GEMEENTE WADDINXVEEN DIABETES IS OVERAL Voordeeltjes voor stroom VROEGOP KORTING! gebruikers 2.” love cosmetics In Zuidplas buurtcentrum, nieuwbouw aan J.W. Frisoweg en Kromme Esse Open dag bij Unichema BV G, plA BESTEMMINGSPLANNEN INZAMELINGEN Tarieven 95 4 VERGADERINGEN SPREEKUREN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES RINGLEIDINGEN IN RAADZAAL T.B.V. SLECHTHORENDEN Jubilea Herstructuering De Overkant A VONDOPENSTELLING TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN UITSTEL VAN MILITAIRE DIENST i- uitzoeken maar nu twee halen en maar 1 betalen. Normaal 2,95 p.stuk Nu 2 voor maar Diabetes (suikerziekte) is een ingrijpende aandoening die Roy altijd en overal met zich meedraagt. 01820-15767 01727-4044 070-210001 kan hij er niet omheen. Voortdurend oppassen dat hij niet onderuit gaat. Iedere wedstrijd weer! De wetenschap probeert een oplossing te vinden voor deze ongeneeslijke ziekte. Steun dat weten schappelijk onderzoek, steun het Diabetes Fonds Nederland. P ZATERDAG VAN 9-11 uur VROEGKOOPKORTINGAKT I E -o- NAGELLAK EN LIPSTICKS 2XTEKCA6 vhx9 - U uuq, BIERGIST TABLETTEN zuiveee PoT S66 TaitetTÊN p Z95 ;i. I. KRUIDERIJ "de peperboom' WINKELCENTRUM S NATIONALE DIABETESWEEK 10 t/m 16 NOVEMBER 1986. GIROREKENING 5766 t.n.v. DIABETES FONDS NEDERLAND, AMERSFOORT. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 OKTOBER 1986 01820-16066 010-362244 Waddinxveen op weg naar acht wijkcentra I voor het realiseren van een nieuwe ac commodatie voor De Overkant aan de Kromme Esse anderhalve ton gehaald zou worden uit een planologisch spaar potje van de gemeente. king daarvan zal de prijs van elektrici teit per kWh met 1,22 cent worden ver hoogd; Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Wérken en Bedrijven Openingstijden Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. 14433 14433 Commissie voor de financiën Donderdag 30 oktober 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Krediet- en garantie-subsidie t.b.v. een te organiseren kunstmani festatie. Grondverkoop wijk Zuidplas (vak C). Verkoop grond bedrijfsterrein Coenecoop t.b.v. bouw transforma- torstation. Herziening exploitatie-opzet bestemmingsplan Wijk Zuidplas (in dien tijdig gereed). Verlenen van kredieten t.b.v. het Gemeenschappelijk Antennesy- steembedrijf. Ministerie van Defensie Sectie Indeling Zeemacht Subsectie Koopvaardij Postbus 7000 6460 NC KERKRADE Burgemeester C.M. van der Linden: de eerste vrijdag van de maand (gaarne na afspraak met secretaresse van het college van burge meester en wethouders) en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. WADDINXVEEN/GOUDA - Een gemiddeld gezin in Waddinxveen kan het komend j aar rekenen op een voordeeltje van 10,40 op de elektri citeitsrekening. Dit is een gevolg van de verdeling onder de klanten van het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken (GEB), waarbij ook Waddinxveen is aangesloten, van de in 1984 en in 1985 over gebleven winst. De brandstofkosten: Deze worden ver rekend op basis van de daadwerkelijke kosten; vooralsnog wordt verwacht dat deze in 1987 lager zullen zijn dan waar mee gerekend is in 1986; in de ontwerp begroting is de brandstofprijs voor 1987 vooralsnog geschat op 9,96 cent per kWh, (voor 1986 was de raming 14,19 cent); In de hal van het gemeentehuis zijn de volgende nieuwe folders en brochures verkrijgbaar; - ”De winkel van Postbus 51”, het informatiecentrum van de rijks overheid in Den Haag - ’’Kunst lenen, geen kunst”, Volksgezondheid en Cultuur - ’’Mens, durf te leren” informatie over volwasseneneducatie van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Naar aanleiding van het periodieke overleg van de gemeente met (organisaties) van gehandicapten zijn onlangs in de raadzaal van het gemeentehuis zgn. ringleidingen ten behoeve van slechthorenden (die gebruik maken van een gehoorapparaat) aangebracht en uitge test. De ringleiding fungeert als een verlengstuk van de microfoon. Slechthorenden kunnen door het gehoorapparaat op de T-stand te schakelen, de signalen van de microfoon via de ringleidingen opvan gen. Slechthorenden kupnen op die manier de beraadslagingen in de raadzaal beter volgen. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Nationaal Jeugd Fonds vergun ning verleend voor een collecte in de periode 3 tot 9 november 1986. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. WADDINXVEEN - Lang geleden was het jeugd- en jongerenwerk in Waddinxveen eigenlijk alleen in handen van de plaatselijke kerken. Uit particulier initiatief ontstonden andere vormen van ’’jeugdwerk”, zoals het legendarische ’’café Van de Water” aan de Dorpstraat en de roem ruchte jeugdsoos ’’Anno 1884”, die in een bouwvallig pand aan de Hene- gouwerweg de laatste adem uitblies. Daarnaast was er het welbekende speeltuinwerk gebleven. Commissie Economische en Sociale Zaken Woensdag 5 november 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunt: Aflossing leenbijstand voor duurzame gebruiksgoederen. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. Telefoon 045-469741 Aanvullende informatie kunt u verkrijgen bij Bureau Burgerzaken, toestel 294. De verhoging van de kWh-prijs met 1,22 cent en de verlaging van de aan- sluitwaarde-eenheid van 21,10 naar 19,60 zullen leiden tot een per saldo voor de gemiddelde kleinverbruiker ge lijkblijvend tarief in 1987, buiten be schouwing gelaten de effecten van ver anderingen in de brandstofkosten. Met deze tariefsaanpasingen voor 1987 is het nagatieve resultaat op de distribu- tiekosten over 1985 vereffend. Het dan Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - Volgende week zaterdag houden meer dan 100 chemis che bedrijven en instellingen in Neder land een landelijke ’’Open Dag”. Ook Unichema Chemie B. V. in Gouda stelt die dag het bedrijf weer open voor het publiek. Tussen 10.00 uur ’s morgens en 4.00 uur ’s middags kunnen de bezoekers via een aangegeven route langs de fabrieksin- stallaties lopen en zal uitleg gegeven worden over produktieprocessen, kwa liteitscontrole, toepassingsmogelijkhe den en transport van onze eindproduk ten. Ook kan men kennis nemen van de voorzieningen op het gebied van milieu, die het bedrijf heeft genomen en die nog in ontwikkeling zijn. Het bedrijf vervaardigt halffabrikaten zoals bijvoorbeeld vetzuren, oleine, ste arine, glycerine en een reeks hoogwaar dige oleochemische produkten. ’’Sommerspielen”, allerlei leuke kin derspelletjes met altijd prijs. Mede werkers van het eerste uur waren ook les van Harskamp en Albert Hogeweg. De capaciteitskosten: Dit betreft de produktie- en transportkosten van elek triciteit van het elektriciteitsbedrijf Zuid-Holland, dat de elektrische ener gie aan ons distributiebedrijf levert. De ze kosten zullen in 1987 stijgenter dek- Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Commissie voor Volksgezondheid en Milieuzaken Donderdag 30 oktober 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Rapport Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland: Lokaties voor de berging van zuiveringsslib en baggerspecie (juli 1986). Kampeerverordening. Bekendmaking De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 20 oktober 1986 heeft besloten te verklaren, dat een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: 1. een perceel, gelegen aan de Julianatraat 1; 2. een perceel, gelegen aan de Jan Dorrekenskade-Oost 22. De datum van inwerkingtreding van deze besluiten is bepaald op 5 november 1986. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende te keningen liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 09.00 en 12.30 uur ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Waddinxveen, 5 november 1986. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. van het Ministerie van Welzijn, In de gemeenteraadsvergadering van mei is een voorbereidingsbesluit geno men voor het bestemmingsplan Oranje- wijk ’75 om het mogelijk te maken dat op een stukje groen aan de J.W. Friso weg door de speeltuinvereniging Oran- jewijk een nieuw ’’clubgebouw” kan worden neergezet. In de wijk Zuidplas zal dus een "buurt centrum” worden gevestigd, deel uit makend van een multifunctioneel cen trum, zo staat het ook in het beleidspro gramma 1986-1990 van het college van Ben W. Nader onderzoek zal uitwijzen in welke wijk(en) op langere termijn een wijk voorziening wenselijk, noodza kelijk en financieel haalbaar is. Zoals bekend beschikken de Oostpolderwijk (Zuidkade 1) en de Groenswaarden niet over eigen wijkcentra. Het is met name dit wijkwerk dat in Waddinxveen de basis is geworden voor een net van wijkgebonden sociaal-cul- turele centra. Hierbij gaat het om zeven wijkgebouwen, terwijl het achtste zal worden neergezet in Waddinxveens grootste woonwijk-in-wording Zuid plas. Bovendien zijn er plannen in de maak voor nieuwe accommodaties in de Zee heldenbuurt en in de Oranjewijk. Bin nenkort beschikt dit Gouwedorp dus over acht wijkcentra, die op het gebied van zorg, vorming en ontspanning/re- creatie inhoud geven aan een lokaal wezlijnsbeleid dat is gericht op de totale bevolking. In Waddinxveen staan de wijkgebou- wen aan de J.W. Frisoweg (Oranje wijk), Kromme Esse (De Overkant), C. Huijgenslaan (De Boog), St. Victor- straat (Zuid), Lijsterbesstraat (De Pad destoel), Beukenhof (De Bonkelaar) en Kanaaldijk (’t Gemaal). In de Oranje wijk en de Zeeheldenbuurt zijn de ac commodaties nog in handen van de ge lijknamige speeltuinverenigingen, de andere vijf gebouwen zijn in handen van de gemeente. Na een ingrijpende herstructurering van het welzijnsbeleid is het beheer en de exploitatie van de gemeentelijke wijkcentra in handen gegeven van de nieuwe gemeentelijke commissie voor sociaal-cultureel werk, welke wordt voorgezeten door PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein, die als socialist ook het mes zette in deze sector. Een heldhafti ge operatie, waaruit deze beleidssector naar zijn zeggen versterkt naar voren is gekomen. De vaste krachten zijn dit jaar in dienst gekomen van de Stichting Werknemerspool en werken nu samen met de vrijwilligers/sters in alle centra. Uit de toelichting op de begroting voor 1986 van de gemeente werd al duidelijk dat de gemeente het wijkwerk wil ver sterken. Aangekondigd werd toen dat de Passage WADDINXVEEN. Tel. 01828 -17689 Gemeenschappelijke medezeggenschapsraad Donderdag 30 oktober 1986, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Bespreking advies aan B. en W. over de samenvoeging Leon van Gelderschool en Mr. A. de Roosschool. Nabespreking begroting 1987. Een wat moeizamer relatie met het ge meentebestuur onderhoudt de speel- tuinvereniging De Overkant, de door voorzitter Piet van der Vaart geleide vereniging die volgend jaar een kwart eeuw oud is. Men voelt zich als wijkbe woners van de andere kant van de Gou we duidelijk achtergesteld en begrijpt niet dat er na de renovatie van het hou ten speeltuingebouwtje in 1980 zolang op nieuwbouw moet worden gewacht. Bovendien schikt men zich moeizaam in het gemeentelijk welzijnsbeleid nieuwe stijl. Een stuk zelfstandigheid is daard oor dit jaar verloren gegaan, zo meent men in de 90 eengezinswoningen tellen de Zeeheldenbuurt, waar 68 gezinnen lid zijn van De Overkant. Een uit de ge meentelijke commissie sociaal-cultu reel werk ingestelde werkgroep buigt zich over de nieuwbouwplannen aan de Kromme Esse. Eerder dit jaar nog zei PvdA-wethou- der drs. M. Kraaijestein verontwaar digd te zijn over een aantal onredelijke uitlatingen over het wijkwerk in de Zee heldenbuurt naar de gemeente toe. De Overkant werd toen voor een gesprek uitgenodigd om de verantwoording af te leggen. Gebleken is in ieder geval dat het in Waddinxveen-Oost nog wennen is aan de nieuwe gemeentelijke contac ten. Een nieuwe loot aan de wijkverenigin- gen-stam is de in oprichting zijnde Stichting Wijkwerk Zuidplas. Vanuit de huurders en de kopers van woningen daar werd de gedachte geopperd om niet alleen gezamenlijke huizenbelan- gen te behartigen, maar ook het leven in de woonwijk gezelliger te maken door de organisatie van allerlei festiviteiten het gehele jaar door en op hoogtijda gen, zoals Koninginnedag. De gemeente stelde geregeld als eis dat pas subsidie kon worden verkregen, in dien de nieuwe wijkvereniging in be langrijke mate representatief genoemd zou kunnen worden voor de hele woon- wijk-in-wording en de organisatiestruc tuur moest daar op zijn afgestemd. Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s avonds gesloten. Dit jaar waren er twee wijkverenigin- gen die een jubileum vierden. De speel tuinvereniging Oranjewijk bestond 25 jaar en de Stichting Wingerdcomité Waddinxveen (Groenswaard 3) 10 jaar. Aan de J.W. Frisoweg gaf burgemees ter C.M. van der Linden acte de presen ce. Hij onthulde er het jubileumbord ”1961 Oranjewijk 1986” en bood voor zitter G.W. Rijkers 400,- aan, welk bedrag de eerste burger eerder als hei- geld had ontvangen. Het zilveren bestaan van de speeltuin vereniging werd gevierd met een feesta vond, een receptie en kinderspelen. De Stichting Wingerdcomité Waddinxveen smeerde de festiviteiten uit over het jaar en hield een loterij. De Oranjekinder- spelen aan de Wingerd begonnen in 1976 door voorzitter Frans Haverkamp, nadat hij bij vrienden in West-Duits- land onder de indruk was gekomen van Het uitstel dient aangevraagd te worden op het mornet dat men daadwerkelijk aan de studie begint, echter niet eerder dan minimaal twee maanden na de dienstplichtkeuring, en wel via de Afdeling Mi litaire Zaken van de woonplaats waar men staat ingeschreven. Het uitstel wegens uitoefening van een zeevarend beroep is van toe passing op ingeschreveen voor de dienstplicht die: - in dienst zijn van een Nederlandse rederij en varen aan boord van zeegaande schepen met een zeebrief van Nederland of van de Ne derlandse Antillen, - varen aan boord van vissersvaartuigen bestemd voor de zee-, kust- of IJsselmeervisserij - varen aan boord van schepen van en in dienst zijn bij het loodswe zen, de betonning, de bebaking en de verlichting, en behoren tot het dek-, machinekamer of civielpersoneel, zulks in een niet-administratieve functie, en die hun vaartijd hebben aange vangen uiterlijk op 1 september van het jaar waarin zij 19 jaar of ou der zijn geworden of zijn gaan varen direct aansluitend aan een stu die voor een zeevarend beroep. Het uitstel is niet van toepassing op dienstplichtig personeel dat werkzaam is op boorplatformen. Dit uitstel dient aangevraagd te worden op het moment dat men daadwerkelijk gaat varen, in vast dienstverband of als stagiaire (mits de stage 6 maanden of langer duurt), echter eerder dan minimaal twee maanden na de datum van de dienstplichtkeuring, eveneens via de Afdeling Militaire Zaken van de woonplaats waar men staat ingeschreven. Zij, die niet (meer) in aanmerking komen voor uitstel ingevolge de Regeling voor koopvaardij en visserij worden opgeroepen voor het vervullen van de dienstplicht bij een nader te bepalen onderdeel van- de krijgsmacht. Opgemerkt zij, dat men als dienstplichtig militair bij de Koninklijke Marine géén stage kan lopen van een studie voor een zeevarend be roep. Degenen die voor (verlenging van) uitstel in aanmerking denken te komen en degenen die in dienst willen treden bij een buitenlandse rederij, worden dringend geadviseerd hieromtrent ruimschoots van tevoren inlichtingen in te winnen bij de Subsectie Koopvaardij ten einde afwijzingen naderhand en de consequenties daarvan te voor komen. Alle wijzigingen die zich voordoen in een bestaande situatie (b.v. aanvang nieuwe studie, verandering van rederij, stoppen met varen etc.) dienen conform het gestelde in de uitstelbeschikking onmid dellijk gemeld te worden aan de Subsectie Koopvaardij van de Sec tie Indeling Zeemacht te Kerkrade. Aanvragen en correspondentie met betrekking tot zowel het uitstel wegens zeevarend beroep als het uitstel wegens uitoefening van een zeevarend beroep, alsmede verzoeken om informatie met betrek king tot de Regeling voor koopvaardij en visserij en deze richtlijnen dienen gericht te worden aan: Op woensdag 29 oktober zal het college van beheer van het GEB aan de algeme ne raad de ontwerp-begroting van het bedrijf voor 1987 aanbieden. Uit die ontwerp-begroting vloeit het volgende voort met betrekking tot de tarieven voor elektriciteit voor kleinverbruikers voor 1987. De tarieven voor elektriciteit worden bepaald door drie kostensoorten: nog resterende positieve bedrijfsresul taat op de overige kosten over de jaren 1984 en 1985 ad. 2,5 miljoen zal in 1987 aan de verbruikers worden uitge keerd. Dit zal gebeuren in de vorm van een éénmalige korting op de capaciteits kosten elektriciteit ad. 0,91 cent per kWh. Dit komt voor 1987 neer op een korting van plm. 10,40 per kleinverbruiker per jaar, uitgaande van het gemiddelde ver bruik door kleinverbruikers van 2.650 kWh per jaar, Waarvan 1.150 kWh dag- tarief en 1.500 kWh nachttarief. De tarieven voor de levering van gas worden landelijk overéengekomen tus sen de NV Nederlandse Gasunie als producent en de Vereniging van Explo itanten van Gasbedrijven in Nederland (VEGIN) namens de distributiebedrij ven. Thans is nog niet bekend tot welke tarieven voor gas dat zal leiden in 1987. 12222 01820-24255 13000 13000 Nieuwe richtlijnen met betrekking tot het aanvragen van uitstel van militaire dienst^ingevolge de Regeling voor koopvaardij en visserij Ingevolge de Regeling voor koopvaardij en visserij is het mogelijk uitstel van militaire dienstplicht aan te vragen wegen studie voor- of uitoefening van een zeevarend beroep. Zowel het uitstel wegens studie als het uitstel wegens uitoefening van een zeevarend beroep wordt verleend en beheerd door de Sub sectie Koopvaardij van de Sectie Indeling Zeemacht te Kerkrade. Het uitstel wegens studie is van toepassing op ingeschrevenen voor de dienstplicht die een basisstudie volgen voor een zeevarend be roep aan een door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen er kende onderwijsinstelling met mondeling dagonderwijs en die hun basisstudie zijn aangevangen uiterlijk in het kalenderjaar waarin zij 19 jaar oud zijn geworden. Voor degenen geboren in oktober, november of december geldt dat zij de basisstudie moeten zijn aangevangen uiterlijk in het kalender jaar waarin zij 20 jaar oud zijn geworden. De distributiekosten: Dit betreft de door het bedrijf zelf gemaakte kosten ten behoeve van de distributie van de elektrische energie over de verbruikers in het verzorgingsgebied. Deze eigen kosten zullen in 1987 dalen; op grond daarvan zal het vastrecht bedrag per aansluitwaarde-eenheid worden ver: laagd van 21,10 naar 19,60.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3