Deel huurders Voor lokale omroep 30 mille startsubsidie kan rekenen op bijdrage-ineens Creatieve wedstrijd bruggen en sluizen” fl! Hefbrug over de Gouwe halve eeuw oud Jaarlijkse exploitatiebijdrage van 10 mille Kees Landmeter scholen Innnanuëlkerk Krediet voor bouwrijp- maken grond Kleikade Studio opent in Dorpstraat Spullen voor 3 Het Weekblad feliciteert ’’Soweto”- dienst in Klaas de Vriesschool s Jan Ligthartschool Wedstrijd- voorwaarden Tentoonstellingen Jury Ger. Basisschool Categorieën Regeling Prijzen L Bokaal In 'Ön van CAI-notitie stellen B. WOENSDAG 18 JUNI 1986 De in de vlaggetjes gestoken 50-jarige Waddinxveense hefbrug. (Foto: Sjaak Noteboom). Kees Landmeter Studio, die vrijdag- 1-. Wildeboerr Willemijn Zeevenhooven, Peter Zwaan. startbijdrage van plm. 30.000,- en een geringe investering aan het CAI-net. Kees Landmeter Studio werkt voor allerlei opdrachtgevers. Niet alleen grote(re) bedrijven maar ook voor een hogeschool, voor computerbe drijven en voor particulieren. Kees Landmeter (37), die 15 jaar zelfstandig in het vak zit en 6 jaar lang in Gouda een eigen ruimte heeft gehad, houdt met een recep tie tussen vier uur en half zeven zijn nieuwe werkruimte ten doop. Hij doet dat met zijn medewerker Hans van Eek (23) onder het mot to: ’’Werk aan de kant, personeel in 't nette pak, drank op tafel, mu ziek. Kortom, Kees Landmeter Studio viert feest. Waarom? Ach, wij waren altijd al een kleurrijke ontwerpstudie maar in ons nieuwe pand komen we nog veel beter uit de verf’. De Jan Ligthartschool is onder meer in gericht voor twee groepen leerlingen (kleuters). In verband met de sterke toename van het aantal leerlingen is in middels overgegaan tot de vorming van een derde groep leerlingen in deze on derbouw. Voor deze groep moeten uiteraard leer middelen en meubilair worden aange schaft. De hiervoor te maken kosten worden geraamd op resp. f. 6.287,- en f. 8.846,-, wordt totaal f. 15.133,-. WADDINXVEEN - Vrijdagmid dag houdt Kees Landmeter Studio, de sinds kort in de Dorpstraat 37 gevestigde ontwerpstudie voor gra fische vormgeving en publiciteit, open huis. Dorpstraat 37, het niéuwe pand van middag open huis houdt’ bericht over de uitslag en krijgen een uitnodiging voor de prijsuitreiking op vrijdagmiddag 19 september 1986. WADDINXVEEN - Leermiddelen en meubilair voor de openbare Jan Ligt hartschool aan de Sperwèrhoek, nieuw meubilair voor de openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijerman- slaan en eveneens meubilair voor de Gereformeerde basisschool aan de Kerkstraat. Die onderwijsvoorstellen komen in de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad aan de orde WADDINXVEEN - In verband met de realisering van het bouwplan voor 28 woningen aan de Kleikade-Onderweg, waarvoor de grondverkopen eveneens op de agenda van de volgende week woensdagavond vergaderende raad staan, dient de betreffende grond bou wrijp te worden gemaakt. ning, Raadhuisplein 1. Waddinxveen (01828-14433). Een selectie uit de inzendingen zal wor den tentoongesteld in het gemeentehuis van Waddinxveen van 19 september tot en met 24 september 1986. De ope ningstijden zijn op zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur, de andere dagen (behalve zondag: gesloten) van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Tijdens de opening van de tentoonstel- ling zal de prijsuitreiking plaatsvinden. Van 26 september tot en met 1 oktober 1986 zijn de inzendingen te bezichtigen in Boskoop, daarna in Gouda. De jury bestaat uit: Wim van Baarle (re gisseur), Dineke Berkhof (beleidsamb tenaar Culturele Zaken gemeente Gou da), Hans van der Drift (Boskoop cre atief), Loes Huis in ’t Veld (beeldende kunstenaar) en Alfred Tempelman (beeldend kunstenaar). De jurering vindt plaats op 18 septem ber 1986. De prijswinnaars ontvangen WADDINXVEEN - Alleen de huurders van de woningen Acaciastraat 36-81, Lijsterbesstraat 32-71, leplaan 80-110, Frederik Hendriklaan 25-37 en 1-23 en de Mauritslaan 38-68 kunnen eventueel een bijdrage-ineens te gemoet zien ter tegemoetkoming in de verhuis-, dan wel herinrichtings- kosten ten behoeve van groot-onderhoud. Ten behoeve van het bouwrijpmaken dient een krediet te worden gevoteerd van f. 450.000,- (excl. BTW). In ver band met tijdgebrek zijn de betreffende raadscommissies niet tijdig geïnfor meerd over dit voorstel. Gezien de spoedeisendheid van de uitvoering van de werkzaamheden, adviseren B. en W. de raad toch tot votering van het krediet over te gaan Van het bestuur van de Gereformeerde schoolvereniging Gouda en Omstreken is een verzoek ontvangen om vergoe ding van de kosten voor de aanschaffing van 12 leerlingsets. Deze aanschaffing wordt door het schoolbestuur noodza kelijk geacht in verband met het aantal leerlingen per augustus aanstaande in de groepen 3 t/m 8. Het aantal sets voor deze groepen zal hierdoor worden gebracht op 177. Daar door inwilliging van dit verzoek de nor male eisen aan het geven van onderwijs te stellen niet zullen worden overschre den, stellen B. en W. voor het verzoek in te willigen en het benodigde krediet van f. 2.430,- (afgerond) beschikbaar te stellen. verbouwingsmateriaal uit het reeds door u gevoteerde krediet voor verbou wing van ”De Duiventil” een bedrag ter beschikking te stellen van 1.500,-; Daarnaast nog ter verbetering van het CAI-net een bedrag te voteren van 2.700,-. Dat laatste bedrag is nodig voor de aanschaf van een monomodulator, die aanwezig moet zijn wil de gemeente, wat in de toekomst de bedoeling is, zelf berichten over de kabel verspreiden. Daar de stichting behoefte heeft aan een (duurdere) stereo-modulator van 8.250,-, dient zij de meerkosten daar van voor eigep rekening te nemen. Ten behoeve van de exploitatie is voor gesteld voor 1987 een bedrag van 10.000,- te voteren. Aldus resteert voor de stichting een tekort van 10.550,-; 5.550,- voor de investeringen en 5.000,- voor de exploitatie. De gemeen te zal met de stichting in overleg treden over de vraag hoe zij dit tekort denkt te dekken. WADDINXVEEN - De Stichting Radio en Televisie Waddinxveen kan een •eenmalige van 30.000,- tegemoet zien en voor 1987 een bijdrage van 10.000,-, terwijl voorts de 2.700,-voor een mono-modulator door de gemeente zullen worden betaald. Voor het eindexamen Atheneum slaag den: Han Baarveld, Esther Biemond, Eric Bish, Ingrid Bish, Joan Boere, Fred v.d. Born, Oscar Brinkgreve, Tony Broer, Sandra van Delft, Joan Dorrepaal, Mi randa Duivesteijn, Jacqueline Eggerm- ont, Nicole Ellers, Cathy Esser, Peter Frinking, Marco van Gelderen, Esme ralda Gerdes, Jos de Graaff, Edwin de Haan, Joyce van Hall, John Heijboer, John Hcijkoop. Linda Holkcma. Marco Hoogendoorn, Hajo Houtzager, Edwin de Jong, Marc Kalkman. Anncmieke Kersbergen, Johan Kok, Eric Kraan, Robert Kras, Erwin kruithof, Erik v.d. Laarse, Gert-Wim v.d. Linden, Anne- marie Möhle, Aldert Oomkcns, Jorien den Oudsten. Arjen de Regt. Maartje Schouten, Daan Schutte, Patrick Sim on. Anncmarie Sluiter, Iman Smalle- gange. Wouter van Tienhoven, Remco Vahl, Gep van Veen, Ingrid Verkleij, Arthur Vermeulen, Kees Verschoor, Paulien Verwij, Matthias van Vliet, Ro nald Wiebes. Richard Wientjens, Gina Wildeboerr Willemijn Zeevenhooven, De creatieve wedstrijd wordt georgani seerd voor de inwoners van de gemeen ten Boskoop, Gouda en Waddinxveen omdat 50 jaar geleden de hefbruggen over de Gouwe in Waddinxveen en Bos koop en de Julianasluis in Gouda in ge bruik werden genomen. Het is de bedoeling dat op enigerlei kunstzinnige of kunstige wijze het the ma ’’bruggen en sluizen” in beeld wordt gebracht. Alle wijzen van expressie mo gen als het thema maar tot uitdrukking komt. Deelnemers behoeven zich be slist niet te beperken tot de hefbruggen in Waddinxveen en Boskoop of de Juli anasluis in Gouda, ook heel andere Ne derlandse bruggen en sluizen mogen on derwerp zijn van het werkstuk. Deelname is mogelijk in drie leeftijds groepen: 6-12 jaar, 12-16 jaar en 16 jaar en ouder. In de leeftijdsgroepen 6-16 jaar geldt een vrije materiaalkeuze en uitvoeringswijze. WADDINXVEEN - De vandaag in de feestelijke schijnwerpers staande 50-jarige hefbrug over de Gouwe betekent het startsein voor een creatie ve wedstrijd. Burgemeester C.M. van der Linden en Zuidhollands gede puteerde T.F.J. Jansen hebben daar vanmiddag (woensdag) een begin mee gemaakt. WADDINXVEEN - Ter herdenking van de 10 jaar geleden in de Zuidafri- kaanse zwarte woonstad Soweto bij Jo hannesburg uitgebroken opstand is maandagavond in de hervormde Im- manuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan een korte gebedsdienst gehouden. Het initiatief tot het houden van deze dienst is genomen door de kerkeraden van de Immanuelkerkgemeente en de Gereformeerde Kerken. Vanuit de Afrikaanse Raad van Kerken is aan alle christenen gevraagd te bidden voor de beëindiging van het onrechtvaardig be wind in Zuid-Afrika. Door kerkelijke leiders uit de gehele wereld is, naar aanleiding van een bij eenkomst in december 1985 te Harare (Zimbabwe) met de vertegenwoordi gers van de Zuidafrikaanse Kerken, een oproep gedaan aan alle kerken en chris tenen in heel de wereld, op 16 juni 1986 een gebedsdienst te houden om de op stand te gedenken. Deze oproep werd bekrachtigd door de Raad van Kerken in Nederland en op 9 april door het breed moderamen van de generale synode van Gouda overgeno- men. WADDINXVEEN -. Een nieuwe lijst geslaagden. Te beginnen met de succes volle eindexamenkandidaten van de sa menwerkingsschool voor HAVO/Athe neum aan de Sniepweg. Voor het eindexamen HAVO slaagden: Paul Aalbers, Roland van Aggele, Ca- rola van Aken, Roland Bakker, Daph ne v.d. Berg, Marlies van Berkesteijn, Joyce de Bode, Eveline de Boer, Mi chele du Bois, Trini v.d. Bos, Menno Braams, Carl Brouwer, Annelies Bur ger, Gonda Burghoorn, Edwin Ciere, Marcel Clausing, Walter Clausing, Marjolein Dekker, Gert-Jan van Dij ken, Karin v.d. Dobbelsteen, Wim Drost, Peter van Es, Marianne Even aart, Marie-Louise Flipse, Bertran Franken, Ricco Groeneveld, Stef Heij- koop, Christine Hendriks, Sander van ’t Hof, Alice Hoogerbrugge, Marjet Jan maat, Dick Janssen, Rieco de Jong, Maarten Kampen, Liesbeth Klein Ha- neveld, Jolanda Kloos, Tim Koster, Linda v.d. Laan, Desiree Lagrouw, Eveline van Leeuwen, Margareth van Leeuwen, Marcel van Leeuwen, Elma Lucas, Alwin Meijerink, Sandra Mid delkoop, Christine Moerman, Marcel de Mooij, Anita Mounts, Henny Nies- waag, Jessica van Noort, Jacqueline v. Otterloo, Marten v.d. Plas, Dirk-Jan Punselie, Patricia de Rijke, Ruud Rijn beek, Martje Rippe, Erwin Rodenburg, Francis Salverda. Arie Schipper, Anne lies Schone veld, Margreet Schouten, Robert Hans Sekewael, Norman Sever- ien, Caroline Slootjes, Angelique Sluijs, Hans Smit. Jaco Spitsbaard, San der Stokhof, Andrea Sundermeijer, André Tobé, René van Tol, Marjolein Uiterwijk, Natascha Underberg, San dra van Veen,. Arno Verhoeven, Iris Verhuist, Nico Verkade, Elly Versloot. Ellen van Vliet, Yvonne van Wichen, Esther van Wieringen, Ike v.d. Wilt. Op elke inzending moet zijn vermeld: naam, adres, postcode, tel, geboorteda tum en titel van het werkstuk. De werkstukken kunnen van 13 tot en met 17 oktober 1986 worden opgehaald bij het gemeentehuis waar zij zijn afge geven. Werkstukken die op 20 oktober 1986 niet zijn afgehaald worden eigend om van de organisatoren. De organisatoren kunnen niet aanspra kelijk worden gesteld voor het zoekra ken of beschadigen van de werkstuk ken. Over de uitslag van de wedstrijd kan niet worden gecorrespondeerd of gebeld. Indien in een der categorieën de deelne mende werkstukken onvoldoende ni veau of orginaliteit hebben, zal de eer ste prijs niet worden uitgereikt. Door deelname aan de wedstrijd verklaart de deelnemer akkoord te gaan met de wed- stri j dvoorwaarden op te stellen in het kader van de zeker heid van de burger op een bijdrage als mede in het kader van de rechtsgelijk heid. Een verordening is echter niet ver plicht gesteldMet betrekking tot de on derhavige complexen zijn B. en W. van mening, daar het om concrete aantallen en activiteiten gaat, dat het best kan worden volstaan met een ad hoe te ne men besluit tot toekenning van een bij drage. B. en W. hebben dat de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad voorgesteld om binnen het voor dit doel beschikbare budget een flexibel beleid te kunnen voeren (indien dit no dig mocht zijn). De hoogte van de bij drage en de voorwaarden waaronder zullen nog door B. en W. worden vast gesteld. Op basis van de regeling ”bijdragen-in- eens verhuis- en herinrichtingskosten bij stadsvernieuwingsactiviteiten” heeft de staatssecretaris van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer de gemeente een bijdrage toege kend van f. 102.305,- en f. 57.032,- zijn de respectievelijk de (gerenormeerde) bijdragen voor het onderhoudsplan van 110 na-oorlogse woningwetwoningen in de Bomenwijk en 51 na-oorlogse wo ningwetwoningen gelegen in de Oranje- wijk. De regeling als bedoeld is per 1 januari 1985 (gelijktijdig met de invoering van de Wet op de stads- en dorpsvernieu wing) in werking getreden. De regeling voorziet in het verstrekken van bijdra- gen-ineens aan gemeenten in de door de gemeenten te verlenen tegemoetkomin gen in de kosten van verhuizing en her inrichting, gemaakt door huurders, wier woningen worden gesloopt of aan wier woningen voorzieningen worden ge troffen. De bijdrage-ineens bedraagt bij het treffen van voorzieningen aan na-oor- logse woningen een bedrag aan 4% van de kosten van die voorzieningen. De rijksregeling bevat terzake geen voor waarden. Het wordt aan de gemeente overgelaten of en zo ja, welke bedragen aan de bewoners uitgekeerd zullen wor den. Wel wordt ervan uitgegaan dat voor iedere verbetering c.q. groot-on derhoud een verhuiskostenvergoeding c.q. herinrichtingskostenvergoeding verstrekt kan worden. In de toelichting op de regeling wordt gesteld, dat het aanbeveling verdient een gemeentelijke verordening terzake Het blijkt noodzakelijk te zijn over te gaan tot vervanging van het meubilair dat thans in gebruik is op de Klaas de Vriesschool bij de groepen 3 t/m 8. Het te vervangen meubilair is thans 17 tot 22 jaar oud en moet, gezien de vele bescha digingen en gebreken, als versleten worden beschouwd. Het bij de groepen 1 en 2 in gebruik zijnde meubilair werd enkele jaren ge leden (ten behoeve van de ’’kleuters”) aangeschaft en behoeft thans uiteraard niet vervangen te worden. De kosten 1 van het nieuwe meubilair kunnen ge steld worden op f. 45.530,- incl. BTW. In de leeftijdsgroepen 16 jaar en ouder is deelname mogelijk in een van de vol gende categoriën: fotografie, tekenin gen, schilderwerken, textiele werkvor men, plastiek, beeldhouwwerk of kera miek en overige (bijv. Legobouw, ma quettes, sieraden). Tenslotte is er een algemene prijs voor groepsinzendingen. Ook hier is de ma teriaalkeuze en uitvoeringswijze niet onderverdeeld in categorieën. In elke leeftijdsgroep worden per cate gorie drie prijzen beschikbaar gesteld. De beste inzending in elke categorie wordt beloond met een aantrekkelijke geldprijs. Het volledige prijzenpakket wordt in de eerste week van juli via de pers bekend gemaakt. De werkstukken kunnen tot en met 15 september 1986 worden afgegeven op werkdagen ’s ochtends tussen 09.00- 12.00 uur en na telefonische afspraak bij de gemeente Waddinxveen, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Orde- Dat is de strekking van het voorstel van PinanCiën B. en W. aan de volgende week woens dagavond vergaderende gemeenteraad In de Notitie Centrale Antenne-Inrich- tot verlening van subsidie aan de lokale ting van 21 mei 1985 hebben B. en W. al omroep, die in Waddinxveen radiopro- opgemerkt te denken aan een exploita- gramma’s gaat uitzenden via de Centra- tiesubsidie van ƒ.10.00,- per jaar, een le Antenne-Inrichting (CAI). Het colle ge heeft de raadsleden gevraagd ermee akkoord te gaan dat het met de stichting De stichting meent voor de investerin- een overeenkomst zal aangaan voor het gen een bedrag van 37.050,- nodig te gebruik van de kabel. hebben en wordt de jaarlijkse exploita tie geraamd op 15.000,-. en W. de raad voor: De gemeente heeft de stichting toege- ten behoeve van de te plegen investerin- zegd bereid te zijn haar een lokaal in de gen in apparatuur en huisvesting een be- voormalige kleuterschool ”De Duiven- drag beschikbaar te stellen van til” aan de Staringlaan te verhuren. Zo 30.000,-; zal-met haar daartoe op de gebruikelij- als tegemoetkoming in de aanschaf van ke wijze een overeenkomst worden ge sloten die voor wat betreft de huurbeta ling op 1 januari 1987 in werking zal tre den. ”Wij achten het noodzakelijk in een an dere overeenkomst de voorwaarden voor het gebruik van het kabelnet op te nemen, zoals indertijd ook met VETA BV ten behoeve van de Kabelkrant is gebeurd en verzoeken de raad het colle ge tot het sluiten van een zodanige over eenkomst te machtigen. In die overeen komst zullen wij tevens regelen het ge bruik van de kabel bij calamiteiten en dat bij beëindiging van haar activiteiten de apparatuur in eigendom naar de ge meente overgaat” aldus B. en W. Zij zullen de stichting verzoeken de ge meente na twee jaarde nodige gegevens ten behoeve van een evaluatie te zen den, die een beoordeling van haar pro grammatische en andere activiteiten door de gemeente mogelijk moet ma ken. De gemeenteraad besloot al in zijn ver gadering van maart de minister van WVC te adviseren de Stichting Radio en Televisie Waddinxveen als represen tatief voor de Waddinxveense gemeen schap aan te merken. Vorige maand heeft de bewindsman de stichting een kabelvergunning verleend. Daarop diende de stichting bij de gemeente een subsidie-verzoek in, welk verzoek ove rigens is aangepast en nader is toege licht. De hefbrug over de Gouwe is een halve eeuw oud. (Foto: Sjaak Note- boom). ft' I I I *1

WvW | 1986 | | pagina 13