cirkelflat Kamermuziek- Muzikaal feest bij De Gouwestem concerten geen taak gemeente Eerste paal voor tweede Vijf mensen vonden werk Tafelronde schenkt picknickplaats in Warnaarplantsoen ’’Markante gebeurtenissen in afgelopen periode” is, Septembercijfers GAB VVD-fractievoorzitter ir. Karel Warmenhoven Sint Victor Platform Expansie van adviesbureau Dijkhuizen Waddinxvener klaagt bij Ombudsman Prijswinnaars kleurwedstrijd Eerste lustrum van kinderkoor CDA: Betere relatie met publiek Computers WNF-kraam in Rabobank Per saldo 5 bedrijven erbij WADDINXVEEN/GOUDA CDA vergadert Ouderraad Jan Ligthart Drie ton Round Table Vrouwenraad Wereldwinkel Aanvulling A capella WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 OKTOBER 1986 De bakermat van de Round Table ligt in I De indeling van een woning in de tweede cirkelflat in de woonwijk Zuid- plas. WADDINXVEEN - Met tussen de 350 en 400 bezoekers heeft het Chris telijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem vrijdagavond in de Ontmoetingskerk het eerste lustrum muzikaal en sfeervol gevierd. Het ’’verjaarsdagspartijtje” werd luister bijgezet door sopraan Riet den Her tog, bariton Dirk Lavrysen, pianist en organist Ben Kramer en het kope- rensemble. De toestand van de Wereldwinkel baart de PvdA zorgen. ”De winkel is te onre gelmatig open, waardoor gerichte ver koop ontbreekt. Het publiek gaat mede daardoor niet gemakkelijk naar de We reldwinkel. Overigens doen we hierbij de suggestie de koffie, thee en suiker ten behoeve van de gemeentelijke ge bruikers in het vervolg uit de Wereld winkel te betrekken. Ook kan er een uitstekend kerstpakket voor de ambte- wist het publiek te boeien, niet alleen met zijn prachtige stem, maar ook met zijn acteertalent. Een luid applaus viel hem ten deel. WADDINXVEEN - Het Rooms-kat- holiek Sint Victorkinderkoor, geleid door Theo Smeenk, bestaat dit jaar vijf jaar. Dit feit zal zondag 26 oktober worden herdacht met een feestelijke Eucharis tieviering in de Ontmoetingskerk om 11.45 uur. Na de viering is er nog een ge zellig samenzijn in de hal van de Ont- moetingskerk voor alle aanwezigen waarbij een kopje koffie zal worden aangeboden en voor de leden en oud-le- den van het kinderkoor een tractatie. IR. KAREL WARMENHOVEN VVD WADDINXVEEN - Platform Compu tersystemen BV, Gouda heeft het zaak- adres gewijzigd in Brugweg 1, Wad- dinxveen zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland. f' jaar was 47% van de schoolverlaters jonger dan 19 jaar, dit percentage is 40%. Het aandeel van de jeugd in de totale werkloosheid is overigens flink gedaald.1 Was een jaar geleden 40% jonger dan 25 jaar, nu is dit aandeel teruggelopen tot 33% In maart 1986 stonden 210 jongeren tot 19 jaar korter dan een halfjaar ingesch reven. Zes maanden later bedroeg het aantal daarvan dat van zes tot twaalf maanden zonder werk was nog maar 65. Dat betekent dat 70% binnen het half jaar weer aan de slag was. Van de ’’Ou deren” wordt toch nog ongeveer de helft binnen een halfjaar weer uitgesch reven. WADDINXVEEN - In het Warnaarplantsoen, vlak bij het dierenparkje langs de Jan Dorrekenskade-Oost, is op initiatief van de Serviceclub Ta felronde 143 Waddinxveen een picknickplaats gerealiseerd, die komende vrijdagmiddag om zes uur officieel aan Lion-burgemeester C.M. van der Linden zal worden overgedragen. WADDINXVEEN - De binnenkort vertrekkende directeur van de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven, de heer A.M. Zwamborn, zal vrijdagmiddag om vier uur de eerste paal slaan voor de in opdracht van de woningbouwvereniging SSW in de woonwijk Zuidplas neer te zetten tweede cirkelflat. De picknickplaats is een geschenk van de Tafelronde aan de Waddinxveense gemeenschap ter gelegenheid van het vorig jaar gevierde 5-jarig bestaan. Het jubileumgeschenk bestaat uit een bet onnen tafel met zes zitelementen die door de leden van de Tafelronde zelf in de vrije tijd zijn vervaardigd. Daarbij is overleg gevoerd met de ge meente en hulp verleend door Rehorst Bouw BV, Boonstoppel en Zn. BV en de heer A.A.M. v.d. Akker uit Leid- schendam. Met deze picknickplaats geeft de Tafel ronde Waddinxveen inhoud aan een van de belangrijkste doelstellingen, na melijk dienstverlening aan (bepaalde groepen in) de samenleving. Daarbij hoort in de filosofie van de Tafelronde een stukje zelfwerkzaamheid van de le den, ook omdat daardoor onderling be grip en vriendschap wordt bevorderd. Met aan de muur een grote vijf, ge maakt van gerbera’s, was het zelfs voor een buitenstaander duidelijk dat het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem onder leiding van Adri- aan Verhoef het eerste lustrum vierde. Met een afwisselend programma werd het publiek, dat voornamelijk uit ’vaste supporters’ bestond, eeirnvond met uit stekende muzikale prestaties geboden. Aan dit concert werkten ook enkele so listen. De hele avond werd, zoals ge woonlijk op vrolijke wijze, op piano en orgel begeleid door Ben Kramer, die zich met zijn solo ’’Toccata in B mi neur” aan een mooi maar moeilijk stuk waagde. Naast de vaste begeleider was er ook de vaste sopraan Riet den Hertog. Dat de samenwerking tussen De Gouwestem en Riet den Hertog goed is, kwam uit stekend naar voren in het Vilj alied” en "Die Seele des Weltalls”. Ook de bariton Dirk Lavrysen zong en kele liederen, waarbij hij het publiek een toelichting gaf over de inhoud. Hij WADDINXVEEN - Kamermuziekconcerten zijn geen gemeentelijke taak. Die duidelijke mening verwoordde PvdA-fractievoorzitter Bep Vermeij. Ze zette dan ook kanttekeningen bij het gemeentelijke voorstel om de subsidie voor dit doel met duizend gulden te verhogen. WADDINXVEEN - ’’Deze eerste algemene beschouwingen na de instal latie van de nieuwe raad vinden plaats na een jaar met nogal wat markante gebeurtenissen op politiek gebied. Dit geldt zowel voor onze gemeente Waddinxveen als voor het landelijk politiek milieu, waardoor onze ge meente mede beïnvloed wordt”. Op de voorzieningen die al in het War naarplantsoen aanwezig zijn, is de pic knickplaats een welkome aanvulling. Ouders kunnen voortaan vanaf een ge zellig zitje de kinderen in de dieren boerderij in het oog houden. De ge meente heeft onlangs naast de picknick plaats een aantal speeltoestellen ge plaatst. Door al deze voorzieningen is er in het Warnaarplantsoen een kleurig hoekje bijgekomen. De Tafelronde 143 Waddinxveen is op gericht in februari 1980 en telt op dit moment 15 leden. Voorzitter is Geert van Maanen, penningmeester Eric Schuur en secretaris Dirk Schuitema- ker. De Waddinxveense serviceclub is aangesloten bij de Nederlandsche Ta felronde, die 40 jaar geleden in Utrecht werd opgericht. bureau Grabowsky Poort BV uit Den Haag. De woningen zullen worden ge bouwd door Bouw- en Aannemings- maatschappij P. Rehorst BV te Wad dinxveen. De cirkelflat komt te staan aan het Flo- riserf. Dit is gelegen in het noord-oos- ten van het uitbreidingsplan Zuidplas (achter de tennisbanen). Het project bestaat uit 50 gelijke woningen, waar van er 2 op de begane grond zijn gesitu eerd en de overige 48 woningen ver deeld over 8 bouwlagen met elk 6 wo ningen. De woningen hebben een roy ale woonkamer (28,8 m2), een aangren zende open keuken (5 m2) en 2 slaapka mers (11 m2 en 8,2 m2). De etagewo- ningen hebben allen een balcon (ruim 5 m2). Gedurende de maand september nam het aantal werklozen in het gehele ge west Gouda met 101 af tot 6.265. Er is nu minder aanbod van agrarisch person eel (min 28), metaalbewerkers (min 30), bouwvakkers (min 23), handel- spersoneel (min 25) en personeel in al gemene dienst (min 32). Daartegenover staat een toename van het aantal werk zoekenden voor een administratief be roep (erbij 24) en van (vooral) school verlaters met een vooralsnog onduide lijke beroepswens (erbij 23). Het aantal werkloze schoolverlaters nam in een maand tijd af met 177 ofwel met 21%. Van alle werklozen behoort nu 11% tot de categorie der schoolver laters tegen 17% een jaar geleden. Er doet zich wel een verschuiving voor ten aanzien van de leeftijdsgroepen. Vorig Bep Vermeij: ’’Naar onze mening dient er een discussie te worden gevoerd of het organiseren van deze concerten wel tot een gemeentelijke taak moet wor den gerekend. Mocht zo’n discussie al resulteren in een bevestiging, dan vra gen wij ons af of dit niet tot de taak van de commissie voor kunst en cultuur moet worden gerekend. In ogenschouw moet ook worden genomen of in plaats van een subsidieverhogi>ife niet een prijsverhoging met bijv. 25% aan de or de moet zijn. Thans is er sprake van een zeer eenzijdige muziekbevordering in Waddinxveen. Hierbij rijst dan de vraag of andere vormen van muziek ook voor zo’n forse subsidie in aanmerking kunnen of moeten komen”. De PvdA betreurt het verder dat scho len nauwelijks of nooit een georgani seerd bezoek brengen aan de in de raad zaal ingerichte exposities. ’’Met name voor de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum lijkt het ons een uit gelezen gelegenheid kennis te nemen van kunst. Wij menen dan ook hier een oproep te plaatsen naar het onderwijs om meer te profiteren van kunst dicht bij huis”. WADDINXVEEN/GOUDA - In Waddinxveen waren er volgens gege vens van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda vorige maand 539 mensen zonder werk: 296 mannen en 243 vrouwen. Een maand eerder (augustus) waren dat 544 plaatsgenoten: 313 mannen en 231 vrouwen. Deze ïlat omvat 50 woningwetwonin gen, welke zijn geschikt voor alleen staanden en 2-persoonshuishoudens, onvolledige gezinnen, woningzoeken den die willen gaan trouwen of samen wonen en eventueel voor ouderen. De voorlopige netto huur zal 480,- gaan bedragen. Verwacht mag worden dat, ijs en weder dienende, de eerste wonin gen van dit complex in oktober 1987 voor bewoning gereed zullen zijn. De woningen worden gebouwd in op dracht van de op 16 december 1985 ge fuseerde woningbouwvereniging ’’Sa men Sociale Woningbouw” (SSW). Dit project zal gerealiseerd worden naar het ontwerp van architectenbureau Hoog stad. Weeber, Van Tilburg te Rotter dam met ondersteuning van ingenieurs- gemeente. Ook inde toekomst voorzien wij bij de grote politieke stromingen dergelijke verschuivingen, omhoog en weer omlaag”. ”Van wezenlijk belang is dat opnieuw de socialistische, christen-democrati- sche en liberale partijen elkaar hebben gevonden in een beleidsprogramma, waarin elk zich voor een groot deel her kent. Een dergelijke contractieve om gang met elkaar, en dat wil zeggen met alle in de raad vertegenwoordigde parti jen, vinden wij contrasteren met wat landelijk gebruikelijk is, of moeten we zeggen: was. Immers, ook daar zoekt de PvdA steeds weer het harmoniemodel. Hoewel er verschil van inzicht blijft be staan over tal van onderwerpen, blijkt zelfs de PvdA ervan overtuigd dat het beslag dat de overheid op de nationale financiële middelen legt, naar omlaag moet”. ”Een dergelijk landelijk politiek milieu met het regeerakkoord als ruggegraat, gepaard aan de plaatselijke wil om een slagvaardig aanpassingsbeleid te voe ren, belooft veel voor de komende 4 ja- ren. Het college-programma vormt hie rin voor ons de leidraad naast het eigen WD-programma”. In de begrotingennota wordt gezin speeld op de mogelijkheid dat ons fi nanciële jasje wat krapper gaat zitten dan bij het opstellen van het college programma bekend was. ”De uitdaging voor ons als bestuurders zal zijn: blij- Het mannenkoor is op zijn best als het a capella en ingetogen stukken zingt. De ’’Deutsche Messe” en ”Wat de toe komst brengen moge” waren beslist hoogtepunten. Op het programma ston den werken van Bach, Mozart, schubert en Lehar, waarvoor dirigent Adriaan Verhoef vakkundige bewerkingen geschreven had voor zijn koor en de be geleiders. Er had niet beter begonnen kunnen worden dan met het krachtige ”U zij de glorie” en er had niet beter geëindigd kunnen worden dan met ’’Russisch Ve- sperkoor”. De zaal viel even stil. De Gouwestem, in vijf jaar gegroeid van 40 naar 85 leden, is een mannenk oor, dat snel leert en over een bijzonder goede uitspraak van buitenlandse stuk ken beschikt. Dat er in Waddinxveen nu een Vrou wenraad komt met een groot aantal vrouwengroeperingen die zich aange sloten hebben uit verschillende politie ke- en levensbeschouwelijke achter gronden, juicht de fractie toe. Het initi atief daartoe werd genomen in de ver kiezingstijd tijdens het vrouwenforum. ”We wensen de Vrouwenraad veel suc ces toe met hun samenwerking en ver- wezelijking van hun doelstellingen”, al dus de PvdA. WADDINXVEEN - Het CDA vindt dat de relatie burger-bestuur in de afge lopen periode is verbeterd. Fractievoor zitter Jan Hielema: ’’Niet ontkend kan worden dat op dit terrein in de afgelo pen periode vooruitgang is geboekt. De aandacht hiervoor blijft noodzakelijk. Bij het voorlichtingsgebied zullen we ons steeds af moeten vragen aan welke informatie bij de bevolking van Wad dinxveen behoefte is en minder welke informatie wij kwijt willen”. ’’Met name de belangen van de kwets bare groepen in onze bevolking moeten daarbij in het oog worden gehouden. Onze fractie betreurt het dan ook dat in de onlangs verschenen gemeentegids niet wordt gewezen op de mogelijkhe den tot kwijtschelding van gemeentelij ke belastingen en het Fonds voor hulp in noodsituaties”. De openheid waarmee het overleg met de politie in de afgelopen tijd is ge pleegd schept de voorwaarden voor een zorgvuldig samenhangend beleid op die terreinen waar het beleid van de politie en de gemeente raakvlakken heeft, vindt het CDA. ”Uw voorstellen voor een postregistra- tiesysteem zijn in onze fractie met ge mengde gevoelens ontvangen. Naar on ze mening is het ambtelijk apparaat best in staat om het gestelde van het beleid sprogramma zonder vergaande registra tie te verwezenlijken”. Met het college heeft de CDA-fractie zorgen over het adequaat ontwikkelen van een beleid bij rampen. ”Uw pogin gen om waar mogelijk een eigen beleid te voeren, vooruitlopend op regionale activiteiten, hebben onze steun. Het be schikbaarstellen door een plaatselijk bedrijf van een EHBO-busje is een ini tiatief dat navolging verdient. Wij nodi gen het college uit ons voorstellen te doen om de exploitatie mogelijk te ma ken”. ’’Kennelijk spreekt het fenomeen jeugdgemeenteraad in deze tijd niet meer aan, dit ondanks de positieve on dersteuning vanuit dit huis. Als politie ke partijen zullen wij ons moeten bera den op welke wijze wij de jeugd bij ons functioneren kunnen blijven betrek ken”. WADDINXVEEN - Donderdag 23 ok tober van ’s morgens 9 uur tot ’s mid dags half 5 is het Waddinxvense winkel tje van het Wereld Natuur Fonds (WNF) weer een dagje aanwezig in de Rabo-bank aan de Kerkweg-Oost. ”We hopen weer veel enthousiaste ko pers bij ons kraampje te zien. Keus is er volop, zowel in duurdere maar zeker ook in goedkopere artikelen”, aldus mensen achter het WNF-winkeltje. Vorig jaar bedroeg de omzet in de assu- rantiesfeer rond drie ton en naar ver wachting zal er in ‘86 sprake zijn van een verdubbeling daarvan. Ook is er ruimte voor verdere groei van de werkzaamhe den voor startende ondernemers en jon ge bedrijven, waarvoor adviesbureau L.W. Dijkhuizen de financiële admini stratie kan voeren inclusief BTW-af- drachten, balansen, en dergelijke. Particulieren lieten de afgelopen drie ëntwintig jaar niet alleen hun belasting aangiften verzorgen - straks met ge bruikmaking van computerprogram ma’s nog efficiënter - maar ook hun fi- nanci“le situatie doorlichten in verband met de aankoop van een woning. Het realiseren van pasklare hypotheken of het vinden van de juiste verzekerings- vorm en dito maatschappij, zijn even eens bij dit bureau vertrouwde hande lingen. Uitbreiding van de verzekeringsporte- feuille en toename van het afsluiten van hypotheken en regelen van finacierin- gen, zitten er volgens beide heren Dijk huizen dik in. Het adviesbureau L.W. Dijkhuizen is gereed voor de negentiger jaren. Per saldo zijn er in Waddinxveen vorige maand 5 bedrijven bijgeko men. Gegevens uit het handelsre gister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden- Holland laten zien dat er weliswaar in dit Gouwedorp sprake was van 12 nieuwe bedrijven (waarvan 2 van buiten de Goudse streek) maar dat er weer 7 verdwenen door op heffing (6) en faillissement (1). Het aantal arbeidsplaatsen in het gehele bedrijfsleven in Midden- Holland is, volgens mutaties in het handelsregister (in- en uitschrijvin gen) in september met 92 afgeno men. Het aantal bedrijven steeg per saldo met 25, wat vooral werd veroorzaakt door de toename van het aantal nieuw ingeschreven één manszaken. De branches overige dienstverle ning (erbij 6), tussenhandel, hore ca en exploitatie van en handel in onroerend goed (ieder erbij 5) ga ven per saldo de grootste stijging te zien. De gemeente Woerden zag een stijging van het aantal onderne mingen met 10, Boskoop met 9 en Waddinxveen met 5. In totaal kwa men er uit andere KvK-districten 11 bedrijven naar Midden-Hol- land. Uit de regio Leiden kwamwn dit keer de meeste bedrijven (3); uit zowel de regio Rotterdam als Utrecht vertrokken twee bedrijven naar deze regio. Engeland waar in 1927 de eerste Tafel ontstond. Het insigne van Round Table is ontleend aan het zinnebeeld van de Tafelronde van de legendarische Ko- ning Arthur. Internationaal aanvaardt Round Table de zinspreuk ’’Adopt, Adapt, Improve”. De Nederlandsche Tafelronde bestaat uit plaatselijke Tafelronden of Tafels. Een Tafel is een vereniging van mannen uit verschillende beroepen in de leef tijdsgroep van 20 tot 40 jaar. De leef- tijdsbegrenzing beoogt dat de Tafel zich voortdurend verjongt en vernieuwt en aldus niet gaat lijden aan verstarring. De doelstellingen van de Nederland sche Tafelronde zijn het bevorderen van wederzijds begrip, verdraagzaam heid en vrede, zowel nationaal als inter nationaal, het wekken van waardering bij de leden voor eikaars beroep, alsme de het stimuleren van ieder lid tot een hoge opvatting van het eigen beroep en het versterken bij ieder lid van het be sef, dat hij op zijn eigen wijze de ge- WADDINXVEEN - Vink Verzekerin gen van de Overtoom heeft bekend ge maakt wie in de prijzen zijn gevallen met de kleur- en ontwerpwedstrijd van dit verzekeringskantoor. De prijswinnaars, die hun prijzen op de Overtoom 35 kunnen afhalen, zijn: Mark Dibbets, Ferry Esveldt, Joeri Kraayestein, Mare Janssen, Marino van Zwet, Lisette Dibbets, Karin van der Lans, Mirjam Morijn en Dion Kerkho ven. De kleurwedstrijd werd door Vink Ver zekeringen gehouden in samenwerking met kredietverschaffer Vola. Op de landkaart van Europa moesten de vlaggen in de juiste kleuren worden aangebracht en bovendien was er ruim te voor het ontwerp van een eigen bank biljet. Zo begon VVD-fractievoorzitter ir. Ka rei Warmenhoven zijn bijdrage aan het begrotingsdebat. ’’Plaatselijk heeft een ieder kunnen constateren dat de VVD een relatief gering percentage (10%) van haar aanhang heeft verloren. ”Wij zien het verlies van onze vijfde zetel in deze raad dan ook niet als het resulaat van het inboeten aan belang op lange termijn van de liberale stroming in onze WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van het CDA-Waddinxveen houdt op maandagavond 27 oktober om acht uur een ledenvergadering in ’Het Trefpunt’ aan de Stationsstraat in Wad dinxveen. Op deze avond zal gesproken worden over de kandidatuur voor het vice-voor- zitterschap van het CDA, de komende verkiezingen voor de provinciale staten en het kader- en vormingswerk binnen de partij. Na de pauze komen de algemene be schouwingen in de gemeenteraad aan de orde. Fractievoorzitter Jan Hielema bespreekt deze vanuit de visie van de CDA-fractie en wethouder Paul van Schie zal enkele overwegingen vanuit het college aan de orde stellen. meenschap behoort te dienen. Alhoewel ’’externe service", meestal opgevat als ’’community service”, niet expliciet in deze doelstellingen wordt vermeld blijkt er in de meeste Tafels toch duidelijk behoefte te bestaan aan het organiseren van lokale service-pro- jekten. Daarnaast worden er steeds va ker projekten opgezet in derdewereld landen. Om de paar jaar wordt een landelijk projekt aangepakt. De plaat selijke Tafels bestaan uit gemiddeld 18 man en komen tweemaal per maand bij een. Meestal zijn dit avond-bijeenkom- sten, de ene keer bij één der leden thuis, de andere keer in - wat Waddinxveen betreft - De Unie. Na een huishoudelijk gedeelte houdt één der leden, of soms een gastspreker, een inleiding gevolgd door discussie. Daarnaast kent iedere Tafel zijn eigen traditionele aktiviteiten, vaak met de echtgenotes (’’Ladies”) of met het hele gezin. Verder zijn er aktiviteiten op dis tricts- en landelijk niveau. Een belang rijk aspekt van het Tafelleven wordt ge vormd door de internationale kontak ten. Sinds 1961 zijn alle organisaties met soortgelijke doelstellingen en dezelfde leeftijdsbegrenzingen verenigd in de World Council of Young Men’s Service Clubs. WADDINXVEEN - Om het toene mend aantal cliënten van dienst te kun nen zijn en de continuïteit van het be drijf te waarborgen, heeft het adviesbu reau L.W. Dijkhuizen in Waddinxveen recent uitbreiding ondergaan. Per 1 ok tober is P.F. Dijkhuizen, erkend assu- rantie-agent, als compagnon toegetre den en op 1 november zal de gereno veerde kantoorruimte in het pand Beet hovenlaan 27 in gebruik worden geno men. Om ook in de nabije toekomst adequate diensten te kunnen verlenen op het ge bied van administraties, verzekeringen, financieringen, hypotheken alsmede belastingzaken, is een automatiserings- programma in uitvoering. L.W. Dijkhuizen startte zijn adviesbu reau in 1963 min of meer als hobby, maar wel in aansluiting op functies die hij in het bedrijfsleven bekleedde. Van daag de dag komen cliënten uit het hele land, waaronder velen die reeds vanaf de oprichting hun zaken laten beharti gen door deze "tussenpersoon”. Zowel particulieren als (kleine) onder nemers en ook stichtingen waarderen kennelijk de voordelen van een advies bureau, dat kan inspelen op de individu ele wensen van cliënten en hun belan gen in bijvoorbeeld belastingzaken tot in detail kan behartigen. WADDINXVEEN - De Nationale Om budsman meldt dat er ook weer een Waddinxvener met een klacht is geko men. Het gaat hier om een klacht van de Waddinxvener R. over de minister van Justitie als het verantwoordelijk admi nistratief orgaan voor het Korps Rijks politie (groep Waddinxveen). De klacht betreft het feit dat een proces-verbaal dat door de politie is opgemaakt naar aanleiding van een aanrijding waarbij klager was betrokken, afwijkt van een eerder door de politie ter zake gemaak te situatie-schets. naren samengesteld worden uit de pro- dukten die de Wereldwinkel verkoopt”, aldus Bep Vermeij. Het welzijnsbeleid voor de komende beleidsperioide draagt in grote lijnen de goedkeuring van de fractie. "Met na druk wijzen wij erop dat bezuigingen in deze sector bij ons niet de hoogste pri oriteit krijgen. Het stemt ons daarom tot voldoening dat uw college met een verhoging in plaats van de door Brink man gewenste verlaging komt”. "Wij onderschrijven de noodzaak en wenselijkheid van een kritische door lichting en een daarbij behorende maat schappelijke kosten- en batenafweging. We willen hieraan wel verbinden dat de ze afweging geen belemmering mag zijn voor ontwikkelingen, waarvan de kos ten zichtbaar zijn, maar waarbij het maatschappelijk nut niet bij voorbaat hoeft te worden bewezen”. vend te komen met impulsen voor ver nieuwing in deze lokale gemeenschap en niet alle energie te verliezen in het zetten van de tering naar de nering. Nieuw beleid zal mogelijk moeten blij ven door vermindering van taken uit be staand beleid. Dit vereist intensief over leg hier in huis en eerlijke informatie naar de burger”. WADDINXVEEN - In de openbare Jan Ligthartschool aan de Sperwerhoek is voor de tweede maal een ouderavond gehouden. Tijdens deze ouderavond traden vier ouderraadleden af te weten voorzitter Y. de Jong, T. Pietjouw, A. Biesheuvel en H. Broere. Er waren voor deze vier vacatures vier kandidaten zodat unaniem werd beslo ten deze vier tot ouderraadleden te be noemen. Tijdens de eerstvolgende ou- derraadvergadering zijn de functies als volgt verdeeld: Voorzitter Anky Jaakke-Rouw (Fa- zantdreef 29), secretaris Josien v.d. Laan-v.d. Flier (De Akker 52), pen ningmeester en culturele commissie Traus Mathu-Meerhoff (De Akker 72), plv. secretaris Errol Risacotta (Linze nakker 41), Hettie Dunselman-de Groot (De Akker 13), Anja Dijkhui- zen-v.d. Greft (De Akker 1), Jobien v.d. Kaay-Dijkman (De Akker 31), Jenny v. Meerveld-v.d. Stelt (Fazant- dreef 33), culturele commissie mevr. Suykerbuyk-v. Heteren (De Akker 74). Daarnaast is tevens besloten om twee ouders te weten Gerda Woldringh-Bok- kestijn (Boekweitakker 37) en Anet v.d. Water-Klinkert (De Akker 30) de Jan ligthartschool te laten vertegen woordigen tijdens de vergaderingen van het VOO. O? <P

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 15