Schoolkorfbal zeer geslaagd GO Flyers tegen meer huur Milieu-Kompas draait nu echt P Bremmer k kW VVD-wethoudei opende pand Novosan BV Prijsuitreiking kleurwedstrijd Behoud van scholieren Back to the future in De Bonkelaar TEL. 01828-12828 Hervormdem HAKKEN De Gouwe: 22 teams en 350 leden Er zijn al 53 sjoelers het open middengebied Sportdag met 750 De Gouwe schenkt 5,2 mille Wisselbeker Den Edel beroepen ds. G.C. Kunz Subsidie voor Polen? CHOENMAKERIJ t Jazz op zondag in Royall Inn Gemeenteraad TROUWAUTO’S GROEPSVERVOER ZIEKENVERVOER ROLSTOELVERVOER PAKKETVERVOER Kunstzwemmen Geen kantine Nagekomen familieberichten TAXICENTRALE WADDINXVEEN Groepen 5 en 6 r .jan»: om. 3 I GESPECIALISEERD IN: MILIEUKOMPAS It flN p.vari Koofen 2: HAHt/S GOEOEREH hergebruik aeval privg gruftodreef 41 telefoon. oi82ft-13059 - f GWB I WOENSDAG 24 SEPTEMBER 19BÖ op de leeftijd van 84 jaar. Geen bezoek aan huis de Waddinxveense openbare scholen was het KLAAR TERWIJL U WACHT!! De bestuursleden van Flyers wijzen B. I Teneinde de activiteiten op zwemge- bied verder uit te bouwen wordt, aldus een mededeling van voorzitter Cees Kroon, door De Gouwe overwogen te komen tot het vormen van een kunstz- wemgroep Daar het niet mogelijk is een dergelijke activiteit op een avond in de week te be oefenen (alle uren zijn in het zwembad bezet) zal dit eventueel op de zondag morgen gaan plaatsvinden. Diegenen die interesse mochten hebben kunnen zich aanmelden bij bestuurslid Steef de Frankrijker, telefoon 18579. In de gemeenteraadsvergadering van vorige week woensdagavond, waarover de financiële aspecten werd gesproken in verband met de door B. en W. gewil de eenmalige subsidie van vijf mille, bleek dat D’66-fractievoorzitter Wim de Wit hier niet mee kon instemmen. Hij sprak van een precedent, noemde de activiteiten van het kringloopbedrij- fje een randverschijnsel (de echte mi- en meen de dat je geen subsidie op tafel hoeft te leggen voor iemend die een vaste baan vraag voor een vestigingsvergunning in Gouda in behandeling was. greet Noteboom; Kon. Juliana: Arjan Hogebrug, Hilde de Jong; Theo Thijssen: Joost van Velzen, Man dy Haagsman; Mgr. Bekkers: Paulien Versluis, Marie ke Zaat; WADDINXVEEN - Vrijdagavond 26 september om acht uur wordt in het buurtcentrum De Bonkelaar de film Back to the future gedraaid. De toe gangsprijs bedraagt 3,50. In deze su blieme film - een Steven Spielberg pro- duktie - komt de 17-jarige Marty dank zij een tijdmachine in het verleden te- De uitvaartdienst zal op vrijdag 26 september om 11.30 uur worden gehouden in de Ontmoetings- kerk, waarna om 13.00 uur de crematie zal plaats vinden in het crematorium Rotterdam-Zuid, Maeterlinckweg 101 te Rotterdam. Onze vader, schoonvader, groot- en overgrootva der is opgebaard in één der zalen van de Ontmoe- tingskerk, Groensvoorde 3 te Waddinxveen, waar gelegenheid is tot condoleren op donderdag 25 sep tember tussen 19.00 en 20.00 uur. JOHANNUS CORNELIS PETRUS JANMAAT Kerkweg-oost 177, Tel. 01828-12012 In dankbare herinnering wat hij voor ons allen is geweest, delen wij u mede, dat vijf maanden na het heengaan van zijn vrouw, zacht en kalm van ons is heengegaan, onze lieve vader, schoonvader, groot- en overgrootvader De andere raadsleden waren dat beslist niet met hem eens en kenschetsten het initiatief van Piet van Kooten als be langrijk in deze wegwerpmaatschappij. Zo verwelkomde de VVD (ir. Karei Warmenhoven) de nieuwe onderne mer, sprak de PvdA (Jettie Bonsel- Snelleman) van een prima initiatief en kwamen er ook waarderende opmer kingen van het CDA (Jan Hielema). Zij weerlegden de kritische noten van het D’66 lid, evenals wethouder Karei van Soest. Deze wees op het idealisme dat Piet van Kooten aan de dag legt om zijn kringloopbedrijfje van de grond te krijgen. Hij bestreed dat er sprake was van een randverschijnsel want volgens hem begint een beter milieu bij iedere voordeur. Na een jaar zal worden beke ken hoe de zaken gaan en of er van ge meentewege nog hulp nodig is. recht. Daar ontmoet zij twee tieners die eens zijn ouders zulklen zijn. Marty moet nu zorgen dat zijn eigen ouders met elkaar gaan trouwen om zijn eigen bestaan te waarborgen. En dat is een heel karwei. Zo zal zijn reis naar het verleden niet geheel zonder gevolgen zijn. Voor alle leerlingen van vrijdag een grootse sport- en speldag. (Foto: Sjaak Noteboom). ”Wij zijn van mening, dat sportclubs zich in eerste instantie moeten concen treren op sportbeoefening. Niet te ont kennen valt echter, dat er een wereld van verschil in financiële mogelijkhe den is tussen clubs met en clubs zonder bar- of kantine-inkomstenOok over deze problematiek willen wij graag met B.en W van gedachten wisselen". WADDINXVEEN - In bar-bode- ga Royal Inn aan het Koningin Wil- helminaplein wordt komende zon dag van half vijf tot negen uur een jazz-inn gehouden met The Hot Eagle Jazzband. De toegang is gra tis. Dit is een swingend orkest uit de re gio dat liefhebbers van dixieland jazz tot groot enthousiasme weet te brengen. De zesmansformatieheeft in zijn nog maar 8 maanden bestaan nu al een zekere reputatie opge bouwd via optredens in België, Duitsland en uiteraard in eigen land. De bezetting bestaat uit Feike Grit (cornet), Gerard Dekkers (clari net, zang), Bert Verhoef (tenor sax), Peter van Dalen (banjo), Cor Rietbergen (slagwerk) en Cees van Es (bas). Jazz op zondag in Royal Inn is mo gelijk dank zij de medewerking van Boudewijn en Ellen Verkerk van Royal Inn. Naast The Hot Eagles Jazz Band treden aan het KW-plein als gast-solisten tevens op Harry Westerbeke (trombone) en Coby Westerbeke (zang) van Jazz and Blues band”. /WADDINXVEEN - De Stichting De Gouwebloem heeft van zwem- en poloclub De Gouwe ruim 5,2 /mille gekregen. Dit geld is het het 1 ’’sponsorzwemmen” eerder dit jaar i bij elkaar gebracht en uitgereikt in i het onderkomen van de Waddinx- i veense therapieclub aan de Tollen- slaan. i De bedoeling van het jaarlijkse ’’sponsorzwemmen” is dat de deel- i nemers per gezwommen baan een i sponsor moeten zien te vinden te- 1 gen een bedrag variërend van 15 tot i 50 cent per baan. De opbrengst van idit steeds groots opgezette gebeu- 1ren wordt bestemd voor de kas van de Stichting De Gouwebloem, wel- i1 ke zich inzet voor de minder valide I en invalide medemens. II In totaal werd door 249 personen /aan dit evenement deelgenomen. De jongste was 6 en de oudste 48 ijaar. Daardoor kon voorzitter Cees 1 Kroon van De Gouwe een bedrag van 5.261,10 overhandigen aan de i heer W. Verhoef, voorzitter van De Gouwebloem. Namens de organiserende commis- i sie van De Gouwe-plus vertelde Henk van Erk dat dit bedrag ruim 1.200,- hoger lag dan hef bedrag i dat 2 jaar geleden bij elkaar werd 1 gezwommen. De heer Verhoef deelde mede dat i dit bedrag zijn stoutste dromen ver- 1 re had overtroffen. Hij dankte de zwem- en poloclub De Gouwe voor i dit fantastische resultaat. Het geld 1 zal worden aangewend voor de vele i activiteiten welke de Stichting De i Gouwebloem op haar programma heeft staan. W ADDINXVEEN - Met het behalen van 7,1 punt legden de judoka's van de Waddinxveense sportschool Den Edel zaterdag in Bergambacht beslag op de wisselbeker. Dit tournooi, in de sport hal De Waard, stond in het teken van het afscheid van judoleider RinUs van Buren. De in de prijzen gevallen Waddinxveen se judoka’s zijn: le plaats: Ronald Vink, Barry v. Bommel. Edwin v. Vliet, Ricardo v.d. Krans; 2e plaats: Christi aan Hoogeweg, Johan v. Mullem, Joeri Kraayestein, Lennard Bron; 3e plaats: Olaf den Drijver. Er deden ook judoka’s mee uit Woer den, Reeuwijk, Schoonhoven, Bergam bacht en Gouda. Volgens de democraat speelde de Wad dinxveense Zuidplasbewoner handig in op levende milieu-gevoelens. Hij trok in twijfel of Piet van Kooten wel was in geschreven bij de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Hol- land, terwijl hem ook nog geen vesti gingsvergunning was verleend. De VVD-wethouder reageerde daarop dat de nieuwe ondernemer op 26 augustus WADDINXVEEN - Het waterpolote- am van De Gouwe is de nieuwe compe titie begonnen met een nederlaag. De gehele wedstrijd was Den Ham, waar van de Waddinxveners met 6-3 verlo ren, de meerdere. De De Gouwe-doel- punten werden gemaakt door Niek de Leeuw (2) en Eric van Leeuwen. In ieder geval is dit weekeinde voor de nieuwe zwem- en poloclub De Gouwe de waterolocompetitie weer gestart. Door het samengaan van De Gouwe met de zwemclub Boskoop is het dit sei zoen voor het eerst dat met niet minder dan 22 waterpoloteams voor de compe titie is ingeschreven. Dit betekent dat de zwem- en poloclub De Gouwe tot één van de grootste verenigingen van Nederland behoort. In totaal heeft De Gouwe nu meer dan 350 leden. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het procinciale beleid voor het streekplan Zuid-Holland Oost is gericht op het be houd van het karakter van het open middengebied. De streekcentra Alphen aan den Rijn, Gouda en Gorinchem ne men het grootste aandeel in de ruimte lijke ontwikkeling in oost voor hun re kening. Het gaat hierbij om wonen, werken en verzorging. Ook de proble matiek van de kleine kernen in het streekplangebied krijgt de aandacht. De aanwezige landschappelijke en na tuurwaarden willen Gedeputeerde Sta ten zoveel mogelijk behouden of ver sterken zonder de landbouwontwikke lingen tegen te gaan. Waddinxveen, J.N. Janmaat I. Janmaat-Brugman J. A. A. Janmaat Reeuwijk, A. J. Th. van Vliet-Janmaat Waddinxveen, A. E. Janmaat Rotterdam, J. C. P. Janmaat J. E. M. Janmaat-de Graaf Klein- en achterkleinkinderen Kon. Beatrix: Marian van Straalen, Jer ry v.d. Weyde; Kard. Alfrink: André Bierman, Patrick v.d. Berg; Eben Haëzer: Edith v.’t Wout, Martijn v.d. Berg; Klaas de Vries: Hajat Kaila; Uit Boskoop: Ichthus: Claske van Steenis, Martijn v. Osnabrugge; Rehoboth: Paul Schouten, Kim Rad der; Immanuel: Saskia de Laat, Christiaan Miltenburg. Bij de groepen 5 en 6 ging het duidelijk wat fanatieker dan bij de jongere kinde ren. Winnen is toch leuker dan verlie zen. Ook de spelregels waren wat ’’ech ter”. De kinderen hadden veel lol in hun spel en deden hun best om punten te scoren. Dit lukte meestal ook wel en vooral bij de De Sav. Lohmanschool was goed te zien dat de kinderen van te voren ge traind hadden. Ook nu was er weer voor elk kind een ballon en voor elke ploeg een prijsje. Eerste was hier voor de tweede keer de De Savornin Lohmanschool, tweede werd de St. Paulusschool, derde de De Sav. Lohmanschool (ploeg 2) en vierde werd de Ichtusschool uit Boskoop (ploeg 2). Ook voor deze kinderen was er een kleurwedstrijd. Hieronder staan de kinderen die met de kleurwedstrijd een prijs hebben gewon nen. Zij worden op vrijdag 3 oktober om 19 00 uur verwacht, eveneens in de Korbistro aan de IJsermanweg vooreen spelletj esavond. St. Paulus: Michel v.d. Lans, Alain Si mons; Bethel: Maarten Verbree; Mr. A. de Roos: Edwin Kraan, Yvette de Beer; Leon van Gelder: Olaf Schouten, Mar- De basketbalvereniging Flyers heeft koper geworden. Het komt ons der halve logisch voor de tarieven te verla gen aldus het Flyers-bestuur. ’’In onze begroting maakt de zaalhuur, die rechtstreeks aan de gemeente wordt betaald, ruim driekwart van de totale omzet uit. Verhoging van de tarieven leidt onvermijdelijk tot een gemiddelde contributieverhoging van vier gulden per lid. Wij achten elke contributiever hoging in dit stadium uiterst ongewenst, omdat wij menen dat sportbeoefening geen financiële drempels moet ken nen”. WADDINXVEEN/GOUDA - Novo san BV, Waddinxveen, heeft in IJssel- stein aan de Achterslóot 83 een neven vestiging geopend voor de pröduktie van reinigingsdoeken uit vliesstoffen (nonwoven). WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond is in het clubhuis van de lieuproblemen liggen dieper) schuttelsvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan de volgende avond van de sjoelvereniging Waddinx-opzegt voor een onzekere andere baan, veen. Begonnen wordt om acht uur. De laatst gehouden sjoelavond was druk bezocht. Het totaal aantal sjoelers en sjoelsters is nu opgelopen tot 53 per sonen. Deze mensen komen uit de wij de omgeving: Berkel en Rodenrijs, Zoetermeer, Moerkapelle, Hazerswou- de, Moordrecht, Gouda en natuurlijk ook uit Waddinxveen. Uitslagen: Klasse A: 1. Jan Kersbergen, klasse B: 1. Henk van Beek, klasse C: 1, Bas Koppenaal, klasse D: 1. mevrouw Bos. Karei van Soest, die aan de Zuidkade het naambordje van het nieuwe bedrijf onthulde, sprak van een gedurfd besluit van Piet van Kooten om een vaste baan als vrachtwagenchauffeur bij een be drijf in Alphen aan den Rijn te gaan ver ruilen voor een moderne versie van een voddenman. Een initiatief dat de ge meente heeft gesteund met een eenma lige subsidie van 5.000,- en een jaar lijkse bijdrage van 6.000,- voor het uit het afval in Waddinxveen halen van oud ijzer. Aan de start van ’’Milieu-kompas” is anderhalf jaar voorbereiding en uitpro beren vooraf gegaan. Het nieuwe krin gloopbedrijfje richt zich op de inzame ling van voor hergebruik geschikte - en geschikt te maken - materialen uit grof huisvuil. Tevens richt Piet van Kooten zich op de inzameling van een aantal specifieke afvalprodukten zoals schil len, oude lompen en metalen, oud pa pier en plastics. De op die manier ver kregen inkomsten zijn - met de gemeen telijk steun - voldoende om in eigen le vensonderhoud te kunnen voorzien. WADDINXVEEN - In de vacature ds. J. Maasland (vertrokken naar Capelle aan den IJssel) heeft de Centrale Her vormde Gemeente Waddinxveen de Dordrechtse predikant G.C. Kunz be roepen. De dominee ging zondagmor gen in de B rugkerk voor om de gemeen teleden zo met hem te laten kennisma ken. Dinsdag was hij op "werkbezoek”. Ds. Kunz is 45 jaar en sinds 1969 domi nee. Zijn gemeenten waren Polsbroek (1969), Werkendam (1973) en Dord recht (1979). Hij is getrouwd en heeft vier kinderen. De nieuwe predikant gaat, als hij ja tegen het op hem uitge brachte beroep zegt, wonen in de pasto rie aan de Stationsstraat. Zijn wijkge- meente wordt die van Oost. ♦I fff". WADDINXVEEN - Misschien zouden de Waddinxveners die zich bezig hou den met de organisatie van reizen naar Polen (A. Both) en met de inzameling van kleding voor inwoners van Polen (buurtcentrum De Boog) zich eens tot de gemeente moeten wenden als ze voor eventuele subsidie van hun activiteiten in aanmerking willen komen. Die suggestie kwam naar voren in devo- rige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering waar Jan Hielema (CDA) inging in de afwijzing door B. en W. van het verzoek van de Nationale Stichting voor Pools-Neder- landse Medische Contacten voor finan ciële steun. Het college vindt dat geen medewer king moet worden verleend aan acties van nationaal niveau. In beginsel ismen wel bereid lokale initiatieven op dit ter rein in welwillende overweging te ne men. PvdA-wethouder drs. Marfin Kraaijes- tein repte over een zekere terughou dendheid, omdat er sprake is van tien tallen landencomité’s, terwijl het wat overdreven kan overkomen geld op ta fel te gaan leggen voor bepaalde initi atieven, terwijl de betrokken initiatief nemers best zelf de weg naar de ge meente weten. Dat staat nog maar eens uit de toelich ting op de vorige week gepresenteerde ontwerp-begroting voor 1987 waaruit blijkt dat de financiële positie van de 1986 was ingeschreven én dat de aan- provincie Zuid-Holland zienderogen verslechtert. GS hebben daarom onder andere moeten besluiten de opcenten op de motorrijtuigenbelasting te verho gen. Dit levert drie miljoen gulden extra op en brengt de opbrengst van de op centen op totaal 47,5 miljoen gulden. GS hebben diepgaand gediscussieerd over deze lastenverzwaring voor de Zuidhollandse burgers en zijn tot de conclusie gekomen dat deze verhoging de minst negatieve effecten met zich brengt in vergelijking met andere moge lijkheden. Uiteindelijk is de ontwerp-begroting sluitend gemaakt door eenmalige ont trekking van 2,5 miljoen gulden aan de algemene reserves en van 3 miljoen gul den aan het monumentenfonds. GS stellen dat op de langere termijn deze oplossingen geen soelaas bieden. Bo vendien zal in 1987 voor 4,2 miljoen gul den worden bezuinigd waarbij GS al ge keken hebben naar de besparingen via deregulering, een beperking van kosten van provinciale raden en commissies en een verlaging van het onderzoeksbud get. en W. er nogmaals op dat de basketbal vereniging niet beschikt over eigen bar- of kantine-inkomsten, zodat dit soort kostenverhogingen ook niet door kleine verhogingen van consumptieprijzen op gevangen kunnen worden. 23 september 1986 Oranjelaan 16 2741 ER Waddinxveen ’’Harry’s WADDINXVEEN - Ruim 750 scholieren van de vijf Waddinx-. veense openbare basisscholen na men vrijdag deel aan een grote ge zamenlijke sport- en speldag. De inzet en hulp van ruim 100 ouders en leerkrachten zorgden voor een goed verloop op de voetbalvelden van WSE in de Oranjewijk, op de atletiekbaan van Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan en in het Gouwebos, waar tientallen spellen en sporten werden beoefend door 56 groepen. ’s Morgens om 7 uur waren de meeste leerkrachten van de open bare scholen met ouders reeds be zig met het klaar zetten van de ter reinen.'Op het WSE-veld werden 10 sporten uitgezt«yvoor groep-6 t/ m 8 en voor de kleuters een veld met 8 verschillende spelletjes. Op de atletiekbaan werd ruimte ge maakt voor 5 activiteiten en in het Gouwebos stonden eveneens 10 spelletjes opgesteld. De kinderen verzamelden zich bij de diverse lo- katies en met ouders en leerkrach ten begon om 9.30 uur het pro gramma. De zon scheen intussen enthousiast, bijna net zo enthousi ast als de kinderen waren. De Vereniging voor Openbaar On derwijs in Waddinxveen zorgde er- v oor dat de kinderen allemaal limo nade kregen en al vroeg verdween de meegebrachte boterhammen bij sommigen in hun maag. Tussen de middag werd er op het WSE-ter- rein gegeten en wisselden de groe pen. Intussen waren er voor de kleuters weer 8 nieuwe spelletjes klaargezet en ook voor de groepen 3 t/ni 5 was nieuw materiaal uitgezet. Tot 15.00 uur duurde het programma en na dat tijdstip keken de organisatoren terug op een goed geslaagde dag. WADDINXVEEN - Milieuwethouder Karei van Soest (VVD) heeft za terdagmorgen bij de hoek Zuidkade-St. Victorstraat het kringloopbedrij fje ’’Milieukompas” van Zuidplasbewoner Piet van Kooten officieel ge opend. De zaak draaide al een poosje, maar nu de gemeenteraad met de uit de gemeentekas komende financiële steun had ingestemd was de tijd rijp vor een echte ingebruikname, gadegeslaan door heel wat belangstel lenden. WADDINXVEEN - Korbis-korfbal i kan terug zien op twee geslaagde 1 woensdagmiddagen met schoolkorfbal voor de groepen 3-6. Bij de groepen 3-4 ging de eerste prijs naar de openbare Theo Thijssenschool en bij de groepen 1 5-6 stond de protestants-christelijke De 1 Savornin Lohmanschool bovenaan. Voor alle leerlingen was er een kleur wedstrijd, waarvoor de prijzen komen- I de vrijdagavond in de Korbistro aan de 1 IJsermanweg zullen worden uitgereikt. i Bij de groepen 3 en 4 lag het accent vooral op het spel, waarbij de spelregels 1 aan de leeftijdsgroep waren aangepast. Na afloop was er voor iedereen een bal- 1 Ion en voor elke ploeg een prijs. Zowel de eerste als de tweede plaats waren voorde Theo Tij ssenschool, derde werd 1 de Bethelschool en vierde de Klaas de 1 Vriesschool. Aan het toernooi was ook een kleur- wedstrijd verbonden en de volgende kjnderen hebben daarpjce, een prijs.ge- wonhen: I heo l hijssen: Natascha v.d. Wolf, Ad dy v.d. Wolf; Leon van Gelder: Merit Mersemakers, Niels de Vries; Klaas de Vries: Zouhir Benguedde; Bethel: Richard, Heleen de Bruin; De Savornin Lohman: Max Loomans, Marije Woudenberg; Kon. Beatrix: Remon Rombouts, Je- roen Zalm; St. Paulus: Urmila Ghirrao, Sabrina Kortekaas. Deze kinderen worden op vrijdag 26 september om 18.30 uur verwacht in de Korbistro aan de IJsermanweg. Ze krij gen daar een spelletjesavond aangebo den. die duurt tot acht uur. zich zaterdag in een brief aan het college van Burgemeester en Wethouders ver zet tegen een verhoging van de huurta- rieven van de binnensportaccommoda- ties "om de gemeentebegroting sluitend te krijgen”. Het gaat hier om een verho ging van 2,5 procent per 1 augustus 1987, zoals wordt aangekondigd in de stukken van de gemeentebegroting, die volgende maand in de gemeenteraad behandeld zullen worden. Voorzitter F.G. Bos en secretaris L.M.J. van Loo schrijven zeer verwon derd te zijn over de stijging met twee kwartjes tot 1,50 per uur, want de ren te is gedaald, de loonkosten van het be heer zijn gedaald en de energie is goed- VV D-wethouder Karei van Soest opent officieel de kringloopwinkel en -zaak Milieu-Kompas van Waddinxvener Piet van Kooten. (Foto: Sjaak Noteboom). 5 - Fz - '"~Z i f V --- O-

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 9