Grens 24.000 inwoners in '87 overschreden WADDINXVEEN’S GEMEENTEBEGROTING 1987 In Zuidplas 1.263 huizen stijgt licht Nieuwe fietspaden naar Reeuwijk en langs Zwarteweg Er staan er al 820 Twee ton meer voor bestuurders en ambtenaren Aantal woning zoekenden Vele lopende contacten over Bedrijvenpark Coenecoop Driedaags debat over begroting Reorganisatie gemeentehuis kreeg z’n beslag Werkloosheid Weekmarkt Peuterspeelzalen Gastouderproject Ouderenbeleid AF-bibliotheek Vrouwenraad Concerten Gouwe College Werkvoorziening Sociale Steun aan ouders Kwijtschelding Gemeentegarantie Automatisering Rampenbestrijding HAVO-Atheneum Herverdeling Automatisering Voortvarend Fietspaden Makelaars 1 'VF’F '7\ i Het kruispunt Koningin Wilhelminaplein-Willem de Zwijgerlaan-Juliana van Stolberglaan dat van verkeerslich- WADDINXVEEN Er komen verkeerslichten op het kruispunt bij ten zal wordenvoorzien. Op de noord-zuidroute is nu alleen nog sprake van gele waarschuwingslichten. volgens het --lyse 1 net niet uit kunnen blij- WADDINXVEEN - Deze zomer stonden er in de woonwijk Zuidplas 820 huizen, waren er 240 in aanbouw en zal nog dit jaar met de bouw van 203 woningen worden begonnen. Dat zijn in totaal 1.263 huizen, nijna evenveel koopwoningen (626) als huurwoningen (637). De woonwijk Zuidplas, gezien vanaf het dak van de Eksterflat langs de IJsermanweg. en ngevallenst ameiding tot ig 1987 opgenomen. De installatie is W. onontkoombaar gebleken op basis van analyse atistiek. De verkeersongevallen daar geven rg, zodat maatregelen niet u' bedoeling het bestrate deel van de Willem het Koningin Wilhelminaplein. Het geld daarvoor is in de nieuwe gemeentebegrotinj -- 1 college van van ae oi college aanleiding tot zon ven. Voorts ligt het in de de Zwijgerlaan (oost) te gaan asfalteren. - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1986 Verkeerslichten op het KW-plein vol- f. van I WADDINXVEEN-DeWaddinx- i, veense gemeenteraadsleden zullen S volgende maand drie dagen gaan praten over de begroting voor 1987 i i, en de toelichting daarop. De vijf Jraadsfracties zullen dan ook hun al- i' gemene beschouwingen houden 'i over wat dit jaar is bereikt en wat S volgend jaar allemaal zou moeten i' gaan gebeuren. S i, De begrotingsdebatten beginnen i' 'i maandagavond 20 oktober om half i' acht, in welke vergadering eerst de i maandeiijke punten zullen worden i' 'i afgewerkt. Op dinsdagmiddag 21 i' oktober om drie uur gaan B. en W. in op alle gemaakte opmerkingen. 'i De hele donderdag 23 oktober is vanaf 9.00 uur uitgetrokken voor het afhandelen van de jaarstukken, i' een fietspad langs de noordzijde van de Bredeweg (grotendeels op grond gebied van de gemeente Waddinx- veen). Het college zal dit plan bij Ge deputeerde Staten ondersteunen. Met de gemeente Zevenhuizen zal overleg worden gevoerd over het doen voorbereiden van een dergelijk fietspad langs de Piasweg en het ver lengde hiervan, de Noordelijke Dwarsweg op Zevenhuizens grondge bied. Twee delen hiervan vragen ex tra aandacht: het deel Noordelijke Dwarsweg van Bredeweg tot rijksweg en een deel langs de Piasweg tussen 6e Tochtweg en de binnenkort aan te brengen fietsaansluiting vanuit de wijk Zuidplas. van Zuidplas in 1991. In de overeenkomst, die op 24 novem ber 1982 is gesloten met Noorlander BouwB.V. te Leiderdorp is ondermeer een bouwrecht aan Noorlander ver leend tot de bouw van 820 woningen. Van deze 820 woningen moeten er nog 386 (47%) worden gerealiseerd, niet meegerekend de 74 woningen, voor de bouw waarvan in de raadsvergadering van 20 augustus 1986 grond is verkocht. Bij de herverdeling 1986 van de woning- contingenten zijn aan Waddinxveen in totaal 90 extra budgetcontingenten toe gekend (5 premie-A-koopwoningen, 74 premie-C-koopwoningen en 11 woning wetwoningen, terwijl eerder dit jaar reeds 19 premie-D-koopwoningen wa ren toegekend). Een en ander betekent, dat aan Waddinxveen dit jaar in totaal zijn toegekend 219 budgetcontingenten (98 woningwetwoningen; 5 premie-A- koop-, 97 premie-C-koop- en 19 pre mie-D-koopwoningen). Een verdubbe ling derhalve van het begin dit jaar toe gekende aantal contingenten. Besloten is, zo wordt in de begrotings toelichting geschreven, dat de dienst Openbare Werken en Bedrijven - waar op 1 j Zwamborn vertrekt en vanaf de volgen de maand zijn opvolger S. van Houten wordt ingewerkt - als zelfstandige tak van dienst te handhaven, naast de even eens gehandhaafde secretarie, zij het dat de leiding van de secretarie thans is opgedragen aan een directeur secreta rie. Beide ’’diensthoofden" vormen sa men m?t de gemeentesecretarie het dit voorjaar ingestelde management-team. Dit MT zal in eerste instantie de coördi natie van de beleidsvoorbereiding en - uitvoering bevorderen en bewaken en tevens fungeren als hoogste ambtelijk overlegplatform. ”Wij stellen ons voor de reorganisatie voortvarend aan te pakken teneinde op zo kort mogelijke termijn duidelijkheid te krijgen voor een ieder binnenben bui ten de organisatie. Evenzeer zullen wij daarbij de zorgvuldigheid niet uit het oog verliezen die nodig is om het werk klimaat gezond te houden. Een uit gangspunt bij de reorganisatie is, dat er een betere coördinatie tot stand komt tussen de diverse werkvelden. Dit zal gepaard gaan met het verminderen van het aantal afdelingen”, aldus B. en W. Mede op grond van het organisatierap port is overgegaan tot het instellen van een centrale afdeling Personeel en Or ganisatie. Door dit besluit hebben B. en W. willen aangeven dat deze afdeling de personele en organisatorische belangen van het totale gemeentelijke person eelsbestand zal dienen te behartigen. Met ingang van deze raadsperiode is dit taakveld tevens in de wethoudersporte- feuille van K.W.Th. van Soest onderge bracht. Deze zomer telde Waddinxveen 526 bij het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda ingeschreven werklozen, waar van 300 mannen en 226 vrouwen. Dat is in één jaar tijd een daling in to taal van ca. 21 procent. Voor man nen ca. 30 procent, voor vrouwen slechts 11 procent. Hoewel de daling van de werkloosheid zich in 1986 heeft voortgezet, blijkt echter uit de cijfers dat het aantal langdurig werk lozen nog stijgt. Een ander opmerke lijk en zorgelijk gegeven is dat de werkloosheid onder vrouwen minder snel daalt dan bij mannen. Voor werk- en scholingsprojecten, in het bijzonder voor langdurig werklo zen en zwakke groepen op de ar beidsmarkt hebben B. en W. f. 5.000,- begroot. Ook het I.C.W. (be drijven) heeft recentelijk financiële steun toegezegd. In W’addinxveen zijn een tweetal scholingsinstanties aan wezig te weten de Stichting Vakop leiding Schildersbedrijf en de Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijf Gou we- en Rijkstreek. Het is bekend dat vanuit de Stichting Mejjbelstad ook initiatieven tot scholingsmogehjk- heden in voorbereiding zijn. De markttarieven zullen in 1987 stij gen met 3 procent, waardoor een dekkingspercentage wordt bereikt van 88,6. Het beleid is-gericht op handhaving van het marktbeeld door verkoopwagens zoveel mogelijk te weren. Het aanwezig zijn van stand werkers willen B. en W. stimuleren. Zij overwegen nog of ze mede gezien de groei van de gemeente de raad zullen voorstellen het aantal markt kramen, mits ruimtelijk realiseerbaar uit te breiden. Verplaatsing van de markt is niet uitgesloten op grond van de uitkomsten van het verkeers circulatieplan. WADDINXVEEN’ In de (niet slui tende) meerjarenbegroting voor de periode 1987-1991 staat dat Wad- dinxveen de grens van 24.000 inwo ners vóór Nieuwjaarsdag 1988 zal passeren. De verwachting is dat dit Gouwedorp op 1 januari 1987 23.550 inwoners zal tellen, op 1 januari 1988 24.140, op 1 januari 1989 24.460, op 1 janu ari 1990 24.620 en op 1 januari 1991 24.700. Het overschrijden van de grens van 24.000 inwoners in de loop van vol gend jaar betekent dat de drie wet houders P.F.J. van Schie (CDA), drs. WADDINXVEEN - De bouwactivitei ten in Waddinxveen leiden niet tot een daling van het aantal woningzoeken denEr is zelfs sprake van een lichte stij ging, want waren er een jaar geleden nog 900 mensen die een (ander) huis zochten, per 1 januari van dit jaar waren dat er 911. B. en W. in de begrotingstoelichting: ”Wel heeft de nieuwbouw geleid tot de gewenste doorstroming van hoogbouw naar laagbouw.” Inmiddels zijn de tien 50+-woningen aan de Jan Dorrekens- kade-West opgeleverd. Nog dit jaar zul len de 68 huurwoningen van de woning- 1--o o it; Zuidplas worden opgeleverd. Verder staat nog de bouw van de tweede cirkelflat op de rol alsmede die van 4 woningwetwoningen aan de On derweg. Voor de gewenste doorstro ming zijn de 68 woningen in Zuidplas van groot belang. De voorbereidingen om te komen tot automatisering van het woningzoeken denbestand bevinden zich in hun eind fase. Verwacht wordt dat deze maand een begin kan worden gemaakt met het inbrengen van de computergegevens. Hierbij ligt het tevens in de bedoeling om de raad op de hoogte te brengen van de stand van zaken en de behoefte van de bevolking ten aanzien van de hoogte van de huur en de soort woning, welke wordt gewenst, opdat hiermede reke ning kan worden gehouden bij de plan ning van de woningbouw in de nabije toekomst. Vooralsnog is duidelijk dat bouw gewenst is van goedkopere eenge zinswoningen, van bejaardenwoningen en woningen voor grote gezinnen. WADDINXVEEN - In het gemeente huis is er gereorganiseerd. Er is een managementteam (MT) ingeSteld, er is de nieuwe functie directeur secretarie gecreëerd (vervuld door ambtenaar C.A.P.M. Loose) en er zal een Nota Personeelsbeleid komen, want door de reorganisatie' is er meer dan ooit be hoefte aan het formuleren van het pers oneelsbeleid op het gebied van organi satie, functioneren, beoordeling, bel oning, medezeggenschap, vorming en opleiding. Voor de ambtenaren, die nu een 38-uri- ge werkweek hebben en door de ’’prik klok” van flexibele werktijden gebruik kunnen maken, zijn de hoofdlijnen nu bekend. Ze zijn vastgesteld na het door het bureau Twijnstra en Gudde BV ge maakte organisatierapport en na een aantal inspraakrondes daarover. Kijkend naar de financieringswijze om vatten de 1.263 woningen in Zuidplas de sociale huursector (24,5 procent), marktsector met premie (12,5 procent), vrije sector-premie C (31,5 procent) en vrije sector-zonder subsidie (31,5 pro cent) Ben W. blijven proberen 30 pro cent van de Zuidplaswoningen in de wo- ningwetsfeer te bouwen. ’’Zuidplas kenmerkt zich sedert het slaan van de van de allereerste paal in 1983 door een voortdurend bouwpro ces”, schrijven B. en W. in de begro tingstoelichting.Ten behoeve van 1987 zijn bouwplannen in voorbereiding in het centrumgebied en in het gebied ten noordwesten van de Zuidplaslaan. Daarbij wordt tevens onderzocht of met inachtneming van een gezonde explo itatie in lagere dichtheden kan worden gebouwd. Voorts wordt thans bezien of nabij de wijk een recreatievoorziening (bos) kan worden gerealiseerd. In Zuidplas wordt er verder aan gedacht om kantoren- boujv langs de Lima weg mogelijk te ma ken, terwijl er een globale structuur schets komt over de verdere ontwikke ling van de gemeente na het volbouwen ven liggende bedragen 310.000,- en f. 225.000,-. Na 1988 blijken de eigen gemeente lijke inkomsten nog nauwelijks te groeien, hoewel er toch sprake is van een groei met 1.150 inwoners naar 24.700 in 1991 en met 750 huizen naar 8.975 over vijf jaar. “Er is sprake van een relatief mager uitvallende inkomstenontwikkeling”, aldus Burgemeester en Wethouders, die de dalende rijksuitkeringen hier van de schuld geven. In ieder geval zullen in 1987 prioriteiten gesteld moeten worden en nieuwe keuzes moeten worden gemaakt. Voor andere (vaak kostbare) ver- keersvoorzieningen, welke in het ka der van het te maken verkeersveilig- heidsplan en het verkeerscirculatie plan zullen kunnen worden aanbevo len door de daarvoor ingestelde stuurgroep, zijn, behoudens de moge lijkheid tot het putten uit de gemeen telijke spaarpot (algemene reserve), nog geen gelden gereserveerd. De aan sluiting Beijerincklaan-Dreef wordt voorzien van ondergrondse leidingko- kers om zonodig een verkeerslichten installatie te kunnen aanleggen. In Waddinxveen is sprake van een sta biel aantal verkeersongevallen. Ook valt er geen noemenswaardige stijging van het aantal verkeersmisdrijven te constateren. In het kader van de ver keersveiligheid zullen regelmatig ac ties worden gehouden. Waar nodig worden deze controles ondersteund door personeel van de Verkeers- groep van de rijkspolitie. Wanneer in het voorjaar 1987 de werkzaamheden nabij de spoortunnel Sniepweg zijn afgerond en de aanslui ting van de Zuidplaslaan op de Beije- rincklaan (zuidelijke poot) is gereali seerd, is een voorlopig antwoord op de toenemende verkeersdruk gege ven. Direct ten westen van het spoorweg- viaduct in de Sniepweg zal de ver keerssituatie op korte termijn zo worden gewijzigd dat de Sniepweg uit het doorgaand verkeerscircuit wordt genomen en daardoor weer als buurtverzamelweg zal gaan functio neren met grotere veiligheid voor de fietsers (vooral scholieren in de spits). Het verkeerscirculatieplan zal ant woord moeten geven op de vraag wat er in de toekomst nog bijgesteld moet worden. Enkele bekende knel punten, zoals de T-kruising Kerkweg- Oost-Juliana van Stolberglaan - Ka naalstraat zullen ook tussentijds ex tra aandacht krijgen. Het fietspad - al tien jaar een eerste prioriteit op het fietspadenplan van het recreatieschap Reeuwijkse Plas sen - van restaurant ‘t Baarsje bij de In 1986 is de vierde peuterspeelzaal van start gegaan. Geizen de plannen van het kabinet ot het beperken van de toelating van kleuters tot het ba sisonderwijs, kan dit gevolgen hebben voor het aantal kinderen op de peu terspeelzalen. B. en W. zullen de zaak aandachtig volgen. In het kader van het te voeren accommodatiebeleid zal in overleg met de Stichting Peu terspeelzalen een betere geografische spreiding worden nagestreefd, waar bij met name de verplaatsing van de peuterspeelzaal aan de Jan Willem Frisoweg (incl. de brassband Voor waarts) urgent is. Volgend jaar zal het Gastouderpro ject (opvang tegen betaling van kin deren door ouders, gastouders en ruilouders) door de gemeente worden geëvalueerd. Deze evaluatie zeggen B. en W. nodig te hebben om te kunnen nagaan of het project voor een jaar lijkse subsidie van tien mille in aan merking kan komen. Voor dat doel werd vorig jaar al f. 10.000,- uitge trokken. De gemeente werkt aan de opstelling van de Nota. Ouderenbeleid. Via de provincie is - op basis van hier ge maakte plannen - voor dit en vorig Nieuwjaarsdag directeur A.M. jaar bijna f. 112.000,-ontvangen om een stukje flankerend ouderenbeleid in de praktijk te brengen. Het particulier initiatief heeft zelf een commissie flankerend ouderenbe leid gevormd waarin “Souburgh”, Stichting Dienstverleningscentrum, Stichting Maatschappelijke Dienst verlening Zuidplas en de kruisvereni ging Gouwe IJssel zitting hebben. Met deze instellingen hebben B. en W. regelmatig overleg, waarvoor ook steeds de ouderenorganisaties worden uitgenodigd. In dit overleg worden de plannen beoordeeld en van een prioriteitenstelling voorzien. Met behulp van financiële middelen vanuit het flankerend ouderenbeleid wordt de voormalige bibliotheek in het Anne Frankcentrum opnieuw in gericht ten behoeve van diverse voor zieningen voor ouderen. De aanwezi ge wisselcollectie boeken van de openbare bibliotheek blijft ouderen de gelegenheid geven boeken te lenen in het Anne Frankcentrum, mede dankzij de inzet van vrijwilligers. De in Waddinxveen door de vrouwen organisaties in oprichting zijnde Vrouwenraad krijgt eenmalig f. 3.000,- voor de inrichting van de voormalige kleuterschool De Duiven til aan de Staringlaan (waar ook de Stichting Lokale Omroep zal worden gehuisvest) en kan jaarlijks eenzelfde bedrag tegemoet zien voor de exploi tatie van dit lokaal. Deze besluiten worden genomen vooruitlopend op de volgend jaar eindelijk te verschij nen Nota Emancipatiebeleid. Aangezien voor de Vrouwenraad het eerste jaar een onzeker gebeuren is, heeft de initiatiefgroep tevens een ga rantie gevraagd voor een mogelijk te kort op de exploitatie van het lokaal. Hoewel B. en W. ervan uitgaan dat in dien dit vrouwenontmoetingscen trum levensvatbaar is een garantie niet nodig is, hebben zij begrip voor de aanloopproblemen en stellen voor eenmalig een garantie te verlenen (maximaal f. 2.500,-). De gemeente gaat door met de orga nisatie (sinds het seizoen 1980-1981) van kamermuziekconcerten in de raadzaal van het gemeentehuis. Om de kwaliteit van de kamermuziekcon certen op een hoog niveau te houden is verhoging van de subsidie met f. 1.000,- noodzakelijk. Het gemiddeld aantal bezoekers in het seizoen 1985- 1986 bedroeg 123, ten opzichte van 102 in het seizoen 1984-1985. WADDINXVEEN Gelet op de vele lopende contacten over bedrijfsves tiging op het Bedrijvenpark Coene coop langs de Zuidelijke Dwarsweg en de Kanaaldijk verwacht de ge meente dat de nu bijna afgeronde b’ouw van het eerste bedrijf Axis Aandrijvingen BV en de volgend voorjaar te openen gereconstru eerde Coenecoopbrug een krachtige stimulans zijn voor andere bedrijven om zich ook op Coenecoop te vesti gen. B. en W. zeggen met enige spanning uit te zien naar de langverwachte openstelling van de Coenecoopbrug. Verwacht mag worden dat vele auto mobilisten, die de afgelopen tijd (en zij niet alleen) geplaagd zijn door de files voor de hefbrug, snel deze nieu we uitvalsweg richting Gouda (en Utrecht) zullen “ontdekken” en ge bruiken. Binnenkort zal op Coenecoop wor den gestart met de bouw van de eer ste bedrijfshal voor een ondememers- centrum in het kader van het Job Creation Project. Ook deze activiteit zal een impuls voor het bedrijvenpark betekenen. De aanloopperiode van dit project voor startende ondernemers is lang geweest. Met genoegen constateren B. en W. echter dat aan alle voor waarden nu is voldaan om te kunnen starten. In dit project wordt ook aan dacht besteed aan de positie van vrouwelijke starters. Tevens zullen na overleg met de schoolleiding de hoog ste klassen van het voortgezet onder wijs betrokken worden bij dit pro ject. De gemeente is het G.A.B. er kentelijk voor de steun die aan dit startersproject wordt gegeven. De samenwerking met de voor Coe necoop ingeschakelde makelaars is, na overleg, op andere leest geschoeid. Thans zijn - naast de twee reeds vanaf het begin ingeschakelde makelaars - 6 in de regio werkzame makelaars voor Coenecoop aangezocht. Boven dien wordt er door de gemeente in 1987 extra menskracht gezet op de acquisitie van Coenecoop. M. Kraaijerstein (PvdA) en K.W.Th. van Soest (VVD) fulltime betaald zullen gaan worden en dat ook het salaris en de wedde van de burge meester, de raadsleden en enkele top ambtenaren omhoog zullen gaan. In totaal jaarlijks twee ton (f. 200.000,-). De beknopte en overzichtelijke meer jarenbegroting van Waddinxveen ver toont overigens een minder rooskleu rig beeld, omdat voor 1988 een te kort wordt geraamd van f. 525.000,-, terwijl in de jaren daarna (1989 en 1990) extra dekkingen gezocht zul len moeten worden voor de daarbo- Bloemendaalseweg/Zwarteweg naar de Nieuwdorperweg in Reeuwijk (Reeuwijkse Hout) kan nu over de mooie Oostkade worden aangelegd. De gemeente heeft voorts aan de Grontmij NV opdracht gegeven om plannen uit te werken en onderhan- delingen terzake van grondverwer ving te openen om te komen tot ver lenging van dit fietspad richting Wad dinxveen van ‘t Baarsje tot de grens van de bebouwde kom op de Brug weg (ter hoogte van architectenbu reau Stuurman). Voor de uitvoering (kosten: f. 2 miljoen) zijn in de be groting 1987 gelden beschikbaar, mits de provincie Zuid-Holland 75 procent voor haar rekening neemt. Gezien de urgentie op de provinciale planningslijsten maakt dit project een goede kans op realisering. De gemeente Moerkapelle heeft een plan gereed voor de uitvoering van De Samenwerkingsschool voor HA- Vo-Atheneum aan de Sniepweg - on langs uitgebreid met garderoberuimte en ruimtes voor de administratie en de conciërge (hetgeen een tekort van f. 25.000,- opleverde) - heeft voor het eerst te maken gekregen met een lichte daling van het leerlingenaantal. Dit aantal bedraagt thans 1345 ten opzichte van vorig schooljaar 1364. Opmerkelijk in het leerlingengestand is de daling bij de instroom in 4 HAVO. Was dit aantal in 1984/1985 69 leerlingen, in het cursusjaar 1985/ 1986 daalde dit tot 40 terwijl de uit stroom ook voor de komende jaren constant laag (22) wordt ingeschat. De (landelijke) trend blijkt te zijn dat leerlingen met een MAVO-diplóma steeds meer voor het M.B.O. kiezen. Het aantal medewerkers van de school bedraagt 88 waaronder 66 le raren. Met ingang van 4 november 1986 vindt er een bestuurswisseling plaats. Dan ook zal het dagelijks be stuur - uiteraard behoudens voorzit ter K.W.Th. van Soest - geheel wor den vervangen. De recent aangeschaf te automatiseringsapparatuur doet naar volle tevredenheid. De behoefte aan onderwijs voor vol wassenen is voldoende groot in Wad dinxveen. Het bij wijze van experi ment gestarte project voor een twee jarige HAVO is door het ministerie geaccordeerd aangezien er maar liefst 48 aanmeldingen voor deze cursus zijn binnengekomen. In het kader van de Wet Sociale Werkvoorziening zijn momenteel 47 werknemers werkzaam: 31 personen op sociale werkplaatsen en 16 op bui tenobjecten. Van dit aantal zijn 8 personene werkzaam bij de gemeen te Waddinxveen: 7 bij de dienst Openbare W’erken en Bedrijven en 1 op de gemeentesecretarie. Het over leg over mogelijkheden tot uitbeste- dng is inmiddels gestart. In 1987 zullen B. en W. op basis van enig onderzoek een (eenvoudige) re geling ontwikkelen opdat kinderen van ouder(s) met een minimumuitke ring voldoende kunnen deelnemen aan het Waddinxveense verenigingsle ven. Hiervoor wordt f. 1.500,- voor gesteld. Uitgangspunt van de rege ling zal moeten zijn dat de privacy van betrokkenen niet wordt aange tast. De regeling, waarbij de gemeente kwijtschelding kan verlenen tot max. f. 100,- per jaar voor de Afvalstof fenheffing wordt gehandhaafd. Het in 1986 hiervoor geraamde bedrag van f. 25.000,- is wederom in de begroting 1987 opgenomen. Vorig jaar nog was de animo voor het aanvragen van kwijtschelding met be trekking tot de Afvalstoffenheffing niet zo groot. De situatie is nu aan zienlijk anders. Begin september wa ren er plm. 300 aanvragen in behan deling (vorig jaar 27). De gemeente is tot nu toe in 12 ge vallen (samen een half miljoen gul den) aangesproken op door haar ge garandeerde geldleningen aan mensen die hier een huis hebben gekocht. Voor 8 van de gedupeerden is de af lossing van de schuld aan de gemeen te opgeschort, drie lossen hun schuld bouwvereniging S.SjW. in de wijk af en in één geval is een procedure om aflossing af te dwingen gestart. Waddinxveen garandeerde in totaal voor f. 120 miljoen aan geldleningen. In 1986 werden t/m augustus 150 nieuwe garanties afgegeven, voorna melijk betreffende nieuwbouwwonin gen in de wijk Zuidplas. Over de ver scherping van de garantienorm voor oudere woningen is het college in ge sprek met de Waddinxveense make laars. Tot zolang zijn de gemeentelij ke voornemens, vermeld in de Nota Gemeentegaranties, opgeschort. In de begroting is een bedrag van f. 85.000,- opgenomen voor het aan trekken van een specifieke automa tiseringsdeskundige, die onder meer belast zal worden met de coördina tie van het informatie- en automati seringsbeleid en aan wie tevens de lei ding van het beheer van het centrale computersysteem (inclusief controle en autorisatie gebruik) kan worden opgedragen. Uit ervaringen, die de afgelopen twee jaar (na de automatiseringsnota uit 1984) zijn opgedaan, is de gemeente onder meer gebleken dat voor het in goede banen leiden en houden van bestaande en nieuwe automatiseeringsprojecten een gede gen voorbereiding en begeleiding bij de uitvoering ervan noodzakelijk zijn. Daarvoor is onder meer noodzakelijk dat een nieuwe automatiseringsnota wordt opgesteld. In 1986 is ten behoeve van de ram penbestrijdingsorganisatie een in structeur aangesteld voor het geven van opleidingen aan personen van de ondersteuningsgroep (verbindin gen, plotten, enz.). Niet alleen het geven van opleidingen doch ook het bhulpzaam zijn bij het opzetten van oefeningen en het samenbrengen van de diverse parate en niet parate hulp verleningsorganisaties en het onder ling afstemmen van taken zal tot diens taak behoren. Tot het aanstel len van een eigen instructeur is over gegaan toen kwam vast te staan dat binnen de Regionale Brandweer Mid- den-Holland het geven van opleiding en oefening conform het voormalige B.B.-systeem althans voorlopig niet gecontinueerd kan worden. Ir v

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 11