GEMEENTE WADDINXVEEN Zilver voor G. Koeman (57) bejaarden Andere naam "MUESLI" vijf commissies Geen bijdrage verhuizende VROEGOP KORTING VROEGOP KORTING J I Beroepschriften afgewezen Dienstverband van 40 jaar *1 50 telefoonnummers/openingstijden KUNSTEN CULTUUR Vergelijking Vakbond VERGADERINGEN SPREEKUREN CV HINDERWET A VONDOPENSTELLING VERKEER EN VERVOER AFSCHEIDSRECEPTIE INZAMELINGEN BOUWVERGUNNINGEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN LEKKER GEZOND EN ZEER VOORDELIG NU lOOOóJiAM VAN ZATERDAG van Jood. 01820-15767 01727-4044 070-210001 ZATERDAG van 12222 01820-24255 13000 13000 WEEKBLADVOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 01820-16066 010-362244 ter C.M. van der Linden. De decorandus recipieerde daar in kleine kring. der Linden koninklijk onderscheiden Waddinxvener G. Koeman. (Foto: Voort maakt de heer Koeman sinds 16 i I De jubilerende heer Koeman trad op 15 augustus 1946 op 17-jarige leeftijd in dienst van de toenmalige Philipsfabriek aan de Stortenbekerstraat in ’s-Graven- hage, als leerling telefoonmonteur. Hij werkte achtereenvolgens in onder ande re de draadvormerijde justeerderij en de testafdeling. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Commissie voor de ruimtelijke ordening c.a. Dinsdag 26 augustus 1986, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Gedeeltelijke inwerkingtreding leegstandwet. Verkoop grond aan woningbouwvereniging Ons Begin in Zuidplas (11e uitwerking). Voorbereidingsbesluit t.b.v. uitbreiding Eben Haëzerschool. Burgemeester C.M. van der Linden:eerste vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder, M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. sing bij Burgemeester en Wethouders ligt, omdat het beleid erop is gericht dat niet het recht op een aanvrage en daar mee op de bijbehorende rechtsbescher ming mag worden ontnomen. Verleende Hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen de vol gende Hinderwetvergunningen zijn verleend: - aan meubelfabriek Fa. LAVO. Brugweg 6 alhier, voor het oprich ten en in werking hebben van een meubelfabriek aan de Brugweg 6 alhier, onder 52 voorschriften; Vanaf maart 1951 was de heer Koeman werkzaam als fabricage-voorbereider. In 1956 werd hij overgeplaatst naar de kantoororganisatie als project engi neer. In 1972 werd de heer Koeman chef van het constructiebureau en se dert 1976 is hij technisch commercieel medewerker van de commerciële open bare telefonie. Mevrouw P. van der Plaat-van Tol moet ook meemaken dat haar verzoek om een bijdrage in de verhuiskosten zal worden afgewezen. Ook de door haar verlaten woningen had een hogere jaar- huur dan de voorgeschreven grens van 3.600,-. In dit geval ging het qm een jaarhuur van 3.852,- en dat was 252,- teveel. De Waddinxveense dacht voor een fi nanciële bijdrage in aanmerking te ko men omdat er een verschil was in de huur van de door haar verlaten woning Frederik Hendriklaan 1 en die van de huurpanden 3, 5 en 7, maar dat had te maken met de aanwezigheid van een centrale verwarmingsinstallatie in het door mevrouw Van der Plaat-van Tol bewoonde huis. Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het Bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. 30 km/uur regeling Burgemeester en wethouders zijn voornemens om in de Willem de Rijkelaan, Anna van Hannoverstraat, Anna van Saksenstraat en Anna van Burenstraat een 30 km/uur regeling in te stellen. door de vanavond (woensdag) vergade rende gemeenteraad terzijde worden gelegd. Vastgesteld is dat de elf jaar ou de verordening geldelijke steun bejaar den bij verhuizing - die deze zomer ove rigens is vervangen door een nieuwe re geling - ditmaal echt niet kon worden toegepast. Mevrouw A. Ie Grand-Metselaar heeft geen bijdrage in de verhuiskosten tege moet kunnen zien omdat de huurprijs van de door haar verlaten woning meer dan 3.600,- per jaar bedroeg, Het ging hier om een jaarhuur van 3.982,80 en dat was 382,80 te veel. Hun beroepschriften tegen de afwijzen de beschikkingen van het college van Burgemeester en Wethouders zullen Commissie voor de onderwijs- en personeelszaken Woensdag 27 augustus 1986, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Beschikbaarstelling aanvullend krediet voor de verbouw van de Theo Thijssenschool. Beschikbaarstelling kredieten voor aanschaffing van methodes voor het vak Engels t.b.v. de openbare en bijzondere basisscholen. Medewerking voor de aanschaffing van meubilair en leer- en hulp middelen t.b.v. de Gereformeerde basisschool. Wijziging van de ’’Regeling studiebijdragen gemeente Waddinx veen”. Wijziging van de Wachtgeld- en Uitkeringsverordening. WADDINXVEEN - Het 40-jarig dienstverband van de Waddinxvener G. Koeman (57) bij AT T en Philips Telecommunicatie Bedrijven BV in Den Haag is beloond met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De koninklijke onderscheiding werd hem vrijdag morgen in zijn huis aan de Tesselschadelaan 3 opgespeld door burgemees- Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. De heer W. Hoogeveen, medewerker bij de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven, zal wegens vrijwillig vervroegde uittreding zijn werkzaamheden in dienst van de gemeente Waddinxveen met in gang van 1 september 1986 beëindigen. Ter gelegenheid van dit feit zal van de heer en mevrouw Hoogeveen- Tamerus op donderdagmiddag 28 augustus 1986 in kleine kring af scheid worden genomen. Tevens is de heer Koeman reeds vele ja- ren lid van de Industriebond F.N. V. Hij is sinds 1976 voorzitter van het afde lingsbestuur Waddinxveen-Boskoop van de Federatie Nederlandse Vakbe weging. De heer Koeman is bovendien lid van de districtsraad van de Industrie bond F.N.V. De Waddinxveense had aangevoerd voor het verkrijgen van een verhuiskos tenvergoeding een vergelijking te heb ben gemaakt tussen de kale huur van het verlaten en het nieuwe huis en het aantal kamers van beide woningen. Bo vendien zou bij het inwinnen van infor matie op het gemeentehuis van ambte lijke zijde positief zijn gereageerd op het verzoek om geldelijke steun. Dit ge geven hebben mevrouw La Grand-Met selaar en haar schoondochter herhaald op een vergadering van de raadscom missie voor de bezwaar- en beroepsch riften in januari van dit jaar. De gemeente zegt hier echter op dat de instructie aan de ambtenaren van de af deling Sociale Zaken luidt dat aan het publiek verteld kan worden wat de kan sen zijn dat een verzoek gehonoreerd wordt, maar dat de uiteindelijke beslis- Gelijktijdig met de inrichting zullen snelheidsremmende maatrege len wórden genomen. Het ligt in de bedoeling de daadwerkelijke inrichting van het gebied te doen uitvoeren tijdens de op korte termijn ter plaatse uit te voe ren herstraatwerkzaamheden. De situatieschets waarop de inrichting van het gebied is aangegeven ligt vanaf heden gedurende een termij n van 14 dagen op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecre tarie voor belanghebbenden ter inzage op werkdagen van 08.30jot 12.30 uur. Naast zijn dagelijkse werkzaamheden legt de heer Koeman reeds vele jaren een grote belangstelling aan de dag voor sociale aspecten van de arbeidsorgani satie. Zo maakte hij sinds het begin van de jaren ’70 deel uit van het vertegen woordigend intern overleg. Bovendien is hij thans 8 jaar secretaris van de on dernemingsraad. De door burgemeester C.M. van Sjaak Noteboom). november 1977 deel uit van het college voor de verlening van bijstand van de gemeente Waddinxveen en is hij sinds juni 1983 lid van het Overlegorgaan Werkgelegenheid in deze gemeente, namens het F.N.V. Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: het oprichten van een rouwcentrum met woonhuis aan de Alber- dingk Thijmlaan, aan de oostelijke zijde van de weg, direct ten noorden van het aanwezige parkeerterrein. Dit verzoek kan slechts worden ingwilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: WADDINXVEEN - De Waddinxveense dames A. la Grand-Metselaar (Eksterdreef 51) en P. van der Plaat-van Tol (Jan van Bijnenpad 253) moeten aanvaarden dat zij niet hoeven te rekenen op gemeentelijke fi nanciële steun, waarop zij dachten aanspraak te kunnen maken als ver huizende bejaarde inwoonsters. vaste prijs 2,9 5 nu voor... 80 katoenen wa t t enschij f j es Alarmering Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Commissie openbare werken en bedrijven Woensdag 27 augustus 1986, aanvang 17.30 uur in het gemeentehuis. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Koningin Wilhelmina Fonds vergunning verleend voor een collecte in de periode 25 augustus tot 7 september 1986. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. WADDINXVEEN - De gemeenteraad gaat de naam van vijf commissies van advies en bijstand veranderen, omdat ze over meer en andere zaken zullen be raadslagen. De afspraken daarover zijn bij de collegevorming dit voorjaar ge maakt. Zo wordt de conahissie voor openbare werken en bedrijven uitgebreid met sportzaken, komêii de bedrijfsterreinen bij de commissie vbor de ruimtelijke or dening en de wonihgbouw, is de person eelszaken toegevoegd aan de raadscom- Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en na ontvangst van de benodigde ver klaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land bouwvergunning te verlenen ten behoeve van de percelen: 1Henegouwerweg 2: Het oprichten van een gemaalgebouw en een transformatorgebouw 2. Rijksweg A 12, op- en ter weerszijden van het viaduct over de Bloemendaalseweg, langs de noordelijke rijbaan: Het plaatsen van een geluidscherm (lengte 700 m). 3. Bloemendaalseweg 15: Het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woonhuis. 4. Bloemendaalseweg 19a: Het plaatsen van een dakkapel. 5. Henegouwerweg 106: Het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woonhuis. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (art. 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe reidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 8, van de woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan deze voorwaarde voldoen de bovenstaande bouwplannen. De bouwplannen liggen met ingang van donderdag 21 augustus 1986 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Za ken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). missie voor onderwijszaken, is er voor taan sprake van een commissie voor economische én sociale zaken en is er tenslotte de commissie voor volksge zondheid en milieuzaken. Alles blijft hetzelfde bij de raadscommissie voorde financiën en voor welzijnszaken. Het ledental van een tweetal commis sies wordt op voorstel van B. en W. ver hoogd tot zes. Voorts worden van de commissievergaderingen geen notulen meer gemaakt, maar een besluitenlijst. Met al die wijzigingen hebben de frac tievoorzitters al ingestemd. Voordracht algemene dtcoratieverlening 1987 Zoals te doen gebruikelijk zal ook in 1987 en wel op 29 april de alge mene decoratieverlening plaatsvinden. Op die dag zal aan verschil lende personen een Koninklijke onderscheiding worden uitgereikt omdat zij zich in het maatschappelijk leven op de een of andere ma nier bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, b.v. in het werk, in de politiek, als verenigingsbestuurder, of als ambtsdrager in een kerk. Vaak is een combinatie van bijzondere verdiensten aanleiding tot het verlenen van een Koninklijke onderscheiding. Gedecoreerden zijn in de regel personen van middelbare leeftijd omdat de bijzondere verdiensten, de nauwgezette dienstvervulling e.d. gedurende veie jaren moeten zijn verricht. Een persoonlijke in zet gedurende korte tijd kan, hoe verdienstelijk ook, nimmer aan leiding zijn tot het verlenen van een Koninklijke onderscheiding. Een voordracht tot hét verlenen van een Koninklijke onderschei ding wordt door de burgemeester ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, die over de voordracht van de burgemeester een advies uitbrengt aan de betrokken Minis ter. Omdat de burgemeester nu eenmaal niet van alle verdienstelijkhe den van de inwoners van Waddinxveen op de hoogte kan zijn, dient hij zijn voordracht meestal in naar aanleiding van een tip van ande ren over de verdienste van een persoon. Deze tipgevers doen er ech ter goed aan enige zekerheid te verkrijgen of de betrokkene een Ko- ninklijke onderscheiding wel op prijs zou stellen. Er wordt namelijk verschillend gedacht over het verlenen van onderscheidingen en het is een pijnlijke zaak voor alle betrokkenen als het opspelden van de versierselen op het laatste moment niet door kan gaan omdat de be trokkene dat niet wil. Tussen het aanvragen en het verlenen van een onderscheiding kun nen maanden verlopen en lang niet elk verzoek komt voor inwilli ging in aanmerking. Een voordracht voor de algemene decoratie verlening op 29 april a.s. moet de burgemeester al vóór 15 oktober 1986 bij de Commissaris van de Koningin indienen. Wanneer u de burgemeester wilt attenderen op de verdiensten van een inwoner van Waddinxveen, wordt u dan ook verzocht dit tijdig, bij voorkeur schriftelijk, te doen. Voor u iemand gaat aanmelden wordt u geadviseerd zich eerst te laten informeren of de betreffende verdiensten van iemand aanleiding kunnen geven tot verlening van een Koninklijke onderscheiding. Hierover kunt u inlichtingen ver krijgen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie (tel. 14433, tst. 145). Expositie in de raadzaal Van 23 augustus t/m 13 september a.s. wordt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen een expositie van werk van beel dende kunstenaars gehouden. Ditmaal wordt geëxposeerd door PIET WARFFEMIUS en JOHN LIE A FO met schilderijen en werken op papier, waarvan een deel gezamenlijk is gemaakt en door JAN SNOECK met keramiek. De expositie wordt op zaterdag, 23 augustus a.s. om 16.00 uur ge opend met een balletuitvoering door VITA LIE A FO. Een ieder die daar belangstelling voor heeft is bij de opening van harte welkom. Openingstijden: maandag t/m vrijdag, tijdens kantooruren; donderdag van 19.00 tot 21.00 uur; zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. Recreatieplan Gouwebos, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woning wet. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter in zage met ingang van donderdag 21 augustus 1986 gedurende 14 da gen tijdens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Orde ning, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AKWad- dinxveen). - aan Computer Service Holland B.V., Beukenhof 3 alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een elektrische en een air- conditioning-installatie voor een computerbedrijf, gelegen aan de Beukenhof 3 alhier, onder 14 voorschriften. Deze vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op de Afdeling Algemene Zaken en Ruimtelij ke Ordening ter gemeentesecretarie, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur in de periode 21 augustus tot en met 21 september 1986. Degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren, in te zien. De beschikkingen worden van kracht na afloop van de genoemde periode, tenzij voordien een beroep wordt ingediend tegen (een van) deze beschikking(en). Een beroepschrift kan worden inge diend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die over eenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht of kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs hiertoe niet in staat zijn geweest. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA Den Haag. 9-11 uur 9-11 uu r

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3