Ook dit jaar weer spoorzoekerscampagne ’ERGENS MEER WETEN WE NIET’ opgepakt voor naaktloperij’ ’Hallo, ma? Ik zit nu op Rhodos’ ’Sorry dat ik nu pas bel, maar ik was TEIJiiFOOWUMIV^ alle toegangsnummers bij de hand Radioverslaggever Harry Spoorzoeker En? Heeft u al gebeld? IN SPANJE, M W Wereldomroep ‘Sé' I M ©0® IhR V© ,N' P HÉ V - III» «Mg WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 Hf Als u met het vliegtuig reist, wordt bij - - Op dit speciale telefoonnummerpasje staan namelijk de toegangsnummers naar Nederland vanuit alle Europese landen. Het kaartje heeft het formaat van een bankpasje, zodat het gemakke lijk bij de bankbescheiden kan worden opgeborgen. Alle toegangsnummers op één handig kaartje altijd bij de hand. De telefoonnummerpasjes zijn op di verse plaatsen verkrijgbaar: Bij alle ANWB-kantoren; Bij de Grenskantoren G.W.K. (Grens wisselkantoren); In de Internationale treinen door Wagon Lits; Aan boord van de vliegtuigen van Martinair en Transavia; Bij de grote grensovergangen; In Spaanse telefoonkantoren en tele- fooncabines aan de kust van de Middel landse Zee. Staat u in een telefooncel ergens in Europa en weet u het toegangsnummer naar Nederland niet! Had u nu toch maar dat handige telefoonnummerpasje van de spoorzoekerscampagne meegenomen Daarnaast worden in de weekenden de telefoonnummerpasjes aan de grens- - nieuws en actualiteiten - sport (o.a. Tour de France) - europees weeroverzicht ANWB aiarmoproepen - overzicht uit de dagbladen. Deze programma’s zijn afgestemd op de luisteraars in Europa met o.m.: Vergeet het telefoonnummerpasje niet! Het maakt het bellen met Nederland wel zo gemakkelijk Het moderne Europese telefoonnet maakt het mogelijk van nagenoeg elke plek automatisch met nederland te bel len. Het is voor de vakantiegangers een De spoorzoekerscampagne wordt op alle mogelyke manieren onder de aandacht van de vakantiegangers gebracht. Via affiches, bagagelabels en mededelingen via Radio Nederland Wereldomroep. Of u wilt of niet: u zult even met uw familie of kennissen bellen Alle campings in Spanje, Zwitserland. Italië, Frankrijk, Portugal, Oostenrijk. Duitsland, België en Luxemburg krij gen dit jaar affiches toegestuurd Op de ene staat ’Bel even naai huis om te ver U ligt op het strand van Rhodos met een rum-cola en vraagt zich af Zou oma al uit het ziekenhuis zijn Vergeet de buur vrouw mijn planten niet? Laat mijn bou vier Joris nog iets heel van die kennel? Of: Zouden ze eigenlijk wel weten waar ik zit? Allemaal vragen die met een simpel bel letje naar Nederland te beantwoorden zijn. Elk jaar zijn er ongeveer een mil- tellen waar ie zit' en op de andere het uitzendschema van Radio Nederland W ereldomroep. Deze poster attendeert tevens op de oproepen van de ANWB Alarmcentrale via de uitzendingen van E uropa Nieuwslijn In de meest? geval len zullen de posters bij de receptie of in de campingwinkels hangen In de campagne wordt op alle mogelijke manieren geattendeerd op de bood schap 'Maak van thuisblijvers geen spoorzoekers' H et gaat dan ook om een belangrijke boodschap. Vergeet niet uw familie en kennissen op de hoogte te stellen waar u in het buitenland verblijft. joen Nederlandse vakantiegangers die niets van zich laten horen zodra ze hun vakantiebestemming hebben bereikt. En ouders en kennissen in Nederland maar raden waar ze zitten of liggen Het moderne internationale telefoon verkeer maakt het immers mogelijk vanuit elk Europees land automatisch met Nederland te bellen. Dat hoeven geen lange gesprekken te zijn. Gewoon even laten weten waar je zit: Dan zijn de thuisblijvers in Nederland weer gerust en weetje hoe het met de hond is. het inchecken een bagagelabel aan de koffers bevestigd. De vliegtuigmaat schappijen Martinair en Transavia zul len dit jaar wederom labels aan de bagage bevestigen waarop de Spoor- zoekersboodschap wordt uitgelegd. Zo doende vergeet u niet, als u uw intrek neemt in het hotel of pension, even snel te bellen met Nederland Om te zeggen dat u goed bent aangekomen en waar u bent. Maak van thuisblijvers geen spoorzoe kers. Als u straks naar het buitenland met vakantie gaat, bel dan af en toe eens naar huis om te vertellen dat alles goed met u is. Een kleine moeite om de thuis blijvers niet in het ongewisse te laten. Naast onbezorgd vakantievieren is er ook zoiets als bezorgheid voor achter blijvers in Nederland. PTT Telecommunicatie, de Alarmcen trale van de ANWB en Radio Neder land Wereldomroep komen ook ditjaar weer met de campagne ’Maak van thuis blijvers geen spoorzoekers’. De titel zegt het al: Laat de achterblij vende familie en vrienden niet raden naar uw vakantiebestemming. Door een belletje met Nederland maakt men aan deze onzekerheid een einde. In Griekenland werd vorige zomer een jongeman opgepakt wegens naaktlope rij. Nadat hij naakt had gezwommen, bleken bij terugkomst op het strand al zijn spullen, inclusief paspoort; gestolen te zijn. Poedelnaakt wandelde hij naar het eerstvolgende dorp waar hij prompt werd opgepakt. Pas na enige dagen cel was hij weer vrij man. Door die affaire kwam hij een week later thuis. In de tus sentijd was zijn familie in Nederland radeloos, omdat men niet wist waar de goeie jongen uithing. Als hij even de moeite had genomen om het thuisfront te laten weten in welke penibele situati e hij was beland, dan hadden zij in ieder geval niet ongerust hoeven zijn. Hoewel Er kunnen tijdens de vakantie allerlei on verwachte dingen gebeuren. U mist uw vliegtuig of uw trein. D wordt ernstig ziek of u raakt gewond Het is mogeljjk dat u daardoor later dan verwacht thuis komt. Reden temeer om even een telefoontje te plegen met het moederland. Anders staan ze maar te wachten op Schiphol overgangen uitgedeeld door een presen- tatieteam. Deze in blauw blazerpak ge- huldejongedames zullen dit doen bij de grensovergangen Breda, Maastricht, Venlo, Heerlen, Arnhem en het NS- station Den Bosch van de autoslaap- treinen. Het pasje zit verpakt in een envelop waarop het uitzendschema van Radio Nederland Wereldomroep is af gedrukt. Dat vergemakkelijkt het zoe ken op de korte golf. De kinderen krij gen een spoorzoeker-sticker en een bad tas met slogan uitgereikt. De jongedames van het presentatie- team staan bij de grehsdoorlaatposten samen met de Douane en Marechaus see in de weekenden van: 20/21 juni, 27/ 28 juni, 4/5 juli, 11/12 juli en 18/19 juli 1986. De telefoonnummerpasjes liggen ook bij de kassa’s van enkele benzinesta tions aan de grensroutes. r— Doel Doel van de campagne is om het aantal oproepen van de Alarmcentrale van de ANWB aanmerkelijk te verminderen. Radio Nederland Wereldomroep zendt in de zomermaanden om 09.00 uur ’s- ochtends, 15.30 uur’s-middags en 18.30 uur ’s-avonds ongeveer een kwartier ANWB Alarmomroepen uit. Dat is te lang en onplezierig om naar te luisteren. Als iedere Nederlandse vakantieganger laat weten waar hij is, dan kan het aantal oproepen drastisch teruglopen. In de kleine moeite even met Nederland te bellen als men op het vakantie-adres is gearriveerd. En vooi het geld hoeft men het ook niette laten Op deze manier kan men veel narigheid voorkomen en ongerustheid bij het thuisfront weg nemen. Het is zelfs aan te bevelen om tijdens de vakantieperiode regelmatig telefonisch contact te onderhouden met de mensen thuis. Dit geldt vooral voor degenen die niet op één plaats blijven, maar rondtrekken. Postbus 222 1200 JG Hilversum, taiefoon 035-16’ 51 Plak ceze sticker op uw radio. Zomerperiode wordt bij de Alarmcen trale ANWB dag en nacht gewerkt om de oproepen snel en accuraat te behan delen. Natuurlijk niet met tegenzin, want daar is men voor. Maar wat niet hoeft, hoeft niet! Daarom doen de drie betrokken organi saties jaarlijks een dringend beroep op alle vakantiegangers geef even een belle tje. Dat voorkomt een hoop narigheid en in plaats van die oproepen kan Radio Nederland Wereldomroep andere, leukere, berichten doorgeven. Dat het regent in Nederland bijvoorbeeld De campagne Maak van thuisblijvers geen spoorzoekers’ is een gezamenlijk initiatief van PTT Telecommunicatie, de Alarmcentrale van de ANWB en Radio Nederland Wereldomroep. De campagne roept Nederlandse vakantiegangers op contact met de thuisblijvers in Neder land op te nemen en de snelste manier is telefoneren. Zodat uw familie en vrienden weten waar u zit Ook in 1986 wordt de spoorzoekersactie op uitgebreide schaal voortgezet. Noodoproepen PTT Telecommunicatie werkt in de campagne nauw samen met de ANWB Alarmcentrale en Radio Nederland Wereldomroep. De ANWB is bij de campagne betrok ken vanwege de Alarmcentrale. De Alarmcentrale krijgt elkjaar duizenden noodoproepen te verwerken van thuis blijvers. Zij zoeken om wat voor reden dan ook contact met hun naasten in het buitenland. Die oproepen worden door Radio Nederland Wereldomroep wereld wijd drie keer per dag uitgezonden. Dit verklaart meteen waarom Radio Neder land Wereldomroep bij de actie is be trokken. Jaarlijks komen veel gevallen van op sporing binnen. De N ederlandse consu laten en ambassades vormen in het bui tenland hét aanspreekpunt voor in moeilijkheden geraakte vakantie gangers. Ook zij zijn vaak het beginpunt van de zoekactie naar vakantiegangers in den vreemde. PTT Telecommunicatie tenslotte zorgt, samen met al haar buitenlandse colle ga’s, voor de telefoonverbindingen. Zonder die verbindingen is snelle com municatie uiteraard onmogelijk. De kans bestaat dat u als vakantieganger in den vreemde opeens een microfoon onder de neus geduwd krijgt. Radio Nederland Wereldomroep stuurt deze zomer namelijk een verslaggever, Harry Spoorzoeker, naar buitenlandse cam pings om Nederlandse vakantiegangers te interviewen. Deze vakantievierders kunnen dan hun vakantiebelevenissen vertellen en een plaatje aanvragen. De kans is groot dat dooreen dergelijke aanpak meerNeder- landers naar de zender zullen luisteren. Radio Nederland Wereldomroep zendt drie maal perdagEuropaNieuwslijn uit. Daarin worden de oproepen van de ANWB Alarmcentrale uitgezonden. In de maanden juli en augustus worden aan het einde van elke uitzending muzi kale radioboodschappen uitgezonden die vakantiegangers herinneren aan de campagne Maak van thuisblijvers geen spoorzoekers' <0 0) ff L-, 4 1 S 4 I IAAT EENS WAT VAN JE HOREN’ WK* ,'OÏ U«- MG w. :W4? 4<- ■'- km 2006 km e &e WereSdwijrssp op Se Xwte

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 9