicapten, die door ”De Gouwebloem” worden gehol pen. Zij hebben in 1983 via het sponsor- zwemmen een bedrag in ontvangst kun nen nemen van ruim f. 4.000,-. Ook dit jaar is de keuze weer op de Gouwebloem gevallen. Deze stichting zet zich in voor gehandicapten en chro nisch zieken. Zij verzorgt allerlei aktivi- teiten, zoals jaarlijks een dagtocht (ca. 225 deelnemers) en een Kerstmiddag. Fred Nieuwesteeg Diny de Groot Rien de Heer Piet Lebbing Marius Meijndert Peter de Groot Henny Captein Ronald de Rooij Herman Rebergen Marco Rodenburg Gerard Dekker Harrie Geuzendam Het gehele team 28.0 zz WINKELCENTRUM WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Vrijdagavond 13 juni om half negen wordt in de hervorm de koffiebar De Schaapskooi in Het An ker aan de Nesse de videofilm "The sto ry about Abu Yousseff” vertoond. Het bijzondere van deze film is dat deze ook voor de Arabisch-sprekende Waddinx veners goed te volgen is. WADDINXVEEN - Nadat eerst het voetbalelftal van Waddinxveen D 1 het kampioenschap binnenhaalde is dat het nu ook gelukt door het D 2 elftal. Nadat D 2 eerst op de 5e plaats eindigde gingen de jongens er in de 3e competitie stevig tegenaan. Na een 12-0 en 4-0 overwinning op Reeuwijk D 2 en een 4- 0 overwinning op Soccer Boys D 2 moest het gaan lukken. Floreant D 3 werd met 3-1 voorbij gelopen en twee gelijke spelen tegen Gouda D 5 en de laatste concurrent Moordrecht D 2 was 18.0km/ In de film wordt Arabisch gesproken met nederlandse ondertiteling. De hoofdpersoon, Abu Yousseff, is een Marokkaanse man die Christen gewor den is. nissen, buren, collega’s,enz. Het be drag dat de deelnemer(ster) na afloop van de sponsor(s) ontvangt, dient te worden afgedragen aan het organisatie comité, die het op haar beurt weer af draagt aan de stichting "De Gouwe bloem” en "De Gouwe”. St. Annaparochie K t\ Lr p t 25.7 km r X 18.8 km X X X

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 25