Politie zoekt Gemeente werkt aan getuigen van autodiefstal Restauratie vordert 30 km in Zuidplas Hier niet harder in wijk Zuidplas i Waddinxveense Uitstekend ’85 Rehorst BV De Wit BV Kirkos BV Jonge atleten weg bij Antilope voor Volksbank P.F.J. v. Schie vice-voorzitter Midden-Holland Subsidie van provincie voor bedrijfshal van starters jeugdatleten op erepodium VERENIGING KABELKRANTUITGEVERS POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Vuurwapen Bromfiets mét Nietgekeurde auto’s Snelheidscontrole Procedure Aanrijdingen Diefstal Deel III pers l 0 a •I ,di T r ]L Op dinsdag 1 juli werd van 11.00 tot 12.00 uur op de Beethovenlaan snel heidscontrole gehouden. Van de 196 passanten reden 15 bestuurders te snel en werden bekeurd. Op maandag 7 juli werd bij onderzoek in een woning in Waddinxveen een pis tool en een houder met patronen aange troffen. Een 32-jarige Waddinxvener bleek eigenaar van het vuurwapen (een omgebouwd alarmpistool) te zijn. Bij de komst van de politie trachtte een 30- jarige in Boskoop wonende broer het de politie moeilijk te maken door het wa pen in de tuin te verbergen. Het wapen werd echter gevonden en in inbeslagge- nomen. Tegen beide mannen is proces verbaal opgemaakt terzake overtreding van de vuurwapenwet. Een Waddinxveense bromfietser werd bekeurd, daar hij een met zijn bromfiets een daaraan gekoppelde aanhangwagen met surfplank meevoerde. Het is verbo den achter een bromfiets een aanhang wagen te koppelen. WADDINXVEEN/GOUDA - De Wit Waddinxveen BV, Waddinxveen, oe fent ook het gas- en waterfittersbedrijf uit, terwijl het zaakadres Zuidkade 116 in Waddinxveen is geworden, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland is opgenomen dat bouw en aannemingsmaatschappij P. Rehorst BV, Waddinxveen, een nevenvestiging heeft aan de Markarkant 1206/12 in Al- mere met als handelsnaam Rehorst Bouw Almere. Doel van deze neven vestiging is het verwerven en begeleiden van bouwopdrachten in de burgerlijke en utiliteitsbouw. De afgelopen week werden 4 autobezit ters bekeurd, daar hun voertuigen niet waren gekeurd (APK-keuring). De auto’s waren niet voorzien van een keu ringsbewijs en sticker. WADDINXVEEN - Kirkos BV, Wad dinxveen, heeft de filialen in Den Haag opgeheven. Het betreft hier aan de Vaillantlaan IJssalon-Snackbar Angéli- que en aan de Rijswijkseweg Snackbar ’t Kruispunt. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid-, den-Holland. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Met ingang van deze maand zijn enkele jeugd-atleten van de Wad dinxveense sportclub Antilope overgeschreven naar AV 47 in Bos koop. Het gaat hier om jonge, ac tieve atleten die veel aan wedstrij den meedoen en daarin ook goed presteren. De jongens zijn: Jurjan de Vries, Raymond van de Bas, Martin Groot en Jeroen Schildt. De reden van overschrijving is dat Antilope puur recreatie-gericht bezig is. De jongens ambiëren echter een meer gerichte wedstrijdtraining. AV 47 kan, met een volwaardig trainerste am, hier een antwoord op geven. WADDINXVEEN - De Centrale Volks Bank (CVB) - in Waddinxveen vertegenwoordigd door M.N. Vink aan de Overtoom - heeft een uitstekend 1985 gehad, zo blijkt uit het jaarverslag van deze spaarbank met 209 medewerk ers in vaste dienst, 451 agentschappen, 129 bijkantoren en 34 dagkantoren. Het balanstotaal van de Centrale Volks bank groeide van 1,7 miljard tot 2,1 mil jard gulden. De netto-winst ging met 24 procent omhoog van 31,4 miljoen naar 39,1 miljoen gulden. Deze winst wordt zoals bij spaarbanken gebruikelijk ge heel aan de reserves toegevoegd. De directie van de CVB en van de Alge mene spaarbank voor Nederland zijn van mèning dat, gegeven het verschil in marktbenadering het niet raadzaam zou zijn, de bestaande economische een heid tussen de beide spaarbanken al op 1 januari 1987 te laten uitmonden in een volledige fusie zoals eerder de bedoe ling was. In de nu ontstane verlengde tussenfase wordt overwogen via een houdster- maatschappijconstructie de samenwer king verder te intensiveren. De Hol landse Kóopmansbank, waarmee ook wordt samengewerkt, zal daarbij zoveel mogelijk worden betrokken. WADDINXVEEN - Enkele uren voor vertrek in verband met vakantie bemerkte een Waddinxvener, dat zijn personenauto, een zilvergrijze Ford Taunus met zwart dak was ontvreemd. Deze diefstal vond plaats in de nacht van vrijdag 4 op zaterdag 5 juli (mogelijk omstreeks 02.30 uur). De auto stond geparkeerd nabij de hoek Groenezoom-Papaverveld. Nog dezelfde ochtend werd deze auto aangetroffen op het Nicolaaserf (in aan bouw zijnde straat in Zuidplaswijk). De auto was ontdaan van binnenbekleding, stuur en instrumentenpaneel. Getui gen, die hebben gezien dat met deze auto werd gereden, dan wel personen zich hierbij hebben zien ophouden nabij het Nicolaaserf, worden verzocht con tact met de politie op te nemen, tel. 13000/13688. De informatie zal vertrou welijk worden behandeld. andere kabelkrantuitgevers. Laatstgenoemde categorie leden zal een kabelkrant moeten uitgeven die tenminste vijf dagen per week ver schijnt en zal zich voorts moeten conformeren aan de doelstellingen van de vereniging, die als volgt lui den: De bevordering van het opti maal funktioneren van kabelkranten en het verder ontwikkelen van een daarvoor gunstig voorwaardenbeleid in Nederland. Informatieuitwisseling omtrent ontwikkeling van het me dium en het scheppen van een geza- WADDINXVEEN - Ook in de nieuwe periode fungeert de Waddinxveense CDA-wethouder P.F.J. vanSchie alsvi ce-voorzitter en met de portefeuille economische zaken en ruimtelijke orde ning in het intergemeentelijk samen werkingsorgaan Midden-Holland. Voorzitter hiervan blijft Moordrechts burgemeester R.J.G. Bandell. Zonder discussie en bij acclamatie wer den de voorzitter en de overige leden van het dagelijks bestuur aangewezen. Inmiddels is ook een portefeuilleverde ling overeengekomen. Deze ziet er als volgt uit: R.J.G. Bandell (voorzitter/algemeen bestuurlijke zaken en financiën), P.F.J. van Schie (vice-voorzitter/economische zaken en ruimtelijk ordening), W.C. Hommels (milieu-aangelegenheden en ouderenbeleid), J. van Nieuwkoop- Guldemond (onderwijs en welzijn (excl. ouderenbeleid) en W. Pols-van der Spruit (gezondheidszorg (excl. ou- derbeleid). Vastgesteld werd door Midden-Holland een bezwaarschrift naar aanleiding van de ontwerp-streekplannen Zuid-Hol- land Oost,en West. Het bezwaarschrift kon worden onderbpuwd met de resul taten van een onderzoek van het bureau Regioplan, waartoe het algemeen be stuur in de vorige vergadering 15.000,- uitgetrokken had. WADDINXVEEN - De restauratie van de 150 jaar oude Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade in Waddinxveen vordert gestaag. Het aannemingsbedrijf Wouden berg BV uit Ameide is binnen nu bezig aan het ingrijpend opknappen van het ge welf en de ramen. Het Godshuis moet voor het einde van dit jaar gerestaureerd zijn. Met de werkzaamheden werd eind vorig jaar begonnen. (Foto: J. Hak). Al een poosje geleden werd in het ge meentehuis besloten om in een deel van de wijk Zuidplas een 30 km/uur- zóne in te stellen op het moment dat de Dreef en de Zuidplaslaan zijn aan gesloten op de Beijerincklaan. Op dat moment zal het doorgaande verkeer geen gebruik meer kunnen maken van de IJsermanweg en zal het dan gereed zijnde gedeelte van de wijk toegankelijk zijn via vijf toegangen. Naar verwachting zal dat eind dit jaar het geval zijn. Bij de inrichting van de wijk Zuidplas is met de instelling van een 30 km/ uur-regeling al rekening gehouden. De wijk voldoet daardoor nu al aan de eisen die de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat bij besluit van 14 december 1983 voor de invoering van een 30 km/uur-maatregel stelde. Die eisen komen er onder andere op neer dat- het door asverschuivingen en andere snelheidsremmende maat regelen eigenlijk vanzelfsprekend is dat ter plaatse al niet harder wordt gereden dan 30 km/uur. Ook mag het doorgaande verkeer geen gebruik ma ken van de 30 km/uur-straten. Bij de inrichting van de wijk Zuidplas is ermee rekening gehouden dat in verschillende woongebieden alleen verkeer komt dat daar ook zijn be stemming heeft; het is niet mogelijk om van het ene woongebied in het andere te komen via een derde woon gebied waar men eigenlijk niet be hoeft te zijn. Tijdelijk maakt verkeer uit de omgeving Graanakker nog ge bruik van de Gerstakker om de wijk te verlaten. Op dit moment wordt onderzocht hoe dit verkeer over een goede wegverbinding via de Zuidplas laan de wijk kan verlaten. Besluitvor ming daarover zal op korte termijn plaatsvinden. Voor de invoering van een 30 km/ uur-zóne geldt een bijzondere proce dure die afwijkt van de procedures die voor andere verkeersmaatregelen WOENSDAG 9 JULI 1986 WADDINXVEEN - Met een 'heel ple zierig” ontving burgemeester C.M. van der Linden in de vorige week woensdag avond vergaderende gemeenteraad het besluit dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de gemeente Waddinx veen een subsidie van 159.340,- heb ben toegekend. Deze subsidie, uit het fonds voor het voorwaardenscheppend beleid, is toe gekend voor de eerste bedrijfshal van het Waddinxveense Ondernemers Cen trum. Vanuit dit centrum zal Job Creati on BV haar werkzaamheden verrich ten. Deze activiteiten betreffen o.a. het starten en begeleiden van nieuwe on dernemingen. Voor het realiseren van het gehele Job Creation Project is een tweede bedrijfs hal noodzakelijk. Voor deze bedrijfshal heeft de provincie, ten laste van hetzelf de fonds, een garantie verstrekt, even eens ten bedrage van 159.340,-. De ga rantie geldt voor maximaal 3 jaar. Beide bedrijfshallen zullen gebouwd worden op het bedrijfsterrein Coene- coop. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Als een hoofdklassevereniging als AV-Nij- megen op haar prachtige kunststofac- commodatie een wedstrijd organiseert, heeft dat zuigkracht voor vele vereni gingen in het land. Zo ook voor de twee Waddinxveense A-pupillen van het Boskoopse AV 47: Mare Brand en Je roen Schildt. Jeroen draaide z'n eerste wedstrijd voor AV 47, hij is per 1 juli overgeschreven van Antilope. Het waren zaterdag in Nijmegen bijna ideale omstandigheden voor de atleten. Dit was dan ook goed merkbaar aan de resultaten. Mare Brand verbeterde op de sprint en op de kogel z'n persoonlijk record. Hij kon op de meerkamp met maar liefst 1306 punten de tweede plaats in ontvangst nemen. Op de 1000 meter, altijd weer een spannende race, bezette hij de vierde plaats met een pri ma tijd van 3.26.8 min. Echter of het nog niet genoeg was, kon tot ieders verrassing bij de meerkamp Jeroen Schildt met 1455 punten de eer ste plaats bezetten. Dit prachtige resul taat had hij voornamelijk te danken aan zijn enorme snelle 60-meter sprint. Met een tijd van 8,1 sec. kan hij zich direct rekenen tot de snelsten van Nederland. Ook op de 1000 meter liep Jeroen weer uitstekend. Met eqn tijd van 3.09.5 min. - die iets beneden zijn niveau ligt, kon hij o,pk op dit onderdeel met een formi dabele voorsprong de eerste plaats be zetten. En passant .verbeterde Jeroen deze middag ook nog even z’n persoon lijke record hoogspringen met 5 centi meter. Deze dag is het motto zeker op gegaan: Sterke wedstrijden geven hoge prestaties. gelden. Omdat deze prodecure wat meer tijd in beslag kan nemen, heb ben B. en W. gemeend daarmee nu al te moeten starten om zeker te zijn dat, als de Dreef zal zijn aangesloten op de Beijerincklaan, dan ook daad werkelijk de 30 km/uur-zóne in de wijk Zuidplas kan worden ingevoerd. Het zou vervelend zijn en van slecht beleid getuigen als dan nog gestart zou moeten worden met de formele juridische-administratieve procedure. Die procedure bestaat hieruit dat het Op zondag 6 juli omstreeks 20.00 uur raakte een 82-jarige uit Gouda afkom stige man gewond bij een eenzijdig on geval. De man was samen met zijn echt genote een inrit nabij de Gouwe ingere den om te gaan vissen. De vrouw bleef in de auto zitten, waarna de man zijn visspullen uit de auto wilde pakken. Op datzelfde moment rolde zijn auto ach teruit, waarbij de man ten val kwam en door zijn eigen auto werd overreden (de inrit liep enigszins omhoog). Omstan ders verleenden eerste hulp en hielpen de man onder de auto weg. Hij liep een gebroken enkel en verwondingen aan zijn gezicht en een hand op. Hij werd per ambulance naar het Bleulandzie- kenhuis overgebracht. Op maandag 7 juli om 13.00 uur vond een aanrijding plaats op de hoek Nic. Beetslaan-Bosboom Toussaintsingel waarbij een personenauto en een brom fietser waren betrokken. Lichte mate riele schade was het gevolg. De inzitten de van de personenauto raakte gewond aan zijn hand. In de vroege ochtend van woensdag 2 juli trachtten twee mannen vanaf de Wingerd een trailer met speedboot weg te nemen. Juist toen zij aanstalten maakten de trailer achter ”hun” auto te koppelen wist een attente getuige dank zij snel ingrijpen en het meteen laten af koppelen van de trailer door de daders dat te voorkomen. De hierbij gebruikte personenauto van het merk Audi bleek op 30 juni in Amsterdam te zijn gesto len. Op vrijdag 4 juli om 3.50 uur werd uit een in de Willem de Rijkelaan gepar keerd staande personenauto 2 dozen met kleding (truien, spencers, over hemden, etc.) ontvreemd. De waarde van de gestolen goederen bedraagt ca. 3.000,-. Op donderdag 3 of vrijdag 4 juli werd ingebroken bij de optiek aan de Zuidka de. Via braak wist men via de achterzij de het pand binnen te komen. Ont vreemd werden ca. 100 zonnebrillen als mede een videorecorder, merk Philips V2000. In dezelfde nacht werd uit een nabij het Klaverveld geparkeerd staande auto ca. 20 liter benzine geheveld. In de nacht van vrijdag 4 op zaterdag 5 juli werden uit een achtertuin aan de Vondellaan (benedenflatwoning) twee klap-tuinstoelen, wit plastic,' verstel baar en hoog model, ontvreemd. De waarde is ca. 220,-. De afgelopen week werd 8 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Bij het zwembad werden 4 fietsen weggeno men. Totaal 3 werden teruggevonden. Tijdens het afgelopen weekend werd uit een nabij de Peter Zuidlaan geparkeerd staande auto een autoradiocassettere- corder en een zonnebril ontvreemd. Op de Kerkweg-West werd eveneens een autoradio uit een auto ontvreemd. Hier werd een ruitje van de auto inge slagen. Totaal 3 autobezitters zijn bekeurd, daar een geldig deel III op hun auto’s ontbrak. Op het Noordeinde werd een auto met omgebogen kentekenplaten aangetroffen. De eigenaar verklaarde op deze wijze de belasting te hebben willen ontduiken. WADDINXVEEN/BARNEVELD - De uitgever van de Kabelkrant Wad dinxveen, Veta BV, heeft zich aan gesloten bij andere kabelkrantuitge vers in Nederland. De uitgevers van deze kabelkranten hebben namelijk besloten een vereniging op te rich ten, waarbij zich kabelkrantuitgevers zullen aansluiten die lid zijn van de verenigingen De Nederlandse Dag bladpers (NDP) en de Nederlandse Nieuwsbladpers (NNP) en de daar voor naar de mening van de leden vergadering in aanmerking komende Dit zijn de in de vakken D, E, H en J verdeelde woonwijk Zuidplas waar de 30 km-per-uur-regeling zal gaan gelden. De betreffende weggedeelten zijn donker aangegeven. De vijf zwarte punten geven aan waar poortconstructies zullen worden gemaakt en de betreffende 30-km-borden zullen worden geplaatst. besluit tot instelling van de 30 km/ uur-zóne, na publikatie in de gemeen- terubriek in het Weekblad voor Wad dinxveen met ingang van 20 maart 1986 eerst 30 dagen ter inzage ligt op het gemeentehuis. Indien er bin nen die periode geen beroepschriften worden ingediend bij de Kroon kan de 30 km/uur-zóne zonder proble men worden ingesteld. Komen er wel beroepschriften dan moet met de instelling van de 30 km/ uur-zóne worden gewacht.tot na de beslissing van de Kroon. “Wij hopen - met u denken wij - dat eind dit jaar de 30 km/uur-zóne in de wijk Zuid plas een feit zal zijn,” aldus B. en W. die hopen de Zuidplasbewoners voldoende te hebben geinformeerd. Voor meer informatie menen zij hen te mogen verwijzen naar het Week blad voor Waddinxveen. WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders hoopt dat eind dit jaar de 30 km-zone in de woonwijk Zuidplas een feit kan zijn. Burgemeester C.M. van der Linden en gemeente secretaris J. Meuleman hebben dit onlangs in een brief aan de bewoners van deze nieuwe wijk geschreven. De Oostpolderwijk (Zuidkade 1) was het eerste woongebied waar een maximum-snelheid van 30 kilometer per uur is gaan gelden. menlijk forum in de discussie over de ontwikkelingen in de mediawereld voor kabelkranten, behoren eveneens tot de aktiviteiten van de NKP. Er is een voorlopig bestuur gevormd, bestaande uit drs. G.C. Hollander (Parool TV) voorzitter, H. Bakkenes (BDU/Kabelkrant Ede en Leusden) secretaris, drs. J.C. van Luyn (EM- PRO/Kabelkrant Groningen en Stads kanaal) penningmeester, J. de Vries (De Typhoon kabelkrant) en P.G. Hubert (Woerdense Kabelkrant). Zuidplaslaan hpetwtjnpek BESTEK bloksweg V86 - 5 BLAD j I r 5 L“ Schaal Getekend Datum: Goedgekeurd GEMEENTE WADDINXVEEN 30 KM/UUR - REGELING ZUIDPLAS VAK D.E.H.J oTA-v

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 5