R Hardheid water is 14,5 D'se graden Voor De Gouwe 17 medailles Gouwebrug heet nu officieel Coenecoopbrug AVONTUUR EN WAAGHALZERIJ HEBBEN NIETS MET ELKAAR TE MAKEN Bouwinfo Werk aan wegen hindert verkeer een beetje KLACHTEN BEZORGING Sweelinckhof 31 Telefoon 18950 Woensdagmiddagcompetitie van Waddinxveen geslaagd -Ook avontuurlijke reis goed voorbereiden- RODE KRUIS HULP KENT GEEN GRENZEN A 1 Reorganisatie Zelfde tarieven i I voor 'Het was wél afzien. Op een gegeven moment zat ik huilend op mijn motorfiets. En ik was niet de enige. Kou, sneeuw, slechte weg, vermoeid heid. Maar naderhand voeljejefantastisch. Je hebt je iegen grenzen ver legd. Dat is avontuur. Zo'n reactie laat niets te raden over: een Drum Store reis is een avon tuur. En de reis waaraan Richard van Nieuwenhoven Helbach deelnam, was slechts één van de mogelijkheden uit het Drum Store assortiment avontuurlijke reizen. Afzien Een goede voorbereiding van de Drum Store avontuurlijke vakanties is noodza kelijk, maar verder kan men alle kanten op. Veel wordt overgelaten aan de vakantieganger zelf. Dikwijls geven de Drum Store reizen het kader aan, waar binnen iedereen individueel meer of minder avontuur kan zoeken. Afzien bijvoorbeeld is voor sommigen een must, terwijl anderen liever ruim bin nen de grenzen van hun eigen mogelijk heden blijven. Maar actief zijn alle Drum Store vakanties. Waterliefhebbers zullen enthousiast zijn over de wildwaterkajaktoeht door de Spaanse Pyreneeën (7 dagen voor f780,-) of over de reis per kajak en vlot door het Zweedse Varmland (14 dagen voor f1160,-). Voor vlieg) vissers is er de uitdagende tocht naar Groenland, waar men tussen de fjorden en gletsjers kan vissen op poolforel van deze reisorganisatie berust op een eenvoudig, maar doordacht arrange ment, een goede voorbereiding van de reis, mogelijk door duidelijke informa tie vooraf en eventueel een cursus, en een eersteklas uitrusting. Op avontuur gaan zonder een goede voorbereiding en de juiste spullen bij je is niet extra spannend, maar onverstandig. Drum Store voert daarom ook een assortiment vrijetijdsartikelen, speciaal afgestemd op mensen die een actieve vakantie wil len. Dat wil zeggen dat de artikelen sterk, doelmatig en van hoge kwaliteit zijn. Respect voor de natuur Een heel ander soort avontuur is wegge legd voor degenen die, zoals Richard van Nieuwenhoven Helbach, de span ning van het rijden op een motorfiets willen combineren met de uitdaging van een ruig gebied. Drum Store intro duceerde de off-road motortochten als unieke vakantiesensatie. Liefhebbers kunnen terecht op het eiland Corsica. De droge, wilde natuur moet er meter voor meter worden ontdekt met de Honda XL 125R motorfiets. (Een goede raad van Richard: overnacht zoveel mo gelijk op een camping, want vuur maken in de vrije natuur is streng verboden). Drum Store heeft gezorgd voor afspra ken met de plaatselijke autoriteiten, waardoor de avonturiers niet bang hoe ven te zijn om midden op de stille vlak ten van het eiland een plaatselijke gen darme in de wielen te rijden. Respect voor de natuur is immers vanouds een onmisbaar kenmerk van de ware avon turier. De 8-daagse motorvakantie op Corsica kost, inclusief het vliegretour Amsterdam-Ajaccio, f1275,-. Spanning en uitdaging Eigenlijk is het onzin om al te veel over de avontuurlijke reizen te vertellen. H et kenmerk van een avontuur zit uiteinde lijk in de beleving ervan door de mensen zelf. Drum Store biedt een scalaaan mo gelijkheden, dat zeker. Naast de al ge noemde kajak-, vliegvis-en motortoch ten zijn er ook nog wandel- en berg- fietsarrangementen, cross-country ski tochten (in de winter) en woestijntrek- tochten. De echte zoekers van spanning en uit daging weten dat je avontuur niet per meter koopt. Wat dat betreft kent Drum Store zijn doelgroep goed: de formule Drum Store Drum Store (onderdeel van Douwe Egberts) is een professionele full-ser vice organisatie, die zich bezighoudt met het aanbieden van geselecteerde, hoogwaardige, avontuurlijke reizen. Daarnaast worden kwaliteitsartikelen op het terrein van de actieve vrijetijds besteding aangeboden. Centraal bij Drum Store staan de individuele bena- GIRO 6868, DEN HAAG In 1984 startte Drum Store met de orga nisatie en verkoop van avontuurlijke rei zen, die via de reisbureaus van Holland International worden verkocht. Het aar dige is daarbij dat de reizen in principe voor iedereen uitvoerbaar en betaalbaar zijn. Goedje moet in een redelijke con ditie zijn en je moet van een actieve vakantie houden, maar verder worden er geen uitzonderlijke kwaliteiten gevraagd. Helden, kampioenen en waaghalzen komen nauwelijks voor op de deelnemerslijsten. enigszins ervaren trekkers en voor de echte gevorderden. ’Ik ga op zoek naar mooie gebieden en probeer daar een route samen te stellen waar mensen echt iets ontdekken. Ik pluis de omgeving uit, zoek alle infor matie bij elkaar die nuttig kan zijn en daarvan maak ik een informatiepakket waar de reisdeelnemers alles in kunnen vinden. Voor de individuele reiziger moet de tocht goed te doen zijn, zonder dat het routine mag worden.’ Ronald Naar heeft van Drum Store de opdracht gekregen de reizen betaalbaar te houden en toegankelijk voor iedereen. ’Ik moet binnen Europa blij ven. Maar geloof me, als ik 4a 5 nieuwe trektochten per jaar samenstel, kan ik nog wel 20 jaar vooruit.’ En daar laat de beroepsreiziger het bij, want hij moet zijn koffers gaan pakken voor een trip naar Ijsland. Ook voor Drum Store. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefone ren met één van de Holland Internatio nal Reisbureaus of met het speciale DrumStore reizennummer020-442144. De Drum Store reizen vallen onder de garantiebepalingen van de ANVR en het Garantiefonds Reisgelden. Alle wetenswaardigheden over de Drum Store reizen en de vrijetijdsarti kelen staan in het Drum Store Maga zine, dat gratis verkrijgbaar is bij de Holland International Reisbureaus, bij de tabaksspeciaalzaken en de Honda- dealers. U kunt ook een briefkaart of telefoontje richten aan: DRUM STORE ANTWOORDNUMMER 10075, 4800 VB BREDA, Telefoon 01608-37040. Het nieuwste nummer van Drum Store Magazine ligt klaar voor iedereen die droomt van zijn of haar eigen avon tuur dering van de consument, de kwaliteit van de goederen of diensten o.a. specia le cursusprogramma’s en de duidelijke informatie. Richard, een 35-jarige Hagenaar met een prima kantoorbaan, was één van de deelnemers aan de off-road motortocht in het Franse Massif Central, in decem ber 1985. Ploeteren door de sneeuw. Hel tegenovergestelde maakte hij mee in de zomer van 1985: op het eiland Cor sica zwierf hij een week lang rond met zijn motorfiets onder de meedogenloze Corsicaanse zon. Maar er kan nog veel meer met Drum Store reizen. Op een zelfgebouwd vlot over een wild stromende rivier in Zwe den bijvoorbeeld, of me’ moeiteje even wicht houden in een ranke kajak, ergens in de Spaanse Pyreneeën op een klein, maar snelle stroom. Het avontuur zit hem in het ongerijm de, het nieuwe van alles. Het gaat toch om vakanties waarvan je met denkt 'dat doe ik eventjes’. Ik zou het best zelf wil len verzinnen en regelen, maar daar komt het in de praktijk niet van Het aan trekkelijke van de Drum Store formule zit hem voor mij in het feit dat ze datge ne regelen, watje ook moet regelen, ter wijl ze je verder alle vrijheid laten', aldus een nog altijd enthousiaste Richard van Nieuwenhoven Helbach. Juist nu de welvaart ons dagelijks om ringt met een hoeveelheid comfort waar onze voorouders niet eens van konden dromen, komt de drang naar het onge wone en primitieve weer in veel mensen boven. Vakanties naar Spaanse stran den en Franse campings zijn natuurlijk best wel leuk, maar écht avontuurlijk kun je ze niet noemen, een groeiende groep Nederlanders zoekt méér. Voor die groep kwam Drum Store twee jaar geleden op de markt met een pakket avontuurlijke reizen. Een schot midden in de roos. Het enthousiasme van de deelnemers is groot. Sommigen van hen hebben al vier reizen uit het Drum Store programma achter de rug, en nog is dat niet genoeg: ze staan al weer klaar voor het volgende avontuur. Spanning smaakt naar méér, uitdaging geeft een kick en primitief is lekker. Ronald Naar: avontuur als beroep Net terug uit de Franse Jura, waar hij voor Drum Store een tocht heeft uitge zet, is trekkingspecialist R<>- aid Naar. H i f st i p pe 11 tre ktochte n u i t voor wande laars en skiërs. Ware cross-country toch ten, maar bereikbaar voor iedereen om dat de tochten zijn onderverdeeld in drie groepen: voor beginners, L. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 JUNI 1986 ■M WADDINXVEEN - Bouwvooriichting aan de Staringlaan, het Waddinxveense centrum voor advies, aanschaf en oriën tatie, gaat dinsdagavond 17 juni om half acht voor de eerste maal een ’’Bouwin fo” houden. Op deze informatieavond voor bou wers, verbouwers en doe-het-zelvers zullen deskundigen iets vertellen over hun vakgebied of produkt. waarbij de mogelijkheid van onderling contact niet zal worden vergeten. De "Bouwinfo” is voor een ieder gratis toegankelijk al is het wel gewenst dat ar chitecten, aannemers, woningbouwver enigingen, installateurs, handelaren en fabrikanten zich tevoren telefonisch aanmelden. Beide gemeenten vonden het belangrijk dat vanaf de heringebruikname aan de brug een officiële naam werd gegeven. De huidige aanduidingen voor ”de brug over de Gouwe”. ”de Gouwebrug” of 'de Rijkswegbrug” zijn noch officieel noch in de volksmond aanvaard en een sluidend. Ook omdat er vele bruggen over de Gouwe en de rijksweg zijnleid den de aanduidingen niet zelden tot misverstanden. Met de nieuwe bena ming "Coenecoopbrug” js die onduide lijkheid weggenomen. De naam Coenecoop is afkomstig van een gebiedje (poldertje) van voor de uitvening en drooglegging van de Zuid- plaspolder in de gemeente Waddinx- veen en was gesitueerd ter hoogte van de huidige kruising Plasweg/Bredeweg Van dit gebiedje liepen vroeger eën pad en een vaart naar de Gouwe, die ver- KLACHTEN? VOOR DONDER DAG 18.00 UUR BELLEN!’! j' WADDINXVEEN/BOSKOOP - Afge lopen weekeinde is de tweede en laatste serie zwemwedstrijden in de kring Gou- we/Rijnstreek gezwommen. Leverde de eerste ronde al 14 medailles op, dit keer wisten de zwemmers van de nieuwe Boskoopse en Waddinxveense zwem- club De Gouwe, beslag te leggen op 17 medailleplaatsen. Zaterdag in Katwijk aan Zee werd bij de meisjes ’71 Marianne de Koning op de 100 meter vrije slag 3e in 1.07.0. Astrid van Galen kwam bij de meisjes ’70 op hetzelfde nummer als le aan in 1.03.5. Op de 100 meter rugslag werden Diana v.d. Zijden en Jolanda v.d. Broek respectievelijk le in 1.15.1 bij de Een cursus ojf-road motorrijden behoort tot de mogelijkheden. schijnlijk ook voor deze kinderen: oefe ning baart kunst. Het gemengde jeugdteam t/m 10 jaar bestond uit kinderen die voor het eerst aan de competitie deelnamen. Waar moet je staan? Wanneer moet je van speelhelft wisselen etc. Allemaal vragen waar begeleidster mevr. Verheul de eerste weken een antwoord op moest geven. Na de competitie is vast te stellen dat zij de kinderen vaak de goede ant woorden gaf. Werd in het begin nog ver loren of gelijk gespeeld, de laatste paar keren ging het steeds beter. Tegen Moordrecht werd met 7-5 gewonnen. Voor Didi Olde Bijvank, Marianne Brussel, EdmundCheungenJordi War menhoven een mooie afsluiting van de competitie. WADDINXVEEN - Gedeputeerde Staten van Zuid Holland hebben be sloten de brug in de voormalige rijksweg 12 over de Gouwe de naam ‘Coenecoopbrug” te geven. Burgemeester en Wethouders van de ge meenten Moordrecht en Waddinxveen hebben de provincie hierom in de cember van vorig jaar verzocht. WADDINXVEEN - Vanaf volgende week zullen zo’n twee weken lang in Waddinxveen asfalteringswerkzaamhe- den worden verricht. Het verkeer zal hier enige hinder van ondervinden. Door het plaatsen van verkeerslichten of het aanwijzen van omleidingsroutes zal de doorgang van het verkeer worden geregeld. De werkzaamheden bestaan uit: a. het aanbrengen van een slijtlaag op een gedeelte Noorkade (lege eind) en een gedeelte Kleikade; b. het aanbrengen van een asfaltlaag op de G. van Dort Kroon weg; c. het uitvoeren van plaatselijke repara ties aan het asfaltwegdek van de Ka naalstraat, Juliana van Stolberglaan, Kon. Wilhelminasingel, W. de Zwijger- laan, Wilhelminakade, Onderweg, Sta ringlaan, Brederolaan, het Noordeinde en de Brugweg, alsmede het uitvoeren van kleinere uitvullingen met asfalt op overige asfaltwegen. moedelijk aansloten op de huidige Ka- naalweg in de Victorwijk. De vaart en het pad liepen ongeveer midden door het bedrijventerrein Coenecoop, dat thans ontwikkeld wordt. Met de benaming Coenecoopbrug zal niet alleen een historisch verband wor den bevestigd tussen de brug en haar di recte omgeving maar zal ook voor de weggebruiker duidelijkheid worden ge creëerd tussen de brug en de omgeving. Voor he^vele vrachtverkeer van en naar bedrijvenpark Coenecoop, dat van de brug hopelijk gebruik zal gaan maken, zal dit de duidelijkheid ten goede ko men. Ook het overige verkeer uit Waddinx veen zal eind dit jaar via de Coenecoop brug een belangrijke nieuwe verbinding krijgen met het naastgelegen rijkswe- gengebied. meisjes ’71 en 3e in 1.18.9 bij de meisjes ’70. Op de 4x200 meter estafette vrij- eslag dames kwam de ploeg bestaande uit Jolanda v.d. Broek, Astrid Cornelis sen, Diana v.d. Zijden en Astrid van Galen met 9.43.1 op een verdiende 2e plaats. Bij de jongens was het succes niet min der. Mark v.d. Zijden en Jan Willem v.d. Hoek werden op de 200 meter vrije slag onder de 14 jaar, 3e en 2e in 2.17.5 en 2.12.0 wat voor beide een limiet voor de Nederlandse kampioenschappen op leverde. Ook de jongens estafette ploeg met Jan Willem v.d. Hoek, Edgar ter Braaien, Leon van Wengerden en Mark v.d. Zijden werd 3e op de 4x100 meter wisselslag in 4.58.1 Zondag 8 juni werd de tweede serie van dit weekeinde buiten in Woerden ge zwommen onder gelukkig betere weers omstandigheden dan vorige week. Ook hier werd goed gepresteerd. Bij de meisjes onder 16 jaar was Astrid van Galen op de 400 meter vrijeslag 2e in 4.59.2, bij de 50 meter vrije slag werd zij ook nog eens 2e in 0.28.8. Astrid Cornelissen was 3e op de 100 meter schoolslag meisjes '70 in 1.27.2 en Greet de Haan op hetzelfde nummer bij de da mes 2e in 1.28.2. Evenals vorige week werd de estafette ploeg met Marianne de Koning, Erica Vlasman, Diana v.d. Zijden en Astrid van Galen 2e op de 4x100 meter vrij eslag in 4.29.8 dit maal niet onder de 16 jaar maar bij de dames. De jongens wisten ook beslag te leggen op een aantal medailles zo werd bij de heren Sander Klaren op de 200 meter rugslag 3e in 2.38.7 en Jan Willem v.d. Hoek op hetzelfde nummer bij de jon gens onder de 14 2e in 2.35.2. Ook wist hij bij de jongens ’72 op de 100 meter vrije slag als 3e te eindigen in 1.02.2. Mark v.d. Zijden werd op dit nummer bij de jongens ’73 le in 1.04.7. Al met al een goede laatste ronde van deze kringkampioenschappen waarin de De Gouwezwemmers in totaal 6x een le, llx een 2e en 13x een 3e plaats ver overden. zal hier de totale verbruikersadmini stratie worden ondergebracht. Ten aan zien van de tarieven kan worden ge steld, dat beide bedrijven thans reeds een soortgelijk tarief hebben, bestaan de uit vastrechttarief. afhankelijk van de doorlaat van de watermeter en een tarief per geleverde kubieke meter. Qua hoogte liggen deze dicht bij elkaar. Voor een tariefsverhoging ten gevolge van de fusie behoeft dan ook niet te worden gevreesd. WADDINXVEEN - Vorige.week wer den op de banen van de tennisvereni ging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan de laatste wedstrijden van de woensdagmiddagcompetitie voor de jeugd gespeeld. In totaal deden van Waddinxveen vier teams aan deze com- petitievorm mee. Het team van mevr. Van de Pol bestaande uit Sander de Bakker, Jeroen Derks, Martijn Goed hart, Maarten Huisman en Jeroen Ter meer mogen zich kampioen noemen. Het is iedere week opnieuw een beleve nis om de kinderen variërend in de leef tijd van 8 t/m 12 jaar "aan het werk te zien”. Er wordt niet, zoals bij de com petitie op zaterdag en zondag, om twee gewonnen sets gespeeld. Nee, op woen- dagmiddag komt de eierwekker van één van de moeders tevoorschijn die na een half uur begint te rinkelen. De speler- (ster) die dan de meeste games heeft krijgt twee punten, bij een gelijk aantal games ieder één punt. Zo wist het kampioensteam met 8-4 te winnen van Bergambacht. Het team van mevr. Van de Berg bestaande uit Kees Hoogendoorn, Willem Bloem, Michael Westerink en Serge Rijkers Meinen verloor van ”de Sluipers” met 10-2. De kampioensbloemen gingen dan ook niet naar ”de Woerdjes”, maar terecht, naar "de Sluipers”. Het team van mevr. Keyser bestaande uit Ingrid Boere, Susan Driessens, San dra Keyser en Didi Olde Bijvank ver loor van dochtervereniging Be Fair met 8-4. Zij weerden zich beter dan de vori ge keer toen met 12-0 werd verloren. Net als voor ieder team geldt waar- WADDINXVEEN/BOSKOOP - De hardheid van het leidingwater in Wad dinxveen is uitgedrukt in Duitse graden 14,5 en in mmol/1 2,6. Dat blijkt uit in formatie van het waterleidingbedrijf De Rijnstreek, waarvan de gemeente Wad dinxveen één van de deelnemers is. Het water dat in dit Gouwedorp wordt gedronken wordt overigens door De Rijnstreek in Boskoop ingekocht van de Goudse Waterleiding Maatschappij, met welk bedrijf De Rijnstreek op 1 ja nuari 1987 de NV Watermaatschappij Zuid-Holland-Oost gaat vormen. Kernpunt van de (re)organisatie van de drinkwatervoorziening in dit deel van de provincie is, dat overeenkomstig het gestelde in de Waterleidingwet de drin kwatervoorziening moet worden ver zorgd door bedrijven, die doelmatig funktioneren en een volledige eigen verantwoordelijkheid kunnen dragen met als doel de verbruikers zo goed koop mogelijk voldoende betrouwbaar drinkwater te leveren. De hiervoor genoemde randvoorwaar den brengen met zich mee, dat ieder be drijf moet beschikken over voldoende know-how, technische middelen, on derzoeksfaciliteiten (bijv, laboratori um) e.d. Het zal duidelijk zijn, dat deze middelen voorbehouden zijn aan grote bedrijven. Met name in Zuid-Holland zijn er van de in totaal 28 bedrijven een groot aan tal, die ten aanzien van de huidige in zichten niet aan de normen voldoen. Vanuit het Provinciaal Bestuur wordt er dan ook sinds enige tijd druk uitgeoe fend om het merendeel van de bedrij ven op te heffen en te komen tot enkele grote bedrijven. Inmiddels is gebleken dat dit geen een voudige zaak is. Verwacht mag worden, dat de weg der geleidelijkheid zal moe ten worden bewandeld en dat wellicht bepaalde besluiten door de overheid worden afgedwongen. Aangezien vaststaat dat ”De Rijn- streek” ook in de reorganisatie betrok ken raakt, zijn op basis van vrijwillig heid initiatieven ontwikkeld met de f Goudse Waterleiding Maatschappij NV om de mogelijkheden tot fusie na te gaan. Inmiddels hebben de besturen van beide bedrijven hun goedkeuring gegeven voor de oprichting per 1 janu ari 1987 van de "NV Watermaatschap pij Zuid-Holland-Oost”, waarin mper- l genoemde bedrijven participeren. Beide organisaties zullen in de loop van i dit jaar reeds geleidelijk in elkaar schui- i ven. De hoofdzetel van het nieuwe be drijf zal in Gouda komen. Onder meer Het kampioensteam woensdagmiddag jongens t/m 72 jaar van de tennis vereniging Waddinxveen met van links naar rechts Jeroen Derks, Jeroen ter Meer, Sander de Bakker, Jeroen Derks en Martijn Goedhart. (Foto: Mar cel Verbakel). Ronald Naar tijdens een van zijn veie expedi ties. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 9