GEMEENTE WADDINXVEEN WEGREUZEN MOETEN UIT Air Products wordt groter reparatie. K Stilte voor jong getrouwden in Waddinxveen Schade aan uw auto vereist deskundige WOONWIJKEN Karei van Soest bij uitreiking Anjerfonds Laatste avond koffiebar Boskoops boek POLITIENIEUWS WADDINXVEEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF SPREEKUREN LUNAPARK A VONDOPENSTELLING FXX'ASSCHEMAN FAJ WADDINXVEEN Diefstal Aanrijdingen WET VERONTREINIGING OPPERVLAKTEWA TEREN HO UWVERGUNNINGEN HINDERWET p. ZELF VERHUIZEN? LATEN VERHUIZEN? 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Tel. 01828-18708 GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 FOCWA, kenmerk voor vakwerk VriüK WOENSDAG2 JULI 1986 I 01820-16066 010-362244 T l da'sm $F0CWA interessant - het gaat tenslotte om een stuk katholiek onderwijs - toch is het een heerlijk boek om te lezen (hebben), want Van Veen heeft kans gezien de geschiedenis uit vaak dorre archiefstukken op boei ende wijze tot leven te brengen. Zeker voor wie in de Boskoopse geschiedenis is geïntersseerd, is dit boek een ’must’. Tijdens de aanbieding van zijn boek door de voorzitter van de Stichting Katholiek Mavo Onder wijs Boskoop, J.M. Janssen aan wethouder D.A’.M. van Ooi-Hout- man bedankte Van Veen iedereen voor het vertrouwen dat hij gekre gen had en benadrukte hij het in tergemeentelijk karakter van de huidige Don Bosco-mavo. Daarom was hij ook verheugd dat de wethouder van Waddinxveen, K.W.T. van Soest, ook bij de over handiging aanwezig was. Dat Van Veen gevoel heeft voor historische zaken bleek uit zijn slotopmerking waarbij hij zei: ”Ik weet zeker dat bij het 100-jarig bestaan van de school, dit aspect van het interge meentelijk gebeuren door de ge schiedschrijvers gememoreerd zal worden”. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie blijft optreden te gen bestuurders van vrachtwagens die hun wegreuzen binnen de bebouw de kom parkeren. Maandag werden om die reden twee vrachtwagenbe stuurders bekeurd. Zij hadden hun vrachtauto’s in strijd met de gemeen telijke parkeerexcessenverordening langs de Bosboom Toussaintsingel geplaatst. Tariefswijziging vergoeding signaallevering C.A.I. Bij raadsbesluit van 23 oktober 1985 is het tarief voor de vergoeding voor signaallevering van de Centrale Antenne InrichtingC.A'.I. met ingang van 1 juli 1986 vastgesteld op 13,05 per woning per maand. Het tarief is inclusief auteursrechten en b.t.w. De directie van het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, M. Kraaijestein: na afspraak. Spreekuur wethouder K.W.T. van Soest: gaat niet door. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat hij aan me vrouw Boesveld te Alphen aan den Rijn een vergunning heeft ver leend voor het houden van een zgn. lunapark. Dit lunapark zal plaatsvinden van woensdag z juli tot en met zaterdag 5 juli 1986 op het parkeerterrein bij het zwembad aan de Sniepweg. '^nneegemen... Fazantdreef 2 - 2743 DC Waddinxveen Natuurlijk kunnen we ook de gehele verhuizing voor u uitvoeren! bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar wens niet bekend te maken; een dergelijk verzoek dient afzonderlijk bij het bezwaarschrift te worden gevoegd. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. (Pennsylvania) en behoort met een jaaromzet van bijna 200 miljoen gulden tot een der grootste producenten van in dustriële gassen in Nederland. Interna tionaal is de omzet 1,83 miljard dollar en bedraagt de winst - na belastingen - 143,5 miljoen gulden. Op donderdag 26 juni werd nabij het KW-plein weer eens geen voorrang ver leend met als gevolg dat twee personen auto’s daarbij werden beschadigd. Per soonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Op vrijdag 27 juni om 13.30 uurvond op de Kanaaldijk nabij de Schielandweg een aanrijding plaats tussen een brom fietser en een fietser. De bromfietser reed richting Sniepweg en de fietser kwam hem op dezelfde fietsstrook tege moet. Beiden wilden elkaar ontwijken, doch weken naar dezelde kant uit. Op dinsdag 1 juli omstreeks 06.35 uur vond op de Henegouwerweg een aanrij ding plaats tussen een tractor en een personenauto. Een tractorbestuurder remde af om linksaf te kunnen slaan. De achteropkomende automobilist zag de tractor niet stilstaan.en reed er achter op. De auto moest worden afgesleept en zal aan een technisch onderzoek wor den onderworpen. Zowel de bestuurder als een inzittende van de auto werden naar het ziekenhuis vervoerd. Op maandag 30 juni vond omstreeks 16.45 uur op de Juliana van Stolber- glaan een eenzijdig ongeval plaats. Een Waddinxveense vrouw wilde naar links de Pr. Bernhardlaan oprijden. Bij een te snelle stuurbeweging naar rechts (zij veronderstelde dat zij werd ingehaald) kwam zij ten val. Zij raakte gewond en werd per ambulance naar het Bleuland- ziekenhuis overgebracht. WADDINXVEEN - Vrijdagavond is de laatste avond van de hervormde kof fiebar in De Schaapskooi aan de Nesse van dit seizoen. Er zal op deze avond geen programma verzorgd worden. Wel wordt eenieder die daar behoefte aan heeft uitgenodigd voor een kopje kof fie. De koffiebar is op vrijdag 29 augus tus weer open. WADDINXVEEN - Het valt van alle kanten te horen: trouwen in ons land is weer in. Er wordt weer vol op in het huwelijk getreden, waarbij een hang naar het verleden niet onderdrukt wordt, zodat he rijden in oude auto’s en koetsjes weer in zwang is geraakt. Bij een huwelijk horen ook de door de familie, vrienden en kennissen ’’aangepakte” woonhuizen. Wij kwamen te tegen aan de Willem de Zwijgerlaan en aan de Onderweg. Hier was sprake van teksten op deu ren en ramen, maar ook op de straat. Van de voorbijgangers werd de nodige stilte gevraagd omdat een jong echtpaar die rust aan het begin van een nieuwe episode in hun leven hard nodig zou hebben. (Foto’s: J Hak). voor het oprichten WADDINXVEEN/BOSKOOP - Waddinxveens onderwijswethou der K.W.Th. van Soest (VVD) was in Boskoop aanwezig bij de presen tatie van een gedenkboek over de 60-jarige rooms-kathoiieke Don Bosco-MAVO in het kwekersdorp. Het gaat hier om een typische streekschool, want ongeveer de helft van de ruim 300 leerlingen woont in Waddinxveen, tien pro cent in Reeuwijk. De schrijver van het gedenkboek ”De geschiedenis van de R.K. ULO/MAVO-school te Bos koop”. Kees van Veen heeft niet voorzien dat er zo verschrikkelijk veel tijd in het samenstellen van dit boekje zou gaan zitten. Vooral het zoeken naar materiaal gaf proble men. Daarentegen was Van Veen enthousiast toen sommige zaken die hij ’boven water had kunnen krijgen’ als stukjes van een leg- puzzle in elkaar pasten. ”Dat laat ste was het meest boeiende gedeel te van het werk”, vertelt Van Veen, die met dit boek een visite kaartje heeft afgegeven dat er niet om liegt. Ook al is het onderwerp voor niet iedereen in Boskoop even De uitbreiding van de vestiging Rozen burg zal een uitbreiding van de Wad dinxveense verkoopafdeling in het in middels uitgebreide kantoor aan de Noordkade tot gevolg hebben, terwijl in het Botlekgebied het aantal Air Pro- ducts-medewerkers zal uitbreiden van 30 naar 45. Het bedrijf wordt geleid door algemeen directeur drs. B.R. van Westreenen. Het Waddinxveense hoofdkantoor is voorzien van een fles- sevulbedrijf. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte voor het Anjer fonds Zuid-Holland, een onderdeel van het Prins Bernhardfonds, heeft 3.496,50 opgebracht. Tussen die twee mogelijkheden moét u vaak kiezen. De ene mogelijkheid kost veel tijd en moeite, de andere kost veel geld. Laat u eens informeren over andere mogelijkheden. Vraag vrijblijvend informatie Twee jeugdige inwoners van Waddinx veen en Zevenhuizen werden de afgelo pen week op heterdaad betrapt bij dief stal in supermarkts. Na verhoor door de politie werden zij heengezonden. In de nacht van donderdag 26 op vrijdag 27 juni werd vanaf de parkeerplaats aan de Peppelhorst een groen-metalickleu- rige Volkswagen Golf ontvreemd. In dezelfde nacht werd op dezelfde plaats een personenauto opengebroken door een zij ruitje van een portier in te slaan. Ontvreemd werden een Blau- punkt radiocassetterecorder, een zon nebril en 20 cassettebandjes. De afgelopen week werden totaal 8 fiet sen gestolen, waarvan liefst 4 bij het zwembad. Twee fietsen stonden niet op slot. Totaal 4 fietsen werden terugge vonden en 1 daarvan aan dfe eigenaar te ruggegeven. Op zondag 29 juni werd aangifte van diefstal in de toko van het zwembad gedaan. Ontvreemd werd ca. 50,-aan wisselgeld, losse pakjes sigaretten, en kele sloffen sigaretten en enkele sloffen shag. Een 65-jarige Waddinxveense vrouw werd zwaar gewond bij een ongeval, welke plaats vond op woensdag 25 juni omstreeks 18.20 uur op het fietspad van de Henegouwerweg. Nabij de afslag voor fietsers richting Kromme Esse kwam zij op haar fiets in aanraking met een naderende bromfietser, die de ver moedelijk plotseling afslaande vrouw niet meer kon ontwijken. Zij liep een hersenschudding, een gebroken pols en een behoorlijke beenwond op en werd per ambulance naar het ziekenhuis ver voerd. De bromfietser raakte licht gwe- onnd. WADDINXVEEN - Industriële gassenproducent Air Products Neder land BV, waarvan het hoofdkantoor aan de Noordkade in Waddinxveen staat, gaat in de komende twee jaar in totaal meer dan 225 miljoen gulden investeren in het uitbreiden van de produktiefaciliteiten in Rozenburg en in het Botlekgebied. Bekendmaking ontwerp-beschikking Van 3 juli tot en met 16 juli 1986 ligt voor een ieder ter inzage de door het college van dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoog heemraadschap van Rijnland opgestelde ontwerp-beschikking - met bijlagen - voor een vergunning krachtens de Wet verontreiniging op pervlaktewateren, voor de gemeente Waddinxveen tot het tijdelijk lozen in de Gouwe van afvalwater, afkomstig van de aan de gemeen telijke riolering aangesloten bebouwing ten oosten van de Gouwe. De ontwerp-beschikking ligt ter inzage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur (tijdens de genoemde periode). Buiten genoemde uren dient u een afspraak te maken (tel. 01828-14433). De ontwerp-beschikking ligt tevens ter inzage in het informatiecen trum van het Stadhuis te Leiden, buro Voorlichting, Stadhuisplein 1 aldaar, gedurende de kantooruren van 8.30 tot 16.45 uur en tevens elke donderdagavond van 17.30 tot 21.00 uur. De daarvoor in Waddinxveen uitge werkte plannen, die inspelen op een groeiende markt, een aantrekkende economie en een goede concurrentiepo sitie, voorzien in de bouw van een niéu we auto-'fhermal reactor waarmee koolmonoxide en waterstof zal worden geproduceerd, een fabriek voor de pro- duktie van vloeibare waterstof, een nieuwe luchtscheidingsfabriek en een geavanceerde warmte-krachtcentraie De warmtekrachtcentrale zal als eerste van de vier investeringsprojecten in sep tember gereed komen. Het laatste pro ject zal in de loop van 1988 voltooid zijn. Air Products, dat ook nog een vestiging in Terneuzen heeft, is een dochter van het amerikaanse bedrijf Air Product sand Chemicals Inc. in Allentown Het register van verleende bouwvergunningen ligt op werkdagen van 08.30-12.00 uur ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afde ling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen op werkdagen van 08.30- 12.30 uur eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Za ken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan Smit’s Verlichtingsindustrie, Mercuriusweg 1 alhier, voor het oprichten van een opslagloods aan de Mercuriusweg 1 alhier; - aan de heer D.W.M. Blom, Piet Heinstraat 15 alhier, voor het vergroten van een berging; - aan de heer M. J. Groeneveld, Peppelhorst 77 alhier, voor het op richten van twee woningen met garages aan het Herbarenerf al hier; - aan de heer J. Quik, Brugweg 115 alhier, voor het oprichten van een garage annex berging, alsmede van een erfscheiding; - aan de heer G.J.A.M. Peek, Boekweitakker 35 alhier, voor het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak van het woonhuis Boekweitakker 35; - aan de heer C.M.T. Trommelen, Berkengaarde 22 alhier, voor het plaatsen van twee dakramen in het achtergeveldakvlak en een dakraam in het voorgeveldakvlak van het woonhuis Berkengaar de 22; - aan mevrouw M.C. Vermeij-Boogaards, Zuidkade 95 alhier, voor het vergroten van een woonhuis; - aan de heer F. Pronk, leplaan 67 alhier, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak van het perceel leplaan 67; - aan de heer L.B. Uiterwijk, Noordeinde 62 alhier, voor het op richten van een hobbykas; - aan de heer J.P. de Lange, Dotterweide 60 alhier, voor het op richten van twee woningen met twee garages aan het Herbare nerf; Aanvraag Hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag inge volge de Hinderwet is ingekomen van Glasindustrie J. van Dijken BV.Zuidkade 54 alhier, voor een nieuwede gehele inrichting onr vattende Hinderwetvergunning voor een inrichting bestemd voor het verwerken, smeden en slijpen van glas. Aangezien er op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan om over de aanvraag adviezen uit te brengen of er tegen bezwaren in te dienen, is de door ons opgestelde ontwerp-beschik king tegelijkertijd met de aanvraag ter inzage gelegd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 28 voorschrif ten ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder bui ten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en alle terzake zijnde stuk ken liggen van 3 juli 1986 tot en met 3 augustus 1986 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die geen ge legenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan des gewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, ge durende maximaal drie uren, in te zien. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke ensociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Tot en met 16 juli 1986 kunnen gemotiveerde bezwaarschriften wor den ingediend bij het college van dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheemraadschap van Rijnland, postbus 156, 2300 AD Lei den. Bezwaarschriften kunnen worden ingebracht door de aanvra gers; dfcgenen die het afgeven van de gevraagde beschikking reeds bij de terinzagelegging van de^anvraag bezwaren hebben ingediend en een ieder die aantoont dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is ge weest bezwaren in te dienen tijdens de terinzagelegging van de aan vraag. Degene die een persoonlijke gege’ - aan de heer R.I. Smit, Vijverlaan 28 alhier, van een woonhuis aan de Limaweg 11; - aan de heer JJLabage, de Akker 29 alhier, voor het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak van de woning de Akker 29; - aan de heer G. Smit, Henegouwerweg 100 alhier, voor het gedeel telijk veranderen van een woonhuis; - aan Bouwbedrijf Frans Vink en Zn. B.V., Kerklaan 11 te Moord recht, voor het oprichten van drie woningen aan de Zuidkade al hier. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3