Nieuwe kerk zoekt dominee Nieuw bestuur Schoolhoofden Reacties op opmerkingen WVC-minister kinderachtig en kortzichtig weg Brugfestijn Institutie voor vrijgemaakten Overwegingen becommentarieerd Select Beheer PIT-collecte J.A. van Vliet In Zuidplas geen uitbreiding Jan Ligthartschool The Style viert het le lustrum failliet VOS-cursus De Bonkelaar BRANDWEERWEDSTRIJD NU IN BOSKOOP Mindere opbrengst Trouw Vreemd Organisaties Belangstelling Ontstaangeschiedenis Gevolgen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wei geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. ft WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 SEE! EMBER Een deel van de jeugdhoek in de nieuwe bibliotheekvestiging Volgend schooljaar start 6e openbare basisschool Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN - Volgende week wordt ook in Waddinxveen gecollec teerd voor het Protestants Interkerke lijk Thuisfront, de bekende - jaarlijks terugkerende - PIT-collecte. Deze col lecte in Waddinxveen is in handen van H.J. Voskuilen, Noordkade 243. De Nederlandse krijgsmacht bestaat uit ca. 130.000 mannen en vrouwen, vrij willig dienenden en beroepspersoneel, maar ook ca. 46.000 dienstplichtigen, die tenminste 14 maanden ’’voor eerste oefening” zijn opgeroepen. De algehele leiding van deze ontmoe ting is dit jaar weer in handen van de heer M. Peekstok uit Middelharnis. De wedstrijd, die wordt gehouden aan de werkerk a/d IJssel, Reeuwijk, Wad dinxveen en Zevenhuizen. Zuidkade in Boskoop, begint om 12.30 uur en eindigt om ongeveer 18.00 uur. Op deze dag zullen ook diverse andere evenementen worden georganiseerd, zodat het centrum van Boskoop moei lijk per auto zal zijn te bereiken, A.DEBRUIJN Dutoitstraat 7, Gouda THEO C.F. JONGEDIJK Sweelinckhof 1 WADDINXVEEN - De Waddinxvener J.A. van Vliet heeft de arrondisse mentsrechtbank in Rotterdam het fail lissement horen uitspreken over zijn J.A. van Vliet Shipstores BV, Rotter dam. Tot rechter-commissaris is aange wezen mr. L.M.I. van Gooi en tot cura tor mr. R.B.'Golterman in Rotterdam. WADDINXVEEN - In het handelsre- gistervan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven Select Beheer BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: het maken van winst door het verkrij gen. beheren en vervreemden van effec ten, enz. Maatschappelijk kapitaal 200.000,-, waarvan geplaatst/gestort 40.000,-. Directeur: R.G. van der Tor re, Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Werkgroep Vrouwenemancipatie gaat in het buurt centrum De Bonkelaar weer een VOS- cursus (Vrouwen Oriëteren zich op de Samenleving) houden. Deze cursus duurt 12 donderdagavon den en kost 25,-. Begonnen wordt op donderdag 18 september, zo laten Hen na Maat (tel. 12592) en Els Vierstra(tel. 01727-5137) ons weten. De werkgroep wil met ongeveer 10 vrouwen in de VOS-cursus bezig zijn met situaties waar vrouwen tegenaanlo- pen in de samenleving. De onderwer pen bepalen de deelnemers gezamelijk. Vandaaruit werken ze aan het zoeken naar mogelijkheden om er wat mee te doen. Rond de veertiger jaren zijn leden van deze kerken zich op allerlei gebieden gaan organisaren. Zo zijn het Gerefor meerd Politiek Verbond (GPV) als poli tieke organisatie en het Gereformeerd Maatschappelijk Verbond (GMV) als sociaal-maatschappelijke organisaties ontstaan. Ook zijn in de loop der jaren op ver schillende plaatsen scholen opgericht. Met name de aanwezigheid van de Ge reformeerde Basisschool, momenteel gehuisvest aan de Kerkstraat en de Mo- zartlaan, heeft gezorgd voor een voor spoedige groei van het aantal lidmaten in Waddinxveen. ”Wij moeten thans echter opmerken van mening te zijn dat het meer reëel is uit te gaan van een belangstellingsper- centage van plm. 40, dit onder meer ge let op de situatie in de laatst gerealiseer de woonwijken Groenswaard II en Groenswaard III. Bij toepassing van die De woorden van de bewindsman, die in Waddinxveen al met verbazing waren aangehoord en negatieve reacties van het gemeentebestuur en het bibli- otheekbestuur opleverden, haalden de landelijke pers, werden integraal afge drukt in de Nederlandse Staatscourant, deed het Nederlandse Bibliotheek en Lektuur Centrum (NBLC) een persbe richt uitgeven en zorgden onder meer voor een afwijzend commentaar in het dagblad Trouw. noemde synodale uitspraken en elkaar weer in een kerkverband gevonden. In Waddinxveen heeft geen vrijmaking plaatsgevonden. De hier woonachtige leden hebben zich bij de kerk in Gouda 40% komt het aantal leerlingen in Zuid plas op in totaal 382 (inclusief 55 Dorp- straat-leerlingen). Dit betekent dat naast de 8-klassige Jan Ligthartschool nog een 6-klassige school kan worden verwezenlijkt”, aldus B. en W. Bij hun becijferingen laten ze de ’’top jaren” - de tijd van de meeste leerlingen - buiten beschouwing, want over tien jaar zou bijvoorbeeld gerekend kunnen worden op 420-540 leerlingen (19 groe pen) voor het openbaar onderwijs in Zuidplas. Omdat daarna het aantal meisjes en jongens weer afneemt wordt gekozen voor een wat gemiddelde groeilijn. Lezers schrijven WADDINXVEEN - De Goudse predikant ds. J. v.d. Haar heeft maan dagavond in de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage de institutie ge leid van de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Wekelijks zullen de Waddinxveense vrijgemaakten voortaan hier kerken. Als regel beginnen de diensten op zondag om 8.45 en om 14.45 uur, maar komende zondag morgen is dat bij uitzondering om 8.30 uur. WADDINXVEEN - Het door WVC-minister mr.drs. L.C. Brinkman in de vernieuwde en uitgebreide bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan gelanceerde idee om kinderen leengeld te laten betalen heeft in het land afkeurende reacties opgeleverd. aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. (Foto: gers van scholen met een gemêleerde samenstelling. Een aanzienlijk deel van de ’’achterban”, te weten de ouders van de leerlingen, ziet de noodzaak van de bezuinigingen (hoe pijnlijk deze soms ook kunnen zijn) in en heeft bij de laat ste kamerverkiezingen op CDA of VVD gestemd. De directeuren vervullen naar de leer lingen toe een voorbeeldfunctie. In een democratie zijn het de argumenten die overtuigen. Onderwijzend personeel dat de discussie ontloopt, geeft blijk over onvoldoende pedagogische bagage te beschikken. gaan betalen gaat dus niet op”, aldus de woordvoerster. ’’Voeg daar nog de kos ten bij die gemaakt moeten worden om deze bedragen te innen, dan zal de maatregel volgens ons niet meer dan ze ven miljoen opleveren”. De contributieheffing voor jongeren onder de achttien is niet helemaal nieuw. In een aantal proefgemeenten werd al met de contributie geëxperi menteerd. Bijvoorbeeld in het Lim burgse Kerkrade. Directrice Jetty Schlosser van de openbare bibliotheek zag in 1984, toen Kerkrade voor een jaar een contributie van vijf gulden in voerde, het aantal leden met een kwart zakken. "Na een jaar zijn we voor een lidmaatschap het symbolische bedrag gaan vragen van één gulden. Maar het aantal jonge abonnees is nauwelijks ge stegen. De invoering van de contributie heeft voor ons desastreuze gevolgen ge had" Maar wie dat denkt, heeft echter buiten de cultuuropvattingen gerekend van on ze minister van cultuur. Brinkman. Elf jaar geleden schoot het bibliotheekbe zoek van jongeren omhoog to^n lees- geld voor jongeren werd afgeschaft. Meer dan de helft van de jongeren is te genwoordig ingeschreven bij een bibili- otheek. Bij de volwassenen (die wèl be talen moeten) is dit maar achttien pro cent. Brinkman wil nu dat jongeren weêr voor het lenen van boeken moeten gaan betalen. Waarom? Van dat geld, denkt Brink man, kunnen de bibliotheken nieuwe boeken aanschaffen. Dat de gevraagde bijdrage de jongeren massaal zal afsch rikken, ook al gaat het maar om een symbolisch bedrag, is kennelijk in zijn hoofd niet opgekomen. Voor wat hoort wat, zal de minister gedacht hebben, ook al gaat het om nog zo’n klein beetje en ook al lopen we het risico grote groe pen jongeren voorgoed van onze lees cultuur te vervreemden. De plannen van de minister kunnen in één woord worden samengevat: ramp zalig”. WADDINXVEEN De dansscholen van The Style, actief in Waddinxveen (TOOS-soos aan de J.W. Frisoweg), Bodegraven, Hellevoetsluis, Schiedam en Woerden, zijn aan het eerste lu- strumjaar begonnen. Het vijfjarig bestaan wordt dan ook in Waddinxveen aan de J W. Frisoweg op zaterdagmiddag 25 oktober van vier tot zes uur gevierd met een receptie voor al le cursisten en oud-cursisten. Die dag wordt besloten met een feestelijke dansavond in de TOOS-soos op muziek van de vijfmansformatieband Berty The Bell Boys en een optreden van een buikdanseres. The Style wordt geleid door dansleraar Carlo Broekhuizen, die wordt geassis teerd door zijn verloofde Jolanda van Eek en - in Waddinxveen - oud-cursiste Marjan van ’t Wout. De dansschool geeft in dit Gouwedorp wekelijks les op woensdagavond en verzorgt iedere maand een dansavond. Bij The Style, die is aangesloten bij Visitors Internati onal, betaalt men in dit jubileumjaar voor 26 weken dansles geen 249,-, maar 200,-. De Waddinxveense dansschool heeft speciale clubs voor jeugd, paren en ou deren. Op een deze maand in het buurt centrum De Boog aan de C. Huijgen- slaan te houden braderie zal gelegen heid worden geboden tegen geredu ceerde cursusgelden in te schrijven voor het nieuwe dansseizoen. De Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt) in Waddinxveen hoopt nog dit jaar een begin te kunnen maken met het beroepen van een eigen predikant. De 350 zielen tellende nieuwe kerkelijke gemeente is overigens voor de komende (Lekkenburg) gevoegd. Inmiddels is de maanden uitstekend voorzien in preek beurten door dominees van binnen als buiten de regio. Dit bleek uit de vorige week woensdag avond in het gemeentehuis gehouden vergadering van de raadscommissie voor de onderwijs- en personeelszaken. Daar reageerden Bep Vermeij (PvdA) en Jettie Bonsel-Snelleman (PvdA) zonder meer positief op het streven om een nieuwe openbare school te krijgen, terwijl Joop Neele (PCW) nog wat vraagtekens had en Gerrit van den Berg (CDA) weliswaar sprak over een voor stel met positieve kanten, maar nadruk kelijk aandacht vroeg voor leegkomen de scholen. WADDINXVEEN - De zesde openbare basisschool, die het Waddinx veense college van Burgemeester en Wethouders in het andere deel van de woonwijk Zuidplas wil gaan bouwen, kan al het volgende schooljaar van start gaan. De huisvesting zou dan kunnen bestaan uit drie noodloka- len, die aanvankelijk bedoeld waren voor de opvang van de groei van de openbare Jan Ligthartschool in Zuidplas, maar aan het Raadhuisplein wordt het beter gevonden per 1 augustus 1987 in de nieuwe woonwijk di rect tweede openbare school te stichten. Vereniging voor Openbaar Onderwijs. B. en W. hopen op korte termijn de ge meenteraad hun standpunt hierover kenbaar te kunnen maken. Mocht het werkelijk tot opheffing van een school in Noord komen dan blijft er sprake van vijf openbare scholen, maar voorlopig ‘wordt gesproken over de stichting van een zesde openbare basisschool. aanwas van het ledental in Waddinx veen zodanig dat instituering van een kerk in deze plaats mogelijk geworden is. De Gereformeerde Kerken (Vrijge maakt) hebben na de oorlog toenade ring gezocht tot de Christelijke Gere formeerde Kerken. Hoewel een een wording met deze kerken gezocht is, is het er nog niet van gekomen. De af stand tot de kerken waarvan men zich in 1944 heeft vrijgemaakt is na de oorlog steeds groter geworden, alhoewel dit van plaats tot plaats kan verschillen. Het PIT is voor velen een begrip. Bijna 40 jaar steunt het PIT het werk van de protestantse geestelijke verzorging van de militairen in de ruimste zin van het woord. In al die jaren kon het PIT ook rekenen op de steun van onze samenle ving, mede omdat de protestantse mili taire tehuizen open staan voor iedere militair en de dominees in dienst er niet alleen zijn voor protestantse jongeren. derwijs en Wetenschappen een groei van 6 naar 8 a 9 groepen voor de Leon van Gelderschool niet ziet zitten. In de Wet op het basisonderwijs is gere geld dat elk jaar voor 1 oktober moet worden afgegeven of het bestaande aan tal scholen voor bijzonder en openbaar onderwijs moet worden uitgebreid. Dat gebeurt middels vaststelling van het plan van nieuwe basisscholen voor de komende drie jaar, welk plan de provin cie moet goedkeuren. Van het bijzonder onderwijs is geen verzoek gekomen om - na de Kardinaal Alfrinkschool (RK) en de Koningin Be- atrixschool (prot.chr) - een nieuwe school te willen bouwen, maar bij het openbaar onderwijs ligt dit anders. B. en W.: ”Een school met een omvang van 14 lokalen (8 en 6) kan uiteraard niet een ideale onderwijssituatie wor den genoemd. Overigens zou een uit breiding van de Jan Ligthartschool met 6 lokalen, gelet op de grootte van het schoolterrein, ook niet mogelijk zijn. Gelet hierop is ons college van mening dat een 2e openbare basisschool in Zuidplas gewenst is, met deze 6e open bare basisschool zal in die wijk ook een betere spreiding van leerlingen kunnen worden verwezenlijkt”. In het voorjaar door de gemeenteraad vastgesteld huisvestingsoverzicht van Waddinxveense scholen is onder meer opgenomen een uitbreiding van het ge bouw van de Jan Ligthartschool met drie lokalen. Dit overzicht is ter goed keuring ingezonden aan het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, een beslissing mag nog dit jaar worden ver wacht. Bij goedkeuring van de gevraag de uitbreiding zouden in overleg met het ministerie deze lokalen - te plaatsen in het zuidelijke deel van ’’Zuidplas” - kunnen dienen als start voor de 2e open bare basisschool in die wijk. De commentator van het dagblad Trouw bracht de Waddinxveense op merkingen van minister Brinkman in re latie met de verontrustende rapporten over het toenemend analfabetisme in deze wereld. Onderzoekingen wijzen uit dat ook de in Nederland nog be staande leescultuur zoetjesaan een broos bezit begint te worden. Het kost ouders, ook de intellectueel best toege- rusten onder hen, grote moeite hun kin deren aan het lezen te krijgen; vaak ook omdat ze zelf het erbarmelijke voor beeld geven door wel boeken in de kast te hebben, maar in de praktijk de knop van de televisie omdraaien, zo staat er in Trouw. Deze krant gaat als volgt ver der: "Gelukkig berusten scholen en bi bliotheken niet in deze ontwikkeling. Wie wel eens een bezoek aan een open bare leeszaal en bibliotheek brengt, ziet dat daar vaak hele klassen aan het gras duinen zijn omdat de school hun een werkstuk heeft opgegeven. In hun assortiment komen de bibliothe ken ook royaal tegemoet aan de wensen van de jongeren. Prachtig denk je, op die manier blijft tenminste iets van onze leescultuur in stand. Inmiddels heeft men in het gemeente huis moeten ervaren dat het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen al aan samenvoeging van beide Groens- waard-scholen denkt door bijvoorbeeld heel kritisch de door B. en W. gewilde verbouwingsplannen van de Leon van Gelderschool te bekijken. In deze nu nog 6 groepen tellende school zou binnen de bestaande bebou wing ruimte gecreëerd moeten worden voor 8 a 9 groepen, zo hebben B. en W. berekend in hun dit voorjaar gedane verzoek aan Den Haag om medewer king hiervoor, ”Ik vind het vreemd dat een minister een fusie tussen de twee scholen in Groenswaard voorstelt, waarbij gelet zou zijn op leerlingenprognoses voor Waddinxveen-Noord”, reageerde Bep Vermeij op het Haagse antwoord waar uit blijkt dat de bewindsman van On- Becijferd is dat de woonwijk Zuidplas ’’goed” zal zijn voor 300 leerlingen, waarvan de ouders voor een openbare school hebben gekozen. Van deze 300 meisjes en jongens wonen er 245 in de nieuwe woonwijk en 55 in het Dorp- straatgebied, waar tot in 1985 aan de Kerkstraat de Jan Ligthartschool stond. Mede op basis van dit leerlingenaantal is er steeds rekening mee gehouden dat er in Zuidplas één openbare school zou komen met in totaal 11 groepen Bij de berekening van het aantal Zuidplasleer- lingen is uitgegaan van een belangstel- lingspercentage voor het openbaar on derwijs van 30. Wanneer kinderen leengeld gaan beta len, levert dat ten hoogste zeven mil joen gulden op, en niet 21 miljoen, zoals minister Brinkman heeft becijferd. Daar staat tegenover dat veel minder kinderen lid van de bibliotheek zullen worden, aldus de Nederlandse Bibli otheek- en lectuurcentrale (NBLC). "De contributie voor kinderen zou niet meer dan de helft van het leesgeld voor volwassenen mogen bedragen In de praktijk komt dat neer op zo’n tien gul den. Dat de kinderen 21 miljoen gulden De directeuren van een aantal basis scholen hebben ondanks dat zij waren uitgenodigd verstek laten gaan bij de heropening van de Waddinxveense bi bliotheek. Uit hun aan het Weekblad voor Waddinxveen gestuurde argumen tatie bleek, dat zij het bezuinigingsbe leid van het kabinet Lubbers-2 afkeuren en daarom ’’geen feest willen vieren" met minster Brinkman. Dat de basisschooldirecteuren de poli tiek van dit kabinet afkeuren is hun goed democratisch recht. Dit mag ech ter om de navolgende redenen niet het argument zijn om zich zo kinderachtig en kortzichtig te gedragen als afgelopen week is gebeurd. De directeuren zijn de vertegenwoordi- De geschiedenis van de Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) loopi via de Her vorming (1517), Afscheiding (1834), Doleantie (1886) en Vereniging (1892) naar de Gereformeerde Kerken). Ver zet met name tegen leerstellingen van Abraham Kuyper mondde rond 1944 uit op de schorsing van tal van predikanten en theologisch hoogleraren. In de ontstane situatie hebben tal van kerken zich vrijgemaakt van de ge- Jammer dat we het enige echte grote ge beuren dat Waddinxveen nog rijk was dit jaar hebben moeten missen: het Brugfestijn ’86, de jaarlijkse tweedaag se openluchtmanifestatie van de winke liers aan de voet van de hefbrug aan de Nesse, Kerkweg-Oost en Zuidkade. Zonder afbreuk te doen aan de diverse winkelcentra, die ook ieder jaar weer hun best doen voor het Waddinxveense publiek is het Brugfestijn toch uitge groeid tot een jaarlijks terugkerende traditie van een dermate omvang die de Waddinxveense bevolking 2 dagen plzeier gaf. Twee dagen in een ontspan nen sfeer, 2 dagen kijkplezier, 2 dagen van ontmoetingen, 2 dagen van sportie ve elementen. Jammer dat we dat nu moeten missen. Jammer voor de Waddinxveense bevol king. Jammer voor de Brugwinkeliers, die er al op gerekend hadden en reeds uitgewerkte plannen hadden voor 1986. Jammer voor de trouwe klanten van het Brugcentrum in het bijzonder. Jammer voor René Scharff die zich elk jaar weer op een geweldige manier presenteerde. Jammer voor de Waddinxveense Hon densportvereniging met hun jaarlijks terugkerende show. Jammer voor sport- en fitnesscentrum Den Edel met hun demonstraties en het voortreffelijk organiseren van de wedstrijd: Sterkste Man van ’t Hollandse Hart. Ook jam mer voor Frans van Vliet die zijn in 1985 veroverde titel niet kan verdedigen. Jammer dat enkele bestuursleden van winkelcentrum Brug niet aan de men sen denkt die het hele jaar door trouw hun inkopen in het Brugcentrum doen. Is niet als dank alleen daarvoor al een jaarlijks terugkerend Brugfestijn op z’n plaats. Jammer voor de vele Waddinx veense verenigingen en stichtingen die zich aan het publiek 2 dagen Brugfestijn konden presenteren. Jammer nu het Brugfestijn steeds meer bekendheid kreeg in de regio. De Ka mer van Koophandel had het in de agenda opgenomen, evenals de VVV en zelfs de Enkhuizer Almanak vermeldde het in z’n jaarlijkse uitgave. 1986 was toch een jaar bij uitstek om een Brugfestijn met de gemeente te or ganiseren nu het 50-jarig bestaan van de hefbrug een feit is. Het had een gewel dig spektakel kunnen worden waar de Waddinxveense bevolking lang aan had kunnen terugdenken. Maar gelukkig zijn er uitwijkmogelijk heden voor de Waddinxveners. Bos koop houdt vast aan zijn jaarlijkse Bra derie die steeds omvangrijker wordt. Gouda begrijpt dat je het publiek moet vasthouden en van 4 t/m 7 september zijn er weer swingende dagen in de bin nenstad door optredens van vele jazz- en dixielandgroepen in praktisch alle horeca-gelegenheden in de binnenstad. Ook de Tiendeweg en de Bosweg heb ben komend weekend een Braderie. Hier kan de Waddinxveense bevolking zijn hart ophalen nu er in Waddinxveen een leemte is ontstaan en en passant meteen in Gouda of Boskoop hun inko pen doen. Gelukkig hebben we ook nog de herin neringen aan 7 jaren Brugfestijn. Ge lukkig hebben we ook herinneringen aan optredens van bekende artiesten zoals o.a. Albert west, Anita Meijer, Ciska Peters, het Lowland Trio, Bonny St. Clair, Sandra Reemer, Henk Wijng aard, Willem Duin, Alexander Curley, -enz. enz. Maar toch blijf ik het jammer vinden. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In Boskoop wordt zaterdagmiddag 27 sep tember de jaarlijkse brandweerwed- strijd gehouden tussen de brandweer korpsen van Bodegraven, Boskoop, Capelle a/d IJssel, Driebruggen, Gou da, Moerkapelle, Moordrecht, Nieu- Zonder twijfel heeft de stichting van een zesde openbare basisschool gevol gen voor de toekomst van de bestaande vijf openbare scholen. Het gaat daarbij met name om de Leon van Gelder school aan de Essengaarde en de mr. A. de Roosschool aan de Wingerd. Zo is eigenlijk al een paar jaar discussie aan de gang over de vraag of, voor wat betreft het openbaar onderwijs, moet worden overgegaan tot vermindering van het aantal openbare scholen in Noord, dit in verband met de terugloop van het aantal leerlingen. Kortgeleden hebben enkele besprekingen plaatsge vonden met direct-betrokkenen, waar onder medezeggenschapsraden en de (Naschrift redactie: Inderdaad was hei een traditie geworden dat in het eerste weekeinde van juni het Brugfestijn door de Brugwinkeliers werd gehouden De manifestatie bestond sinds 1978. Een on derbreking was in 1983 de Petteplasbia derie van de gezamenlijke middenstand ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. Het Brugfestijn was de grootste open luchtmanifestatie in Waddinxveen, waar andere winkelcentra soms hun zoveel-ja rig bestaan vieren of zomaar een gezelli ge dag houden, zoals het winkelcentrum Dorpstraat. Maar het nieuwe bestuur van het winkelcentrum Brug heeft de ba kens willen verzetten. Ten eerste verdween briefschrijver Adrie de Bruijn op eigen verzoek direct na hei Brugfestijn '85 uit het bestuur, waar hij op voortreffelijke wijze het secretariaat bekleedde. Vervolgens verdween uit hei bestuur noodgedwongen voorzitter Gijs Kraijesteijn, omdat zijn tweewielerzaak verdween. Daarmee verdween uil het nu door J.A.M.Linderhof (Verbakel Mo de) voorgezeten bestuur veel kennis en inzet. Daarbij komt dat de organisatie van het Brugfestijn een heel "bedrijf was ge worden dat zich moeilijk leiden laat naast dagelijkse winkelbeslommeringen veertiendaagse brugaanbiedingen en an dere speciale acties. Maar jammer is het einde van het Brugfestijn natuurlijk wel Jammer voor iedereen voor de winke liers en het publiek, dat met tienduizen den tegelijk op dit winkelfestijn pleegde af te komen. Het valt te hopen dat de draad volgend jaar weer wordt opgepakt. Want leven in de brouwerij is altijd goed). Burgemeester C.M. van der Lin den fietste vorig jaar het Brugfestijn ’85 open. (Foto: Archief)

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 7