Voor 20 mille José van Rijn’s dans school 7 dagen open Waddinxveensepad en Waddinxveenstraat ’’gewinkeld” op bouwplaatsen Met A.J. Both naar Polen In gebouw De Staring aan de Staringlaan A. VIS De Gouwelanden OPENBARE REPETITIE HENNY DEN BOON ACHTER GALERIE 58 Gouwedorp vernoemd in Gouda en Arnhem Modeshow Verbakel bij Baan’s Meubelen J. van Spengen kandidaat van K. Edelman BV krijgt export- onderscheiding Burgemeester doet afgifte rijbewijzen MEETING Raadscommissie over ophalen afvalstoffen JI POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Reis som Drie dagen Zeventig jaar Aanrijdingen 8 Dagen Onder invloed r ^■a I g f José van Rijn en haar Dansschool Waddinxveen aan de Staringlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). noemde de tENSE- Dit is de Waddinxveenstraat in Arnhem-Zuid, vlakbij de grens van de gemeente Eist. (Foto: Bert Woudenberg). WADDINXVEEN - De Zoetermeerse José van Rijn heeft zaterdag haar Dans school Waddinxveen aan de Staringlaan officieel in gebruik genomen, ‘s Mid dags was er de officiële opening met een toespraak van de heer H. Ponne, voor zitter van de Nederlandse Vereniging van Dansleraren (NVD) en ’s avonds werd de 35.000,- kostende verende dansvloer van 20 x 9 meter intensief ge bruikt voor een gratis toegankelijke in stuif. De Dansschool Waddinxveen is de eni ge permanente dansschool die nu in dit Gouwedorp actief is. Er wordt daar ze ven avonden in de week lesgegeven in ballroom- en latijns-amerikaanse dan sen, oude dansen and rock en roll. Er WADDINXVEEN - Henny den Boon- Huizer, echtgenote van beeldend kunst enaar Theo den Boon, is de vrouw ge worden achter de galerie aan de Dorp straat. Vandaar dat Galerie Den Boon is veranderd in Galerie 58, het nummer van het witte pandje aan de Dorpstraat. In deze begin dit jaar nieuw leven inge blazen galerie opent burgemeester C.M. van der Linden zaterdagmiddag 30 augustus om vier uur de expositie van Ans Wortel, die eerder werk tentoon stelde op een tentoonstelling in de raad zaal van het gemeentehuis. De wijzigingen in de galerienaam zijn aangebracht om duidelijk te maken dat het leven en werk van Theo den Boon organisatorisch losstaan van de galerie, die nu dus ook naar buiten toe het werk- domein is geworden van Henny den Boon. WADDINXVEEN - De raadscommis sie voor de financiën heeft niet gespro ken over de verkoop van een perceel Heel aangenaam was het overigens al voor Waddinxveners om te ontdekken dat de Gelderse Hoofdstad Arnhem de Waddinxveenstraat kent. Een straat die we vinden in een wijk in Arnhem-Zuid, waar ook andere Zuidhollandse plaat sen uit de buurt (Gouda, Boskoop, Bo- - zijn speciale clubs voor kinderen, jonge paren en 60-plussers. Op het program ma staan al als speciale avonden een wijnfeest, St. Nicolaasfeest, Kerstbal, Nieuwjaarsinstuif, Koud buffet-dan- sant. Bal Masqué, Lentefeest. Paasbal en een Eindbal. De 33-jarige blonde José van Rijn, die binnenkort naar Waddinxveen wil ver huizen, is in de nationale- en internati onale danswereld geen onbekende. Ze stond op de derde plaats bij de professi onals in ballroom- en latijns-amerikaan se dansen, haalde 13 jaar hoge damti tels in diverse Europese landen en train de zeven jaar lang elke maand een lang weekeinde in Engeland. NVD-voorzitter Ponne REEUWIJK - K. Edelman BV (cactus sen, kamerplanten, jonge planten, ke ramiek) aan de Schinkeldijk in Reeu- L wijk is. dinsdagavond 23 september de plaats waar van 19.00-21.00 uur door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland weer een export- instuif zal worden gehouden. Edelman BV heeft ook een vestiging aan de Tweede Bloksweg in Waddinxveen. Tijdens deze bijeenkomst zal ir. K.A. de Jong, algemeen directeur van de Ex- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20'At ‘I STl 19«6 soen, om maar eens oude buurgemeen ten te vernoemen. Wellicht zijn dezelf de plaatsen daarom ook niet zo scheutig om Waddinxveen een straatnaam te ge ven, maar daar heeft Gouda met het "Waddinxveensepad” dus een positieve uitzondering op gemaakt WADDINXVEEN7BOSKOOP - De aan de Henegouwerweg 10 wonende Waddinxvener J. van Spengen staat als hoofdingeland kandidaat voor het alge meen bestuur van het waterschap De Gouwelanden. De dijkgraaf van dit wa terschap is de Waddinxvener A. Ou- dijk. De heer Van Spengen staat kandidaat voor het kiesdistrict III ongebouwd. De polders in dit gebied zijn gelegen in de gemeenten Gouda, Waddinxveen (Bloemendaal), Reeuwijk en Vlist. De verkiezingsformulieren kunnen tot en met dinsdag 26 augustus worden in geleverd op het kantoor van De Gouwe landen in Boskoop. Op donderdag 28 augustus onderzoeken dijkgraaf en heemraden in een zitting alle ingelever de opgaven en besluiten daarin omtrent de geldigheid van de opgaven. en in Bodegraven de Goudseweg, maar ook onze gemeente zweeg eveneens wat dit betreft in alle talen. En dus hebben we in dit Gouwedorp bijvoorbeeld geen Goudsestraatweg, Boskooplaan, Zevenhuizenseweg, Moerkapellepad of Moordrechtplant- WADDINXVEEN - Met grootse plan nen, zoals de opvoering van een (nieu we) reli-musical, is het interkerkelijk jongerenkoor Meeting vorige week woensdag begonnen aan een nieuw sei zoen. Volgende week woensdagavond wordt er in de Kruiskerk aan de Passage van 20.00-22.15 uur een openbare repetitie gehouden. Op deze avond mag ieder een tussen de 16 en 36 jaar komen kij ken en wat nog beter is: zich aanmelden als nieuw lid. ’’Vooral mannen zijn van harte welkom”, aldus Immy Paul (tel. 12409) van Meeting. WADDINXVEEN - In de volgende week donderdagavond om half acht te houden vergadering van de raadscom missie voor volksgezondheid, milieu en woonruimtebeleid zal gesproken wor den over het ophalen van afvalstoffen, zoals dat door P. van Kooten (33) van de Gruttodreef in Waddinxveen wordt gedaan. De gemeente denkt aan finan ciële steun. Sinds afgelopen zaterdag beschikt de Waddinxvener. die daarvoor zijn baan als vrachtwagenchauffeur heeft opgege ven, over een winkeltje in tweed- ehandsgoederen op de zuidelijke hoek van de Zuidkade en de St. Victorstraat. Later in het jaar (september) zal ”Mi- lieukompas”-Kringloopwinkel nog offi cieel geopend worden. In Waddinxveen-Zuid is Piet van Kooten donderdag (koopavond), vrij dag en zaterdag te vinden. Hij slaat daar inboedels, huisraad, kleding, televisies, schoenen, boeken, platen en nog veel meer op. Er is dagelijks aanvoer van nieuwe goederen in de hoop er weer an deren gelukkig mee te kunnen maken. ’’Milieukompas” was ai sinds vorig jaar actief in de woonwijk Zuidplas met het ophalen van schillen (er zijn 500 em mers uitgezet), papier, ijzer, kleding en overtollig huisraad. "Dank zij veel me dewerking loopt dit uitstekend", aldus Piet van Kooten (tel. 13059). Voor de verkoop van gebruikte goederen is hij ook elke zaterdag te vinden op de vlooi enmarkt in het veilingcomplex aan de Bredeweg. Piet van Kooten met zijn kringloopwin- keltje ziet zich inmiddele omschreven als kringloper, een man die handelt in overblijfselen van een luxe maatschap pij. Om zijn bedrijf, waarin zijn echtge note mee werkt, zo goed mogelijk te runnen beschikt hij over een vrachtwa gen met een laadcapaciteit van vijf ton, zodat vrijwel alles wat men kwijt wil gratis kan worden opgehaald. Rijbewijzen die na 30 september 1986 worden afgegeven blijven in beginsel geldig tot de houder zeventig jaar is. Wel moet er elke tien jaar een nieuwe pasfoto op het rijbewijs komen en moe ten de gegevens worden geactualiseerd. Rijden met een rijbewijs dat niet tijdig is "opgefrist” is niet toegestaan en dus strafbaar. De gemeentelijke bevoegdheid om rij bewijzen af te geven betekent voor de aanvragers in de meeste gevallen dat geen geneeskundige verklaring meer nodig is en dat de kosten van deze zoge noemde "eigen verklaring” (ƒ8,50) ver vallen. zelfs onder de autosnelweg Den Haag- Utrecht doorloopt. Tot voor kort was geen der omliggende gemeenten scheutig om Waddinxveen in de straatnaamgeving tot uitdrukking te laten komen. Zo vind je bijvoorbeeld in Gouda wel de Bodegraafsestraatweg De afgelopen week werden 3 automobi listen, onder wie twee Waddinxveners, onder invloed van alcohol achter het stuur van hun voertuigen aangetroffen. Allen ondergingen de bloedproef en kregen rijverboden opgelegd. Eén van deze bestuurders, een 18-jarige Gouwenaar, was op de Bloemendaalse- weg betrokken bij een eenzijdig onge val. Hij was zodanig onder invloed, dat hij niet meer met de bocht in de weg kon meedraaien en vervolgens in de sloot te gen een brug tot stilstand kwam. De nog vrij nieuwe auto was total loss. Maandag 11 augustus: Zware materiële schade bij een botsing tussen twee pers onenauto’s op de hoek J.Dorrekenska- de-Oost/Julianastraat. De oorzaak van het ongeval was het niet verlenen van voorrang. Een 17-jarige Waddinxveen- se bromfietser raakte gewond bij een ongeval met een auto op de hoek Ker- kweg-Oost/Oranjelaan. Hij werd naar het Bleulandziekenhuis overgebracht. Dinsdag 12 augustus: Omstreeks 15.00 uur vond op de hoek Kerkweg-Oost/Ju- lianastraat een aanrijding tussen 2 bromfietsers plaats. De van de hefbrug komende bromfietser sloeg links de Ju- lianastraat in en kwam daarbij in aanra king met een rechtdoorrijdende brom fietser. Beiden raakte gewond. Eén van hen, een 17-jarige Reeuwijker moest naar het ziekenhuis worden overge bracht. Woensdag 13 augustus: Een 24-jarige Waddinxveense vrouw raakte licht ge wond bij een aanrijding met een pers onenauto. Een vanaf het parkeerterrein bij AH aan het KW-Plein komende automobilist sloeg rechtsaf en kreeg op eens de overstekende vrouw voor zich. Donderdag 14 augustus: Op de hoek Staringlaan/Bosboom Toussaintsingel vond een aanrijding plaats, waarbij een vrachtauto en een personenauto waren betrokken. De personenauto liep hier bij dermate schade op dat deze moest worden afgesleept. Als onderdeel van de openingshande ling zal Ans Wortel ook voorlezen uit ei gen werk. De expositie duurt tot 5 okto ber. De openingstijden zijn donderdag tot en met zaterdag (11.00-17.00 uur), De Goudse Kamer organiseert enkele malen per jaar een export-instuif, tel kens bij een ander bedrijf. De bedoe ling hiervan is ondernemers en export- medewerkers van verschillende bedrij ven in informele sfeer met elkaar in con tact te brengen. Tijdens een drankje kunnen gedachten uitgewisseld worden met betrekking tot bepaalde landen en/of produktenzodat men van eikaars ervaringen kan leren. Ook beginnende exporteurs zijn hierbij welkom. Om de contacten te bevorderen wordt een overzicht uitgereikt van de aanwezi ge bedrijven met vermelding naar welke landen men exporteert/wenst te expor teren en met welke prpdukten. De toe gang is gratis. Dit keer wordt een 8-daagse reis geor ganiseerd (dus een dag langer dan vorig jaar) met als extra een bezoek aan de hoofdstad Warschau. De vertrekdatum is bepaald op 5 september, ’s avonds om 6 uur vanuit Gouda. Er wordt ’s nachts doorgereden met voldoende stops. De aankomst is bepaald op zaterdag 6 sep tember om ongeveer 13.00 uur. Op vrij dag 12 september hoopt men vroeg in de middag weer terug te zijn. De deelnemers en deelneemsters wor den ondergebracht bij gastgezinnen. Op deze manier kan men kennis maken met het leven, werken en wonen van de PolenOok zullen enkele excursies wor den gemaakt in Poznan en de omgeving. In Polen zal op de laatste avond een af scheidsavond met de gastgezinnen wor den gehouden. De Polen stellen het contact en het bezoek van de Neder landers op hoge prijs. Zij zijn zeer gast vrij en niets is hen teveel om het verblijf voor de gasten zo gezellig mogelijk te maken. Dank zij het verblijf in de gastgezinnen bedraagt de reissom niet meer dan 440,-. In dit bedrag is alles begrepen zo als visumkosten, verplicht wisselgeld, transitkosten door de beide Duitslan- den, etc. Een snelle aanmelding is ver eist, gezien de nog korte tijd van voor bereiding en de tijd die nodig is voor het aanvragen van het visum. Tijdens een speciale bijeenkomst zullen de deelne mers alle inlichtingen kunnen krijgen die zij wensen. Mocht de reis om wat voor reden niet doorgaan, dan ontvangt de deelnemer of deelneemster het reeds betaalde geld terug. Voor de reis is no dig een paspoort dat nog minstens een halfjaar geldig is en twee foto’s voor het visum. Het visum wordt door de stich ting aangevraagd, dus daar behoeft men zelf niet voor te zorgen. De deelnemers moeten 16 jaar of ouder zijn. degraven, Reeuwijk) zijn vernoemd. De Waddinxveenstraat in Arnhem- Zuid ligt in de wijk Elderveld, vlak te gen de gemeentegrens van Eist, de parel van de Betuwe. Je komt er via de Hilleg- omweg en Vlaardingenweg. Beiden zijn zijstraten van de wijkverzamelweg Hol- landweg. Het besluit van de Arnhemse gemeenteraad om een Waddinxveen straat in te stellen dateert van 1 juli 1974. WADDINXVEEN - Er is weer ’’gewinkeld” op bouwplaatsen in de woonwijk Zuidplas. De Waddinxveense rijkspolitie werd gemeld dat voor ongeveer 20.000,- aan goederen werden ontvreemd bij twee dief stallen. Buitgemaakt werden onder meer wastafels, stortbakken, douche- mengkranen en vele daarbij behorende hulpstukken. Het waren weer twee diefstallen uit een lange rij. portbevorderings- en Voorlichtings dienst (EVD) van het ministerie van Economische Zaken de "Export Award” uitreiken aan het bedrijf. Het bedrijf krijgt deze onderscheiding voor de bijzondere exportinspannin- gen, recentelijk ook van keramische produkten, die inmiddels tot een mil joenenomzet hebben geleid. De "Ex port Award”, waarvan er per jaar slechts 4 worden uitgereikt, is bedoeld voor die personen of bedrijven die zich op een bijzondere wijze hebben ingezet voor de export. Vervolgens zullen de heren W. Edel man en J.G. Bulk, directeüren van K. Edelman BV een toelichting geven op de activiteiten van het bedrijf met name met betrekking tot de export. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense echtpaar A.J. Both aan de Lin- dengaarde 7 (tel. 13090) fungeert ais contactpersoon van de Stichting Hol- land-Polen Kontaktreizen voor een nieuwe reis naar Poznan in West-Polen, 180 kilometer over de grens. Vorig jaar is een dergelijke reis ook ge maakt. Uit deze reis is het tegenbezoek van de Polen gegroeid, dat heeft plaats gevonden van 30 mei tot en met 4 juni 1986 en een enorm succes is geworden. Het Waddinxveensepad in Gouda, vlak bij de tunnel onder de autosnelwegen naar Den Haag er) Utrecht die aan sluiting geeft op de Winterdijk in Waddinxveen. FotcWSSaak Noteboom). Dansschool Waddinxveen een aanwinst voor Waddinxveen. Hij schetste José van Rijn, die zich in het bargedeelte van de omgebouwde kantine van de Emin- ent-orgelfabriek in het complex De Sta ring weet gesteund door haar moeder mevrouw H.H.M. van Rijn-van Oosten (54), als een routenier in het stijldansen en een vakvrouw, die in Waddinxveen een verschrikkelijk mooie nieuwe start heeft gemaakt. Een nieuwe start die de Zoetermeerse, moeder van een driejarig zoontje en he lemaal verslingerd aan het dansen, laat volgen op de periode dat zij sinds 1980 in Leiderdorp een eigen dansschool had. waaruit zij zich door persoonlijke omstandigheden heeft teruggetrokken. WADDINXVEEN - Sinds kort - en dat is heel bijzonder - is er in de Goudse streek een straatnaam te vinden die is vernoemd naar Waddinxveen. Het gaat hier om het ’’Waddinxveensepad" in de gemeente Gouda. Dit pad sluit in het gebied van het be drijfsterrein Goudse Poort en het Groenhovenpark aan op de Winterdijk, een zijweggetjfe van de Brugweg dat WADDINXVEEN - Verbakel Mode Textiel BV aan de Zuidka de houdt op woensdag 24 septem ber een middag- (14.30 uur) en een avondshow (20.00 uur) op de tweede etage van Baan’s Meube len, eveneens aan de Zuidkade. Het Waddinxveense modehuis brengt deze professionele modes how dit najaar op veler verzoek. Als lady speaker fungeert oud NOS-nieuwslezeres Eugenie Her- laar. De najaarscollectie wordt ge toond door 5 mannequins, 2 dres- smen en 3 kinderen. De toegangskaarten kosten tien gulden en zijn verkrijgbaar bij Ver bakel Mode Textiel. Gekozen is voor twee modeshows om tege moet te komen aan de grote be langstelling. want "onze inkopers zijn weer op pad geweest en heb ben voor dit najaar een uitzonder lijke mooie en betaalbare collectie samengesteld", aldus het grootste modehuis in dit Gouwedorp. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden neemt per 1 okto ber de taak van Zuidhollands commis saris der Koningin mr. S. Patijn over voor wat betreft de afgifte van rijbewij zen. Voor dat doel is de organisatie in het ge meentehuis aangepast. Zo wordt men aan het Raadhuisplein met behulp van data-communicatiemiddelen aangeslo ten op de computer van de Rijksdienst voor het Wegverkeer in Veendam. De veranderingen kosten een kleine 30 mil le. Om de overgang van de rijbewijstaak van de provincie naar gemeenten goed te laten verlopen heeft de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland de ge meenten in deze provincie voorgesteld aanvragen om vernieuwing van rijbe wijzen die na 15 oktober 1986 verlopen, niet meer naar de provincie te zenden, maar door de gemeenten te laten be handelen. Nieuw is ook dat alle rijbewijzen waar van het zogenoemde "vernieuwings- jaar” na 30 juni 1986 is verstreken nu kunnen worden vernieuwd zonder dat opnieuw rijexamen afgelegd hoeft te worden. Deze regel geldt dus voor alle rijbewijzen die na 30 juni 1985 (zijn) verlopen. De afgelopen week werden 7 fietsen op diverse plaatsen in de gemeente gesto len. Twee daarvan werden teruggevon den en kon worden teruggegeven aan de eigenaren. In de nacht van zaterdag 9 en zondag 10 augustus werd ongewenst bezoek ge bracht in een woning aan de Wilhelmi- nakade. Ontvreemd werden videore corder, camera, fototoestellen en een hoeveelheid nederlahds en buitenlands geld. Op dinsdag 12 augustus werd uit een on- afgesloten schuur aan de Bloemendaal- seweg een Grundig-draagbare radio weggenomen. Kussenslopen, een hoeslaken, 2 spij kerbroeken en T-shirts werden door een onbekende van een waslijn bij een woning aan de Noordkade weggehaald. Auto’s bleek wederom enkele keren het doelwit te zijn. Een auto in de Van Mec klenburg Schwerinlaan en de Pr. Be- atrixlaan werden van hun wieldoppen ontdaan. Van een bij het station Noord geparkeerd staande auto werd een ach- terzijruitje ingeslagen, waarna met ge weld een autoradio werd uitgerukt en meegenomen. Op donderdag 14 augustus werd diefstal van ca. 50 bomen en een bus bestrij dingsmiddel ontdekt. Deze goederen werden uit een tuin aan de Middelburg- seweg ontvreemd. Een witte bloembak op voetstuk werd weggenomen uit een tuin aan de Es- doornlaan. Deze diefstal vond plaats in de nacht van vrijdag 15 op zaterdag 16 augustus. In dezelfde nacht werd nabij de Wingerd een personenauto openge broken waarna ook uit deze auto een autoradio met 2 bandjes werd ont vreemd. Twee 16-jarige uit Badhoevedorp af komstige knapen werden aangehouden grond aan de Noordkade aan de heer A. in verband met de diefstal van een win- Vis. Dit voorstel werd voor nader be- kelwagentje. Na verhoor door de politie raad door wethouder P.F.J. van Schie werden zij heengezonden. Het wagen- (CDA) van de agenda afgevoerd, tje is teruggegeven. Een 53-jarige Boskoper werd op heter daad betrapt bij diefstal van goederen uit een winkel. Hij werd overgegeven aan de gewaarschuwde politie. Na ver hoor op het politiebureau kon hij zijn weg vervolgen. donderdagavond (19.00-21.00 uur) en zondagmiddag (14.00-17.00 uur). O6V •W-J

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 9