KWIEK GAA T VAN START Vier gelijke spelen voor W’veense clubs Bridgeclub viert zilveren bestaan Deze winter fijn naar de zon Goeie tip van uw „Goeie reis’-adviseur! Op zaterdag 27 september in Boskoop Korbis WSE wint E F-cup Driemaal 1-1 en eenmaal 3-3 op voetbalvelden Open dag bij jeu de boules- vereniging Viskampioen M. v.d. Toorn Ponycross bij Reigersburgh Onderlinge ongemeend spannend Massa Sport- zaalvoetbal- tournooi Flyers van start met competitie Bokstrainer bij Marchant WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE De Sperwer Meisjes Antilope Triomf Veel punten Be Fair-jeugd '*,ff®ilsbiuir© WSE Waddinxveen-za. Groep-Van Tol Veertien paren I' A 4 De winter ontvluchten, de volle zon opzoeken.’t kan vliegensvlug! Waarheen u maar wilt. Wij wijzen u heel wat wegen richting ’bruin leven’ voor een zonnige prijs. Reizen uitstippelen is een vak. Wij doen niet anders. Haal bij ons de wintervakantiegidsen, met zon- en sneeuw- bestem mingen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 WADDINXVEEN - De bridgeclub Waddinxveen bestaat een kwart eeuw. Sinds september 1961 zijn de wekelijks op donderdagavond in Het Trefpunt spelende Waddinxveense bridgers georganiseerd in de door C.W.H. Kuypers voorgezeten club. Medebestuursleden zijn J.M.G.W. Straver (secretaris), W.J. Moons (penningmeester), L.C. Ebens-van Gel der, M.Th.H.Hart-Karremans, H. van As en D.J. Schutte (wedstrijdlei der). WADDINXVEEN - Zaterdagavond van zeven tot elf uur wordt in de sport hal ”de Sniep” het Massa Sport-vetera- nenvoetbaltoumooi gehouden. Er zijn twee poules met de volgende deelnemers: Groeneweg (Zevenhui zen), PTT (Waddinxveen), Be Fair (Waddinxveen), RVVH (Ridderkerk), Moerkapelle, WSE (Waddinxveen), Grovo (Boskoop) en Waddinxveen. In totaal behaalden zij 11 punten, Wad dinxveen werd tweede met 10 en Be Fair laatste met 9 punten. Onder grote belangstelling overhandigde organisa tor Inge Rehorst de E F Cup aan Frank Jacobi, aanvoerder van WSE E- 1, in de kantine van Waddinxveen. Als herinnering aan dit evenement ontvin gen alle spelers een erelint. WADDINXVEEN - Het eerste twaalf tal van de Waddinxveense korfbalclub Korbis heeft zaterdag een goede presta tie geleverd. In een uitwedstrijd werd Bernisse 1 uit Heenvliet met 1-13 naar de kleedkamers gestuurd. Hoewel Bernisse de wedstrijd verzwakt begon (één dame kwam pas later in het veld) was de Korbis overmacht zo groot dat ook later de eindoverwinning nau welijks in gevaar kwam. zaak zich gewoon de sterkste te tonen. Kwiek 2 en 3 spelen in de 2e klasse, waarbij Kwiek 2 met Henk Bloks, Jac ques Brand en Arie Berckenkamp een fiks partijtje mee kan blazen, maar het gepromoveerde Kwiek 3 met Piet Swart, Paul Bijvoets en Rob Kappé zal het best zwaar krijgen. In de 3e klasse komt Kwiek met 4 teams uit en in de 4e klasse met slechts 2 teams, daar er in het voorjaar door de verstrekte degradatie maar liefst 6 teams gedegradeerd zijn. In de 5e klasse dingt Kwiek met 7 teams naar de titels en in de nieuw gevormde 6e klasse doet Kwiek met 2 teams, hoofdzakelijk bestaande uit nieuwelin gen, mee. De jeugd start met 4 teams, gelijkelijk verdeeld over de 4 klassen. vliet veel ruimte voor de counter en hoewel men meer aan verdedigen dacht, brak men toch enige malen ge vaarlijk door. De onmacht tot doelpun- tenmaken bleek toen niet alleen aan Be Fairs zijde het geval te zijn, want tot tweemaal toe kwam men met twee man alleen op Marcel Straver af, beide ma len faalde men zodat met name Ed v.d. Brink tijdig kon assisteren om het ge vaar te keren. Kort voor het einde slaagde Razi Licou- mine er nog bijna in om met een snoek- duik op een voorzet van Aart Bos de bal over de lijn te koppen, centimeters kwam hij tekort. En wat Be Fair de hele wedstrijd niet lukte deed toen Hoog vliet maar zelf. In de voorlaatste minuut bij een laatste wanhoopspoging van Be Fair werd de druk te groot voor Hoog vliet en via een fel storende Fred Klomp werkte een verdediger de bal - geschon ken door ”De Gouwe Dis” - over de ei gen doellijn. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Moeskroen. Afstand 175 km. In con cours 168 duiven. Gelost om 12.45 uur. Aankomst eerste duif 15.25 uur, laatste 15.40 uur. Snelheid eerste duif 1095 m.p.m. Uitslagen: N. Hoogerdijk 1-3-8-13-27-33-34; M. Tollenaar 2-7-41; J. Verbakel 4-16-20- 22-23-24-31-35; J. Toor 5-6-10-17-18- 21-28-38; H. Metselaar 9-11-25-26-29- 40; H. Vink 12-32-37-42; AH. Kivits 14-39; Mevr. Twigt 15-19; A. Hofman 30-36. WADDINXVEEN - Deze week gaat voor de tafeltennissers van Kwiek de competitie weer beginnen. Kwiek 1 treedt aan met Ronald Verboon, Wim van Wageningen en Tim Daalhof. De 18-jarige Tim Daalhof, in 1984 jeugdkampioen van Kwiek, het seizoen ’85/’86 met Ilac - Gouda bij de landelijke jeugd spelende, is weer op het Kwieknest teruggekeerd en gaat Jacques Brand in het le team vervangen. WADDINXVEEN - De gelijke spelen troef voor de Waddinxveense voetbalclubs. Ditmaal speelde WSE gelijk (1-1) tegen Alexandria uit Rot terdam. Het enige Waddinxveense doelpunt kwam van Wim den Besten. Be Fair deelde de punten (1-1) met Hoogvliet en dat was het derde gelijke spel op rij. Waddinxveen-zondag eindigde tegen Cabauw eveneens onbe slist: 3-3. De eindstand 1-1 was weggelegd voor Waddinxveen-zaterdag, dat tegen Perkouw speelde. massaal ten aanval. Men probeerde het met afstandschoten en de aanvallen werden slordiger. Het duurde tot een kwartier voor tijd toen de Rotterdammers toch op gelijke hoogte kwamen. De WSE-verdediging verdedigde onvoldoende uit en de bal werd panklaar voor de voeten gelegd van Ronald Beukers. Zijn bekeken lob ging over de iets te ver voor zijn doel staande Ton Kling heen in het doel, 1-1. Het laatste kwartier kwam WSE zonder kleerscheuren door al was het toch nog Alex Hellinga die de bal vlak voor tijd net over de lat kopte. BOSKOOP - Sportschoolhouder L. Marchant weet steeds weer zijn sport school nieuwe impulsen te geven voor de verschillende takken van sport door topmensen te strikken voor het geven van trainingen. Was het onlangs een kampioene powerliften, nu heeft Mar chant overeenstemming bereikt met de professionele bokstrainer Jean Pierre Houbain, ondanks zijn Franse naam een volbloed Nederlander. Houbain is bepaald geen onbekende in het bokswereldje want hij gaf les in Ho boken, trainde intensief met Alex Blan chard in Amsterdam en was daar diens sparringpartner en trainde op alle mo gelijke plaatsen ook met Rudi Koop- mans. Drie jaar geleden ging Marchant naast diverse Azaiatische vechtsporten ook het boksen onderwijzen en trok daar voor D. Speksnijder als trainer aan. Op dit moment bestaat de boksclub uit zo’n 30 personen die wekelijks trainen. Het gaat alleen om de - intensieve - bokstrai- ning, er worden geen wedstrijden ge bokst. Het aantal trainingen wordt nu van één op twee per week gebracht: op woensdag van 19.00 tot 20.30 uur en op zaterdag om 16.30 uur. Kwiek 1 kan in de le klasse A, de hoog ste klasse in de afd. Gouda, hoge ogen gooien, maar dan moeten ze wel tegen 3 teams van Vriendenschaar optornen. Deze situatie is ontstaan door de degra datie van Vriendenschaar 2 en 3 uit de landelijke 5e divisie maar helemaal ge zond is dit natuurlijk niet want met 3 Vriendenschaar teams tegen resp. Kwiek uit Waddinxveen, BTTV uit Bleiswijk en TOP uit Haastrecht beho ren bepaalde manipulaties niet tot de onmogelijkheden. Voor Kwiek i het dus Het zilveren jubileum zal gevierd gaan worden op zaterdagmiddag en -avond 27 september in het gebouw De Rozen burcht in Boskoop. Het programma van die dag voor bestuur, leden en introdu- cees voorziet onder meer in een jubi leum bridgedrive, een borreluur, een officieel gedeelte, een jubileumlunch en een feestelijk jubileumprogramma. De bridgeclub, die na Royal Inn, hotel Neuf in Boskoop en de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde in Het Tref punt is terechtgekomen, telt tegen de 130 leden. De 35-jarige Jean Pierre Houbain zal eenmaal in de twee of drie weken bij sportschool Marchant actief zijn om aan de training van D. Speksnijder meer diepte te geven. Houbain komt, evenals Rudi koopmans, uit Leeuwarden waar hij werd geboren als zoon van een vader die gek was op alles wat Frans is, het geen zijn voornamen verklaart. Hij is bokstrainer van beroep maar kwam nooit als professioneel bokser in de ring. Wel werd hij in 1983 Nederlands léOmninpn nmotpiir-linbcan WADDINXVEEN - Een meisjesploeg van de Waddinxveense atletiekvereni ging Antilope heeft zaterdag in Alphen aan den Rijn meegedaan aan de tweede competitiewedstrijd van het KNAU- district West II voor B-junioren (15 jaar). De Antilope-meisjesploeg bestond uit Mariska Boom, Merith van Hove, Ka rin Hootsmans, Ciska Compeer en Yvonne van Ringelenstein. Op de 4 x 100 meter estafette verbeter den de meisjes het clubrecord met 0,5 sec. tot 55,5 sec. WADDINXVEEN - De onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV belooft onge meen spannend te worden. Na 2 ronden heeft alleen P. van Offeren nog een 100% score. Hij kwam tot dit resultaat door W. van Oort, doorgaans zeer sterk van uit de verdediging spelend, zo hoog in de tang te nemen dat deze er niet meer kon uitkomen. Een verrassende, doch niettemin verdiende zege. Van Vuuren wist het minieme voordeel in zijn afgebroken partij tegen Kardol in tweede zitting bekwaam uit te bouwen tot een overwinning, al vergde dit nog wel een hele schaakavond. De jeugd blijft het goed doen. Eric Claassen en Egbert Schroten wisten de ’’toppers” Wolfs en Philipse op remise te houden. Minder goed verging het Hans van Woudenberg. Onvervaard trok hij te gen clubkampioen Van Deelen ten aan val, zijn ontwikkeling verwaarlozend en dat is iets dat je tegen Van Deelen net niet kunt doen. In de partijen Versluis-v.d. Starre en Torenbeek-Muit werd de vrede al vrij vroeg getekend. V.d. Hoek, J. van Oort en Besemer herstelden zich van de vori ge week geleden nederlaag. Retel Helmrich, Ket en Prins waren daarvan het slachtoffer. Van Bergeijk kwam te gen Van Egmond (nog) net iets tekort. Bloem moest zijn te voortvarende par tij-opbouw tegen Asscheman met een nederlaag bekopen. De Bock en Ellers deelden het punt, terwijl in de partij Ponsioen-v.d. Ree laatstgenoemde aan het langste eind trok en het punt mee nam naar Boskoop. D. van Offeren was de ’’oneven man” en kwam zodoende gemakkelijk aan de punten. toetreding een feit werd. De bridgeclub kreeg vaste vormen na een gesprekje achter de bar van café- restaurant Royal Inn aan het Koningin Wilhelminaplein, zo weet oud-gemeen- tesecretaris H. Jenné, die tot- deze maand 25 jaar als secretaris heeft gefun geerd. In Royall Inn constateerde Hetty Goedvolk immers dat Waddinxveen, qua bevolking in twee delen dreigde uit een te vallen: dej’dude bevolking” en de ’’nieuwkomers’’. ”En op de vraag hoe dit te overbruggen kwamen we die avond tot de ideale op lossing: De oprichting van een bridge- clubje. Hetty zou 7 paren bijeen bren- WADDINXVEEN - De E F pupillen kaar geen kleinigheid. ’’Hoeveel kaar ten heeft iemand gelegd, die 25 jaar heeft ”vol” gemaakt? Ons beperkend tot 1 clubavond van 24 spellen per week gedurende 40 weken per jaar komen we aan 24000 spellen, dit is 312000 kaarten in een periode van 25 jaar”, zegt hij. ”Als we deze getallen eens nader be schouwen vinden we in feite direct het antwoord op de vraag, waarom bridge zo boeiend is. Immers is het aantal mo gelijke kaartverdelingen zó immens groot, dat zelfs iemand die zijn of haar leven lang dagelijks jaar in jaar uit 24 spellen speelt nog in de verste verte niet alle mogelijkheden leert kennen. Met reden kunnen we zeggen dat ieder spel weer iets nieuws laten zien”. In de groei van de bridgeclub Waddinx veen is een zeer belangrijke mijlpaal ge weest de toetreding, enige jaren gele den, van wat velen noemden ”de groep Van Tol”. Reeds lang was er gepraat over hun al of niet toetreden. Het is voor de vereniging en voor allen die daarvoor reeds lid waren, een uitermate positieve ontwikkeling geweest toen de WADDINXVEEN - Komende zater dag houdt de jeu de boules-vereniging Waddinxveen vanaf twee uur een open dag op het gravelterrein van Korbis- korfbal aan de IJsermanweg. Iedereen die het spel wel eens wil meemaken, eens een balletje wil gooien of wel eens wil horen hoe het nu eigenlijk toegaat, is welkom. De jeu de boules-vereniging Waddinx veen heeft afgelopen week het eerste jaar van haar bestaan erop zitten. De vereniging is in die tijd gestaag gegroeid en rekent op nog meer leden in de toe komst. De heugelijke dag werd ’::gevierd” met een vriendschappelijk spelletje tegen de recreanten van korfbalvereniging Kor bis. Zondag 14 september zullen 7 tweetallen van de jeu de boules-vereni ging Waddinxveen hun beste beentje voorzetten in het Goudse stroopwafel toernooi. Het derde gelijke spel van Be Fair tegen Hoogvliet werd pas kort voor het einde bereikt en dan nog wel dank zij een ei gen doelpunt van een Hoogvlietse ver dediger. Toch zag het er in het begin hoopvol uit. Het eerste kwartier over vleugelde Be Fair het gepromoveerde Hoogvliet volkomen. Alleen de doel punten bleven uit en soms leek het wel of Be Fair niet mocht scoren. Zo was er een uitstekend schot van Erny Dieckman dat via de vingertoppen van de keeper tot corner werd verwerkt. Uit deze corner kopte Leon Konijn buiten bereik van de keeper in maar werd te ruggekopt van de doellijn door een ver dediger waarna Ronald Dodewaard op nieuw inkopte en zijn inzet eveneens door een verdediger vanaf de lijn werd teruggekopt. Dit ontmoedigende resultaat begon zichtbaar het spel te beïnvloeden, er was een geschokt vertrouwen in zichzelf waarneembaar. Dat werd nog vergroot toen bij een der spaarzame aanvallende acties van Hoogvliet vanuit een corner die over de gehele verdediging heen ging, maar door de rechterspits werd in geschoten en via een been van een ver dediger zodanig van richting verander de dat Marcel Straver kansloos werd ge passeerd. Vijf minuten later in de 30e minuut be reikte een prachtige dieptepas van Erny Dieckman de ver opgerukte voorstop- per Aart Bos die meteen voortrok waardoor Ronald Dodewaard een open kans kreeg maar deze helaas verprutste door hoog over te schieten. Hiermee waren de hoogtepunten uit de eerste helft voorbij Na rust een nog meer op de aanval spe lend Be Fair waarbij o.a. ook Piet Koele en Klaas Angenent meermalen mee naar voren gingen. Dit resulteerde o.a. in een kopbal van Leon Konijn net over; een schot van Fred Klomp en een uithaal van Peter Konijn die door de keeper werd gestopt. Trainer Rozen- daal trachtte met het inzetten van Rens Overdijk ten koste van Ronald Dode waard de aanvalsdrift nog te vergroten en inderdaad door zijn meer directere manier van spelen werd het voor de doelmond van Hoogvliet steeds gevaar lijker. Dit massale aanvalsgeweld gaf Hoog- WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) haar laatste wedstrijd in de zo mercompetitie. Er werd gevist in het Merwedekanaal. De vangst was slecht, 16 vissers vingen slechts 13.350 gram vis. De eerste vijf in de A-groep waren: 1. H. de Haan (1900 gr), 2. P. Dorresteyn (1540 gr), 3. J. Verhoef (1300 gr), 4. R. Aalbers (1280 gr) en 5. R. Jenner (1000 gr). De eerste vijf in de B-groep waren: 1. P. Hofman (1380 gr), 2. D. Heeren (900 gr), 3. M. Hoogerdijk (880 gr), 4. M.C. Kers (560 gr) en 5PGrootendorst (360 gr)- De eindstand van deze competitie is: Kampioen en tevens winnaar in de A- groep is M. v.d. Toorn (25570 gr), 2. J. Verhoef (24580 gr), 3. M. Reichard (23200 gr), 4. R. Aalbers (22910 gr), 5. P. Dorresteyn 19310 gr), 6. H. de Haan (18800 gr), 7. A. van Leeuwen (17760 gr), 8. W. Houtman (17450 gr), 9. R. Jenner (16000 gr) en 10. M. van Leeu wen (15190 gr). Winnaar in de B-groep is geworden: H. Romeyn (24100 gr), 2. D. Heeren (15660 gr), 3. P. Hofman (15250 gr), 4. L. Pouwer (12450 gr), 5. M.C. Kers (9320), 6. J. Dekker (9180 gr), 7. H. de Kwaatsteniet (8460 gr), 8. P. Grooten- iorst (7180 gr), 9. MÏ Hoogerdijk (3210 gr) en 10. T. Verbree (2820 gr). De 14 paren uit 1961 speelden om de veertien dagen. Doordat een groot aan tal leden in de week dat niet gespeeld werd door de bridgeclub Waddinxveen een avond bij de bridgeclub Gouda speelden ontstond een samenwerking die eer toe leidde dat in 1973 de clubs sa men werden gevoegd en dat de ene week op donderdagavond en de andere week op vrijdagavond werd gespeeld. Begin 1974, toen de club 12 1/2 jaar be stond (niet gevierd), waren er 57 leden (31 paren, want sommigen speelden de ene week in een andere combinatie dan de andere week). In 1983 kwam de fusie met de plaatselij ke bridgeclub Groensvoorde tot stand. De vaste speelgelegenheid was inmid dels Het Trefpunt aan de Stationstraat geworden en de club groeide door de fu sie tot 91 leden. De speelavond was donderdagavond geworden en sedert 1984 is ook een zomerbridgecompetitie ingevoerd. Bestuurlijk waren de wisselingen in de loop der jaren niet groot. Voorzitters waren achtereenvolgens de heren V.d. Berg, Hapsels en de laatste vijfjaren de heer C.W.H. Kuypers. De heer H. Jen né was vijfentwintig jaar secretaris en heeft dit onlangs, na de laatste jaarver gadering, overgedragen aan de heer J.M.G.W. Straver. De penningen wer den steeds keurig beheerd door achter eenvolgens de heren H. Weck, Kuypers en W.J. Moons. De club was na aansluiting bij de Neder landse Bridgebond eerst aangesloten bij het district Gouda. De heer H. Jenné had daar ook zitting in het bestuur. Na opheffing van dit district werd voor aan sluiting bij district Leiden gekozen, wat later gewijzigd is in een aansluiting bij het district Rotterdam. Als club zijn nooit activiteiten in dis- trictsverband ontwikkeld, wel werd er door individuele paren aan de district- sparencompetities deelgenomen (voor al toen district Gouda nog bestond). Volgens voorzitter Kuypers is 25 jaar bridgeclub Waddinxveen alles bij el- WADDINXVEEN - Flyers (basketbal) is het afgelopen weekeinde gestart met de competitie. Dames 1 deed dit met een overtuigende 40-84 overwinning op Guards 1 in Pijnacker. Heren 1 moest met 65-79 de winst aan bezoeker Devel Devils (Zwijndrecht) laten. De jon- gens-junioren versloegen Blitz in Voor schoten. Dames 1 had haar debuut in de kern - le klasse tegen Guards 1 in Pijnacker. Voor rust liep Flyers, mede door een goede man-to-man verdediging, eigen lijk over Guards heen en kwam zo'n 20 punten voor. Met de zóne-verdediging welke Guards na rust neerzette had Flyers lange tijd nogal wat moeite maar de aanval kwam evenwel weer in haar ritme zodat Flyers makkelijk won. Een mispuntje aan de 84-40 overwinning waren de vele over tredingen van de Waddinxveensen. Scores: Carlas Baan 24, Bernice Post humus 20 pnt. Heren 1 had een uitstekende start tegen Devel Devils. Tegen de Zwijndrechtse zóne werd makkelijk gescoord: 13e mi nuut: 29-15 voor Flyers. Nadat Devel Devils overgeschakeld was op een man- to-man verdediging liep Flyers aanval steeds minder. Na rust (35-35), bleef Flyers aanmodde ren zodat zij deze, overigens nogal on sportieve, wedstrijd roemloos verloor met 65-79. Scores: Dirk Rijnsburger 16, Marco Mak 13, Bart Zwamborn 11 pnt. De zaterdagploeg van Waddinxveen is aan een opmerkelijke competitiestart bezig. Werd vorig jaar een matig pun tentotaal behaald, nu, onder de bezie lende leiding van Cor Honkoop, blijkt het zaterdagelftal een serieuze ploeg voor één van de topplaatsen. Werd vorige week titelpretendent Ber gambacht, naar een kansloze 3-0 neder laag gespeeld, ook in de uitwedstrijd te gen Perkouw bleek Waddinxveen de beste ploeg te bezitten. In de 1-1 eind uitslag kwam dit echter niet tot uiting. Na tien minuten was het Rein Kreuk, die na een korte corner Hans van Offe ren bediende. Deze kopte, haalde hard uit en via lat en paal caramboleerde de bal in het doel. Waddinxveen probeer de door te gaan maar goed keeperswerk stond uitbouwing in de weg. In de tweede helft kreeg de wedstrijd nog een bijsmaak, toen ex-vedette Trouwborst, zijn schaduw Jaap Lips provoceerde. Na een afkoeling van zo’n 10 minuten werd de wedstrijd hervat. Jammer voor Waddinxveen was het dan 1 minuut voor tijd Perkouw de gelijk maker scoorde. WADDINXVEEN - De voetbaljeugd van Be Fair vergaarde zaterdag veel punten. Ronduit spannend was de wed strijd tussen de B-elftallen van WSE en Be Fair in de hoofdgroep van de afde ling Gouda. Be Fair B-ldit jaar weer debutant in de hoofdgroep, keek nogal op tegen de confrontatie met collega WSE. Achter af ten onrechte want met de 1-1 uitslag mocht WSE nog erg blij zijn. De wed strijd werd uitstekend geleid door scheidsrechter Blom die een zeer spor tieve wedstrijd had. A-2 haalde uit tegen Donk waarvan met 7-0 werd gewonnen. Benno Stolker en Rob Asscheman scoorden ieder 3 maal. Ook zaterdag zorgde het C-2 elftal voor een grote overwinning uit in Lekker- kerk (0-8). David van As scoorde 3 maal, Jeffry Sip 2 maal. Bij de pupillen werden nogal wat wed strijden verloren maar F-2 maakte daar alles goed door een 12-0 overwinning. Dirk Jan Bron, Patricia Bron, Martijn Russcher en Jeroen Grooten zorgden daar voor een groot deel van de produk- tie. Minstens twintig keer vragend ”hoe lang nog?”, liep trainer Douwe Oppe- dijk van WSE te ijsberen. WSE had lang de leiding gehad tegen het boven staande Alexandria uit Rotterdam maar moest in de slotfase toch toe zien dat de Rotterdammers op gelijke hoogte kwa men. In een bloedstollende slotfase hielden de Oranjehemden stand en was het gelijke spel een feit. Over het geheel genomen was het fysiek sterkere Alexandria de iets betere ploeg maar toch kwam WSE niet echt in moei lijkheden. De gehele eerste helft kregen beide ploegen haast geen enkele kans om te scoren en het spel speelde zich dan ook voornamelijk op het midden veld af. Na een half uur spelen kreeg Alex Hellinga een reële kans maar hij kopte de bal net over de lat van de dege lijk keepende Ton Kling. Al na 1 min. spelen in de tweede helft nam WSE zelfs de leiding. Een voorzet van Jan Willem van Triet kwam bij Re ne Moons die hard inschoot, de bal bleef wat hangen in de verdediging en Wim den Besten was er als de kippen bij om z’n ploeg op voorsprong te zetten. Alexandria, niet gewend om achter te staan, probeerde te forceren en trok WADDINXVEEN - Zondag is op manege Reigersburgh aan de Piasweg een samengestelde wedstrijd gehouden voor de klasse L (licht) en Z (zwaar). Dit is een combinatie van dressuur- springen, wegparcours en een cross. Voor de klasse B werden er spring- en dressuurwedstrijden gehouden. Jam- mergenoeg hadden de deelnemers de weergoden niet mee. Desondanks was het een welgeslaagde wedstrijd. De uitslagen van de ruiters en amazones van Reigersburgh waren als volgt: In de klasse B-springen: 5e. Manuela Bikber- gen op Sonja. In de klasse L-dressuur: le. Leonie van Rhijn op Rakker met 117 ptn. De samengestelde wedstrijd werd in de klasse L gewonnen door Esther Veldstra op Roanna. gen uit de nieuwe bevolking en ik zou er van voetbalvereniging WSE zijn vorige 7 uit de oude vragen. Binnen 14 dagen week vrijdag winnaar geworden van de was de zaak voor elkaar en gingen we E F Cup-wedstrijden georganiseerd om de 14 dagen in onze lokaliteit Royall tussen Be Fair, Waddinxveen en WSE. Inn spelen”. ’’Zondermeer kan geconstateerd wor den dat wat toen een poging was, nu ge slaagd mag worden genoemd. Want ge groeid van de 28 leden naar de 126 van nu zegt wel iets en zo te horen is de stemming goed. Gememoreerd mag nog worden dat van de toenmalige zes ”mede-oprichters” nu 25 jaar lid van de club zijn”, weet de heer Jenné, destijds samen zijn vrouw, het echtpaar Moons, mevrouw Hemminga en de heer Schutte het groepje mede-oprichters vormend. Passage 222, WADDINXVEEN. Tel 01828-17522.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 23