Politie houdt 8 mensen aan Rusland en Lezers schrijven Controle op verlichting W’veens belang Zuid-afrika, Concordia eervol met tweede prijs Rabobank informeert over Canada Aandacht voor Bezawa Looncontrole- week van FNV Bazar goed voor 5.400,- opera en operette in de residentie Open huis voor Unicef Ouderavond in teken van EHBO Jeugddienst Immanuëlkerk Vredesplatform ondersteunt actie Woensdrecht POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Stormschade Diefstallen Schade aan uw auto vereist 1" deskundige reparatie. ?F0Cwn Videobanden weg Daders achterhaald Vernieling Aanrijdingen jV if f i GLASBEEK '~:j Wat kapot is blijft kapot en wordt niet gemaakt. (Foto: Theo Jongedijk). Kliederwerk dat maar niet wordt weggehaald. (Foto: Theo Jongedijk). De ’’Wildernis” aan het Sweelinckhof. (Foto: Theo Jongedijk). 1 I I 4TTTTS - WOENSDAG 29 OKTOBER 19SÓ WADDINXVEEN - Het Bejaarden zangkoor Waddinxveen Bezawa heeft in Krimpen aan den IJssel meegedaan aan een zangfestival. Bezawa was één van de dertien deelne mende koren. Er werd door het Wad- dinxveense koor met succes en vol over gave gezongen. De leiding was in han den van mevrouw Houweling-Emond. Het Bejaardenzangkoor Waddinxveen kan ter versterking nog enkele heren ge bruiken. Er is elke donderdagmiddag repetitie in het Anne Frank-centrum. gele reflectoren. Tevens moeten fietsen per 1 januari 1987 zijn voorzien van zij- reflectie. Deze zijreflectoren moeten onderbro ken op de band of tussen de spaken zijn gemonteerd. Wanner de reflectoren tussen de spaken worden gemonteerd moeten deze zo dicht mogelijk bij de velgrand van het fietswiel worden gezet. i Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J. van Leeuwen, Wikkeveld 24 (tel. 12469) en A. Peek, Boekweitakker 35 (tel. 14658). De artikelen die in de open week ver kocht worden staan vooral in het teken van de komende feestdagen zoals kerst kaarten, kadg’s voor kerst en St. Nico- laas enz. Wie op genoemde dagen of tij den geen mogelijkheid heeft één van de adressen te bezoeken kan altijd nog te recht bij mevr. De Wolff, mevr. Ban ning of mevr. Peek. Belt u dan wel even van te voren zodat u niet voor een geslo ten deur komt buiten de open week. Het nu 40 jaar bestaande Unicef-kin- derfonds van de Verenigde Naties heeft ook in Waddinxveen een actieve afde ling. Reeds jaren stellen vrijwillige in woners van Waddinxveen in de gelegen heid artikelen te kopen waarvan een groot gedeelte van de aanschafprijs naar het goede doel van Unicef gaat. Dit is voor het beschermen van kinde ren tegen ziekte, ondervoeding en uit buiting, het bevorderen van onderwijs, beschermen tegen lijden dooronweten- heid armoede of rampen. Een 40-jarige Waddinxveense werd be trapt bij een winkeldiefstal in een groot winkelbedrijf. Zij is na politieverhoor in vrijheid gesteld. In de nacht van zaterdag 18 op zondag 19 oktober werden vanuit een garage box aan de Groensvoorde twee kratten bier ontvreemd. Men forceerde de ga- ragdeur. Op maandag 20 oktober werd aangifte gedaan van diefstal van accu’s vanaf een vrachtwagen. Deze stond geparkeerd op het veilingterrein aan de Bredeweg. Uit een kelderbox aan de Wingerd werd een Honda MT bromfiets ontvreemd. Hiervan werd op maandag 20 oktober aangifte gedaan. De kelderbox is ver moedelijk geopend met een valse sleu tel. Op woensdag 22 oktober werd aangifte WADDINXVEEN - Voor veel mensen staat Canada bovenaan het verlanglijs tje van nog eens te bezoeken vakantie landen. Een land met indrukwekend natuurschoon en fraaie steden. Canada is ook het land waar talloze Nederland se emigranten wonen. Voor velen is er dus meer dan één reden om eens naar Canada te reizen. De Rabobank organiseert daarom een Canada reisinformatie-avond op vrij dag 14 november in "Het Trefpunt" aan de Stationsstraat. Op deze avond wordt een schitterende dia-/filmshow vertoond over diverse ge bieden in Canada. Beginnend in het Oosten: Nova Scotia en eindigend in het Westen: British Columbia. Men kan ge nieten van alle aspecten van dit vakan tieland: ruige kusten, ontelbare meren en watersportgebieden, moderne ste den, uitgestrekte bossen, verlaten stranden en wereldberoemde Rocky Mounties. Tevens wordt uitgebreide informatie gegeven over reizen naar en in Canada. Veel tips worden verstrekt door mensen uit de praktijk. Toegangskaarten a 3,50 (inclusief een kop koffie) zijn verkrijgbaar bij de Rabobank. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie zal - met de winter en de korte dagen weer voor de deur - de komende tijd herhaaldelijk con troles gaan uitvoeren met betrekking tot de verlichting van voertuigen, waarbij bijzondere aandacht zal worden besteed aan de bestuurders van fietsen en bromfietsen. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft in het afgelo pen weekeinde op het grondgebied van dit Gouwedorp om uiteenlopende reden acht mensen aangehouden. WADDINXVEEN - Het jubilerend kinderfonds van de Verenigde Naties, Unicef, houdt volgende week in de wo ningen van zes Wadinxveense vrouwen open huis. In de week van maandag 3 tot en met vrijdag 7 november is iedereen tussen 9.30 en 11.30 uur en 14.00 en 15.00 uur welkom bij de dames L. de Wolff, Heg- gewinde 53 (tel. 17818), M. Barendsen, Heuvelhof (tel. 14841), J. van Banning, Pr. Beatrixlaan 122 (tel. 12413), E. aangereden voertuig, met vermelding Kientz, Heemraadweg 39 (tel. 17662), het vooral met de verlichting (brom)fietsen slecht gesteld is. Fietsen en bromfietsen moeten zijn voorzien van: Het is de politiemannen opgevallen dat -van THEO C.F. JONGEDIJK Sweelinckhof 1 WADDINXVEEN - ’’Een orkest met toekomst”, zo luidde de laatste slotregels uit het juryrapport van de heer H.C. van Lijnschoten, één der leden van de kritische jury, die onder leiding stond van de heer P.C. Stalmeier. Met een totaal aantal punten van 276 1/2 behaalde de Waddinxveen se muziekvereniging Concordia de tweede prijs in de eerste afdeling sectie Harmonie. De KNF-concert- wedstrijd werd zaterdag gehouden in de Zeeuwse hoofdstad Middel burg. De 276 1/2 punten kwamen tot stand na het beoordelen van twee muziekwerken, het verplichte werk ’’Trianon”, werd beloond met 138 punten en het keuzewerk ’’Vanes sa” met 1381/2 punt en voor een te vreden dirigent Gerrit de Knegt be tekende dit resultaat loon na hard werken. Dat de toekomst voor Concordia Waddinxveen er rooskleurig uitziet is te wijten aan het groot aantal jeugdige orkestleden die uit eigen opleidingsschool voortkomen, me de door hun inzet van een halfjaar studeren had positieve invloed op het eindresultaat. één koplicht, voor het tegemoetkomen de verkeer duidelijk zichtbaar blijvend wit of helder geel stralend; één achterlicht, achterwaarts duidelijk zichtbaar voor het achteropkomend verkeer, helder rood stralend; één achterspatbord, dat van onderaf ge meten ten minste 0.30 cm. helder wit of reflecterend geel is dat voor het achter opkomend verkeer duidelijk zichtbaar is. Bij een bromfiets mag op dit gedeelte het verzekeringsplaatje zijn aange bracht. Fietsen moeten daarnaast voorzien zijn van: één afzonderlijke rode reflector en trapper, die vóórzien zijn van oranje of Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - Vorige week woensdag hield de medezeggenschaps raad van de protestants-christelijke Willem van Oranjeschool haar jaarlijk se ouderavond. Voor de pauze werd het huishoudelijk gedeelte afgehandeld. Tijdens de verkiezing voor een nieuw lid in de medezeggenschapsraad werd mevrouw Esveldt gekozen als opvolg ster voor mevrouw Warmenhoven. Na de pauze hield de heer H. J. van Loe- nen een warm verhaal over de EHBO. Na een inleiding over het werk van de EHBO, de opleiding en het eenheidsdi- ploma, volgde een illustratie van het geen een EHBO-er kan doen in geval van een ongeluk. D.m.v. een tweetal lo tuspersonen werd een ongeluk in beeld gebracht. Het betrof een snijwond en een bewusteloos persoon. Het geheel was levensecht. Twee mensen uit de zaal werden vrijwillig verplicht ge vraagd om de "slachtoffers" te helpen. Daar dat erg moeilijk bleek te zijn, wer den de ’’slachoffers" geholpen door me vrouw Van Mourik. Zij kreeg daarbij assistentie uit de zaal. Na het helpen van de "slachtoffers" konden er vragen worden gesteld. Gelet het enthousi asme van de mensen mag er worden ge sproken van een geslaagde en leerzame avond. Dat was zeker te danken aan de heer Van Loenen met zijn "helpers”. Sweelinckhof. Al meer dan anderhalf jaar heeft schrijver middels brieven aan de gemeente en gesprekken met de heer Zwamborn (hoofd Openbare Werken) getracht verbetering in de situatie aan te brengen. Dit plaatselijk belang blijkt echter niet het belang van de gemeente en haar ver tegenwoordigers te zijn. Zeer vinding rijk hebben de Waddinxveense ambte naren ontdekt, dat het besmeurde en vervuilde elektriciteitshuisje aan het Sweelickhof eigendom is van de ge meente Leiden. "Dus wij zijn niet ver antwoordelijk", roepen onze ambtena ren. En wat zeggen ze in Leiden? "Dat huisje staat in Waddinxveen, dus daar doen wij niets aan”. Wat zei minister Van Dijk ook alweer over de ambtena ren? Voor fatsoenlijk onderhoud van het. groen dat er een aantal jaren geleden nog zo aardig uitzag (dus het kan wel!) is geen geld. En vernielde speeltoestellen blijven dagen als een gevaarlijk obsta kel liggen want er is geen tijd om de rommel op te ruimen. "Onze verantwoordelijkheid niet geen geld geen tijd Maar wel verantwoordelijk voor het ’buitenland’, wel tijd voor verklaringen over Zuid- Afrika, wel geld voor een reis naar Rus land. We weten nu waar de belangen van dit college, een deel van deze raad en het ambtenarencorps liggenv ver van Waddinxveen. WADDINXVEEN - Ook tuinbouw- werknemers bij tuinderijen in Wad dinxveen zullen betrokken worden bij de looncontroleweek die de Voedings bond FNV en de Jongerenbeweging verbonden met de FNV willen houden in de week van 10-14 november. Een looncontrole-week wil zeggen dat een week lang extra spreekuren zullen zijn om de lonen van een bepaalde bedrijfs- sektor te bekijken. ”In dit geval willen we speciaal de lonen van het agrarisch personeel bekijken. In deze week kunnen de werknemers uit WADDINXVEEN - De wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel heeft in het gelijknamige wijkgebouw aan de Lijsterbesstraat de traditionele, door burgemeester C.M. van der Linden ge opende, bazar gehouden. Deze bracht 5.400,- op. Waddinxveens eersfe burgerwees in het wijkgebouw vooral op het nut van het culturele werk in Waddinxveen. "Uw bestuur heeft het al druk maar zal het nog veel drukker krijgen nu wijk en speeltuin één worden. Ik wens u daar veel sterkte bij. Er is een persoon die ik graag naar voren wil halen, dat is de heer W. v.d. Schee die zich al 25 jaar met alles wat in hem is zich heeft gege ven voor het jeugdwerk en ook al 25 jaar het Rad van avontuur heeft be diend”. Na overhandigen van een fles geestelijk vocht sprak de burgemeester de wens uit dat W. v.d. Schee nog vele jaren dit werk zou mogen voortzetten. Door het rad van avontuur in werking te stellen opende de burgemeester deze bazar welke dit j aar maar matig werd bezocht Zaterdagavond was er ook de trekking van de verloting. De uitslag van de verloting was als volgt: le prijs 67-delig gereedschapskist nr. 797, 2e prijs 31-delig eetservies nr. 314, 3e prijs strijkijzer nr. 846,4e prijs waar debon 20,- nr. 464,5e prijs waardebon 20,- nr. 485, 6e prijs waardebon 20,- nr. 193, 7e prijs waardebon 20,- nr. 451, 8e prijs waardebon 20,- nr. 502. De uitslag van het sjoelen was als volgt: le prijs C.H. Kramp 143 pnt (keuken klok), 2e prijs C. Taktor 120 pnt (taart), 3e prijs J. Breedijk 100 pnt (fles Wijn). De prijzen zijn af te halen bij W. v.d. Schee, Acaciastraat 22. Op woensdag 22 oktober werd aangifte gedaan door een plaatselijke video- theekhouder van verduistering van drie videobanden. Er werd gebruik gemaakt van een gefingeerde naam. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Er zijn gelukkig in ons jaarlijks een aantal culturele evenementen, zowel vocaal als intrumentaal, die het publiek, een ieder naar zijn ei gen smaak, aanspreken. Met betrekking tot de opera is het aanbod in Waddinxveen zeer be perkt. Eén keer per jaar brengt het streekmannenkoor ”De Gouwe Sanghers” een programma, waarin operawerken zijn te beluisteren. Voor operette moeten we uitwij ken naar Gouda, Rotterdam of Den Haag. Vooral in Den Haag zijn er zeer veel opera- en operette- uitvoeringen, ook in concertvorm. Voor één zo’n concert wil ik u in het bijzonder aandacht vragen, en wel het opera- en operetteconcert van het ’’Opera- en Operettekoor Scheveningen”. Dit koor, opge richt in 1968, is bekend in binnen- en buitenland. Op 27 september jl. gaf het nog een groot concert in Limburg a.d. Lahn op uitnodiging van een jubilerend mannenkoor (Duitsland). Op vrijdag 7 november a.s. geeft dit koor haar jaarlijks concert, waaraan meewerken een drie-tal beroepssolisten, te weten de be kende sopraan Margarethe Albers, de jonge veelbelovende tenor Mar ten Smeding en Hubert Waber, één van de beste bassen die Nederland kent. Er worden werken gebracht van Verdi, Puccini, von Weber, Strauss, Lehar en Stolz. Bekende en graag gehoorde opera- en ope rette melodieën, gebracht door een 100 leden tellend koor en solisten. Waarom nu dit bericht in een week blad voor Waddinxveen? Wel, het concert wordt gegeven in de prach tige concertzaal van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, op de Jul. van Stolberglaan 1. En dat is vanaf Waddinxveen per auto in 20 minuten te bereiken. En er zijn in Waddinxveen op de Da Costaweg 15 toegangskaarten voor dit concert te verkrijgen, tele foon 14882. Dus opera- en operet- teliefhebbers zitten op vrijdag 7 no vember goed. U bent welkom. M. MOS van het kenteken van de ’’doorrijder”. De aanrijding vond plaats op zaterdag 25 oktober. Ter hoogte van de bushalte op de Hene- gouwerweg vond een kop-staart-aanrij- ding plaats. Terwijl een bus stopte bij de bushalte stopte achter de bus een pers onenauto. Deze werd van achteren aan gereden doordat die bestuurder een en ander te laat in de gaten had. Ondanks het feit, dat er plaatselijk tal loze problemen om een oplossing schreeuwen, menen de dames en heren politici in Waddinxveen zich steeds va ker met het buitenland te moeten be moeien. Kostbare tijd wordt weggegooid met ’operette-achtige’ raadsvergaderingen over Zuid-Afrika en er blijkt opeens geld in overvloed te zijn als er ambtena ren op ’studiereis’ naar de Sovjet-Unie gaan. De inwoners van Waddinxveen van achttien jaar en ouder kunnen om de vier jaar gebruik maken van hun wette lijk vastgelegd recht om vertegenwoor digers in het gemeentebstuur te kiezen. De ingezetenen brengen hun stem uit in de verwachting dat de gekozenen zich voor het plaatselijk belang zullen inzet ten. De bemoeizucht van gemeentelijke po litici neemt de laatste jaren echter 'gren zeloze’ vormen aan. Onder het motto 'Waddinxveen waarschuwt Zuid-Afrika voor de laatste keer worden verkla ringen opgesteld en uitgegeven, terwijl onze plaatselijke politici niet eens in staat zijn het eigen ’tuintje’ schoon te houden. Verwaarlozing, vervuiling en vandalis me kunnen hier welig tieren, omdat on ze vertegenwoordigers voor de eigen burger niet ’thuis’ zijn. Hun gedachten zijn bij Zuid-Afrika of ze studeren in het eveneens dictatoriaal geregeerde Rusland. Bijgaande foto’s tonen de verpaupering van een stukje Waddinxveen, zijnde het Met betrekking tot deze eisen is er een onderscheid tussen de verlichtingseisen en de reflectie-eisen. De reflectie-eisen (achterspatbord, reflector en trappers) dienen de gehele dag in orde te zijn ter wijl de verlichtingseisen, koplicht en achterlicht, slechts gelden van een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang. Als het zicht overdag of gedurende de schemering door weersomstandigheden slecht is dient men ook verlichting te voeren. WADDINXVEEN - Zondagavond 2 november om zeven uur wordt in de hervormde Immanuëlkerk aan de Prin ses Beatrixlaan de. eerste jeugddienst van dit seizoen gehouden. In samenwerking met ds. F. Bos uit Den Haag heeft de jeugddienstcommissie deze dienst voorbereid. ”We gaan het ditmaal hebben over het bevrijdend karakter van ons geloof. Je zus kwam immers om de onderdukten te bevrijden en de vertrapten te onder steunen. Hoe vertalen we deze woorden van ons voorbeeld Jezus in deze tijd? Wat kunnen we leren van christenen in andere delen van de wereld als we aan bevrijding denken?” aldus de jeugd dienstcommissie. De muzikale medewerking wordt ver leend door het Interkerkelijk Jonge renkoor Cantate Sociëtas uit Capelle a/ d IJssel onder leiding van dirigent Wie be Zeilstra. WADDINXVEEN - Het Vredesplat- fotm Waddinxveen roept de Waddinx- veners op zaterdag 1 november in Am sterdam mee te doen aan de manifesta tie en demonstratie in het kader van de campagne ”Doe niet mee aan Woens drecht”. Het Vredesplatform Waddinxveen, be staande uit vertegenwoordigers van PvdA, PPR, IKV, Wereldwinkel, NI- VON, Hongerstichting, HVB en Onaf- hankelijkeri, ondersteunt deze aktie. Als verzamelpunt voor de deelnemers is, in overleg met Vredesplatforms in de regio, gekozen voor NS-station Gouda, vanwaar men met de trein van 10.20 uur richting Amsterdam zal vertrekken. Op 1 november is het een jaar geleden dat het kabinet Lubbers besloot tot plaatsing van kruisraketten in ons land. De organisaties die verenigd zijn in het Breed Initiatief voor Verdergaande Ak- ties tegen Kruisraketten (BIVAK), zijn van mening dat dit besluit ingaat tegen het verlangen van een groot deel van de bevolking tot niet plaatsing en dat geen rekening wordt gehouden met de bijna 4 miljoen handtekeningen onder het Volkspetitionnement. zeker zijn van hun rechten, of twijfelen aan de hoogte van hun salaris, proble men hebben met de arbeidstijden of met hun vakantierechten, langs komen voor alle informatie. Ook zullen dan mensen aanwezig zijn die de lonen van bruto naar netto kunnen berekenen”, aldus de FNV-Jongerenbeweging. Met de aktie doelen ze op de tuinbouw- werknemers van de tuinderijen uit Gou da, Waddinxveen. Moordrecht, Moer- kapelle, Zevenhuizen en Boskoop”. Dit aangezien we de afgelopen periode over die sektor de nodige klachten heb ben gekregen over loon en vakantie. Zoals vorige week te lezen was werd in het weekeinde van vrijdag 17 op zater dag 18 oktober door een tiental automo bilisten aangifte gedaan van inbraak in hun auto’s. De daders hiervan zijn inmiddels door de politie opgespoord en verhoord. De aanhouding was het gevolg van zeer goede waakzaamheid van omwonenden van de Leon van Gelderschool aan de Essengaarde. Deze hoorden in de be treffende nacht glasgerinkel bij de school waarop de politie ingeschakeld werd. In de school werd een 19-jarige Wad- dinxveners aangetroffen en aangehou den. Tijdens het verhoor bekende de Waddinxvener dat hij samen met een 18-jarige Moerkapellenaar verantwoor delijk was voor: Tien inbraken in auto’s waarbij radio apparatuur en gereedschap ontvreemd werden; drie inbraken in scholen in het zelfde week-end waarbij schrijfmateri aal, geluidsboxen, een diaprojector en diverse andere goederen werden ont vreemd; een diefstal van een Peugeot- personenauto vanaf de Chopinlaan; een zestal diefstallen van siervelgen even eens in de omgeving Chopinlaan. Van de buit is het grootste gedeelte weer bo ven water. De diverse aangevers zijn reeds door de politie in kennis gesteld. In de nacht van maandag 20 op dinsdag 21 oktober werd een ruit vernield van een winkel aan het Kon. Wilhelmina- plein. Op woensdag 22 oktober werd aangifte gedaan van vernieling van een ruit van een school aan de Tollenslaari. Op woensdag 22 oktober is proces-ver- baal opgemaakt tegen de eigenaar van een personenauto. De auto bleek nog niet APK-gekeurd en onder de voorruit van de auto bevond zich een vals deel III. gedaan van diefstal van een aanhangwa- gentje. Het wagentje was 1-assig en bruin van kleur en stond gestald op de Kleikade. Een zwarte buddysit werd op dezelfde dag gedemonteerd van een op de Beukenhof gestalde bromfiets. Op vrijdag 24 oktober werd aangifte gedaan van beschadiging van twee auto- portiersloten. Mogelijk is getracht in deze auto in te breken. De auto stond geparkeerd op de Mozartlaan. In de periode van vrijdag tot én met zondag 19 oktober werd een kenteken plaats ontvreemd vanaf een aanhang- wagentje dat geparkeerd stond op de Schuberthof-Mozartlaan In’de afgelopen week werd driemaal aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Een bruine Gazellefiets werd ont vreemd vanaf de Dorpstraat en een’ zwarte ’’Opoefiets” werd ontvreemd van de Passage. De laatst genoemde fiets werd elders in het dorp terugge vonden. De derde fiets, een metallic blauwe damesfiets, werd ontvreemd bij de Bonkelaar. Op zaterdag 25 oktober werd aangifte gedaan van een inbraak in een berghok aan de Wingerd. De toegangsdeur werd ingetrapt. Uit de bergruimte verdween een draaitafel. De storm die in de middag en avond van vorige week maandag 20 oktober over ons land raasde zorgde ook in Waddinx veen voor de diverse meldingen waarbij de politie en gemeentewerken de han den vol hadden. Op de Noordkade, Noordeinde, le- plaan, Peppelhorst en Margrietstraat werden bomen het slachtoffer van de wind. De Piasweg werd voor ongeveer een kwartier afgesloten wegens het ge vaar van omvallende bomen en een im posante wilg op de Heuvelhof moest er ook aan geloven. Verder werd op de Kanaaldijk een fiet- die sektor (uit de tuinderij dus) die niet ser aangereden door een vrachtwagen. --p)e fietser zwenkte uit door een wind vlaag en kwam in contact met een ach teropkomende vrachtwagen. De fietser is met een hoofdwond vervoerd naar het Bleulandziekenhuis. 7 TJZTCzZi In de nacht van vrijdag 24 op zaterdag 25 oktober werd een Boskoper aange houden op verdenking van diefstal cq. verduistering van een bromfiets. De bromfiets was op woensdag 22 oktober in Waddinxveen ontvreemd. De Bosko per verklaarde de bromfiets "gevon den” te hebben in het Gouwebos doch had verzuimd dit aan te geven bij de po litie. Na verhoor is de Boskoper in vrij heid gesteld. De bromfiets gaat terug naar de rechtmatige eigenaar. Op verzoek van de rijkspolitie in Nieuwkoop is in de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 oktober een Mercedes- bestelbus onderschept op de Henegou- werweg. De zes inzittenden werden ver volgens aangehouden wegens hun be trokkenheid bij een massale vechtpartij in een bar/dancing te Nieuwkoop. Bij de aanhouding waren diverse regi okorpsen betrokken. De verdachten werden in diverse politiebureaus in de omgeving ingesloten. Een 19-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats werd in dezelfde nacht slapende aangetroffen in een auto op de parkeerplaats van een benzinestation aan de rijksweg A12. De auto waar de man zich in bevond bleek eerder die dag te Gouda ontvreemd te zijn. De man is aangehouden waarna hij tesamen met de auto werd overgedragen aan de poli tie Gouda. Op zondag 19 oktober werd bij de poli tie aangifte gedaan van doorrijden na een aanrijding. De gedupeerde bleef met een gedeukt spatbord en een onbe kende tegenpartij zitten. De wagen stond geparkeerd op de Eksterdreef. Doordat de auto bij het remmen door gleed ontstond op zondag 20 oktober een aanrijding op de Kerkweg-Oost voor de hefbrug. De auto kwam tot stil stand tegen de achterijde van een reeds voor de verkeerslichten stilstaande auto. Een aanrijding waarbij drie auto’s be trokken waren vond eveneens plaats op dezelfde dag. Ditmaal op de Henegou- werweg. Hier remde een automobilist te laat waardoor twee voor hem rijden de auto’s op elkaar geduwd werden. Geen voorrang verlenen was de oor zaak van een aanrijding eveneens op zondag 20 oktober op de kruising Juli- anastraat-Jan Dorrekenskade-Oost. Het bleef bij materiële schade. Dezelfde oorzaak lag ten grondslag aan een aanrijding op de kruising Groens- voorde-Beethovenlaan op zondag 20 oktober. Ook hier bleef het bij mate riële schade aan de betrokken pers onenauto’s. Een dag later was het weer raak op deze kruising. Nu verleende een automobi list geen voorrang aan een fietser op de Beethovenlaan. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Op woensdag 22 oktober werd weer aangifte gedaan terzke doorrijden na aanrijding. Een op de Peuleyen gepar keerde auto werd aangereden waarbij de tegenpartij onbekend bleef. Op donderdag 23 oktober vond een kop-staart-aanrijding plaats op de Ker kweg-Oost. Te laat remmen was hier de oorzaak. Het bleef bij plaatschade. Een aanrijding op de kruising Sniep- weg-Dreef-Esdoornlaan was op dezelf de dag het gevolg van het feit dat een automobilist geen voorrang verleende aan een andere automobilist die in de richting van de Esdoornlaan reed. Twee bromfietsers kwamen op donder dag 23 oktober mer elkaar in aanrijding op de kruising Sweelinckhof-Chopin- laan. Bij het afslaan had een bromfiet ser de andere bromfietser niet zien na deren doordat deze geen verlichting voerde. De beide voertuigen liepen flin ke schade op. Op vrijdag 24 oktober vond een aanrij ding plaats op de Piasweg tussen een bus van West-Nederland en een tractor met aanhangwagen. Door een onduidelijke oorzaak kwam de bus in aanraking met de lading op de aanhangwagen van de tractor, toen beide voertuigen elkaar uit tegenovergestelde richting wilde passe ren. Een bromfietser zag op dezelfde dag zijn weg geblokkeerd op de Henegou- werweg door een vrachtwagen die een inrit inwilde. De aanrijding die volgde zorgde voor materiële schade aan de voertuigen. Tegen een Waddinxveense wordt pro- ces-verbaal opgemaakt terzake doorrij den na aanrijding op de Passage. Zij liep tegen de lamp doordat getuigen een briefje hadden achtergelaten op het -

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 21