Nieuw wegdek Coenecoopbrug Educatie subsidie fc.- Renovatie Lezers schrijven 51 woningen in de Oranjewijk muziekschool jjCIOORD DAAR MOET U l ,1 deskundige SFOCWA Diefstal Wel en wee van de Waddinxvee nse brandweer 1 0^K MUt7(/ schoudehham Kip ,kensroll&de Schade aan u w auto vereist R7 reparatie. BETER VLEES VOOR LAGERE 1,50 PRIJZEN I biefstuk W verpakken uw vleeswaren WOENSDAGMIDDAG 16 JULI SLAVINKEN, STROGANOFF- burger of HAMBURGER 0,95 p/sL Binnenbranden Toezicht - 4,95 5,90 7,75 13,50 10.45 14,50 1,49 0,99 1,28 Autobanden arrms 8,90 8,90 1,50 Schoorsteenbranden Kleine buitenbranden i Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. GLASBEEK Assistentie Begin van brand Spoorwegkruising VOOR DE BOTERHAM lOOGram CORNED BEEF 100 Gram BERLINER I 100 Gram BOTERHAMWORST Heel kilo Heel kü° hamlappen Heel kilo GEHAKT H.O.H. Heel ki'o sucadelappen Heel kilo bieflappen Hulpverlening 500 Gram TARTAAR &IEFSM- 500 Gram i OESTERS I 500 Gram Heel kilo MAGERE RUNDERLAPPEN 12,50 Heel kilo FILÉLAPJES 12,90 500 Gram SCHNITZELS nat./gepan. 6,50 Reklame t/m woensdag 16 juli EIG.W. VAN DER PIJL, leplaan 81-83 Waddinxveen - Tel. 01828-16738 Kat in boom en varken uit gierput Vals alarm kabel- heropening tunnel 1 WADDINXVEEN/GOUDA 22 februari Personenauto W. Buninglaan (f. 3.000,- 11 januari Transformatorhuisje Rottedijk, Moer- kapelle 26 februari Politie-auto Kerkweg-Oost/Jul. v. Stol- berglaan (f. 2.500,-) 25 juni Personenauto Nic. Beetslaan (f. 4.000,- i.v.m. gevaar voor brandstichting 5 november Woonhuis Brugweg 22 wateroverlast verholpen De totale werken vergen een investe ring van 6,9 miljoen gulden. Tegen het einde van dit jaar, uiterlijk in de eerste maanden van volgend jaar wordt de nieuwe verbinding geopend. Naar schatting maken er per dag 6.000 voer tuigen gebruik van, snel- en langzaam ■verkeer. De Gouwebrug krijgt tegen die tijd een héél ander aanzien bij de weggebruiker. Vroeger was de brug een vangnet in de snelweg A 12 waar het verkeer om de haverklap vast stond. Bij het gereed ko men van de reconstructie heeft de brug juist een doorstroom-karakter. 25 februari Personenauto rijksweg A-12 (f. 1.500,-) 19 mei Woonhuis Spireaweide 1. Oorzaak on bekend 26 mei Blikseminslag woonhuis Noordkade 48 (geen brand uitgebroken) 3 juli Opslagplaats (mothok) bij pand Zuid- kade 114-115 15 december Ned. Herv. Immanuelkerk, Pr. Beatrix- laan 2. Oorzaak: oververhitting cv.ketel (geen brand uitgebroken) JAC. HOGENDOORN Amalia van Solmstraat 31 23 januari Zolderverdieping Lindengaarde 48 door hitte-uitstraling lamp tegen bedde- goed (f. 47.500,-) 1 augustus Keukenbrand flatwoning J. v. Stolber- glaan, vlam in de pan (f. 3.000,-) 29 september Slaapvertrek woonh. Molenring 93 (f. 9.000,-) WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WÜENSB aG 9 JULI 1986 Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCW A, kenmerk voor vakwerk Het in de afgelopen weken slopen en aanbrengen van een nieuw wegdek - waarvoor een sloperskogel eerst het be staande wegdek vermorzelde en waar voor het verkeer een week werd omge leid - vormt slechts een klein onderdeel van alle werkzaamheden, die er uit eindelijk toe moeten leiden dat de Gou- we-brug (tegenwoordig dus Coene coopbrug) opnieuw een drukke schakel wordt in de infrastructuur tussen Gouda en Waddinxveen. WADDINXVEEN - Loos alarm, begin van brand, schoorsteenbranden, autobranden, binnenbranden, kleine buitenbranden, assistentie, hulp verlening anders dan bij brand en toezicht/controle bij voorstellingen en dergelijke. Dat waren de activiteiten die vorig jaar uitgevoerd werden door de vrijwillige brandweer van Waddinxveen. In totaal werd in 1985 - het Weekblad voor Waddinxveen berichtte daar al over - 98 maal de hulp van de spuitgasten uit het Gouwedorp ingeroepen. In de krant van van daag een nauwkeurig overzicht. WADDINXVEEN - De Stichting Streekmuziekschol Waddinxveen krijgt van het provinciaal bestuur een subsidie van f. 135.000,- voor proef projecten op het gebied van de muziekindustrie. Dit geld, dat afkomstig is uit de ’’nalatenschap” van het opgeheven Gewestelijk Orkest Zuid-Hol- land, wordt in drie jaar uitbetaald. Dat is f. 45.000,- per jaar. 1 januari Loos alarm Huize Souburgh, Prins Bernhardlaan 3 januari Loos alarm Huize Souburgh, Prins Bernhardlaan 14 januari Loos alarm Eminent BV, Staringlaan 3 februari Loos alarm Huize Souburgh, Prins Bernhardlaan 15 februari Loos alarm Maas-transport BV, Vei- lingterrein 13 maart Loos alarm, Wingerd 20 maart Loos alarm Huize Souburgh 20 maart Loos alarm Huize Souburgh 21 maart Loos alarm Huize Souburgh 30 maart Standby Gerstakker wegens breuk G.E.B. 6 april Autobrand rijksweg A-12 12 april 1 januari Caravan (schaftkeet) St. Victorstraat, baldadigheid (f. 3.000,-) 30 januari Dieselolie in sloot langs Tuinbouwweg, aangestoken 23 maart Door de jeugd gebouwde hut Willem de Zwijgerlaan, spelen met vuur 9 mei Vuilverbranding Tuinbouwweg, ver branding uit de hand gelopen 1 juni Voor sloop bestemd woonhuis Noorde- inde 12 juni Afvalbak bij station Noord, baldadig heid 14 juni Ruimte onder oprit hefbrug, gespeeld met vuur 12 juli Wegberm rijksweg A-12, afbranden wegberm (uit de hand gelopen) 8 augustus Vuilcontainer aan de Graanakker, ge speeld met vuur 13 september Gemeentelijke beplantingen Starin glaan, baldadigheid 29 september Vuilcontainer Fazantdreef, baldadig heid 25 oktober Bouwterrein wijk Zuidplas, vuilver branding Wie mocht denken dat Waddinxveners hun handen èlders thuis kon houden heeft het falikant mis maar dat is eigenlijk geen nieuws. De Goudse gemeentepoli tie kreeg onder meer met een stelende Waddinxveense te maken. Bij het filiaal van kledingzaak C A aan de Kleiweg in Gouda werd een 45-jarige Waddinx veense aangehouden, omdat zij twee blouses zonder te betalen had meegeno men. Kleine binnenbrand woonhuis Bone nakker 16 door onvoorzichtigheid (f. 800,-) 19 april Loos alarm Maas-transport BV, Vei- lingterrein 9 mei Loos alarm autobrand Henegouwerweg 1 juni Schuurbrand Meidoomstraat 13 (f 500,- 13 juni Autobrand Kerkweg-Oost (f 1.000,-) 17 juni Loos alarm Huize Souburgh 20 juni Vrachtauto op veilingterrein in brand (f. 20.000,-) 26 juni Loos alarm Maas-transport BV 8 augustus Autobrand rijksweg (f. 5.000,-) 21 augustus Loos alarm Maas-transport BV. 1 september Loos alarm Huize Souburgh 19 september Loos alarm Computer Service Holland 14 oktober Loos alarm Huize Souburgh 7 november Meubelspuiterij Van Wijk, Wilhelmi- nakde (f. 2.000,-) 10 november Telefooncel St. Victirstraat, door spe len met vuur 3 december Autobrand op rijksweg A-12 onder Ze venhuizen 21 december Anne Frank-centrum, (drooggekookt melkpannetje, waardoor automatische brandmeldinstallatie in werking trad) bejaarde verkeersslachtoffers, welke na het ongeval was verdwenen, niets ge vonden 29 augustus Verkeersongeval Bredeweg-Plasweg, standby voor aanwezigheid gevaarlijke stoffen (LPG) 8 september Wegdek Henegouwerweg schoonge- spoten na verkeersongeval 1 oktober Duikalarm, gedoken in Petteplas naar vermiste hengelaar 1 oktober Slooppand Zuidkade dichtgetimmerd In zuidelijke richting zal de Gouwe brug via de Noordringdijk (thans eveneens deel uitmakend van de quartiare weg 3-24) worden verbon den met de secundaire weg 26 (Gou- da-Moordrecht). Ook deze weg zal daardoor in de toekomst een belang rijke functie gaan vervullen voor het doorgaande verkeer. De komende ja- ren zal evenwel de gelijkvloerse spoorwegkruising in de Noordring dijk in het kader van de aanleg van de nieuwe spoorbrug over de Gouwe worden vervangen door een onder doorgang. De weg zal gedurende de bouwwerkzaamheden worden af gesloten voor het doorgaande auto verkeer. De plaatsing van de Noord ringdijk op het tertiair wegenplan zal daarom om praktische redenen eerst geschieden na het gereedkomen van de onderdoorgang. Over de toekenning van deze subsidie heerst in de muziekschool aan de Zuid kade vreugde. Men ziet er het bewijs in dat de door de Amersfoorter Krijn Koetsveld geleide school een goede nieuwe weg is ingeslagen. Naar de sub sidie deden 16 van de 25 Zuidhollandse muziekscholen, maar er werden er slechts 5 uitverkoren, waaronder Wad dinxveen. WADDINXVEEN - De Coenecoopbrug, de voormalige Gouwebrug in de rijksweg A 12, krijgt een geheel nieuw wegdek. Een stalen kogel werd ingezet om het bestaande wegdek te slopen. Het verkeer werd daarvoor op de Noordringdijk een paar maal omgelegd. (Foto: Sjaak Noteboom). De muziekschool beschikt ook over de Stichting Vrienden van de Muziek school, die zich ervoor beijvert om vooral niet-subsidiabele werkzaamhe den uitgevoerd te krijgen. Zo hielp zij de scholen aan een piano, een vleugel en dwarsfluiten en kon het voormalige raadhuis ’’muzikaal bewoonbaar” wor den gemaakt. fers en Polgar dat de keukendeuren 5 cm. te breed meet waardoor alle granie ten neuten afgehakt moeten worden. Die voorts de schuurdeuren 10 cm. te kort meet waardoor iedereen er een plank boven krijgt. Bovendien is er blauwe verf toegepast. Boeidelen langs schuren gaan er ongeverfd tegenaan. We mogen van de gemeente geen TV- antenne op het dak. Dit ontsiert. Zie het woningblok aan de Mauritslaan. Er staan nu 13 schoorstenen op van zwart plastic pijpen. Schots en scheef, ’t Lijkt wel een kerkhof. ’t Wordt tijd dat dit eens aan de grote klok wordt gehangenSchandalig hoe er met geld wordt gesmeten. Bij goed en normaal onderhoudsbeleid van de SSW had dit niet nodig geweest. Aan mijn huis is geen enkel kozijn verrot. Heeft u wel eens uw oor te luisteren ge legd bij de 51 bewoners van de Amalia van Solmstraat, Mauritslaan en Frede- rik Hendriklaan wier huizen van de wo ningbouwvereniging SSW worden gere noveerd? U kunt niet alles weten, daar om dit schrijven. De huizen in de Oranjewijk worden dus gerenoveerd, zoals dat in de moderne taal heet. Ik zeg: Geruïneerd. Er wordt geknoeid met onderaannemers en er is ontzettend veel overlast aan bewoners, vernield, onnodig werk gedaan, enz. Rehorst Bouw: 51 bewoners in de rouw. Zo kan ik nog 100 van deze opschriften maken. De heren de Graaf, Mauritslaan 58, tel. 12861 (oud-bouwkundige) en J.D. van Wichen, Amalia van Solmstraat 15, tel. 14495 (oud-architekt van Reym) kun nen zeer veel vertellen. Die hebben de technische details. Het bestuur van de SSW heeft hierin totaal geen beleid. Een- door het architectenbureau Tref- 10 februari Woning Burg. Trooststraat 3, vervuild/ verstopt rookkanaal (f. 500,-) 17 februari Woning v. Mecklenburg Schwerinlaan 5, vervuild/verstopt rookkanaal 26 februari Woning Kromme Esse 10, vervuild/ver- stop rookkanaal (f. 2.500,-) 19 maart Woning Zuidkade 76, vervuild/verstopt rookkanaal (f. 500,-) 4 april Woning Bredeweg 8, vervuild/verstopt rookkanaal (f. 1.500,-) 23 april Woning G.J. Dort van Kroonweg 15, vervuild/verstopt rookkanaal (f. 500,-) 16 juni Woning Vondellaan 15, vervuild/ver stopt rookkanaal 3 september Woning Weidezoom 5, vervuild/ver stopt rookkanaal (f. 10.000,-) 25 december Woning Brugweg 75, vervuild/verstopt rookkanaal 11 november Wegdek Kanaaldijk/Mercuriusweg schoongespoten na verkeersongeval 12 november Wegdek Weidezoom schoongespoten na verkeersongeval (oliespoor) 21 november Beknelling bij verkeersongeval rijks weg A-12 27 november Wegdek- Noordeinde schoongespoten na verkeersongeval 29 november Cirkelflat Havikhoek, vrouw uit lift be vrijd 29 december Duikalarm Zevenhuizen, auto te water (niemand gevonden) Gelet op de functie, die de Kanaal dijk hierdoor voor het doorgaande verkeer krijgt, is het gewenst deze weg op het tertiar wegenplan te plaatsen. De Kanaaldijk is inmiddels gereconstrueerd, waarbij een fietspad langs deze weg is aangelegd. In de kosten van aanleg van dit fietspad heeft de minister van Verkeer en Waterstaat op grond van de Bijdra geregeling voor de aanleg van fietspa den langs secundaire en tertiare we gen een bijdrage verstrekt. De minis ter is daarbij vooruitgelopen op de plaatsing van de weg op het tertiair wegenplan. 16 januari Geassisteerd bij ijsbaan (Petteplas) on der water zetten 23januari Beknelling bij verkeersongeval Be- ijerincklaan (alarm tijdens uitruk inge trokken) 30 januari Duikalarm, div. meldingen dat er ie mand in het water van de Gouwe lag (gedoken en gedregd, niets gevonden, ook niemand vermist) 3 februari Beknellingen bij verkeerscalamiteit rijksweg A-12 onder Zevenhuizen (geen dienst hoeven te doen, karwei door Zevenhuizen geklaard) 7 februari Op verzoek rijkspolitie enkele perso nen losgeknipt die zich in de RABO- bank hadden vsatgeketend (protestac tie Krügerrand) 12 februari Anne Frank-centrum, standby valse bommelding Zb februari Duikalarm, auto te water Middelburg- seweg (alarm tijdens uitruk ingetrok ken, inzittenden reeds bevrijd) 26 februari Kat in de boom aan de Essengaarde (niet uitgerukt) I maart Boerderij Zuidelijke Dwarsweg, var ken uit gierput bevrijd 20 april Beknelling bij verkeersongeval Be- ijerincklaan II mei Wegdek hefbrug schoongespoten na verkeersongeval 23 mei Wegdek Wingerd/Groensvoorde schoongespoten (oliespoor) 4 juni Meubelshowroom Zuidkade 13, storm schade verholpen 6 juni Duikalarm te Boskoop, auto te water (alarm tijdens uitruk ingetrokken) 20 juni Flat Elzenhorst, personen uit lift be vrijd 4 juli Wegdek Henegouwerweg schoonge spoten na verkeersongeval 21 juli Geen alarm, op verzoek van rijkspolitie gedoken naar tas toebehorend aan twee De Gouwebrug met op- en afritten wordt gezien als een zijtak van de He negouwerweg (tertiaire weg nr. 45). Deze zijtak zal worden aangesloten op de Kanaaldijk in Waddinxveen (thans quartiaire weg 3-24). Na het gereedkomen van deze aansluiting zal de Gouwebrug beschikbaar zijn voor het regionale verkeer. “Er is dan in noordelijke richting een tweede weg verbinding Gouda-Waddinxveen ver kregen via de Gouwebrug en de Ka naaldijk, waardoor een ontlasting van de hefbrug te Waddinxveen en de weg langs de oostzijde van de Gouwe wordt bereikt”, vindt de provincie. 26 januari Controle benzinedampen Sweelickhof 27 januari Controle benzinedampen Sweelickhof 11 februari Controle op 3 (bij avbond) verdacht uit ziende voorwerpen op het ijs van de ringvaart (bleken 3 lege poederblussers te zijn) 27 mei Brandwacht autocross terrein Piasweg 15 juni Preventie-controle sporthal, Sniepweg 10 augustus Toezicht bij huttenverbranding Gouwe- bos 12 augustus Preventie-controle cirkelflat, Havik hoek 28 september Assistentie bij Noord i

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 9