Winst Kwiek aan ’t slot Be Fair-volley Winst Be Fair A-l Teleurstellend verlies van WSV Vandien sponsort W’veen C-l De Gouwe Zaalvoetbal- WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Oefenavond en -nachtHSVW in duingebied Prijzen voor Antilopertjes tournooi van De Wingerd Vergadering TOOS-gym zwemt tweede ronde Speedo Jan Groenewegen in Het Drieluik H. Jenné erelid Ziektekosten verzekeren met gezond verstand. Goede vangst Flyers-dames Leiden de baas Matige vangst Butterfly wint 1 4 01718*29881 Be Fair Floracross Waddinxveen-za. DE VERPLEGING Kleutergym Jeugd Onderlinge WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 OKTOB? ’986 Verlies voor voetballers WSE V I Waddinxveense Zaterdag wordt in Boskoop de Flora cross gehouden. Daaraan wordt door een 20-tal Antilopers meegedaan. In de verschillende categoriën belooft het een spannende strijd te worden. De gemiddelde leeftijd is ruim 12 jaar, terwijl bij de tegenstanders jongens lo pen van ruim 14 jaar. Dat is op deze leeftijd een groot verschil. Volgend sei zoen zal dat weer beter gaan. Tot op het moment dat zij de kleding van Vandien Verzekeringen BV kregen was er steeds verloren. Het leek wel of het nieuwe fel gele shirt met in het zwart de naam van de spon sor, de zwarte broek en de gele kousen opeens weer kracht gaven om weer te spelen met de bekende inzet. Van Aar- landerveen C-l werd gelijk met 9-1 ge wonnen. Hierna werd er verloren van het zeer sterke CVC Reeuwijk C-l maar de zaterdag daarna kreeg koplo per Siveo C-l klop met 4-2. dat de dames van Be Fair zich voor ogen gesteld hadden. Met een sterk verjongd team werd dit jaar de competitie ingeg aan met het doel de jeugd zoveel in te passen. De verwachting was dan ook dat het een moeilijk jaar zou worden waarbij men hoopte zich te kunnen handhaven in de 3e divisie. Het ver baast dan ook vriend en vijand dat de dames na 4 wedstrijden ongeslagen aan kop staan. In Voorschoten werd het altijd gevaar lijke Gemini met 0-3 opzij gezet. Met Jannie Zeeman en Cora Bos als spelver- deelsters speelde Be Fair een redelijke eerste set, terwijl Gemini dat een spel- verdeelster moest missen opvallende zwak akteerde. Be Fair bepaalde het spel en het tempo en won met 4-15. ZiektekosteTiverzekeringsmij. zonder winstoogmerk. Na kantoortijd 01718 15534 WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 5 november houdt de afdeling gymnastiek van de multisport- vereniging TOOS de jaarlijkse algeme ne ledenvergadering in de Toos-soos aan de J.W. Frisoweg, aanvang 20.30 uur. Aftredend zijn de voorzitter en een lid van de technische commissie. Belang stellenden voor een bestuursfunctie zijn altijd welkom (bel het secretariaat 16462). Gymnastiekvereniging TOOS heeft er weer een nieuw kleutergym-uur bij. Dit is donderdag van 4-5 uur in de Joh. Post- laan. Dit uur is bestemd voor 4-6-jari- gen (groep 1 en 2). Tegen Capelle keek Be Fair al binnen 20 minuten tegen een 3-0 achterstand aan en leek het doek over deze wed- strij d al te zijn gevallenHoe anders was het wellicht als de gebroeders Konijn in pen voor WSE. Het zag er allemaal best WADDINXVEEN - De laatste wedstrijd van de eerste helft van de na- j aarscompetitie bracht voor het eerste team vande Waddinxveense tafel tennisvereniging Kwiek eindelijk de felbegeerde winst. Tegen Vrienden schaar 4 in Gouda werd de thuisclub met een 7-3 nederlaag opgeknapt. WADDINXVEEN - Het alleen het eerste heren- en damesteams van Be Fair-volleybal heeft gewonnen maar ook de dames 2 en heren 3 zijn nog in de race voor het kampioenschap. winning op Ilac 4, evenals Kwiek 4 dat met een 9-1 zege op Boskoop 3 z’n groep triomfantelijk aanvoert. Het voetbalelftal C-l van Waddinxveen verstrekt met twee spelers van D-l als reserve. Van links naar rechts staand elftalleider Jelle Troost, Lars Smit, Ronnie Lagrand, Martin van Tol, Arjan Waltman, Joris Janssen, Nanouk Leeflang, Roland Groen (reserve) met de elftalleider Jaap van Tol. Zittend van links naar rechts: Jelle Troost jr., Menno Benjert, Pieter Jos Blokzijl, Remco Benjert, Sven v.d. Krans, Peter Kersbergen (reserve). Verzorger Cock Lagrand alsmede Martin Kalkhoven waren niet aanwezig toen deze foto werd gemaakt. WADDINXVEEN - Enkele jeugdige Antilopers zijn zaterdag in de prijzen gevallen tijdens de Alphen-Noordcross in Alphen aan den Rijn. De weersom standigheden waren slecht. Bij de jongens pupillen C (7 jaar) eisten Gert Jan van Heemst en Rudi Ververs zelfs de eerste en de tweede plaats op, terwijl Mariska Smaal 5e werd bij de meisjes D (12 jaar) over 1,100 meter. Ook Marjolein Broekman behaalde een, uitstekend rèsultaat door op de 1.100 meter bij de meisjes pupillen A (10 jaar) als vierde te finishen. Mariska Boom tenslotte werd 4e bij de meisjes B (15 jaar). WADDINXVEEN - Zaterdagderdeklasser Be Fair heeft met 6-2 van Ca pelle verloren. De Waddinxveners staan met 7 punten uit 8 wedstrijden op de zesde plaats van onderen. Verlies was er ook voor WSE dat in de derdeklasse zondag met 0-2 het onderspit delfde tegen Zwervers. De ploeg zakte met 8 punten uit 7 wedstrijden naar de vierde plaats van onde ren. In de afdeling Gouda kwam Waddinxveen tegen Gouderak niet ver der dan 1-2. Met 7 punten uit 7 wedstrijden blijven de zondagvoetballers, een goede middenmoter. Tegen Stolwijk C-l werd tegen de ver wachting in verloren met 3-1. De derde treffer viel in de laatste minuut, terwijl 2-2 de juiste verhouding had weergege ven. Bij de Nic. Boys werd het een ge lijk spel, 2-2. Tegen Ammerstol C-l was geen kruid gewassen: 7-1. WADDINXVEEN - De Waddinx- vener H. Jenné, oud-gemeentese- cretaris en mede-oprichter van de bridgeclub Waddinxveen, is be noemd tot ere-lid van de georgani seerde Waddixveense bridgers. De bridgeclub Waddinxveen vier de onlangs het vijfentwintig-jarig bestaan met een feestelijke bridge drive en een zeer geslaagde feesta vond. Hoogtepunt was de huldi ging van de club-oprichters me vrouw H. Goedvolk en de heer H. Jenné. De laatste werd voor zijn vele verdiensten voor de vereniging tot erelid benoemd. Inmiddels ging voor de bridgeclub Waddinxveen de competitie ge woon door. Zestig paren streden in vier groepen om de eerste plaatsen met de navolgende resultaten na de eerste ronde van 6 avonden: Groep A: 1. Echtp. Kuypers 57,98%, 2. echtp. Anker 55.67%, 3. Mw. Ebens-Hr. Schutte 53.45 Groep B: 1. Mw. Berends-Hr. de Beer 56.70 2. Mw. Gerts-Hr. Wek- king 53.78 3. Echtp. Dessing 52.54%. Groep C: 1. Hrn. Burger- Engelhardt 58.81 2. Dms. Sijt- hoff-de Voogd 51.80 3. Hrn. v. Eyk-v.d. Roovaart 51.32 Groep D: 1. Echtp. de Nie 62.95 2. Echtp. v.d. Born 57.50 3. Echtp. v. Tolborgh 55.41 De nummers 1 en 2 uit B, C en D groep promoveren. denveldsters Gonnie Mastenbroek en Annemarie de Rooy moest stellen, ving dat gemis goed op. Gemini kon nog wel even tegenstribbelen maar de Waddinx- veensen bleken oppermachtig en won nen de 2e set met 12-15. De derde set werd het karwei afgemaakt 6-15 zodat de drie punten mee gingen naar Wad dinxveen. aardig uit bij de Waddinxveners, de bal werd goed rond gespeeld en de meeste passes kwamen goed aan. WSE-trainer Douwe Oppedijk, ”nou speel je een van de betere wedstrijden en dan ga je nog de boot in”. Want de einstand die op het scorebord bleef staan was 2-0, ook al was dat geflatteerd. De hele eerste helft was Zwervers de wat meer aanvallende ploeg maar echt gevaarlijk waren de Capellenaren niet. Het was WSE dat de betere kansen had, zo trok Ron Scheurwater de bal goed voor waar Kees Mourits de bal zo voor het inleggen had maar zijn inzet was te slap en net naast het doel. Vlak voor de rust kreeg dezelfde speler een nog betere kans toen hij een aange speelde bal goed kapte en maar net over de kruising schoot voorwaar een voor treffelijke aktie. De tweede helft zorgde voor het nodige vuurwerk. Al na 8 minuten redde Ton Sleeuwenhoek een harde inzet van de lijn. Toen beide ploegen eenmaal goed op dreef waren kwamen ook de kansen. Eerst kopte Rick Hoekstra de bal net over het doel van Ton Kling en nog geen minuut later knalde Ron Scheurwater snoeihard banuit een hoekschop recht in de handen van de keeper. Even later weer aan de andere kant een schot van Ger Lulofs net over en ieder een was het er toen wel over eens, die gene die zou scoren won de wedstrijd. Het doelpunt kwam er dan ook, vanuit een curieus moment, de bal bleef enkele seconden tussen twee spelers ingeklemd liggen, pikte de attente Rick Hoekstra de bal op en schoot vanuit een moeilijke hoek in: 1-0. WSE wenste zich niet bij deze stand neer te leggen en trok massaal ten aan val. In de laatste vijf minuten speelde er van alles af. Eerst werd een keiharde loeier van Nico Uittenbroek door keeper Bert van Deveneter in een uiter ste poging tot hoekschop verwerkt. En toen ook Ton Kling zijn doel verliet om WSE aan de verdiende gelijkmaker te helpen viel de beslissende treffer. De bal werd opgeruimd vanuit de Zwervers verdediging en opgepikt door Peter van Deursen die het lege WSE-doel zag. Vanaf eigen helft schoot hij de bal rich ting WSE-doel en tot vreugde van de ge hele Zwervers aanhang rolde de bal in het lege doel. In de laatste seconden moest Ton Sleeuwenhoek voor de tweede maal de bal van de lijn redden. Al met al een uiterst aantrekkelijke wedstrijd waarbij het publiek goed aan hun trekken is gekomen. Na een gelijk opgaande eerste helft tus sen Zwervers en WSE was iedereen het er over eens: het was een typische 0-0 wedstrijd. Maar hoe anders zou het lo- WADDINXVEEN - De hengelsport- vereniging Waddinxveen HSW is beg onnen aan haar wintercompetitie. De eerste wedstrijd werd gevist in Zaan dam in de Westzaan. De vangst was erg goed: 21 vissers vin gen 218220 gram vis. De eerste vijf wa ren: 1. M. van de Toorn (23700 gr.), 2. M. van Leeuwen (21520 gr.), 3. M. Rei chard (18880 gr.), 4. H. de Haan (16120 gr.) en 5. P. Dorresteyn (15720 gr.). WADDINXVEEN - Het eerste team van Flyers-basketbal leverde tegen BS Leiden 1 een prima karwei af door met 55-46 te winnen. Eigenlijk voor het eerst dit seizoen lieten de dames zien wat ze in hun basketbal-mars hebben. Goed aanvallend en strak verdedigend, zij het met veel overtredingenwaren zij de lastige Leidse ploeg de baas. Vooral voor rust was er een hoofdrol voor Hasiena de Vries, welke haar cen ter-rol uitstekend vervulde. Rust 30-25. Na rust speelde de gehele Flyers-ploeg uitstekend verder en liep dan ook ver uit: 53-35. Doordat de dames daarna afzwakten kwam Leiden terug tot 55- 46, de eindstand. Scores: Hasiena de Vries 16, Connie Captein 12 pnt. De jongens-junioren van Flyers ver sloegen hun eeuwige rivaal Rijn valken met 96-90. Heren 1 deed het niet zo best door met 80-77 van Cady ’73 te verlie zen. Ronald Verboon was in deze wedstrijd de grote man, die alle 3 z’n tegenstan ders vrij gemakkelijk aftroefde. Wim van Wageningen boekte 2 zeges en Tim Daalhof moest met 1 punt genoegen ne men. Kwiek 2 moest tegen koploper NTTC 1 uit Nieuwerkerk opboksen en nam aan vankelijk een 3-1 voorsprong. Daarna nam NTTC echter het heft in handen en ging uiteindelijk met een 6-4 zege naar huis toe. Ook Kwiek 3 kreeg tegen Vriendenschaar 7 in eigen huis een 6-4 nederlaag te slikken met de aanteke ning dat Kwiek-speler Piet Swart door geen van z’n tegenstanders te kloppen was. WADDINXVEEN - De eerste compe titiewedstrijd van het derde team van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV tegen Reeuwijk III is in een te leurstellende nederlaag geëindigd (2-6). De geringe kans, de bij een 4-2 achter stand afgebroken wedstrijd alsnog tot een gelijkspel om te buigen bleek een il lusie. Prins kon zijn iets minder staande 'partij, ondanks heftig verzet, niet hou den. Torenbeek, die aanvankelijk iets beter stond, zette alles op alles om als nog de eer te redden maar trok uiteinde- lijk aan het kortste eind. Inmiddels heeft het derde team zich in zijn tweede wedstrijd gedeeltelijk her steld. In de uitwedstrijd tegen Schoon hoven III werd een gelijkspel behaald. Het was overigens wel een wedstrijd van alles of niets. Naast vier overwin ningen van Chris Roosendaal, Toren beek, v.d. Starre en Ket vielen ook vier nederlagen te noteren en wel voor Muit, Retel Helmrich, Littooy en Alblas. Door dit resultaat werd weliswaar het eerste matchpunt genoteerd toch blij ven de resultaten van dit team tot nog toe, op zijn zachtstgezegcf, beneden de verwachtingen. Donderdag 30 oktober ontvangt WSV 1 de reserves van de SV Reeuwijk. De buurtgenoten bleken de afgelopen ja- ren geduchte tegenstanders voor de Waddinxveense schakers zodat weer een spannende strijd verwacht mag worden. WADDINXVEEN - De Hondensport vereniging Waddinxveen (HSVW) heeft op de Loonse en Drunense Dui nen bij Loon op Zand een praktijk oe fenavond en oefennacht gehouden. Hieraan namen 15 gevorderden van de HSVW met hun hond deel. Na een spelprogramma waarbij het wedstrijd-element niet ontbrak, moes ten de deelnemers in de bossen zelf een oventje bouwen, waarop zij hun eten moesten warm maken. Het verwarmen van de maaltijden en het nuttigen daar van leverde voor niemand problemen op. Vervolgens werd door de deelnemers, verdeeld in drie groepen, deelgenomen aan een puzzeltocht door de bossen. Enkele opdrachten waren: het volgen van rood-witte lintjes en het uitmeten van meters. Op deze wijze kwam men bij verschillende posten, die in de bos sen waren uitgezet. Een moeilijke opdracht was om dwars door de bossen een kompassteek te ma ken. Gelet op de donkerte in de bossen èn het bij zich hebben van hun honden vergde een behoorlijke inspanning van de deelnemers. Deze opdracht werd door de deelnemers op een goede wijze volbracht. Hierna kon men bij de kam peerboerderij, waar ook een deel van de nachtrust werd doorgebracht, even uitrusten en de inwendige mens wer- sterken. Vervolgens werden de deelnemers per ploeg gedropt in de bossen bij Loon op Zand. Uiteraard werden zij wegge bracht in een geblindeerde bus, zodat enige oriëntatie niet mogelijk was. Om streeks 5.00 uur die nacht was de laatste deelnemende ploeg weer terug bij de kampeerboerderij waarna bleek dat de deelnemers en hun honden aardig moe waren, gelet op de rust rond de kam peerboerderij. Deze praktijkoefening die was georga niseerd door 2 instructeurs van de Hon densportvereniging Waddinxveen, was mede mogelijk door het beschikbaar stellen van kompassen door Scouting Waddinxveen en stopwatches door atle tiekvereniging Antilope. Gezien de po sitieve reacties van de deelnemers, waaruit bleek dat de honden en zij zelf weer één en ander hadden geleerd, was het doel van de organisatie bereikt. Wie eens een kijkje wil komen nemen bij de HSVW is elke zaterdag vanaf 15.00 uur welkom op het trainingster- rein aan de Middelburgseweg in Wad dinxveen. WADDINXVEEN - De wijkvereniging Stichting Wingerd Comité houdt zater dag 1 november van 18.30-23.00 uur in de sportzaal Groenswaard een zaalvoet- baltoumooi. Dit "Wingerd De Bas”-toumooi is be stemd voor 12-15-jarigen. Zonder zelf in actie te komen hebben de zaterdagvoetballers van Waddinxveen hun postie in de res. 2e kl. A verbeterd. Concurrenten zoals de FC Perkouw en Bergambacht verloren punten. Om de lezer enigszins op de hoogte te brengen van de promotie/degradatiekansen van de 2e kl. afd. Gouda, volgt hieronder een korte uiteenzetting. In de eerste competitie spelen zowel standaard als reserve-elftallen. De drie beste in deze klasse van de standaardelf tallen promoveren naar de eerste klasse terwijl het hoogst geëindigde reserve- elftal promoveert naar de eerste reserve klasse. Wat de drie promotieplaatsen betreft: Voor de standaard-elftallen geldt dat dit alleen maar doorgang vindt indien geen ’’Goudse” club degradeert naar de le klasse afd. Gouda. Het behoeft daarom geen betoog dat de zaterdagvoetballers met veel interesse hun grote broers in de KNVB volgen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Za terdag hebben de jongste zwemmers van De Gouwe in het ’’Vijf mei bad” te Leiden deelgenomen aan de tweede se rie wedstrijden in het landelijke Speed- otournooi. Aan de eerste ronde hiervan werd door maar liefst 1795 deelnemers 2716 maal gestart op 22 plaatsen in Ne derland. Ook deze ronde was De Gouwe weer ruim vertegenwoordigd met 15 zwem mers in een leeftijd variërend van 8 tot 12 jaar. Bij de jongsten was het Tamara Spoel die bij de meisjes geboren in 1977 op de 50 meter vlinderslag een knappe tijd van 55.0 seconde wist te halen. Te vens wisten twee zwemmers met een medaille uit de soms felle strijd tevoor schijn te komen. Dat was bij de meisjes geboren in 1975 op de 100 meter vrij- eslag Marion v. Hooft die met de tijd van 1.08.7 le werd en bij de jongens in dezelfde leeftijd werd Rene Jonckheere 3e op de 400 meter vrijeslag in 5.21.9. Deze twee zwemmers wisten in de eer ste ronde ook al een plaats in de top van het Nederlandse klassement te verove ren. Marion staat nu op een 16e plaats op de 400 meter vrij en Rene op een 2e op de 100 meter rugslag. Hoe de lande lijke uitslag van deze ronde er zal uit zien is pas over twee weken bekend. Het komende weekeinde zullen de Gouwe zwemmers deelnemen aan een C-klasse wedstrijd en langebaan wed strijden in Leiden. WADDINXVEEN/GOUDA - In het winkeltje Het Drieluik aan de Cappe- nersteeg in Gouda exposeert Jan Groe newegen uit Waddinxveen tot en met donderdag 13 november zijn etsen en tekeningen. Het zijn voornamelijk landschappen uit eigen land, Frankrijk en Spanje. Het landschap wordt hierbij gebruikt als uit gangspunt om de technieken van het et sen en het tekenen zo volledig mogelijk te gebruiken. Openingstijden: dinsdag tot en met za terdag van 9.30 tot 17.00 uur en donder dagavond van 19.00 tot 21.00 uur. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar tweede wedstrijd in de win tercompetitie. Er werd gevist in de Haarlemmerringvaart nabij Zwaans- hoek. De vangst was matig: 21 vissers vingen 30980 gr. vis. De eerste vijf waren: 1. M. van Leeu wen (4620 gr), 2. J. Verhoef (3960 gr), 3. R. Jenner (3080 gr), 4. P. Dorresteyn (2440 gr) en 5. A. van Leeuwen (2120 gr). Zaterdag is er de jaarlijkse wedstrijd te gen Alphen a/d Rijn. Deze wordt gevist in het Aarkanaal bij de camping, alter natief Oude Rijn. Verzamelen voor de ze wedstrijd is om 6.45 uur op de par keerplaats bij voetbalclub Alphia in Al phen a/d Rijn. De eerstvolgende wed strijd in de wintercompetitie is op zater dag 8 november, vertrek voor deze wed strijd is om 6.45 uur vanaf het N.S.-sta tion Waddinxveen. Kwiek 5 boekte tegen Ilac 5 z’n 2e over winning waarbij Kwiek 7 van de 9 enkel spelen voor zich opeiste an Ad Daalhof ongeslagen bleef. Kwiek 6 noteerde een nuttige 7-3 overwinning op Flamingo’s 5, met de aantekening dat Ed Slappen del, ondanks gebrek aan training door militaire dienst, in deze wedstrijd onge slagen bleef. Kwiek 7 verloor kansloos van Vriendenschaar 8 en bungelt nu zonder één punt troosteloos onderaan. Bij de 4e klassers verzekerde Kwiek 8 zich van de 2e plaats door een ruime 7-3 zege op Reeuwijk 3 en liep Kwiek 9 een teleurstellende 7-3 nederlaag tegen Ilac 9 op. Bij de 5e klassers waren er over winningen voor Kwiek 12 - Kwiek 14 en Kwiek 15 weggelegd maar de 6e klassers Kwiek 16 -17 en 18 werden alle 3 op ne derlagen getrakteerd. Bij de jeugd heeft Kwiek 1 het in de le klasse erg moeilijk want afgelopen za terdag liep het in de strijd tegen Vrien denschaar 4 zijn 4e nederlaag op. Kwiek 2 blijft goed gaan en boekte tegen TTVN 1 een makkelijke 8-2 overwin ning. Ook Kwiek 3 handhaafde zich in de top van z’n groep door een 6-4 over- De afwezigheid van trainer/coach Dirk van Diermen lijkt Be Fair-heren te in spireren. Voor de tweede maal dit sei zoen werd een bezoekende vereniging met forse cijfers aan de kant gezet. Dit keer was ’’Spanning” uit Bleiswijk het slachtoffer van de dadendrang van de Waddinxveners. In de le set liet Be Fair zich evenwel nog verrassen door een goed blokkerend Spanning, dat een ruime 0-6 voorsprong nam. Een goed spelend Be Fair, met een opvallende Edwin van Erk, stelde snel orde op zaken en won via 11-6 met 15-9. In de 2e set wederom Dirk Pijpers als enige spelverdeler, die zijn teamgeno ten de ballen op maat aangaf zodat die zich aanvallend konden uitleven op de Bleiswijkers (15-8). Een verslapte con- Be Fair, dat het zonder de beide mid- centratie leidde er in de 3e set toe dat de passes minder goed kwamen en veel fout werd geserveerd. Spanning kon hiervan echter niet profiteren en na een 15-9 setwinst gaan de Be Fair-heren door voor het kampioenschap in de eer ste klasse, dat gezien het huidige spel zeker tot de mogelijkheden behoort. Kampioen worden is geenszins het doel en Bos moesten ze inleveren. Prins en Hans van Woudenberg wonnen van resp. Ponsioen en D. van Offeren. Het ’’bestuurstreffen” tussen wedstrijdlei der Torenbeek en voorzitter Besemer eindigde in een overwinning voor de voorzitter, die hiermee zijn vierde zege in successie boekte. Littooy en Versluis tekenden na een lange schaakavond de vrede, terwijl J. van Oort P. van Offe ren aan zijn zegekar bond. Er werden deze ronde drie partijen afgebroken: Ellers-Schroten, met de beste kansen voor wit, Smitskamp-Smit, waarin Smit weliswaar een pion voor staat, doch alle zware stukken nog op het bord staan en tenslotte Goor-Muit, waar laatstge noemde de beste papieren lijkt te heb ben. de 3e minuut elkaar niet in de weg had den gelopen nadat Rens Overdijk op Rene v.d. Wilk speelde en die haarzui- ver voortrok waar de beide Konijnen de bal in een open doel voor het inschieten hadden. Maar helaas, zowel Peter als Leon faalde in de afwerking. Capelle die dit stomverbaasd maar op gelucht aanschouwde trok hierna mas saal ten aanval en toen bleek dat vooral Be Fairs rechterverdedigingsblok niet goed in elkaar stak. Zonder noemens- waardige tegenstand kon de Capelse spits aanleggen waarop geen reactie volgde: 1-0. Twee minuten later liet Be Fair zich voor de tweede maal in de lu ren leggen en weer was er geen kracht dadig verweer (2-0). Hierna schoot Capelle nog een keer te gen de lat en rakelings naast, totdat men via een bekeken boogballetje Be Fairs verdediging opnieuw te slim af was en 3- 0 scoorde. Op dat moment leek Be Fair rijp voor de sloop. Maar zie daar, een vrije trap gaf Be Fair weer enige hoop. Piet Koele speelde de bal op Erny Dieckman die meteen doorspeelde naar de vrij gelopen Peter Konijn die zich niet bedacht en beheerst 3-1 scoorde. Na rust werd het binnen 5 minuten 3-2 toen een voorzet van Rene v.d. Wilk slecht door de Capelse verdediging werd verwerkt en Fred Klomp met een forse uithaal scoorde. Tien minuten lang mocht Be Fair hoop koesteren öp de gelijkmakende treffer. Het kortst was Erny Dieckman erbij toen zijn snoevend schot met moeite door de Ca pelse doelman werd gestopt. Dezelfde Erny Dieckman die met Aart Bos het zwakste deel van de ploeg vormde was de aanleiding dat Capelle op 4-2 kwam en alle hoop voor Be Fair verloren ging. Onnodig balverlies van Dieckman bracht Capelle met twee man voor doelman Straver die kansloos werd gepasseerd. Hierna kon Capelle alles en Be Fair niets meer, zelfs bij een corner waarbij vier Be Fairspelers de kans kregen om te scoren, faalde men terwijl Capelle nog tweemaal doeltreffend wist toe te slaan en Be Fair zodoende met een zwa re nederlaag opzadelde. WADDINXVEEN - Het A-l voetba lelftal van Be Fair heeft de minder goe de resultaten van de afgelopen weken, 2-2 gelijkspel bij Schoonhoven en uit schakeling voor de bekercompetitie, weer helemaal goed gemaakt door thuis van Haastrecht, de koploper van groep 1, met 2-1 te winnen. Bij de rust was de stand 0-1. In de 25e minuut had Haa strecht uit een vrije trap wetente sco ren, een verdiende voorsprong. In de tweede helft had Be Fair A-l het betere van het spel, hetgeen resulteerde in de gelijkmaker, gescoord door Marco Leen, uit een schitterende voorzet van Otto Kempkes, die op zijn beurt op su blieme wijze werd aangespeeld door Iman Smallegange. A-l groeide in de tweede helft en kreeg waar het recht op had, enkele minuten voor tijd, een uit gekiende pass van Harold den Heijer, bereikte Jan Marten Houweling, die koppend Be Fair op de volle winst bracht en daarmee een (gedeelde) tweede plaats bezet. WADDINXVEEN - Het Alphense Vandien Verzekeringen BV treedt op als sponsor voor het voetbalelftal C-l van voetbalvereniging Waddinxveen en heeft nu naast het trainingspak ook voor shirt, broek en kousen gezorgd. Dit C-l team was vorig jaar nog ongeslagen D-l kampioen maar heeft het als eerste j aars C-elftal erg moeilijk nu het direct C-l is geworden. WADDINXVEEN - In de sporthal ”de Sniep” hield de zaalvoetbalvereniging De Energiekluis uit Waddinxveen haar tweede zaalvoetbaltournooi. De wed strijden vonden plaats in het zogenaam de halfcompetitie-systeem, zodat alle deelnemende teams 1 maal tegen elkaar uitkwamen. Deelnemende verenigingen waren: Amikeco uit Bodegraven, Boonstoppel en Vink Verzekeringen uit Waddinx veen, gemeente Zeewolde uit de pro vincie Flevoland, Butterfly uit Capelle aan den IJssel en De Energiekluis uit Waddinxveen. Aan het einde van het tournooi bleek dat de teams van Butterfly en De Ener giekluis een gelijk aantal wedstrijdpun- ten hadden terwijl ook het doelsaldo ge lijk was. Strafschoppen moesten tussen deze 2 teams derhalve de beslissing brengen over de le en 2e plaats. Butterfly trok hierbij aan het langste eind en nam de wisselbeker over van De Energiekluis, die deze beker vorig jaar had bemachtigd. Gemeente Zeewolde werd 3e, terwijl Vink Verzekeringen een 4e plaats behaalde. Amikeco legde beslag op de 5e plaats en Boonstoppel werd tenslotte laatste van het tournooi. In de onderlinge competitie wist koplo per v.d Hoek de eerste aanval op zijn leiderspositie van Philipse af te slaan. Na een spannende partij, waarin v.d. Hoek een kwaliteit tegen een pion voor kwam, bleek bij het afbreken dat Philip se herhaling van zetten kon forceren, remise dus. Eric Claassen en Van Vuuren, de nrs. 3 en 4 van de ranglijst, deelden onderling het punt. Voor Eric betekende dit zijn vierde remise tegen de ”top vier” van vorig jaar. Clubkampioen Van Deelen leed tegen Wolfs zijn tweede nederlaag in succes sie en duikelde naar de zevende plaats op de ranglijst. Chris Roosendaal, dit jaar debuterend bij de senioren, kwam tegen Kardol bij de overgang naar het eindspel nog wat ervaring tekort en moest het onderspit delven. Van Berge- ijk kwam tot zijn tweede overwinning. Retel Helmrich moest in hem zijn meer dere erkennen. De beide ’’Waddinx veense” Boskopers V.d. Ree en Van Sandijk, beiden met zwart spelend, na men de punten mee naar Boskoop. I De Waddinxveners Van Egmond

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 27