Burgemeester Snelle HAVO kruipt zelf op dak van Rem. Kerk Andere vorm VVD houdt vast aan Humanistisch volkstuin Gouwebos Wooncentrum ANS WORTEL EN WADDINXVEENS op dagschool is een feit ’’GEKKE ROOIE BURGEMEESTER” Weekblad hielp mee Oostwouder BV Theo den Boon Kerken gaan samen op weg Dia-avond voor bejaarden in het AF-centrum Voorwaarts in Duinrell op kunstbeurs Folkconcert ”Ons Genoegen”: Hoe staat het ermee? Raadscommissie Stoeien 14 v Oorspronkelijk Stuk lager Geen duidelijkheid T A 7 WADDINXVEEN - De in Waddinx- veen ’’samen op weg” zijnde hervormde Immanuëlkerkgemeente en de Gere formeerde Kerk gaan op maandag avond 15 september een gezamenlijke kerkeraadsvergadering houden. Aan de Centrale Hervormde Gemeente zal worden gevraagd iemand aan te wijzen om een kerkeraadsvergadering van drie kerken te kunnen houden. In de vorige week woensdagavond ge houden vergadering van de raadscom missie voor de onderwijs- en person eelszaken zei wethouder Karei van Soest (VVD) - daartoe uitgenodigd door CD A-raadslid Gerrit van den Berg - met genoegen gehoord te hebben dat de 2-jarige HAVO in Waddinxveen van start kon gaan. Een versnelde opleiding speciaal voor mensen met veel tijd, veel doorzettingsvermogen en erg veel stu diezin. Voor wie alleen voor zijn plezier stu- het volkstuinareaal moet komen. Zo staat het ook in het beleidsprogramma 1986-1990 van PvdA, CDA en VVD. De vraag is alleen waar dat zal gebeu ren. ”Het beleidsprogramma schept wat dit WADDINXVEEN - Oostwouder Hol ding BV, Waddinxveen, heeft het zaak- adres gewijzigd in Houtzagerij 13, Klundert. O vooroordeel je haar werk benadert. De liefde voor de bijna 57-jarige Bergense autodidact, die in Alkmaar werd gebo ren en in Enschede en Amsterdam woonde en werkte, gaat zonder twijfel via haar werk en andersom. In Galerie 58 is daar een heel goed idee van te krij gen. Na de woorden van burgemeester Kees van der Linden die Henny en Theo den Boon een compliment maakte voor de durf om in deze voor kunstenaars zo on zekere tijden de galerie groter te ma ken, las Ans Wortel naar haar zeggen het lolligste stuk voor uit haar nieuwe boek "Nannetje”. JAAP VAN DEN BERG VVD WADDINXVEEN - Burgemees ter C.M. van der Linden heeft vrij dagmiddag zélf de windwijzer op de windvaan van de in restauratie zijnde Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade gezet. De hiervoor klaar staande bouwvakker hoefde alleen maar toe te zien. Het kerkbestuur dacht namelijk dat Waddinxveens eerste burger de hoogste top van het anderhalve eeuw oude kerkgebouw, dat sinds december vorig jaar ingrijpend wordt opgeknapt. Hij durfde dat werk met ware doodsverachting aan, omdat hij net een paar weken geleden op succes volle wijze dakpannen had rechtge- legd op zijn tweede huis in het Frie se Sloten. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se brassband Voorwaarts heeft zaterdag in het attractiepark Duinrell een succes vol optreden verzorgd. Ook de weergo den waren Voorwaarts welgezind want hoewel anders was voorspeld bleef het droog met af en toe een zonnetje. Daardoor hoefde geen gebruik gemaakt te worden van de grote feesttent maar kon én het concert van de brassband én de show van de showband in de open lucht plaatsvinden. Het was tevens voor de grote Voorwaarts familie een gezelli ge dagje uit. - Waddinxveens eerste burger recenseer de Ans Wortel’s werk als oorspronke lijk en citeerde uit haar boeken (ze schreef 4 gedichtenbundels en 4 ro mans) enkele goedgekozen leveswijshe- den, zoals die waarin ze zegt dat je je niet aan anderen moet optrekken, want dan haal je die ander omlaag. Ans Wortel is een heel bekende kunst enares’ In Waddinxveen laat ze tot en met zondag 5 oktober een deel van haar werk zien. Galerie 58 mag er trots op zijn dit alles aan de wanden (en ook nog in de stockbak) te mogen hebben. Ans Wortel is immers een naam die garant staat voor heel bijzonder schilder- en te kenwerk. leuke en aangenamer geheel”, vonden de commissieleden, die bemerkten dat de bezonning nu beter was en de bereik baarheid groter. Er zijn nog wel een paar puntjes te rege len, maar ook in het gemeentehuis heb ben de aangepaste ontwerpen meer waardering geoogst. Hierover zal nog met de direct betrokken bewoners na der worden overlegd, terwijl het huma nistische wooncentrum voor bejaarden ook nog besproken zal worden in de raadscommissie voor de ruimtelijke or dening. Wat overeind is gebleven is het T-vor- mig geheel van het complex dat al jaren in de pen is en herhaaldelijk onderwerp is geweest van reken- en tekenwerk. De korte ’’poot” van dit HSHB-wooncen- trum blijft dus gesitueerd tussen het woonhuis van meubelfabrikant P. Baan en het huis van haarstylist Cees van Es. In dit deel zijn de gemeenschappelijke ruimten gedacht voor de hier komen wondende ouderen. windwijzer met een lier omhoog zou trekken, zodat een medewer ker van het aannemersbedrijf Woudenberg BV uit Ameide het karwei zou kunnen afmaken. Maar Kees van der Linden wilde daar niets van weten. Hij besloot zelf schrijlings het dak op te gaan om op die manier aandacht te schenken aan het bereiken van de WADDINXVEEN/LEIDEN - De Waddinxvener Theo den Boon doet mee aan de in het Pesthuis iri Leiden aan de gang zijnde Eerste Zuidhollandse Kunstbeurs. Deze overzichtstentoonstelling van 800 beeldende kunstenaars uit Zuid-Hol- land en met als gasten kunstenaars uit Breda en omgeving is mede mogelijk gemaakt door het ministerie van WVC, de provincie Zuid-Holland, de gemeen ten Rotterdam en Den Haag, het An jerfonds Zuid-Holland en een aantal bedrijven. De Eerste Zuidhollandse Kunstbeurs, georganiseerd door de Culturele Raad Zuid-Holland, werd vorige week vrij dagmiddag geopend door dr. C.M. Re- horst, directeur van de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Toch is niet alles even goed en spre kend. Maar het ligt er maar aan met welke instelling, onbevangenheid en is vrij, trouw aan zichzelf, eist ruimte om te leven en te werken, maar legt een ander niets op. Tegen de oorspronkelijk nogal forse en massieve vormgeving hadden de zes be woners van de woningen Zuidkade 9 tot en met 21 een protestbrief gestuurd aan het college van Burgemeester en Wet houders. Ze waren dit voorjaar zich een hoedje geschrokken van de bouwmassa direct achter hun huizen en tuinen. In de vorige week dinsdagavond gehou den vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening repte bur gemeester C.M. van der Linden al over de nieuwe vormgeving van het woon centrum. Er kan een keus gemaakt wor den uit twee uitwerkingen, zo bleek tij dens het tonen van de maquette bij de dienst Openbare Werken en -Bedrijven na afloop van de vergadering. De pers werd voor deze bezichtiging niet uitge nodigd. Het nu gedachte wooncentrum is een stuk lager dan het eerste ontwerp dat achter de karakteristieke Zuidkade- wand was gedacht, dat drie en vier ver diepingen kende en dat deels nog hoger was dan het gemeentehuis. ”Het is een WADDINXVEEN - Er is ingrijpend gesleuteld aan een andere vormge ving van het achter de Zuidkade tussen Raadhuisplein en Jan Dorrekens- kade-Oost in het Brugcentrum te bouwen wooncentrum voor bejaarden met 58 woningen van de Humanistische Stichting voor Huisvesting van Bejaarden Waddinxveen (HSHB). WADDINXVEEN - De volkstuindersvereniging ”Ons Genoegen”, die al sinds 1980 illegaal tuint aan de Tweede Bloksweg, heeft in een brief aan de gemeente gevraagd hoe het nu staat met de aanleg van een nieuw volk stuincomplex in d^ nabije toekomst. Een doorslaggevende stimulans voor het van start laten gaan van een H AVO- opleiding in maar twee jaar vormde de uitgebreide voorpaginapublikatie in het Weekblad voor Waddinxveen van 23 ju li. Oud-CD A-gemeenteraadslid Jos Groe- nendijk-Bernard, die namens het ge- meenstebestuur zitting heeft in de Stich ting voor dag- en avondonderwijs aan volwassenen Het Gouwe College in Gouda, zei ons dat hiervoor het geno men initiatief werkelijkheid kon wor den, want pas toen kwamen de aanmel dingen los. betreft geen duidelijkheid”, stelde bur gemeester Van der Linden in de raads commissie van vorige week vast. Hij be loofde de commissieleden de kwestie weer eens in het college te zullen be spreken. Dit voorjaar kreeg hij in ieder geval geen 9.000,- voor het maken van een opzet en exploitatie voor een zichzelf bedruipend volkstuincomplex aan de Kanaaldijk. ”We waren vergevorderd WADDINXVEEN - Dit zijn Hamish Imlach en Iain Mackintosh, die zater dagmiddag 6 september vanaf vijf uur in De Bonkelaar aan de Beukenhof in het tot folk-café omgedoopte buurtcentrum het nieuwe seizoen van start laten gaan. De twee Schotse folksingers waren lange tijd niet in Nederland te zien. So- lo-zanger Hamish Imlach is na zo’n jaar of zes weer in ons land terug. Het initi atief daartoe werd genomen door cultu reel werker Bert v.d. Beid en folklief- hebber Hans van den Hoek. De folkavond in De Bonkelaar is toe gankelijk tegen betaling van tien gul den. Wie zich opgeeft als lid betaalt slechts 7,50, net als CJP-ers en 60- plussers. Lid worden kost maar vijf gul den. Burgemeester C. M. van der Linden op het dak van de Remonstrantse Kerk, waar hij in tweedelig costuum lenig op was geklommen voor het plaatsen van een koperen windvaan. Bij dit karwei wordt hij geholpen door naamgenoot C. M. van der Linden uit Buren, een medewerker van aannemingsbedrijf Woudenberg BV uit Ameide. (Foto: Sjaak Note- boom). ”Je hebt hard gewerkt”, vond burge meester Kees van der Linden. Hij zei een stille en jaloerse bewondering te hebben voor de vrije mens Ans Wortel en haar werk, want de Bergense is actief zonder zich te bekommeren om tradi ties, conventies en poses. ”Ans Wortel "1986” staat er in de koperen windvaan die burgemeester C.M. van der Linden vrijdagmiddag eigenhandig heeft geplaatst op de windwijzer van de in restauratie zijnde Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade. Op die manier gaf hij ook het startsein vooreen adoptie-actie van kerkdelen van het kerkbestuur om nog f 26.000,- te kunnen binnenhalen. Binnen de ’’Commissie Samen op Weg”, die is ingesteld omdat op lande lijk niveau op termijn naar kerkelijke integratie wordt gestreefd, is opnieuw naar de eigen taken gekeken. De com missie is van mening dat zij meer dan tot nu toe vooral een stimulerende en co“órdinerende taak in het ’’Samen op Weg”-proces heeft. Door de commissie is tevens een inventarisatie gemaakt van de kerkelijke activiteiten, welke voor verdere samenwerking (Immanuëlkerk en Gereformeerde Kerk) in aanmer king kunnen komen. Beide stukken zijn ter goedkeuring voorgelegd aan de be trokken kerkeraden. maar ik kreeg het geld nietEr was spra ke van enige weerstand bij sommige fracties", herinnerde Waddinxveens eerste burger zich’ '■Die weerstand is nog steeds van kracht", aldus de libe raal Jaap van den Berg. deert kan terecht bij een 3-jarige HA- VO-opleiding van Het Gouwe College, maar de praktijk leert dat nogal wat mensen belangstelling hebben voor een doelgerichte en snelle weg naar het H A- VO-diploma of -certificaat. Mensen die een hiaat in hun pakket hebben moeten constateren, kunnen dat nu met de nieuwe opleiding sneller wegwerken. Vorige week maandag zijn de eerste les sen van de dagschool voor volwassenen Het Gouwe College aan de Prinses Be- atrixlaan weer van start gegaan. Die dag werd voorafgegaan door de jaarlijkse informatie- en inschrijvingsdag en de uitreiking van de lesroosters. Conrec- trix van de Waddinxveense dagschool voor MAVO en HAVO is de Bode- graafse mevrouw A.J.B. Merison-Wol- ters. De lestijden zijn van 8.40-10.10 uur en van 10.20-11.50 uur. Dat duurde wat te lang en haar rauwe doorleefde stem kon het maar nauwe lijks volhouden, maar ook dit gebeurde toch maar weer in Waddinxveen. Het Gouwedorp op zich heeft bij Ans Wor tel duidelijk een goede plaats weten te veroveren. In de raadscommissie voor de ruimtelij ke ordening betoogde burgemeester Van der Linden nog wel aan het stoeien te zijn over de uiteindelijke vormge ving. ”Het programma van eisen staat op gespannen voet met de ruimtelijke mogelijkheden”, zo zei hij erop wijzend dat er aan de Kerkweg-Oost al een fors woongebouw staat. Dit uit 1983 stammende complex met 33 kleine woningen van de woningbouw vereniging SSW (St. Joseph) werd ont worpen door dezelfde architect (Oye- vaar, Van Gooi en De Bruin uit Am sterdam) als die van de nieuwe Tweede Kamer der Staten-Generaal. ’’Deze heeft dus in Waddinxveen zijn visite kaartje afgegeven”, stelde Waddinx veens eerste burger. In de raadscommissie voor de ruimtelij ke ordening, waar burgemeester C.M. van der Linden over de brief sprak, bleek vorige wéék dinsdagavond dat de VVD (Jaap van den Berg) nog stevig vasthoudt aan een eerder ingenomen standpunt. De PCW (Gerrit van Ringelenstein) deed er vooralsnog het zwijgen toe, ter wijl de PvdA (Bep Vermeij) de koppen tellend pleitte voor een raadsbeslissing, welke zou kunnen uitdraaien op de aan leg van een nieuw volkstuincomplex langs de Kanaaldijk (vlak achter scho lencomplex). Hiervan zijn PvdA en CDA (samen 10 van de 19 stemmen) een nadrukkelijk voorstander. Tot voor kort waren de kaarten zo ge schud dat de WD en de PCW het ille gale volkstuincomplex aan de Tweede Bloksweg allereerst willen legaliseren. Indien er dan toch - na gebleken behoef te - een nieuw volkstuincomplex zou moeten komen, dan kiezen deze twee partijen plus D’66 (9 van de 19 stem men) voor het Gouwebos (in verlengde van de Groene Zoom) in plaats van de Kanaaldijk. CDA en PvdA daarente gen vinden de Kanaaldijk een ruimte lijk gezien prachtige plek en zijn tegen legalisering van ”Ons Genoegen”. Voor het college van B. en W. staat in ieder geval vast dat er uitbreiding van WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum wordt maandagavond 15 september om 8.00 uur de eerste avond voor bejaarden van dit seizoen gehouden, georganiseerd door de Cul turele Commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum. Het is een dia-avond, waarbij een schit terende dia-serie zal worden vertoond over de fjorden in Zuid-West-Noorwe- gen. De serie is getiteld: Fjordenvaart met Elizabeth. Deze serie is gemaakt met het zeilschip Elizabeth. Meermalen werd met dit schip naar Noorwegen gezeild om deze schitterende kust te bevaren en opna men te maken. Het bevaren gebeurde in verschillende jaargetijden. De serie wordt vertoond door de heer A.N. Hoekmeijer uit Alkmaar. Hier voor beschikt hij over de nieuwste pro- jectietechniek, wat betekent dat de ver toning van de dia’s gebeurt met twee projectoren, zodat er bij de beeldenwis- seling geen donkere momenten ont staan. Het zeilschip Elizabeth heeft al meer van zich doen spreken door het maken van een film in het Caribische gebied en de Indonesische wateren en de Calapagos-archipel. De entreeprijs bedraagt 1,50. Een in troducé als begeleiding is toegestaan. De Culturele Commissie verwacht ze ker op de eerste avond een enorme op komst van belangstellenden. Het ver voer behoeft geen probleem te zijn, om dat zij die niet op eigen gelegenheid kunnen komen, gebruik kunnen maken van de vervoersdienst, waarvoor dan nummer 15555 moet worden gedraaid. WADDINXVEEN - De dagschool voor volwassenen Het Gouwe College is in het schoolgebouw aan de Prinses Beatrixlaan met een 2-jarige HA VO begonnen. Met dit experiment heeft de minister van Onderwijs en Wetenschappen ingestemd nu de haalbaarheid ervan kwam vast te staan door de aanmelding van tegen de 50 cursisten. WADDINXVEEN - Waddinxveens ’’gekke rooie burgemeester” (Ans Wor tel) heeft zaterdagmiddag in Galerie 58 aan de Dorpstraat een tentoonstelling met 47 gouaches van de feministische Bergense schilderes officieel geopend. In de groter gemaakte galerie van Hen ny den Boon toont Ans Wortel wat zij weer heeft gemaakt sinds zij eind 1984 in de raadzaal van het gemeentehuis ex poseerde. De prijzen liggen tussen de 340.- en 6.500,-. Burgemeester C.M. van der Linden in Galerie 58 aan de Dorpstraat temidden van de Bergense schilderes Ans Wortel (links) en galeriehoudster Henny den Boon. (Foto: Sjaak Noteboom). Het eerste folkconcert van het nieuwe seizoen begint vrijdagmiddag om vijf uur met de Schotse folksingers Hamish Imlach Iain MacKintosh. De hervormde Immanuëlkerkgemeen te en de Gereformeerde Kerk publice ren reeds in hun eigen kerkbladen de predikbeurten van elkaar, terwijl er ook gezamenlijke diensten zijn en er aan kanselruil wordt gedaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 11