GEMEENTE WADDINXVEEN Woonlasten Oud zeer” voor gaan omhoog VROEGOP KORTING VROEGOP KORTING een ton afgekocht Overeenkomst met W’venerJ. v.d. Berg 95 Steun voor 60-phissers bij verhuizen Lavent Band in ’t Gemaal Splinternieuwe zoutstrooier Sana Sport BV naar Coenecoop 20 MILLE VOOR KWF 4 Twee shows van ’t Handwerkhoekje KNOFLOOK CAPSULfó* NAGELLAK- REMOVER SPREEKUREN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES A VOND OPENSTELLING MILIEUKLA CHTEN COLLECTES WIJZIGING BESCHIKKING GELDELIJKE STEUN WARMTE-ISOLATIE VAN BESTAANDE WONINGEN VOORBEREIDINGSBESLUITEN DIVERSE BESTEMMINGSPLANNEN SOLLICITANTENBANK KUNSTEN CULTUUR VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN van voor EURO- DROGI ST 01820-15767 01727-4044 070-210001 de>o(2. maximaal Os KCAHT. REUKLOOS stubs 3.00 I Expositie in de raadzaal 12222 01820-24255 13000 13000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1986 01820-16066 010-362244 ^ATERDAG van 9 11 uur. ZATERDAG van 9-11 uur. 5 5 Landbouwschap werd het verschil in waarde destijds berekend op 3,86 per m2, totaal derhalve 7200 x 3,86 is 27.792,-. Bij de verkoop aan Boonstop- - Huur tennisbanen: 1 procent Het tarief-per 1 januari 1986-per tennisbaan per sizoen stijgt van 9.450,- tot 9.550,-. De volgende tarieven worden volgend jaar duurder: - Afvalstoffenheffing: 2 procent Bij de afvalstoffenheffing horen ook de reinigingsrechten en containerver- huur. De containerhuur wordt verhoogd van/ 1.200,-tot/ 1.225,-per jaar voor de eerste container. Het tarief van de afvalsoffenheffing dient ver hoogd te worden van 11,60 naar 11,85 per maand. - Rioolrechten: 2 procent Het omhooggaan van de rioolrechten betekent voor woningen een verho ging van 132,- naar 134,50 per jaar. In de jaren 1984 t/m 1986 is het ri oolrecht niet verhoogd, terwijl de lasten van het rioolstelsel sterk zijn toege nomen. - Secretarieleges: 3 procent De secretarieleges zijn een aantal jaren niet verhoogd. De verhoging met 3 procent loopt vooruit op een algehele aanpassing. - Marktgelden: 3 procent De verhoging van de marktgelden met 3 procent betekent dat het dekkings percentage komt te liggen op rond 89. Voor verdere en uitgebreidere informatie kunt u zich wenden tot het G.A.B. te Gouda (01820-12844). Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 KRUIDERIJ "de peperboom WIHKELCENTRUM de 'Passage WADDIKXVEEN. Tel. 01828 -17689 WADDINXVEEN - In het centrum ’t Gemaal aan de Kanaaldijk treedt vrij dagavond 12 september om tien uur op de eerder dit jaar opgerichte Brabantse Lavent Band. Met songs uit het repertoire van arties ten als Bob Seger, Bruce Springsteen, Huey Lewis, Brain Adams en Frankie Miller en aangevuld met eigen werk brengt Lavent Band gedegen rockmu ziek, afgewisseld met slepende ballads. De Lavent Band bestaat uit: Laurent Vermunt (gitaar, vocals), Wim Breug- helmans (drums), Bart Kamp (bas, toetsen, vocals) en Walter Lavent (vo cals, gitaar). - Bouwleges: 2 procent De verhoging met twee procent brengt jaarlijks vierduizend gulden extra in het laatje. Burgemeester C.M. van der Linden:de eerste vrijdag van de maand (gaarne na afspraak met secretaresse van het college van burge meester en wethouders) en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder, M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. In de hal van het gemeentehuis zijn de volgende nieuwe folders ver krijgbaar: - ’’Rijbewijs gaat langer mee’ van het ministerie van Verkeer en Waterstaat; - ”Wat doet u aan informatica” van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. po Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s avonds gesloten. Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) - Huur sportvelden: 3 De verhogingen voor de veldaccommodaties komen op het volgende neer: grasvoetbal en hockeyvelden: 3.500,- (was 3.400,-), zandtrainingsveld WSE 1.700,- (was 1.700,-), halfverhardveld Waddinxveen 4.650,- (was 4.500,-), gebakotrainingsveld 5.950,-) was 5.800,-) en atletie- kaccommodatie 2.500,- (was 2.200,-). - Huur sportzalen: 2,5 procent Op 1 augustus 1987 gaan de huren van de binnensportaccommodaties om hoog. De tarieven stijgen met twee kwartjes tot 1,50 per uur. Dat bete kent: kleine gymzaal 15, -(was/ 15,-),grote gymzaal 17,50(was/ 17,- sportzaal 43,- (was 42,-) en sporthal 68,50 (was 67,-). WADDINXVEEN - Volgend jaar gaan er elf gemeentelijke belastingen en tarieven met 1 tot 5 procent omhoog. Maar vier tarieven (hinderwetleges, toeristenbelasting, los- en laadgelden en precariorechten en begraafrech- ten) worden door B. en W. in 1987 ongemoeid gelaten. De nieuwe tarieven brengen minstens 125.000,- meer in het laatje van de gemeente en betekenen ook een toename van de gemiddelde woonlasten. Het wonen in Waddinxveen wordt derhale in 1987 voor de huurder 9 gulden duurder en voor de eigenaar/bewoner 14,50. zoals het perceel respectievelijk de gebieden op de bij die besluiten behorende situatietekeningen met rood zijn aangegeven. Waddinxveen, 2 september 1986. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. WADDINXVEEN - Sana Sport BV aan de Kampenringweg in Gouda gaat een nieuw bedrijfspand neerzetten op het Bedrijvenpark Coenecoop aan de Zuidelijke Dwarsweg. Het gaat hier om 2.886 vierkante meter bedrijfsgrond, die door het bedrijf voor 389.610,- zal worden gekocht, zo heeft burgemeester C.M. van der Lin den dinsdagmorgen op een persconfe rentie over de gemeentebegroting voor 1987 bekend gemaakt. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Op het Bedrijvenpark Coenecoop is al in aanbouw Axis Aandrijvingen BV, waardoor staatssecretaris P.H. van Zeil eerder dit jaar de eerste paal sloeg. Bo vendien zal in oktober de bouw begin nen van de eerste bedrijfshal in het ka der van het ondememerscentrum dat door Job Creation wordt beoogd. Verder zijn er vergevorderde contacten met nog twee bedrijven. Tenslotte is het zo dat zo’n 2.000 vierkante meter van de grond op het bedrijvenpark in handen is van de verzekeringsmaatschappij Cen traal Beheer BV in Apeldoorn om daar ook de nodige bouwactiviteiten te reali seren. Met ingang van 1 augustus 1986 heeft de gemeente Waddinxveen de technische advisering over milieuvraagstukken overgedragen aan het Milieubureau van het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland te Gouda. Het milieubureau heeft een Meldpost Milieuklachten. In het ver volg kan men zich met milieuklachten tot deze meldpost wenden. Hierop is één uitzondering. Als een procedure wordt gevoerd in het kader van Hinderwetvergunningverlening dient men de klachten schriftelijk te richten tot het college van burgemeester en wethou ders van deze gemeente. Aankondigingen over te voeren procedu res treft men aan onder het kopje Milieuzaken in deze rubriek. De Meldpost Milieuklachten is 24 uur per dag bereikbaar voor klachten onder telefoonnummer 01820-28011. WADDINXVEEN - Met het op tafel leggen van 105.000,- gaat de vol gende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad een punt zetten acher een al heel lang spelende kwestie tussen de gemeente en de Wad- dinxvener J. van den Berg. Met hem wordt nu eindelijk een overeen komst van dading gesloten. Van het bedrag (een optelsom van alle ge maakte kosten) maakt een afkoopsom van 77.500,- deel uit. WADDINXVEEN - De geldelijke steun voor ouderen bij verhuizing zal door de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad worden vastgesteld in een nieuwe verordening. Dit geld wordt al sinds 1975 verstrekt ter bevordering van de doorstroming, met dien verstande dat goedkope en grote woningen voor de woningmarkt be schikbaar komen. De nieuwe regeling, door het rijk op ba sis van evaluatie-onderzoek opgesteld, is meer toegespitst op verhuizing van ouderen naar kleinere huurwoningen. Daartoe is subsidiëring van verhuizing naar verzorgingstehuizen en duurdere huurwoningen vervallen. Voor de regeling komen ouderen van 60 jaar in aanmerking als de huurprijs van de door hen te verlaten woning niet ho ger is dan 375,- per maandIn dezelfde verordening is ook geregeld het ver strekken van een bijdrage aan huur ders, die samen met een gehandicapte in een aangepaste woning wonen en die zich - als gevolg van vertrek van de inva lide huisgenoot - genoodzaakt zien te verhuizen. 1. ’’Landelijk Gebied West” voor zoveel het betreft een perceel grond aan de Zuidelijke Dwarsweg 10b; 2. ’’Dorpstraat” voor zoveel het betreft het gebied dat begrensd wordt door de Onderweg en de Kleikade; 3. ’’Waddinxveen herziening 1953”, ’’Groenswaard in onderdelen (ged.)” en ’’Dorpstraat (ged.)”, een en ander globaal begrensd door de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn aan de oostzijde, door de Sniepweg aan de zuidzijde, door deels de bebouwing van het dorp aan de westzijde en door deels de Kerkweg-West aan de noordzijde, De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Prinses Beatrix Fonds vergun ning verleend voor een collecte in de periode 15-21 september 1986. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Het betalen van die dikke ton wordt een lange en dure gerechtelijke procedure voorkomen. Bovendien wist men wel aan het Raadhuisplein dat de kans om het proces uiteindelijk te verliezen ook heel groot is. Vandaar de keus voor de minnelijke regeling, waartoe de heer Van den Berg bereid is gebleken. In 1970 is ten behoeve van de gemeente de onteigening uitgesproken van een aantal, aan de heer J. van den Berg, Wilhelminakade 88 te Waddinxveen, toen toebehorende percelen weide grond met boerderij en erf. Deze ontei gening was nodig voor de realisering van het bestemmingsplan ’t Weegje. Van deze percelen weiland is indertijd 7200 m2 verkocht aan de Lak- en Ver- nisfabriek Wed. Boonstoppel NV als in dustrieterrein. Omdat de grond als wei degrond onteigend is ten behoeve van recreatieve doeleinden en als industrie- grond is doorverkocht aan de lakfa briek, is er een verschil in waarde ont staan. Indien dit namelijk bij de ontei gening bekend was geweest, had de heer Van den Berg een hogere vergoe ding gekregen voor dit gedeelte. Na inwinning van het advies van het pel werd reeds rekening gehouden met een bedrag voor de afkoop van de heer Van den Berg, nl. 3,80 per m2. De heer Van den Berg is nimmer akkoord gegaan met de hoogte van dit aanvullen de bedrag. In 1981 vorderde de heer Van den Berg via zijn advocaat een hogere vergoeding voor de 7200 m2, en teruggave van eni ge percelen, welke volgens zijn inzicht niet gebruikt zijn voor het werk waar voor werd onteigend. De eerste vordering zou zeker door de rechter worden toegewezen, waarbij voor de bepaling van de hoogte van de schadeloosstelling deskundigen inge schakeld zouden worden. Of de tweede vordering zou slagen is niet geheel ze ker, doch de inzichten omtrent de in richting van ’t Weegje zijn gewijzigd in de afgelopen jaren en een feit is, dat het gebied niet conform het bestemmings plan is ingericht. Van den Berg heeft de vordering bij de Arrondissementsrecht bank aanhangig gemaakt. Uiteindelijk is het de genoemde gelukt een afkoopsom met de heer Van den Berg overeen te komen, waarbij hij af ziet van alle vorderingen. De uiteinde lijke schriftelijke vastlegging van de overeenkomst van dading heeft lang op zich laten wachten omdat de inhoud van de overeenkomst aan de provincie Zuid-Holland is voorgelegd, daar er nog steeds onderhandelingen plaatsvin den over de verkoop van de gemeente lijke gronden in ’t Weegje aan de pro vincie of het Recreatieschap Reeuwijk- se Plassen. De provincie heeft tot op he den hierover niets van zich laten horen, ondanks herhaalde verzoeken. Voor het isoleren van bestaande woningen en het treffen van ener giebesparende voorzieningen aan verwarmingsinstallaties kan aan de eigenaren van huurwoningen een rijksbijdrage worden verleend; een aantal hiervoor in aanmerking komende voorzieningen is aan gewezen, zoals het aanbrengen van dubbel glas en voorzetramen en het isoleren van muren, daken en vloeren, alsmede installatie-tech- nische verbeteringen. Onlangs is een nieuwe regeling voor deze subsidiemogelijkheid in werking getreden. Drie energiebesparende' voorzieningen zijn toegevoegd aan het pakket isolatiemaatregelen in huurwoningen waarvoor het Rijk subsidie verstrekt. De regeling is voortaan ook van toepassing voor: - kleinschalige warmtekrachtkoppelingsinstallaties en warmte pompen; - het volschuimen van de ruimte tussen het dakbeschot en de dak bedekking van een hellend dak met PS-bolletjes en minerale wol vlokken; - het isoleren van de bodem van kruipruimten. Daarnaast moesten tot nu toe aanvragen voor subsidie voldoen aan de eis dat de voorzieningen ten minste 500,- per woning kosten. Omdat er verbeteringen zijn, die relatief weinig kosten, maar toch gen behoorlijke energiebesparing opleveren, is nu besloten de rege ling uit de breiden tot ’’gemiddeld 500,- per woning of 10.000,- per complex”. Tenslotte kunnen huurders, die op eigen initiatief een haalbaar heidsonderzoek voor isolatie laten uitvoeren, een bijdrage in de kosten krijgen. Van die mogelijkheid wordt echter nog weinig ge bruik gemaakt, omdat de eigen bijdrage voor veel huurders te hoog bleek. Voortaan zal het Rijk 90% van de kosten van zo’n onderzoek met een maximum van 1.200,- per project vergoeden. De subsi- die-aanvraag behoeft bovendien nog maar door tien huurders (was twintig) te worden ondersteund. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie, tst. 179. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, op de afdeling Al gemene Zaken en Ruimtelijke Ordening met ingang van 10 septem ber 1986, gedurende één maand voor een ieder ter inzage liggen de raadsbesluiten van 20 augustus 1986, waarbij wordt verklaard dat herzieningen worden voorbereid van de bestemmingsplannen: Naast de oude vertrouwde wijzen van werk-zoeken (door middel van het schrijven van sollicitatiebrieven of door de vakaturebank te raadplegen), kent het Gewestelijk Arbeidsbureau (G.A.B.) te Gouda sinds 1 juli 1986 de SOLLICITANTENBANK. Via deze bank kan iedereen vanaf 15 jaar, die om welke reden dan ook (ander) werk wil hebben zich aan werkgevers voorstellen. Wilt u, om welke reden dan ook, (ander) werk hebben, dan kunt u zich via de sollicitantenbank aan werkgevers voorstellen. U moet wel 15 jaar of ouder zijn. U stelt zich voor door bij het G.A.B. op een kaart gegevens over uzelf te vermelden, waardoor werkgevers zich een beeld van u en uw verlangens kunnen vormen. Tot die gegevens kunnen o.a. behoren: uw persoonsgegevens, ervaring, opleiding, gewenste werkomstandigheden en werktijden, het door u gewenste beroep e.d. Het G.A.B. rangschikt alle kaarten naar leeftijd en opleidingsni veau, waarna de werkgevers uit de aanwezige kaarten één of meer dere sollicitanten kunnen kiezen, met wie zij dan contact opnemen. Inschrijving bij de sollicitantenbank - uiteraard op geheel vrijwillige basis - kan iedere werkdag tussen 8.30 en 16.00 uur gebeuren bij het G.A.B., Hoge Gouwe 65 te Gouda. Normaliter blijft de inschrijving in de sollicitantenbank geldig tot de le van de volgende maand. Verlenging daarvan met telkens 1 maand is mogelijk door dat steeds zelf elke maand aan het G.A.B. te verzoeken. Tot en met 13 september a.s. wordt in de raadzaal van het gemeente huis van Waddinxveen een expositie van werk van beeldende kunstenaars gehouden. Ditmaal wordt geëxposeerd door PIET WARFFEM1US en JOHN LIE A FO met schilderijen en werken op papier, waarvan een deel gezamenlijk is gemaakt en door JAN SNOECK met keramiek. Openingstijden: maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren; donderdag van 19.00 tot 21.00 uur; zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. WADDINXVEEN - De door de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven aan te schaffen nat zout strooier met een menginstallatie gaat 72.000,- kosten. Omdat de gemeente voor dit doel al 33.000,- had uitgetrok ken gaat de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad nog eens 39.000,- uittrekken. Het nieuwe apparaat vervangt de huidi ge strooier uit 1979, want deze kan het komende winterseizoen niet meer voor de gladheidsbestrijding worden ingezet. Maar de ontwikkelingen op dit gebied staan ook niet stil, zodat de gemeente het oog heeft laten vallen op iets heel nieuws: nat zout strooien. Proeven hebben het succes van deze methode al aangetoond want het zout waait nu niet meer weg, het hecht zich beter aan het wegdek, werkt sneller, be spaart zand en kan preventief worden gebruikt. ^2^ - Hondenbelasting: 2 procent - Onroerend goedbelasting: -I-1,5 procent De belangrijkste inkomstenbron (in 1987 ruim 4,,2 miljoen gulden) uit het gemeentelijk belasting en tarievengebied, de onroerendgoedbelastingen (OGBgaan slechts matig omhoog met 1 zowel voor de categorie ge bruikers als voor de categorie eigenaren. De hogere opbrengst hiervan wordt geraamd op 56.000,- per jaar. Dit voorstel dient te worden gezien in samenhang met het raadsvoorstel om de factoren voor meubeltoonzalen aan te passen. Uit dat voorstel volgt een verlaging van de O.G.B.-opbrengst van 28.000,-. Per saldo wordt de gemiddelde ’’druk” dus met 28.000,- verhoogd. WADDINXVEEN - Donderdagavond 18 september om acht uur presenteert ’t Handwerkhoekje van het Koningin Wilhelminaplein in de Rijnlandzaal van De Unie aan de Kerkweg-Oost shows met de nieuwe intermodellen. De eerste show begint om 14.30 uur en de tweede om 20.00 uur. De toegangs prijs bedraagt/ 7,50 per show, ’t Hand werkhoekje is sinds vorig jaar aan het Koningin Wilhelminaplein gevestigd na aan de leplaan begonnen te zijn. Gemeenteraad Woensdag 17 september 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Belangrijkste agendapunten: Voorstel tot 4e wijziging van de Verordening Onroerend-Goed- belastingen 1986. Voorstel tot het verlenen van een eenmalige subsisie ten behoeve van de uitoefening van een kringlobpbedrijf. Voorstel tot beëindiging van de rekening-courant-verhouding met de plaatselijke woningbouwverenigingen. Voorstel tot vaststelling van de ’’Verordening geldelijke steun oude ren bij verhuizing 1986”. Voorstel tot benoeming van een lid van de commissie voor het marktwezen. Voorstel tot vaststelling van het plan van nieuwe basisscholen voor de jaren 1987/1988 t/m 1989/1990. Voorstel tot wijziging van de Verordening ’’Regeling Studiebijdra- gen gemeente Waddinxveen”. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de aankoop van kunstwerken. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een Gebako-oefenveld op het sportcomplex in de Oranjewijk. Voorstel inzake straatnaamgeving wijk Zuidplas. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaf ma terieel t.b.v. de gladheidsbestrijding. Voorstel tot vaststelling instructie voor de gemeentesecretaris. Voorstel tot vaststelling van het rampenplan van de gemeente Wad dinxveen. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de gemeentesecretaris. WADDINXVEEN - De collecte van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding heeft in Waddinx veen 20.059,55 opgebracht. Dit is 500,- meer dan vorig jaar! Alle gevers: hartelijk dank. ”Ook dit jaar weer hebben velen zich op de één of andere manier ingezet om de collecte tot een succes te maken. Het KWF-be- stuur wil hen hiervoor vanaf deze plaats nog eens hartelijk bedanken”, aldus plaatselijk voorzitter B. Glaser.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3