Consumenten Polderroute fietsers enquete over winkelwensen Boek Van Wijk nu al toe aan een herdruk Puntensysteem voor basisscholen verdwijnt Pascal Bontje wint tweemaal brons tijdens zwemkampioenschappen Van de buurvrouw, omdat ze niets meer van me J Ook in Waddinxveen kwamen er protesten tegen garages Vakantiesluiting bij Wereldwinkel Kampioenen bij damclub Boskoop Afgewerkte olie naar De Sperwer Boomexport naar 367 miljoen gulden Geluidhinder? Praat ’t uit. Lawaai is geen leven. - 1 Centrum ft Christelijke scholen 'SSg Bon W Bwr I j Nederlandse Stichting Geluidhinder NSG I ALPHEN ad. Rijn ZOETERMEER Waddinxveen uT) GOUDA p1 Benthuizen WOENSDAG 9 JULI 1986 i naar. Nederlandse Stichting Geluidhinder De polderroute door Rijnland, zoals het dagblad Trouw die publiceerde. Binnen het leerlingenbestand wordt on derscheid gemaakt naar sociaal-econ- WADDINXVEEN - Vierhonderd Waddinxveners zijn thuis ondervraagd over hun plaatselijke winkelwensen. Dit onderzoek naar de gewenste win kelvoorzieningen in dit Gouwedorp gedaan in opdracht van het gemeente bestuur van Waddinxveen en de afdeling Waddinxveen van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV, plaatselijke middenstands- vereniging). Willem stond als 14e geplaatst. Later zou hij nog strijd leveren op de 200 meter wisselslag. Hij was als 22ste ge plaatst maar werd He in een tijd van 2.31.30, waarmee hij zichzelf verbe terde. Als laatste zwom René Jonck- heere op de 400 meter vrije slag jongens van 1975 een tijd van 5.28.13, waarmee hij 15e werd met een nieuw persoonlijk record. 1/ scholen plm. 4 extra formatieplaatsen heeft opgeleverd boven de ’’normale formatie”. ”Wij zullen voor de toekomst streven naar een volledige medewerking van de ouders waardoor mogelijk de ’’extra formatie” verder kan worden opge voerd,” melden B. en W. nog in hun nota. WADDINXVEEN - De zomer is vol op aan de gang. Het is en wordt weer vol op tijd voor een mooie fietstocht. Het dagblad Trouw publiceerde onlangs een polderroute door Rijnland. Wie deze route uitrijdt doet ook Wad dinxveen aan met de 50-jarige hefbrug en de historische Brugkerk en de Rem onstrantse Kerk. Van de polderroute door Rijnland wordt gezegd dat deze voert door een WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Ve- nette. Afstand 321 km. In concours 184 duiven. Gelost om 7 uur. Aankomst eerste duif 10.44 uur. Laatste 11.01 uur. Snelheid eerste duif 1434 m.p.m. Uit slagen: J. Verbakel 1-4-18-24-25-27-28- 31-42; J. Toor 2-8-19-29-40-44; C. Hof man 3-13-26-41-45; Mevr. G. Twigt 5- 30; H. Metselaar 6-10-17-37-39-43; N. Hoogerdijk 7-46; Comb. C. en J. 9; H. Vink 11-32; D. Heeren 12-35; J.W. Se- keris 14; F. Middelkoop 15-33; A. Hof man 16-34; M. Tollenaar 21; M. Ver beek 22; Th. Twigt en Zn. 23; J. Jansen 36-38. WADDINXVEEN - Het ook in Waddinxveen omstreden puntensysteem naar aanleiding waarvan basisscholen extra leerkrachten toegewezen kunnen krijgen, gaat verdwijnen. Staatssecretaris drs. G. van Leyenhorst (Onderwijs) heeft een onderzoek aangekondigd om tot een betere metho de te komen. Zowel de gemeente als de midden- standsvereniging hebben aan de in woners van Waddinxveen het verzoek gedaan mee te werken aan deze grootscheepse consumentenenquête. Aan het Raadhuisplein wil men im mers beschikken over de beste gege vens in verband met het door de ge meente en het KNOV voorgestane centrumbeleid. aan de Reyerskoop 54 - open van maan dag tot en met vrijdag), de vrij zeldzame molenviergang (vier molens achter el kaar) in Zevenhuizen bij de Rotte, het fotogenieke binnenvaartsluisje en de zeventiende-eeuwse hervormde kerk in Leidschendam en het buitenhuis Hof- wijck aan het Westeinde in Voorburg, eens het woonhuis van Constantijn Huygens (alleen ’s-morgens te bezichti gen van woensdag tot en met zaterdag). BOSKOOP/W’VEEN/AMERS- FOORT - Pascal Bontje heeft tijdens de Nederlandse zomerkampioenschappen zwemmen tweemaal brons behaald. Een opmerkelijke prestatie van de Bos- koopse zwemmer, die uitkomt voor de Alpheuse vereniging AZC-Intervam. Pascal was vooral succesvoi op twee onderdelen die hem in beide gevallen brons en een nieuw persoonlijk record opleverden. Op het onderdeel 100 meter schoolslag voor jongens (1970) maakte hij een tijd van 1.14.0 en de 200 meter schoolslag deed hij in 2.42.0. Daarbij bleef het niet want Pascal werd zesde op de 100 meter vrije slag in 56.9 (een persoonlijk record), deed de 100 meter rugslag in 1.08.4, de 200 meter wisselslag in 2.24.0 en werd vierde tijdens de 4 maal 100 meter estafette vrije slag voor jongens onder de 16 jaar. Vervolgens een ze vende plaats op de 4 maal 100 meter estafette wisselslag. Wilfred Bontje, die uitkwam in de groep jongens van 1968-’69 zwom de 100 meter vrije slag in 56.6, de 100 meter wisselslag in 1.02.3 en de 200 meter wisselslag in 2.20.2, wat een nieuw persoonlijk record betekende. Jaco de Jong, uitkomend in dezelfde groep, zwom de 50 meter vrije slag in 25.6 en de 100 meter vrije slag in 56.3. Aan de kampioenschappen werd ook deelgenomen door Boskoopse zwem mers, voor het laatst onder de naam Zwemclub Boskoop, en leden van De Gouwe uit Waddinxveen. In september zullen beide verenigingen definitief zijn samengevoegd. Door de goede presta ties van de Boskoopse zwemmers pro moveerde de zwemclub van de D naar de C klasse. Tijdens de kampioen schappen hebben allen hun persoon lijke records verbeterd. Als enige meisje uit Boskoop startte Astrid van Galen op de 100 meter vrije slag onder de 16 jaar. Ze had zich als achtste geplaatst en Ze zwom de race in 1.02.32 en werd daarmee zevende. Ro bin Koele zette op dé 400 meter vrije slag jongens van 1976 zijn beste beentje voor en dat leverde hem een tijd op van 5.47.8, waarmee hij opklom van de 14e naar de He plaats. Bovendien verbe terde hij zijn eigen record met maar liefst 20 volle seconden. Jan-Willem v.d. Hoek zwom de 100 meter rugslag onder de 14 jaar. Door een ongelukkige indeling werd hij welis waar eerste in zijn sqrie, maar werd hij later gepasseerd door een aantal zwem mers van volgende series, zodat hij op een 1 le plaats eindigde met een tijd van 1.10.64. Niettemin een verbetering van zijn eigen record met 2 seconden. Jan- omische of sociaal-culturele factoren. Uit diverse onderzoeken is gebleken dat sommige leerlingen slechtere onder wijskansen hebben dan anderen. Terwijl ze dezelfde leercapaciteiten hebben bereiken zij toch niet hetzelfde niveau in het onderwijs. Ook is uit we tenschappelijk onderzoek bekend dat die leerlingen afkomstig zijn uit bepaal de bevolkingsgroepen. Naarmate een school een hoger percentage leerlingen heeft uit deze groepen wordt de aan spraak op personeel verhoogd. Dit ge beurt door het toekennen van verschil lende gewichten aan verschillende groe pen leerlingen. Hierdoor wordt een on derdeel van de formatie - namelijk de basisformatie - verhoogd. BOSKOOP - In de periode juli ’85 t/m mei dit jaar is de exportwaarde van Ne derlandse boomkwekerijprodukten, ondanks de in deze periode liggende strenge winter, met 6,1% gestegen tot ruim 367 miljoen. Volgens Plant Pu bliciteit Holland, dat deze cijfers be kend maakte, hadden de Nederlandse kwekers en exporteurs de grootste moeite met het voldoen aan een grote vervangingsvraag uit het buitenland. Precieze aantallen van de hoeveelheden uitgevoerde produkten zijn niet te ge ven. De prijzen van de produkten lagen dit seizoen nauwelijks hoger dan het vo rig seizoen. Alleen voor enkele schaarse artikelen was sprake van een prijsver hoging. Er werd voor 290 miljoen uitgevoerd naar landen binnen de EG. De Bonds republiek is veruit de belangrijkste af nemer van nederlandse bomen 126 miljoen en 6 miljoen). De export naar Frankrijk steeg met 6,5 miljoen tot 43 miljoen (plus 18%), terwijl die naar Groot-Brittanië terug viel naar het ni veau van twee seizoenen geleden 76 miljoen). Italië nam het afgelopen sei zoen voor 17 miljoen aan bomen af, 3.5 miljoen meer dan het seizoen daar voor. Buiten de EG zijn Zwitserland (van 13 miljoen naar 16,5 miljoen), Zweden (van 13,5 naar 14,5 miljoen) en de Verenigde Staten (bleef gelijk met 10.5 miljoen) belangrijke afnemers. Nederland is de grootste exporteur van boomkwekerijgewassen ter wereld. De produkten worden afgezet in bijna tach tig landen, verspreid over de gehele we reld. zoek (d.p.o.) verricht en daarover een rapport zal uitbrengen. “Medewerking van de consumenten aan de enquête is van zeer groot be lang voor het welslagen van het onderzoek”, aldus het gemeentebe stuur en het KNOV, afdeling Wad dinxveen, dat dan ook een vriende lijk beroep doet op een ieder die daartoe wordt benaderd, aan de en quête mee te werken. De resultaten van het onderzoek zul len te zijner tijd worden gepubliceerd en zullen zeker van belang zijn voor alle inwoners van Waddinxveen. gebied dat is ontstaan door indijkingen, verveningen en ontginningen: veel wa ter, wind en weilanden. Een paar tips voor onderweg (Leiden zou een apart hoofdstuk vergen): het vogel- en recreatiepark Avifauna in Al- phen aan den Rijn, de zeventiende- eeuwse molen in Bodegraven, ’s-we- relds grootste boomkwekerscentrum Boskoop (met een als museum ingericht negentiende-eeuws boomkwekershuis WADDINXVEEN - De Wereldwinkel Waddinxveen bij het Koningin Wilhel- minaplein zal in deze vakantieperiode slechts eenmaal in de week geopend zijn. Dat heeft het bestuur van de stich ting laten weten. Die enkele opening per week is op vrij dagmiddag van 12.00 tot 15.00 uur. In de Willem de Zwijgerlaan wordt dan ook de weekmarkt gehouden. Vanaf donderdag 21 augustus (koop avond) gelden weer de normale ope ningstijden van de Wereldwinkel. stoelen sleepte omdat de belangstelling hiervoor wat groter uitviel dan was ver wacht. ’Ik heb de groei en de geboorte van het kindje van een afstand kunnen volgen en ik moet zeggen dat het boeiend was. Door de eigen tekeningen en verza melde anekdote’s is dit boek iets heel aparts geworden onder de nostalgische boeken. Ik verwacht dan ook dat de Boskopers met gretigheid dit boek uit de handen van de uitgever zullen sleu ren. Niet ieder boek heeft immers deze voorgeschiedenis’, aldus Reinders. Hij ontving het eerste exemplaar officieel van Van Wijk, waarna het werd door gebladerd. Van Wijk kon Reinders’ verwachting BOSKOOP - Er blijkt grote belangstel ling te bestaan voor het boek ’Boskoop, het dorp van mijn grootvader’ van Nic.- van Wijk Azn. Van dit boek - gevuld met anekdote’s en tekeningen van oud en nieuw Boskoop - zijn op voorhand al vrijwel alle 500 exemplaren bij inschrij ving verkocht. Binnenkort verschijnt een tweede druk, terwijl Van Wijk ook al bezig is met deel 2, dat hoogstwaar schijnlijk al in september naar de druk ker kan. De schrijver, enigszins beduust door dit snelle succes, heeft zijn geesteskind vo rige week woensdagmorgen ten doop gehouden tijdens een informele bijeen komst in het gemeentehuis, waar burge meester J. H. Reinders gedienstig met De slotavond is besloten met een snel- damtoernooitje, waarbij voor ieder kleine prijsjes waren te winnen. Daar mee was overigens het seizoen niet helemaal afgesloten want er waren nog enkele partijen voor de onder linge competitie te spelen. Te weinig om de slotavond uit te stellen, doch te belangrijk om niet te spelen. Inmid dels is dat gebeurt en J. Meurs bleek voor de tweede maal in zijn damcar- riëre de sterkste dammer van Bos koop. Het was ook een verrassende competitie want 15 spelers namen er aan deel, 7 niet. Aanvankelijk leken D. v.d. Zijden en H. van Klaveren sr. de dienst uit te gaan maken, op de voet gevolgd door D. van Wijk. Na een moeizame herfst kwamen J. Meurs en E. Hoogendoorn in het voorjaar sterk opzetten om het lei dende trio nipt te passeren. De eind stand ziet er als volgt uit: 1 J. Meurs (eerder kamp, in 1982) 2 E. Hoogendoorn 3 D. v.d. Zijden (kamp. 1971, 1977) 4 H. van Klaveren sr. (kamp. 1954) 5 D. van Wijk (23 maal kampioen) 6 R. de Koot er 7 P. Luiten 8 A. van Wijk 9 A. Koetsier 10 W. Burger 11 G. Luiten 12 J. de Groot 13 H. Koster 14 G. Boer 15 C. Keizer Het puntensysteem houdt in dat ouders hun persoonlijke gegevens zoals oplei ding en gezinssituatie moeten opgeven aan de school van hun kind. Hoe lager de opleiding en hoe moeilijker de ge zinssituatie des te meer leerkrachten de school mag hebben. Veel ouders van leerlingen vonden dit systeem discrimi nerend, Het is het ministerie van Onderwijs niet bekend hoeveel scholen de vragenlijs ten uiteindelijk hebben gebruikt. Het is ook niet bekend hoeveel leerkrachten via dit systeem aan de scholen zijn toe gewezen. Bekend is dat de Vereniging voor Pro testants Christelijk Onderwijs in Wad dinxveen beslist niet was ingenomen met het vanwege de nieuwe basisschool ontworpen puntensysteem. Deze schoolvereniging voerde dit systeem dan ook niet uit. Het bestuur meende dat het geen goede zaak is om via zeer persoonlijke vragen tot wellicht enige verhoging van het aantal leerkrachten te komen. In de onderwijsnota van het college van Burgemeester en Wethou ders komen de leerlinggewichten even eens ter sprake. Om te weten uit welke bevolkingsgroep de leerlingen afkom stig zijn - onder meer dus het opleidings niveau en het beroep van de ouders - hebben B. en W. wel gemeend op aan wijzingen van het ministerie van Onder wijs, bij de ouders middels vragenlijsten de nodige informatie ingewonnen. ’’Hoewel wij onze bedenkingen hebben omtrent deze methode van leerlingwe- ging zagen (ook) wij geen andere oplos sing. Overigens zijn wij van mening dat door de manier waarop de gegevens over de achtergronden van de ouders worden verzameld, de privacy van die ouders niet wordt aangetast; de ouders kunnen verzekerd zijn van een vertrou welijke behandeling. Wij zijn dan ook voornemens om, voor wat betreft het verkrijgen van de leerling-Zoudergege- vens op de ingeslagen weg voort te gaan. In dit verband merken wij op dat tot op heden slechts door enkele ouders niet aan de enquete is meegewerkt,” al dus B. en W. Wellicht ten overvloede merken zij op dat het feit dat een leerling in een be paalde groep zit waaraan een zeker ge wicht is toegekend, nog helemaal niets zegt over die ’’individuele leerling”. De school moet altijd nog bekijken wat de mogelijkheden van die individuele leer ling zijn, in welke ontwikkelingsfase hij of zij zit, waar de leerling problemen mee heeft en wat daaraan gedaan kan worden. Met andere woorden, het ge wicht van de leerling is op geen enkele wijze stigmatiserend omdat alleen het totaal van de gewichten nodig is om te bepalen op hoeveel personeelsleden de school recht heeft. Met betrekking tot de weging van leer lingen kan het college mededelen dat deze weging voor de openbare basis- WADDINXVEEN -Ook deze peri ode bestaat de mogelijkheid voor de Waddinxveners om bij elf garage- en servicebedrijven afgewerkte olie in te leveren. Die olie kan ook gedaan wor den in de gemeentelijke ’’oliebol” op het terrein van de dienst Openbare Werken en -Bedrijven aan de Noordka- de. Nic. van Wijk (links) en burgemeester Reinders bladeren het eerste exem plaar door van ’Boskoop, het dorp van mijn grootvader. aangaande de gretigheid van de Bosko pers volledig onderstrepen met de me dedeling dat de eerste druk al is uitver kocht. Over zijn werk was Van Wijk, die hierover vorige week in de GK uit voerig aan het woord was, ditmaal kort: ’Boskoop is een uniek dorp en het verdient een uniek boek.’ Wie een exemplaar van ’Boskoop, het dorp van mijn grootvader’, wil be machtigen, kan zich in verbinding stel len met Van Wijk zelf (tel. 7336) of de uitgever: Hoogerbrug’s Handelsonder- neming in Boskoop, tel. 2305. Dit beleid is gericht op versterking van de centrumfunctie van het gebied tussen NS-station en hefbrug, onder andere door concentratie aldaar van winkelvoorzieningen. Daarnaast leeft de wens de winkelvoorzieningen in de gemeente zo goed mogelijk af te stemmen op de wensen van de con sument. Van het onderzoek maakt een enquê te onder de Waddinxveense consu menten deel uit. Daartoe zullen vanaf maandag 17 maart gedurende één week, de bewoners van 400 wille keurig gekozen woningen in Wad dinxveen door enquêteurs en enquê- trices van Mobielcentre te Utrecht worden bezocht voor het beantwoor den van een aantal vragen over de W’addinxveensewinkelvoorzieningen. Uiteraard is medewerking aan de en quête geheel vrijblijvend. De enquê teurs en enquêtrices kunnen zich des gewenst legitimeren. Zij handelen in opdracht van het CIMK te Diemen, het Instituut dat het winkelonder- BOSKOOP - Damclub Boskoop heeft haar vijftigste seizoen afgeslo ten met een slotavond, waarbij onder meer is teruggeblikt op het jubileum jaar waarin een jubileumboek ver scheen, een drukbezochte receptie is gehouden en de leden W. A. van Ot- terloo en H. van Klaveren werden gehuldigd voor hun 40 jaar lidmaat schap. De damdag leverde H. van Klaveren jr. als winnaar op in de hoofdgroep Midden-Holland, vóór Evert Bron- string, terwijl D. van Wijk het ’gon- gen’ wist te winnen. Een minder suc ces was het toernooi voor teams uit verenigingen en bedrijfsleven. Door omstandigheden moest dit worden uitgesteld tot een later seizoen. Voor de jeugd was er weer de scho lencompetitie, het sportweektoer- nooi, het persoonlijke kampioen schap voor scholieren en de jeugdclubkampioenschappen Hoogtepunt was ook de prijsuitrei king aan de hand van de volgende rangschikking: Aspiranten: 1 Joep de Kraker (kampioen) 2 Johan van Wijk 3 Bert v.d. Wilt Nacompetitie senioren: 1 H. van Klaveren sr. 2 R. de Kooter 3 G. Boer H.A.P. medaille’s: le team H. van Klaveren jr. 2e team P. de Kooter Zend mij kosteloos de praktische Gids voor de aanpak van geluidhinder tussen buren. Naam: Adres: Postcode:Plaats: lip Ik heb zelf last van: Ik wil anderen minder hinderen met: Moderne muziek vind ik helemaal te gek. Neem nou David Bowie. Wat 'n soundje. Speciaal nieuwe boxen voor gekocht. Lekker volume trouwens. Nee, van mij hebben ze geen last meer. Tenminste dat dacht ik. Tot m'n buurvrouw langskwam. Vroeg of ze even met me kon praten. Prima mens, dus waarom niet. Bleek dat ze gestoord werd van de herrie. Ben ik toch maar even 'n koptelefoon gaan halen. Komt ze me net bedanken... Veel lawaaioverlast B MS Ml komt gewoon door Q onbegrip en onwetendheid. En dat verhelp ,e met door op hoge poten op iemand af te stappen. Met een rustig gesprek in een vriendelijke sfeer los je samen problemen 'n stuk makkehjker op. Harde muziek Muziek is de meest voorkomende bron van geluidhinder tus sen buren. Met wat geluidbewuster gedrag wordt de hinder al vaak stukken minder. Bij muziek bijvoorbeeld door het dichthouden van I ramen en deuren. Het minder zwaar instellen van bastonen. Maak, als je zelf speelt, afspraken over de minst hinderlijke tijden. En gebruik koptelefoons als het om muziek gaat die ,e hard moet horen. Vraag de gids met méér tips aan De Nederlandse Stichting Geluidhinder heeft 'n handige folder voor buren gemaakt. De Minder Geluidhinder Gids. Met duidelijke informatie en tips voor oplossingen Vraag de gratis gids aan met de bon. - I In gefrankeerde envelop of op briefkaart sturen Nederlandse Stichting Geluidhinder Postbus 381.2600 AJ Delft (tel. 015-562723) 1 - J-l Zwammerdam LEIDSCHENDAM Gelderswoude Bodegraven Boskoop Reeuwijk Moerkapelle Kruisweg Bleiswijk Berkel Rotterdam Reeuwijk- 1Dorp Nieuwerkerk a.d.'jsSel -4- V 0 Hazerswoude- Rijndijk Hazerswoude- k Dorp Bergschen- hoek “Route Snelweg Andere weg km 4 Af Zevenhuizen Oud Verïaab Robberd a I Nootdorp

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 6