G Op Sniepweg 25 hardrijders Rampenplan Waddinxveen VAN WIJK Vox Jubilans naar Rotterdam WERKWIJZE STUURMAN PARTNERS 30 Km-zone in de Oranjewijk Coenecoop later klaar SOLLICITANTENBANK BIJ GAB IN GOUDA WADDINXVEENS BURGEMEESTER: ARCHITECT OOK ONDERNEMER Zaterdag graveren van fietsen I I r 4 v POLITIENIEUWS WADDINXVEEN FXXAsscheman a) een ervaren meubelspuiter U) een leerling meubelspuiter 17 jr.)^ c) schuurders (m/v) Kwaliteit Bomen Nader uit te werken Illegale vissers Auto ontvreemd Aanrijdingen Voordelen Inbraken Utiliteit Diefstal Onder invloed Voor mensen Samenwerking z z z z xsssssssssssss en diensten zoeken wij met spoed: Sollicitaties aan bovenstaand adres tijdens kantooruren. sssssssssss ZELF VERHUIZEN? LATEN VERHUIZEN? MEUBELSPUITERIJ EN PRODUKTIE B.V. Wilhelminakade 26 - 2741 JV Waddinxveen Telefoon 01828-13681 (09.00-17.30 uur) Ons bedrijf verricht loonspuitwerk voor de meubelindustrie en de luxe jachtbouw en produceert meubelen in wit lacqué. tf Tel. 01828-18708 WADDINXVEEN óssssssssssssssssssssssssssssssssssssss sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss 0 BV. (Foto: K b In verband met de steeds groeiende vraag naar onze produkten tl ----- 0 Stuurman Partners bouwt voor wonen, leren werken en creëren .mMfAI vergaderende gemeenteraad vastgesteld. da’sml Nabij de Winterdijk werden de afgelo- WADDINXVEEN - Vorige week donderdag werd op 'de Sniepweg een snelheidscontrole gehouden. Van de ca. 300 gepasseerde voertuigen re den 25 automobilisten te snel. De overtreden snelheden varieerden van 65 tot 85 km per uur. Een automobilist en een 22-jarige Wad dinxveense bromfietser bleken onder invloed van alcohol te verkeren. Beiden ondergingen de bloedproef. Totaal 3 bestuurders kregen rijverboden opge legd. Nu is het niet zo vreemd dat Stuurman wordt vereenzelvigd met "scholen bouw" want in de jaren zestig werd in Het laatste derde deel van de omzet wordt gehaald uit utiliteitsprojecten van uiteenlopend karakter. Dus niet alleen gebouwen om in te werken maar ook om in te recreëren. "Die utiliteitssector begint heel aardig aan te trekken", ver telt Van der Velden. "Natuurlijk had Directeur R. van der Velden van Stuur man Partners constateerde dat zijn or ganisatie klaar is voor de veranderde vi sie in de maatschappij op de architec tuur. "Zijn” Stuurman Partners telt 45 medewerkers. De afgelopen drie-kwart eeuw zijn in meer dan 75 gemeenten door deze BV ontworpen woningen ge bouwd. Voorts heeft het bureau ker ken, zwembaden, stadhuizen, gemeen- tekantoren en allerlei soorten bedrijfs- huisvestingen gerealiseerd. Drie jaar geleden is de 600-ste door Stuurman Partners ontworpen, onderwijsaccom- modatie geopend door minister drs. W.J. Deetman van Onderwijs en We tenschappen. Voor de toekomst van het bureau is de directeur "absoluut niet bang”. "Als we ons werk goed blijven doen en we blij ven werken met gemotiveerde mensen op hoog niveau, dan gaan we een goede '^hnee^etmen... Fazantdreef 2 - 2743 DC Waddinxveen Natuurlijk kunnen we ook de gehele verhuizing voor u uitvoeren! T. Hopman, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland en directeur van de Hopman-Groep in Zoetermeer, wees er eveneens op, dat architecten zich wat ondernemender moeten opstellen. ”Er is duidelijk sprake van een verschuiving van quantiteit naar kwaliteit. U zult daarmee zelf naar de mensen toe moe ten gaan”. pen of funkties geïnteresseerden zijn, staan enk§le malen in de bakken. Het arbeidsbureau Gouda is begin juli begonnen met de opbouw van het be stand: er zijn nu ongeveer 500 kaarten ter inzage. Interessant is te vermelden dat er ook veel werkende personen in staan. Zij zoeken ander werk. WADDINXVEEN - Komende zater dag worden de Waddinxveners door de rijkspolitie in het kader van de actie ’’Laat merken wat je hebt” weer in de gelegenheid gesteld hun fiets kosteloos te laten graveren met hun postcode. Hiervoor kan men terecht bij het poli tiebureau aan de Mozartlaan 46, vanaf 10.00 tot 12.00 uur en 13.00 tot 15.00 uur. Op het politiebureau bestaat dan even eens de gelegenheid te komen kijken naar de door de politie gevonden fiet sen. WADDINXVEEN - Voor ieder project wordt door Stuurman Part- ners BV een projectteam samenge steld. Daardoor wordt een directe betrokkenheid bereikt van een kleine groep medewerkers bij ieder specifiek project. Binnen deze te ams worden vormgeving en planvi- sie zodanig verweven met bouw techniek, kosten, fysica, energie beheer en procesbeheersingstech- nieken, dat voor de opdrachtgever een optimaal geheel ontstaat. In ie der stadium van het project vanaf het eerste idee tot en met de laatste oplevering worden de financiële consequenties bekeken en bewaakt door gespecialiseerde bouwkosten deskundigen. Bouwen is meer dan kennis van esthetica, bouwcon structie, bouwfysica en dergelijke. Een goed gebouw ontstaat door in tensief samenspel tussen opdracht gever, architect en bouwer waarbij de mens centraal dient te staan. Wij als architect luisteren, denken mee, ontwerpen en coördineren”. WADDINXVEEN - B. en W. maken bekend dat uit het oogpunt van de vrij heid van het verkeer en de veiligheid op de weg in de Willem de Rijkelaan, An na van Hannoverstraat, Anna van Sak- senstraat en de Anna van Burenstraat, zoals is aangegeven op de bij hun besluit behorende tekening, een 30 km-uur re geling ingesteld zal worden. Belanghebbenden kunnen tegen dit be sluit beroep in stellen bij de Kroon. Een eventueel beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, doch ingezonden aan de Commissa ris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland. Tot plaatsing van de voorgeschreven borden en aanpassing van de inrichting xal pas worden overgegaan na het ver strijken van de beroepstermijn indien er geen beroep is ingesteld. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 Het is door bezuinigingen en door be perkingen binnen het bestemmingsplan vooral in de eengezinsbouw niet altijd gemakkelijk iets te ontwerpen dat toch "anders dan anders" is. "Dank zij goed In de nacht van woensdag 10 op donder dag 11 september werd uit de showroom van een garagebedrijf aan de Starin- glaan een BMW-personenauto ont vreemd. De auto werd op 14 september in Sloten aangetroffen. WADDINXVEEN - Het jubilerende Stuurman Partners BV van de Brugweg - vorige week in de landelijke pers (Algemeen Dagblad en Co- bouw) duidelijk aanwezig - behaalt een derde van de omzet in de scholen bouw, een derde in de woningbouw en een derde in de utiliteitsbouw. Dat wil directeur R. van der Velden (43) van Stuurman Partners eerst wel even gezegd hebben. ’’Want de buitenwereld denkt ^og wel eens dat we alleen maar aan scholenbouw doen en dat is nooit waar geweest”, aldus de directeur van het 75 jaar oude bureau. Stuurman Partners BV ontwerpt, zoals een presentatie gemaakt ter gelegenheid van het j ubileum zegtvoor ’’wonen, leren, werken en recreëren”. Op dezelfde plaats, waar het bureau nu nog is gevestigd begon P D. Stuurman driekwart eeuw geleden het bureau, dat inmiddels 1100 m2 ruimte tot zijn be schikking heeft, zeven partners kent en 45 mensen in dienst heeft. Tevoren was Stuurman gemeentearchitect van Wad dinxveen en nog enkele gemeenten ge weest. Toen hij met zijn bureau begon plantte hij op het terrein enkele jonge beukeboompjes. Ze staan er nog en ze zijn uitgegroeid tot forse bomen: "Ze staan er gezond bij en zo voelen wij ons zelf ook”, zegt directeur Van der Vel den. In het begin was het vooral de utiliteits sector, die de aandacht kreeg: de Ko ninklijke Verenigde Tapijtfabrieken in Moordrecht, het zwembad in Waddinx veen (inmiddels vervangen door een an der, eveneens door Stuurman ontwor pen) en de karakteristieke watertoren van Bergambacht. IN 1940 wist Stuur man zelf Dobbelman (nu NKF) naar Waddinxveen te krijgen; de voor hem tot dan toe grootste opdracht namelijk GOUDA - Het dienstenpakket van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda is uitgebreid met een nieuw middel om personeel te vinden: de sollicitanten- bank. Mensen die werk zoeken of ander werk wensen kunnen - geheel op basis van vrijwilligheid - zich laten opnemen in een kaartsysteem, waarin werkgevers zelf kunnen kijken als zij personeel zoe ken. Van beide partijen op de arbeidsmarkt wordt een stukje zelfwerkzaamheid ver wacht. De werkzoekende vult zelf een kaart in (aan de ene kant wie hij of zij is, aan de andere kant wat hij of zij wil). In dit kaartsysteem komen alleen perso nen die werk zoeken en niet personen die om andere redenen bij het arbeids bureau ingeschreven willen staan. De werkgever raadpleegt zelf de kaarten bakken, neemt gegevens over of copië- ert een of meer kaarten en zoekt zelf kontakt met de werkzoekenden. De kaarten blijven alleen in de bakken als de werkzoekende uitdrukkelijk ver zoekt om er in te blijven. De kaarten zijn uiteraard volgens een bepaald systeem opgeborgen. Werk zoekenden die in verschillende beroe- Tussen die twee mogelijkheden moet u vaak kiezen. De ene mogelijkheid kost veel tijd en moeite, de andere kost veel geld. Laat u eens informeren over andere mogelijkheden. Vraag vrijblijvend informatie VERVOER - VERHUIZINGEN ook. Het is gewoon een voorwaarde om onze plaats in de bouwwereld te blijven behouden en als het kan nog te verster ken. ’’Kwaliteit” zal immers in de ko mende jaren steeds belangrijker wor den. Waddinxveen het initiatief genomen tot men in deze sector door de recessie ach- oprichting van het Scholenbouwteam Midden-Holland waarin gemeentebe sturen, architecten en aannemers sa menwerkten om tot seriematige scho lenbouw te komen. Als één van de deel nemende architectenbureaus in het te am Midden-Holland heeft Stuurman toen een landelijke bekendheid gekre gen. Het bureau was één van de voorlopers op het gebied van huisvesting van geïn tegreerde kleuter- en lagere scholen. Directeur Van der Velden: ”In meer dan honderd gemeenten staan scholen van ons. We hebben er zeker meer dan 600 ontworpen”. "We bouwen dus nog steeds scholen maar wat we op ander gebied doen is ze ker de moeite waard. We hebben bij voorbeeld een paar duizend woningen in portefeuille. Daarbij zijn zowel een- gezins- als gestapelde woningen, be stemd voor beleggers als het SFB en voor corporaties. Er zijn nu tegen de duizend woningen doorons bureau ont worpen in aanbouw. van wetswinkels - architectenwinKeis moeten worden opgezet, om ontwerpen voor verbouwingen en kleine uitbrei dingen voor particulieren betaalbaar te maken. "Dat komt het aanzien van de steden ten goede”, aldus de heer Van der Linden. Het op wettelijke leest geschoeide Waddinxveense rampenplan bevat naast een overzicht van een aantal stan daard begrippen, een inventarisatie van mogelijke calamiteiten, welke zich in deze gemeente kunnen voordoen, een inschatting van de gevolgen hiervan; een overzicht van hulpverleningspoten- tieel bestaande uit interne- en externe organisaties, de wijze van alarmerin gen. de taakverdelingen, de leidingge- ving, bevoegdheden, de ondersteuning aan hulpverlenenden, de verslaglegging en instructies. Vorige week werden een 18-jarige Waddinxvener en een 20-jarige knaap uit Stolwijk op heterdaad betrapt bij een inbraak in een personenauto te Al- phen aan den Rijn. Bekend werd, dat beide betrapten diezelfde nacht 4 op de Beukenhof te Waddinxveen gepar keerd staande personenauto’s hadden opengebroken. Bij nader onderzoek en verhoor door de Waddinxveense rijkspolitie hebben zij nog meer diefstallen en inbraken be kend, te weten: 5 inbraken in personen auto’s en een inbraak in een vrachtauto aan de Alb. Thymlaan. In Waddinx veen en in Alphen aan den Rijn werd een bromfiets weggenomen en uit Reeuwijk namen de knapen een fiets mee. Verder werden twee inbraken in kelderboxen in Waddinxveen bekend. De afgelopen week werd ingebroken in een woning aan het Mevr. Kuypers Rietbergplantsoen. Een raam werd ge forceerd. Ontvreemd werden enkele sieraden, sigaretten en een klein bedrag aan geld. Pogingen werden ook ondernomen. Een woning aan het Heuvelhof heeft men niet binnen kunnen komen, hoe wel dit wel werd getracht. Ook kwam een nabij de Peter Zuidlaan geparkeerd staande auto niet in. Beide portierslo- ten werden vernield. WADDINXVEEN - "Architecten zul len zichzelf veel meer als ondernemer moeten opstellen. Alleen op die wijze kunnen ze overleven in een markt waar in het aantal opdrachten door het afne men van de bouwactiviteiten onder druk staat”. Dat heeft burgemeester C.M. van der Linden gezegd in De Doelen te Rotter dam bij de viering van het 75-jarig be staan van het architectenbureau Stuur man Partners BV uit Waddinxveen. Hij bepleitte het vrijlaten van de tarieven van architecten, opdat ze onderling ook op deze wijze de concurrentieslag aan gaan. Waddinxveens eerste burger vond ook dat in den lande - in navolging WADDINXVEEN - De Coenecoop- brug - de voormalige rijkswegbrug over de Gouwe - zal niet in januari volgend jaar, maar omstreeks april van dat jaar kunnen worden opengesteld. Door plaatselijke verzakking van ge deelten van de zandlichamen zijn de werkzaamheden vertraagd. Daardoor en doordat in de winterperiode niet aan de aansluitende weggedeelten kan wor den gewerkt, zal pas begin april 1987 met het asfalteren van de wegen kunnen worden begonnen. Over het exacte tijdstip van de opening van de Coenecoopbrug zullen nog nade re mededelingen worden gedaan. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft nu ook een ram penplan, een lijvig pak papier dat uit de bureaus zal worden gehaald om de verantwoordelijke autoriteiten doeltreffend te kunnen laten optreden bij de bestrijding van rampen en calamiteiten in dit Gouwedorp. Het ram penplan, dat overigens op een aantal belangrijke punten nog verder moet worden uitgewerkt, wordt door de vanavond (woensdag 17 september) pen week twee illegaal uit ’s Gravenha- ge afkomstige vissers bekeurd. Aldaar waren zij aan het snoeken, hetgeen niet is toegestaan. Dinsdag p september: Op de kruising Henegouwerweg-Van Speykstraat raakte een bromfietser licht gewond. Lichte materiële schade aan de voertui gen was het gevolg. Woensdag 10 september: Kop-staart- aanrijdingen op de Kerkweg-Oost. Een afremmende auto werd te laat opge merkt. Geen persoonlijke ongelukken. Dinsdag 11 september: Onjuist invoe gen nabij de Jul. van Stolberglaan had aldaar een aanrijding tussen 2 pers onenauto’s tot gevolg. Lichte materiële schade was het gevolg. Zaterdag 13 september: Vanaf de Ker- kweg-Oost wilde een automobilist naar rechts de Beukenhof oprijden. Hierbij merkte hij de naast hem rijdende brom fietser niet op. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Het systeem biedt de werkgever een aantal voordelen. Hij kan zelf de bak ken raadplegen. Hij wordt niet gecon fronteerd met vele kandidaten voor een vacature. Hij kan zelf bepalen met hoe veel mensen hij kpntakt gaat zoeken. Deze nieuwe service wordt in Zuid-Hol land ook geboden door de arbeidsbu reaus in Woerden, Delft, Den Haag, Gorinchem, Spijkenisse en Schiedam. De enkele werkgevers, die al een voor proefje namen door reeds naar de solli- citantenbank te komen kijken, warqn heel enthousiast. De sollicitantenbank is te vinden in het pand aan de Hoge Gouwe 65 (direct bij de ingang). Iedereen kan er dagelijks terecht van 8.30 tot 16.30 uur (ook in de lunchpauze). Mededirecteur van Stuurman Partners BV, Rob van der Velden (43) uit Capelle aan den IJssel. (Fo to: Sjaak Noteboom). overleg met alle partners kan er wel iets goeds ontstaan maar eenvoudig is het niet. In de gestapelde bouw kun je nog wel eens een schaal gebruiken die af wijkt van het gebruikelijke, gebouwen met een eigen, herkenbare vorm”. Volgens directeur Van der Velden moet je er als architect altijd wel rekening mee houden, dat je bouwt voor de men sen. ”Je moet geen architectuur bedrij ven met het doel een monument voor jezelf op te richten. Waarmee de uiter aard niet wilt zeggen, dat je je altijd moet conformeren met wat de mensen doorgaans mooi vinden. Je moet ook met nieuwe patronen durven komerr. Het is wel eens plezierig een utiliteits- project te ontwerpen, vooral wanneer er wat geld beschikbaar is. Je hebt dan een grotere vrijheid dan in de woning of scholenbouw. Dat wil evenwel ook weer niet zeggen, dat je bij het ontwer pen van een utiliteitsproject meer kwa liteit bereikt. Juist die "dwangbuis” waarin je bijvoorbeeld in de stadsver nieuwing nogal eens gestoken wordt en het gebrek aan tijd, dat onder druk wer ken dus, prikkelen vaak om te komen tot de beste prestaties”. Erg veel last van de recessie heeft Stuur man niet gehad. Van der Velden: ’’Daar zijn we^gelukkig mee want voor sommi ge bureaus is dat een heel belastend pro bleem geweest”. De directeur vertelt dat Stuurman Partners hoog gekwalifi ceerd personeel in dienst heeft. "Het gemiddelde niveau is al behoorlijk ge- toekomst tegemoet. Er is namelijk nog stegen en het zal nog wel blijven stijgen genoeg te bouwen in dit land. WADDINXVEEN - De Hervormde Zangvereniging ”Vox Jubilans”, die er na de zomervakantie alweer twee con certen heeft opzitten (in Scheveningen en Gouda), verleent zaterdagavond 20 september weer medewerking aan een zang- en orgelavond in de Chr. Gerefor meerde kerk aan de Coloniastraat te Rotterdam-West. In deze kerk worden in de periode sep tember t/m mei ongeveer 5 zang- en or- gelavonden gehouden, welke vrij toe gankelijk zijn. De netto collecte-op- brengst is bestemd voor de restauratie van het orgel in deze kerk. ”Vox Jubilans”, die in Rotterdam geen onbekende is, is verzocht de startavond in deze serie met haar zang op te luiste ren. Onder leiding van dirigent Pieter Stolk brengt het koor diverse werken ten gehore van o.a. Clarke, Prichard, Percy Smith, Mar. Egberts en van Pie ter Stolk zelf. Jan Mulder begeleidt koor- en samen zang op het orgel. De avond zal worden geopend en gesloten door de plaatselij ke predikant ds. H. de Haan. De aan vang is 20.00 uur en vanaf 19.30 uur is de kerk geopend. Een aantal hoofdstukken is nog niet na der uitgewerkt. Het betreft hier de hoofdstukken 7 (plan in hoofdlijnen met betrekking tot maatregelen te ne men bij een verplaatsing van de bevol king); 8 (plan in hoofdlijnen met be trekking tot de geneeskundige organisa- De sterk toegenomen industrialisatie met de daarbij behorende fabricagepro cessen, het gebruik en het vervoer van gevaarlijke stoffen, brengen steeds meer gevaren voor het individu en de samenleving met zich. Ook andere ge varen, zoals die tengevolge van natuur geweld of tengevolge van menselijk handelen of nalaten, moeten als gevaar saspecten worden beschouwd. Het is derhalve gewenst dat door geza menlijke inspanningen getracht moet worden niet alleen de risico’s voor het ontstaan van rampen en calamiteiten te verkleinen doch ook door middel van preventieve en repressieve maatregelen de gevolgen van daadwerkelijke ram pen en/of calamiteiten zoveel mogelijk te beperken. Een daartoe goed opgezette organisa tie, niet alleen bestaande uit de parate diensten zoals brandweer, politie, am bulancevervoer, doch ook inzet van specifieke deskundigheid vanuit be drijfsleven en overheidsorganisaties als mede voor specifieke taken opgeleide en geoefende vrijwilligers zijn daarvoor niet alleen noodzakelijk, doch is inge volge het bepaalde in de Rampenwet verplicht gesteld. Op vele terreinen zijn reeds hulpverle- ningsregelingen tot stand gebracht, wel ke zich niet alleen beperken tot het uit brengen van deskundige adviezen doch waarbij tevens een beroep gedaan kan en mag worden op de inzet van hulpver- leningsmateriaal en -potentieel. Met vrijwilligers, zowel individueel als in ge organiseerd verband, is eveneens geko men tot toezeggingen voor inzet bij ca lamiteiten en rampen. tërstand opgelopen; het blijkt dan ook dat veel bedrijven plannen hebben die ze willen gaan uitvoeren. We zijn dan ook met nogal wat ondernemingen in gesprek”. f De bejaardenhuisvesting, waarin het bureau ook nogal wat doet, staat, aldus de directeur "op de tocht". "We hebben verscheidene plannen voor dergelijke tehuizen in portefeuille maar soms gaan ze op het laatste mo ment niét door. Die huisvesting is een speelbal van de politiek geworden. En eigenlijk geldt dat voor de gehele wo ningbouw. Het gebeurt vaak, dat lange tijd de plannen voor een project in de la liggen en dan ineens mag er worden ge bouwd en dan moet er ook snel mee worden begonnen. Dat is geen goede zaak; weliswaar gaat het niet ten koste van de kwaliteit - daar staan we voor in - maar het komt de zorgvuldigheid in de besluitvorming niet ten goede. Voor overleg en inspraak is dan nauwelijks of geen tijd meer”. Directeur T.W. Stuurman Partners Sjaak Noteboom). 22.000 m2 bedrijfs- en kantoorruimte. Veertig jaar lang heeft de heer Stuur man steun ontvangen van zijn "rechter hand”, de heer J. v.d. Wal. Toen het bureau vijftig jaar bestond trad de heer Stuurman terug; in dat jaar -1961 - werd hij tot ereburger van Wad dinxveen benoemd. De heer W.T. Ver- weij volgde hem op als directeur en in 1985 werd de heer Van der Velden, die vanaf 1980 bij het bureau werkte, tot mededirecteur benoemd. tie op het rampterrein); en 9 (plan in hoofdlijnen met betrekking tot de op vang en verzorging van slachtoffers). Op departementaal niveau heeft men over de hoofdstukken 8 en 9 nog geen eindbeeld voor ogen, terwijl voorde op vang van evacuees een reeds eerder uit gevoerde inventarisatie van geschikte lokaties (voornamelijk schoolgebou wen) vanwege de inmiddels plaatsge vonden hebbende reorganisatie op on derwijsgebied, herzien moet worden. In een ander voorstel aan de gemeente raad wordt de samenwerking tot hulp en bijstandsverlening bij rampenbe strijding met de omliggende gemeenten geregeld. Afspraken met andere ge meenten zijn van groot belang en zullen in rampsituaties zeker noodzakelijk blijken te zijn. Op ambtelijk niveau (re gionale ambtenaren belast met de ram penbestrijding en civiele verdediging) zijn besprekingen gevoerd om te komen tot een vorm van samenwerking ingeval van (dreigende) rampen. Deze besprekingen hebben geleid tot een voorlopige samenwerkingsregeling. Het karakter van deze regeling is een in tentieverklaring tot hulp- en bijstand verlening in situaties van rampen en dreigende rampen. In hoofdstuk 4 van deze regeling is een aantal voorwaarden opgenomen. Hierbij zijn ook enige be perkende voorwaarden, omdat door de hulp- en bijstandverlening aan een an dere gemeente niet de eigen gemeente lijke rampenbestrijdingstaak in de knel mag komen. Op provinciaal en landelijk niveau wordt er gewerkt aan een algemene sa menwerkingsregeling. Te zijner tijd zal de bijgevoegde regeling dan ook door deze algemene regeling worden vervan gen. Het ligt evenwel niet voor de hand dat op korte termijn een goede algeme ne regeling zal zijn opgesteld. Alle aantoonbare kosten welke recht streeks het gevolg zijn van de hulpverle ning komen voor de rekening van de hulp en bijstand aanvragende gemeen te. Hierbij is evenwel de restrictie ge maakt dat dit niet geldt als hierin op eni gerlei andere wijze is voorzien. Hierbij moet worden gedacht aan verzekering tegen dergelijke schade. In een dergelijk geval is het niet de be doeling dat de kosten twee keer vergoed worden. Dit zou namelijk het geval zijn als de schade zowel door de verzekering als door de hulp en bijstand aanvragen de gemeente vergoed zou worden. In die situatie worden de kosten alleen door de verzekering vergoed. 1 Verweij van N

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 7