GEMEENTE WADDINXVEEN VVD DWARSBOOMT AMBITIES VAN KAREL VAN SOEST Open huis bij De Bas i Nog geen kandidatuur provinciale staten Rij vaardigheidsrit B0VAG/ANWB Fjorden-dia’s vielen erg in de smaak Sana Sport nu al in de gemeenteraad WADDINXVEEN - In de gemeente raadsvergadering van vanavond (woensdag 17 september) komt de ver koop aan de orde van een perceel be drijfsterrein op het bedrijvenpark Coe- necoop. Hf» Xi k I HINDERWET SPREEKUREN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES Schade aan uw auto vereist |“"r deskundige reparatie. PRIJSUITREIKING EN TENTOONSTELLING CREATIEVE WEDSTRIJD 50 JAAR HEFBRUG KA MERMUZIEKCONCER TEN Gouda's Glorie VERKEER EN VERVOER A VONDOPENSTELLING VERGADERINGEN Opschudding SOLLICITANTENBANK VOLKSGEZONDHEID TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN COLLECTES t f'oCWA «rn 01820-15767 01727-4044 070-210001 GLASBEEK i* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 01820-16066 010-362244 9 april 1987 16 oktober 1986 15 januari 1987 12 februari 1987 12 maart 1987 De volgende avond van de culturele commissie is op dinsdag 21 oktober met een optreden van Gouda’s Glorie met twee vrolijke eenakters en muzikale omlijsting. Ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat tot en met 1 okto ber 1986 de ontwerp-beschikking op de aanvraag van Meubelfa briek ’’Bruwa” B.V., Henegouwerweg 43 alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een meubelfabriek aan de Henegouwer weg 43 ter inzage ligt. WADDINXVEEN - Volgende week vrijdagavond houdt De Bas doe-het- zelf voor het publiek open huis in de winkel aan de Jan Dorrekenskade- Oost, die in het afgelopen half jaar is verbouwd om de verkoopruimte te kun nen verdubbelen. Het open huis, waar op wij volgende week zullen terugko- Colorado String Quartet, met Emmy Verheij viool. O.m. Rondo van Schubert. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Burgemeester C.M. van der Linden:de eerste vrijdag van de maand (gaarne na afspraak met secretaresse van het college van burge meester en wethouders) en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder, M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. In de hal van het gemeentehuis zijn de volgende nieuwe folders ver krijgbaar: - ”De Sollicitantenbank” van het Gewestelijk Arbeidsbureau; - ’’Behandeling van bezwaar- en beroepschriften” van de gemeente Waddinxveen. In de afgelopen week heeft het voorpa- gina-artikel van het Weekblad voor Waddinxveen over de moeilijkheden binnen de Waddinxveense VVD en de betrokkenheid daarbij van wethouder Karei van Soest veel stof doen opwaai en. Voorzitter J.A. Leeflang en een aantal van de vertrokken bestuursleden hebben inmiddels tegenover ons de jui stheid van de in dit artikel voorkomen de gegevens en bijzonderheden beves tigd. Karei van Soest zelf heeft tegenover ons te kennen gegeven beledigd te zijn door dit verhaal maar heeft naar de redactie toe geen enkele stap gezet om het be weerde en de gebeurtenissen tegen te (laten) spreken. Gezien de uitgebreide verslaggeving die afdelingsvoorzitter Leeflang inmiddels over de liberale pe rikelen in het afgelopen jaar aan het ma ken is lijkt daar ook geen grond voor te bestaan. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Alarmering Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Dat betekent dat de ambities van Karei van Soest voorlopig zijn gedwars boomd. Er is in ieder geval een volgen de vergadering van het uitgedunde be stuur - vier bestuursleden gaven vorige week de pijp aan Maarten uit onvrede over de gang van zaken binnen de Wad dinxveense VVD - voor nodig om de naam van Karei van Soest op de provin ciale kandidatenlijst van de liberalen te krijgen. Maar de bereidheid daartoe is tot een laag pitje gedaald. WADDINXVEEN - BOVAG-COA en de ANWB hebben, na een positieve proefperiode in Friesland, besloten de ze maand de rijvaardigheidsrit landelijk in te voeren. Zo’n rit duurt ongeveer 40 minuten en kost 20,-. Op dit moment nemen al zo’n 600 BOVAG-COA- en ANWB-rijscholen aan de actie deel. Ze zijn herkenbaar aan posters op de school en in de auto’s. Het is de bedoeling van deze actie om rijbewijsbezitters (vooralsnog uitslui tend personenauto’s) met gebruikma king van hun eigen voertuig te testen op hun rijvaardigheid en verkeerskennis. De speciaal daarvoor geschoolde rij-in- Op vrijdagmiddag 19 september 1986 zal gedeputeerde T.F.J. Jan sen om 17.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis de prijzen uit reiken in het kader van de creatieve westrijd die in de gemeenten Boskoop, Gouda en Waddinxveen is georganiseerd rond het 50-ja- rig jubileum van de hefbruggen en de Julianasluis. Iedereen is hierbij van harte welkom. De tentoongestelde inzendingen zijn door een ieder te bezichtigen op: zaterdag 20 september 1986 van 13.30 tot 16.00 uur en van maandag 22 t/m woensdag 24 september 1986 van 09.00 tot 17,00 uur. Vanaf 26 september zal een deel van de inzendingen in Boskoop en Gouda te bezichtigen zijn. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Seizoen 1986-1987 Mendelssohn Trio, met Marieke Blankenstein, viool. Mozart programma. 13 november 1986 Willem Brons, piano. O.m. Schubert, Beethoven, Chopin. Marien van Staalencello Ronald Brautigam, piano. Reicha Kwintet. Blaasensemble. Parade, meto.a. Wyneke Jordans/Leo van Doeselaar, piano-vierhandig en Eleonore Pameijer, fluit. O.m. Poulenc, Satie, Milhaud. Henk de Bas in zijn doe-het-zelj-winkel aan de Jan Dorrekenskade-Oost, waarde verkoopruimte bijna is verdub beld. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De culturele com missie van de Stichting Dienstverlening- scentrum Waddinxveen opende maan dagavond het winterseizoen voor oude ren en mindervaliden in het Anne Frank-centrum met een dia-avond over de door de Alkmaarder A. Hoekmeijer gemaakte fjordentocht met het schip Elisabeth. Door middel van deze dia-serie kregen de aanwezigen een indruk van de schit terende natuur van Noorwegen met de talrijke kleuren van de jaargetijden, het zien van de machtige fjorden en het va ren daardoor en de gevaren die zin ver bonden aan het varen langs de fjorden. De dia-serie was muzikaal omlijst en voorzien van een mondelinge toelich ting. De serie werd vertoond met de mooiste apparatuur die er is, wat tot gevolg heeft dat de dia’s bij het wisselen automatisch over en in elkaar vloeien. De zaal was nagenoeg geheel gevuld met belangstel lenden. Voorzitter A. Both zei in zijn openings woord dat de commissie vreugde vol was gestemd over de grote opkomst. Toch kan het aantal naar zijn mening nog gro ter worden als de naam van de commis sie eer wordt aangedaan. Vaak hoort men dat de avond wordt ge organiseerd voor de ouderen maar ook de minder validen horen erbijDaarom was de commissie blij dan enkele leden van De Gouwebloem ook aanwezig wa ren. Binnenkort hoopt de commissie contact op te nemen met het Welfare van het Rode Kruis om ook deze groep bij de avonden te betrekken. In het ver volg zullen de uitnodigingen voor de di verse avonden ook worden verspreid onder de leden van De Gouwebloem en het Welfare van het Rode Kruis Na afloop van het vertonen van de dia serie werden de heer Hoekmeijer en zijn vrouw bedankt voor het gebodene en kreeg mevrouw Hoekmeijer een fraai boeket bloemen aangeboden. Dat de dia-serie met belangstelling was ge volgd bleek wel uit de vragen die na af loop werden gesteld. B. en W. zijn het namelijk één dezer da gen eens geworden over de verkoop van zo’n 2.886 vierkante meter grond voor de prijs van 389.610,- aan Sana Sport BV in Gouda. Deze groothandel in sportartikelen, waar 15 mensen werken, wil zo spoedig mogelijk de huidige vestiging aan de Kampenringweg in Gouda verlaten voor het nieuw te bouwen bedrijfspand in Coenecoop. Terwille van de snelheid is het voorstel voor de grondverkoop rechtstreeks naar de gemeenteraad ge zonden, zodat de gebruikelijke raads commissies zich er niet over hebben kunnen buigen. WADDINXVEEN - Het is er nog niet van gekomen dat de afdeling Wad dinxveen van de Volkpartij voor Vrijheid en Democratie (VVD) wethou der Karei van Soest kandidaat heeft willen stellen voor de volgend voor jaar te houden verkiezingen voor de provinciale staten. De vorige week in opspraak geraakte liberaal zou zijn wethouderschap graag willen combi neren met het statenlidmaatschap maar voorlopig staakten de stemmen over het daartoe gedane interne bestuursvoorstel, waarover vorige week in beslotenheid werd beraadslaagd. Verkeersbeshiit/30 km-uur regeling Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat uit het oogpunt van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid op de weg in de Willem de Rijkelaan, Anna van Hannoverstraat, Anna van Saksenstraat en de Anna van Burenstraat, zoals is aangegeven op de bij hun besluit behorende tekening, een 30 km-uur regeling zal worden. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tegen dit be sluit beroep in te stellen bij de Kroon. Een eventueel beroepschrift moet binnen 30 dagen na publikatie van deze bekendmaking wor den gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingezonden aan de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, Ko- ningskade 1-2, 2596 AA ’s-Gravenhage. Tot plaatsing van de voorgeschreven borden en aanpassing van de inrichting zal pas worden overgegaan na het verstrijken van de be roepstermijn indien er geen beroep is ingesteld. Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s avonds gesloten. meedelen dat hijzelf en Jaap van den Berg tegen de Zuid-Afrika-paragraaf in hét beleidsprogramma zijn. De scheuring binnen de VVD is met het vertrek van vier bestuursleden com pleet. De verkiezingsperiode met het schuiven met kandidaten, de voorkeur sactie van Fred de Ruijter en de diepe knievallen in het beleidsprogramma hebben de VVD diep getekend. Het plotselinge vertrek van voorzitter mr. Adriana Rietveld-van Dooijeweert is slechts één van de diverse uitingen ge worden van onvrede binnen Waddinx veense derde politieke partij. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag 23 september 1986, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Voorstel inzake openbaarheid informatie naar aanleiding van be zwaar- en beroepschriften. Begrotingen 1987 met bijbehorende stukken, voorzover het betreft die onderdelen die vallen binnen het takenpakket van de commissie. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen de vol gende Hinderwetvergunningen zijn verleend: - aan Van Berkesteijn Beheer B.V., Wilhelminakade 69 alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een meubelfabriek en -spuiterijalsmede een opslag voor in tern gebruik van motorvoertuigenbrandstof, gelegen aan de Wil helminakade 69; - aan de heer J. A.C. Rip, Tweede Bloksweg 70 alhier, voor het op richten en in werking hebben van een bovengronds propaanreser- voir, gelegen aan de Tweede Bloksweg 70 alhier. Deze vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur in de periode 18 september tot 18 oktober 1986. Degenen die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren, in te zien. De beschikkingen worden van kracht na afloop van de genoemde periode, tenzij voordien een beroep wordt ingediend tegen (één van) deze beschikkingen. Een beroepschrift kan worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeen komstig de artikelen 20,21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht of kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs hiertoe niet in staat zijn geweest. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s- Gravenhage. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder 128 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschik king en alle terzake stukken liggen gedurende de genoemde periode op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter inzage op werkdagen van 08.30-12.30 uur. Degene die niet in de gelegen heid is de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond gedurende maximaal drie uren in te zien. De aanvrager, alsmede degene die bezwaren heeft ingediend naar aanleidng van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij redelij kerwijs niet daartoe in staat is geweest, kunnen tot en met 1 oktober 1986 gemotiveerde bezwaren indienen naar aanleiding van deze ont werp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. structeur houden de rijbewijsbezitters als het ware een spiegel voor waardoor deze zelf constateert welke fouten/te- kortkomingen en dergelijke aanwezig zijn. Op basis van een evaluatie/uitslagfor- mulier wordt door de rij-instructeur aan de consument gerapporteerd en eventu eel geadviseerd een bijscholing op the oretisch en/of praktisch gebied te vol gen. De BOVAG-COA rijvaardigheidsrit is afgeleid van de rijvaardigheidsrit, die de ANWB al jarenlang afneemt. De er varingen uit deze ritten zijn ronduit po sitief te noemen. men, is een initiatief van Henk de Bas, die de volgende jaar honderd jaar oude zaak vorig jaar overnam van zijn vader C. de Bas. Alle concerten worden gegeven in de raadzaal van het gemeentehuis te Waddinxveen. Losse plaatsen: 10,-, C.J.P. en Pas 65+ƒ7,50. Abonnementen: 45,-, C.J.P. en Pas 65+: 35,-. Verkoop van plaatsbewijzen vanaf 6 oktober 1986 in het gemeente huis, Bureau Burgerzaken, op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur, tijdens deze uren is ook telefonische reservering mogelijk (01828- 14433) en vanaf een half uur voor de aanvang van elk concert. Uitsluitend abonnementen kunnen tot uiterlijk 2 oktober 1986 ook worden besteld door overschrijving van het verschuldigde bedrag op gironr. 182466, t.n.v. beheerder legeskas, gemeente Waddinxveen, onder vermelding van ’’Kamermuziekconcerten”. Abonnementsbewijzen worden na ontvangst toegezonden. Abonnementhouders kunnen tegen gereduceerd tarief de concerten van de Rijnlandse Orkest Vereniging bezoeken. Bekend is dat er ook in de periode van de opstelling van het beleidsprogramma in april grote opschudding onder de Waddinxveense liberalen toen heel dui delijk werd dat de VVD-onderhande- lingsdelegatie met Karei van Soest, die immer zijn eigen belangen scherp in de gaten heeft weten te hou den, op voor de VVD principiële en be langrijke punten door de knieën was gegaan, om partij deel te kunnen la ten blijven uitmaken van het college van B. en W. De liberale verbazing en verontwaardi ging betrof in het beleidsprogramma voor 1986-1990 met name de door de VVD onderschreven punten erfpacht (tegen uitgifte van gronden in erfpacht bestaat geen bezwaar). Petteplas (een uniek recreatiegebiedje midden in de gemeente waar géén restaurant mag ko men) en Zuid-Afrika (de gemeente koopt geen produkten of diensten die uit Zuid-Afrika afkomstig zijn en ver bindt consequenties aan de handel met leveranciers die economische betrek kingen hebben met dit land). ”Er is gewikt en gewogen over de tek sten, er zijn compromissen geformu leerd en er zijn onderwerpen geschrapt of toegevoegd. En dat alleen op een coöperatieve manier”, oordeelde de kersverse fractievoorzitter ir. Karei Warmenhoven, die overigens moest Naast de oude vertrouwde wijzen van werk-zoeken (door middel van het schrijven van sollicitatiebrieven of door de vakaturebank te raadplegen), kent het Gewestelijk Arbeidsbureau (G.A.B.) te Gouda sinds 1 juli 1986 de SOLLICITANTENBANK. Via deze bank kan iedereen vanaf 15 jaar, die om welke reden dan ook (ander) werk wil hebben zich aan werkgevers voorstellen. Wilt u, om welke reden dan ook, (ander) werk hebben, dan kunt u zich via de sollicitantenbank aan werkgevers voorstellen. U moet wel 15 jaar of ouder zijn. U stelt zich voor door bij het G.A.B. opeen kaart gegevens over uzelf te vermelden, waardoor werkgevers zich een beeld van u en uw verlangens kunnen vormen. Tot die gegevens kunnen o.a. behoren: uw persoonsgegevens, ervaring, opleiding, gewenste werkomstandigheden en werktijden, het door u gewenste beroep e.d. Het G.A.B. rangschikt alle kaarten naar leeftijd en opleidingsni veau, waarna de werkgevers uit de aanwezige kaarten één of meer dere sollicitanten kunnen kiezen, met wie zij dan contact opnemen. Inschrijving bij de sollicitantenbank - uiteraard op geheel vrijwillige basis - kan iedere werkdag tussen 8.30 en 16.00 uur gebeuren bij het G.A.B., Hoge Gouwe 65 te Gouda. Normaliter blijft de inschrijving in de sollicitantenbank geldig tot de le van de volgende maand. Verlenging daarvan met telkens 1 maand is mogelijk door dat steeds zelf elke maand aan het G.A.B. te verzoeken. Voor verdere en uitgebreidere informatie kunt u zich wenden tot het G.A.B. te Gouda (01820-12844). Openstelling Coenecoopbrug Uit berichten is gebleken dat de Coenecoopbrug niet in januari 1987 maar omstreeks april van dat jaar zal kunnen worden opengesteld. Door plaatsélijke verzakking van gedeelten van de zandlichamen zijn de werkzaamheden vertraagd. Daardoor en doordat in de win terperiode niet aan de aansluitende weggedeelten kan worden ge werkt, zal pas begin april 1987 met het asfalteren van de wegen kun nen worden begonnen. Over het exacte tijdstip van de opening van de Coenecoopbrug zul len nog nadere mededelingen worden gedaan. Inentingen kinderen geboren in 1982. Op woensdag 24 september 1986 bestaat in het Groene Kruisge bouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30 uur tot 14.30 uur gelegen heid tot kosteloze inenting tegen difterie, tetanus en polio (DTP- inenting) voor kinderen geboren in 1982 in de maanden juli t/m de cember. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhindering kan gebruik worden gemaakt van de volgende gele genheid tot DTP-inenting op woensdag 29 oktober 1986. De inentingspapieren moeten worden meegebracht! Inlichtingen: gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken, tel. 14433, tst. 249. 12222 01820-24255 13000 13000 De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de Nier Stichting Nederland ver gunning verleend voor een collecte in de periode 22 t/m 28 septem ber 1986. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. 7 tip*:::.. |F

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3