Met stuntteams en vuurwerk Slotspektakel na braderie besluit brugweek Brandweerwedstrijd aan Zuidkade VROEGOP KORTING r *|50 RUSTWATELS •1 II F W Solidariteit* winkel de markt op DIOK doet ’t met strafworpen Rotaract bloedserieus Fietpuzzeltocht succesvol Zij sponsoren de Brugweek Kerk open tijdens braderie FI de peperboom" NAGELLAK- REMOVER Ba r Woensüag 24 september 19«ö GOUWE KOERIER ZATERDAG VAN 9 11 uur ZAKDOEKJES nu van van voor f/ KRUIDERIJ van wilgetenen, stoelen matten, hout snijden en gudsen. steld en een groot springkussen. De Bosgouw Ruiters bieden gelegenheid voor paard- of ponyrijden. Op verschil lende plaatsen zijn de meest uiteenlo pende hapjes en drankjes verkrijgbaar terwijl ook voor terrasjes wordt ge zorgd. Door de vele attracties, oude ambach ten en presentaties van verenigingen en instellingen heeft de braderie niet al te nadrukkelijk een manifestatie van on dernemers, hoewel deze wel degelijk hun beste beentje voor zullen zetten. De Gymnastiekvereniging Boskoop zal BOSKOOP - Ook dit jaar op de brade rie is de Rotaract Boskoop. Vorig jaar is de opbrengst van de braderie-actie in de vorm van speelgoed geschonken aan de kinderafdeling van het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Dit jaar wordt echter geld verzameld voor de plasma- avonden van het Rode Kruis. Dit ge beurt middels het traditionele aquarium met het borrelglaasje. Hier kunnen mensen hun muntjes kwijt en een gokje wagen naar de totale hoeveelheid geld in het aquarium. Bij de stand van Rota ract kan ook koffie, thee, limonade en cake worden genuttigd. BOSKOOP - Was het afgelopen zater dag een schitterend evenement met een barbecue en gondelvaart, de brugweek zal komende zaterdag na de braderie worden besloten met een spektakel dat nóg grootser moet worden. EURO- DROG I ST BOSKOOP - De Boskoopse basketbal lers, verenigd in DIOK, zullen op de braderie aandacht vragen voor deze sport. Hier kan het publiek zijn be kwaamheden beproeven door middel van het nemen van strafworpen. Hier mee is een prijs te winnen, zoals dit ook het geval is bij de marmottenbak, het raden naar het gewicht van een kaas en nog andere dingen. 3.00 Straattheater Echt lachen is het met de zingende en musicerende pastors, door de Braderie- vereniging elders in het land ontdekt en onmiddellijk gecontracteerd, de mime- speelster Petra Hartskamp die onder meer met coniferen speelt en niet te vergeten het Kunstenmakerstheater van Jan Rauh. Hij verplaatst zich een prachtige wagen, die zo afkomstig lijkt te zijn van Pipo de clown. Jan Rauh heeft zich laten inspireren door de zwer vende kunstenmakers, de Saltimban- ques, die in de middeleeuwen door Eu ropa trokken en hun rariteitenkabinet toonden op jaarmarkten en kermissen. Rauh komt met varieté-achtige num mers, kunsten en trucs. Een spel voor en met het publiek, vooral met de jeugd, waarbij hij nooit de dubbele bo dem onthult. Tijdens zijn optreden kan men zich voorstellen hoe onze voorou ders zich vroeger de ogen uit het hoofd hebben gekeken als de zwervende kun stenaars met hun kunsten, clownerie en goochelnummers voor de dorpsherberg opdoken en iedereen verstomd deden staat. Het optreden van Rauh is niet armoedig maar heeft nog wel de charme van het eenvoudige. Hij stu deerde in 1973 af aan de Academie voor Expressie in Utrecht, werkte larenlang als spel- en dramadocent op diverse scholen en verzorgde regie-cursussen. Tevens was hij als clown en spreekstal- meester verbonden aan één van de laat ste en grootste Nederlandse circussen, het circus Holiday. BOSKOOP - Het boomkwekersdorp aan de Gouwe maakt zich op voor - alweer - de achtste braderie die het gehele centrum van Boskoop zal vullen. Met zo’n 160 kramen is ieder hoekje en gaatje van het centrum gevuld met op diverse plaatsen attracties, leuke en verrassende dingen. Dit jaar met vrij veel straattheater. De braderievereniging meent er ook nu weer in geslaagd te zijn om met een bescheiden budget een leuk evenement georgani seerd te hebben met voor elk wat wils. Muziek Straattheater vormen een belangrijk onderdeel, maar ook\de muziek. Er komt een draaiorgel, de harmonie Ex celsior geeft zaterdag een concert, even als het Boskoper Orkest en de Scouting- band De Schouw. Voor de jeugd wordt evenals vorig jaar een draaimolen opge- Race-simulator Marlboro maakt zijn reputatie als sponsor van autorace’s waar door met een race-simulator te komen. In een trailer is een model van een racewagen opgesteld en wie dat wil kan zijn of haar capaciteiten testen op een monitor. Wie zich wil laten vereeuwigen in een race wagen kan daarvoor terecht bij Op- drachtfoto, die eveneens iets dergelijks heeft waarmee men zich kan laten foto graferen. Zo zijn er meer dingen, waar bij men het meer heeft gezocht in lu dieke sfeer dan in dure attracties. Ook nu weer een groot aantal ambach ten die te zien zijn. Een bloemlezing: een kunstschilder zal aan het werk zijn, evenals een glasblazer, het maken van knipmutsen (klederdracht)is te zien, spinnen, grolse wanten breien, kant klossen en frivolité, manden vlechten Geen Brugweek zonder sponsors, dat mag duidelijk zijn. De waarde ring van het Brugweekcomité gaat uit naar de volgende sponsors: Ondernemersvereniging Boskoop, Dorpskern winkeliers, VETA BV, Gemeente Boskoop, Coöp. Rabo bank, Coöp. Raiffeisenbank, assu rantiekantoor Van Barlingen, Van Delden BV, Plantex, Automobiel bedrijf Hooftman BV, Garage Vos kuilen, Amrobank, aannemersbe drijf Gebr. Verweij, aannemersbe drijf J. Verbeij en zn., hotel- restaurant De Landbouw, hotel- restaurant Neuf, Fresco BV, 7up, bouwmaatschappij Ouwe Gouwe en anderen. bij wordt gewerkt met hoge en lage druk. De wedstrijd begint om 12.30 uur en zal omstreeks 18.00 uur afgelopen zijn, waarna de prijzen worden uitgereikt. Daarna volgt een gezamenlijke maal tijd voor de deelnemende brandweerlie den. De heer M. Peekstok uit Middel- hamis heeft de leiding over de wedstrijd. De slotmanifestatie begint zaterdag 27 september om 18.00 uur met een aan eenschakeling van spektakelstukken die mogelijk zijn gemaakt door een vrucht bare samenwerking tussen onderne mers, brugcomité en sponsoring van bedrijven. Zonder dat laatste was een opzet van deze omvang niet mogelijk geweest. Het frisdrankenmerk 7up zorgt voor een stuntvlieger die boven de Middelburgsepolder het één en ander zal laten zien. Bouwmaatschappij Ouwe Gouwe, verantwoordelijk voor enkele projecten in Boskoop, maakt een parachutistenlanding mogelijk in de Gouwe. Een parachutist wordt ach ter een snelle speedboot tot grote hoogte opgetrokken en zal dan landen. Hiermee is samenhang is een demon stratie parasailing. Vervolgens is er een demonstratie van een waterskiteam, een stuntteam van kanovaarders staat op het programma en ook de Bosko pers zelf komen aan de bak. Hiervoor is er een wedstrijd waterfietsen en een wedstrijd waarbij het zaak is zo ludiek mogelijk de Gouwe over te steken, zon der gebruik te maken van groot mate rieel. Hiermee zal de avond gevarieerd Beeld van de gezellige barbecue, afge lopen zaterdag. Komende zaterdag wordt echt spektakel verwacht. BOSKOOP - Het ruim 50 jaar oude kerkgebouwtje van de Vrijz. Prot. Ge loofsgemeenschap aan de Burgemees ter Colijnstraat staat het komende weekeinde midden in de braderie. Sinds de komst van het winkelcentrum loopt dit gebouw, in de jaren ’30 gebouwd als Remonstrantse Kerk, veel meer in het oog dan vroeger het geval was. Om die reden is besloten de kerk op zaterdag 27 september ter bezichtiging open te zet ten. Mensen die het gebouwtje eens van binnen willen bekijken krijgen daar voor die dag de gelegenheid van 10.00 tot 14.30 uur. Tijdens deze openingsu ren zal organist Teun de Bruin het orgel bespelen. op de braderie enkele groepjes turnsters inzetten voor demonstraties. Dat wordt ook gedaan door fietscrossers die stunt werk laten zien. De harm onie Excelsior staat op de braderie oude instrumenten te verkopen en de Rijkspolitie richt het voetlicht op milieu-aspecten. Daar naast laat de 50-jarige EHBO afdeling wat zien over de behandeling van brandwonden, het jeugdwerk in Ons Jeugdhuis komt aan bod, de Vereni ging ter Bescherming van het Ongebo ren Kind, de kruisvereniging Gouwe Ussel en de Rotaryclub komt met cu riosa. Rotaract, de junioren van Ro tary, laten zich eveneens zien en ver worden gevuld waarna tot besluit een groot vuurwerk wordt afgestoken, aan geboden door de Gouwe Koerier (10 jaar), de Ondernemersvereniging Bos koop en de Dorpskernwinkeliers. Het vuurwerk wordt afgestoken vanaf twee pontons in de Gouwe, ter hoogte van het Haringkavel, hierdoor kan het pu bliek op z’n plaats blijven staan en zijn grote verhuizingen niet nodig. Die avond zal in het centrum ook worden opgetreden door de band ’Toe Dan’. 2. PAJCUÊN NU VAN MAX. 4 PAKkfH PfQ KLANT BOSKOOP - Leden van de Solidari- teitswinkel staan komende zaterdag met een kraam op de markt. Deze keer niet om Solidariteitskoffie te laten proe ven, maar kroepoek uit Vietnam. De kroepoek is gemaakt van garnalen uit de rivier Sa Giang in Zuid-Vietnam. Het publiek kan de kroepoek zelf bak ken, een pakje van 200 gram kost 2,95 gulden. De afgrijselijke oorlog in Vietnam die nog vers in het geheugen ligt, is niet de enige die dit land teisterde. De Solidari- teitswinkel meent dat nu de tijd rijp is om het land te helpen in een opbouw periode. Het kopen van exportproduc ten is één van de mogelijkheden om solidair te zijn met Vietnam. Op de markt worden zaterdag echter ook an dere producten verkocht, zoals koffie, thee, suiker, honing, wijn, sesampasta e.d. Verder de kunstnijverheid uit ver schillende ontwikkelingslanden, het geen wordt gepresenteerd onder het motto: de Derde Wereld verdient beter als het aan ons ligt. Vrijdagmiddag om 14.00 uur zal het startschot - figuurlijk - worden gelost door de man die dat al zeven maal eer der deed, burgemeester J. H. Reinders. Op welke wijze dit gaat gebeuren wordt nog even stilgehouden voor de verras sing, maar het zal zeker iets te maken hebben met één van de aanwezige at tracties. Daarvan zijn er overigens ge noeg, zoals het kampioenschap koeien melken van Boskoop. Er komt een na tuurgetrouw nagemaakte koe, voorzien van een kunstuier die water bevat. Deel nemers mogen, gezeten op een echt melkkrukje, in een minuut tijd zoveel mogelijk water in de melkemmer pro beren te krijgen. Er zijn hierbij twee categorieën: kinderen en volwassenen. Aan het eind van iedere dag komen de poulewinnaars uit in een finale, de win naars krijgen als prijzen diverse zuivel producten uitgereikt en de totaalwin- naar ontvangt aan het eind van de braderie een compleet pakket zuivel producten. BOSKOOP - Met bijna 70 deelnemers beschouwt de organiserende wielervere niging Avanti de maandagavond ge houden fietspuzzeltocht, in het kader van de brugweek, als geslaagd. De route voerde zesmaal over de hefbrug, dus men heeft het geweten. Uit de goed ingevulde deelnameformulieren is een winnaar getrokken die in aanmerking komt voor een prijs. Het is Gerrie v.d. Werf van het Reijerskoop die de geluk kige is. BOSKOOP - Op het parkeerterrein aan de Zuidkade in Boskoop organiseert de wedstrijdkring ’De Tien Gemeenten’ een jaarlijkse brandweerwedstrijd tus sen de korpsen van Bodegraven, Bos koop, Capellea.d. Ussel, Driebruggen, Gouda, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk a.d. Ussel, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen. Deze wedstrijd kring organiseert al sinds lange tijd jaarlijkse wedstrijden, waar- koopt drankjes ten bate van het Rode Kruis dat er overigens zelf ook staat. Voorts het Wereld Natuur Fonds, het streekmannenkoor Die Gouwe Sang- hers, de basketbalvereniging DIOK, de stichting Mali-Boskoop en Amnesty In ternationaal. Een nieuw gezicht is dat van IET: Interkerkelijk Evangelisatie Team, dat onder meer een concert op 27 september in het Verenigingsgebouw aan de Voorkade organiseert. De Stich ting Houtakkers toont op de braderie dat onverdroten wordt doorgewerkt aan de Boskoopse houtakkers. Dit is een globale opsomming van deel nemers en activiteiten, de braderie be vat ook aspecten die in de loop der jaren zijn ingesleten en door het inmiddels braderie-ervaren Boskoop als vanzelf sprekend worden beschouwd. Daarbij behoort zeker ook de kindermarkt ach ter het bankgebouw op de Burgemees ter Colijnstraat, waar kinderen zelf hun spulletjes kunnen verkopen. Ze kunnen zelf hun stands inrichten, waarbij er voor ieder een afgepaste ruimte is. Deze kindermarkt heeft een uitgesproken niet-commercieel karakter. Ook dit jaar weer een springkussen, leuk voor de kleintjes. Lekkere hapjes behoren tot de tradi tie. or. te K* -..J SM r BPAÖERIE i MB f rwl - - Achtste najaarsbradene gaat centrum Boskoop vullen WINKELCENTRUM de "Passage" WADDINXVEEN. Tel. 01828-17689 VeoQjfl. wm**' K. w

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 13