Zwemrevalidatie en -recreatie weer van start 995,- BOVAG houdt de vinger aan de pols van „rijdend Nederland Uit het onlangs gepubliceerde jaarverslag over 1985 blijkt dat de BOVAG vorig jaar op z'n zachtst gezegd niet stil heeft gezeten. Opnieuw maakten duizenden jongeren kennis met de motor, duizenden auto's brachten voor een verplichte periodieke keuring een bezoek aan een BOVAG-garage, een nieuwe service in de vorm van een caravan-koerslijst werd geïntroduceerd en er werd actief meegedacht in de totstandkoming van een effectief anti- diefstaiplan voor fietsen. Een greep uit de vele activiteiten toont aan dat de BOVAG dag-in-dag-uit de vinger aan de pols van rijdend Nederland houdt. guan uit april 1984 was al een poos op sterven ru» GYMZAAL ZUIDPLAS Inspraak over slibstortplaats Concordia Open week TOOS-gym musiceert in Zuidplas Prijsuitreiking gouden hefbrug WN- Veiligheidsinspectie onverminderd populair Contributie BOVAG takel- en bergingsbedrijven: de redders in nood w// Veiligheidsinspectie Leden Volgend jaar zijreflectie fietsen verplicht Gratis APK-keuring bij BOVAG-garages Steun Geen daadkracht V HOUTKACHEL VAN DEENS FABRIKAAT K AUTOVERHUUR BLIJFT GROEIEN T//// WADDINXVEEN - Vandaag (woensdag) begint weer een nieuw seizoen voor de Stichting Zwem-Revalidatie en Recreatie Waddinxveen (ZRRW) in het overdekte zwembad ”de Sniep”, waar het water 31 gra den is. De tijden zijn: zuigelingen ’s morgens van 9.00-10.00 uur, peuters van 18.00-19.00 uur, gehandicapten van 19.00-20.15 uur en ouderen/bej aarden van 20.15-21.00 uur. MOTOROPSTAPDAGEN VALLEN IN DE SMAAK WEINIG KLACHTEN OVER GEBRUIKTE AUTO'S KOERSLIJST GEBRUIKTE CARAVANS de gemeenteraad is daarvan mededeling ge ie eigenlijk alleen in het begin wat entnou aken, was dit en vorig jaar al een bloede f is (definitief niet aan Een symbolische foto van de SGPIHKVIRPF-jongeren uit de jeugdge meenteraad. Het bootje van dit jongerenparlement ligt weer aan de kant. Definitief. WADDINXVEENi De jeugdgemeenteraad heeft zichzelf opgehe ven. In een brief aan 1 1 - daan. De jeugdraad, die siasme heeft kunnen losma: loos orgaan. Het in 1984 genomen initiatief geslagen. 2. - J eugdgemeenteraad heft zichzelf op tiet dagrecreatieterrein ’t eurohome 4» 1 Voor het laten verrichten van de APK-keuring tegelijk met de grote t buiten de betrokken automobilist om. Voor waarde is wel dat een erkend takel en bergingsbedrijf de berging uit voert. zijde 36 - boskoop tel. 01727 - 4550 Gezwommen wordt er elke woensdag t/ m 24 april ’87. Voor het hele seizoen be draagt de contributie peuters/zuigelin- gen: 95,- (dit geldt voor moeder öf va der èn kind), 2e kind uit één gezin 47,50. Gehandicapten: 80,- per persoon (2e gezinslid halve prijs). Ouderen/bejaarden: 70,- per persoon (2e gezinslid halve prijs). Vrijzwemmers: 3,50 per persoon per keer. Vrijzwemmers zijn degenen die de zwemkunst bemachtigen en op dokters advies zelf in het diepe hun baantjes kunnen trekken. Er is van 18.00-21.00 uur altijd toezicht van de Reddings Bri gade. Na betaling ontvangt eenieder een lid maatschapskaart (dit jaar ook de vrij zwemmers) die u aan de kassa moet la ten zien. Wie verhindert is of niet meer komt kan dit ook aan de kassa doorge ven bij Masja. 1985 I Jan Febr iMrt [Okt Nov Dec Gedelegeerde peuters: Els Jongedijk, Sweelinckhof 1 (tel. 14810); Emmy Peeters, Wingerd 139 (tel. 13086); Gedelegeerde gehandicapten: mevr. M.A. Bakker, Kievitdreef 43 (tel. 12379); Gedelegeerde bejaarden: mevr. J. War menhoven, Boezemweg 13 (tel. 18695); Gedelegeerde Reddings Brigade: D. Delissen, Mauritslaan 15 (tel. 13937). tegenover 532 in 1984. De reparatie- garantie garandeert gedurende drie maanden alle in een BOVAG-bedrijf verrichte werkzaamheden. Eén van de oorzaken van deze stij ging ligt, volgens de BOVAG, in de toegenomen mobiliteit van het Ne derlandse wagenpark. Tegenover het totaal van 13,5 miljoen transac ties bij de BOVAG-garages betref fende onderhoud en reparatie is het aantal klachten overigens buitenge woon gering. Al een paar jaar zijn de „Motorop- stapdagen" een doorslaand succes. Volgend jaar moeten alle fietsen in Nederland voorzien zijn van zij reflectie. Dit betekent dat tegen die tijd miljoenen fietsen moeten zijn uitgerust met hetzij banden met zijreflectie danwel wielcirkel- reflectoren. Aanleiding tot de in voering van de verplichte zijreflec tie is het grote aantal flankbotsin- gen, dat fietsers bij schemering en in de nacht overkomt. Eén van de oorzaken hiervan is de slechte zichtbaarheid van de fiets en fiet ser. Onderzoek bracht twee technieken aan het licht om de fiets bij duisternis zichtbaarder te maken: reflecterende fietsbanden en spaakreflectoren. Uit gesprekken die bureau „Intomart" hield in 309 huishoudens, verspreid over het hele land, blijkt dat 47 procent In 1985 hebben' vele duizenden, voornamelijk jonge mensen, tijdens één van de vele „motoropstapda- gen” kennis gemaakt met de motor onder het motto „Motorrijden: ple zier voor iedereen". De motorop- stapdagen blijken een schot in de roos. Ook in 1986 trekt het motor- opstapcircus weer door het land en zo is inmiddels gebleken op nieuw met groot succes. Vorig jaar ontving de BOVAG 494 klachten omtrent de garantie van gebruikte auto's. Dit waren er iets meer dan de 468 uit 1984. Van de 494 klachten werden er 140 ge grond verklaard (tegen 133 in 1984). In het licht van het totale aantal afgegeven garantiebewijzen, dat in 1985 met bijna 14.000 steeg tot ruim 98.000, is er verhoudingsge wijs sprake van een daling van het aantal klachten. Hetzelfde geldt voor de klachten over de reparatie- garantie. Dat waren er 806 in 1985, onderhoudsbeurt valt alles te zeg gen. Het werkt voor de automobilist tijdsbesparend en „time is money." Bijkomend financieel voordeel is dat het BOVAG-bedrijf in zo'n geval de keuring gratis uitvoert. Immers, bij de grote onderhoudsbeurt ko men toch al vrijwel alle te controle ren zaken aan de orde. Zonodig kunnen gebreken meteen worden hersteld, want de garage heeft de meest gangbare zaken direct bij de hand. Wanneer een geconstateerd gebrek binnen 2 weken in de keu rende garage wordt verholpen, is geen herkeuringstarief verschul digd. Wanneer de automobilist een geconstateerd gebrek elders laat verhelpen of niet binnen 2 weken laat repareren, geldt een herkeu ringstarief van 50 gulden incl. BTW. Ten slotte geeft de bijna spreek woordelijke vakbekwaamheid en betrouwbaarheid van de BOVAG- garage een niet in geld uit te druk ken meerwaarde aan de dienstver lening van het APK-keuringsstation annex BOVAG-autobedrijf. Na veel politiek gekrakeel ging in de zomer van 1985 eindelijk de Algemene Periodieke Keu ring (APK II) voor personenau to's en lichte bestelwagens van start. Vanaf de invoering van de APK beschikken duizenden BO- VAG-leden over een erkenning en zijn veel keurmeesters als zodanig beëdigd. Thans zijn ruim 4.000 BOVAG-autobedrij- ven erkend als APK-keuringsta- tion. Samen hebben zij al meer dan 6.000 keurmeesters in dienst. Vanaf 1987 moeten alle auto's van 3 jaar en ouder een APK-keuring ondergaan. Als een klant in een BOVAG- garage de periodieke autokeu ring tegelijk met de grote on derhoudsbeurt laat uitvoeren, gebeurt de keuring gratis. Toos-gymnastiek houdt volgende week in het kader van de Nationale Gymnastiekweek een open week in twee gymnastieklokalen, in de TOOS-soos aan de J.W. Frisoweg en in de sporthal ”de Sniep”. Het is de bedoeling dat iedereen die bewegen wil aan de gymnastie klessen kan meedoen, gratis en voor niets, voor jong en oud. Neem dus sportkleding mee en zoek eens een les uit. De heren kunnen op maandag avond terecht in de gymzaal aan de Staringlaan. Voor de dames is er op maandag- en dinsdagavond gele genheid tot het meedoen in de zaal aan het K.W.-plein en overdag op woensdag in de Toos-soos aan de J.W. Frisoweg. Voor de jeugd is er bijna iedere dag wel een lesuur te vinden in één van de Waddinxveense sportzalen. Voor nadere informatie kunt u ook contact opnemen met mevr. Ker- ver (tel. 14213) en mevr. Leunis (tel. 15576) of met het secretariaat (tel. 16462). Als afsluiting van de Nationale Gymnastiekweek is een grote in- stuif-middag gepland in sporthal ”de Sniep” op zaterdag 27 septem ber. Er wordt jazz, aerobic en mini- tramp gedemonstreerd en kan hier ook meedoen. Voor de kinderen van de groepen 3, 4, 5 en 6 van de basisscholen wordt een klim-klau- tercircuit en luchtkussen uitgezet. vans en vouwwagens voortaan tweemaal per jaar verschijnt, met een merken- en typebestand van zo'n 4.000 toercaravans en 1.000 vouwwagens. In de lijst staan ver der de gemiddelde verkoopprijzen van caravans e,n vouwwagens tot 10 jaar oud. Uiteraard betreft het hier richtprijzen, die onder meer af hankelijk zijn van accessoires en de toestand waarin het produkt ver keert. ANWB en BOVAG besloten tot in voering van de koerslijst, omdat er zowel bij de consument als de cara- vanbedrijven grote behoefte bestaat aan uniforme prijshantering. Abon nementen op de koerslijst zijn te bestellen via de BOVAG in Rijswijk; losse exemplaren zijn verkrijgbaar bij alle ANWB-kantoren en techno centra. WADDINXVEEN - De voorgenomen afkeuring van de gymnastiekaccom- modatie bij de Theo Thijssenschool (Kerkweg-West) en de voormalige Jan Ligthartschool (Kerkstraat) moet worden gecompenseerd door de bouw van nieuwe voorzieningen in het centrum van de wijk Zuidplas. Gelet op de hoge bezettingsgraad van de huidige voorzieningen is nieuwe accommodatie meer dan nodig. Tij delijk is een oplossing gevonden door huur van het gymnastieklokaal van de L.H.N.O.-De Rank aan de Es- dobrnlaan. WADDINXVEEN - Komende vrijdag middag zal Zuidhollands gedeputeerde T.F.J. Jansen om 17.30 uur in de raad zaal van het gemeentehuis de prijzen uitreiken in het kader van de creatieve wedstrijd die in de gemeenten Bos koop, Gouda en Waddinxveen is geor ganiseerd rond het 50-jarig jubileum van de hefbruggen en de Julianasluis. Iedereen is hierbij van harte welkom. De tentoongestelde inzendingen zijn door een ieder te bezichtigen op: zater dag 20 september 1986 van 14.30 tot 16.00 uur en van maandag 22 t/m woens dag 24 september 1986 van 9.00 tot 17.00 uur. Vanaf 26 september zal een deel van de inzendingen in Boskoop en Gouda te bezichtigen zijn. en noem maar op. Wie na zo'n grondige keuring de bekende „vei- ligheidskrul" op de voorruit krijgt, weet zeker dat hij/zij op dat mo ment in een veilige auto rijdt. Blijft de vraag of het wel nodig is dergelijke, vrij nieuwe auto's uit de jongste drie bouwjaren te keuren? Hierop past een volmondig „Ja!" Want deze veiligheidskeuring let vooral op aspecten, die voor de verkeersveiligheid van groot belang zijn. En ook bij jonge auto's kunnen er ongemerkt gevaarlijke gebreken ontstaan, zoals vastzittende rem men of een band met karkasbreuk. Voor wie de VVN-keuring tegelijk met een onderhoudsbeurt laat uit voeren, kost deze inspectie niets. Veilig Verkeer Nederland stelt stren ge eisen aan de BOVAG-bedrijven die keuren, zodat uw auto daar in zeer bekwame handen is. Met een totaal van 1.078.462 inspecties overschreed het aan tal WN-Veiligheidsinspecties voor auto's in 1985 opnieuw de 1 miljoen-grens. Naast het ver plichte systeem van veiligheids keuringen (APK) blijft het vrij willige systeem van de VVN-in- specties bestaan voor auto's tot en met drie jaar oud, die van de APK II zijn vrijgesteld. In 1985 zijn voorbereidingen getroffen om de WN-keuringen onder te brengen in een nieuwe door de BOVAG en VVN te besturen stichting. Voor een vrijwillige VVN-veilig- heidskeuring kan men terecht in zo'n 4.000 BOVAG-autobe- drijven. Het systeem bestaat al ruim 25 jaar. Sindsdien zijn mil joenen auto's, vrijwel altijd tij dens een onderhoudsbeurt, aan een nauwkeurige inspectie on derworpen. Iedere keuring wordt verricht vol gens een vast schema, waarbij een groot aantal vitale onderdelen, dat direct met de verkeersveiligheid te maken heeft, wordt nagelopen. De keuring richt zich op remmen, stuurinrichting, verlichting, banden, carrosserie en een proefrit, waarbij tevens aandacht wordt besteed aan schokdempers, LPG-installatie, uit laat, remleidingen, wielophanging van die huishoudens de voorkeur geeft aan spaakreflectoren, 27 procent kiest voor een reflecterende draad in het wiel, terwijl 26 procent van de 309 huishoudens zich uitspreekt voor de reflectie via de fietsband. Vooruitlopend op de definitieve regel geving startte Veilig Verkeer Nederland opnieuw een actie rond de zichtbaar heid van de fiets, onder het motto: „Fietser laat je zien". Hierbij wordt zo wel aandacht gevraagd voor de staat waarin de traditionele fietsverlichting verkeert als voor de mogelijkheden tot zijreflectie. Reflecterende banden in de meest voorkomende maten zijn nu al volop verkrijgbaar, evenals reflecteren de strips. Het BOVAG-tweewielerbedrijf is steeds op de hoogte van de laatste ontwikkelingen en nieuwtjes. Dit is ook het aangewezen adres om de accessoi res voor zijreflectie te laten monteren pp de fiets. Caldo open haard, senotherm behandeld, bekleed met vuurvaste steen en met achteraansluiting. meer over gerept. In 1986-1990 en vakbekwaam handelen mogelijk maakt. Ze staan 24 uur per dag pa raat. Na een melding van een onge val zijn ze verplicht binnen 20 minu ten op de onheilsplek aanwezig te zijn. Wie voor zijn auto minimaal een verplichte WA-verzekering heeft af gesloten, hoeft helemaal niets te be- WADDINXVEEN - Hotel Toor in Al- phen aan den Rijn is de plaats van een donderdagavond 25 september om acht uur te houden voorlichtingsbijeen komst van de provincie Zuid-Holland over de aan te wijzen stortplaatsen voor giftig slib en bagger. Een zo’n gedachte lokatie is het noordelijke deel van de Zuidplaspolder in Moordrecht, een ge bied van 10 hectare dat is te vinden te- ”Na 10 jaar zwemmen, begeleiden en oefenen mag ik namens alle bestuursle den èn leden zeggen dat we er trots op zijn dat er elk jaar weer plm. 40 vrijwilli gers elke week bij toerbeurt aanwezig zijn”, aldus voorzitter Marian Bakker. ”Het feit dat er uit minstens 7 gemeen ten bij ons gezwommen wordt, betekent dat er een enorme behoefte is aan zwemmen in warm water, wij allen zet ten ons er ook steeds weer voor in om een plezierige, ontspannen sfeer te hou den”. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se harmonie Concordia gaat zichzelf aan de bewoners van de wijk Zuidplas muzikaal presenteren. ”Nu een gedeelte van de wijk Zuidplas is bewoond treedt muziekvereniging Concordia op voor de kersverse bewo ners en laat zien wat Concordia op het gebied van muziek en show voor Wad dinxveen betekent”, aldus de uit 1898 stammende harmonie. Op vrijdag 19 september om 19.00 uur maakt Concordia een rondgang door de nieuwe straten, zoals Fazantdreef en Gerstakker. De muziekvereniging be staat uit het volledige majorettenpelet- on, drumband en de inmiddels 60 leden tellende harmonie. genover Weegje. De provincie Zuid-Holland houdt deze voorlichtingsbijeenkomst over het op verantwoorde wijze storten van veront- reinigings zuiveringsslib en verontrei nigde baggerspecie omdat Gedeputeer de Staten in de provincie acht plaatsen hebben aangewezen die in aanmerking komen voor het gecontroleerd storten van slib en bagger. De provincie moet nog definitieve keu zen maken over het aantal en de om vang van de stortplaatsen. Hierbij hou den GS rekening met de standpunten van de betrokken overheden, belange norganisaties en burgers. De aangewezen stortplaatsen liggen verspreid over de provincie inde streek- plangebieden Zuid-Holland west, oost en zuid. Per streekplangebied is er één voorlichtingsbijeenkomst. Op de avon den zullen de leden van GS het beleid toelichten. Opvallend was al dat in de toelichting op de gemeentebegroting 1987 niet ty/// Veilig bekeer Nederland vvNjBlÉM9r Uit stijgende bezettingsgraden en vergrote wagenparken bij de au toverhuurbedrijven blijkt dat de groei van de autoverhuurbranche zich in 1985 heeft voortgezet. Vrij wel alle autoverhuurbedrijven zijn aangesloten, bij de BOVAG-afdeling Autoverhuur. Met het oog op kwali teitsbewaking heeft deze branche organisatie besloten nadere eisen te stellen aan het huurwagenpark van haar leden. Zo gaat vanaf 31 okto ber a.s. voor personenauto's een maximum leeftijd gelden van 3 jaar en een kilometerstand van hoog stens 100.000 km of 150.000 voor diesels. In de praktijk opereren de BOVAG-Autoverhuurbedrijven al ruim binnen deze grenzen. De ge middelde leeftijd van een personen huurauto ligt op één jaar. Wie bij een BOVAG-autoverhuurbedrijf huurt, beschikt dus altijd over een vrijwel nieuwe auto met alle voor delen vandien, zoals moderne auto techniek, representativiteit en gerin ge pechkans. Bovendien gelden bij de Nederlandse autoverhuurders gunstige tarieven. Onderzoek heeft aangetoond, dat autohuren in Ne derland aanmerkelijk goedkoper is dan in de ons omringende landen. Daarbij komt dat de bonafide au toverhuurbedrijven zo veel keus bieden, dat er vrijwel maatwerk kan worden geleverd. Voor bijna elke omstandigheid is er wel een pas sende huurauto te krijgen. dekt voor takel- en ber gingswerkzaamheden na een ongeluk en dikwijls ook na een pechgeval. Helaas is deze gratis dag-en-nachtservice van de BO- VAG-hulpverleners nog onvol doende bekend. Dit is des te meer jammer omdat de takel en bergingswerkzaamheden worden uitgevoerd door „het beste bergingscorps ter we- Bij de BOVAG-afdeling Caravanbe- drijven is in 1985 hard gewerkt aan de koerslijst voor gebruikte toerca ravans en vouwwagens. Samen met de ANWB introduceerde de BOVAG deze koerslijst tijdens de Caravan RAI 1986. Deze prijslijst is een vervolg op de bekende ANWB- BOVAG-koerslijst voor gebruikte personenauto's. Het ligt in de bedoeling dat de koerslijst voor gebruikte toercara- In het Waddinxveense jeugdparle- ment, dat onregelmatig en vaak slecht aangekondigd telkens in de raadzaal van het gemeentehuis in openbare vergadering bijeen kwam, zaten de jeugdige vertegenwoordigers van de in dit Gouwedorp actieve po litieke partijen. Alleen PSP en D‘66 stuurden naar dit overleg geen afge vaardigden. De politieke verdeeldheid onder de jongeren bleek overigens even groot te zijn als die in de gemeenteraad “Zo de ouden zongen piepen de jongen”, was een spreekwoord wat in dit verband opgeld deed. Van ver rassende vormen van politieke samen werking was derhalve geen sprake. Ook ontbrak het de jeugdgemeente- raad aan daadkracht. Onder voorzit terschap van leden van het college van B en W. - die daardoor wel een te groot stempel drukten op dg be raadslagingen - werd meestal heel vrij blijvend gediscussieerd over allerlei thema’s, zonder dat daaraan een ver volg werd gegeven. De gemeenteraad, het verenigingsleven en de bevolking merkten hoegenaamd niets van even tuele standpunten, terwijl ook de jeugdgemeenteraad zelf in grote ano nimiteit bleef functioneren. In de afgelopen tijd zijn er diverse initiatieven genomen om de jeugdge meenteraad nieuw leven in te blazen. Maar deze mond-op-mond-beademing heeft geen resultaat gehad. De pro blemen om de zaken op aandacht trekkende wijze aan te pakken en om beter dan tot nu toe de publiciteit te halen bleven bestaan, terwijl ook het aantal mutaties er niet aan heeft bij gedragen om van de jeugdgemeente raad een hecht opererend jeugdparle- ment te maken. de jeugdgemeenteraad is het beleidsprogramma van het college van B. en W. werd dit voorjaar nog opgemerkt dat de activiteiten van de jeugdge meenteraad op blijvende steun zou den kunnen rekenen. In een aantal partijprogramma’s, waarmee in maart van dit jaar aan de gemeenteraadsverkiezingen werd deelgenomen, stonden ook positieve opmerkingen over deze jeugdraad, maar al deze goede woorden hebben niet kunnen voorkomen dat de jeugd- gemeenteraad - zoals elders in het land ook het geval was - ter ziele ging- Oorspronkelijk was het van start la ten gaan van de jeugdgemeenteraad een initiatief van de Partij van de Ar beid. De sociaal democraten zagen in een jeugdparlement een mogelijkheid om jongeren te stimuleren aan poli tieke bewustwording te doen. Boven dien zou het partijkader met deze In 1985 steeg het aantal door de BOVAG-bedrijven afgegeven garan tiebewijzen voor gebruikte auto's met 14.000 tot ruim 98.000. actieve meisjes en jongens ook hun voordeel kunnen doen. Maar het avontuur, dat op dinsdag 24 april 1984 begon met medewer king van CDA, VVD, PvdA, SGP, EVP en RPF door te beraadslagen over arbeidstijdverkorting, zou als een nachtkaars uitgaan. Eén wapen feit verdient nog vermelding: het in 1985 schrijven van brieven aan de Amerikaanse en Russische ambassa deurs in ons land met het verzoek zich te blijven inspannen voor be perking van de kernmacht in beide staten. Bij de BOVAG afdeling takel- en bergingsbedrijven zijn bijna 300 officiële takelaars aangesloten. Samen met de Nederlandse ver zekeringsmaatschappijen vor men zij een unieke hulpdienst. Nederland is namelijk het enige land ter wereld waar de WA- verzekering vrijwel altijd de kos- talen voor de berging en het trans ten dekt voor takel- en ber- port van de beschadigde of door na een pech getroffen auto. Bovendien heeft de hulpverlening door de BO VAG takel- en bergingsbedrijven geen invloed op de no-claim-korting. Evenmin is de schuldvraag van be lang. Voor de gestrande automobilist zijn er derhalve geen kosten verbonden aan het takelen en bergen van de beschadigde personenauto, waarbij inbegrepen de auto's die rijden op „klein grijs" (vans op grijs kente- reld", zoals een toonaangevend ken). Ook de hele administratieve en Amerikaans vakblad onlangs financiële afhandeling gaat meldde. De BOVAG-takelaars beschikken over up-to-date materiaal, dat snel ■F" j I

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 11