Ski Aerobic in gymzaal reparatie. Zandtrainings- veld voor WSE Halve finale om de clubviertallentitel Schade aan uw auto vereist deskundige Redelijke vangst Exploitatietekort loopt in 1987 op tot bijna driekwart miljoen gulden le C-zvvern- Korbis verliest De Sperwer Klaverjassen Nieuw seizoen in warm zwembad WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Judotournooi bij Den Edel Dansschool Van der Lubbe start nieuw dansseizoen Atletiekbaan sportend open wedstrijd: 8 medailles WSV START VOL ANIMO DUBBEL- EN MIX-TITELSTRIJD BIJ BE FAIR-TENNIS Wedstrijden Reigersburgh ’’Straatvoetbal” bij Be Fair Be Fair Onderlinge WSE Binnensport Buitensport Ifocwd FOCWA, arrms GLASBEEK 1 Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 cenmerk voor vakwerk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG iu SEr 1 t.KBth 12*bö o» Discussie over toekomst zwembad 5^ Plezier in het Waddinxveense zwembadencomplex. (Foto: Foto de WSE verliest (1-2) Be Fair gelijk ken bleef WSE met lege handen achter. COMPETITIEVOETBAL Rooy). te Ruud Willemstein voor Razi mocht ook al niet baten, zodat Be Fair uit ’’on macht" duidelijk een punt verloor. tober, 8 november en het Kerstbal met live music op 20 december. Ook het gemengd dubbel A tussen Ma rieke van Peet - Erik v.d. Oest tegen Adrie en Edwin v. Erk was het aanzien zeker waard. In deze spannende drie setter trokken Marieke v. Peet en Erik v.d. Oest aan het langste eind. Setstan den 6-7, 6-4 en 6-4. De dubbel en mixkampioen van Be Fair werden: Herendubbel A: Edwin v. Erk - Erik v.d. Oest; B: Fred en Henry van Kem pen; Dames-dubbel A: Nel Vermeulen - At ty de Vriend; B: Corry Schouten - Joke Vooys; Gemengd dubbel A: Marieke v. Peet - Erik v.d. Oest; B: Corry Revet - Leo v. Dam; C: Anneke en Huub Nooten- boom. WADDINXVEEN - De korfballers van het Waddinxveense Korbis verloor met 5-7 van Reeuwijk. Beide ploegen ble ken aardig aan elkaar gewaagd en het scoreverloop ging dan ook gelijk op. In de tweede helft bouwde Reeuwijk aan een overwicht maar kon dat pas in de slotfase uitdrukken door treffers van Monique Rijneveld en Wendela de Vos. WADDINXVEEN - Het succes van het Gebako-veld van Be Fair-voetbal in het Wamaarplantsoen blijft niet zonder ge volgen. Ook WSE-voetbal in de Oran- jewijk kan zo’n veld tegemoet zien. B. en W. hebben de volgende week woens dagavond vergaderende gemeenteraad voorgesteld voor dat doel 320.000,- op tafel te leggen. De komst van een tweede Gebakoveld loopt vooruit op de al aangekondigde nota "Groene Velden”, maar het schrij ven daarvan duurt langer dan gedacht. In de nota gaat het niet alleen over meer Gebako-oefenvelden, maar ook om de aanleg van een kunstgrasveld en een korfbalveld en een onderzoek naar de kwaliteit van de tennisbanen en het on derhoud daarvan op lange termijn. Het huidige WSE-oefenterrein (het WADDINXVEEN - Het Trefpunt aan de Stationsstraat is komende zaterdag één van de vier plaatsen in Nederland waar tussen elf uur ’s morgens en half vijf 's middags de halve finale van het clubviertallenkampioenschap voor pu pillen wordt gehouden. De 3 andere plaatsen zijn Westerhaar, Bennekom en Tholen. De Waddinxveense damvereniging Ex celsior organiseert voor de 3e achter eenvolgende keer deze halve finale. De organisatie is in handen van voorzitter en jeugdleider Piet Swart en secretaris Jan Both treedt op als KNDB-arbiter. De in Waddinxveen deelnemende dam verenigingen zijn: "Jongen Oud” (Stol wijk). D.C. Heemstede (Heemstede), D.C. Lent (Lent), D.C. Amstelveen (Amstelveen), B.D.V. (Bleiswijk) en D.C. Huizen (Huizen). Denrs. Ien2 van deze halve finales spe len op zaterdag 25 oktober de finale. Werden vorige week - de eerste competitiedag voor de jeugd - no gal wat wedstrijden afgelast, afge lopen zaterdag ging alles door. Al en A2 deelden de punten. Beiden speelden met 1-1 gelijk. Voor de B- junioren een slechte dag. BI ver loor met 5-1 en B2 met 2-1. Beter werk van de C-groep. Cl haalde uit met 7-0 door onder andere 3 doel punten van Koen Meier maar het beste resultaat was voor C2. Met maar liefst 11-0 werd Haastrecht verslagen. De doelpunten kwamen van David van As (5), Harry Cuve- lier, Wilco Driest en Arjan v.d. Berg (ieder 2). WADDINXVEEN - Net als vorig seizoen stelt Be Fair-voetbal haar Gebako-veld aan het Wamaar plantsoen weer ter beschikking aan de jeugd op de woensdagmiddag voor het "straatvoetbal”. Vanaf heden is iedereen, in de leef tijd van 8 t/m 12 jaar, wel of geen lid van Be Fair, wel of niet wonend in Waddinxveen, van harte welkom, om een ouderwets partijtje voetbal te spelen. Het geheel staat onder leiding van jeugdtrainer C. van Triet. Het enige dat de jongens mee moeten nemen is het juiste schoeisel en dat zijn bijvoorbeeld basketbalschoenen. In ieder geval geen schoeisel met noppen. WADDINXVEEN - In het afgelopen voetbalweekeinde was er opnieuw gelijk spel (0-0) voor derdeklasser Be Fair dat in Rotterdam tegen TOGR speelde. De Waddinxveners misten een aantal keer. WSE verloor met 1-2 van nieuweling TOGB in de derde klasse. In de eerste klasse van de zon- dagcompetitie in de afdeling Gouda verloor Waddinxveen met 3-1 van Bergambacht. Doelman Jo van de Berg bleek een zwakke schakel. In de eerste klasse van de zaterdagcompetitie won Waddinxveen met 3-0 van het gedegradeerde Bergambacht. Doelpunten kwamen van Raymond Plaisier, Arjan Brouwer en Edwin de Vriend. WADDINXVEEN - Met een gezellig samenzijn in Het Trefpunt aan de Sta tionstraat is zaterdagavond voor Dans school Van der Lubbe het startsein ge geven voor een nieuw seizoen. Deze eerste FDO-dansschool in Waddinx veen begint aan de vierde periode. Het echtpaar Guus en Renée van der Lubbe geven in Het Trefpunt dansles sen op maandag- en vrijdagavond. Deze zomer hebben van de dansschool ver schillende paren meegedaan aan een rock- ’n rollwedstrijd, waarbij de eerste plaats bezet werd door Inge Leunis en Paul Schoonderwoerd, beiden uit Wad dinxveen. Ook de tweede en derde prijs gingen naar leden van deze dansschool .- Guus van der Lubbe (al enige jaren vol ledig gediplomeerd dansleraar) zelf heeft ook niet stilgezeten. ”Ook al ben je gediplomeerd, het betekent niet dat voormalige hockeyveld) verkeert in een zeer slechte staat, terwijl de onder houdskosten voor dit veld zeer hoog zijn. Voor de gebruikers is het veld zeer De meest verrassende uitslag in Excelsi- WADDINXVEEN - In het gymnastie klokaal aan de Staringlaan verzorgen Diana Zwanenburg (tel. 01793-2736) en Erik van Amstpl (tel. 01720-36515) les sen in Ski Aerobic, die een garantie worden genoemd voor een leuke win tersportvakantie. Hiermee wordt begonnen op dinsdag avond 16 september van 19.15-20.15 uur. Er is dan sprake van een gratis proefles. De lessen worden gegeven on der auspiciën van de Vereniging Ski Ae- WADDINXVEEN - Zondag zijn er weer paarden- en pony wedstrijden ge houden in de manege Reigersburgh aan de Piasweg. De weersomstandigheden maakten het niet mogelijk de geplande cross te laten doorgaan. Voor volgende week staat er weer een cross op het programma, welke is open gesteld voor pony’s van Rayon-West. Het was zondag een druk gebeuren met aan het einde van de dag een leuke para de. blessuregevoelig. Hierdoor wordt weer veel op de wedstrijdvelden getraind, hetgeen de kwaliteit van deze velden niet bevordert. Tot de aanleg van een tweede Gebako- oefenveld is besloten gezien de positie ve ervaringen met het Gebako-oefen- veld bij de voetbalvereniging Be Fair van zowel de gemeente als van het be stuur van de vereniging. Een Gebako- oefenveld, waarvoor meer huur moet worden betaald, is een zandtrainings- veld met een speciale toplaag, waardoor de bespelingsintensiteit zeer hoog is en bespeling onder bijna alle weersom standigheden mogelijk is. ors tweede onderlinge competitieronde was wel de winst van Fred Zaadhof op Dick Dibbets. Op sterk positiespel van laatstgenoemde reageerde Fred ewen sterk, wat in het middenspel uiteinde lijk tot positioneel voordeel leidde en winst bracht. Sjaak de Wit en Janneke Terpstra weer den zich beiden goed tegen respectieve lijk Gerrit van der Zijden en Zwanen burg. In deze partijen werden de punten gedeeld. De jeugdige Dirk-Jan Hulsman bood Piet van Gils goed partijIn het eindspel stond Piet wel iets beter, doch Dirk-Jan wist een redelijk goede gang naar de re- je uitgestudeerd bent. Ook dansen kent modeverschijnselen, dus daar moet in meegaan. Daarom heb ik in de maan den juni en augustus - buiten mijn va kantie om - regelmatig les gehad van Nederlandse en Engelse topparen, die hun sporen allang verdiend hebben en nog verdienen binnen het dansen. Te vens ben ik weer gestart met een cursus. Ditmaal voor het felbegeerde en inter nationaal hoog aangemerkte Engelse diploma, waarvoor je in Engeland exa men moet doen. Je zou kunnen zeggen I’m in the mood for dancing”. De activiteiten beperken zich niet al leen tot het lesgeven maar zijn ook be doeld om de mensen een aangename vrije dansavond bezorgen. Vandaar dat er in het komende seizoen iedere maand een grote activiteit georganiseerd gaat ker en uiteindelijk wist Tijmen door te worden. Voorlopig als eerste data: 4ok- breken en dat leidde naar beide winst punten. WADDINXVEEN - Twee weken lang zijn bij Be Fair-tennis op de Buitenhof aan de Sniepweg de dubbel- en mixkam- pioenschappen gehouden. De finale- partijen werden zaterdag gespeeld. Be Fair kan terugzien op een succesvol eve nement waar de 74-jarige Nico Hilhorst met zijn dochter een grootse prestatie leverde door tot het eindspel in het ge mengd dubbel C door te dringenAnne ke en Huub Nootenboom toonden zich pas na drie sets hun meerderen. Veel spanning en goed tennis gaven vooral de heren-dubbel A-finale tussen Edwin v. Erk - Erik v.d. Oest tegen Simon van Gemeten - Ward de Meule- meester te zien. Deze strijd werd in de derde set in het voordeel van Edwin v. Erk en Erik v.d. Oest beslist. Setstan den 7-6, 4-6 en 7-5. Het gaat hier om een energieke trai ningsmethode op muziek, een uitgeba lanceerd programma van een uur ge richt op uithoudingsvermogen, kracht en lenigheid. De oefeningen zijn war- ming-up, Ski Aerobic, work-out, stret ching en cool-down. Het in 1983 begon nen Ski Aerobic wordt op 150 plaatsen in Nederland gegeven door bevoegde en enthousiaste instructeurs. Ski Aerobic stelt hoge eisen aan zijn meer dan 100 instructeurs. Behalve een voltooide opleiding aan de Sport Aka- demie (Akte M.O.P.), hebben zij een aanvullende, specifieke opleiding ge volgd aan het Ski Aerobic Center Ne derland. Dit is een garantie dat de les- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Za terdag werden in Katwijk aan Zee de eerste zwemwedstrijden in de C-klasse gezwommen. Na de al redelijke resulta ten vorige week tijdens de eerste wed strijden van dit seizoen kwamen ”De Gouwe”-zwemmers ook nu weer tot goede resultaten waarbij in totaal 8 me- daille-plaatsen werden veroverd. Daarnaast werden er door een aantal zwemmer(tje)s ook nog persoonlijke records verbeterd. Zoals Nancy v.d. Hoek op de 100 mtr. rugslag met de tijd van 1.49.5 haar tijd 3,7 sec. scherper stelde, bij de jongens was het Erwin Colla die op de 100 mtr. schoolslag (1.30.8) met een verbetering van 5.0 sec. het meeste van zijn tijd afhaalde. Op de diverse 100 mtr. nummers werd bij de meisjes onder de 16 jaar op de vrijeslag Gillian van den Berg le in 1.07.5. Monique Pouw kwam na haar op een 2e plaats in 1.11.2. In dezelfde leeftijd werd Marjanne Koning le op de schoolslag in 1.30.7. Bij de dames was het Annet v.d. Zijden die le werd op de vrije slag in 1.11.7. Ook bij de jongens vielen er prijzen te verdelen, onder de 14 jaar werd Mark v.d. Zijden le op de schoolslag in 1.28.7 en promoveerde daarmee naar de B- klasse, Wilco v.d. Broek werd op de rugslag 2e in 1.24.9. Onder de 16 jaar was het Remco de Frankrijker die, op de schoolslag, als 2e aantikte in 1.24.9 en Remco Overdam wist op de vrijeslag de le plaats te veroveren in 1.06.5. Naast al dit zwemgeweld waren er deze wedstrijd 3 debutanten zwemmertjes, Jamo v.d. Berg, Mark Nahon en Rogier Wegeriff zwommen hun eerste echte wedstrijd, zij zijn tevens de eerste nieu we zwemmers van de gefusieerde zwemclub. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 12 september om acht uur is er klaverjas sen in de kantine van de voetbalvereni ging Waddinxveen in het sportpark "de Sniep”. Een door blessure- en vakantieleed ge plaagd WSE speelde tegen het Berkelse TOGB een verdienstelijke wedstrijd. Alleen het resultaat viel tegen gezien het vertoonde spel vooral in de eerste helft. TOGB begon erg sterk en fanatiek voetballend drongen de Berkelaars de WSE-ers in de verdediging. Toch was het al na tien minuten dat een goed doorzettende Jan Verbakel met een rush van eigen helft een knappe treffer scoorde. TÖGB was aangeslagen en WSE nam het heft in handen. Na een half uur spelen trok Jan Willem van Triet de bal knap voor op het hoofd van Willem den Besten, die kopte net over de lat. Nog in dezelfde minuut had dezelfde speler na een knappe aktie weer een ideale kans maar ook deze bal ging net over. In de blessuretijd kreeg WSE een tegen treffer te inkasseren. Een lange bal van Edwin Hulst bereikte het hoofd van Hans van Pemis die de bal over Ton Kling het doel inkopte. Gelijk na de rust knalde Wim den Be sten maar net naast het doel van keeper Hans Vonk en toen iedereen op een treffer van WSE zat te wachten viel het doelpunt precies aan de andere kant. Uit een scrimmage voor het WSE-doel greep de verdediging te lankmoedig in, Remco Stam draaide zich er knap uit en scoorde in de verste hoek 1-2. WSE pro beerde alles om die achterstand weg te werken en had nog zo’n veertig minuten de tijd. Kansen kregen de Oranjehem- den wel. Zoals Ton Sleeuwenhoek ge heel vrijstaand voor het doel maar diens schot trof het zijnet. Ook Willem den Besten bleef gevaarlijk maar hij had evenals voor de rust weinig geluk met z’n akties en schoten. Toen de goed leidende scheidsrechter Vin gerhoed het laatste fluitsignaal liet klin- Zonder de geblesseerde Rene v.d. Wilk bond Be Fair de strijd aan met het Rot terdamse TOGR. Na de zwakke voor stelling tegen VVGZ wilde men duide lijk wat meer laten zien. Al snel ver overde Be Fair een veldoverwicht waar uit in de 10 minuten de eerste kans kwam toen Ronald Dodewaard een strakke voorzet losliet waaruit Razi Li- coumine rakelings overkopte. Hierna werd Razi nogmaals gelanceerd door een dieptepass van Aart Bos, toen bleek echter dat de jonge spitsspeler (nog) startsnelheid tekort komt om z’n bewa kers te ontlopen. TOGR, dat het vooral moest hebben van lange trappen en de snelheid van de spitsen, kwam in de 15e en 20e minuut kort bij een doelpunt. Eerst was het Marcel Straver die de bal plukte en de volgende kans werd naast gekopt. De goed op dreef zijnde Klaas Angenent nam een vrije trap behendig zodat Erny Dieckman vrij kon uithalen, de uitblin kende keeper van TOGR pakte echter dit vlammende schot. Net voor rust was het dan nog Peter Konijn die na een af geslagen aanval een poeier losliet die op de lat uiteenspatte. Na rust leek het wel of Be Fair niet wilde scoren. Men creëerde via goed aanvals- spel, waarbij zelfs Piet Koele als laatste man zich regelmatig inschakelde, legio kansen. Dit oprukken van de laatste man gaf verdedigend weinig problemen daar Ed v.d. Brink de gevaarlijkste an gel van TOGR volkomen uitschakelde en de overige aanvallers weinig gevaar wisten te stichten. Be Fair bleef dus aanvallen maar vergat te scoren, waarbij vooral Leon Konijn en de wat "afwezig" spelende Fred Klomp de mooiste kansen niet wisten te benutten. Het inbrengen van de robuus- WADDINXVEEN - De Waddinx veense Schaakvereniging WSV begon vol animo aan de nieuwe onderlinge competitie met een opkomst van ruim 90%. Clubkampioen Van Deelen stuit te op de taaie verdediging van W. van Oort waar hij niet door kon komen: re mise. Dat lukte Wolfs wel, met een overwinning op Bloem nam hij meteen de kop. Van Vuuren en Philipse kwa men in hun partijen tegen Kardol en El lers nog niet tot een beslissing. Hans van Woudenberg en Theo Goor deelden het punt. De jeugd kwam overigens goed uit de startblokken gezien de overwinningen van Eric Claassen, Egbert Schröten en Chris Roosendaal op de routiniers v.d Hoek, Besemeren J. van Oort. Dat v.d. Starre, die vorig seizoen door zijn werk haast niet heeft kunnen spelen, het schaken nog niet verleerd is moest zijn oude schaakmaat Littooy aan den lijve ondervinden. De overwiiningen van Versluis en Rit ter op resp. Prins en van Sandijk zijn ge zien de stand op de ranglijst normaal te noemen. Dat Ket het punt aan Toren beek moest laten zal niet iedereen ver wacht hebben. Muit kwam zonder te spelen aan het punt omdat D. van Offe ren niet opkwam. V.d. Rhee en Alblas hielden elkaar in evenwicht. De "nieuwelingen” Bos, Van Egmond en van Bergeijk moesten het punt (nog?) aan hun iets geroutineerdere te genstanders P. van Offeren, Retel Helmrich en Pensioen laten. mise te bewandelen. Een leuk verdiend punt. Perry de Leeuw den Bouter had wellicht iets meer kunnen behalen dan de neder laag tegen Dik Heeren II. In het mid denspel beheerste Perry het centrum, doch Dik buitte een foutzet meteen uit. Tijmen den Ouden verkreeg in zijn par tij tegen Jan de Heer iets beter centrum- spel. Naarmate het spel vorderde, werd Jan’s linker verdedigingsvleugel zwak- WADDINXVEEN - Vier Waddinx veense vertegenwoordigers van ge meente en atletiekvereniging, bestrij den elkaar donderdagavond 11 septem ber in een driekamp. Dat gebeurt ter ge legenheid van de heropening van de at letiekbaan aan de Alberdingk Thijm- laan, nadat deze is gerenoveerd. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se sportschool Den Edel is zaterdag met de judoka’s van de andere sportscholen van dit ’’instituut voor recreatie, licha melijke opvoeding en sport” begonnen aan een nieuw wedstrijdseizoen. Alle judoka’s werden ingedeeld in leef tijd, gewicht en kleur band. Dit om ie dere judoka zoveel mogelijk tot zijn/ haar recht te laten komen. De eerste groep, van de in totaal 200 deelnemers, ging om één uur van start en om even voor 6 uur konden de laatste judoka’s vermoeid maar voldaan, naar huis, met of een prijs of een leuke herin nering. Tussen de groepen door werden er nog diverse demonstraties gegeven. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen haar zevende wedstrijd in de zomer competitie. Er werd gevist in het Aarka- naal nabij Ter Aar. De vangst was rede lijk: 16 vissers vingen 26490 gram vis. De eerste vijf in de A-groep waren: 1. M. Reichard (3200 gr.), 2e J. Verhoef (3140 gr.),'3. H. de Haan (2860 gr.), 4. M. van Leeuwen (2830 gr.) en 5. R. Jen ner (2300 gr.). De eerste vijf in de B-groep waren: 1. H. Romeyn (1920 gr.), 2. M.D. Kers (1630 gr.), 3. P. Grootendorst (1370 gr.), 4. D. Heeren (1020 gr.) en 5. H. de Kwaadsteniet (680 gr.). Met nog een wedstrijd voor de boeg is de stand aan de kop in de A-groep: 1. M. v.d. Toorn, 2. J. Verhoef, 3. M.Rei chard, 4. R. Aalbers en 5. H. de Haan. De stand aan de kop in de B-groep is: 1robic Center Nederland in Den Haag. H. Romeyn, 2. D. Heeren, 3. P. Hof man, 4. L. Pouwer en 5. J. Dekker. De laatste wedstrijd is op 13 september. Deze wordt gevist in het Merwedeka- naal met als alternatief de Dortse Kil. Voor deze wedstrijd is het vertrek vanaf het N.S.-station om 5.30 uur. WADDINXVEEN - Volgende week woensdag begint weer een nieuw sei zoen voor de Stichting Zwem-Revalida- tie en Recreatie Waddinxveen (ZRRW) in het overdekte zwembad ”de Sniep”, waar het water 31 graden is. De tijden zijn: zuigelingen ’s morgens van 09.00-10.00 uur, peuters van 18.00- 19.00 uur, gehandicapten van 19.00- 20.15 uur en ouderen/bejaarden van 20.15-21.00 uur. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours vanuit Moeskroen. Afstand 175 km. Aan komst le duif 12.03 uur. Laatste 12.19 uur. Snelheid le duif 1418 meter per mi nuut. Uitslagen: A.H. Kivits 1-21-42-45-57- 62-73. M.Tollenaar 2-58. J. Toor 3-4- 10-11-19-23-24-25-30-32-34-38-41-53- 54-75. J. Verbakel 5-7-14-31-33-40-44- 50-52-64-66-68. H. Vink 6-17. N. Hoog- erdijk 8-20-22-29-48-49. P. Bonefaas 9- 47-56. F. Middelkoop 12-39-69. Mevr. G. Twigt 13-37. M. Tollenaar 15-43-51. H. Metselaar 16-18-26-27-35-36-46-67- 70-72. C.A. Bode 28-61-63-71. R. v.d. Made 55-74. M. Verbeek 59. J. Jansen 60. Comb. Wibo 65. sen op een verantwoorde manier wor den gegeven. De contributie is: Najaarscursus (sept. tot dec.) 97,50, vanaf herfst-kerstva- kantie (20 okt.-20 dec.) 75,-, cursus van 17 nov. tot 28 maart ’87 120,-, voorjaarscursus 1987 (5 jan. tot 28 maart) 82,50. WADDINXVEEN Na de verkoop van de tennishal aan Gouwe naar Ron Groot gaat in het gemeentehuis alle aandacht uit naar de toekomst van het verliesgevende zwembadcomplex. Tot zolang zullen de tarieven nog niet worden verhoogd. Verwacht wordt dat de zwembadexploitatie volgend jaar 1,4 miljoen zal kosten. Omdat er maar een half miljoen gulden aan inkomsten zullen zijn bedraagt het tekort in 1987 welgeteld f. 727.500,-. Het eindadvies over de toekomst van het zwembad van het bureau De Vries en Partners is onlangs ontvan gen. De totstandkoming hiervan is vertraagd door de ontwikkelingen rond de tennishal en het betrekken van de sluiting van het Boskoopse ballonbad in de beschouwingen. Op korte termijn zal de raad het rapport ter discussie bereiken. Als consequentie van het systeem van “verhuur” tegen kostprijs per uur van het zwembad aan de gemeente Bos koop en Benthuizen ten behoeve van schoolzwemlessen, wordt dit systeem ook ingevoerd voor het gebruik van het zwembad voor de Waddinxveense leerlingen. Gezien de gebleken belangstelling voor het experiment sport overdag in de binnensportaccommodaties stellen B. en W. de raad voor de eenmalige subsidie met ingang van 1987 structureel te maken. Voor het ge bruik van de binnensportaccommo daties worden tariefsverhogingen va riërend van 0 tot 3 procent voorge steld. In 1987 zal de besluitvorming plaats dienen te vinden inzake de stichting van een binnensportaccommodatie in het centrum van de wijk Zuidplas. De dekking voor het exploitatiete kort van een sportzaal van 26 x 31 m (f. 150.000,-) is in de meerjarenbe groting met ingang van 1988 opgeno men. Conform het beleidsprogramma zal de keuze ten opzichte van 2 gym nastiekzalen of een sporthal nader worden onderbouwd. De gemeentelijke nota over de bui tensportaccommodaties nadert zijn voltooiing. Eén onderdeel daaruit zal nog in 1986 tot kredietvoorstellen leiden: aanleg van een Gebakoveld ten behoeve van de voetbalvereniging WSE. In nota zal worden ingegaan op de financiële consequenties van het onderbrengen van zowel hockey als korfbal op het huidige hockeyvel dencomplex, op de aanpak van het onderhoud op lange termijn van zo- Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 wel groene velden als tennisbanen en de afronding van de inrichting van de atletiekaccommodatie. Aan de aan leg van een terreintje voor de beoefe ning van het spel “Jeu de Boule’ zal aandacht worden besteed. Voorts zullen de verhuurtarieven van de buitensportaccommodaties aan de orde worden gesteld. Vooruitlopend daarop wordt op dit moment slechts een bescheiden tariefsverhoging voor gesteld van ca. f. 100,— per groen veld c.q. tennisbaan. Voor de atle tiekaccommodatie, waarvan de huur thans zeer laag is, wordt een tariefs verhoging van f. 300,- per jaar voor gesteld. Deze acht het college ge rechtvaardigd gezien de forse investe- ringen in het afgelopen jaar.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 19