Feesttocht met vertraging in files Estafetteploeg succesvol bezig De Sperwer Het Weekblad feliciteert Evaluatie van bezoek Lima Judoka’s van gemeente WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Ponyconcours Reigersburgh WSV-zomertitel voor W. v. Oort Positieve discriminatie Marchant succesvol Waddinxvener: 15 maanden cel Reactie uit kringen van Waddinxveen-voetbal zet kwaad bloed Chateauroux Zeker verweer Deelnemers Nieuwe Vaart Sociale Academie Doctoraal Directiesecretaresse Geen ruchtbaarheid Werktuigbouwkunde Bouwkunde Grafische vakken Bejaardenverzorgster Verpleegkundige WLtKH. am »voR WADDINXVEEN -WOENSDAG 2 JULI 1986 WSE-jeugdbestuur verbaasd en verontwaardigd over kritiek WADDINXVEEN - In een uitvoerige brief aan het Weekblad voor Wad dinxveen is het jeugdbestuur van de rooms-katholieke sportvereniging WSE ingegaan op de vorige week woensdag vanuit kringen van de voet- heel eigen leven leiden, met alle nare gevolgen vandien”. 5. ’’Tussen de diverse voetbalverenigin gen vindt een zeker verkeer van spelers (en ook van leiders en trainers) plaats. De afgelopen seizoenen hebben wij in jeugd bij Be Fair, WSE en Waddinx- veen even goed begeleid wordt”. 6. ”Het zou beslist geen kwaad kunnen wanneer Waddinxveen wat meer zorg zou besteden aan haar p.r.-activiteiten. Zo’n miskleun als het bericht van vorige week kan voorkomen worden wanneer beweringen eerst getoetst worden alvo rens ze wereldkundig gemaakt worden. Ter informatie van de betrokken p.r.- functionaris nog het volgende: Voor het diploma HTS-Werktuigbouw- kunde slaagde aan de Hogere Techni sche School in Den Haag de aan de Kromme Esse wonende Waddinxvener Johan Kemper. Voor het diploma directiesecretaresse MEAO en tekstverwerking secretari- aatspraktijk is aan de Van Hogendorp- scholengemeenschap in Rotterdam ge slaagd de aan de Beethovenlaan wonen de Karin van Aalst. Bert Voskuilen is geslaagd voor het exa men HTS Bouwkunde in Utrecht. De Sperwer nam ook deel aan een con cours vanuit Chateauroux. Afstand 620 km. In concours 107 duiven. Gelost om 6.30 uur. Aankomst eerste duif 17.08 uur. Laatste 18.51 uur. Snelheid eerste duif 967 m.p.m. Uitslagen: H. Metselaar 1-14-20-22; M. Tollenaar 2; N. Hoogerdijk 3-8-26; H. Vink 4-9; D. Heeren 5-17-19; A. Hofman 6-11; M. Verbeek 7-12-21-24: mevr. G. Twigt 10-27; A.H. Kivits 13; C A. Bode 15; D. Degenhardt 16-18-25; Comb. C. en J. 23 Mevrouw IJ.C.M. van Rijk-van Gils van de Koningin Wilhelminasingeljs ge slaagd voor het examen MBO-AP/PB van de Sociale Academie in Haarlem. onze jeugdafdeling verscheidene malen spelers van elders erbij gekregen. Met name uit de gelederen van Floreant en Waddinxveen kwamen wat jongens over. Overschrijvingen van en naar Be Fair daarentegen komen slechts spora disch voor. Een enkele keer verliezen wij ook een speler aan een andere ver eniging of keert een speler terug naar zijn oude club. Dat het saldo overschrij vingen in ons voordeel uitvalt is aan di verse factoren te danken. WSE is een actieve vereniging, die in de loop der ja- ren een tamelijk goede naam heeft op gebouwd. Bovendien spelen de WSE- WADDINXVEEN - Op manege Rei gersburgh aan de Piasweg is een groot concours voor pony's gehouden. Aan het concours namen ook ruiters en ama zones van buiten Waddinxveen deel. De Waddinxveners die in de prijzen vie len: In de klasse B dressuur licht: 2. Wouter van de Westeringh op Savage met 129 pnt. 3. Manuela Bikbergen op Savage met 125 pnt. 4. Yvonne Verstoep op Oritia met 121 pnt. In de klasse B dressuur zwaar: 2. Manuela Bikbergen op Savage met 127 pnt. In de klasse L dressuur: 1Kim Born op Ramses met 137 pnt. 4. Leonie van Rhijn op Rakker met 131 pnt. In de klasse B springen klassiek: 5. Le onie van Rhijn op Rakker. In de klasse L springen klassiek: 1San dra van der Voort op Return. In de klasse L springen progressief: 2. Bianca de Jong op Ginger. 4. Mischa van der Kraats op Tristan. In de klasse B werd er een dagrpijs (sa mengesteld uit dressuur en springen) ge wonnen door Henk Jan Oldenbande- ringh op Shyla. "Verbaasd qn verontwaardigd namen wij kennis van die beschuldigingen", al dus het WSE-jeugdbestuur, dat het be treurt pas een week later te kunnen re ageren op de kritiek en het jammer vindt dat vanuit de voetbalvereniging Waddinxveen op een dergelijke wijze wordt gecommuniceerd met de andere voetbalverenigingen In de brief van het jeugdbestuur van WSE aan het Weekblad voor Waddinx veen worden de volgende zes punten uitgediept. "Het spijt ons dat we zoveel woorden nodig hebben om onze vereni ging te zuiveren van de blaam die erop geworpen is. Bedenkt u echter dat het altijd eenvoudiger is om een aantal on gefundeerde verdachtmakingen te uiten dan deze overtuigend te weerleggen”! aldus het WSE-jeugdbestuur. 1. "Allereerst moet ons van het hart dat wij het betreuren dat het principe van hoor en wederhoor - een norm van fat soen en zorgvuldigheid in de journalis tiek - niet gehuldigd is. Laster, roddel en achterklap die pas een week later weersproken kan worden gaat een ge- Hans van Vliet aan de Weidezoom is ge slaagd voor zijn doctoraal examen scheikunde aan de Rijksuniversiteit van Leiden. WADDINXVEEN - Het feestelijk tochtje op de salonboot Koningin Juli ana over de Gouwe - ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Goudse Julianasluis en de hefbruggen in Waddinxveen en Boskoop - is anders verlopen dan de genodigden van de provincie dachten. WADDINXVEEN Negen ambtenaren en drie leden van de Waddinx- veense sportclub Antilope hebben zaterdag succesvol deelgenomen aan de Friese Elfsteden-estafette. De twaalf atleten bereikten allemaal in het Waddinxveense I-shirt gestoken de eindstreep. Vrijdagavond om 18.00 uur vertrok de estafetteploeg "gemeente Waddinx veen richting Friesland. Voor het ver trek werd de ploeg op het Raadhuis plein toegesproken door wethouder Ka rei van Soest. Hij wenste de ploegleden veel succes en gaf hen een sportshirt met het opdruk van het gemeentewapen. Na een korte nachtrust vertrok de eer ste loper zaterdagochtend om 05.00 uur. In totaal moesten de lopers een af stand van ruim 200 kilometer afleggen. Ploegleidster Annie Roelofs verzorgde en begeleidde de lopers op voortreffelij ke wijze vanuit de door J. Baas Tele communicatie BV beschikbaar gestelde personenbus. -”Ook Edwin Boss is benaderd, maar blijft bij Waddinxveen”. "Deze bewering is op zichzelf genomen juist, maar moet niet verkeerd geïnter preteerd worden. De nuances die in de aanklacht van Waddinxveen ten enen male ontbreken willen wij wel graag be licht zien. Onze jeugdtrainer Willem den Besten, eerder inderdaad jeugd trainer bij Waddinxveen, vroeg Edwin (die vorig seizoen overwoog naar WSE over te stappen) naar zijn plannen voor het nieuwe seizoen. Dit alles niet stie kem of achterbaks maar in het bijzijn van een aantal Waddinxveners. Edwin gaf te kennen het nog niet te weten. Daarop zei zijn ”oud-trainer” dat Wad dinxveen A-l - uitkomend in dezelfde groep als WSE A-2 - niet op het niveau voetbalt waarop Edwin eigenlijk be hoort uit te komen en dat hij öf in de se nioren zou moeten gaan spelen öf eigen lijk een andere club zou moeten zoe ken. desnoods voor één jaar. Het com mentaar van Den Besten: ”Ik maak zo’n opmerking niet als trainer maar als voetballer. Edwin is een vrij groot ta lent en verdoet zijn tijd in de junioren. De jongen doet daar in die afdeling alles op één been. Hij zou op een hoger ni veau moeten spelen. Een niveau waar hij tegenstand krijgt, ballen kwijtraakt bij fouten, kan leren van medespelers, kan leren knokken, kan leren van te genstanders, enzovoort. Kortom, hij moet spelen op een niveau waar hij be- WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se postduivenvereniging De Sperwer heeft deelgenomen aan een concours vanuit Haasdonk. Afstand 101 km. In concours 670 duiven. Gelost om 8.30 uur. Aankomst eerste duif 10.02 uur. Laatste 10.16 uur. Snelheid eerste duif 1109 m.p.m. Uitslagen: J. Verbakel 1-61-75-77-79-94-98-102- 104-114: H. Metselaar 2-7-21-25-27-36- 37- 42-45-57-62 64-76-85-90-97-105-113- 123-155-168; F. Rip 3-6-43-44-50-59-60- 70-152-163-167; D. Heeren 4-5-23-30- 32-35 101-107 110-142-148-157; mevr. G. Twigt 8-68: N Hoogerdijk 9-13-28- 34-53-56-80-88-92-95-109-111-115-124- 125-130-131-134; comb. C. en J. 10-18- 38- 83-126-150; A. Hofman 11-33-146- 156; J Toor 12-20-29-100-103-158: J Troost 14-48-72-74; A.H. Kivits 15-67- 81-82-87-89-139-143; M. Tollenaar 16- 84-127-138-140-159-161; N. v. Vliet 17- 19-26-71-99-108-118-135-151-153-154- 162-165; J. Dijkstra 22-39-69; T. den Ouden 24-119-121D. Oskam 31-65; J. Jansen 40-52-63-91-127-141-145; R. v.d. Made 41-51-54-73-120-166; P. Bo- nefaas 46-117-122-132-133-149; M. Straver 47; Th. Twigt en Zn. 49-58-147; Comb. Wibo 55-78-129; C. Hofman 66- 106-160; H. Vink 86-93; M. Verbeek96; N. v. Tol 112-116-136; R. Hofman 128; E. v. Beek 144-164. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Judo ka's van de Boskoopse sportschool Marchant hebben weer een aantal suc cessen behaald in sterk bezette toer nooien. Bij de jeugd veroverden tijdens wedstrijden in Nederhorst den Berg Mi- cheël Koets, Corina Harkes en Patrick de Romijn alle drie derde plaatsen. Een dag daarna waren er internationale wedstrijden voor senioren in Eersel. Ook hier waren er weer derde plaatsen voor de judoka’s van Marchant: Ri chard Middelkoop, Edward de Kruyf en Hans Aleven. Tevens werden er dat weekend de sterk bezette nationale dis- trictkampioenschappen gehouden waar Phil Hamerpagt eerste werd en Andy Bos een tweede plaats bereikte. Kortom, sportschool Marchant kwam zeer succesvol voor de dag, want de sterkste judoka’s uit de regio blijken hun heil bij Marchant gezocht te heb ben. Dat deze sportschool enige furore maakt is onder meer te danken aan de extra faciliteiten die de judoka’s hier hebben waardoor extra training - on misbaar voor iedere j udoka die hogerop wil mogelijk is -"Vorig jaar is Robin Leunissen overge haald om naar WSE te komen en deze komt nu weer bij Waddinxveen terug omdat het beloofde niet uitgekomen is”. ”Zou WSE nu heus pogingen in het werk hebben gesteld om de 14-jarige zoon van een bestuurslid van Waddinx veen in te lijven? Waddinxveen slaat de plank wel heel erg mis. Bij het KNVB- jeugdplan werd Robin geadviseerd om bij een betere voetbalvereniging, met betere medespelers en betere begelei ding te gaan voetballen. Dat zou zijn spel ten goede komen. Robin koos voor WSE. De suggestie als zou er iets be loofd zijn is uit de lucht gegrepen. Nie mand krijgt bij ons een voorkeursbe handeling. Door diverse in dit verband niet ter zake doende factoren kwam Ro bin niet, zoals verwacht werd, in aan merking voor B-l maar kwam hij in het B-2 team terecht. Dat vormde jammer- genoeg de aanleiding voor hem om te rug te keren naar zijn oude club". De lopers wisselden elkaar af om elk een afstand, variërend van 5.7 tot 31 ki lometer. af te leggen. De weersomstan digheden waren verre van ideaal. Bij een zeer hoge temperatuur en een fel schijnende zon moest het elfstedenpar- cours worden overbrugd. De lopers werden tijdens de tocht ver zorgd door de organisatie en natuurlijk de rest van het team via veel water, si- naasappelschijven en natte sponzen. Deze eerste elfstedenestafetteloop werd georganiseerd door de Sportver eniging Friesland Om kwart osei acht in dc avond bereik- ter wordt, anders is het een verloren jaar. WADDINXVEEN - Wie de pers oneelsadvertenties van de gemeen te Waddinxveen goed leest zal zien dat het gestelde in de Nota Werk gelegenheidsbeleid van 1984 in praktijk wordt gebracht. Gesteld daarin wordt namelijk dat het personeelsbeleid van Waddinx veen erop is gericht om aan ’’ach terstandsgroepen”, waarbij met name wordt gedacht aan vrouwen, culturele minderheden en gehandi capten, extra aandacht te schen ken. Bij gelijkw aardige kandidaten wordt aan deze groepen voorrang gegeven. Ditmaal gaat het om de functie me dewerker (m/v) economische za ken op de afdeling algemene zaken en ruimtelijke ordening (AZRO) op de gemeentesecretarie. Deze functie komt vacant door het ver trek van ambtenaar E.S. ten Cate naar Woubrugge. De betrokkene zal ook optreden als contactper soon voor het bedrijfsleven. Als dat bij Waddinxveen kan, heb ik daar totaal geen moeite mee, dan ben ik daarjuist blij om voor Edwin. Want op zulke talenten moeten we in heel Ne derland zuinig zijn”. Nu kan een en an der natuurlijk worden afgedaan als een goedkope rechtvaardiging voor een in wezen verkeerde praktijk. Echter, om de goede bedoelingen te staven willen we u een voorval uit de afgelopen win terperiode niet onthouden. Op een ge geven moment werd Den Besten door een aantal jeugdspelers van Waddinx- junioren in de afdeling Gouda op het veen benaderd. Ze hadden het bij die JJ' club niet maar naar hun zin en vertelden hun ’’oude” trainer dat ze met een man netje of tien wilden overstappen naar WSE. Den Besten zei toen niet direct "kom maar”, maar praatte hen het idee min of meer uit het hoofd en zocht twee Waddinxveense bestuursleden op om te vertellen welke onvrede er heerste on der een groot aantal jeugdspelers. Daarover heeft men zich intern beraad en men heeft maatregelen getroffen met als direct resultaat dat de club haar jeugdleden wist te behouden. Over de recente aantijgingen zei onze jeugdtrai ner desgevraagd: "Ik voel me machte loos tegenover deze onnozele uitlatin gen. Iedereen mag iedereen zomaar voor alles uitmaken en ook zomaar voor héél Waddinxveen aan de schandpaal zetten. Zeer ongepast. Ik snap die na- trapperij niet. Helemaal omdat ik deze zaken een aantal weken geleden met Arie Monster, jeugdcoördinator bij Waddinxveen, nog besproken heb. Ik heb hem uitgelegd hoe de vork in de steel zat en we zijn toen ook in een goe de verstandhouding uit elkaar gegaan”. WADDINXVEEN - In de raadscom missie voor welzijnszaken is gesproken over het door de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen ge maakte evaluatierapport van het be zoek dat een aantal Waddinxveners vo rig jaar april aan de Peruaanse hoofd stad Lima heeft gebracht Daar werd een kijkje genomen bij het vanuit Waddinxveen via de NOVIB ge steunde ontwikkelingsproject. De com missieleden willen nadere informatie over de opmerking in het verslag dat het als een gemis werd ervaren dat geen beeld is verkregen van de concrete wijze waarop door de Peruaanse ontwikke lingsorganisatie CIDIAG steun wordt verleend. In de Peruaanse hoofdstad is CIDIAG bezig bedrijven met arbeiderszelfbe- stuur het hoofd boven‘Later te laten houden. Hoewel de Waddinxveners tij dens hun bezoek uitgebreid werd geïn formeerd over de wijze van werken en de bedrijven ook werden bezocht kon door de aard van het bezoek geen beeld worden verkregen van het dagelijkse CIDI AG-werk. Daar houdt de NOVIB zich mee bezig. De estafetteploeg "Gemeente Wad dinxveen" bestond uit: Fred Nieuwes- teeg (25.9 km. Leeuwarden-Sneek in 2.17.44); Mark Smallenbroek (5,7 km. Sneek-IJlst in 21.36); Rien de Heer (18,8 km. IJlst-Sloten in 1.27.56); Piet Lebbing (24,4 km. Sloten-Stavoren in 1.47.49); Marius Meijndert (10,9 km. Stavoren-Hindeloopen in 52.00); Peter de Groot (6,8 km. Hindeloopen-Wor- kum in 29.09); Henny Captein (13,4 km. Workum-Bolsward in 1.04.56); Ronald de Rooij (16,3 km. Bolsward- Harlingen in 1.18.11): Herman Reber- gen (9.9 km. Harlingen-Franeker in 47.43); Marco Rodenburg (15,6 km. Franeker-St. Annaparochie in 1.07.58); Gerard Dekker (31.0 km. St. Annapa- rochie-Dökkum in 2.23.38); Herrie Geuzendam (22,2 km. Dokkum-Groe- ne Ster in 1.39.32); Het gehele team (7,0 km. Groene Ster-Leeuwarden). hoogste niveau. Waddinxveen zou eens bij zichzelf te rade moeten gaan en zou eens moeten onderzoeken of het echt wel zo is als zij stellen, namelijk dat de - Het lid dat u onlangs weer kon verwel komen bij uw club heet niet Ronnie maar Robin Leunissen. - Uw jeugdtrainer heet Arie Plaisier in plaats van Arie Plezier. - Onze jeugdtrainer is geen le-elftalspe- ler meer bij Waddinxveen. Hij heeft al in mei overschrijving aangevraagd. De Waddinxvener Frans Hielema slaag de in Utrecht voor het eindexamen op de school voor grafische vakken (MTS), estetische richting. Voor het diploma bejaardenverzorgster zijn geslaagd Henny Breedijk en Maris- ka Oosterom. Beiden zijn werkzaam in Huize Souburgh aan de Prins Bernhard- laan. te de laatste loper de finish bij het Re creatiegebied De Groene Ster, 7 kilo meter voor Leeuwarden. Deze laatste kilometers naar de Friese hoofdstad werden door alle deelnemers, in totaal ruim 700, gezamenlijk afgelegd. De fi nish was bij het hoofdkantoor van de sponsor van de loop, de Postbank. 2. ”We vinden het ook erg jammer dat Waddinxveen-voetbal meent om op de ze wijze te moeten communiceren met de buurverenigingen. Er zijn andere mogelijkheden. Op 13 januari vond er voor het eerst sinds jaren bij WSE een vergadering plaats van de drie plaatse lijke voetbalverenigingen. In dat over leg kwam onze vereniging o.a. met het voorstel om de ledenwerving aan nor men te onderwerpen, teneinde "Goud se” toestanden in deze gemeente te voorkomen. Over de navolgende ge dragscode werd overeenstemming be reikt: De clubs concurreren niet op de contributie, werken niet met lokmidde len of geschenken voor adspirant-leden hanteren een maximale contributie- vrije proefperiode van drie maanden voor nieuwe leden en werven niet bij el kaar. Om onduidelijke redenen wilden de bestuurders van Be Fair en Waddinx veen geen enkele ruchtbaarheid geven aan deze "gentlemen’s agreement”. Al le aanwezigen vonden het gezamenlijke overleg zinvol en constructief en acht ten continuering gewenst. De voorzitter van Waddinxveen nodigde bij die gele genheid de andere clubs alvast uit voor een tweede vergadering die ”nog vóór de zomer” bij Waddinxveen plaats zou vinden. Voor deze tweede vergadering is nog geen invitatie ontvangen en het is de vraag of we die nog kunnen verwach ten. Kennelijk prefereert men in sport park De Sniep deze vorm van communi catie”. WADDINXVEEN - Het in de afgelo pen vier weken gehouden zomerschaak- tournooi, dat werd georganiseerd door de Waddinxveense Schaakvereniging WSV, is gewonnen door W. van Oort. Hiermede mag hij zich de zomerkampi- oen van WSV noemen. Hij won dit vier ronden tellende tour- nooi door ongeslagen te blijven en 3 1/2 punt te scoren. In de laatste ronde speelde hij tegen F. Ritter, die een half puntje op hem achter stond. Ritter zou door winst op Van Oort kampioen zijn en zette de partij degelijk op maar kon toch geen winst forceren. Het werd re mise en dat was voor Van Oort voldoen de. Ook Ritter bleef in dit tournooi on geslagen hetgeen een goede prestaie is, ook gezien het programma dat hij af werkte. De jonge schaker Chris Roosendaal speelde ook een goed tournooi. Hij won drie maal. Voor een adspirantlid een prachtig resultaat. In totaal deden twintig schakers mee aan dit zomerschaaktournooi, een re cord aantal. Rekening houdende met concurrentie van de voetbalwestrijden op de tv en van het mooie weer is dit voor de organiserende sachaakclub WSV een reden om de traditie van het zomerschaak ook het volgend jaar voort te zetten. WADDINXVEEN - De Prof. Kohn- stammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan kreeg te maken met vier afgewezen kandidaten. Het ge slaagdenpercentage is 94 procent. Van alle cijfers werd 87,5 procent op D (hoog) niveau gehaald. De geslaagden zijn: Uit Waddinxveen: Diane Appel, Iris Ar nold, Silvia Bakker, Marjolien Berloth, Tim Daalhof, Kim den Draak, Robert Hageman, Stephanie Hartkoorn, Friso v.d. Heide, Rosalinde Hildebrand, Ka ren Hootsman, Maryann v.d. Hijden, Richard Janmaat, Frank Koopmans, Wendy v. Krimpen, Saskia Lanser, An- ja de Leeuw, Lex Minnes, Roelie Mole naar, Mischa Riem, Marlies v. Ringe- lenstein, Nico de Ruijg, Wendy Swart, Erik Valk, Saskia van Veen, John Voorthuis, Sylvia de Vries, Jürgen v. Wichen, Sandra v. Zeeland, Robin Zuidam, Angelique Zuidwijk. Uit Zevenhuizen: Johan Breedijk, Rem- ko Dirkzwager, Mariëtte Ensing, Jo- lande Hoevelaken, Lianne de Jong, Remco de Jong, Lisette Koppenaal, Dieuwke Meijer, Alice Scheffers, Ro nald Vis, Jan Willem Visser, Yvonne v.d. Wiel, Herman Zweere, Anneke Zwiers. Uit Boskoop: Victor Kruidenier, Mar cel Lindhout, Sylvia Randelia, Corina v. Veen, Esther Veenboer, Sabina v. Wijngaarden. f Uit Moerkapelle: Jeanette Boevé, Astrid Groenendijk, Mariëlle Koren, Monique Oudshoorn, Sonja de Vries. Uit Reeuwijk: Jacqueline v. Halewijn, Hellen Slappendel, Nico Vermulm. De Waddinxveense Ingrid van Rijen is geslaagd voor het examen verpleegkun dige in het kader van haar MBO-V op leiding. Aan de christelijke technische school voor jongens een meisjes Nieuwe Vaart in Gouda slaagden uit Waddinxveen voor het diploma motorvoertuigen techniek B-niveau: Marcel van Beek, Gerben van Driel; motorvoertuigen techniek C/B-niveau, extra 4e leerjaar: John Geldérblom, Marcel Huizer; bouwtechniek A/B-niveau: Rob v.d. Aart, Dick Eykelboom; comsumptie- technieken (koken), B-niveau: Ad de Heus; consumptietechnieken (alge meen) A/B-niveau: Rob van Dijk, Je roen de Jong, Arie-Jan Lam, Johan van Berkel; electrotechniek B-niveau: Ro nald Driesse, Johan Möhle, Henk-Jan Voskuilen; mechanische technieken B- niveau: John Degenhardt, Robbert Verkleij; mechanische technieken A/B- niveau: Jaco van Wijk. 3. Dan nu de beschuldigingen. We wil len ze graag één voor één behandelen. - "Er worden door WSE jeugdspelers weggehaald bij Waddinxveen. Met lede ogen heeft men Michiel en Martijn Sol naar WSE zien vertrekken" "Zowel Martijn als Michiel had het bij Waddinxveen niet meer naar de zin. Martijn heeft zich, als eerste, uit eigen beweging bij WSE gemeld. Zijn broer volgde hem enige tijd later. Beide jon gens zijn gevraagd - vóór de overschrij ving - naar de motieven om hun oude club te verlaten. Wanneer zij gegronde redenen aandragen is het niet aan ons om te zeggen: jullie mogen hier niet voetballen. Integendeel, we zijn dan na tuurlijk blij dat twee voetballers kiezen voor onze vereniging. Daaruit blijkt im mers dat we een goede naam hebben". balvereniging Waddinxveen geuite kritiek dat WSE zich niet zou houden aan de afspraken door jeugdspelers weg te halen bij Waddinxveen. Doordat de spoorbrug in Gouda niet openging was er sprake van een dik uur vertraging en moest de vaartocht in Al- phen aan den Rijn worden afgebroken in plaats van in Woubrugge. Bovendien ontstonden er rond de hefbruggen in Waddinxveen en Boskoop grote files, omdat een gezelschap genodigden mee naar boven gingen voor een mooi uit zicht en het maken van foto’s bij wijze van start van een creatieve wedstrijd. In feite heeft het tochtje met de salon boot natuurlijk wel aangetoond dat de Gouwe zowel voor de scheepvaart als voor het wegverkeer nogal wat belem meringen kent. Als de "Juliana” ver wachtingsvol van de zonet heropende Julianasluis naar de spoorbrug bij Gou da vaart, blijven de seinlichten hard nekkig op rood staan en mag de boot met de hoge gasten, niet verder van de spoorwegen. Hierdoor arriveert de boot pas tegen vijf uur (spitsuur) in Bos koop, waar het hoge gezelschap echt hoog wordt omdat de brug - tot verbijs tering en woede van de wachtende weeggebruikers - met daarop vele geno digden gedurende een kleine acht minu ten hooggeheven wordt. Gedeputeerde J.F.J. Jansen herhaalt even later de toe zegging aan het college van Boskoop dat de Boskoopse hefbrug 1989 een nieuw ijzeren wegdek krijgt en dat er dan tegelijkertijd geprobeerd zal wor den een extra voetpad aan de buiten kant van de brug te creëren. Door de vertraging bij de spoorbrug wordt de tocht niet, zoals gepland in Woubrugge, maar al in Alphen aan den Rijn beëindigd. Een pure tegenvaller voor de vele genodigden, waaronder een aantal burgemeesters, ambtenaren en andere vertegenwoordigers van scheepvaart, provincie en dergelijke. Vooral het feit dat de spoorbrug niet wilde "draaien” sprak tot veler verbeel ding. De mannen van schippersvereniging "Schuttevaer” lachen hierbij in hun vuistje want zij kennen als geen ander de problemen en spanningen bij de (spoor)bruggen over de Gouwe. Wie een paar minuten te laat is tijdens de spitsuren moet twee uur wachten op doorvaartmogelijkheden, en ook over dag, als de dienstregeling bij de spoor wegen uit de hand loopt - en dat komt nogal eens voor de laatste tijd - blijft de brug onverwachts ook gesloten. Zelfs voor hét hoge gezelschap maakten de Spoorwegen - en dat pleit voor de NS - geen uitzondering. Óf men wilde of niet, er moest gewacht worden. Ge wacht moest er ook worden door de weggebruikers, want de genodigden gingen zowel in Waddinxveen als in Boskoop met de brug omhoog. WADDINXVEEN - Een 26-jarige Waddinxvener, die met zijn Reeuwijk- se vriend een gewapende overval op een apotheek in de Goudse woonwijk Bloe- mendaal uitvoerde, heeft vijftien maan den cel met aftrek van voorarrest gekre gen. De Reeuwijker kreeg eenzelfde straf. Het vonnis van de rechtbankpresident was overigens drie maanden lager dan de eis van de officier van justitie. De twee hadden onder bedreiging van twee messen een 22-jarige apothekers-assis- tente gedwongen een hoeveelheid vali um, librium en codeïne af te geven. Vlak daarna werden ze door de Goudse gemeentepolitie in de kraag gegrepen. 28,0 km St. Annaparochie Harlingen Bol sward IJ 1st Stoten

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 11