MEER TE DOEN IN WARNAARPLANTSOEN EN BIJ PETTEPLAS VVD vraagt naar plannen voor maken van winkelhart J Compostvat nu ook in deel W’veense tuinen Eerste algemene beschouwingen van Wim de Wit Raadsleden spraken al over experiment Toi-Toi weer met blijspel Zolderkamer Open dag bij Unichema BV Letterlijke tekst brief Zuid-Afrika Meeting op NCRV-avond in Gouda Wandelen en fietsen Welzijn Zuidplas Burgemeester Warnaarplantsoen Sw -ga 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 OKTOBER 1986 D’66 mist ’n hart in Waddinxveen de resultaten ervan”, aldus de liberaal. plezier een tweede voorstelling voor te bereiden. Toi-Toi rekent dan ook zaterdag weer op een volle zaal en vrolijke gezichten. De spelers Mieke Bruining, Bert Klijn, Michel Boere. Marianne Twilt en Ria Landwier staan daar samen met regisseur Willem Ou- werkerk, Marianne Vooges en Ju lia Roos (grime) en Dirk Geers In- speciënt) in ieder geval garant voor. WADDINXVEEN - VVD fractievoorzitter ir. Karei Warmenhoven heeft tijdens de algemene beschouwingen gezegd uit te zien naar de plan nen voor een winkelhart in Waddinxveen. ’’Voor wat betreft de detail handel kijken wij met grote interesse uit naar het rap_port. Wij achten het zeer spijtig dat er vertraging is opgetreden in het naar buiten brengen van J WIM DE WIT D’66 tingsdebatten in de Waddinxveense ge meenteraad, maar ook van diverse poli tieke partijen, kwamen er allerlei sug gesties om van het Warnaarplantsoen een drukker'bezocht gebied te maken. Zo werd er gesproken over de aanleg WADDINXVEEN - In Waddinxveen is een compostvatenactie op komst, zo meldt het kwartaalblad Milieu-Actief van de Zuid-hollandse Milieufederatie. Dat klopt ook, want dit voorjaar werd al in een aantal raadscommissies gesproken over een experiment met een compostvat - een vorm van kleinschalige verwerking van huishoudelijk afval - in een deel van ons dorp. In Gouda is daarvan al sprake. “Vervelend en bepaald onnauwkeu rig vinden wij het dat het college de suggestie wekt dat wij nauwelijks wil len bezuinigen. Dit is onjuist. Wij hebben alleen geen bedragen aange geven. Het doet ons echter wel deugd, dat het college nu al kans ge zien heeft aangekondigde belasting verhogingen op aandrang van en na overleg met alle partijen weer terug te nemen, daarbij tevens al dekkings- middelen aangevend”. ’’Voor de verdere ontwikkeling van het bedrijvenpark Coenecoop is de wege ninfrastructuur van groot belang. De Coenecoopbrug zal hierbij een hoek steen vormen. Daarnaast vindt de frac tie van de VVD dat een ontsluitingsweg naar de Beijerincklaan gewenst is. Wij moedigen het college aan alle noodza kelijke stappen te ondernemen om tot financiering te komen”. “Willen wij het voorzieningenpeil handhaven en nog ruimte scheppen voor nieuw beleid dan zullen wij ons nu al tot het uiterste moeten inspan nen, waarbij wij ons kritisch moeten afvragen welke taken anders afgesto ten cq verminderd kunnen worden zonder de kwaliteit al te zeer aan te tasten.” van een heemtuin, schooltuinen n der gelijke. ”Het wordt druk in het War naarplantsoen”, verzuchtte wethouder P.F.J. van Schie (CDA) eens bij het ho ren van al die gedachten. In overleg met de betrokken eigenaren en rijk en provincie worden plannen ontwikkeld om de wandelmogelijkhe den ’’rondom” Waddinxveen (onder meer door weilanden) te vergroten. Te vens wordt nagegaan hoe de wandelmo- gelijkheden in de gemeente kunnen worden uitgebreid, met inbegrip van de ’’hondencircuits”. Aan het provinciaal bestuur zal worden gevraagd medewerking te verlenen bij het oplossen van de knelpunten in de fietspadenvoorzieningen rond Wad dinxveen. Er zal onderzoek plaatsvin den naar de mogelijkheden van een be perkte recreatievoorziening (bijvoor beeld bos) in of nabij de nieuwe wijk Zuidplas. Met Staatsbosbeheer zal overleg worden gevoerd. WADDINXVEEN - Dit is de let terlijke tekst van de brief die B. en W. aan de gemeenteraad hebben gestuurd over de bewustwording rond de Zuid-Afrika-problema- tiek: ”In het beleidsprogramma voor de raadsperiode 1986-1990, hande lend over het te voeren beleid met betrekking tot bewustwording is onder punt 5 het volgende is ver meld: ’’Leveranciers aan Waddinx veen die economische betrekkin gen hebben met Zuid-Afrika wor den geïnformeerd dat handhaven van deze betrekkingen consequen ties kan hebben hebben voor hun relatie met de gemeente”. Ons college heeft zich beraden hoe en in welke vorm gestalte kan wor den gegeven aan de uitvoering van dit beleid binnen het kader van de bewustwording ten aanzien van de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika als groot maatschappelijk vraag stuk. Ons college is zich er daarbij van bewust dat in deze materie zeer zorgvuldig dient te worden gehan deld omdat niet de gemeentelijke opzet is het voeren van een hetze tegen bepaalde bedrijven doch om in het kader van de bewustwording rond hetgeen zich in Zuid-Afrika afspeelt in gesprek te komen met bedrijven, die daar operationeel zijn. Vervolgens zal vanuit deze gedach tenwisseling en de publiciteit, die daaraan gekoppeld zal zijn, weer signaalwerking plaatsvinden, die de inwoners meer bewust doet wor den van de schrijnenden Zuid-Afri kaanse problematiek. Tussen da namen van bedrijven, die het meest genoemd worden, als het gaat om activiteiten in Zuid- Afrika valt altijd weer die van ’’Shell ’’Shell” is in Zuid-Afrika op vele gebied actief, te weten in de olie (aanvoer, raffinage en verkoop), de chemie, de steenkolenwinning en -uitvoer en de exploratie van metalen. In 1984 is door de gemeente een kontrakt gesloten voor de levering van motor-brandstoffen op de ge- meentewerf aan de Noordkade. Dit kontrakt is aangegaan voor tien jaar. De ondergrondse tanks en het pompeiland zijn eigendom van de leverancier, die deze aan de ge meente in bruikleen heeft gegeven. De door de leverancier geleverde produkten zijn afkomstig van ’’Shell”. Wij hebben gemeend ter uitvoering van het beleidsprogramma 1986- 1990 ons met de leverancier in ver binding te moeten stellen teneinde hem daarover te informeren en de vraag voor te leggen hoe hij over deze aangelegenheid denkt en of hij binnen het kader van het kon trakt nog een oplossing ziet om aan onze bezwaren tegemoet te komen. Na ontvangst van deze reactie zul len wij ons nader beraden over de vraag hoe verder te handelen, waarbij overigens de nodige zorg vuldigheid jegens het bedrijfsleven blijvend in acht zal worden geno men. Uiteraard zullen wij u op de hoogte houden”. In dit kader is D‘66 een warm voor stander van een efficiënt maar men selijke bedrijfsvoering. De instelling van het managementsteam had dan ook de volle instemming. “Het past echter niet in ons beeld te moeten le zen dat de konsequenties van het be- SSW. Voor de lokatie in het Warnaarplant soen is gekozen, omdat de voorberei dende werkgroepen onder de indruk zijn gekomen van de taludwerking van het terrein en de mogelijkheden om een betrekkelijk groot publiek te kunnen opvangen. Bekeken wordt nog of er sprake kan zijn van een podium met wellicht een mobiel of een permanent dak. De kans bestaat dat er voor het pu bliek nog een stuk verharding komt. woningen-zijn gelegen. Een goede voor lichting moet de mensen motiveren aan de actie mee te doen. WADDINXVEEN - Volgende week zaterdag houden meer dan 100 chemis che bedrijven en instellingen in Neder land een landelijke ’’Open Dag”. Ook Unichema Chemie B.V. in Gouda stelt die dag het bedrijf weer open voor het publiek. Tussen 10.00 uur ’s morgens en 4.00 uur ’s middags kunnen de bezoekers via een aangegeven route langs de fabrieksin- stallaties lopen en zal uitleg gegeven worden over produktieprocessen, kwa liteitscontrole, toepassingsmogelijkhe den en transport van onze eindproduk ten. Ook kan men kennis nemen van de voorzieningen op het gebied van milieu, die het bedrijf heeft genomen en die nog in ontwikkeling zijn. Het bedrijf vervaardigt halffabrikaten zoals bijvoorbeeld vetzuren, oleine, ste arine, glycerine en een reeks hoogwaar dige oleochemische produkten. De af zet vindt voornamelijk in het buitenland plaats. Dit jaar zal ook bijzondere aandacht worden beteed an computer gestuurde procesbeheersing. Men kan kennis ma ken met automatisering door zelf achter een speciaal daarvoor opgestelde com puter plaats te nemen. Evenals in 1984 zal er een tentoonstel ling worden gehouden van wat de mede werkers van Unichema Chemie B.V. zoal in hun vrije tijd op kreatief gebied presteren. Een en ander zal muzikaal worden om lijst door een optreden op het terrein van drumband en majorettenkorps ”Gouda-West” in d ochtend en van een percussie groep als onderdeel van de Hobbytentoonstelling. den aan de saldi-reserve.” “Dat het college stelt dat door deze onttrekking ca. f. 160.000,- struk- tureel beschikbaar komt, mag op zich wel juist zijn, maar het heelt wel iets weg van een goocheltruc. De afschrij vingen die nu in een keer vrijkomen, zouden vanzelf in de loop van de jaren ook vrij zijn gekomen,” aldus Wim de Wit. “Met genoegen konstateren wij dat de werkloosheid verder terugloopt. Hopelijk zal door het Job Creation- projekt, alsmede de verdere ontslui ting van Coenecoop het spookbeeld van de werkloosheid nog verder af nemen. Wij zijn op de goede weg, ook gelet op uw voornemens ten aan zien van talloze andere zaken. De rijk geschakeerde welzijnsvoorzieningen zijn, ondanks de aanzienlijke vermin deringen van de rijskbijdragen, niet aangetast. Wij zullen ons gezamelijk moeten blijven inspannen dit zo te houden”, aldus Wim de Wit tot slot. val, aardappelschillen, snijbloemres- ten, koffiefilters, theezakjes, eierscha len, mest en strooisel van kleine huis dieren, grasmaaisel, (herfst)bladeren, snoeisel, uitgebloeide perkplanten, overtollig blad en loof- en wortelresten uit de moestuin. Taboe zijn plastics, textiel, metaal, glas, puin, papier, hout, haren en veren, kat- tebakvulling, stofzuigerzakken met in houd, zand, brood en kaaskorsten. Voor het welslagen van de proef met een compostvat bij particulieren gaat de gemeente Waddinxveen uit van een be- langstellingspercentage van 50. Hier voor uitgekozen zou kunnen worden de maandagwijk van de huisvuilophaal- dienst, omdat daarin 1.350 eengezins- Het centrumgebied heeft voor de VVD uiteraard veel meer aspecten dan detail handel alleen. ’’Reeds vorig jaar be pleitte onze fractie voor integratie van voorzieningen in het centrum. Wij gaan er van uit dat in voorjaar 1987 voorstel len tot ons komen die rekening houden met: detailhandel, verkeer, bouwactivi teiten en centrumvoorzieningen in alge mene zin". ”Op woningbouwgebied moesten zij weer denken aan de overeenkomst met Noorlander van 1982. Is er in uw ogen nog te werken met deze overeenkomst? Zou het niet wenselijk zijn om het con tract te herzien in het licht van de gewij zigde bouwproduktie en -contingenten. Via een heronderhandeling zou meer duidelijkheid kunnen komen over we derzijdse verplichtingen en een zekere beëindiging daarvan”. De verminderde Rijksbijdrage Sociaal Cultureel Werk moet naar de mening van de VVD-fractie op dit moment niet doorberekend worden naar de diverse voorzieningen. De nieuwe commissie Sociaal Culturel Werk doet goed werk en niet voorlopig op de ingeslagen weg door kunnen gaan. ”Uit het jaarverslag van deze commissie blijkt overigens dat de ontwikkelingen bij het Gemaal ver beneden de ver wachtingen blijven. Wij vragen ons dan ook ernstig af, of het nog langer verant woord is gelden hiervoor ter beschik king te stellen. Kan het college gegron de redenen geven om het voortzetten van het Gemaal te rechtvaardigen?” ”Het houden van een kunstweck in 1987 vindt de fractie een goed idee, mits er een breed publiek wordt bereikt en er zowel amateurs als professionals aan kunnen deelnemen. De uitbreiding van de uitgaans- en ontspanningsmogelijk- Het compostvat, dat op alle plaatsen kan staan waar maar een enigszins rulle ondergrond met bodemleven aanwezig is, is eigenlijk de moderne vertaling van de vroegere mesthoop in de tuin achter het huis. Het staatsbedrijf NV Vuilaf- voermaatschappij (VAM) heeft het vat samen met een particulier bedrijf op de markt gebracht. Het vat is zo gemaakt dat van stank geen sprake is en ook on gedierte er niet bij kan. Feit is dat huishoudelijk afval voor een groot deel bestaat uit materiaal dat af komstig is van dieren en planten. Dit af val vormt bijna de helft van het totaal- gewicht aan huishoudelijk afval. In het compostvat kunnen dan ook etensresten, groente-, fruit- en tuinaf- heden voor de wat oudere jeugd, door bijvoorbeeld de vestiging te ondersteu nen van een discotheek, heeft de volle steun van de VVD-fractie. Wordt dit beleid door de gemeente actief kenbaar gemaakt in de regio?” De bij de nota uitvoering minderheden beleid genoemde projectgroep zou min der ambtelijk moeten zijn. Het lijkt de VVD-fractie een goede zaak om verte genwoordigers van de betrokken instel lingen in de projectgroep zelf op te ne men. Het ouderenbeleid zal in de toe komst steeds meer de aandacht vragen. Het is jammer, dat in de gevormde com missie Flankerend Ouderenbeleid niet de Waddinxveense ouderenorganisaties zitting hebben. Gelukkig worden zij door de gemeente wel bij overleg be trokken. De VVD-fractie vindt het re aliseren van goede thuiszorg een zeer belangrijke taak van deze commissie.. De studie van het ministerie van WVC naar de mogelijkheden van een zogehe ten ’’terugploegregeling” in de bejaar den- en gezinszorg heeft een positief ad vies opgeleverd. Als de- regering hier voor de benodigde gelden beschikbaar wil stellen, zullen er 3000 arbeidsplaat sen in de bejaardenzorg bijkomen en er zo meer mogelijkheden tot thuiszorg ontstaan. De verwachting is dat deze arbeids plaatsen vooral ten goede komen aan jonge vrouwen met een Ihno- en mavo- opleiding. Dat laatste zou een tweede positief effect van deze regeling zijn. Het is verheugend dat Waddinxveen binnenkort een Vrouwenraad zal heb ben. De toegezegde steun van het colle ge wordt als-zeer positief ervaren. ”In 1987 mogen wij de emancipatie-nota verwachten. Kan het college aangeven in welke periode van 1987 dat zal zijn?” Bij het gebruik maken van een com postvat worden de kosten van vuilver branding lager. Uitgaande van 300 kilo gram afval komt dat neer op rond 24 gulden per woning per jaar. In verband hiermee bestaat de gedachte om de voor de door de middenstand te verspreiden compostvaten alleen statiegeld 50,-) te vragen. Maar dat moet nog worden uitgezocht, gelet op het uniforme tarief van de reinigingsrechten en het huisvuil aanbod dat per woning wisselt. Vanuit de gemeenteraad is in ieder ge val grote belangstelling voor het experi ment met milieuvriendelijke compost vaten. De PCW ziet zo’n proef wel zit ten, al heeft die partij nog wel twijfels over het welslagen ervan. PvdA-raadslid M. Boere spreekt van een ’’bewustwording van het milieu en een stuk eigen verantwoordelijkheid”. noemen van een direkteur sekretarie, tevens lid van dit team, inhoudt dat er een extra kracht moet worden aan getrokken”. In een moderne organisatie is auto matisering niet meer weg te denken. “Het aantrekken van een automati seringsdeskundige ondersteunen wij ten volle. De konsequentie daarvan in de vorm van het aantrekken van een extra kracht past ook niet in onze visie. Ambtenaren dienen meer dan ooit flexibel te zijn, hun eigen verantwoordelijkheden te kennen. Niet alleen in zwart wit te denken, daarbij het risico nemend weleens on deruit te gaan”. “Het is op zich zelf heel belangrijk een gemeente goed te organiseren en te managen. Gemeenten zijn echter nauw verbonden met politieke be sluitvorming en maatschappelijke be langengroepen. Het is daarom belang rijk dat ook het funktioneren van B. en W. en de raad in het beeld te be trekken. Daar liggen immers ook oor zaken van een bepaalde wijze van werken van ambtenaren.” “Wij hebben het volste vertrouwen in het managementteam, met de ver wachting dat het inventief capabel is om de problemen de baas te worden en de belangen van de Waddinxveners te dienen. Wij verzoeken B. en W. de ze personeelskwesties goed te over wegen, temeer daar de gemiddelde kosten van het totale bestuursappa raat, blijkens een onderzoek uit 1985 in ruim 700 gemeenten, in Waddinx veen bijna f. 50,— per inwoner hoger uitvallen. WADDINXVEEN/GOUDA - Op dinsdag 25 november organiseert de Provinciale Commissie Zuid Holland- Noord van de NCRV-radio een gevarie erde avond in de Grote- of Sint Jans- kerk, Achter de kerk 16 te Gouda. Aan deze avond wordt meegewerkt door het Dubbelkwartet "Tourdion” uit Voorburg o.l.v. Marijke van Klave ren, het Interkerkelijk Jongerenkoor ’’Meeting” uit Waddinxveen o.l.v. Hedzer van der Giezen en Klaas Boer- sma (orgel). Drs. Th. D. Jansen, voor zitter van de NCRV, is als spreker uitge nodigd. En verder is er samenzang. Programmaboekjes a 3,- (tevens toe gangsbewijs) zijn verkrijgbaar bij B. van Helden, Fazantdreef 57, Waddinx veen, tel. 01828-15734. D‘66 is van mening, dat ondanks on vervulde wensen, het financieel met Waddinxveen nog niet zo slecht gaat. Kortingen op de rijksuitkeringen kunnen nog worden opgevangen door de groei van de gemeente. De begro ting is echter sluitend gemaakt door onttrekking van ruim 1 miljoen gul- WADDINXVEEN - Het Warnaarplantsoen en de Petteplas zijn in de af gelopen tijd herontdekt als recreatiegebiedjes op loopafstand in het hart van Waddinxveen. Dat betekent dat er gewikt en gewogen wordt om bei de groene en waterrijke plekjes onder de aandacht van een nog groter pu bliek te brengen. Waddinxveners die wat verder weg willen hebben in het noorden het Gouwebos en in het zuiden 't Weegje al als doelwit van meni ge wandeling of fietstocht gekozen. WADDINXVEEN - Komende za terdagavond om acht uur brengt de Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi in de grote zaal van het An ne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad nogmaals aan het blij spel ”De Zolderkamer” van Frans Hydra. Kaarten a 6,50 (CJP-hou- ders en 65-plussers 3,50) zijn aan de zaal verkrijgbaar en bij M. Vooges (tel. 16470). De problemen die ontstaan als twee echtelieden onafhankelijk van elkaar hun zolderkamer verhu ren en als beide huurders dan ook nog onwrikbaar blijven waar het gaat om hun rechten, geven natuur lijk aanleiding tot komplexe en dolkomische situaties. De overvolle zaal en de enthousias te reakties tijdens en na de voor stelling eerder deze zomer waren reden genoeg voor Toi-Toi om met "Kan het college inmiddels meer infor matie geven? Vertraging geeft risico’s vanwege het uitblijven van de noodza kelijke initiatieven. En waar lege ruim te is, wordt die gevuld, wellicht met on wenselijke ontwikkelingen. Onze frac tie is in ieder geval van mening dat bou wactiviteiten in het centrumgebied af hankelijk moeten worden gesteld van de uitkomsten van het rapport. Naar aanleiding van de discussie in de com missie verklaren wij ons nogmaals geen voorstander van uniforme winkelslui ting voor de gehele gemeente”. ’’Door het nog steeds ontbreken van duidelijkheid over de centrumontwik- kelingen wordt de situatie in de Zuid plas steeds pijnlijker vanwege aan de bewoners gemaakte toezeggingen. Om toch iets voor de bewoners te kunnen doen kunnen de gedachten uitgaan naar het tijdelijk instellen van een tweede markt. Een dergelijk initiatief zou door onze fractie positief benaderd worden. Wel moeten de middenstandsvereni- ging en de marktcommissie de gelegen heid krijgen zich hierover uit te spre ken. In onze ogen zou de grootte van deze tweede markt beperkt moeten zijn en voornamelijk in de zgn. food-sector moeten werken”. Het project Job Creation vormt voor de VVD een belangrijk element in het ge meentelijk beleid om nieuwe activitei ten te stimuleren. Met dit project zijn veel verwachtingen gewekt. "Wij kun nen ons verheugd tonen dat de wer vingsactiviteiten binnenkort zullen star ten. Publiciteit is hier van groot belang. De VVD-fractie is benieuwd welke stappen het college op dit gebied in ge dachten heeft”. "Het erbij betrekken van de leerlingen van de hoogste klassen van het voortge zet onderwijs kan daarbij een element vormen. Enerzijds zal daarmee het pro ject meer gaan leven in de Waddinx veense gemeenschap, anderzijds kan er grote vormende waarde uitgaan van het toetsen van de ideeën op dit gebied van leerlingen (en eventueel docenten) aan die van praktijkmensen van Job Creati on. Wij zouden dan ook graag zien dat het college een (klein) bedrag als prijs beschikbaar stelt voor de winnaar(s)”. “Wij willen Waddinxveen vergelijken met een soort coöperatie met bijna 24.000 aangesloten leden, vanwege de emancipatie ook wel veenmensen genoemd. Deze coöperatie heeft een bedrag te besteden van vele, vele mil joenen guldens. Zie hier al een verschil met het bedrijfsleven. Het doel van een bedrijf is het maken van winst. De coöperatie geeft geld uit met als doel een zo’n gunstig moge lijk leefklimaat voor haar leden. Om deze gemeenschapsgelden te beheren en te besteden is er een bestuurslaag gevormd, welk bestuur op haar beurt ter ondersteuning en uitvoering be schikt over een ambtenarenkorps. Het gevaar van deze konstruktie ligt echter hierin dat de kosten van dit apparaat dermate hoog zijn of wor den dat het uiteindelijke doel nog maar ten dele gerealiseerd kan wor den”. Die woorden sprak D‘66-fractievoor- zitter Wim de Wit tijdens de algeme ne beschouwingen in de gemeente raad. Hem moest van het hart dat bij de bestudering van de begrotingsstuk ken, een bijna 3 kilo wegende papier massa, een soort vademecum node werd gemist. “Het is voor nog niet ingewijde geïnteresseerden praktisch ondoenlijk om zonder een kleine leidraad deze stukken te bevatten, ondanks de openheid die ze uiteinde lijk toch blijken te bevatten. Een kompliment voor de opstellers is hier dan ook op zijn plaats. Overigens die openheid is een visitekaartje van dit huis. Wat dat betreft is een van de D‘66 idealen “het bestuur bij de bur gers brengen” bereikt”. fijne plaats om er te een hoog peil. Iedere meestal ook zijn eigen buurthuis, ;en kunstwerkje. Ondanks het oos zijn, missen wij toch een i in de buurt van de hef- Met het aantreden v,an de nieuwe ge meenteraad en een nieuw college van Burgemeester en Wethouders aan de vooravond van Koninginnedag is voor lopig voor vier jaar de toekomst van de Petteplas in een keiharde paragraaf van het beleidsprogramma 1986-1990 vast gelegd. In dat programma zeggen PvdA, CDA en VVD: ”De Petteplas is een uniek re- creatiegebiedje midden in de gemeente. Geen bebouwing zal plaatsvinden aan of rondom de Petteplas. Wel zal worden bezien of en hoe de recreatiemogelijk heden verbeterd kunnen worden”. Met die zinnen is definitief het doek ge vallen over de plannen voor de bouw van een restaurant aan de Puttelaan. voor de bouw van een aantal exclusieve woningen bij de hoek Esdoomlaan- Kerkweg-West en voor een kioskachti ge bebouwing langs de Kerkweg-West. Voor die plannen tekenenden respec tievelijk horecaman T. Ververs en de gemeentelijke stedebouwkundige ir. W. Wissing uit Barendrecht maar na protesten vanuit de bevolking - die wer den begeleid door een handtekeninge nactie van de 1---- Waddinxveen (HSW) - haalde de poli tiek een ferme streep door alle rond de veenpias gedachte bouwplannen. De man die daar het meest moeite mee had was burgemeester C.M. van der Linden maar zijn opvattingen werden door zijn eigen partijgenoten (CDA) en door PvdA en WD - die hierin ge steund werden door PCW en D’66 - van de tafel geveegd. Weer een bewijs dat in Tijdens de vorig jaar gehouden begro- een gemeente niet de burgemeester maar de gemeenteraad de baas is en uit eindelijk uitmaakt welke plannen wel zullen worden uitgevoerd en welke niet. ”Ik heb er goede nota van genomen dat er geen restaurant aan de Petteplas ge bouwd gaat worden. Ik vind dat spijtig, omdat een dergelijke voorziening daar mijns inziens een extra dimensie zou kunnen toevoegen aan die omgeving voor geheel Waddinxveen zonder ern stige aantasting in dat gebied”, aldus Waddinxveens eerste burger, die de raadsleden nog eens voorrekende dat voor de 520 vierkante meter voor het pand-met-terras 6,5 procent van het wa teroppervlak en 1,75 procent van de oe ver zou worden gebruikt. Hij beloofde horecaman T. Ververs nog wel, als hij dat zou willen, behulpzaam te zijn bij het zoeken naar een eventuele andere lokatie in dit Gouwedorp. Hoe het ook zijaan het Raadhuisplein wordt er in ieder geval over gedacht hoe de recreatiemogelijkheden aan of rond om de Petteplas verbeterd kunnen wor den. Sinds de komst van burgemeester WADDINXVEEN “Waddinxveen is een wonen. Het voorzieningenpakket staat op wijk heeft naast zijn wensen i zijn eigen winkelgalerij en zijn eig< feit dat Waddinxveners niet nartelc hart. Een hart dat zou moeten kloppen brug.” “Het opsouperen van de saldireser- ves, minus de ijzeren voorraad, heeft niet bepaald on2e voorkeur, mede ge let op de financieel onzekere toe komst. Deze toekomst ziet er name lijk minder rooskleurig uit. Het te kort over 1988 wordt al geraamd op f. 525.000,-, oplopend tot ver over het miljoen in 1990”. Van der Linden is de veenpias al beter zichtbaar geworden, omdat de gemeen telijke dienst van Openbare Werken en -Bedrijven met name het groen aan de noordkant fors heeft uitgedund. Op die manier kwamen er ’’kijkgaatjes”, de Petteplas is verder een aantal maal ge bruikt voor manifestaties van scouting, EHBO en de Sportweek. Afgesproken is verder - en vastgelegd in het beleidsprogramma - dat de huidige dierenvoorziening in het Warnaarplant soen enige uitbreiding krijgt. Zo zullen onder meer de openingstijden worden verruimd. Welke andere voorzieningen in dit plantsoen daarnaast een plaats krijgen wordt nog bezien. Nieuw is de gedachte om in het War naarplantsoen een permanent open luchtpodium te gaan neerzetten. De bouwkosten hiervan - met behulp van leerling-metselaars en -timmerlieden - worden geraamd op zo’n halve ton. Van dit bedrag is 15.000,- al op tafel ge legd door de 25-jarige woningbouwver eniging St. Joseph, die vorig jaar is op- hengelsportvereniging gegaan in de woningbouwvereniging Een moment uit het blijspel De Zolderkamer van de Waddinxveense to neelvereniging Toi-Toi.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 11