GEMEENTE WADDINXVEEN Zuid-Holland Vrijetijds- krant over F Feestelijke ingebruikname door burgemeestersvrouw Vrijdag avond eind uitvoering muziek school Beroep op ds. A.W. v.d. Plas I telefoonnummers/openingstijden z dl SPOR T EN RECREA TIE BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN Schade aan uw auto vereist r~~FT deskundige jH reparatie. |,F0CWfi VERGADERINGEN OPENBARE WERKEN A VONDOPENSTELLING OPROEP KANDIDA TEN COMMISSIE SOCIAAL CULTUREEL WERK BESTEMMINGSPLANNEN AA* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 JUNI 1986 Belevenis U bent welkom in onze nieuwe winkel (Jul. v. Stolberglaan) Kijk naar de kabelkrant voor extra aanbiedingen arms I 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 GLASBEEK Wekelijks spreekuur kruiderij "de peperboom 1 01820-16066 010-362244 De stukken liggen op de dag de commissie. der Linden: vrijdag- Winkelpand Mieke en de Peperboom zijn nu open en Mieke Verboom-Ververs werd dinsdagavond officieel geopend. Commissie voor advies voor de bezwaar- en beroepschriften Woensdag 18 juni 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Behandeling van een bezwaarschrift ingevolge de Beschikking gel delijke steun bejaarden bij verhuizing 1975. Behandeling van een beroepschrift gericht tegen een aanschrijving van burgemeester en wethouders om een pand aan te sluiten op de gemeentelijke riolering. Commissie Sociaal Cultureel Werk Dinsdag 17 juni-1986, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. peut. De heer Quartel is tot 1978 werk zaam geweest met de zogenoemde che mische geneesmiddelen. Ernstige ziek te in eigen familie was voor hem de re den om radikaal te veranderen en in middels bezit hij al 8 jaar een eigen phy- totherapeutische praktijk in zijn woon plaats Hoevelaken. Hij is erkend door de NWP. de Nederlandse Werkgroep voor Praktizijns. De NWP verzorgt ondermeer de oplei dingen en het contact met de overheid. Een opleiding bestaat uit drie jaar basis- studie en vervolgens nog een jaar lang specialisatie. Overigens staat de nati onale gezondheidsraad op het punt de NWP te erkennen, zodat zogenoemde beunhazerij uit te bannen is en u er ze ker van kunt zijn dat u met een erkende therapeut te maken heeft. Phytothera- pie betekent kort gezegd het plantge- neeskunde. Het is de meest zuivere vorm van plantgeneeskunde en boven dien de oudst bekende. Reeds in 3700 v. Chr. leefde er in China een keizer Hihn Nong die meer geneesheer dan heerser was. Hij maakte een beschrijving van 1000 planten die een geneeskrachtige werking bezitten. Hiertegenover staat de chemische indu strie die pas in 1899 is ontstaan. Deze heeft ervoor gezorgd dat de natuurge neeskunde uit het oog verdween. De laatste jaren is er gelukkig weer meer Waddinxveen, 11 juni 1986. De burgemeester voornoemd. Van der Linden. belangstelling voor de oudste vorm van geneeskunde. Waddinxveen, 11 juni 1986. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Kandidaatstellingen kunnen worden gericht aan: De Commissie Sociaal Cultureel Werk Postbus 400 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Openluchtzwembad Het openluchtzwembad is op zaterdag 14 juni a.s. de gehele dag en op woensdag 18 juni a.s. vanaf 16.00 uur voor het publiek gesloten i.v.m. een waterpolotournooi respectievelijk sponsorzwemmen van de zwemclub ”De Gouwe”. Aanvraag bouwvergunningen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel - Bloemendaalseweg 5: Het geheel vernieuwen van een schuur (herbouw na stormschade). Het bouwplan ligt met ingang van 12 juni 1986 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen, van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de com missie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik ma ken. een perceel aan de Jan WADDINXVEEN - De Centrale Her vormde Gemeente van Waddinxveen heeft een beroep uitgebracht op ds. A.W. v.d. Plas uit Bergambacht in de vacature van de naar Capelle aan den Ussel vertrokken ds. J. Maasland. Ds. Van der Plas gaat zondagavond voor in de dienst in de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. n Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van morgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, M. Kraaijestein: na afspraak. Spreekuur wethouder K.W.T. van Soest: na afsppaak. an- 1 Het bouwplan ligt met ingang ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Oude Maas, de Reeuwijkse Plassen, de Rottemeren, de Krimpenerwaard, de Grevelingen en het Haringvliet. Tenslotte houdt de provincie zich ook bezig met de waterrecreatie, het water beheer, de waterkwaliteitszorg en na tuur- en landschapsbeheer. In deze uitgave wil Zuid-Holland u een globaal overzicht geven van wat deze provincie te bieden heeft op het gebied van de openluchtrecreatie. Voor een dagje uit, een weekend kam peren of een heerlijke ’grote vakantie’. Voor een wandeling door het boeren land, een fietstocht door de duinen of een verblijf op een van de vele cam pings. De nieuwe provinciale krant kan onmo gelijk volledig zijn. Veel aanvullende en meer gedetailleerde informatie is ver krijgbaar bij onder meer de VW-kan- toren, de ANWB en andere verenigin gen en stichtingen. Gedetailleerde kaarten, routebeschrijvingen en andere toeristische uitgaven zijn vaak ook daar en in de boekhandel te koop. Met infor matie over Vrije Tijd Zuid-Holland zijn vele boekenkasten te vullen. In de nieu we provinciale krant vindt men daarvan een hele beknopte samenvatting. Om iedereen aan ideeën te helpen. Met tips voor de Zuid-Hollander maar ook voor ieder ander die Zuid-Holland eens (be ter) wil leren kennen. Want in Zuid- Holland heb je alles bij de hand. Ook in je vrije tijd. De stukken liggen op de dag van de vergadering ter inzage of op dere tijdstippen in overleg met het secretariaat van C Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan Dorpstraat. 3 van 12 juni 1986 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen, van 830 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Belangrijkste agendapunten: Jaarverslag 1985. Activiteitenplannen en -begrotingen 1987. Procedure voorstel verkiezingen dagelijks bestuur. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN - Sinds vandaag kan het publiek een kijkje nemen in het nieuwe winkelpand van bijous, drogisterij, parfumerie en salon de beauté Mieke en kruiderij De Peperboom aan de Juliana van Stolber glaan in het winkelcentrum De Passage. Het nieuwe complex van Marius Dat gebeurde door mevrouw/S.IJ. van der Linden-Taekema, die weliswaar de openingshandeling verrichttje, maar het ’’praatwerk” overliet aan haar man, burgemeester C.M. van der Linden. Waddinxveens eerste burger ging niet voorbij aan de historie van de bestem ming van dit stukje grond in het cen trum van Waddinxveen waar in de raad menige noot werd gekraakt. Waardering had hij voor datgene wat aan de Juliana van Stolberglaan was neergezet. Het ondernemerschap van het tweetal werd allerwege geroemd. Dat gebeurde ook door middenstands- voorzitter G. van Ringelenstein en door Passage-voorzitter J.H.P. Mulder. Een groot gezelschap genodigden kon daar om de diverse winkels in één pand be kijken en ook zien hoe het sousterrain is ingericht. Architect ir. Jan Roggeveen sprak van een belevenis voor wat betreft het ont werp van het nieuwe winkelpand. Hij is er in geslaagd bij het kruispunt Juliana van Stolberglaan-Kerkweg-Oost-Ka- naalstraat een pand te realiseren dat al lerminst wegvalt ten opzichte van de an dere complexen en zelfs direct in het oog springt. De lengte ervan heeft hier alles mee te maken, maar ook het ge bouw zelf dat luxueus oogt, maar waar van de kosten in de praktijk best mee vallen. Mieke en de Peperboom laten de ope ning van deze week gepaard gaan met allerlei attracties. Vandaag was er een robot in en rond de winkel. Donderdag 12 juni: Van 19.00-21.00 uur speelt The Evergreen Dixieland Jazzband. Op vrij dagmiddag 13 juni speelt er van 14.00- 17.00 uur een draaiorgel. Zaterdag 14 juni: Van 10.30-17.00 uur zijn er diverse optredens van een aantal mime-spelers. Volgende week dinsdag gaat de heer J.J. Quartel in De Peperboom weke lijks spreekuur houden als phytothera- Commissie voor Kunst en Cultuur Maandag 16 juni 1986, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Introductie nieuwe leden. Benoemingen in werkgroepen en commissies, zoals: - Werkgroep exposities; - Werkgroep kamermuziek; - Werkgroep kunstmanifestatie; - Werkgroep theaterproducties; - Projectgroep Beeldende Kunsttoepassing; - Projectgroep Kunsttoepassing Bibliotheek. Eerste tussentijdse rapportage Projectgroep Beeldende Kunsttoe passing. Voorlopig programma en kostenraming kunstmanifestatie. De heer Quartel is er in principe voor ie dereen die zich ziek voelt. En zeker niet alleen voor hen die alles al geprobeerd hebben en tenslotte toch de natuurge neeskunde ook maar proberen. Ieder een kan een afspraak maken voor een visite bij hem. In tegenstelling tot wat u vaak gewend zult zijn komt u bij iemand die er de tijd voor uittrekt en moet u re kenen op plm. 45 minuten uiteraard af hankelijk van uw klachten. En verwacht u ook niet een wonderdokter of Indi aanse medicijnman die het wel even re gelt. Datgene wat de heer Quartel voorschrijft is al jaren beproefd en de middelen van o.a. Bonusan en CSM hebben inmiddels het vertrouwen van velen gekregen. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 13 juni om half acht wordt in de Ontmoe- tingskeïk aan de Groensvoorde de jaar lijkse einduitvoering van de Streekmu- ziekschool Waddinxveen gehouden. De avond, die wordt georganiseerd door de Stichting Vrienden van de Streekmuziekschool Waddinxveen, is toegankelijk tegen betaling van f. 3,50 (kinderen f. 2,-en leerlingen van demu-' ziekschool en donateurs gratis). De einduitvoering heeft ditmaal een bij zonder thema. In dit cursusjaar heeft de muziekschool namelijk een aantal nieu we zaken ingevoerd. Met name samen spel wordt meer dan ooit beoefend. Op deze avond zal het publiek de ’’carriè re” te zien en te horen krijgen van een piano en een dwarsfluitleerling. Zij be ginnen in de kleuterritmiek-groep en waar zé allemaal niet terecht komen... van klassiek tot popgroep, van gemengd ensemble tot bigband. Kortom voor elk wat wils. WADDINXVEEN/DEN HAAG - On der de naam Vrije Tijd Zuid-Holland geeft de provincie dit jaar een krant uit die een globaal overzicht geeft van de - vele - mogelijkheden voor openluchtre creatie in deze provincie. De volledig in kleur uitgevoerde krant geeft informa tie over wandelen, fietsen, plankzeilen, zwemmen en kanoën in Zuid-Holland. In het hart van de krant zit een over zichtskaart van de provincie, waarop 34 recreatiegebieden zijn aangegeven. Van alle gebieden wordt een korte beschrijving gegeven. Vrije Tijd Zuid- Holland is gratis verkrijgbaar bij onder meer VVV-kantoren, gemeentehuizen en bibliotheken in Zuid-Holland. Zuid-Holland is een ongelofelijk veel zijdige provincie. Zeker ook waar het om het besteden van onze vrije tijd gaat. Duinen, bossen, fiets- en wandel paden, strand, varen, luieren, oude ste den musea, polders, natuur: het is er al lemaal en het kan er allemaal. Eén van de taken van de provincie is de zorg voor de openluchtrecreatie. Het recreatiebeleid van de provincie vindt u onder meer terug in de streekplannen: dit zijn de plannen waarin globaal wordt aangegeven of een gebied wordt inge richt voor huizenbouw, als bedrijfster rein, natuurgebied óf als recreatiege bied. Met rijk en gemeenten zijn en worden verder recreatieschappen opge richt, voor de aanleg en het onderhoud van gebieden als de Brielse Maas, de WINKELCENTRUM PASSAGE WADDINXVEEN TELEFOON01828 - 17689 In de periode van 18 juni t/m 4 juli a.s. zullen in de gemeente asfalte- ringswerkzaamheden worden verricht. Het verkeer zal hier enige hinder van ondervinden. Door het plaatsen van verkeerslichten of het aanwijzen van omlei- dingsroutes zal de doorgang van het verkeer worden geregeld. De werkzaamheden bestaan uit: a. het aanbrengen van een slijtlaag op een gedeelte Noordkade (lege eind) en een gedeelte Kleikade; b. het aanbrengen van een asfaltlaag op de G. van Dort Kroonweg; c. het uitvoeren van plaatselijke reparaties aan het asfaltwegdek van de Kanaalstraat, Juliana van Stolberglaan, Kon. Wilhelmi- nasingel, W. de Zwijgerlaan, Wilhelminakade, Onderweg, Sta- ringlaan, Brederolaan, het Noordeinde en de Brugweg, alsmede het uitvoeren van kleinere uitvallingen met asfalt op overige as faltwegen. Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 0830-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Burgemeester en wethouders van de gemeente Waddinxveen roe pen kandidaten op die bereid zijn te voorzien in de vakature in de Commissie Sociaal Cultureel Werk. Een eventuele benoeming ais onafhankelijk bevolkingsvertegen- woordigergeldt voorde raadsperiode 1986-1990. De voornaamste taken van de commissie zijn: - het bevorderen van het jeugd-en jongerenwerk en het club- en buurthuiswerk; - het adviseren van de raad en burgemeester en wethouders om trent deze werkterreinen; - het beheren en exploiteren van de gemeentelijke gebouwen, die door burgemeester en wethouders daartoe zijn aangewezen; - het tijdig verzamelen, toetsen en onderling afstemmen van de ac tiviteitenplannen van de in de commissie vertegenwoordigde in stellingen; - het verdelen van de financiële middelen op grond van de goedge keurde activiteitenplannen; - het uitvoeren van het inhoudelijk werkgeverschap voor de be roepskrachten in dienst van de stichting werknemerspool. De onafhankelijke bevolkingsvertegenwoordigers kunnen in het dagelijks bestuur worden gekozen, dat tevens het bestuur van de stichting werknemerspool vormt. Bij de stichting werknemerspool zijn de beroepskrachten t.b.v. het uitvoerend sociaal cultureel werk in dienst. Kandidaten voor de commissie kunnen zich aanmeld^n tot vrijdag 11 juli 1986. Inwoners van of groepen en instellingen uit Waddinxveen kunnen kandidaten voordragen, die ouder dan 21 jaar en ingezetene van de gemeente Waddinxveen zijn. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer J.H. Elingof de heer C.J.M. Seelen van de afdeling welzijnszaken (tel. 01828- 14433). Kandidaatstellingen dienen vergezeld te gaan van een getekende verklaring dat bij benoeming door de gemeenteraad de kandidaat ook daadwerkelijk in de commissie zitting zal nemen. Voorbereidingsbesluiten diverse bestemmingsplannen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, op de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening met ingang van 12 juni 1986 gedurende één maand voor een ieder ter inzage liggen de raadsbe sluiten van 28 mei 1986, waarbij wordt verklaard dat herzieningen worden voorbereid van de bestemmingsplannen: 1’’Groenswaard I en II”, voor zoveel het betreft een perceel gele gen aan de Groensvoorde; 2. ’’Oranjewijk ’75” voor zoveel het betreft Willem Frisoweg, zoals die percelen op de bij die besluiten behorende situatietekenin gen met rode omlijning zijn aangegeven. Waddinxveen, 11 juni 1986. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en vervolgens bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: - Kleikade 33: Het oprichten van een woonhuis (op de plaats van - en ter vervanging van het bestaande nr. 33).

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3