1 4 WADDINXVEEN’S GEMEENTEBEGROTING 1987 Begroting is sluitend Brandweer zoekt nieuwe spuitgasten stoffen bezigen en/of opgeslagen heb ben. Sneller antwoord briefschrijvers, inspraak wordt vergroot B.en W. komen met concrete voorstellen op zoek naar geschikte atelierruimte Aanpak stank overlast bij het Noordeinde Voorrangs- splitsing Kunstenaars Karakteristieke panden Muziekschool Derde Wereld Bedrijfsprijs Contactpersoon Woningverbetering Woonwagens 30-km Zone’s Milieumarkt Rioolzuivering Openbare LBO Zomerkamp Dierenparkje Openbare Werken Noordeinde Openbaar vervoer Geluidsisolatie Personeel Kunstweek Kortingen Wensen Inspraak Briefschrijvers Voorlichting WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1U SEPTEMBER 1986 Raadhuis gaat open op donderdagavond (Foto: Het dagrecreatieterrein ’t Weegje, dat B. j DAGRECREATIETERREIN nog aan De diverse regionaal georganiseerde brandweercursussen voor het aanstaan de winterseizoen 1986/1987 gaan bin nenkort van start. Een aantal leden van het korps zal daaraan gaan deelnemen. Twee brandwachten 2e klas gaan van start met de opleiding voor het diploma brandwacht le klas en twee eerste klas- sers gaan van start voor het diploma hoofdbrandwacht. tings- en public relationsbeleid. Met de voorbereiding van deze nota op met hun wensen en verlangens kwa men was het duidelijk dat B. en W. heel precies hebben moeten wegen en be oordelen wat wel en niet uitgevoerd kan warden. Een aantal wensen werd dus door het college afgewezen of zal op ex tra geld moeten wachten. Verwacht mag worden dat het korps in de komende jaren zijn taak op dezelfde wijze zal kunnen vervullen. Er dient echter rekening mee te worden gehou den dat er zich omstandigheden kunnen voordoen, waarbij het gemis aan be paalde middelen of materialen zich doet gevoelenHet streven is er op gericht de ontbrekende materialen c.q. middelen gefaseerd aan te doen vullen. dinxveense Sjaak Noteboom). Het dagrecreatieterrein ’t Weegje, dat B.enW. aantrekkelijker willen ma ken en waar ze meer bezoekers willen laten komen. t Weegje moet aantrekkelijker Theo den Boon, één van de Wad- kunstenaars. eel dienen te wojden aangetrokken. Dit personeel kan vooruitlopende op het vertrek van de wegens met function eel leeftijdsontslag gaande brandweer lieden al de opleiding gaan volgen. De opleiding voor een brandwacht 2e klas duurt twee jaar en gesteld moet worden dat na het behalen van dit diploma pas aan de minimale opleidingseis wordt voldaan. De kortingen van de rijksoverheid ko men voor Waddinxveen in 1987 neer op een vast bedrag van een dikke half mil joen gulden 547.000,-). Bijna per dag kan deze situatie overigens veran deren, want schold het kabinet Lub- bers-2 de gemeente eerst een profijtkor- ting van 107.000,- kwijt, enkele da gen later werd meegedeeld dat op het buurtwerk met 137.000,- zou worden bezuinigd. En wie weet wat Prinsjesdag (Miljoe nennota en Troonrede) nog gaat bren gen, maar duidelijk is wel dat de ge meente voor alles en nog wat zal moeten blijven inleveren aan ”Den Haag”. Voorbeelden hiervan zijn de prijs- en salariscompensatie 79.000,-), aan deel ombuigingen 191.000,-), leer lingenvervoer 7.200,-) en meebetalen aan de extra uitkering voor de bijna fail liete gemeente Rotterdam 26.700,-). Tegenover deze financiële ’’tegenval lers” staan gelukkig wel een hogere rijksuitkering en meer inkomsten door de groei van Waddinxveen (Zuidplas). Er wordt vanuit gegaan dat de gemeen te op Nieuwjaarsdag 1987 23.500 inwo ners telt, die in 8.225 huizen wonen. Op die manier blijft het gemeentelijke huishoudboekje een beetje in even wicht, te meer daar in de sfeer van de kostenexploitatie van het basisonder wijs quitte wordt gespeeld (evenveel uitgaven als rijksvergoedingen). B. en W. stellen de gemeenteraad voor f. 2.000,- beschikbaar te stellen voor een foto-inventarisatie van ka rakteristieke plekken en beeldbepa lende panden. Zij zullen de commis sie kunst en cultuur om advies vragen hoe dit gerealiseerd kan worden. In het kader van het provinciaal pro ject Muziek en Educatie heeft de mu ziekschool aan de Zuidkade, waar mee de gemeente met het bestuur binnenkort gaat praten over de huis vesting en goedkoper muziekonder wijs, over een periode van 3 jaar een provinciale subsidie van totaal f. 45.000,- gekregen. Hiermee wordt zij in staat gesteld een “Muziekbe leid” in de gemeente te gaan voeren in samenwerking met het onderwijs, het sociaal cultureel werk en de di verse muziekverenigingen. De gemeente gaat door met het be leid ten aanzien van de 11-jarige Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king en wacht met belangstelling hun plannen, die in voorbereiding zijn, voor de toekomst af. Met het bestuur van de Wereldwinkel zullen B. en W. in overleg treden teneinde tot een door de raad gevraagde evaluatie van de activiteiten te komen. Zij zullen nagaan in hoeverre de gemeente arti kelen van de Wereldwinkel kan gaan kopen. In 1987 zullen B. en W. een prijs/oor- konde beschikbaar stellen voor htt Waddinxveense bedrijf dat op byzon- dere wijze een bijdrage heeft geleverd aan de aanpak van de lokale werk- loosheidsproblematiek, een en ander conform hetgeen dqarover in het be leidsprogramma is gesteld. Een en an der zal nog nader worden uitgewerkt. Hoewel het nog te vroeg is om tot een evaluatie te komen constateren B. en W. dat er nog geen intensief gebruik gemaakt wordt van het in stituut “bedrijfscontactpersoon”. De ze met name op verzoek van het Waddinxveense bedrijfsleven ingestel de functie, die wordt bekleedt door de vertrekkende gemeenteambtenaar E.S. ten Cate, functioneert nu onge veer een klein jaar. Onlangs is een gemeentelijke folder vervaardigd over de bezwaar- en be roepsmogelijkheden tegen beslissin gen van de verschillende bestuursor ganen van de gemeente. Andere ge meentelijke brochures (o.a. over de woonruimteverdeling) zijn in voorbe reiding. WADDINXVEEN - Waddinxveense kunstenaars hebben de gemeente me dewerking gevraagd bij het zoeken naar geschikte atelierruimte. B. en W., die van dit verzoek melding maken in de be grotingstoelichting, stellen zich voor de ze vraag te betrekken bij de studie naar de beschikbaarheid van accommodaties in dit Gouwedorp. Het is de gemeente nog niet geheel dui delijk wat de consequenties zijn van het mogelijk intrekken van de Beeldende Kunstenaarsregeling per 1 januari 1987. B. en W. zullen zich op de hoogte hou den en zich nader beraden welke gevol gen dit voor het eigen beleid kan heb ben. Er is in een tussentijdse rapportage glo baal een aanzet tot een ’’bestemmings plan voor beeldende kunst” in de hele gemeente neergelegd. De eerste fase van de uitvoering is geconcentreerd op de wijk Zuidplas. Ter financiering van de voorbereidingskosten heeft het mi nisterie van W.V.C. een subsidie van 22.500,- beschikbaar gesteld. Een projectgroep bereidt thans een advies over aan te trekken kunstenaars voor. WADDINXVEEN - De gemeente gaat de stankoverlast van de riolering bij het Noordeinde aanpakken. Zodra de be trokken bewoners hebben ingestemd met de voorgestelde maatregelen om dat voor elkaar te krijgen kan het kar wei gaan beginnen. De stankoverlast is in een brief aan de gemeenteraad aangekaart door Noor- deinde-bewoner J.P. van der Zon. Het schrijven zit bij de ingekomen stukken van de volgende week woensdagavond vergaderende raad. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De T-kruising IJsermanweg-G. van Dort Kroonweg wordt een voorrangssplitsing en wel zodanig dat het verkeer op de IJ- sermanweg voorrang heeft, terwijl het verkeer op de G. van Dort Kroonweg de verplichting heeft te stoppen, alvo rens de splitsing op te rijden. Het provinciaal bestuur van Zuid-Hol- land heeft besloten de bestaande voor- rangsmaatregel te wijzigen, omdat het college van B. en W. daar eeh jaar gele- dert om had gevraagd. De splitsing is weliswaar sinds 1970 ongewijzigd geble ven, maar enkele verticale elementen hebben het zicht op de IJsermanweg ontnomen voor het verkeer op de G. van Dort Kroonweg. Over de nieuwe verkeersmaatregel moet de provincie besluiten omdat de betreffende wegen buiten de bebouwde kom zijn gelegen. Op de diverse onderdelen wordt weke lijks zowel in klein verband als in groot verband geoefend terwijl er daarnaast wekelijks theorie/instructie-avonden worden gehouden. Jaarlijks vindt een algehele controle van het brandkranenbestand plaats. Inmid dels is een aanvang gemaakt kunnen worden met het opstellen van aanvals plannen voor bednjven die gevaarlijke De commissie kunst en cultuur heeft een plan ingediend om in 1987 een kunstweck te organiseren. De bedoe ling va,n deze manifestatie is een groter publiek in de gelegenheid te stellen ken nis te laten nemen van diverse kunstui tingen. De kunstmanifestatie zal onge veer een week duren. ”In beginsel staan wij positief ten aan zien van een dergelijk initiatief. Wij zul len eerst onderzoeken of er binnen de begroting mogelijkheden zijn om de kosten te dekken en of sponsoring door het bedrijfsleven mogelijk is. Wij stre ven ernaar de raad dit jaar nog een voorstel te Doen en eventueel om een aanvullend krediet te vragen”, aldus B. en W. WADDINXVEEN - De begroting voor 1987 van de gemeente Wad dinxveen is sluitend. Om dat voor elkaar te krijgen hebben B. en W. wel één miljoen gulden moeten ha len uit het-eigen spaarpotje met 8 miljoen gulden (saldi-reserve), zo dat er jaarlijks zo’n 160.000,-ex tra kan worden uitgegeven. Boven dien gaan er elf belastingen en ta rieven van 1 tot 5 procent omhoog en dat brengt weer een vast bedrag van 125.000,- in het laatje. Duurder worden in 1987: - onroerend goedbelasting: 1,5% - afvalstoffenheffing: 2% - rioolrechten: 2% - bouwleges: 2% - secretarieleges: 3% - markrechten: 3% - hondenbelasting: 2% - huur sportvelden: 3% - huur tennisbanen: 1% - huur sportzalen: 2,5% - CAI-tarieven: 5% Geen tariefsverhogingen worden voor gesteld voor hinderwetleges, precario, los- en laadgeld, begraafrechter en toe ristenbelasting. Op de aanpassing van tarieven voor de zwembaden zal later, in samenhang met een visie op de toe komst van dit complex worden terugge komen. B. en W. hebben ook opeen rijtje gezet wat de aan het Raadhuisplein levende wensen in 1978 en daarna gaan kosten. Met de op zich niet ongunstige meerja renbegroting, het nieuwe beleidspro gramma en met het vullen van de post onvoorzien volgend jaar (wordt 134.500,-) bleek ruim 1,5 miljoen gul den te zijn gemoeid en dat is zeker een half miljoen gulden te veel. Omdat ook de ambtenaren hier hoven de provincie samenwerken voor de re de drie gemeenten. verlegging ervan. Voor allerlei nieuwe zaken is in de be groting ruim 1,2 miljoen gulden uitge trokken. Zo wordt er voor de uitbrei ding van de werkzaamheden meer pers oneel aangetrokken 385.000,-), ne men de kapitaallasten toe 366.000,- is er meer geld beschikbaar voor (deels nieuwe) beleidstaken 346.000,-) en bedraagt de post on voorzien ’’maar 134.500,-, hetgeen lager is dan normaal ’’maar door onze methode van werken wordt veel vóór zien”, aldus Burgemeester en Wethou ders. Voor dit lopende jaar kan 154.000,- worden uitgegeven eenmalige kredieten, terwijl in het voorjaar nog eens eenmalige uitgaven ten bedrage van 136.000,- nader be kend zullen worden. Wat de uitbreiding in het ambtenaren bestand betreft komt er nu een coördi nator automatisering, wordt de techni sche dienst van Openbare Werken uit gebreid, is er meer secretarie werk, wordt 1 functie in 2 deeltijdbanen om gezet, is er uitbreiding van het person eel voor voorlichting en public relations (gezondheidsvoorlichting), komt er een ’’raadsman” en begeleider immateriële zaken voor mensen met een minimum uitkering, is er sprake van vaste begelei ding voor het project ’’Mensen zonder werk” (Vacaturebank), komen er extra manuren door langere openstelling die renparkje Warnaarplantsoen en door langere openstelling in de avond van de afdeling Burgerzaken, is er meer over werk en gaat de secretaresse van B. en W. nu 38 in plaats van 32 uur werken. Feit blijft wel dat het elk jaar moeilijker wordt om de gemeentebegroting slui tend te krijgen. Voor 1988 en daarna hebben B. en W. daar de nodige zorgen over ("Hopelijk niet onoverkomelij ke”, zo zeggen ze)maar wellicht dat de zon voor de gemeente weer wat meer gaat schijnen als het herstel van de economische situatie in ons land zich doorzet en ook de gasopbrengsten weer beter worden. is een begin gemaakt. De nota zal on getwijfeld leiden tot een verdere in tensivering van de voorlichtingsacti viteiten op allerlei gebied, hetgeen zal vragen om extra financiële midde len en inzet van menskracht. In de begroting is hiermede reeds rekening gehouden. Het afgelopen jaar zijn door de wo ningcorporaties Waddinxveen en SSW groot onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd aan diverse complexen in de Bomenwijk en de Oranjewijk. Ini tiatieven van beide corporaties in de zen worden door het college van har te ondersteund en gestimuleerd. Voor wat betreft de verbetering van door eigenaren bewoonde woningen delen B. en W. mede, dat het bedrag dat jaarlijks door de raad ter uitvoe ring van subsidieverordening stads en dorpsvernieuwing beschikbaar wordt gesteld (in 1986 f. 40.000,-) naar verwachting volledig wordt be nut. Het college is van plan de raad een wijziging van de subsidieverorde ning voor te leggen met beperking van de maximale subsidie per aanvra ger teneinde meer belanghebbenden voor eèn subsidie in aanmerking te laten komen. Met de woonwagenbewoners zijn ontwerpen besproken voor de inrich ting van een nieuw woonwagencen trum aan de Tweede Bloksweg. Een van de ontwerpen heeft, met wat kleine aanpassingen, de uitgesproken voorkeur van de woonwagenbewo ners. Dit ontwerp zal dienen als basis voor de herziening van het bestem mingsplan “Landelijk Gebied West”. Het semi-permanente karakter van de voorzieningengebouwtjes op het tij delijke woonwagenkamp aan de Sniepweg maakt het noodzakelijk om deze gebouwtjes tijdens de winterpe riode extra te verwarmen teneinde bevriezing van leidingen en appara tuur en daarmee extra herstelkosten te voorkomen. Bij de inrichting van het nieuwe woonwagencentrum zul len maatregelen worden getroffen om te voorkomen dat voor de voórzie- ningengebouwtjes kosten moeten worden gemaakt ter voorkoming van schade ten gevolge van weersinvloe den. Inzake de overdracht van de gemeen telijke gronden in ‘t Weegje aan het recreatieschap hebben de contacten met de provincie en het ministerie van Landbouw en Visserij er toe ge leid dat nog dit jaar de gronden kun nen worden overgedragen. Over de hoogte van de verkoopsom vindt nog nader overleg plaats. De gemeente is van plan om in 1987 meer aandacht te besteden aan voor lichting op milieugebied. Naast de voorlichting van de normale media (kranten, CAI, brochures, e.d.) zal er in het voorjaar een milieuvoorlich- tingsmarkt worden opgezet, waarbij aan de verschillende aspecten van het milieubeleid aandacht zal worden be steed. Voor deze activiteit, waarbij ook het bedrijfsleven een rol zal die nen te spelen, is globaal een bedrag geraamd van f. 5.000,--. In de polder Randenburg te Reeu- wijk is begonnen met het aanbrengen van een zandbed ten behoeve van het bouwrijpmaken van de grond voor de bouw van de afvalwaterzuiveringsin stallatie. Na het inklinken van de grond, dat ongeveer een jaar duurt, kan naar verwachting in 1988 met de bouw worden begonnen. Zoals bekend zal deze installatie ge bruikt worden door de gemeenten Reeuwijk, Boskoop en Waddinxveen. Voor onze gemeente betekent dit dat de zuivering aan de Willem de Zwij- gerlaan in de toekomst ontlast kan worden. Het teveel aangeboden af valwater zal in de tussentijd door middel van chemische reiniging in deze installatie worden gezuiverd. Bij het Centraal Orgaan voor het Ge meentelijk Voortgezet Onderwijs is het gemeentelijk voornemen kenbaar gemaakt om te komen tot de stich ting van een school voor openbaar L.B.O. Momenteel worden de moge lijkheden onderzocht om dit te ver wezenlijken. Gesprekken met de di verse instanties worden hiervoer ge voerd. Vooralsnog eenmalig zal f. 7.500,- beschikbaar worden gesteld voor het organiseren van een vakantiekinder- kamp. B. en W. vinden het een goede zaak om in de zomervakantie Wad dinxveense kinderen, in het bijzon der die niet met vakantie (kunnen) gaan, de gelegenheid te geven met be hulp van een gemeentelijke subsidie die mogelijkheid te bieden. Het geld komt er onder de voorwaarde dat op grond van een evaluatie wordt nage gaan of voortzetting van subsidiëring gewenst is. De raad is toegezegd dat over plan nen voor een muziekpodium en ver nieuwing dierenverblijven in het War naarplantsoen een afgeronde notitie zal verschijnen. De voorbereidnde be sprekingen hiervoer zijn nog niet af gerond. Voor extra openstelling van, het dierenparkje is reeds een voor stel gedaan. Zo is voor extra openstelling van het dierenparkje in het Warnaarplantsoen f. 5.000,- uitgetrokken. Voor dit be drag kan gedurende 30 weken/jaar of dagelijks één uur of in het week end totaal 5 uur extra openstelling plaatsvinden. Per 1 januari 1987 zal de dienst Openbare Werken het vertrouwde ge zicht missen van de directeur, de heer A.M. Zwamborn, die per die datum gebruik maakt van de Vervroegde Uittredingsregeling. Door tijdige actie is het gelukt om reeds per 1 oktoberl986 zijn opvol ger, de heer S. van Houten, aan te stellen, op wie de taak rust de komende jaren deze dienst in geode banen te leiden en de gevolgen van de gemeentelijke reorganisatie voor de dienst zo efficiënt mogelijk te doen verlopen. Voor een intensieve opknapbeurt van het Noordeinde inclusief vernieuwing van het lekriool, wordt een investe ring voorzien van f. 2,5 miljoen. Het college heeft gemeend, gezien de krappe financiële situatie, hiervan voorshands ten laste van de begroting 1987 slechts 50 procent dekking te kunnen ramen. De tweede tranche zal bij de begroting 1988 aan de orde komen. Voor een geleidelijke vernieuwing' van de oude openbare verlichting is dit jaar f. 90.000,- investering ge raamd. Deze investering loopt door gaans parallel met het herbestraten. WADDINXVEEN Per 1 januari 1987 zal de avondopenstelling van het bureau Burgerzaken in het gemeentehuis opscnuiven van de dinsdag- naar de donderdagavond. Er is dan koopavond. Overi gens wordt er tot op dit moment maar op beperkte wijze gebruik gemaakt van de sinds september vorig jaar bestaande avondopen stelling tussen zeven en acht uur, zo schrijven B. en W. in de begro- tigstoelichting. Daarin staat ook dat Waddinxveners het woord zul len mogen voeren tot de gemeenteraad en dat er weer een nieuwe gemeentegids zal verschijnen. De verandering van de avondopen stelling - tot nu toe nog steeds een experiment, maar er wordt nu geko zen voor een “langere tijd” - gebeurt ter uitvoering van het beleidspro gramma. Met de extra kosten (f. 7.000,-) die hieruit voortvloeien is rekening gehouden. Aan de hand van de ervaringen met de openstelling op donderdagavond zal worden bezien of de openstelling op de(ze) avond in een behoefte voorziet en of de daar voor te maken kosten verantwoord worden door de mate waarin van de ze service gebruik wordt gemaakt. Om de inspraak van de burgerij te vergroten zal bij wijze van experi ment aan burgers de mogelijkheid worden geboden om de raad toe te spreken over een gemeentelijk onder werp. Dit spreekrecht zal beperkt blijven tot onderwerpen die niet op de agenda van de raadsvergadering staan. Het spreekrecht in de raadsver gaderingen is een aanvulling op het spreekrecht in de commissievergade ringen. Het voornemen van het college van B. en W. om periodiek een gemeente gids uit te geven krijgt gestalte in de uitgave 1986-1987. De gids blijkt, bij gebrek aan ander promotioneel mate riaal, ook een goed middel om geïn teresseerden “een beeld” te geven van de gemeente. Vanwege dat feit bevat de nieuwe uitgave van de gids, naast allerlei zakelijke informatie, ook foto’s van beelden en kunstwer ken, in de gemeente. Het ligt in de be doeling in de toekomst in elke uitga ve een ander thema in beeld te bren gen. WADDINXVEEN - De Waddinx veense vrijwillige brandweer kan weer nieuwe spuitgasten gebruiken, zo kon digde B. en W, in de toelichting op de gemeentebegroting aan. Het brandweerkorps is momenteel nog op sterkte. In verband met het aanko mend vertrek van enige leden van het korps, zal er echter om lacunes in de be zetting te voorkomen enig extra person- De regionale brandweer Midden-Hol- land gaat binnenkort over op een nieuw computersysteem. Dit systeem is dusda nig van opzet dat alle voor de bran- dweer relevante gegevens kunnen wor den opgeslagen in een geheugen en daardoor direct reproduceerbaar wor den. Het streven van de gemeente is erop gericht om briefschrijvers zo spoedig mogelijk antwoord op hun brieven te geven. Om de voortgang in de af doening van brieven te kunnen vol gen, is een utomatisch postregistra- tiesysteem noodzakelijk. Voor dat doel is f. 20.000, - uitgetrokken. Het. nieuwe- systeem zal het college in staat stellen tijdig op brieven te rea geren of tijdig te laten weten op wel ke termijn de afhandeling verwacht mag worden. In het kader van het 50-jarig bestaan van de hefbrug is, samen met de ge meenten Gouda en Boskoop, een creatieve wedstrijd georganiseerd. De ze maand nog zullen de ingezonden werkstukken worden tentoongesteld. De (feitelijke) ingebruikstelling van de Coenecoopbrug in het voorjaar van 1987 wordt voorbereid door een comité bestaande uit vertegenwoor digers van de betrokken overheidsin stanties en het bedrijfsleven. Er worden voorstellen voorbereid om te komen tot vereenvoudiging van het vergunningenstelsel, zoals dit in de Algemene Politieverordening is geregeld. Die voorstellen zullen daar na ter advisering aan de raadscom missie voor algemeen bestuurlijke za ken worden voorgelegd. In het afgelopen jaar kon, dankzij ex tra financiële ruimte in de begroting en door een verschuiving in werk zaamheden binnen de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Orde ning, meer menskaracht worden vrij gemaakt voor voorlichting. Daardoor kon meer en actiever voorlichting plaatsvinden aan met name de plaat selijke en regionale pers. Op die wijze streven B. en W. ernaar ook de bevol king beter te informeren over aller hande gemeentelijke aangelegenhe den. Daarmee is een eerste stap gezet in de richting van een verbetering van het WADDINXVEEN ‘t Weegje, het dagrecreatiegebied rond de gro te veenpias in Waddinxveen-Zuid, kan aantrekkelijker worden ge maakt en het bezoek aan deze plek kan worden vergroot. Dat vin den Burgemeester en Wethouders, die concrete voorstellen daartoe al ter kennis hebben gebracht van de provincie Zuid-Holland en het recreatieschap Reeuwijkse Plassen, in welk schap Waddinx veen, Gouda, Reeuwijk en d creatiegebieden in Een aantrekkelijke ‘t Weegje ziet het college ontstaan door: in de dode zijtak van de Gouwe, waar nu de strafopleghaven voor woonboten is, passantenaanlegplaat sen voor de recreatievaart te maken; in het oostelijk deel van ‘t Weegje alsnog -te trachten een mogelijkheid te creëren voor toeristisch kamperen; een extra verbinding tot stand te brengen tussen het oostelijk deel en de rest van ‘t Weegje zodat dit gedeel te in de wandeling kan worden mee genomen. ‘t Weegje, dat verder vrij compleet is ingericht, zal overigens een nieuw deelplan moeten krijgen. Want nu de Nederlandse Spoorwegen zijn begon nen met de werkzaamheden die moe ten leiden tot het verleggen van de vlak langs het recreatiegebied lopen de spoorlijn Gouda/Den Haag-Rotter- dam zal de aandacht gericht kunnen worden op het terrein ten zuiden van de spoorlijn en de gevolgen van de De ervaring met het instellen van een 30-km zóne voor de Oostpolderwijk is tot heden positief. Aan enkele aan vullende wensen binnen deze zóne zal worden tegemoetgekomen. Nu de Dreef als ontsluiting voor de Zuidplas in gebruik genomen is, kan ook de 30-km zóne gelegen binnen de wegen Beijerincklaan - Zuidplaslaan - Dreef worden ingesteld. Aan de laatste voorzieningen hiervoor langs de IJser manweg wordt thans gewerkt. Over de 30-km zóne voor de Hegge- winde loopt een bezwaarschriften procedure. Na herstraten van de “An- na”-straten en Willem de Rijkelaan in de Vondelwijk kan ook daar een 30- km zóne worden ingevoerd. Het col lege zoekt naar mogelijkheden om ook voor de rest van de gemeente tot meer 30-km zone’s te komen. Door een stagiaire van HTS-niveau zou hiermee een stuk praktische er varing kunnen worden opgedaan. Met de busonderneming Westneder- land is in goed overleg overeengeko men dat de Zuidplaslaan reeds in de huidige dienstregeling als “omlei ding” in het openbaar vervoernet is opgenomen. Bij de dienstregeling in gaande juni 1987 zal een en ander definitief worden geregeld. Eerder is toegezegd dat met ingang van juni 1987 ook de Kanaaldijk (langs de Victorwijk en langs Coenecoop) en de Coenecoopbrug in de lijnvoering zullen worden betrokken. Het ter beperking van verkeerslawaai aangemelde project Willem de Zwij- gerlaan, waar een gecombineerde iso latie (thermisch en akoestisch) zou dienen te worden uitgevoerd, kan vanwege het gebrek aan de nodige fi nanciën bij de woningbouwvereniging niet worden uitgevoerd. Wel is de ge luidszonering rond het industrieter rein Coenecoop vastgesteld en is de akoestische isolatie van enige wonin gen langs de Henegouwerweg aange bracht. Over de wijze van uitvoering van de geluidswal langs de Beijerinck laan, die in het bestemmingsplan is opgenomen, beraden B. en W. zich nog. gemeentelijke voorlichtingsbeleid. Verdere stappen zullen noodzakelijk zijn om van de uitvoering van dit be leid een lopende zaak te maken. In welke richting dat dan zal gebeuren en op welke wijze zal blijken uit de de begro- nota over het gemeentelijk voorlich- tot de gemeenteraad en dat er weer een nieuwe PROVINCIE ZUID-HOLLAND

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 13