De Bonkelaar komt met zo’n 20 cursussen ai\/\I IW/\y\^i\ dik boekwerk Noorlander verkocht niet alles Omzet nam toe met 4,4 miljoen gulden Besluiten over Bomenwijk en Kleikade e.o. Programma van Gouda in een Tweede cirkel- flat Zuidplas wordt gebouwd: Huur 453,- WEG MET BOUWSELS ACHTER BRUGWEG Gemeente met handen en voeten gebonden aan contract uit 1982 Vox Jubilaris in Scheveningen Vier huizen Onderweg "doeir'f 462 ’’Graffiti is vandalisme” katwijk bvj Buitenlanders Vergenoegd Forser Strak beleid Televeilen Rettich Niet zo gelukkig Geen termijn Jeugd Begrotings debat Ellende Bomenwijk Kleikade staat in het door directeur L. Heling geschreven jaarverslag 1985. I Uix WADDINXVEEN - Van de ongeveer 2.400 huizen die er in de woonwijk Zuidplas zul len komen worden er 820 wo ningen neergezet door het Leiderdorpse bouwbedrijf van Steve en Gé Noorlander. Dat is maar liefst éénderde deel. De bikkelharde af spraak daarover werd vier jaar geleden gemaakt. Onverbrekelijke band Noorlander -Zuidplas door BERT WOUDENBERG Veiling handelt in 64 produkten WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 WADDINXVEEN - Een kleine twintig cursussen, lessen en thema-bij- eenkomsten staan er in het komende seizoen op het programma van De Bonkelaar aan de Beukenhof. Ze zijn bedoeld voor volwassenen, jonge ren en buitenlanders. Voor de cursussen zijn in De Bonkelaar inschrijf formulieren verkrijgbaar. Het inschrijfgeld voor volwassenen bedraagt voor een aantal cursussen tien gulden. Het Leiderdorpse bouwbedrijf Noorlander bouwt in de woonwijk Zuidplas 820 van de in totaal2.400 woningen. (Foto: Archief). WADDINXVEEN - ’’Graffiti is vanda lisme, niets meer en niets minder. Het wekt bij velen agressie op en het bete kent een verschraling en verarming van het leefmilieu." Dat schrijft de Waddinxvener J. Fran ken zaterdag in een ingezonden brief in de Volkskrant. Hij schrijft verder: "Bij de Volkskrant heeft de komkommertijd wel erg toegeslagen, anders kan ik de ’’oproep” (rubriek Dag in Dag uit) aan Enschedese "kunstenaars" waardegra- fiti in die stad blijft, niet verklaren. Wat is dat voor onzin?” Ik ben zelf oud-Enschedeër en kom nog vaak in mijn geboortestad en ik weet zeker dat men in Enschede zeer verheugd is dat daar nog veel objecten zijn die niet zijn ondergekladderd. En dat moet zo blijven.” maar het is met aan te bevelen te blijven zitten tot de laatste trein voorbij is”, al dus het jaarverslag. In het boekwerk staan het theaterpro gramma van de Goudse Schouwburg, het cursusprogramma van creatief cen trum De Werkschuit, het programma (voor zover bekend) van De Glanszaal (Garenspinnerij), informatie over de Goudse Muziekschool en informatie over het museum Het Catharina Gast huis. De Werkschuit-folder zal niet meer apart worden verspreid. Op de veiling werden 64 verschillende soorten groenten en fruit verhandeld, evenals een klein aantal bossen bloe men. De natte zomer en de slechte herfst hielden de kwaliteit van deze pro dukten onder het niveau van voorgaan de jaren. Iedereen weet dat kleine bouwsels sinds jaar en dag breed besproken zaken ple gen te zijn en dat is nu weer het geval. B. en W. hebben toegezegd de toelaat baarheid van dit soort zaken te zullen benaderen vanuit een ’’bredere optiek” en daarover met de raadsleden verder te zullen discussiëren. De bouwsels worden door de PCW ”een ellende zonder eind” genoemd. "Het einde is zoek met dit lapmiddeltje van zogenaamde dierenhokken van ma ximaal 6 bij 1,6 meter”, oordeelt de PvdA. Het CDA rept over het tegemoet komen aan de ’’brutaliteit van men sen”. De VVD voelt voor een ’’hard en duidelijk standpunt”. Achter de Brugweg - direct in de buurt van de Kromme Esse en de Henegou- werweg - zijn volkstuintjes op illegale wijze in gebruik genomen. Ook staan er volières, konijnenhokken en geitestal- letjes. De gemeenteraad wil aan deze ontwikkeling paal en perk gaan stellen, terwijl B.enW. een soepeler standpunt innamen. WADDINXVEEN - De coöperatieve tuiniersvereniging Gouda en om streken - zoals de veiling aan de Bredeweg in Waddinxveen officieel heet - heeft vorig jaar de omzet weten te verhogen met 4,4 miljoen gulden. Dit Burgemeester Kees van der Linden (54) had nog geen jaar Haastrecht, Stolwijk en Vlist voor Waddinxveen verwisseld of hij had het al met de speculerende broers, die - aanvankelijk met de failliet gegane bouwer Reym - tussen Piasweg en Beijerincklaan alle toekomstige bouwgrond hadden gekocht, op een ak koordje gegooid. De overeenkomst waarin dit werd geregeld werd getekend op 24 november 1982. Met de komkommers was niets aan de hand, die deden het erg goed. De witlof werd twee maanden lang getroffen door verslijming en de spruiten raakten in de strenge winter bevroren. De liberaal was echter blij met de over eenkomst, waardoor de woningbouw weer op gang gebracht kon worden en hoopte dat ondanks alles de plaatselijke aannemers en onderaannemers niet langs de zijlijn hoefden te blijven. "De gemeente heeft erg veel moeten geven”, vond de PCW (Arie van Doorn) die de perspectieven voor de volkshuisvesting openende transactie met gemengde gevoelens had gelezen. "De onderhandelingspositie van de gemeente was echter zodanig, dat zij niet veel te eisen had. Maar er was geen andere weg. De weg van onteigening was niet meer begaanbaar”. Volgens D’66 (Hans Barth) was uit de langdurige en moeizame onderhande- lingen door de gemeente gehaald wat er uit gehaald kon worden. De democraat - zelf werkzaam in de bouwwereld - noemde de feitelijke besluitvorming in de gemeenteraad een belangrijk mo ment. Toen vervolgens de provinciale goed keuring kwam was Waddinxveen met handen en voeten gebonden aan Noor lander BV, een ruim 30 jaar oude bouw- groep met 350 medewerkers en een ge middelde jaaromzet van 70 miljoen gul den. En dat lag niet in de lijn der ver wachtingen, want B. en W. kwamen op 10 oktober 1978 al op de proppen met hun "Nota Grondverwerving Zuidplas” waarin werd aangekondigd ”een strak beleid” te zullen blijven voeren. Dit be leid is het echter niet geworden. Waddinxveens burgemeester gaf toe dat er in de overeenkomst met Noorlan der Bouw BV onderdelen zaten, waar mee B. en W. niet zo gelukkig waren maar het was nu eenmaal een kwestie van geven en nemen. In landelijke beroepsprocedures tot aan de Kroon was immers duidelijk gewor den dat de projectontwikkelaar zekere juridische kansen had gekregen. Daar mee moest in de onderhandelingen re kening gehouden worden. Zo claimde het bouwbedrijf ook het bouwrijpmaken van Zuidplas ”in een poging om alle verliezen die zijn gele den nog enigszins te compenseren” (Kees van der Linden). Noorlander Bouw BV zag er echter van af bij de start van de woningbouw in Zuidplas van dit recht gebruik te maken, omdat er snel heel veel moest worden gedaan en men niet voor eikaars voeten wilde gaan lopen. "Maar wat het bouwrijpmaken betreft is dit niet het prettigste in de overeen komst”, vond Kees van der Linden des tijds. ”Het is een onderdeel van een deal. Wat dit betreft heeft de gemeente inderdaad moeten toegeven”. Aanvankelijk stond er in het contract dat het bouwrecht van Noorlander maar vier jaar zou mogen duren. WD-frac- tievoorzitter Karei van Soest (nu onder wijswethouder) toonde zich hiervan een nadrukkelijk voorstander, maar deze termijn werd uiteindelijk geschrapt, omdat het jaarlijks aantal te bouwen met rijkssteun steeds problemen geeft. ”Zo snel mogelijk afrekenen met Noor lander”, zoals Waddinxveens eerste Noorlander BV is intussen welhaast een Waddinxveens bouwbedrijf geworden. Er werd aan sponsoring gedaan van het verenigingsleven, er kwamen financiële bijdragen aan evenementen (beelden groep bij het station ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn in 1984) en in de woonwijk Zuidplas werd op initi atief van de bouwers Steve en Gé Noor lander vorig najaar ”de balspeler”, een WADDINXVEEN - "De gemeente kan met een zo groot mogelijke beleidsvrij heid gestalte geven aan haar exclusieve verantwoordelijkheid ten aanzien van de volkshuisvestelijke, planologische en financiële aspecten van de planontwikkeling en -uitvoering”, zo jubelden B. en W. inlyet raadsvoorstel van 22 december 1982 om van Noorlander Bouw BV een kleine vijftig hectare grond aan te kopen tussen Piasweg en Beijerincklaan. De prijs bedroeg ruim 2,7 miljoen gulden en dat is 5.50 per vierkante meter. Overigens niet alle grond van Noorlander, opgekocht van boeren in de Zuidpla- spolder, ging naar de gemeente. Buiten het contract werd vier jaar geleden gehou den een terrein van 8.000 vierkante meter aan de Piasweg, zijnde'het "huisperceel" van de toenmalige boerderij van L. Lamens. Om een hartelijke verhouding met het Waddinxveense gemeentebestuur te krijgen werd het beroepschrift van Noorlander Bouw BV tegen het bestemmingsplan Zuid plas bij de Kroon ingetrokken en onthield het bedrijf zich ook van verdere bezwaar- en beroepschriften. cursusprogramma van De Bonke- WRKt» De tweede cirkelflat omvat 7 wo ningwetwoningen meer dan aan vankelijk de bedoeling was, omdat Waddinxveen kan rekenen op een extra contignent, zo bleek in de raadscommissie voor de ruimtelij ke ordening. Het complex wordt daardoor forser als gevolg van een extra woonlaag. Maar meer wonin gen betekent ook een beperking van de maandhuur. De achter de hockey- en tennisvel den verschijnende woontoren is niet alleen duidelijker in Zuidplas aanwezig dan de eerste uit 1985/ 1985, er zijn ook andere in het oog lopende verschillen. Zo komt er een lift en een trappenhuis en gel den er afwijkende eisen voor de kleur van de gevels en de balkons. Was de eerste flat bestemd voor één- en tweepersoonshuishoudens, de tweede omvat voornamelijk wo ningen met drie kamers en is dus geschikt voor een andere categorie woningzoekenden in Waddinx veen. Voor de jeugd staan onder meer deze cursussen op het programma: - Toneel/theatercursus. Op dinsdag avond vanaf 2 september voor jongeren van 15-20 jaar. Cursusbegeleidster is Trudy Stadhouder. Cursusprijs 20,-. - EHBO-jeugddiploma A. Vijftien woensdagmiddagen vanaf begin sep tember voor 11-15-jarigen. De cursus wordt gegeven door de EHBO-leidsters mevrouw Lelieveld, mevrouw Van Loe- nen en mevrouw Siebrechts. Cursu sprijs 20,-. Al ruim drie maanden na de transactie kon een vergenoegd uit de ogen kijkend college van Burgemeester en Wethou ders op 8 maart 1983 aan de IJserman- weg de eerste spaden de grond insteken en met het bouwrijpmaken van dit deel van de Zuidplaspolder een begin ma ken. Het verliep allemaal spoedig want staatssecretaris mr. Gerrit Brokx (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu) sloeg op 2 mei van dat jaar de eerste paal en Zuidhollands ge deputeerde drs. Wim Aalders reikte op 15 november 1983 de eerste sleutels uit. Kees van der Linden, die na de gemeen teraadsverkiezingen in 1982 de porte- feille ruimtelijke ordening en woning bouw had overgenomen van de chris- ten-democraat Paul van Schie (hij ging financiën doen), had het gefikst. Hij maakte af wat zijn voorganger mr. Bert Smallenbroek (1976-1981) met Paul van Schie in het in 1980 gemaakte bestem mingsplan Zuidplas (dat eigenlijk "Schiebroek" had moeten heten, grap te men in het gemeentehuis) nog niet hadden bereikt. kunstwerk van Jits Bakker, onthuld. Een onderstreping van het gegeven dat Noorlander en Zuidplas bij elkaar zijn gaan horen. burger dat formuleerde, was dus niet haalbaar. In de gemeenteraad heerste aan de vooravond van Kerstmis 1982 een eens gezinde sfeer, die Kees van der Linden zichtbaar goed deed. Zo was de PvdA ”in principe akkoord” met het binnen halen van Noorlander Bouw BV. De so- cialiste Bep Vermeij pleitte voor het ge ven van voorrang aan huizenkopers, die een betaalbare huurwoning achterla ten. "Dat zal de doorstroming werkelijk kunnen bevorderen”. Het CDA (drs. Gijsbert Blom) vond de samenwerking met de Leiderdorpse bouwer ook "een kwestie van geven en nemen*, want ”in de loop der tijd zijn situaties gewijzigd”, zo zei hij kort en krachtig. De VVD (Karei van Soest) zag rond de grondoverdracht toen nog ’’enkele schaduwwolkjes" opdoemen. De zeer open procedures en de democratische besluitvorming hadden Noorlander Bouw BV namelijk tot het kopen van grond in de Zuidplas gebracht om die la ter tegen een hogere prijs - plus een af gedwongen bouw'recht - weer te verko pen. De coöperatieve tuiniersvereniging Gouda en omstreken heeft de financiële positie van het veilingbedrijf kunnen versterken. Dat gebeurde onder meer door de verkoop van omliggende gron den zodat fors kon worden afgeschre ven en de reserves verder konden wor den opgebouwd. Ook de voorzieningen konden op peil worden gebracht, al wa ren er wel tegenvallers. Televeilen, koelen en automatisering zijn diverse de aandacht vragende nieu we ontwikkelingen, waar de directie en het bestuur van de veiling op zullen moeten inspelen. ’’Het komt in een sneltreinvaart op ons af. We dienen alert te zijn en op tijd op de trein te stap pen. Elk station heeft zijn wachtkamer, WADDINXVEEN - Opnieuw gaat de Waddinxveense gemeenteraad verkla ren dat er voor de Bomenwijk en voor het gebied Kleikade-Onderweg een nieuw bestemmingsplan wordt ge maakt. Met het oog daarop worden er voorbereidingsbesluiten genomen, zo dat ongewenste bouwactiviteiten op beide plekken met de wet in de hand kunnen worden tegengegaan. In de raadsvergadering van 21 augustus 1985 is ten behoeve van het gebied dat begrensd wordt door de Onderweg en de Kleikade een voorbereidingsbesluit genomen, onder meer om woningbouw mogelijk te maken aan de Kleikade/On- derweg. Budgetcontingenten zijn in be ginsel reeds toegekend. Daar de plano logische procedure nog niet geheel is af gerond en het thans geldende voorbe reidingsbesluit vervalt is het wenselijk opnieuw een voorbereidingsbesluit te nemen. den. Docent is Karei Aerssens. Cursu sprijs 32,50 (inclusief gerechten). Fotografiecursus. Vijf avonden vanaf maandag 8 september. Docent is Hans Daeter. Cursusprijs 29,50 (studeren den en 60-plussers 22,50). - Dokacursus. Cursus vanaf dinsdag avond 16 september. Docent is Hans Daeter. Cursusprijs 47,50 (studeren den en 60-plussers 32,50). - Combinatiefotocursus. Tien avonden afwisselend fotografie (maandag) en doka (maandag en dinsdag) vanaf 8 sep tember. Docent is Hans Daeter. Cursu sprijs 77,- (studerenden en 60-plussers ƒ55,-). - Fotokring Visie. Maandelijkse bijeen komst met discussie en praktisch wer ken in werkgroepen. Lidmaatschap 35,- per jaar (studerenden tot 18 jaar 25,-). Inlichtingen: Hans Daeter (tel. 10445). - Huur Doka. Deelnemers kunnen te gen betaling van 2,50 per uur gebruik maken van de volledig voor kleinbeeld en 6 x 6 ingerichte zwart-doka van De Bonkelaar. Reserveren tel. 17272. In de Bonkelaar is er voor de in Wad dinxveen wonende buitenlanders spra ke van een vernieuwd programma: - Taal- en naailessen voor mannen. Elke zondagmorgen vanaf 24 augustus. - Naailessen voor vrouwen. Elke dins dagmorgen vanaf 2 september. Kinder opvang is aanwezig. - Taallessen voor vrouwen. Elke don derdagmorgen vanaf 4 september. Kin deropvang is aanwezig. WADDINXVEEN - Een huur prijs van 453,- per maand wordt verwacht voor de 50 woningwetwo ningen, die - in de vorm van een cir kelflat op de hoek Zuidplaslaan/ Herbarenerf - in de woonwijk Zuidplas zullen worden gebouwd in opdracht van de woningbouw vereniging SSW (St. Joseph en Ons Begin). Dat blijkt uit het raadsvoorstel tot het aanvaarden en verlenen van bouw- en grondvoorschotten en een exploitatiebijdrage voor deze woningbouw in Waddinxveens nieuwe woonwijk, waar dezelfde woningbouwvereniging ook al een door Rehorst BV neergezette cir kelflat heeft. De verkoop van de grond komt pas in de volgende ge meenteraadsvergadering aan de or de. De grondkosten van de tweede cir kelflat achter de hockkeyvelden worden geraamd op 623.244,- en de bouwkosten op 4.612.615,-7 Dat is in totaal dus meer dan 5,2 miljoen gulden. Verwacht wordt dat de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer binnen kort het groene licht zal geven voor deze hogbouw in Waddinxveen- West. Op dat moment zaten de gemeente raadsleden middenin een driedaags be- grotingsdebat. "Met het ondertekenen van het Zuidplas-contract is een belang rijke aanzet geleverd tot het verder ont wikkelen van het bestemmingsplan”, betoogde Waddinxveens eerste burger in mooie taal over het na vier jaar on derhandelen bereikte resultaat. Een resultaat waaraan de raadsleden op 22 december 1982 unaniem hun goed keuring hechtten. Daarmee werd Wad dinxveen voor ruim 2,7 miljoen gulden 2.735.580,-) eigenaar van bijna 50 hectare grond voor het tot in 1991 uit de grond stampen van de woonwijk Zuid plas. Bij de grondoverdracht werd ech ter bepaald dat de Leiderdorpse projec tontwikkelaar er 820 woningen zou mo gen bouwen. Dit afgedwongen bouwrecht op langere termijn omvatte aanvankelijk 40 vrije sectorwoningen op kavels van 300 vier kante meter, 260 premie-A-woningen, 260 premie-B-woningen en 260 premie- huurwoningen. In de loop der jaren zijn en zullen deze aantallen en categorieën wat anders komen te liggen. Noorlan der Bouw BV heeft inmiddels een heel groot deel van het toegewezen aantal huizen kunnen neerzetten of in voorbe reiding kunnen nemen. hg i WADDINXVEEN - Toen burgemees ter C.M. van der Linden, die ruimtelij ke ordening en woningbouw in zijn por- tefeille heeft, laatst met de hefbrug 34 meter omhoog ging richtte hij zijn blik op de ’’bebouwde” weilanden ten zui den van de Brugweg. Op die manier kreeg hij een goed overzicht van een ontwikkeling, die op het gemeentehuis al druk is besproken en die de meningen uiteen laat lopen. De gemeenteraadsleden hebben name lijk de grootst mogelijke moeite met het idee van het college van Burgemeester en Wethouders om een - overigens be perkte - bebouwing van ’’dierenonder komens” toe te staan op de weilanden achter de Brugweg-huizen aan de zuid kant. Bij bureau voor stedebouw en ruimtelij ke vormgeving ir. W. Wissing B.V. is het ontwerp-bestemmingsplan ’’Bo menwijk” in voorbereiding. Dit plan gaat de bestemming en het gebruik re gelen van de grond in het gebied dat be grensd wordt door de spoorlijn Gouda- Alphen a/d Rijn aan de oostzijde, door de Sniepweg aan de zuidzijde, door deels de bebouwing van het dorp aan de westzijde en door deels de Kerkweg- West aan de noordzijde. Thans is het ontwerp van dit bestemmingsplan zo ver gevorderd dat binnen korte tijd het wettelijk vereiste vooroverleg gestart zal kunnen worden. Teneinde de uitvoering van bouwplan nen van met name de bewoners van de Bomenwijk gedurende de verdere voor bereidingen aan het ontwerp-bestem mingsplan niet onnodig tegen te hou den, is de raad voorgesteld opnieuw een voorbereidingsbesluit te nemen. WADDINXVEEN/GOUDA - Huis- aan-huis wordt ook in Waddinxveen het nieuwe theaterprogramma 1986-1987 van de Goudse Schouwburg verspreid. Nieuw in dit programma is dat daarin ook is opgenomen het cursusprogram ma van het creatief centrum De Werk schuit aan de Bloemendaalseweg in on ze buurgemeente. Het programmaboek van de samenwer kende Goudse culturele instellingen telt 34 pagina’s. Voordat het huis-aan-huis is verspreid kregen de abonnementhou ders de uitgave als eerste. De Goudse culturele instellingen streven naar meer samenwerking en een zichtbaar resul taat is deze nieuwe vorm van publiciteit. WADDINXVEEN - De Waddinx veense Hervormd Gemengde Zangver eniging Vox Jubilans heeft vorige week dinsdagavond onder leiding van Pieter Stolk opgetreden in de Oude Kerk in Scheveningen. Het koor deed mee aan het slotconcert jn een serie ’’zomerzang- avondén” in Scheveningen. Deze evangelische zomerzangavonden werden georganiseerd voor de vele va kantiegangers in Scheveningen. De slotavond, waarop Vox Jubilansoptrad, begon om acht uur. Tomaten (15 miljoen kilo voor 27,5 mil joen gulden), komkommers (16 miljoen kilo voor 11,2 miljoen gulden) en witlof (2,5 miljoen kilo voor 6,3 miljoen gul den) werden het meest aan- en afge voerd. Verhandeld werden er verder spruiten, sla en aubergines maar ook bonenkruid (voor 71 gulden), schorse neren (voor 31 gulden), rode bessen (voor 451 gulden) en rettich (voor 91 gulden). Het veilingassortiment wordt dus duidelijk breder. Gebleken is ook dat de concurrentie met produkten uit andere gebieden van Europa steeds meer toeneemt. De pa prika en tomatenprijs werd door invoer uit Spanje merkbaar onder druk gezet. laar ziet er zo uit: - Themacursus Islam. Zes avonden van af donderdag 9 oktober. Cursusleiders zijn Mohamed en Marja Barkat. De deelname is gratis. - Turkse keuken. Vier avonden vanaf woensdag 10 september. Docente is me vrouw Hayrano“glu. De maaltijden (voor twee personen) mogen worden meegenomen. Cursusprijs 47,50 (in clusief maaltijden). - Pakistaanse keuken (1). Vier avonden vanaf maandag 8 september. Docente is Farhat Almas. De maaltijden (voor twee personen) mogen worden meege nomen. Cursusprijs 47,50 (inclusief gerechten). - Pakistaanse keuken (2). Vervolgcur sus van vier ochtenden vanaf woensdag 22 oktober. Docente is Farhat Almas. Cursusprijs 47,50 (inclusief gerech ten). - Vegetarische Indiase keuken. Vier avonden vanaf maandag 20 oktober. Docent is Rahda Chandrasekhar. Cur susprijs 47,50 (inclusief gerechten). - Hatha Yoga. Cursus op donderdag avond. Docente is Ineke Reehuis (tel. 10606). - Kaarsen maken. Twee avonden vanaf woensdag 10 december. Docente is Lidi Willemse. Cursusprijs 14,50 (materi aalkosten 9,50). - Kookcursus voor mannen. Vier avon den vanaf maandag 17 november. De maaltijden mogen zelf opgegeten wor- De "gezworen kameraden” burgemeester Kees van der Linden (rechts) en aannemer Steve Noorlander. (Foto: Archief). WADDINXVEEN - De huur van de vier woningwetwoningen, die de wo ningbouwvereniging Waddinxveen aan de Onderweg gaat neerzetten voor 50- plussers, gaat rond 462,- per maand bedragen. Dat blijkt uit het raadsvoorstel tot het aanvaarden en verlenen van bouw- en grondvoorschotten en een exploitatie bijdrage voor deze huizenbouw. De grondkosten worden geraamd op 90.526,- en de bouwkosten op 358.011,-. Verwacht wordt dat de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer binnenkort het groene licht zal geven voor deze huizen bouw als onderdeel van een woning- bouwplannetje aan de Kleikade-Onder weg dat in totaal 29 huizen omvat.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 13