Ook Be Fair uitgebekerd Ton Sijbrands D. Heeren generaal kampioen De Sperwer Teamwork telt bij tafeltennis ’’Blinddammen” Waddinxvener op de voet gevolgd door H. Metselaar Twee teams Excelsior succesvol Clubrecord Mariska Boom Grandioos feest Korbis-korfbal Aeolus wint van Florida WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Be Fair's A-l uitgeschakeld Hans Heydeman bij Flyers door Arie Boonstoppel Flyers-selecties zijn er nog niet KLINKENDE WINST WSV Avond van Mbuma-zending Scholentournooi van hockeyclub ’’Waddinxveen” HAVO/Atheneum in Utrecht bij Wetenschapsweek Nieuwe sjoelavond ’’OUDE ROT” LEIDT FLORIDA-BADMINTON Be Fair Waddinxveen-za. Uitslagen Overige activiteiten Wedstrijden Onderlinge Onderlinge Uitslagen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 OKTOBER 1986 WADDINXVEEN - De Waddinxvener D. Heeren is generaal kampioen Hieronder volgt een opsomming van de door de liefhebbers behaalde kampi oenschappen in eigen vereniging. Vitesse: 1. C. Hofman, 2. J. Jansen, 3. J. Verbakel, 4. J. Toor, 5. H. Vink, 6. Th. Twigt en Zn. Vitesse aangewezen: 1. J. Verbakel, 2. liefhebber zowel deze blandpartijen als het commentaar achteraf van de x-we- reldkampioen zelf niet mag missen. Team 1 van Florida speelde dit weekend tegen Duinwijk 5. U weet wel, die club van Rob Ridder en kwam naar huis met De voorzittershamer wordt nu gehan teerd door Arie Pieter van Nes, een ou de rot in het vak en wel bekend in bad- mintonkringen. Het secretariaat wordt "bemand” door Elly v.d. Klugt en An- nemarie Bos, wedstrijdsecretaris blijft Arie v.d. Bos, penningmeester is Leen den Lekkerkerker, algemene zaken doet Mildred Brussel en voor jeugdza ken neemt Rob Sikking de bestuurs functie op zich. WADDINXVEEN - Bij badmintonclub Florida een nieuw bestuur geko zen en geïnstalleerd tijdens de bijzondere ledenvergadering. Ere-voorzit- ter Jan Willem Stelling leidde de vergadering en stak het nieuwe bestuur een hart onder de riem door hun doorzettingsvermogen te roemen en riep de leden op ook met nieuwe initiatieven te komen en hun bestuur te steu nen. WADDINXVEEN - De afdeling Wad- dinxveen van de Mbuma-zendingscom- missie houdt woensdagavond 22 okto ber om half acht een avond in het kerk gebouw van de Oud-Gereformeerde Gemeente aan de Mercuriusweg. Op deze avond spreekt ds. A.J. Wijn- maalen uit Vianen. Zaterdag speelt Be Fair, thuis om 14.30 uur voor de competitie tegen het hoogge plaatste Den Bommel, een zeer produk- tieve ploeg, dat onder andere met 8-0 won van Groote Lindt. Een spannende wedstrijd kan dit worden, aangezien in de wedstrijd tegen SSS duidelijk een stij gende lijn te constateren viel, zodat de jongens van trainer Rozendaal er alles aan zullen doen om de aansluiting met de kop te blijven houden. 10 op de goede weg doorgaan door een 7-3 overwinning op TTVN 9, warbij vooral de invallers Gijs v.d. Torren (3) en Yvonne Versteeg (2) voor de punten zorgden. De overige 5e klassers en de 6e klassers kregen, met uitzondering van het gelij ke spel van Kwiek 12, slechts nederla gen te incasseren. Naast de laatste jubileumactiviteit zul len begin 1987 wederom diverse dame- venementen in Het Trefpunt worden gehouden. In januari wordt voor de 15e achtereenvolgende keer in samenwer king met de Vereniging voor Openbaar Onderwijs het 3 zaterdagen omvattend scholendamtournooi gehouden. In februari zal voor de 34e keer een één- dagsdamevenement, het zogenaamd Trefpunt-damtournooi, worden gehou den. derd werd, ebde ook het gevaar weg. Waddinxveen kreeg de beste kansen. Edwin de Vrindt ging goed door en leg de de bal klaar vanaf de achterlijn op Arjan Brouwer. Diens schuiver werd echter door een speler van de lijn ge haald, de rebound van spits De Lange was te zacht en wederom schoot Arjan Brouwer op doel, echter de kruising stond een doelpunt in de weg. Toch leek Waddinxveen op voorsprong te komen, toen spits De Lange de complete Be Fair achterhoede, inclusief de keeper, te kijk zette, maar wederom werd de bal op het nippertje voor de lijn gered. Na rust eenzelfde beeld, een veldover- wicht voor Waddinxveen, echter vanuit een gesloten defensie. Edwin de Vrindt kreeg na zo’n 10 minuten de kans om Waddinxveen aan de verdiende voor sprong te helpen, helaas, zijn schot ging naast. De enige kans voor Be Fair was halverwege de tweede helft, na een handsbal op het middenveld, welke de matig leidende scheidsrechter Koedam ontging, werd de rechterspits van Be Fair alleen voor doelman Hogerbrugge gebracht, hij faalde echter. De Waddinxveense defensie, onder lei ding van libero Koele gaf geen kansen meer weg. In deze meer spannende dan fraaie wedstrijd leek Waddinxveen zich niet bij een gelijkspel neer te leggen. Ondanks het overwicht wisten ook zij niet tot scoren te komen, zodat de 0-0 stand gehanfhaafd bleef. Be Fair won hierdoor 1 punt, terwijl het voor Wad dinxveen een verliespunt betekende. Die middag start Sijbrands met 20 si- multaanwedstrijden. Hieraan wordt deelgenomen door 10 senioren en 2 jeugdleden van de organiserende ver eniging. Vier bij de Dambond Midden- Holland aangesloten damverenigingen zullen elk 2 spelers hieraan laten deel nemen. Omstreeks 16.00 uur zal de ex-wereld- kampioen tegen Excelsior-eerste team- speler Dick Dibbets en de uit Boskoop afkomstige topspeler Henk van Klave ren jr. tegelijk twee partijen gaan "blinddammen”. Dit houdt in, dat Ton Sijbrands zich hierbij niet mag bedienen van een dambord, schijven en notaties. Het zal duidelijk zijn, dat de echte dam- 1986 van de postduivenvereniging De Sperwer geworden. Dit is aan het eind van het vliegseizoen bekend gemaakt door de 45 leden tellende club van gevleugelde vrienden. WADDINXVEEN - Tafeltennis is nu eenmaal een individuele sport en ook al speelt men competitie in teamverband, toch is het eindresultaat van een wedstrijd sterk afhankelijk van de vorm van 3 individuen. WADDINXVEEN - De voetbalcompetitie lag het afgelopen weekeinde nagenoeg stil voor de voortgezette strijd om de KNVB-beker, waarvoor alleen nog Be Fair behoefde aan te treden. De Waddinxveners werden echter door tweedeklasser SSS in Klaaswaal met 3-1 teruggewezen, zodat ook voor Be Fair het bekeravontuur is afgesloten. J. Toor, 3. J.W. Sekeris. Midfond: 1. A. Hofman, 2. H. Vink, 3. D. Heeren, 4. H. Metselaar, 5. J. Toor, 6. N. Hoogerdijk. Midfond aangewezen: 1. D. Heeren, 2. H. Metselaar, 3. H. Vink. Fond: 1. N. Hoogerdijk, 2. D. Heeren, 3. H. Vink, 4. H. Metselaar, 5. D. De genhardt, 6. M. Verbeek. Fond aangewezen: 1. D. Heeren, 2. D. Degenhardt, 3. M. Verbeek. Totaal oud: 1. H. Vink, 2. D. Heeren, 3. H. Metselaar. Totaal oud aangewezen: 1. D. Heeren, 2. H. Metselaar, 3. M. Verbeek. Jonge duiven: 1. J. Verbakel, 2. N. Hoogerdijk, 3. D. Heeren, 4. H. Metse laar, 5. F. Rip, 6. M. Tollenaar. Jonge duiven aangewezen: 1. M. Tolle naar, 2. H. Metselaar, 3. N. Hooger dijk. Generaal: 1. D. Heeren, 2. H. Metse laar, 3. N. Hoogerdijk, 4. J. Toor, 5. H. Vink, 6. A. Hofman, 7. M. Tollenaar. Generaal aangewezen: LH.Metselaar, 2. D. Heeren, 3. N. Hoogerdijk. Navluchten: 1. M. Tollenaar, 2. J. Toor, 3. H. Vink, 4. Mevr. G. Twigt, 5. A. Hofman, 6. N. Hoogerdijk. Kampioen oude doffer: H. Metselaar. Kampioen oude duivin: J. Verbakel. Kampioen jonge duif: J. Verbakel. P. Vink-trofee: J. Toor. P. Metselaar-tro- fee: J. Toor. Th. Colla-trofee: F. Rip. WADDINXVEEN - Vorige week dins dag bezochten 15 HAVO- en 15 Athe neumleerlingen van de samenwerkings school de Wetenschapsweek die plaats vond op het terrein van de Rijksuniver siteit te Utrecht. Uitsluitend vierde klassen kwamen in aanmerking voor dit bezoek. De belangstelling onder de leerlingen bleek zo groot dat er geloot moest worden. De Wetenschapsweek, die dit jaar voor het eerst wordt gehouden, heeft als doelstelling, de leerlingen een kijkje te gunnen in de keuken van de universi- teit. Daartoe volgden zij, zoals de stu denten normaliter, hoorcolleges en werkcolleges, die deze dag in het teken van ”de Tijd" stonden. De organisatie van het gebeuren was, op de openingsceremonie na, perfect te noemen. Verheugend was tevens het feit dat, zowel de HAVO- als de Athe neumleerlingen, geen onoverkomelijke problemen hadden om de geboden stof te volgen, al bleek de ene professor wel beter in staat dan de ander om zijn ge hoor te boeien. Vooral de werkcolleges bleken een groot succes: de ene groep heeft een middeleeuwse maaltijd be reid, de andere heeft met vuurstenen botten en hout bewerkt. een 4-4 gelijkspel. In dit team viel de 14- jarige Inchela Schenkels in, welke sa men met haar partner Conny v.d. Hij- den voor het beslissende 4e punt zorgde in een bijzondere spannende dames- dubbel mgt als setstanden 7-15,18-16 en 18-15. Voordien was Florida met een 1- 3 achterstand uit de enkelspelen geko men, alleen winst voor eerste heer Erik de Frankrijker, waarna overwinningen in de herendubbel en een mixdubbel voor de overige puntjes zorgden. Team 2 kon dit keer de winst niet veilig stellen en verloor met 3-5 van Eridos 2 uit Zoetermeer. Slechts Ilona Groene- veld kon haar enkelpartij in winst om zetten, daarmee haar vorm bevestigend van de laatste tijd. Zij won tot nu toe al haar partijen, voorwaar toch een prima prestatie. Naast haar winst werd de da- mesdubbel en een mixdubbel gewon nen, meer stond de tegenstander niet toe. Team 3 speelde tegen Kolibrie 1. uit Goes en moest een nederlaag van maar liefst 1-7 slikken. De meespelende voor zitter Arie Pieter van Nes was blijkbaar nog beduusd van zijn recente verkiezing en kon zijn team niet aan de overwin ning helpen. Ook de overige teams moesten veelal een nederlaag verwer ken, waarschijnlijk voortkomend uit de (te) hoge indelingen van de teams en het moeten inpassen van nogal wat onerva ren spelers in die hoge klassen. Slechts team 10 boekte een 8-0 overwinning en team 11 een 4-4 gelijkspel. WADDINXVEEN - Zowel de dames- als de herenselectie van Flyers-bad- minton zijn nog onvoldoende slagvaar dig om echt mee te kunnen spreken in de competitie. De oorzaak ligt bij beide teams voornamelijk in de sterk gewij zigde samenstelling van het team zodat het teamspel én speelroutine zich nog echt in de opbouwfase bevinden. Dames I speelde tegen het Delftse Fun, een grote rivale van het vorig seizoen. Nieuw bij Flyers was Hasiena de Vries welke de nog lege centerpositie invult. Tot halverwege de 2e helft was het Fun dat de leiding met licht verschil had maar toen, enigszins verrassend, nam Flyers het voortouw over: 46-41. Even maar, want in de slotfase bleek scoren een onmogelijkheid voor Flyers zodat Fun tóch won: 46-47. Bemice Posthu mus was met 10 pnt. waaronder 2 drie punters topscoorster. Heren I leed een nederlaag tegen het Delftse Fun. Het zakke punt van Flyers, het lengtetekort, kwam in deze wed strijd weer "goed” naar voren. Vooral voor Flyers verdediging was Achilles te groot maar ook aanvallend, met slechts één bucketspeler, kwam Flyers te kort. Voeg hierbij dat in deze wedstrijd Fly ers’ defensie te vaak wat traag reageer de, de aanval slechts van buiten gevaar lijk was en de 76-63 nederlaag is duide lijk. Een positieve indruk was er zeker van Henri Boere welke middels prima "ste als” en scores Flyers’ spel vóór rust nog wat extra’s meegaf. Flyers scores: Dirk Rijnsburger 13, Henri Boere en Bart Zwamborn beiden 10 pnt. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 22 oktober om half acht is er weer een sjoelavond in de kan tine van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De laatste uitslagen waren: klasse A: 1. Jan kersbergen (1403 punten), Klasse B: 1. Jan Harkes (1286 punten), Klasse C: 1. Ingrid Kuijpers (1177 punten), Klasse D: 1. Cees v. Beek (1109pnt.)en Klasse E: 1. Peter v. Meieren (1034 punten). Klasse E is een nieuwe klasse die zal worden gehandhaafd mits er vol doende deelname blijft. WADDINXVEEN - De sluitingswed- strijd van het zomerseizoen in Zoeter meer bij de atletiekvereniging Olion heeft voor de senioren en AB junioren van Antilope goede prestaties opgele verd. Mariska Boom kwam bij het hoogsprin gen al tot een goede prestatie met 1,55 meter waarbij zij eerste werd. Ook met speer presteerde Mariska uitstekend. Hierbij kwam zij tot 30,74 meter wat te vens een nieuw clubrecord betekende. Mark Smallenbroek, eveneens op dreef, liep de 200 meter in 24,2 secon den en werd hiermede eerste in zijn se rie en derde in totaal (de 100 en de 1200 meter werden in één serie gelopen). Alex van Krevelen werd hier vierde in een goede tijd van 24,2 seconden. Siska Compeer, nog niet zo lang lid bij Antilope, presteerde zeer goed op de 100 meter in 14,3 seconde, wat haar een derde plaats opleverde in haar serie; op de 200 meter werd zij eveneens derde in 20.00 seconden. Biamca v.d. Sman was aardig op dreef bij de meisjes A en stootte de kogel 6,86 meter ver wat haar in de eindrangschik king een zesde plaats opleverde. Marco Roodenburg, een eigenijke 1500 meter loper, deed deze keer mee op de 5.000 meter en eindigde als zesde in de verdienstelijke tijd van 17 min. en 51,1 seconden. Robert Verheyen wierp de speer bij de jongens B naar een afstand van 35,88 meter, terwijl Johan Kok bij de heren hier kwam tot de matige prestatie van 29 meter. Al met al een fijne atletiekdag j.l. zon dag 12 oktober in Zoetermeer. In de wedstrijd tegen SSS heeft het er nog lang naar uitgezien dat Be Fair een uitstekende prestatie zou leveren in Klaaswaal. De prestatie was er ook wel maar een plaats in de derde ronde mocht er niet inzitten. Be Fair was niet bang voor het hoger ge plaatste SSS. Aanvallend werd er ge speeld en daardoor kwam de SSS-for- matie nogal eens in moeilijkheden. Uit een vloeiende aanval, opgezet door Ed v.d. Brink op links die via Ernie Dieck- man Rene v.d. Wilk keurig aanspeelde, nam Be Fair in de 20e minuut zelfs de leiding door laatstgenoemde. De 0-1 was verrassend maar niet onverdiend. Twee minuten later leek de wedstrijd beslist toen opnieuw Rene v.d. Wilk kon scoren. De goal werd echter terecht voor buitenspel afgekeurd. Toch kreeg Be Fair kansen om het karwei voor de rust te beslissen, maar enerzijds pech. (Aart Bos schoot tegen de paal) en an derzijds falen (Leon Konijn schoot voor open doel naast) voorkwam dit. Drie minuten voor tijd kon SSS zelfs langszij komen. Een kopbal, eerst tegen de lat, werd alsnog door een SSS-speler langs Marcel Straver gekopt, zodat met een 1-1 stand gerust werd. Ook in de tweede helft heeft Be Fair het betere van het spel gehad, zij het dat SSS zeer gevaarlijk in de counter was. Het was dan ook heel jammer dat zeven minuten voor tijd een schot, van buiten het strafschopgebied. Marcel Straver verraste en de Klaaswaalse ploeg op ee 2-1 voorsprong kwam. Be Fair deed wat het moest: massaal de aanval kiezen in de resterende minuten. Het tegenover gestelde gebeurde echter. Enkele minu ten later scoorde SSS 3-1 en dat bete kende het afscheid van Be Fair in dit be- kertournooi. De zaterdagploeg van Waddinxveen trad in het Warnaarplantsoen aan tegen de koploper Be Fair 4, met als inzet de eerste plaats in de Goudse tweede klas se. Be Fair, altijd al een lastig karwei voor Waddinxveen, kon zijn faam als koploper zeker niet waarmaken. De punten werden gedeeld: 0-0. Waddinxveen wilde een snelle goal for ceren en startte met een flink offensief. Toen dit echter na zo’n 10 minuten was uitgeluwd, kreeg Be Fair wat meer vat op de wedstrijd en vooral op het mid denveld combineerden zij beter dan de geelzwarten. Echter zodra de zestien meter lijn gena- WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV behaalde in de thuiswedstrijd tegen Groothoofd III uit Dordrecht een klinkende 6-2 overwinning. Dit jaar voor de eerste keer als achttal uitko mend, begonnen de Waddinxveense schakers de competitie in de tweede klasse van de Rotterdamse Schaakbond bijzonder goed. Clubkampioen Van Deelen aan het eer ste bord gaf het goede voorbeeld. Na 2 1/2 uur spelen was hij de eerste die zijn tegenstander tot opgeven dwong. Hans van Woudenberg, verreweg de jongste van het team, liet niet lang daarna aan het achtste bord het tweede punt aante kenen. W. van Gort, in de onderlinge wat onder zijn normale vorm opere rend, ging er nu eens echt voor zitten en dat betekende 3-0. Dat uitgerekend routenier Van Vuuren gebruik dacht te maken van de tijdnood van zijn tegen stander en een stuk wegblunderde mag opzienbarend genoemd worden. Het betekende wel het eerste punt voor de gasten. Vlak voor de tijdcontrole wist Kardol, na een regelmatige aanvalspar- tij waarin hij steeds het initiatief had, de stand naar 4-1 te tillen. Na het verstrijken van de speeltijd stond teamleider Bloem een vol stuk voor en dreigde een tweede te winnen. Zijn tegenstander zag het hopeloze van de situatie in en gaf op (5-1). Philipse nam met de Dame en het Loperpaar de midden op het bord verzeild geraakte vijandelijke Koning onder vuur. Ook hier zag zijn Dordtse tegenstander geen brood meer in en dat betekende 6-1. Smitskamp was na een wat onecon omisch verdeelde bedenktijd in een ge drukte stelling met een pion minder te recht gekomen. Hoewel de partij nog niet direct verloren was gaf hijgezien de riante voorsprong, hem op waarmee de eindstand 6-2 in het voordeel van de Waddinxveense schakers werd. In de onderlinge competitie werd de zesde ronde afgewerkt. Zoals verwacht kostte het Eric Claassen nog heel wat moeite het afgebroken toreneindspel tegen D. van Offeren in winst om te zet ten. Egbert Schroten kwam tegen Wolts 2 pionnen achter, maar wist af te wikke len naar een eindspel met ongelijke Lo pers. Een interessant eindspel dat Wolfs het nodige huiswerk zal geven. Derge lijke eindspelen plegen nogal eens remi se te worden, ondanks'het materiële voordeel van twee pionnen. Van der Hoek boekte zijn voerde zege in successie. Nu moest Chris Roosen daal er aan geloven. Asscheman liet De Bock met lege handen staan. Ellers bleek te sterk voor Alblas. In de afge broken partij tegen P. van Offeren lijkt Ket de iets betere papieren te hebben, alhoewel ook hier een eindspel voor de lange adem op het bord staat. Evenals de partij Muit-Ritter waarin eerstge noemde een stuk tegen een pion voor staat. Als Muit dat stuk weet te active ren moet Ritter’s pionnenketen te door breken zijn. Littooy en Smit wonnen beiden met zwart van resp. Van Berge- ijk en Van Sandijk. Ook Ponsioen kwam weer eens tot winst, nu tegen Bos en bracht zijn score op 50%. V.d. Ree dook onder die 50%-grens door een ne derlaag tegen Versluis. Prins bleek niet opgewassen tegen Goori Torenbeek tesnlotte had een royale bui en bood V.d. Starre gratis een stuk, wat dank baar werd aanvaard. De duiven kunnen momenteel van hun welverdiende rust genieten. Gedurende de maanden april tot en met half sep tember hebben de Waddinxveense dui venliefhebbers weer een felle strijd ge leverd om de diverse te behalen kampi oenschappen te bemachtigen. Slechts door een punktuele verzorging, het hele jaar door, kan men zulke successen boe ken. Uiteraard speelt ook de kwaliteit van de duiven en de huisvesting een be langrijke rol. Generaal kampioen werd D. Heeren, op de voet gevolgd door H. Metselaar die tweede werd, N. Hoogerdijk werd derde, J. Toor vierde, H. Vink vijfde, A. Hofman zesde en tenslotte wist M. Tollenaar beslag te leggen op het zeven de generaalkampioenschap. Ook in de plm. 650 leden tellende Kring Gouda en omstreken, waar De Sperwer is onder gebracht, werden door-diverse liefheb bers mooie kampioenschappen be haald. WADDINXVEEN - Hans Heydeman, de bekende speler van het Nederlandse basketbalteam, komt woensdag 22 ok tober naar Waddinxveen. Hij zal dan extra trainingen verzorgen voor de welpen, adspiranten en kadet- ten, die ook zullen worden begeleid door hun eigen trainers en coaches van Waddinxveen Flyers. De Nashua-speler is van vijf uur ’s mid dags af in sportzaal Groenswaard om een uur lang de welpen wegwijs te ma ken met diverse fundumentele basket- baltechnieken. De welpen mogen voor deze gelegenheid een vriendje of vrien dinnetje meenemen. Van zes uur af traint de "nummer 14” van het Nederlands team de adspiran ten en kadetten van Waddinxveen Fly ers. De komst van de sympathieke Hey deman, die hiermee een oude belofte inlost, is financieel mogelijk gemaakt door het automobielbedrijf van A. Boonstoppel jr de Waddinxveense de aler van Mitsubishi. Dit bleek weer eens in de strijd van Kwiek 1 tegen Vriendenschaar 3, waar in Wim van Wageningen en Ronald Verboon duidelijk weer hun vorm had den teruggevonden maar waarin Tim Daalhof, de beste speler in de voor gaande wedstrijden, het af liet weten en geen punt kon scoren. Eindresultaat een 6-4 nederlaag en daardoor nog steeds maar 1 wedstrijdpunt. Kwiek 2 behaalde in Gouda op Flamin go’s 3 een royale 8-2 overwinning, met Adrie Berckenkamp (3 zege’s) in de hoofdrol. De al aardig grijzende Berc kenkamp (42) is voor vele tegenstan ders een onoverkomelijk obstakel. Kwiek 3 kwam met een gelijkspel tegen Top 3 uit Haastrecht terug. Hier was het aanvoerder Piet Swart, die met 3 over winningen het grootste aandeel in deze puntendeling had. Kwiek 4 is geabonneerd op 6-4 uitsla gen. gelijkelijk verdeeld over nederla gen en overwinningen. Ditmaal was het een 6-4 zege op NTTC 3 die vooral tot stand kwam door de 3 punten die Her man Simons binnensleepte. Kwiek 5 was erg gelukkig met z’n over winning op Eldos 3; hier was het vooral Ad Daalhof die met 3 zege’s voor de le overwinning van dit team zorgde. Kwiek 6 had geen kind aan Boskoop 1 en stuurde de Boskopenaren met een 9- 1 nederlaag naar huis terug. Kwiek 7 krijgt het nog erg moeilijk in de 3e klasse, want na de 2 punten uit de le wedstrijd, werden 3 achtereenvolgende nullen geboekt. De beide 4e klassers Kwiek 8 en 9 beten met resp. 6-4 en 7-3 overwinningen flink van zich af. In de 5e klasse bleef Kwiek Het begint in de huidige onderlinge damcompetitie van Excelsior een beetje gewoonte te worden, dat er elke speel avond verrassingen zijn te noteren. Gerrit van der Zijden en Bertus van Ei- jk mochten dat deze week ondervinden. Perry de Leeuw den Bouter voerde in zijn strijd tegen Gerrit van der Zijden een leuk zetje uit en liep naar dam. Dit leidde uiteindelijk naar de winst. Bertus van Eijk had tegen Kees Sloot weg een goede stand. In het middenspel waren de rollen na een foutieve voorzet ting van Bertus omgedraaid. Kees wik kelde na zijn doorloop naar dam de zaak beheerst naar winst af. Een frisse partij-opzet zagen wij bij de strijd tussen Dirk-Jan Hulsman en Fred van Beek. Een simpele rui! gaf Fred tijdelijke schijfwinst. Dirk-Jan ging te gretig in op een damcombinatie, echter halverwege het uitvoeren van de combi natie zag Dirk-Jan, dat hij zich had ver rekend en kon meteen opgeven. Dik Heeren II gaf Kees Kramp knap partij. In een voor hem wat moeilijk eindspel wist Dik het hoofd koel te hou den en bereikte ten koste van 1 schijf de damlijn. Kees was inmiddels ook op dam gekomen. Toen hij zag, dat een overmachtseindspel niet te realieren was, werden de handen geschud. Tijmen den Ouden jr. had een gelijkop- gaande strijd tegen nestor Teun Twigt. De puntendeling betekende het eerste competitieverliespunt van taaie Teun. Een leuk eindspel met dam was te vol gen in de strijd tussen Jan de Heer en Cor Stolker. Met nog 6 stukken op het geruite bord speelde Cor in deze eindfa se iets te gretig. Op een gegeven mo ment was voor hem nog een remisemo gelijkheid aanwezig. Nu moest hij capi tuleren. WADDINXVEEN - In de vierde speel- week in de districtscompetitie is sprake geweest van een spannende badminton derby tussen de Waddinxveense teams van Aeolus en Florida. Aeolus 2 won met 5-3 van Florida 9. Het jonge team van Aeolus, allen zijn 18 of 19 jaar jong, speelt dit seizoen in de 5e klasse van het district Zuid-Hol- land en bestaat uit Jolande de Heer, Anita Terlouw, Hans van Grieken en Aitze Bouma. Het team van Aeolus had de handen vol aan Florida 9 en mede door het wisselende spel werd men tot zesmaal toe tot een beslissende 3e game gedwongen. Uiteindelijk wist men de zege van 5-3 toch in eigen huis te hou den. Het le team had tegen het 3e van BC Saturnus ’68 uit Woerden de pech dat de eerste dame al in haar enkelspel gebles seerd uit moest vallen. Hierdoor moest men danig verzwakt verder, hetgeen uiteindelijk resulteerde in een 7-1 ne derlaag. Het 3e team bezocht afgelopen zaterdag Ter Aar voor de wedstrijd tegen het 6e van BC Shuttle ’74. Het team trof we derom een gelijkwaardige tegenstan der, hetgeen in het 4-4 gelijkspel volle dig tot uitdrukking kwam. Het 4e team boekte zondag in de uit wedstrijd tegen het 14e van BC Flair in Alphen a/d Rijn een positief resultaat. Men wist de wedstrijd volledig naar de hand te zetten, waardoor een 6-2 over winning genoteerd kon worden. De an dere drie teams speelden zondag thuis in sportzaal Groenswaard. Het 2e team ontving het 9e van plaatsgenoot BC Flo rida. Het 5e team speelde reeds op de eerste speeldag van de nieuwe competitieweek tegen het 5e van BC Don Quishuttle. Het werd vorige week maandagavond in Kamerik weer een ruime 8-0 overwin ning. Het 6e team kwam tegen het 13e van BC Eridos uit Zoetermeer opnieuw niet tot een aansprekend resultaat. Met name de eerste heer liep meer tegen zichzelf te spelen dan tegen zijn tegen stander. De overige teamleden wisten de schade echter beperkt te houden tot helaas een 5-3 nederlaag. WADDINXVEEN - Reeds in de tweede ronde van het mini-Europa-cup- voetbaltournooi is A-l van Be Fair- voetbal uitgeschakeld. Een plaats in de halve of zelfs finale, zoals voorgaande jaren, zat er voor dit seizoen dus defini tief niet in. Thuis tegen Esto uit Bodegraven had A- 1 het karwei in de eerste helft kunnen beslissen. Wat in de competitie wel luk te, mislukte dit keer in de gehele wed strijd. Kansen werden gereëerd maar niemand zag kans de goals te scoren. Spijtig voor doelman Wilco Vermeij dat juist hij de 0-1 enkele minuten voor tijd moest toestaan. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 1 november om twee uur zal ex- wereldkampioen en nog altijd ’s werelds sterkste dammer Ton Sijbrands in Het Trefpunt aan de Stationsstraat 22 simultaanwedstrijden spelen als slot van de activiteiten rond het 80-jarig bestaan van de damvereniging Excelsior. WADDINXVEEN - De afgelopen week zijn de twee in de competitie van de Dambond Midden-Holland uitko mende Excelsior-achttallen redelijk goed voor de dag gekomen. In haar tweede wedstrijd klopte Excelsior’s hoofdmacht het Alphense ADC in ei gen huis met 3-13, wat toch een mon sterscore mag worden genoemd. Op dinsdag 7 oktober werd de 3e wed strijd, uit tegen BDV (Bleiswijk) ge speeld. Met enige geluk gelukte het de Waddinxveners een puntendeling mee naar het Gouwedorp te nemen. Dick Dibbets, Kees Kramp en Tijmen den Ouden jr. zorgden voor de volle winst en Jaap van der Eist en invaller Dik Heeren I boekten puntendeling. Nederlagen van Piet Swart, Adriaan Blom en Teun Twigt zorgden weer voor een gelijke stand (8-8). Excelsiors tweede achttal wist dank zij winst op het eerste team van Bergam bacht na twee wedstrijden nog steeds zonder puntenverlies te blijven. Winst- partijen van Piet van Es en Piet van Gils bleken de basis van een benauwde 9-7 overwinning te zijn. Eén partij ging aan Waddinxveense zijde verloren en de 5 overige wedstrijden eindigden in gelijke spelen. WADDINXVEEN - Voorafgegaan door twee trainingen is vorige week woensdag in het sportpark ”de Sniep” weer het Francine van Rooij-scholen- tournooi van de hockeyclub Waddinx veen (265 leden) gespeeld. Deelnemers waren de groepen 7 en 8 van 12 basis scholen uit Waddinxveen en omgeving. Doel van het tournooi: de jeugd bekend te maken met een niet zo’n algemene sport en de hoop dat uit dit tournooi weer enkele jeugdleden zullen voortko men. Gespeeld werd om een wisseltro fee, gemaakt door mevrouw S. de Glee. Groep 7: 1. Mr. A. de Roosschool, 2. De Savornin Lohmanschool, 3. Bethel school; Groep 8: Mr. A. de Roosschool, 2. de Eendracht (Zevenhuizen), 3. Bethel school. Grote winnaar van dit tournooi was dus de Mr. A. de Roosschool. WADDINXVEEN - De Waddinx veense korfbalvereniging Korbis heeft een fantastisch feest georganiseerd voor de welpen en de prijswinnaars van de kleurwedstrijd. Er zijn diverse spelletjes gedaan op het korfbalveld en in de kantine, zoals sjoe len, in de korf schieten, tikspelletjes en een gezellige stoelendans. Wat vooral heel leuk was is om te zien hoe roadrunner Woody Woodpecker en Donald Duck nagedaan werd. Aan het eind van die avond was er voor iedereen nog een prijsje beschikbaar. Veel kin deren gingen enthousiast naar huis. Vrijdag was er een succesvol Korbis- feest, maar dan voor de pupillen. Voor de adspiranten en junioren worden ook feesten georganiseerd zoals grandioze disco’s en playbackshows.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 19