WADDINXVEEN Afscheid leerkracht Mgr. Bekkersschool GEMEENTE ’’Moetje horen” motto tentweek Boomexport 367 miljoen Aanranding E.S.ten Gate weg Lerares jubileert Waddinxveen wil van Gouda sociaal-rechercheur ’’lenen” NOTENOLIE KRUIDERIJx "de peperboom" telefoonnummers/openingstuden Sleutels uitgereikt 'lO-J. tl. 5.^ 4-^^0 (ra Plaats ANTI SEKT GELEI 7 CITRONEL OLIE CITRONEL MELK Ervaringen Reform voor lage prijzen! Cl 6* A VONDOPENSTELLING ONTWERP- GROND WA TERPLAN PROVINCIE ZUID-HOLLAND SPREEKUREN HINDERWET WINKELCENTRUM de "Passage" WADDINXVEEN. - Tel. 01828 -17689 HEXAFORTE OLIE BONU-TOER COMPLEX i 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 IN KAN 166 QcL.L£(2. Teeew “MUESLI** IOQOgQam 2).9€ R'óSTv/ATÉLS" fl. 2.0 MN ^^5 So wvl. Xl 10. WEE KB LAD VOOK WaDDINX VfcEAi - WOENSDAG 25 JUNI 1986 01820-16066 010-362244 Waddinxveen kent maar een paar fraude gevallen I •t lts” 1 BOSKOOP - De exportwaarde van Ne derlandse boomkwekerijprodukten is in de periode juli 1985-mei 1986 met 61 procent gestegen tot ruim 367 miljoen gulden, ondanks de in deze periode lig gende strenge winter. Volgens Plant Publiciteit Holland in Boskoop, dat deze cijfers bekend maak te, hadden de Nederlandse kwekers en exporteurs de grootste moeite met het voldoen aan een grote vervangings- vraag uit het buitenland. Nederland is de grootste exporteur van boomkwekerijgewassen ter wereld. WADDINXVEEN - In Waddinxveen zijn geen exacte cijfers inzake frau de, misbruik en oneigenlijk gebruik van uitkeringen bekend. Dat staat in de gemeentelijke nota over het fraudebeleid. schenen. voorgesteld de uitkering te beëindigen respectievelijk door het college van bur gemeester en wethouders worden be sloten tot terugvordering (verhaal) over te gaan. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven WADDINXVEEN - In de openbare Leon van Gelderschool aan de Esseng- aarde is een receptie gehouden ter gele genheid van het 25-jarig dienstverband van adjunct-directeur mevrouw K. No- teboom-Vonk. De aan het Klaverveld wonende lerares is vanaf de oprichting van de school in 1970 verbonden geweest aan de kleuter school De Klimop, welke vorig jaar bij de invoering van de basisschool is sa mengevoegd met de lagere school. De receptie van de ouderraad is voor ouders, oud-leerlingen, collega’s en overige belangstellenden. 14433 14433 MU66ebe.T6.ri naar van de gemeentepolitie te Gouda met opsporingsbevoegdheid krachtens het Wetboek van Strafvordering. Ge noemde opsporingsbevoegdheid blijft van kracht, wanneer de ambtenaar bij- zonder-controlë werkzaamheden ver richt voor de gemeente Waddinxveen. Voorts is er sprake van hetzelfde arron dissement (t.w. Rotterdam), waardoor de met de Officier van Justitie gemaakte afspraken kunnen worden overgeno men. Het feit dat het gemeentebestuur van Gouda zich accoord heeft verklaard met het incidentieel ’’uitlenen” van de amb tenaar bijzondere-controle aan regioge meenten speelt hierbij eveneens een rol. De functie van de ambtenaar bijzonde re controle heeft overigens wel een spe cifiek karakter. Op grond hiervan ver dient het aanbeveling om een dergelijke functionaris los van het bijstandsmaat- schappelijk werk zijn werkzaamheden te laten verrichten. De opdracht tot een bijzonder onderzoek zal slechts ver strekt kunnen worden door de chef van de afdeling sociale zaken. Vooraf dient zorgvuldig te worden overwogen of er In deze nota vermelden Burgemeester en Wethouders hun visie op het in Wad dinxveen te voeren beleid inzake frau de, misbruik en oneigenlijk gebruik met betrekking tot het verstrekken van uit keringen. Het voorgenomen beleid is een uitwerking van hetgeen in het be leidsprogramma 1982-1986 terzake is vermeld. Overigens vermelden zij met nadruk dat fraude, misbruik en oneigenlijk ge bruik een algemeen voorkomend maat schappelijk verschijnsel is, dat in vele sectoren van de samenleving voorkomt, zoals in de belastingsfeer, in de ven- nootschapssfeer, etc. en derhalve zich beslist niet beperkt tot alleen de sociale zekerheidsregelingen dat in Waddinx veen geen exacte cijfers inzake fraude, misbruik en oneigenlijk gebruik bekend zijn en dat in de instructie van de ambte naar belast met bijzondere controle ex tra aandacht zal worden besteed, onder meer aan het respecteren van privacy. holiek Onderwijs Sint Victor biedt haar ter gelegenheid hiervan een afscheids receptie aan van 19.00-21.00 uur in de gemeenschapsruimte van de school aan de Peter Zuidlaan. Behalve genodigden worden ook ouders en oud-leerlingen in de gelegenheid gesteld haar de hand te drukken. WADDINXVEEN - ’’Moet je horen” is het motto van de jaarlijkse tente- vangelisatieweek, die de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinx veen houdt op dinsdag 5, woensdag 6 en donderdag 7 augustus. De tent komt te staan aan de Overtoom in de Oostpolderwijk. Tijdens de tentweek ligt de nadruk op het werk voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. In de grote tent kunnen zij zin gen, luisteren naar een bijbelverhaal, genieten van de poppenkast en sportief bezig zijn. Jongeren boven de 12 zijn welkom in de kleine tent welke een loop-in karakter draagt. Programma-onderdelen zijn on der meer: spelcomputers en video- films. De avondprogramma’s in de grote tent zijn met name gericht op de ouderen. Op maandagavond voorafgaand aan de eerste tentdag zal er een openluchtzang- T£k Vooe.K£>MlHG eevAT o.a. tebUM, urtica ew ?>O GQam 16® De ervaringen met frauduleus handelen in de gemeente Waddinxveen beperken zich namelijk tot enkele zaken, waarbij het - in geldbedragen - toch snel kan op lopen. Vaak ging het om het verzwijgen van inkomsten, welke bij toeval werden ontdekt na tips of tijdens (her)onder- zoeken. Voorts bestaan vermoedens van economische eenheden, waarbij men ’’slechts” opgave doet van een ’’kostganger”. Tot op heden is door de gemeente ge tracht dit ”in overleg” op te lossen, doch in een aantal gevallen is er deson danks sprake geweest van een (zeer tijd rovend) bijzonder onderzoek, waarbij confrontatie met de op diverse wijze verzamelde gegevens1 noodzakelijk bleek, alvorens betrokkene een en an der wilde erkennen. In bepaalde gevallen kon het college voor de verlening van bijstand worden NU Dfe VAKA,HT1£ btAJ^£Q.T HêT wibteL £>UlZ£LIG+i£l& ÉN MlSS.£ LOKMSIfc Door gebrek aan tijd en menskracht bleven echter diverse ’’tips” en ’’ver moedens” ononderzocht. Een negatief aspect hiervan is dat ook in gevallen waar geen sprake zou zijn van fraude, de ’’verdenking” onnodig lang het kli maat blijft beheersen. Op grond van de ervaring van de afgelo pen jaren schat het college de tijdbeste ding van een ambtenaar bijzondere con trole op maximaal een halve weektaak. In de aanloopfase (wegens het inhalen van achterstand) zal echter een groter tijdsbeslag worden gerealiseerd. De thans dus bekende (en vermoede) omvang van frauduleus handelen in de uitkeringssector is niet van zodanige aard dat hiervoor een full-time mede werker dient te worden aangetrokken. Een zodanig ambtenaar zou voor meer dere gemeenten kunnen functioneren. Vooralsnog zal van de door de gemeen te Gouda geboden mogelijkheid ge bruik worden gemaakt. In overleg met omringende gemeenten kan worden be sloten tot het aanstellen van een ambte naar (in dienst van de gemeente Wad dinxveen?) voor meerdere gemeenten. WADDINXVEEN - Tien leerlingen - 5 timmerlui en 5 metselaars - van het Sa menwerkingsverband Praktijkoplei ding Bouw (SPB) Gouwe- en Rijn streek hebben evenzoveel sleutels uit gereikt aan de nieuwe bewoners van de eerste 50-pluswoningwetwoningen, die in Waddinxveen aan de Jan Dorrekens- kade-Oost zijn neergezet. 0N6£Zv/A.V£ut>e 160 &Qah Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. De huizen van woningbouwvereniging SSW zijn naar een ontwerp van archi tect L. Roggeveen gebouwd door Re- horst Bouw BV. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en alle terzake zijnde stuk ken liggen gedurende de genoemde periode op de afdeling Algeme ne Zaken en 8.30 tot 12.30 Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN - Donderdag 26 ju ni zal mevrouw A. Brinkhuis-Nijkamp op feestelijke wijze afscheid nemen als lerares van de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool aan de Peter Zuidlaan waaraan zij 12,5 jaar verbonden is ge weest. Het bestuur van de Stichting voor Kat- Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aan vragen ingevolge de Hinderwet zijn ingekomen: a. een verzoek van Computer service Holland B.V., Beukenhof 3, alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een elektri sche- en een airconditioninginstallatie t.b.v. een computerbe drijf gelegen aan de Beukenhof 3, alhier; Ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat tot en met 9 juli 1986 de ontwerpbeschikking op de aanvraag van de Woningbouw vereniging Waddinxveen, Staringlaan 14, alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een onderhouds-, timmer- en schilders werkplaats annex opslag van hout en timmer- en metselmateriaal, gelegen aan de Staringlaan 14, alhier, ter inzage ligt. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder 28 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten dé inrichting. Burgemeester en wethouders maken bekend dat tot en met 15 sep tember 1986 ter inzage ligt het door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland vastgestelde ontwerp-grondwaterplan. Het ontwerp-plan ligt tijdens werkdagen van 09.00-12.30 uur ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. In dit ontwerp-grondwaterplan zijn de hoofdlijnen uitgezet van het in de provincie Zuid-Holland te voeren kwantitatieve grondwater- beheer. Het plan geeft daartoe aan wat de gewenste ontwikkeling is op het punt van de uitbreiding c.q. de beperking van de grondwater- winning danwel de reservering van grondwater. Het grondwater- voldoende ’’harde” vermoedens zijn om over te gaan tot opsporing. Dit geldt ten aanzien van andere fraude- kwesties, welke de sociaal-rechercheur tijdens zijn taakuitoefening kan tegen komen, waarna besloten kan worden tot een nader onderzoek, danwel het treffen van andere maatregelen (bijv, melding bij andere uitkeringsinstan ties). Er zal niet worden toegestaan dat de betrokken functionaris op eigen initi atief of dat van collega’s overgaat tot bijzonder onderzoek. Uit dit alles is duidelijk gebleken dat ge kozen is voor een ambtenaar met ’’op sporingsbevoegdheid” dit in verband met de directe relatie met het Openbaar Ministerie en het feit, dat langs legale weg de betreffende informatie verkre gen kan worden. Tevens behoeft hij bij zijn werkzaamheden niet te beschikken over een getuige en kan hij zelf proces verbaal opmaken zonder inschakeling van het politie-apparaat. Dit betekent overigens niet, dat er geen overleg met de politie moet zijn, integendeel, een dergelijk overleg is onontbeerlijk, net zoals een goede samenwerking over in-, formatie-uitwisseling. Gelet op het feit dat de gemeente Wad dinxveen ”te klein” is om zelfstandig een ambtenaar bijzondere controle aan te stellen, is contact opgenomen met de directeur van de GSD Gouda. Hierbij is de mogelijkheid besproken om gebruik te gaan maken van de diensten van de afdeling Bijzonder Onderzoek van deze dienst, welke bestaat uit twee mede werkers, die rechtstreeks verantwoor ding verschuldigd zijn aan de directeur. De bereidheid om desgevraagd - ën in incidentele gevallen - bijzondere con trole te verrichten t.b.v. Waddinxveen blijkt aanwezig, maar er is weinig tijd beschikbaar. Dit houdt dus in, dat het nog niet zeker is dat - wanneer Wad dinxveen om inspringing verzoekt - dit ook daadwerkelijk op korte termijn worcjj opgepakt. Het spreekt voor zich dat bij inschake ling van Goudse ambtenaren er duide lijke afspraken dienen te worden ge maakt over de taken en de bevoegdhe den van de ambtenaar bijzondere con trole. Ten aanzien van deze aspecten wordt gedacht om aansluiting te zoeken bij de reeds bestaande afspraken welke in Gouda gelden, doch deze toe te spit sen op de Waddinxveense situatie. De huidige ambtenaar bijzondere-con trole is beëdigd als opsporingsambte- plan zal een concreet'kader geven voor door Gedeputeerde Staten te nemen beslissingen op vergunningaanvragen. Een ieder heeft tot het einde van de termijn van terinzagelegging - derhalve tot en met 15 september 1986 - de gelegenheid om schrifte lijke bezwaren tegen het ontwerp in te dienen. Deze bezwaren die nen gericht te worden aan: Provinciale Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1, 2596 AA ’s-Gravenhage. Daarnaast bestaat op 11 september 1986 om 10.00 uur de gelegenheid ten overstaan van de vaste commissie van Advies en Bijstand voor Waterhuishouding en Waterschappen uit Provinciale Staten bezwaren toe te lichten. Deze hoorzitting zal in het Provinciehuis, eveneens Koningskade 1 te ’s- Gravenhage, plaatsvinden. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: eerste vrij dag van de maand en na afspraak Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, M. Kraaijestein: na afspraak. Spreekuur wethouder K.W.T. van Soest: vrijdagmorgen van 10.00- 12.00 uur. Aanvragen Hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hinderwet van de heer J.A.C. Rip, Tweede Bloksweg 70, alhier voor het oprichten en in werking hebben van een bovengronds propaanreservoir gelegen aan de Tweede Bloks weg 70. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen tot en met 25 juli 1986 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die tijdens kantooruren niet in de gelegenheid is de stukken in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren, in te zien. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarsch rift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. dienst worden gehouden met muzieken- semble ’’Parrhésia”. Aanvang 20.00 uur. Op 5 augustus treedt de zanggroep ”Joy” uit Rhoon op. Aanvang 20.00 uur. Op 6 augustus zijn de ouders en de kinderen beiden vanaf 19.30 uur in de tent welkom. De week wordt afgesloten met een the- madienst in de Brugkerk waarbij ook het tentmotto ’’Moet je horen” weer centraal zal staan. Deze dienst is zondag 10 augustus om 9.30 uur. Voorganger is ds. W. Markus uit Broek op Langen- dijk. GOUDA - Een 18-jarig meisje uit Waddinxveen is op de Vredebest in Gouda aangerand. Zij werd door een onbekende man bij haar borsten gegre pen, terwijl hij trachtte haar in de bos schages te trekken. Het meisje heeft van het voorval aangif te gedaan bij de Goudse gemeentepoli tie, die zij een goed signalement van de dader heeft kunnen geven. Een buurt onderzoek leverde geen resultaat op. De dader zou ongeveer 1.70 lang zijn, pukkels of littekens in zijn gezicht heb ben met donkerblond golvend haar. Hij droeg een blauwe broek en een blouse met korte mouwen. Ruimtelijke Ordening ter inzage op werkdagen van uur. Degene die niet in de gelegenheid is de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond gedurende maximaal drie uren in te zien. De aanvrager, alsmede degene die bezwaren heeft ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij redelij kerwijs niet daartoe in staat is geweest, kunnen tot en met 9 juli 1986 gemotiveerde bezwaren indienen naar aanleiding van deze ontwerp beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. Aangezien er op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan om over de aanvragen adviezen uit te brengen of er tegen bezwaren in te dienen, zijn de door ons opgestelde ontwerp-be- schikkingen tergelijkertijd met de aanvragen ter inzage gelegd. Wij zijn voornemens de vergunningen te verlenen onder 14 resp. 52 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvragen, de ontwerp-beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen van 25 juni 1986 tot en met 25 juli 1986 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die geen ge legenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan des gewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, ge durende maximaal drie uren, in te zien. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. WADDINXVEEN - Waddinxveens ^emeente-ambtenaar Ekko S. ten Cate gaat werken in het gemeentehuis van Woubrugge. Hij is in die gemeente be noemd tot chef van de afdeling algeme ne zaken als hoofdcommies A. Ekko ten Cate is in dit Gouwedorp hoofdcommies op de afdeling algemene zaken en ruimtelijke ordening (AZ- RO). Bovendien is hij vorig jaar aange steld als eerste bedrijfscontactman tus sen de gemeente en het plaatselijk be drijfsleven. In het verenigingsleven is hij actief voor de fotokring Visie. De benoeming gaat op dinsdag 16 sep tember in. ÊÓFi HATüOR.L'ikf OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. De jongeren bouwden de huizen onder leiding van een leermeester timmeren en een leermeester metselen want er was sprake van een leerlingenbouw plaats. TA.NTAST iSsGH MlGtCL L€Nb£$hT SCMoUbÊfc^N, T6HHtseLLj£aeJOG» U06T&ALkNl£ 'e+c. p IA 95 t b. een verzoek van meubelfabriek Fa. LAVO, Brugweg 6, al hier, voor het oprichten en in werking hebben van een meubelfa briek en een groot- en kleinhandel in meubelen, gelegen aan de Brugweg 6, alhier.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3