Eerste winst Be Fair Verrassende tennis zege van Erik Naafs GELIJKSPEL EXCELSIOR reparatie. Schade aan uw auto vereist deskundige WSE moet nu oppassen Gelijke spelen voor Waddinxveen zaterdag en zondag Complimenten voor wedstrijdleiding ’’Waddinxveen Korbis wint overwinningen SPONSOR VOOR Cl VAN WSE 1 WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Gymnastiek- spektakel in sporthal Kwiek begint met acht debuut jeugd Aeolus MENSEN IN DE SPORT Ziektekosten verzekeren met gezond verstand. 01718-29881 Schitterend Flyers-junioren een attractie A WSE Waddinxveen-za. I A X Geen verrassingen DE VERPLEGING Dames Jeugd Onderlinge r (Kb - r Èfocwo GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noord kade 24 FOCWA, kenmerk voor vak werk '1?- WEEKBLAD VOOR WADD1NA VEEN - WÜtAMJAG Z4 SEElElViJöEK 19»v ■MM Staand v.l.n.r.: W. v. Es (leider), C. Honkoop (trainer), K. v.d. Hoek, SJTTHi kansen gaf, hoewel die laatste zich duchtig weerde (6-0/6-0). onnen districtscompetitie. Hierin is de Waddinxveense vereniging met zes ver jongde teams aanwezig. Het 4e team beet de spits af in de uit wedstrijd tegen het 3e van BC Don Quishuttle in Kamerik. Het team komt dit seizoen uit in de 7e klasse en telt liefst vier jeugdige debutanten. Teza men met hun mentor Dick van Ligten vormen Tjeerd Hillerts (14 j), Werner Bouma (15 j), Saskia de Heer (14 j) en Natasja van Es (14 j) een hecht getalen teerd team. Men bleek in de eerste wed strijd totaal geen last van plankenkoorts te hebben en met frank en vrij spel werd de tegenstander dan ook vrij gemakke lijk met 7-1 aan de kant geschoven. Met name de beide dames bleken een klasse apart. Het le team maakte zaterdag een niet onverdienstelijk debuut in de 2e klasse tegen het le van BC Apollo te Roelofa- rendsveen. In een boeiende wedstrijd leed men een minimale 5-3 nederlaag. De overige teams speelden zondag een thuiswedstrijd in sportzaal Groens- waard. Het 3e team leed een nipte 5-3 neder laag tegen het 13e van BC Flair uit Al- phen a/d Rijn. Het 5e team daarentegen boekte een ruime 7-1 overwinning op het 8e van BC Shuttle ’74 uit Ter Aar. Het 6e team tenslotte stuitte op het 13e van ABC Zigo, eveneens uit Alphen a/d Rijn, en leed een 6-2 nederlaag. C-l, geleid door Henk Verwoerd en ge traind door André Disseldorp, de volle winst binnen te halen. Uitslag 3-1. Dit betekent dat het elftal uit drie gespeelde wedstrijden 6 punten heeft behaald en mede bovenaan staat in de hoogste klas se C-groep 1 van de KNVB afdeling WADDINXVEEN - Hameni Zonwe ring Gouda sponsort het C-l elftal van WSE-voetbal. Uit handen van Nico Kers van Hameni ontving het elftal een nieuw tenue. In deze nieuwe outfit trad men aan tegen Lekkerkerk C-l. In een enerverende partij voetbal wist Cor Rietveld kwam in de derde ronde van Excelsiors onderlinge tegen Gert Dankers in hevige tijdnood. Snel spel Voorzitter Henk Waser van Waddinxveen-tennis feliciteert Erik Naafs met zijn tijdens de clubkampioenschappen behaalde eerste plaats. Het was in ieder geval een tournooi waarover in de vereniging zal nagepraat worden, al was het alleen al om zijn massaliteit van 900 partijen. Bij de prijsuitreiking merkte voorzitter Henk Waser op, dat hij nog nimmer een zo groot auditorium had meegemaakt aan het eind van een tournooi. Te verwonderen was dit niet want voor 30 finale-partijen (enkel en dubbel door elkaar) en ongeacht de meervoudig fi nalisten komt men toch wel aan 80 a 90 prijswinnaars. Ook wilde hij bij het noemen van allen die dit tournooi tot een goed einde hebben gebracht vooral de wedstrijdleiding een speciale pluim op de hoed steken. WADDINXVEEN - Het eerste team van Excelsior (dammen) heeft vori ge week donderdag in de competitie van de Dambond Midden-Holland gelijk (8-8) gespeeld tegen de damvereniging Mariahoeve. Voor de Wad- dinxveners een teleurstellend resultaat, want er had meer in gezeten. WADDINXVEEN - Komende zater dag vindt in de sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg de afsluiting plaats van de Nationale Gymnastiekweek. Iedereen is vanaf één utïr ’s middags van harte welkom. De toegang is gratis. De afdeling gymnastiek van multisport- vereniging TOOS houdt de hele week ’’open huis” in alle zalen en zaterdag middag vindt de afsluiting plaats met een groots spektakel. Voor de kinderen van de basisisscholen (groep 3, 4, 5 en 6) zijn 4 klim-klauter- duikel circuits uitgezet en er is een spring-luchtkussen, de keurploegen demonstreren en er zijn instuiven aero bic en minitrampoline. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 lie van Romondt (we zullen haar bij de jeugd weer tegenkomen) zonder één setverlies tijdens het tournooi met 6-3/ 6-3 van N. Verhey. Bij de dames C bleek A. Luykx te sterk voor B. Piers (7-Ó/6-4) en bij dames D ging de winst naar J. Vuyk.die mej. Kleiweg met 6-3/ 6-4 terugwees. Bij de herendubbels waren het in de A- categorie de oudgedienden Bert Boere en Jaap Derks, die het tegen het duo Naafs/Laansma mochten opnemen. De ze laatsten wonnen met 6-2/6-1 In de B-categorie was de strijd tussen vier routeniers aanvankelijk duidelijk in het voordeel van Joop Nederhof en Frits v.d. Pol die de eerste set met 6-2 in rap tempo binnenhaalden. Maar toen tegenstanders Henk ter Meer en Johan van Heek (na 8 games warming up) het tempo opvoerden sloeg de weegschaal over: laatst genoemden wonnen de tweede en derde set met overtuiging (6- 1/6-2). Heren dubbel C werd een blijkbaar ge makkelijke winst voor de heren Seeger en De Bruijn, die vader en zoon Fran ken met tweemaal 6-0 de baas waren en in de D-categorie zegevierde het duo Van de Berg/De Jong over het koppel Van Nes/V.d. Heiden met tweemaal 1. Een beetje vertekend beeld was er bij de meisjes A. Hier had feitelijk Y. Ivens in de finale moeten staan, maar door haar verhindering werd het Joke Kool tegen Saskia Schepes welke laatste won met 6-3/6-2. Bij de meisjes B streed Ingrid Boere een bij voorbaat verloren strijd tegen Nat halie van Romondt (jawel, diezelfde). Ingrid kwam duidelijk kracht tekort maar toonde toch reeds een techniek en inzicht die op zijn minst een grote belof te is voor de toekomst (6-2/6-0). In de C- groep was het Marianne Brussel die met 6-4Z6-3 Roulien Benschop terugwees. In de dubbels waren geen niveau-groe- pen aangebracht. Bij de jongens waren het Willem Frederiks en Gé Schepes die wonnen van Rob van Doorn met Mike Luiten. Dat hier, zeker na de eerste door Willem en Gé gewonnen set, spra ke was van een spannende strijd met ge lijke kansen bewezen de tweede en de derde (2-6/Ó-4) waarbij in de servicega me van Mike op de 2-5 stand enige match-punten werden teniet gedaan en pas bij 4-5 weer opnieuw een match punt kwam, dat in winst werd omgezet. De meisjes-dubbel winst ging naar Si- grid Vërheul/Nathalie van Romondt te gen Tjaarda van Heek/Jorrien Kapaan (6-3/7-5) en bij de mixed stond het le za terdag jeugdteam compleet aangetre den om uit te maken wie het sterkste koppel was. Het bleken Petri de la Cro ix en José Coster die in de 1 e set krap (7- 6) wonnen en de tweede ruim (6-2). WADDINXVEEN - De Waddinxveen se tafeltennisvererfiging Kwiek mag over de competitiestart niet ontevreden zijn met 8 overwinningen, 7 nederlagen en 2 gelijke spelen, waarbij 5 van de 7 nederlagen op het conto van de 5e en 6e klassers geschreven moesten worden. Toch zal bijv. Kwiek 1 niet met een voldaan gevoel uit Bleiswijk terugge keerd zijn want tegen het uit de le klas se B gepromoveerde BTTV 1 werd slechts een gelijkspel behaald en dat vooral dank zij ex-junior Tim Daalhof, die alle 3 z’n tegenstanders in de 3e ga me in het zand deed bijten. Z’n beide te- WADDINXVEEN - Met het spelen van een 30-tal finalepartijen, 10 voor de jeugd en 20 voor de senioren, zijn zondag de clubkampioenschappen van de tennisvereniging Waddinxveen op de banen aan de Alberdingk Thijmlaan afgewerkt. Dat is een week later geworden dan de bedoeling was, maar het weer was hiervan de oorzaak. De wedstrijdleiding kreeg op die manier te maken met uitgestelde partijen en trof noodmaatregelen zo als het instellen van een urendienst. Ook het 2e team is een jong team be staande uit louter 18- en 19-jarigen. In hun uitwedstrijd, afgelopen zaterdag te gen het 5e van BC Hazerswoude, ken den ook zij weinig moeite met hun te genstander en wonnen eveneens met ruime cijfers: 6-2. Het C-l team van WSE-voetbal van links naar rechts: André Disseldorp (trainer), Dirk Jan Roos, Edwin Borsboom, Dennis v.d. Hoven, Nico Kers (sponsor), Martijn v.d. Wal, Arjan Noordervliet, Dennis Captein, Henk Verwoerd (leider), Tim Bunnik, Arnold Staarthof, John Troost, Alexander Kers, Michiel Sol, Richard Mourik, Geert Böhmer. Ziektekostenverzekeringsmij. zonder winstoogmerk. Na kantoortijd 01718-15534 Verrassend bij de dames was de come back in de voorste gelederen van Hen riette Laan, die toch nog altijd in staat is oprukkende jeugdig talent een halt te gebieden. Bogend op een rijke erva ring, een nog altijd uitstekende tech niek en een scherp spelinzicht blokkeer de zij Stephanie van Munster (2e ge plaatst) de toegang tot de finale. In deze laatste partij ontmoette zij de terecht als eerste geplaatste Marie-José Rutten. Wetend waar haar tekort lag kon Henriette met geen mogelijkheid de vernietigende back-hand van Marie- José ontwijken. Herhaaldelijk scoorde deze laatste hier dan ook mee en werd met 6-2/6-0 voor de derde maal in suc cessie de sterkste dame van Waddinx veen. Bij de heren B ging de finale tussen E.J. van Jeveren en M. Oostendorp waarbij deze laatste met 6-3Z7-5 won. In de C- categorie werd J. Seegers winnaar op J. Fok (6-1/6-1) en bij de heren D ging de titel na een ware uitputtingsslag naar J. van Vliet, hoewel zijn tegenstander S. v.d. Berg hem in vasthoudenheid niet veel toegaf (6-7/6-3Z6-2). Bij de B-dames won de jeugdige Natha- WADDINXVEEN - De jeugd van Ae olus (badminton) heeft een schitterend amgenoten voegden hieraan elk slechts debuut gemaakt in de vorige week beg- 1 punt bij en daar het dubbelspel ook verloren ging, nam men slechts 1 wed- strijdpunt uit Bleiswijk mee. Ook Kwiek 2 moest tegen een Bleis- wijks team aantreden en ook hier ging het niet helemaal naar wens. Ex-le klas- sespeler Jacques Brand moest ervaren dat ze er in de 2e klasse ook wel een houtje van kunnen en kreeg 3 nederla gen te slikken. Daar de bijdrage van zijn teamgenoten slechts 3 overwinningen en een zege in het dubbelspel was, was een 6-4 nederlaag een feit. De andere 2e klasser Kwiek 3 behaalde een nuttige 6-4 overwinning op het Schoonhovense Smash 4, waarbij Piet Swart en Paul Bijvoets met elk 2 zege’s hun steentje bijdroegen. In de 3e klasse opnieuw een treffen met een B IT V-te- am, n.l. BTTV 5 en Kwiek 4 en hier trok Kwiek met 6-4 aan het langste eind. Aanvoerder Herman Simons wist tot 3x toe het punt in de wacht te slepen, zij het steeds pas na harde strijd in de 3e ga me. Hennie v.d. Meulen lukte dat 2 keer, maar Leo Buurman bleef met lege handen staan. Van de overige 3e klassers werd Kwiek 5 door ex-3e klasser Gouda 3 op een ra ke 9-1 nederlaag getrakteerd, waarbij Ad Daalhof de eer redde, Kwiek 6 start te met een 6-4 overwinning op ZTTC 2 en Kwiek 7 won eveneens met 6-4 van Bok 1 uit Bodegraven. De beide 4e klas sers Kwiek 8 en 9 boekten royale over winningen op Boskoop 3 en Flamingo’s 7 resp. met 9-1 en 8-2. Bij de 5e klassers was er winst voor Kwiek 10, een gelijkspel voor Kwiek 11, nederlagen voor Kwiek 12 en 13 en een overwinning voor het damesteam Kwiek 14 met Tineke Hiemstra als uit blinkster. Voor de drie 6e klassers wa ren slechts nederlagen weggelegd. veen de leiding. Een splijtende pass van Edwin de Vrindt bereikte Arjan Brou wer, die doeltreffend afrondde. Waddinxveen bleef doorgaan maar tot doelpunten kwam men niet meer. Toen iedereen dacht dat de tweede thuisover winning een feit was, sloeg SPV in de blessuretijd genadeloos toe. Een schot van de SPV-spits werd onvoldoende be handeld door Co Hogerbrugge en in de rebound kwam SPV alsnog langszij van Cor werd door Gert doeltreffend uitgebuit en de winst was binnen. Gerrit Heeren wist op vragen van Zwa nenburg een leuke damzet uit te voeren en daarmee was deze strijd vrijwel di- rekt beslist. Een leuke gelijkopgaande strijd was te zien aan het bord van Cor Stolker en Dirk Heeren I. Enkele re- misevoorstellen werden door Dirk afge slagen en in het eindspel moest hij op eens nog zuiver gaan spelen om materi- aalverlies te voorkomen. Fred van Beek blijft goed in de race en wist Janneke Terpstra te kloppen. Een tamelijk gesloten stand deed zich voor tussen Dirk Jan Hulsman en Nico Gouw. Dirk Jan verzuimde een mid denspel een leuke winstcombinatie naar dam uit te voeren. Uiteindelijk werden de punten gedeeld. Verrassingen bij de uitslagen in de pou les waren er nauwelijks: de als sterkste getipten kwamen vaak ook als winnaar uit de bus en voldeden hiermee aan de verwachting. Maar in het hoofdschema bleek toch nog ruimte voor verschuivin gen in de tennishegomonie van de ver eniging. Enige malen bleef een door iedereen verwachte overwinning uit en bleek de ’underdog’ als op vleugelen te gaan. Frappant voorbeeld hiervan was Erik Naafs, die als vierde geplaatst in de hal ve finale Ron Groot (eerste geplaatst) de weg naar de finale in 2 sets (7-6/6-1) versperde en op zondag een partij tegen Frank van de Berg (2e geplaatst) speel de waarin hem alles scheen te lukken. Frank had daags tevoren een zware par tij van Rob Lingeman gewonnen en de vermoeidheid speelde hem nog duide lijk parten. Dit was aan zijn spel ook te merken. Maar toch: een ’’normale” Frank zou met "deze” Erik nog meer dan de handen vol hebben gehad. De uitslag 6-3/6-0 voor Erik doet vermoe den wat het was: niet de knallende wed strijd, die een heren enkel op dit niveau had moeten zijn. De dames-dubbel in de A-categorie werd een walk-over ten gunste van M.Y. Boere/S. v. Munster door afwe zigheid van Helmi Rutten die niet gere kend had op de week verlenging van het tournooi. De damesdubbel B werd een zege voor Wilma Nederhof en Wil Hor nes die samen de dames Stelling en Wekking met tweemaal 6-2 onder de duim hielden. Bij de C-dames wonnen de dames De Lang en Benschop het van hun tegen standers Kusters en Taal (6-2Z7-6) en in de D-groep ging de winst overtuigend (6-1/6-0) naar de dames Vuijk en Vetter die de tweede plaats overlieten aan het duo Meeuwissen/Van Nes. Het gemengd dubbel in de A-groep was voor 75% een gevecht tussen leden van het eerste zondag-team. Marie-José Rutten was hier de enige ’’buitenstaan der”, die het met Ron Groot moest op nemen tegen Rob Lingeman met part ner Stephanie van Munster. Het werd een driesetter (6-1/3-6/6-4) in het voor deel van Rutten/Groot. Ook in de B-groep moest een driesetter de beslissing brengen: Joop Nederhof (die tactisch speelt maar ook zijn part ners weet te kiezen) werkte geholpen door Zetsia v. Romondt de tegenstan ders N. Verhey/B. Nieuwenhuisen stel selmatig in de vernieling. De ettelijke lobs die Barto tenslotte het net in re tourneerde waren evenzovele winst punten voor de tegenstanders (4-6Z6-2/ 6-2). Bij de C-mixed had het echtpaar Pelu- pessy weinig moeite om de tegenstan ders Hage/Benschop in bedwang te houden: vooral het loopwerk van Andy was ,een geducht wapen. Bij het ge- mengd-dubbel D kwamen J. en S. v.d. Berg uit tegen het paar Van Leeuwen/ Zijderhand die met 7-5/6-1 de winst aan hun tegenstanders moesten laten. Tegelijkertijd werd er ook om de jeugd- kampioenstitels gestreden. Ais eerste bij de jongens in de A-groep was het Mi ke Luiten, die na een derde set Gé Sche pes met (6-3/3-6Z6-4) op de knieën dwong. Dit was een reprise van de open jeugd kampioenschappen eerder dit jaar, waarin ook deze twee elkaar ontmoet ten en die toen in twee sets voor Mike was. (Een teken dat Gé duidelijk ster ker is gaan spelen). Bij de jongens B won Floris Planje het van Max Verheul; met een langzame start (1-6 set verlies) pakte Floris over tuigend (6-3Z6-4) de volgende twee. De C-groep had geen finale omdat de pou- le-winnaar Hugo Zeevenbergen tevens de toumooi-winnaar werd. Bij de jon gens D was het Patrick van de Ham die de kleine Edmund Cheung nauwelijks WADDINXVEEN - WSE, dat zondag in de derde klasse met 0-2 van het Rotterdamse RFC verloor, moet oppassen. De Oranjewijkploeg staat nu met 2 punten uit 4 wedstrijden op de derde plaats van onderen. Zaterdag- derdeklasser Be Fair behaalde na drie gelijke spelen de eerste overwin ning door met 0-2 het Rotterdamse Unicum te verslaan, een stand die al na tien minuten spelen was bereikt. Op de ranglijst staan de Waddinxve- ners met 5 punten uit 4 wedstrijden op de derde plaats van boven. De za- terdagvoetballers van Waddinxveen zien de toekomst wat optimistisch te gemoet na het gelijke spel (2-2) tegen het Polsbroekse SPV. Waddinx- veen-zondag speelde in de afdeling Gouda eveneens gelijk tegen Ammer- - stol (0-0). WSE werd in de eerste helft totaal over klast door het roemruchte RFC uit Rot terdam. Op alle fronten kwamen de Oranje-Zwarten te kort. Het duurde toch nog tot de 20e minuut voordat RFC tot scoren kwam. Uit een mooie combi natie tussen Jerrie de Groot en Ron de Heijt ontstond dit eerste doelpunt (0-1). WSE kon er niet veel tegenover stellen Vooral aanvallend kon men geen vuist maken. Na een half uur schoot eerst Wim Teerus net over de lat en Ron de Heijt tegen de paal. WSE mocht niet mopperen. Een treffer kon echter niet uitblijven en weer moest de WSE-verdediging toe staan dat RFC scoorde. De snelle spits Jerrie de Groot liep snel de diepte in en kreeg de bal panklaar aangespeeld. Zijn afrondende schot trof doel en bracht RFC in veilige haven (0-2). De tweede helft kon WSE zich herstel len. Er werd veel beter tegenspel gebo den. Vooral de beweeglijke Jan Willem van Triet speelde erg sterk en trok de ballen goed voor het doel waar de Lange Kees Mourits mede werd gemist, want niemand kon daar afronden. WSE kreeg kansen genoeg. Marcel Ja spers voor open doel kogelde net naast. Wim den Besten kreeg wat kleine kan sjes en een vrije trap van Ron Scheur water werd door de voortreffelijke keeper overgetikt. Uit een corner kon RFC de voorsprong zelfs nog vergroten maar Ton Kling wist dat met een over treding te dwarsbomen. De veel schrijvende scheidsrechter leg de de bal echter op de stip maar Ton Kling ranselde de bal er uit zodat WSE een grotere nederlaag bespaard bleef. Vlak voor tijd bombardeerden de WSE- ers het Rotterdamse doel maar de tref zekerheid laat nog veel te wensen over en daar zal toch verandering in moeten komen wil WSE niet in de problemen komen. In de thuiswedstrijd tegen het Pols broekse SPV trad de zaterdagploeg van Waddinxveen in een geheel nieuwe out fit aan, gesponsord door Vink Verzeke ringen. Het werd een leuke wedstrijd met twee aanvallende ploegen. Het was SPV7 dat na 10 minuten de score opende: 0-1. Waddinxveen had echter snel een ant woord klaar. Een goed opgezette aan val kreeg een goed vervolg toen Arjan Brouwer spits Ruud de Langen in stel ling bracht. Laatstgenoemde scoorde fraai: 1-1. Vlak na de theepauze nam Waddinx- HENK BORST geeft leiding aan de bridgewedstrijden van de tennisvereni ging De Gouwe Smash, die op woens dagavond 22 oktober om acht uur be ginnen in het clubhuis van Be Fair-ten- nis. Het eigen clubhuis in het Warnaar- plantsoen, dat deze zomer enige brand schade opliep door vandalisme, wordt in de winter opgeknapt. Gebridged wordt er in twee groepen: beginners en gevorderden. JAAP AKKERHUIS, de jeugdzaken man van tennisvereniging De Gouwe Smash, schrijft de namen in van aanko mende tennissers(sters), die in het gym lokaal van de Gereformeerde School aan de Kerkstraat bal- en slagvaardig- heidslessen willen krijgen van tennisle raar JAN MENTHEN. Het gaat hier om 18 lessen van 50 minuten op de woensdagmiddag van 13.00-18.00 uur. De kosten bedragen 105,- per per soon. De start - ter voorbereiding van het seizoen 1987, is in oktober. BERT DE RIJKE, niet alleen de direc teur van de openbare mr. A. de Roos school (Wingerd), maar ook coach van het derde damesteam van Flyers (bas ketbal), meldt dat de competitie niet vó rige week, maar al een week eerder voor de Waddinxveense basketbalsters van start was gegaan. En wel met de wedstrijd Bergdienst-stars-Dames seni oren III, waarbij de dames van Flyers meteen de eerste competitieoverwin- ning voor Flyers in de wacht sleepten. ”Ere wie ere toekomt maar de dames begonnen en wonnen ook nog meteen”, aldus Bert de Rijke. CORRIE VERWOERD (tel. 14416) en ELLIE V.D. LANS (tel. 16673) zijn op zoek gegaan naar dames die één of twee keer in de week willen trimmen op het WSE-complex aan de Willem de Rijkelaan in de Oranjewijk. Welke dag of dagen maken we onderling uit”, aldus het tweetal. WADDINXVEEN - De jongens-juni- oren I van Flyers (basketbal) hebben een prima-competitiestart, want ook de tweede wedstrijd werd gewonnen. Het Noordwijkse MSV I werd middels zeer attractief spel verslagen. Flyers’ seni- oren-selectie meosten beide dit week end de overwinning aan de tegenstan der laten. De heren verloren in Delft van Fun, terwijl de dames in de eerste thuiswedstrijd van Jumpers verloren. Flyers heren 1 speelde in Delft tegen het gepromoveerde Fun. Waren de duels tussen Flyers voorheen nek-aan-nek ra ces, na was dat zeker niet zo. Het ver schil zat ’m in de aanval. Verdedigend deden de ploegen niet voor elkaar on der, maar de scores bepalen nu eenmaal de uitslag. Via 42-25 werd het 75-58 voor Fun. Scores: Dirk Rijnsburger 22, Marco Mak 10 punt. Dames 1 speelde tegen het Haagse Jum pers I, een zeer geroutineerde ploeg. Voor rust liet het spel van de Waddinx- veensen nogal wat te wensen over. Er werd zeer moeizaam gescoord, vaak balverlies geleden en de verdediging vertoonde de nodige gaten. Na rust, 27- 35, kwam Flyers beter in haar spel en het verschil werd miniem. Met 54-64 was het lang ongeslagen Flyers de eerste nederlaag rijk. Scores: Angela Sapten- no 13, Bermice Posthumus 11 pnt. Het eerste team van Korbis-korfbal heeft op verrassende wijze met 5-6 ge wonnen van ODI en heeft zich daarmee een plaats veroverd in de top van het klassement. In het begin van de wedstrijd probeer den beide ploegen eikaars sterkte in te schatten, waarbij ODI meer kansen leek te creëren. Toch was het Ria Mole naar die voor Korbis de score opende, 0-1. Het antwoord van ODI liet niet lang op zich wachten want door twee kansen goed te benutten wisten ze de achterstand in een 2-1 voorsprong om te buigen. Hoewel beide ploegen in de tweed- helft veel kansen kregen bleef de stand een tijd lang op 2-4 haken. Bij Korbis werd nu Frits Visser in het veld gebracht met de taak de voorsprong verder uit te bouwen. Dit had niet direkt resultaat want het was eerst ODI dat scoorde. Pal daarop hielp good old Rob Poldervaart Korbis middels een afstandschot naar 3- 5. Even later zorgde Jan Minekus zelfs voor 3-6. Het laatste kwartier werd nog echt spannend toen ODI weer dichter bij begon te komen, eerst tot 4-6 en vlak voor het einde zelfs nog tot 5-6. Een strafworp die Korbis wat verlichting had kunnen brengen werd gemist, maar de voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. Dick Dibbets, die in deze strijd aan het 3e bord was geplaatst, begon goed voor de Waddinxveense dammers door de eerste punten te laten noteren. Kort daarna kwam voorzitter Piet Swart met zijn opponent een puntendeling over een. Piet was op dam gekomen, ging te gretig en schijf vragen en werd met een simpele ruil geconfronteerd, derhalve remise. Teun Twigt consolideerde de voor sprong en bracht de stand op 4-2. Eerste bordspeler Fred Zaadhof was in het middenspel op materiaalachterstand gekomen en kreeg een uitzichtloze stand, waardoor de stand werd rechtge trokken. Adriaan Blom was een stuk op voorsprong gekomen. In de resterende stand vond zijn tegenstander voldoende compensatie voor de remise. Vervolgens verloor Jaap van der Eist, waardoor Excelsior tegen een 5-7 ach terstand aankeek. Kees Kramp had vrij wel constant een gelijkopgaande strijd, waarbij de punten werden gedeeld. Als laatste speler kon Tijmen den Ou den een eerste nederlaag voor de Wad dinxveense dammers voorkomen. Tij men was naar de damlijn doorgedron gen. Zijn tegenstander wist de dam te ruilen en ging een 5-om-2 eindspel in. Tijmen kon niet voorkomen dat zijn te genstander de damlijn zou bereiken, doch hij wist een uitgebalanceerd eind spel te spelen met een simpele dam- vang. Zijn winst betekende Excelsiors eerste competitiepunt. R. de Langen, E. de Vrind, J. Monster, R. Kreuk, J. Lips, C. Oskam (grensrechter). Zittend: T. Pons, R. Pleizier, H. v. Offeren, C. Hogen- brug, A. Brouwer, R. Koelen en de heer Vink (sponsor).

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 21