Dolly Dots op video Kodak komt met Hifi videocassette (SERVICE)-MONTEUR Ito d eoseizoen hpnnnnpn kzWwkxf II fwf I ui weer gevraagd Rijkssubsidie minderheden 3 BESTUURSLEDEN, Westnederland en Boskoopse kwek\rijproduklen aanwezig in Lausanne 1 axis- aandrijvingen bv IHIjH GEVULDE SPECULAAS KOEKEN/1,-PER STUK C F GELD LENEN? 01828-14996 Prominenten Voorbespeelde cassette blijft populair VOORDEEL- PRINT MEIJER, RONNIE BIERMAN, DONALD JONES. KRUISVERENIGING GOUWE-IJSSEL Verzekeringen Halfuur dienst Giften Boskoop P Met: TON VAN DUINHOVEN, SYLVIA x DE LEUR, IDA BONS, DEREK DE A 7 k Omroepen Videobanden Mogelijkheden fSjO DE ROOX Nesse 2. 2741 ES Waddinxveen 01828-12102 KLEURENFOTO’S VANAF 0,60 x- i STATIONSSTRAAT 12A 2741 HS WADDINXVEEN Coenecoop 133 2741 PJ Waddinxveen Telefoon 01828-19033 Omroepen brengen interessante programma's Gevraagd voor SPOEDIGE indiensttreding: 25-30 jaar. de echte bakker ■ui door BERT WOUDENBERG in Lausanne HX®] Wij bieden goede salarismogelijkheden, 8% vakantiegeld. Voor de videotheken is het video-seizoen weer in volle gang. Het huren een Nederlandse dramaseries van de ken ^oe om de kwaliteit van beeld met videobanden fabrikant Scène uit 12-delige serie Dossier Verhuist" eveneens present te kunnen zijn. De bloemen- en bracht bij één van de zij-ingangen van van komt het originele geluid van de film en door het andere kanaal gaat de Duits ingesproken versie. Bij de Zijn er al voldoende mogelijkheden om van een stereo videorecorder te k Van gegadigden verwachten wij: - bestuurlijke ervaring - woonachtig in de regio Gouda - voldoende tijd beschikbaar. Ervaring t.a.v. juridische en/of management-vraagstukken strekt tot aanbeve ling. U wordt verzocht om een schriftelijke reactie te sturen vóór 30 oktober aan: Kruisvereniging Gouwe IJssel, Stationsstraat 12a, 2741 HS Waddinxveen. Een informatie-pakket is verkrijgbaar op hetzelfde adres. Voor telefonische inlichtingen (01828-17377) kunt u vragen naar mw. C. Bosma. Taakomschrijving: - Monteren, assembleren en repareren van onze aandrijftechnische produk- ten zoals elektromotoren, tandwiel- en wormwielreduktiekasten. - Beproeven en testen van (aanvullende) elektrische (of elektronika) com ponenten hiervoor). - Na gebleken geschiktheid servicebezoeken ter plaatse bij onze afnemers, c.q. het ter plaatse ingebruik stellen c.q. adviseren van onze afnemers. - Alsmede (maar dan na een gedegen interne opleiding) het telefonisch te woord staan van onze afnemers bij (elektro)technische problemen. In de toekomst met nadruk op elektronika. Voor een goede vervulling van deze taak zijn nodig: - MTS-WTB/Elektrotechniek (Elektronika). - Kennis van de Duitse taal. - Enthousiaste inzet en goede samenwerking in teamverband. Degene die aan bovengenoemde eisen denkt te voldoen kunnen wij een inte ressante baan-bieden in een klein dynamisch bedrijf. waaronder 2 bestuursleden voor de functie van Voorzitter en Secretaris. Overtoom 35, Waddinxveen W5 film komt omstreeks de kerst in de bioscoop maar u kunt al voor die tijd genieten van het akteertalent van de Dots. Het gaat bij de video film om een montage van de TV-serie met daarin zes Dolly Dots, Zo is in de luxueuse Zwitserse stad aan het Meer van Genève NV Verenigd Streekvervoer Westnederland uit Wad dinxveen (Boskoop, zegt en schrijft men in Lausanne) trots aanwezig op één van de vier hemelsblauwe Olympische autobussen. Steeds meer televisieprogramma's worden in stereo uitgezonden. Op dit moment staan er al 200.000 stereo-tv-toestellen in de huiskamers. Dat aantal neemt de laatste maanden sterk toe en dat heeft direkt invloed op de vet knop van stereo videorecorders. Zo'n stereo-recorder stelt speciale eisen aan de videotape. Kodak komt aan deze eisen tegemoet en brengt sinds kort een Hifi-videocassette op de markt. Tot die tijd stapt menige prominente va derlander in de Westnederland-bus om in Lausanne de contacten met alles en iedereen te verstevigen en om overal waar dat maar kan dè beslissing van de ze week positief te beinvloeden. Voor op Amsterdams burgemeester drs. Ed van Thijn en in zijn kielzog steevast NOC-voorzitter en Gronings commis saris der Koningin Henk Vonhoffjudo- reus Anton Geesink, oud-atlete Fanny Blankers-Koen en tekenaar Dik Bruij- nestein. Voor de bijna 2 miljoen videorecorderbezitters breken weer drukke tijden aan. Binnen- en buitenlandse omroepen zijn met de winterpro grammering begonnen en bezorgen de videorecorders vele overuren. We geven wat kijktips en adviseren u omtrent de juiste videoband. Het reizen met de bus gaat hen - hoewel- het niet hun alledaagse vervoermiddel is - goed af. Ook de even voor promotie- pische Spelen Amsterdam 1992. Kleine activiteiten overgewipte Ajax-coach Jo- i in het winterseizoen hun beste pro gramma's. Dat geldt tevens voor kijkers trekken. Bij de andere Deze Nederlandse bussen, waarop in koeieletters de tekst Amsterdam 1992 en de bekende vijf Olympische ringen staan geschilderd, voeren een week lang elke dag een halfuursdienst uit van en naar de hotels waar de in totaal 100 Ne derlanders logeren, het hoofdkwartier van de Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992 (SOSA) in het Beau- Rivage Palace Hotel en het Palais de Beaulieu. In dit paleis, een statig congrescentrum se kwekers zijn al in de weer om daar in het westen van de stad, wordt komen de vrijdag door de overwegend bejaar- De bloemen- en plantenpracht is aange- de leden van het Internationaal Olym- ’--j - J- j - ------ pisch Comité (IOC) uitgemaakt welke het vijf sterren-hotel. Een vleugel de 13 kandidaat-steden zich mogen dit 125 jaar oude sjieke pand is door de Nederlanders helemaal veranderd in een Holland House, een plekje waar het klokje nog sterker tikt dan het thuis al het geval was. Het Holland House, alleen te bereiken via de mini-Florjade, omvat het nage bouwde bruine café "De Duif’ (waar alles gedronken kan worden), een mini- bloemenmarkt aan het Singel in Am sterdam (waar bloemen niet mogen worden meegenomen), een administra tief gedeelte en allerlei demonstratie ruimten. X Om alle kosten van de Amsterdam 1992-lobby te kunnen betalen is onder meer ook gebruik gemaakt van particu liere giften. De Midden-hollanders heb ben wat sterker dan in de rest van Ne derland zich voor 19,92 laten inschrij ven als donateur van de Stichting Olym- en grote-bedrijven uit deze streek heb- WADDINXVEEN - Het door de ge meenteraad vast te stellen Verslag Min derhedenbeleid gemeente Waddinx veen 1983-1985 wordt gebruikt om weer rijkssubsidie te kunnen krijgen voor het meebetalen aan dit werk. De "Tijdelijke bijdrageregeling extra bestuurskosten minderhedenbeleid ge meenten" biedt aan gemeenten sinds 1981 de mogelijkheid een bijdrage aan te vragen voor de kosten van de voorbe reiding en de uitvoering van een gecoör dineerd minderhedenbeleid op lokaal niveau. Vanaf 1982 heeft de gemeente jaarlijks een beroep op deze regeling gedaan. Eén van de voorwaarden, verbonden aan het verkrijgen van een rijksbijdra- ge, is dat de gemeenteraad jaarlijks een verslag vaststelt, waarin is aangegeven op welke wijze in het afgelopen jaar de ontvangen bijdrage is besteed en tot welke effecten deze besteding heeft ge leid. Na 1982 heeft geen verslaglegging meer plaatsgevonden. Vandaar dat het Min derhedenbeleid gemeente Waddinx veen 1983 t/m 1985, voor dat. doel.zal worden gebruikt. Maar voordat het zover zal kunnen zijn moet het IOC eerst nog voor Amster dam kiezen. En dat is nog maar zeer de vraag. Naar buiten toe is de hoofdstede lijke delegatie, die in Lausanne het ho tel deelt met de Noorse Winterspelen kandidaat Lillehammer, één en al opti misme. De Zwitserse kranten houden het er al dagenlang op dat de strijd om de Zo merspelen in 1992 zal gaan tussen Parijs en Barcelona. Amsterdam wordt ge kenschetst als een belangrijke out-si- der. Vrijdag weten we welke stad het wordt en of de inbreng van Westneder land, de Boskoopse kwekers en de gif ten van particulieren en bedrijven uit Midden-Holland succes zullen hebben gehad. van gaan opmaken voor het Olympische fes tijn over zes jaar. Zes steden willen de Zomerspelen organiseren en zeven ste den de Winterspelen. ben respectievelijk 750,- en f 2.500,- op tafel gelegd om de Olympische Zo merspelen naar Amsterdam te krijgen. ”Eén zo’n bedrijf is Rehorst Bouw BV uit Waddinxveen", zo herinnert zich spontaan SOSA-lid Piet Kranenberg, die zich krachtig heeft beziggehouden met de fondswerving voor de Olympi ade. Zijn stichting geeft aan dat Mid den-Holland in 1992 zonder twijfel een belangrijk gebied wordt, als tenminste de Spelen in de hoofdstad gehouden zullen worden. "Midden-Holland helpt in ieder geval mee om het aantal Nederlandse bezoe kers aan de Nederlandse Olympische Spelen te vergroten, want de lokaties liggen binnen handbereik: Amsterdam. Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De buitenlandse bezoekers zullen zeker kennis willen maken met onze polders, koeien en oude Hollandse steden", zo zegt men ons in Lausanne. Schriftelijke sollicitaties met opgave van verlangd salaris, ervaring, reden van sollicitatie alsmede persoonlijke gegevens aan bovengenoemd adres. LAUSANNE - In Lausanne, waar Amsterdam deze week heel intensief probeert beslag te leggen op de organisatie van de Olympische Zomerspe len in 1992, spreekt ook Midden-Holland een duidelijk en zichtbaar woor dje mee, want Nederland moet na 64 jaar weer een Olympische hoofdstad krijgen. DE KRUISVERENIGING GOUWE IJSSEL, gevestigd te Waddinxveen, zoekt op korte termijn ter aanvulling van haar bestuur han Cruyff en hockeyster Elsemieke Hillen weten daarover mee te praten. Wellicht zullen later deze week ook pre mier drs. Ruud Lubbers, WVC-staats- secretaris drs. Dick Dees en oud-WVC- staatssecretaris drs. Joop van der Reij- den in de Amsterdam-bussen vervoerd gaan worden. Bij het rijke en representatieve Beau- Rivage Palace Hotel, in het onderaan bij het meer gelegen 'stadsdeel Ouchy, verrast de Amsterdamse delegatie haar bezoekers met de mooiste Boskoopse kwekerijprodukten en 70.000 Aals- meerse bloemen, die gezamenlijk het beeld vormen van een mini-Floriade. De echte Floriade zal in 1992 in Zoeter- meer worden gehouden en de Boskoop- Verhulst". De shows van André van Duin en de leerzame programma's van dierenkenner Martin Gaus zul len eveneens heel wat keer worden opgenomen. Bij de speelfilms zitten titels als: ,,De Lift", „Quest For Fi re", „Southern Comfort" en Camp". „De kop in de wind" en Kodak maken we een rondgang langs de vele soorten en maten en geven we u wat tape-tips. Iedereen weet dat er verschillende videosys temen bestaan. VHS wordt het meest verkocht, daarna komen BE TA en Video 2000. Het pas geïntro duceerde 8 mm video systeem neemt een derde plaats in. Voor ieder videosysteem zijn echter ook weer verschillende videobanden-ty- pen voorhanden. Zo is er de veel gevraagde Normal Grade. Deze band staat voor goede eigenschap pen en is uitermate geschikt om „even snel iets op te nemen". De High Grade is beter in beeld en geluid en de XHG ook wel Super High Grade vormt het neusje van de zalm. De XHG wordt volgens Kodak veel gebruikt om speelfilms en zogenaamde „bewaar" pro gramma's op te nemen. De profes sionele en/of super-amateur wil het beste en kiest voor de duurdere Pro-tape. De laatste maanden maakt de stereo-Hifi-recorder een sterke, opmars en Kodak lanceerde tijdens de Firato de nieuwe Hifi - band op de markt. Vooral nu steeds meer TV-uitzendingen in stereo worden uitgezonden, kiezen steeds meer consumenten voor een Hifi-stereo-recorder. Het geluid was jaren een ondergeschoven kindje maar met de opmars van de. Hifi-stereo recorder en de daaraan gekoppelde integratie van geluids apparatuur en video-apparatuur krijgt het geluid de aandacht die het verdient. Op dit moment staan er ruim 15 miljoen videobanden in onze huis- WOENSDAG 15 OKTOBER 1986 1 Midden-Holland helpt mee aan Amsterdam 1992 Men kan kiezen uit de TV-film van de Dolly Dots en de film „A Man, a Woman and a Bank" met o.a. Do nald Sutherland in de hoofdrol. De film met Sutherland brengt humor van de bovenste plank. De Dolly Dots zijn net terug uit Hollywood waar ze hun eerste avondvullende van videofilms is nog altijd populair en videofilms worden de laatste speelfilm hebben gemaakt. Deze tijd ook vaker gekocht. De consument is wel selectiever geworden. Vroeger gingen er al gauw zes titels onder de arm mee naar huis, tegenwoordig houdt men het bij twee of drie. Kodak komt de videofilm- liefhebber tegemoet en brengt o.a. de TV-film van de Dolly Dots gratis op een videocassette. Er komen op dit moment geen wijst de videorecorderbezitter nog Ton van Duinhoven, Sylvia de Leur, nieuwe videotheken bij. De markt is eens op het plezier van een voor- Derek de Lint, Lex Goudsmit, Do- in rustig vaarwater gekomen en de bespeelde cassette. Bij de aanschaf nald Jones en Paul Meijer. De vi- „video-boom" van een paar jaar van drie Kodak videocassettes deo-films van Kodak zijn verkrijg- geleden is definitief voorbij. De vi- (VHS E 180) krijgt men op één van baar bij rtv-zaken, warenhuizen en deotheken die het hoofd boven wa- de cassettes een speelfilm gratis, de fotohandel. ter hielden, doen nu goede zaken en zien het klantenbestand lang- Aan uw videobanden worden te- „The genwoordig hoge eisen gesteld. De kamers. Deze videobibliotheek zal fabrikanten van videobanden pas- de komende jaren nog aanzienlijk De magnetische laag op een vi- „Het Twents Paradijs" zijn twee sen dan ook steeds nieuwe technie- groeien. Met een kwaliteitshand deo-tape is opgebouwd uit een on- Nederlandse dramaseries van de ken toe om de kwaliteit van beeld van een bekend merk blijven u fa- gekend groot aantal heel kleine NCRV. Deze omroep komt ook nog en 9eluid verder te verbeteren. Sa- voriete opnamen nog vele jaren in- magnetische deeltjes. Hoe kleiner met de in Amerika al hoog gepre- men met videobanden fabrikant tact. die deeltjes, hoe groter hun aantal zen serie „St. Elsewhere" en aan trekkelijke speelfilms als: „The Electric Horseman", „Poseidon Ad venture", „The Last Tycoon" en „Herbie Rides Again". Veronica laat u lachen met Tineke Schouten en Herman van Veen. Spannende mi niseries als: „The Long Hot Sum mer", „Dress Grey", „A Death in California" en „Harem" zijn het op- nemen zeker waard. „Dynastie" komt terug en wel op de woens dagmiddag. Bij de speelfilms zitten toppers als: „Escape from Alca- traz", „The postman always rings twice", „Xanadu", „Urban Cow boy", „Dirty Harry", „The Exor- cist", „De Bommel film", „A star is born" en vele anderen. De AVRO zal de videorecorder regelmatig be zighouden. Interessante speelfilms zijn o.a.: „Schatjes", „Arthur", „Bo dy Heat", „Hooper", „Meteor", „Outland", „Superman", „Shar- i key's Machine", „Silkwood" etc. Bij 1 De Nederlandse omroepen brengen de series zal het vervolg op de science fictionserie „V" heel wat om- buitenlandse omroepen en de sa- roepen als KRO, VARA en EO zal tellietzenders. De videorecorderbe- de videorecorderbezitter de winter- zitter mist niets en kan zijn favorie- maanden ook goed zitten. Sport is te programma's opnemen, bewa- altijd een dankbaar onderwerp voor ren en op ieder tijdstip bekijken, uw recorder. In de komende maan- Wat hebben de omroepen de ko- den zijn de hoogtepunten: WK hoc- mende winter voor u in petto? We key voor heren (11 t/m 18 okt.); zetten wat hoogtepunten op een rij. Europacup voetbal (22 okt. en 5 De TROS komt met de 12-delige nov.); WK judo dames (25 en 26 Nederlandse dramaserie „Dossier okt.); Jumping A'dam (8 en 9 nov.), en vele andere sportevenementen. die deeltjes, hoe groter hun aantal en hoe beter de videorecorder in staat is de informatie voor zowel audio als video in die laag onder te genieten? Bij de Nederlandse om brengen. Kodak heeft de afmeting roepen komen de stereo-uitzendin- van de magnetische deeltjes verder gen langzaam maar zeker op gang, teruggebracht op de nieuwe Hifi-vi deocassette. Deze hoogwaardige Nederland 1 is al geheel geschikt tape boekt opvallend goede presta- voor stereo-uitzendingen en Neder- ties. Zo werd de signaal/ land 2 is in 1989 overal in stereo te ruisverhouding video ten opzichte ontvangen. Duitsland zendt regel- van de standaard E-180 cassette matig in stereo uit en daarnaast met maar liefst 3,5 dB verbeterd en gebruiken onze oosterburen de ste- ging de S/R-verhouding audio met reomogelijkheden voor tweetalige 2,0 dB vooruit. De cassette bevat uitzendingen. Door het ene kanaal daarnaast een nieuwe stofafstoten- de aanlooptape waardoor statische ontladingen tot een minimum wor den teruggebracht. De nieuwe Ko- satelliet-zenders maakt men bijna dak Hifi-tape voldoet aan de speci- alleen gebruik van stereo-uitzendin- ficaties van alle bestaande Hifi-vi- gen. De voorbespeelde videofilms deorecorders inclusief de machines hebben tegenwoordig ook stereo- voor digitale stereo-geluidsregistra- geluid. Volgens verwachting zal de tie. De tape wordt geleverd voor stereo-teievisie en videorecorder het VHS (3 uur) en BETA-systeem langzaam de mono-apparatuur ver- (3 uur en 15 min.). dringen. O O o O ZuidkadeH - Tel. 01828-12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 01828-12382 - Waddinxveen Statensingel 115.- Gouda Tel. 01820-15132 'rWSDojU ■/Lj 0 °v/ a. w

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 13