t I MEER TE DOEN IN WARNAARPLANTSOEN EN BIJ PETTEPLAS Kinderspeelplaats is er 1 Er zijn nu A-, B-, C- en D-woningen Rotary-actie tegen polio Make-upcursus van ’’Mieke” Gewetens bezwaarde in het buurtwerk WADDINXVEEN - Bij de Stichting Werknemerspool Waddinxveen, waar bij de in deze gemeente werkzaam zijn de sociaal-cultureel werkers in dienst zijn, is deze maand een erkend gewe tensbezwaarde in dienst getreden. Het dagelijks bestuur van de gemeentelijke commissie sociaal-cultureel werk heeft daartoe besloten. Als ingangsdatum werd 1 augustus gekozen Vergunning A. van Hengel Verkoop van ’t Weegje is nog niet rond WADDINXVEEN - Het dagrecreatie- gebied 't Weegje in Waddinxveen is nog steeds in Waddinxveense handen. Het gemeentebestuur wil dat gebied van de hand doen omdat de financiële lasten ervan veel te groot zijn gewor den. Geen Agro- Industriecomplex bij de veiling Openbare repetitie De Gouwestem Goedgekeurd Begroting in oktober Juichkreten Actie Premie B Premie D Premie C Sloot Premie A Burgemeester Dijkwoningen Besluiten Wandelen en fietsen Warnaarplantsoen V Ie? Nieuw in W’veen premie-D-huizen Een jeugdige ’’conducteur en conductrice” van de NS deelden stickers uit ter gelegenheid van de opening van de 4 Typen premies Bij ’’Mieke” loopt tot 1 november een actie, die het werken met klantenkaar ten omvat. Een volle klantenkaart biedt kans op één van de tien schitterende prijzen, zoals een sportfiets 800,-), een pakket huidverzorgingsprodukten 200,-), een zonnebankkuur 85,-) en dergelijke. dan krijgt u daarna minder subsidie. Bent u meer dan belastbaar 50.500,- gaan verdienen, dan krijgt u nog ten hoogste drie keer 5.500,- uitbetaald. De heer Stellaard sprak van een leuke kinderspeelplaats op een weliswaar niet zo’n gunstige plaats (wat verstopt achter WADDINXVEEN - De 19 premie-D-eengezi|jswoningen die aan de Kleikade zullen worden gebouwd zijn nieuw in Waddinxveen. Nog niet eerder was hier sprake van woningen met een dergelijke rijkssubsidie want de D-woning is een spiksplinternieuwe loot aan de premiestam. De regeling lijkt op die van de premie-C-woning maar het belangrijke ver schil is dat de eenmalige belastingvrije subsidie geen 6.500,- maar 20.000,- bedraagt In 1984 werd de premie-C-woning door staatssecretaris Brokx (Volkshuisves ting) geïntroduceerd. De premie-C is De premie-A-koopwoning is de popu lairste gesubsidieerde koopwoning. De subsidie is immers hoog en daarom zo in trek bij gemeenten, aannemers en kan- didaat-kopers. Dit jaar mogen 20.000 premie-A-woningen worden gebouwd. De stichtingskosten van deze woning mogen niet hoger zijn dan 132.000,- Een uitzondering zijn de zogeheten stadsregio’s. Dat zijn gebieden waar de grond- en bouwkosten hoger zijn dan el ders. Dat is het geval in Noord-Holland en Zuid-Holland en in een aantal ge meenten buiten de randstad. U komt voor een premie-A-woning in aanmerking als uw belastbaar inkomen niet hoger is dan 50.500,-. Bij het be palen van het belastbaar inkomen wordt naast het inkomen van de koper ook het eventuele inkomen van de echtgenoot of partner meegeteld. Het inkomen van inwonende kinderen wordt nooit mee gerekend. Hoeveel subsidie u ontvangt, hangt af van uw inkomen. Om de vijf jaar kijkt het Rijk naar uw belastbaar inkomen om te zien of het subsidiebedrag moet worden bijgesteld Dit is de zogeheten inkomenstoets. Het gemiddelde gezamenlijke inkomen dat in die vijf jaren is verdiend wordt dan bekeken. Bent u meer gaan verdienen, Besloten werd voorts op basis van een oude toezegging de speeltuinvereniging Zonnig Zuid een extra subsidie toe te kennen in verband met het 10-jarig be staan. Volgende maand zal in de ge meentelijke commissie, die wordt voor gezeten door PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein, gekeken worden naar het functioneren van 't Gemaal, het onder komen voor randgroepjongeren aan de Kanaaldijk. In de commissie is verder afgesproken de begroting voor 1987 samen te stellen voor wat betreft de baropbrengsten conform de door de instellingen inge diende programma’s. De opbrengsten uit verhuur aan te passen aan de erva ringscijfers en in de begroting voor acti viteiten een be langrijk deel van het acti- viteitengeld onder te brengen in een post "nader te verdelen”. Uitdrukkelijk zal de relatie tussen de inkomsten en de uitgaven naar de instellingen toe nog eens onderstreept worden. WADDINXVEEN - Het Warnaarplantsoen en de Petteplas zijn in de af gelopen tijd herontdekt als recreatiegebiedjes op loopafstand in het hart van Waddinxveen. Dat betekent dat er gewikt en gewogen wordt om bei de groene en waterrijke plekjes onder de aandacht van een nog groter pu bliek te brengen. Waddinxveners die wat verder weg willen hebben in het noorden het Gouwebos en in het zuiden 't Weegje al als doelwit van meni ge wandeling of fietstocht gekozen. voor koophuizen WADDINXVEEN - In Waddinxveen staan tegen de 8.000 huizen. Het gaat hier om koophuizen en huurwoningen, vooroorlogse huizen en na oorlogse huizen, eengezinswoningen en flatwoningen. De koopwoningen kunnen in de vrije sector zijn neergezet maar ook met steun van de rijks overheid. Het subsidiestelsel omvat A-, B-, C- en D-koopwoningen. Iets nieuws is de premie-D-woning, die tussen de Kleikade en de Onderweg neergezet gaat worden. WADDINXVEEN - Ook dit najaar zijn er voor het behandelen van de ge meentebegroting voor 1987 drie verga deringen voor de gemeenteraad uitge trokken: maandag 20 oktober om 19.30 uur, dinsdag 21 oktober om 15.00 uur en donderdag 23 oktober om 09.00 uur. In de vergadering van maandagavond 20 oktober zullen eerst - voorzover mo gelijk - de ’’gewone” maandelijkse agendapunten worden behandeld. Voor de behandeling van de begrotings onderdelen staan voorlopig in septem ber en oktober dertien commissieverga deringen gepland. WADDINXVEEN - Salon de Beauté "Mieke” (Juliana van Stolberglaan bij de Passage) gaat in de cursusruimte van het nieuwe winkelpand met ingang van woensdag 3 september een zelfverzor- gingscursus geven. Deze door gediplomeerde schoonheids specialistes te geven cursus, waarin het goed omgaan met make-up en het be lang van huidverzorging aan de orde ko men, duurt vier woensdagavonden. Juist nu de natte en koudere perioden van het jaar er weer aan staan te komen is het belangrijk extra aandacht aan de huid te besteden. WADDINXVEEN - Burgemeester en Wethouders hebben aan de gemeente raad laten weten dat zij aan mevrouw A. van Hengel-Sibbes, ter gelegenheid van Koninginnedag nog koninklijk on derscheiden, officieel vergunning heb ben verleend tot het instandhouden en exploiteren van een dierenhulpdienst in het pand Henegouwerweg 108. Al een dikke veertig jaar wijdt de Wad- dinxveense zich belangeloos aan de op vang en verpleging van zwerfdieren, zieke of aangereden honden en katten en de verzorging van talrijke andere diersoorten. Zij staan menigeen bij met goede raad over de behandeling van en de omgang met dieren en weet zich hierbij gesteund door een jarenlange ervaring met die ren. Medio 1970 startte zij aan de Hene gouwerweg een dierenpension annex dierenhulpdient. De man die daar het meest moeite mee had was burgemeester C.M. van der Linden maar zijn opvattingen werden door zijn eigen partijgenoten (CDA) en door PvdA en WD - die hierin ge steund werden door PCW en D’66 - van de tafel geveegd. Weer een bewijs dat in een gemeente niet de burgemeester maar de gemeenteraad de baas is en uit eindelijk uitmaakt welke plannen wel zullen worden uitgevoerd en welke niet. ”Ik heb er goede nota van genomen dat er geen restaurant aan de Petteplas ge bouwd gaat worden. Ik vind dat spijtig, omdat een dergelijke voorziening daar mijns inziens een extra dimensie zou kunnen toevoegen aan die omgeving voor geheel Waddinxveen zonder ern stige aantasting in dat gebied”, aldus Waddinxveens eerste burger, die de raadsleden nog eens voorrekende dat voor de 520 vierkante meter voor het pand-met-terras 6,5 procent van het wa teroppervlak en 1,75 procent van de oe ver zou worden gebruikt. Hij beloofde horecaman T. Ververs nog wel, als hij dat zou willen, behulpzaam te zijn bij het zoeken naar een eventuele andere lokatie in dit Gouwedorp. De 19 premie-D-eengezinswoningen die als onderdeel van bouwplanne- tje van 28 huizen aan de Kleikade zullen worden neergezet. De huizen kun nen worden gekenschetst als een heel aparte dijkwoningen. (Tekening: Treffers Polgdr.) WADDINXVEEN - Ook de Waddinx- veense afdeling van Rotary Nederland zal meedoen aan de in de komende ja- ren te voeren actie voor de poliobestrij- ding in Indonesië. Daarvoor is de stich ting ’’Polio de wereld uit” opgericht, die 15 miljoen gulden bijeen wil brengen voor een inentingsprogramma in dit land. De stichting hoopt van dat geld 120 mil joen eenheden polio-vaccin te kunnen kopen tussen 1987 en 1992. Het Indone sische ministerie van volksgezondheid ziet zo kans, in combinatie met eigen in spanningen, een inentingspercentage van 95 te bereiken. Teams van specialisten zullen desge vraagd via Rotary beschikbaar worden gesteld om te helpen bij het organiseren van jaarlijkse vaccinatiedagen. Kinder verlamming is betrekkelijk eenvoudig te voorkomen, als kinderen tussen 0 en 5 jaar een vaccin krijgen toegediend. De actie in Nederland is een onderdeel van wereldwijde plannen die Rotary In ternational heeft. Deze organisatie, met een miljoen leden in 160 landen, heeft op zich genomen geld in te zamelen om polio de wereld uit te krijgen. Dat moet uiterlijk in 2005, als Rotary Internation al honderd jaar bestaat, een feit zijn. Elk jaar sterven in ontwikkelingslanden bijna een half miljoen kinderen aan po lio. Jaarlijks komen er in deze landen meer dan drie en een half miljoen ge handicapte kinderen bij als gevolg van besmettelijke ziekten, waarvan kinder verlamming de ernstigste is. Toch waren tevoren de juichkreten niet van de lucht. Het Regionaal Econ omisch Overleg (REO) Midden-Hol- land was zeer positief. Aangezien de vestiging van een agro-industrieel com plex in Waddinxveen niet alleen van be lang is voor deze gemeente zou zelfs ook gesproken kunnen worden van agro-in- dustrie Waddinxveen én Omstreken. Vestiging van deze industrie zou ook een katalyserende werking hebben voor de land- en tpinbouw in industriële acti viteiten in de voedingsmiddelenbran che, niet alleen lokaal, maar ook regi onaal. Daarnaast zou een regionale uit straling naar distributie-activiteiten en toeleverende industrie plaatsvinden. Maar het heeft allemaal niet zo mogen zijn. In een eenregelig zinnetje aan de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad hebben B. en W. meegedeeld dat een Waddinxveens agro-industrieel complex aan de Brede- weg er niet in zit. naarplantsoen een permanent open luchtpodium te gaan neerzetten. De bouwkosten hiervan - met behulp van leerling-metselaars en -timmerlieden - worden geraamd op zo’n halve ton. Van dit bedrag is 15.000.- al op tafel ge legd door de 25-jarige woningbouwver eniging St. Joseph, die vorig jaar is op gegaan in de woningbouwvereniging SSW. Voor de lokatie in het Warnaarplant soen is gekozen, omdat de voorberei dende werkgroepen onder de indruk zijn gekomen van de taludwerking van het terrein en de mogelijkheden om een betrekkelijk groot publiek te kunnen opvangen. Bekeken wordt nog of er sprake kan zijn van een podium met wellicht een mobiel of een permanent dak. De kans bestaat dat er voor het pu bliek nog een stuk verharding komt. Tijdens de vorig jaar gehouden begro- tingsdebatten in de Waddinxveense ge meenteraad, maar ook van diverse poli tieke partijen, kwamen er allerlei sug gesties om van het Warnaarplantsoen een drukker bezocht gebied te maken. Zo werd er gesproken over de aanleg van een heemtuin, schooltuinen n der gelijke. ”Het wordt druk in het War naarplantsoen”, verzuchtte wethouder P.F.J. van Schie (CDA) eens bij het ho ren van al die gedachten. Uit de laatste vergadering van de raads commissie voor de financiën is gebleken dat de verkoop van ’t Weegje aan het recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving, dat wordt gevormd door Gouda, Reeuwijk. Waddinxveen en de provincie Zuid-Holland, nog niet in kannen en kruiken. Een splinternieuwe loot aan de pre miestam is de premie-D-woning. In gro te lijnen is deze regeling dezelfde als de premie-C-woning. Er is echter een be langrijk verschil. De eenmalige belas tingvrije subsidie bedraagt geen 6.500,- maar 20.000,-. De premie-D-woning werd op 1 januari 1986 voor duizend vrije-sectorwonin- gen ingevoerd. Deze woningen moeten wel in stadsvernieuwingsgebieden wor den gebouwd. Daar zijn de bouwkosten immers hoger en om te voorkomen dat daar anders geen vrije-sectorwoningen worden gebouwd, is deze hoge subsidie ingevoerd. De regeling geldt voor nieuw te bouwen koop- en huurwoningen in stadsver nieuwingsgebieden met een aaneenge sloten bebouwing die overwegend ou der is dan vijftig jaar. WADDINXVEEN - Uit een door Terp, bureau voor toegepaste economi sche en ruimtelijke planning BV, uitge voerd onderzoek is gebleken, dat reali sering van een Agro-industrieel com plex bij de tuinbouwveiling aan de Bre- deweg in Waddinxveen niet tot de mo gelijkheden behoort. Voor die studie stelde de gemeenteraad in zijn vergadering van december vorig jaar tien mille beschikbaar. De reste rende 7.850,- voor het haalbaarheids onderzoek kwam van de provincie Zuid-Holland. Een agro-industrieel complex bestaat uit geconcentreerd aanwezig zijnde bedrijven die agrari sche produkten be- of verwerken. Hoewel in Waddinxveen een vrij grote, redelijk tot goede florerende, agrari sche sector aanwezig is en zelfs een tuin bouwveiling, werd het door iedereen opvallend genoemd dat de voedings en genotmiddelenindustrie in Waddinx veen zo slecht vertegenwoordigd is. Waddinxveen wijkt in dit verband af van het regionale beeld. Vandaar dat om die reden al twee jaar geleden in de gemeentelijke Nota Werkgelegenheid de aanbeveling is gedaan hiernaar een onderzoek in te stellen met het nu dus bekende negatieve resultaat. sprake zou zijn. De kinderspeelplaats is er dank zij geza menlijke inspanningen van de bewo- nersvereniging en de gemeente Wad dinxveen gekomen. De Oostpolderwij- kers zijn er bijzonder blij mee. Na de of ficiële opening kregen de kinderen uit de buurt een NS-sticker, was er een bal lonnenwedstrijd en werd de jaarlijkse fietstocht voor de wijkbewoners gehou den. Aan de fietstocht namen een klei ne 180 wijkbewoners deel. de huizen en dichtbij een sloot). Hij meende echter dat de jeugd hier volop vertier kan vinden en de ouderen er op de daar staande banken zullemkunnen uitrusten. Bij de sloot komt waarschijn lijk nog een hek. De buurtbewoners vroeg hij collectief verantwoordelijk te zijn voor het netjes en heel houden van de kinderspeel plaats. Vandaar ook dat met elkaar tweemaal het Anti-vandalismelied van Martin Brozius werd meegezongen. Intussen knipten Jessica Langendam en Bas Benders een lint door en deelden als conducteur en conductrice stickers van de Nederlandse Spoorwegen uit. Van de kinderspeelplaats maakt name lijk ook een treintje deel uit. De 19 premie-D-woningen, die onder deel zijn van een bouwplannetje van 28 huizen dat verder bestaat uit de bouw van 5 premie-A-woningen en 4 woning wetwoningen van de woningbouwver eniging ’’Waddinxveen” voor 50-plus- sers, worden naar een ontwerp van het Waddinxveense architectenbureau Treffers Polgar BV neergezet door het Bergambachtse aannemingsbedrijf De Landen Van den B,prg BV. De verkoop is in handen van De Pater Ma kelaardij BV. De 19 huizen kosten 155.500,- (vrij op naam, inclusief btw) per stuk. De extra subsidie van 20 mille daarvan aftrek kend kosten deze huizen de nieuwe ei genaren dus 135.500,- (exclusief finan cieringskosten). De huizen hebben in het souterrain een hal, bergkast, grote slaapkamer en berging, op de begane grond entree, L-vormige woonkamer met open keuken en op de eerste ver dieping overloop, 2 grote slaapkamers en een grote badcel. Op het zuiden is er sprake van een royale tuin. Aanvankelijk lag het in de bedoeling m dit deel van het Dorpstraatgebied ook nog één premie-B-woning te bouwen, zodat er in totaal 29 huizen zouden wor den neergezet, maar daarvan is om ruimtelijke redenen vanaf gezien. Voor dit interessante woningbouwplannetje stelde de gemeenteraad vlak voor de zo mer 450.000,- beschikbaar om de grond er bouwrijp te maken. Op de bouwplaats hebben enkele tien tallen kleine huizen en de hervormde Rehobothschool gestaan. Deze zijn in de loop der jaren afgebroken om de nieuwe huizen, waarvan tweederde als dijkwoningen gekenschetst kan worden te realiseren. Met het bestaande hoog teverschil is door Treffers Polgar cre atief* omgesprongen. De woningbouw- ledereen die het zich kan permitteren, kan een premie-B-woning kopen, maar of u ook subsidie krijgt, hangt af van uw (gezamenlijk) belastbaar inkomen. Als dat inkomen hoger is dan 70.500,- dan krijgt u geen subsidie. Zit u onder dit in komen (en dat geldt voor het overgrote deel van de bevolking) dan krijgt u sub sidie. De hoogte van de subsidie wordt bepaald door de stichtingskosten van de woning. De subsidie is altijd 5.000,- per jaar en wordt minstens twee en hooguit vijf achtereenvolgende jaren betaald. Over het algemeen is een premie-B-woning iets luxer en duurder dan een premie-A- woning, maar dit hoeft niet altijd het ge val te zijn. Het hangt sterk af van facto ren, zoals de grondkosten en de inventi viteit van de bouwer. WADDINXVEEN - Met een op maan dagavond 25 augustus te houden open bare repetitie tussen acht en tien uur be gint het Christelijk Waddinxveens Man nenkoor aan een nieuw seizoen. Dat ge beurt in de aula van de christelijke scho lengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg, waar elke week wordt geoe fend, zo laten C. Paul (tel. 15949) en N.J. Vavier (tél. 14114) ons weten. De Gouwestem: ’’Velen zeggen: zin gen, daar heb ik geen tijd voor. Ik heb het al zo druk. Maar dat is het nu juist. Iedereen heeft het druk. Daarom zijn wij juist gaan zingen, maar vooral ook om éénmaal per week even uit die sfeer te stappen en eens iets heel anders te doen. Gewoon een gezellige ontspan nen avond waarop het met elkaar zin gen natuurlijk centraal staat.” ’’Voor ons is dit heel belangrijk en voor velen met ons, want wij hebben inmid dels al zo’n 80 leden en beginnen aardig bekendheid te krijgen. Regelmatig tre den wij dan ook op tijdens zangavonden en concerten. Wij willen u ook,mee la ten genietenwant ook u heeft t nodig om er eens helemaal uit te zijn.” Met het aantreden van de nieuwe ge meenteraad en een nieuw college van Burgemeester en Wethouders aan.de vooravond van Koninginnedag is voor lopig voor vier jaar de toekomst van de Petteplas in een keiharde paragraaf van het beleidsprogramma 1986-1990 vast gelegd. In dat programma zeggen PvdA, CDA en VVD: ”De Petteplas is een uniek re- creatiegebiedje midden in de gemeente. Geen bebouwing zal plaatsvinden aan of rondom de Petteplas. Wel zal worden bezien of en hoe de recreatiemogelijk heden verbeterd kunnen worden”. Met die zinnen is definitief het doek ge vallen over de plannen voor de bouw van een restaurant aan de Puttelaan, voor de bouw vari een aantal exclusieve woningen bij de hoek Esdoornlaan- Kerkweg-West en voor een kioskachti ge bebouwing langs de Kerkweg-West. Voor die plannen tekenenden respec tievelijk horecaman T. Ververs en de gemeentelijke stedebouwkundige ir. W. Wissing uit Barendrecht maar na protesten vanuit de bevolking - die wer den begeleid door een handtekeninge nactie van de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) - haalde de poli tiek een ferme streep door alle rond de veenpias gedachte bouwplannen. kavels zijn van de hand gegaan voor 21.000,- (premie D) en 23.300,- (pre mie A). De stichtingskosten voor een premie-A-woning liggen rond 142.000,-. Voor de vier woningwetwo ningen kocht de woningbouwvereniging Waddinxveen de grond voor 70.580,- van de gemeente. Bij de woningen aan de Onderweg en de Kleikade - voor welk plannetje het huis Onderweg 21 moet verdwijnen - komen op drie plekken 30 parkeerplaatsen. Met niveauverschillen ter plaatse is goed omgesprongen, terwijl er ook aan sluiting is gezocht bij de karakteristieke bebouwing in de buurt, die ooit hele maal was wegbestemd. Dit voorjaar kregen de bewoners van de Kleikade, Onderweg, Dorpstraat en Piasweg op een informatieavond te ho ren hoe de bebouwing daar precies zou gaan gebeuren. Toen werd nog gedacht dat de eerste paal voor de zomer gesla gen zou kunnen worden, Maar dat bleek niet haalbaar. Om het bouwplan uit te kunnen voeren is een versnelde ju ridische procedure noodzakelijk» WADDINXVEEN - Het Zuidholland- se provinciaal bestuur heeft de volgende Waddinxveense besluiten goedge keurd: - vaststelling van het bestemmingsplan Oranjewijk 1975, derde herziening; - verkoop van een perceel bedrijfster rein op het bedrijfsterrein Coenecoop aan REWA Holland BV te Waddinx veen; - liquidatiekosten opheffing gemeen schappelijke regeling Woonwagen schap Gouwsluis; -uitbreiding en verbouwing schoolge bouw samenwerkingsschool HAVO- Atheneum; - verkoop tennishal; - aanvullende kredieten Openbare Werken en -Bedrijven; - voorbereidingskrediet gebied Dorp straat; - uitbreiding programmapakket CAI en gedeeltelijke renovatie CAI; - kosten vemieuwing/verruiming auto- matiseringsmogelijkheden en herin richting personeeiskamer. Andere besluiten en mededelingen van B. en W. zijn: Het volledige technische takenpakket ten aanzien van het gemeentelijk mi lieubeleid zal worden overgeheveld naar het milieubureau Midden-Hol- land, terwijl de administratieve taken binnen de-gemeentelijke administratie verzorgd blijven. Aan de Kring van Gemeenteboden Midden-Nederland is ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een eenmalige waarderingssubsidie van 300,- ver leend. De serie kamermuziekconcerten in het seizoen 1985-1986 werd per concert ge middeld door een aantal personen van 123 bezocht. Toch was er een tekort van bijna drieduizend gulden. De provincie heeft een kleine tweeduizend gulden bijgedragen. Vastgesteld is het ’’Reglement voor de Gemeenschappelijke Medezeggen schapsraad voor het openbaar basison derwijs”. Aan de heer A. A. Rui te Gouda is voor de zomerperiode tot en met september 1986 een vergunning voor het venten met ijs verleend. In overleg met de betrokken eigenaren en rijk en provincie worden plannen ontwikkeld om de wandelmogelijkhe den ’’rondom” Waddinxveen (onder meer door weilanden) te vergroten. Te vens wordt nagegaan hoe de wandelmo gelijkheden in de gemeente kunnen worden uitgebreid, met inbegrip van de ’’hondencircuits”. Aan het provinciaal bestuur zal worden gevraagd medewerking te verlenen bij het oplossen van de knelpunten in de fietspaden voorzieningen rond Wad dinxveen. Er zal onderzoek plaatsvin den naar de mogelijkheden van een be perkte recreatievoorziening (bijvoor beeld bos) in of nabij de nieuwe wijk Zuidplas. Met Staatsbosbeheer zal overleg worden gevoerd. een vrije-sectorwoning in zowel ae koop- als huursfeer. Toch ontvangt de koper, dan wel de verhuurder een een malige, belastingvrije subsidie van 6.500,-. Doel hiervan is de goedkope vrije-sectorbouw te stimuleren. U komt voor deze subsidie in aanmer king als de stichtingskosten van de wo ning lager zijn dan 162.000,- en in de stadsregio’s f 172.000,-. Er gelden geen inkomensgrenzen. Dit jaar heeft het Rijk toestemming gegeven voor de bouw van 18.000 premie-C-woningen. Voorrang krijgen de woningen waarvan de stichtingskosten het laagst zijn. Veel premie-C-woningen worden al voor cir ca 120.000,- gebouwd. Hoe het ook zij, aan het Raadhuisplein wordt er in ieder geval over gedacht hoe de recreatiemogelijkheden aan of rond om de Petteplas verbeterd kunnen wor den. Sinds de komst van burgemeester Van der Linden is de veenpias al beter zichtbaar geworden, omdat de gemeen telijke dienst van Openbare Werken en -Bedrijven met name het groen aan de noordkant fors heeft uitgedund. Op die manier kwamen er ’’kijkgaatjes”, de kinderspeelplaats aan de Overtoom. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Oostpolder- wijk (Zuidkade 1) heeft nu ook een kin derspeelplaats. Deze is gemaakt aan de Molenring en werd zaterdagmorgen of ficieel door de heer C. Stellaard, voor zitter van de bewonersvereniging Over- toom-Molenring, in gebruik genomen. Om de kinderspeelplaats is door de be woners van de wijk tussen de Kanaal dijk en de Zuidkade zo’n drie jaar ge vraagd. Met de invoering van de 30-kil- ometerregelmg eerder dit jaar zag de bewonersvereniging haar kans schoon CDA-wethouder P.F.J. van Schie nog maals om een dergelijke voorziening te vragen. De verkiezingstijd dit voorjaar hielp mee om de gemeente te laten belo ven dat hiervan nu in zes weken tijd kielkade waddinxveen Petteplas is verder een aantal maal ge bruikt voor manifestaties van scouting, EHBO en de Sportweek. Afgesproken is verder - en vastgelegd in het beleidsprogramma - dat de huidige dierenvoorziening in het Warnaarplant soen enige uitbreiding krijgt. Zo zullen onder meer de openingstijden worden verruimd. Welke andere voorzieningen in dit plantsoen daarnaast een plaats krijgen wordt nog bezien. Nieuw is de gedachte om in het War- Ja'-

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 11