Bouw twee huizen aan het Noordeinde Kleuren voor Sint Nicolaas Wethouder als Sinterklaas o o O Wethouder als ’’Sinterklaas” u Hogere heffing Gouwelanden Ouderen vol lof over avond Pieten in Dorpstraat Waddinxveen op nieuwe stadsplattegrond Gouda Zaterdag Zwarte Grote CNV- voorlichtings- avond over sociaal stelsel Sint Nicolaas in wijk Zuidplas ■mam ’’Waddinxveense pakketten voor Polen Journaliste belichtte speelgoed ^3 W- STADSPLATTEGROND f o met Waddinxveen o 4 4 Beeldende kunstenaars Vol lof Kerstmiddag 99 r I voorzien van o.a.: (brom)fietspaden buslijnen eenrichtingsverkeer straatnamenregister uitgebreide centrumkaan belangrijke gebouwen :PLAN: I Wi SCHAAL 1:10.000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 NOVEMBER 1986 De twee exposanten: Bas van der Poll en Leon Bonter. (Foto: Sjaak Noteboom). 'i Cart. Inst CITO-PLAN b.v -Groot Hertoginrwlaan 156- Den Haag- Tel: 070-469312 Naam: Adres: k- •V— Woonplaats: Tel. nr.: 17.00 uur); donderdag van 19.00-21.00 uur; zaterdag van 13.00-16.00 uur. hebben B en W evenmin overwegende planologische bezwaren. WADDINXVEEN - In de laatste gemeenteraadsvergadering is op voor stel van B en W ingestemd met het nemen van een voorbereidingsbesluit nabij het Noordeinde. Het gaat hier om drie percelen om ter plekke sier teelt te kunnen uitoefenen door de bouw van twee woningen met bedrijfs- schuren. en emotie. Hij exposeert veelvuldig in binnen- en buitenland, ontving verschil lende prijzen en is als docent werkzaam. Leon Bouter is geboren in Rotterdam. Hij studeerde aan de Koninklijke Aca demie voor Beeldende Kunsten en de vrije Academie, Den Haag en woont en 'werkt in Den Haag. Naast vele figuratieve beelden in mar mer en brons, maakt hij ook objektach- tige vormgevingen in de harde materi alen marmer en keramiek, die gevoel smatig vervreemdend werken. Het lijkt of alles zo maar gevouwen en gekneed kan worden. Hij laat het aan de be schouwer over hoe deze dit visueel er vaart en verwerkt. Zijn werk bevindt zich in collecties van het Rijk, gemeen ten, musea en particulieren. Inleveren bij onderstaande adressen tot dinsdag 2 december. D. Sonneveld, K.W. Plein - J. Wielaard, Dorpstraat - J. Mulder, Passage. WADDINXVEEN - Bij zijn intocht deelde Sint Nicolaas en zijn gevolg kleurplaten uit voor de kinderen. Deze kleurplatenactie gebeurde in het kader van de Sint Nicolaasactie van de mid- denstandsvereniging Waddinxveen. In het Weekblad voor Waddinxveen van Bas van der Poll is geboren in Den Haag (1947). Hij studeerde aan de Koninklij ke Academie voor Beeldende Kunsten en de Vrije Academie, Den Haag en het Pratt Graphics Center, New York. Woont en werkt in Wassenaar. Zijn ’’The Humain Figure”-serie be staat uit etsen en schilderijen. In zijn schilderijen gebruikt hij verschillende technieken: aquarel, acryl, kleurpot lood en krijt. Essentieel in zijn werk in het kontrast tussen het verstandelijke WADDINXVEEN - Voor de ouderen en mindervaliden werd dinsdagavond in het Anna Frank-centrum een culturele avond gehouden, georganiseerd door de Culturele Commissie van de Stich ting Dienstverleningscentrum Wad- T— J 1 J J WADDINXVEEN - Uitgaande van de Pakketten Dienst Polen vond zaterdag ten huize van de familie Both aan de Lindengaarde 7 (tel. 01828-13098) de eerste inlevering plaats van pakketten, bestemd voor inwoners van Polen. Voor de eerste maal werden 31 pakket ten ter verzending aangebodenmet een totaal gewicht van 334 kg. Deze pakketten worden per vrachtauto naar Polen vervoerd en binnen 14 dagen na inlevering aan huis bezorgd bij de ge adresseerden in Polen. Van de 31 pak ketten waren er 18 bestemd voor ken nissen of familieleden en 13 waren er bestemd voor de meest arme gezinnen in Polen. De organisatie beschikt over adressen hiervoor en voor de afzender zijn deze mensen geheel onbekend. Vooral in Moordrecht is door de familie Van Dam aan de Burg. Brandtstraat 39 actie gevoerd om pakketten te verstu ren naar de arme gezinnen. Deze gezin nen zijn woonachtig in of rondom Poz nan. De prijs voor het verzenden van pakket ten is 2,90 per kg en 7,50 per pakket. De kosten voor vervoer naar Polen zijn vrij hoog. De pakketten moeten stevig in dozen zijn verpakt. Inlichtingen wor den graag verstrekt door de familie Both van 18.00 tot 19.00 uur, door de fa milie Van Dam te Moordrecht, tel. 01827-3637 en door de familie Scheer, Scheepmakershaven 1 te Schoonhoven, tel. 01823-2319. De vereiste vrachtbrief is verkrijgbaar bij de familie Both. De volgende inlevering is zaterdag 6 en 13 december ’s morgens van 10.00 tot 12.00 uur aan de Lindengaarde 7. Ook deze pakketten worden dezelfde dag nog opgehaald en vervoerd naar Polen. dinxveen. Tijdens deze avond trad op het gezelschap Alter Ego uit Lekker- kerk met de musical "Kleurencarous- sel”. Het zijn de kleuren die imponeren en hierdoor zal een ieder zijn of haar zorgen vergeten. Dat was het motto I waaronder de musical ten tonele werd gevoerd. j Hieraan was niets miszegd. Wervelend in schitterende kostuums en met het I verwerken van de kleuren werd het to neel gevuld door de speelsters en spe- I Iers. Iedere keer werd een andere kleur vertolkt. Vermeldenswaard was het schilderij van Rembrandt voorstellende De Nachtwacht, waarin in een grote j omlijsting de speelsters in historische kostuums stonden opgesteld. Ook het slotstuk waarin een circus werd afge- beeld was majestueus. Kortom alle stukken werden goed vertolkt. 1e druk WADDINXVEEN - Vermomd als Sint Nicolaas - compleet met papieren mijter en allerlei rood crêpepapier - heeft oud- wethouder en ereburgeres Lous Oosten broek-Waagmeester zaterdagmiddag in de raadzaal van het gemeentehuis de laatste expositie van dit jaar officieel ge opend. Het gaat hier om schilderijen en etsen van de Wassenaarse Bas van der Poll en marmeren beelden van Hagenaar Leon Bouter. Lous Oosterbroek hield de opening in stijl door haar toespraak in rijm af te steken en beide kunstenaars een choco ladeletter te overhandigen. In het gemeentehuis zijn de openingstij den tijdens kantooruren (maandag t/m vrijdag van 9.00-12.00 uur en van 13.30- WADDINXVEEN - Komende zater- I dag zijn er Zwarte Pieten in de Dorp- i straat. Zij bezoeken dan op uitnodiging van de winkeliers in dat centrum alle j winkels en delen lekkere dingen uit. Dat gebeurt de hele dag. De mogelijk- heid bestaat dat ook Sint Nicolaas nog I langs komt, maar dat is op dit moment I nog niet helemaal zeker. vandaag drukken wij deze kleurplaat af om zoveel mogelijk kinderen in staat te stellen hieraan mee te doen. De organi- WADDINXVEEN - De eigenaren van grond en gebouwen in het gebied van het Waterschap De Gouwelanden - dat ook een deel van Waddinxveen omvat - gaan volgend jaar meer omslagheffing betalen. Het tarief wordt verhoogd van 87 naar 90 gulden per hectare. Het wa terschap, voorgezeten door dijkgraaf A. Oudijk uit Waddinxveen, verwacht de komende jaren fors te investeren, onder andere in vervanging en verbete ring van gemalen. Bovendien wordt het peil verlaagd in de polder Bloemendaal. WADDINXVEEN - De speelgoed- journaliste Marian de Valk heeft op de drukbezochte jaarvergadering van de oudervereniging van de rooms-katho- lieke Sint Paulusschöol aan de Jacob Catslaan heel veel verteld over speel goed. De in Leusden wonende Marian de Valk belichtte in haar lezing met name aspecten als speelgoed en agressie, de relatie speelgoed/maatschappij en de invloed op het koopgedrag van speel- WADDINXVEEN - Morgenavond om goed door tv en reclame. kwart voor acht houdt de CNV-subdis- trictsraad Midden-Holland in Het Tref punt een grote voorlichtingsavond over de per 1 januari in te voeren Nieuwe Werkloosheidswet (NWW). Inkom stenvoorziening oudere en gedeeltelij ke arbeidsongeschikte werkloze werk nemers (IOAW), toeslagenwet, wijzi gingen in AAW/WAO, invoeringwet, wijzigingen in AOW en wijzigingen in de Algemene Bijstandswet (ABW). De toegang is gratis voor alle CNV-le- den en hun huisgenoten alsmede alle belangstellenden. Als sprekers zullen die avond optreden de heren M. Huls hegge en M. Kastelein beide beleidsme dewerkers van het CNV. Ook is er na de pauze gelegenheid tot vragen te stellen over deze zeer ingrijpenlijke verande ringen in ons sociale stelsel serende middenstandsvereniging heeft ons verzekerd dat er mooie prijzen zijn te winnen. De aanwezigen in de volle zaal genoten. Dat bleek in de pauze al toen een ieder vol lof was over deze heerlijke en gezel lige avond. Alter Ego verdient een com pliment voor het feit dat veel van de liedjes die zij zongen uit de vroegere tijd waren, waardoor in de zaal volop werd meegezongen of meegeneuried. Dat de aanwezigen genoten bleek uit het vele applaus dat het gezelschap in ontvangst mocht nemen. Voorzitter A. Both had moeite het ge- bodene onder woorden te brengen. Hij had willen zeggen: Wegerts enorm suc ces geprolongeerd, maar deze woorden kon hij niet waarmaken, omdat het ge zelschap even daarvoor had laten weten dat dit seizoen het laatste seizoen is waarin zij optreden. Jammer en een verlies voor de culturele commissie. Hij prees in zijn slotwoord het gehele gezel schap inclusief de muzikanten die op een uitstekende manier zorgden voor de vrolijke noot en begeleiding van de lie deren. Het gezelschap bestond uit 27 personen waardoor het niet mogelijk was bloe men aan te bieden. Als blijk van waar dering kreeg elke speelster/speler een zakje stroopwafels aangeboden. Deze geste werd zeer gewaardeerd omdat het voor een ieder persoonlijk was. Kortom een schitterende avond, die men niet licht zal vergeten. Op maandag 22 december wordt de kerstmiddag gehouden. Dan treedt op het koor van de Nederlandse Vereni ging voor Huisvrouwen uit Boskoop, af gewisseld met declamatie, pianomuziek en samenzang. Deze middag begint om half drie. Met opzet is de middag geko zen om ook diegenen in gelegenheid te stellen dit Kerstfeest bij te wonen die ’s avonds om wat voor reden niet naar bui ten gaan. Al een poosje waren er onderhandelin- gen gaande tussen het Recreatieschap Bospark en de familie Oudijk over de aankoop van gronden in het deelplan West van het Gouwebos. Dit om het Gouwebos ook van die kant voor het publiek toegankelijk te maken. Tijdens de besprekingen is ook ter spra ke gekomen de bouw van twee wonin gen met bedrijfsschuren nabij het Noor deinde, alsmede het oprichten van twee kassen ter grootte van 500 m2, een en ander met het oog op de uitoefening van een sierteeltbedrijf. ”Ten aanzien van de planologische aspecten merken wij op dat de beoogde twee woningen in overeenstemming zullen zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. De bouw van twee kassen is daarentegen niet toegestaan. In beginsel hebben wij geen planologi sche bezwaren tegen de gevraagde twee kassen. In overleg met de omwonenden is gekozen voor de thans voorgestelde situering”, aldus B en W tot de raad. Daarnaast is in het kader van de onder- handelingen door de heer Oudijk ge vraagd of een strook grond ter breedte van ongeveer 50 meter ten oosten van het niet goedgekeurde gedeelte van de plankaart van het plan ’’Recreatieplan Gouwebos” kan worden bestemd voor agrarische doeleinden (zonder bebou wing), een en ander ten behoeve van de bedrijfsuitoefening van de te vestigen sierteeltbedrijven. Tegen het gevraagde WADDINXVEEN - Komende zater dag zal Sint Nicolaas bijna een hele dag een bezoek brengen aan de wijk Zuid plas. Om zijn trouwe een dagje rust te gunnen, zal hij zijn 2e lievelingspaard gebruiken en deze zal dan zijn baas in een open koetsje door de wijk vervoe ren. Ook brengt hij 4 van zijn beste en trouwste zwarte knechtjes mee. Het muziekcorps Concordia zal de stoet met vrolijke muziek begeleiden. De zie ke en bedlegerige kinderen in de wijk zullen ook niet vergeten worden; deze j zullen persoonlijk door Sint Nicolaas I thuis worden bezocht. ’s Middags is er voor alle kinderen van De Zuidplas een grandioos feest in de Jan Ligthartschool waar ook Sint Nico- j laas weer aanwezig zal zijn en aan ieder kind een kadootje zal uitreiken. Het programma ziet er als volgt uitvan i 10.45 tot 11.00 uur: Sint Nicolaasliedjes zingen met het muziekcorps Concordia in afwachting van de komst van de Sint, op het schoolplein van de Jan Ligthart- school. 11.00 uur: Aankomst St. Nicolaas op I het schoolplein en ontvangst door de voorzitter van De Stichting Wijkwerk ”De Zuidplas”. Hierna rondgang door de wijk tot plm. 11.45 uur. Hierna gaat de Sint en de 4 Pieten eten en zullen daarna de zieke kinderen in de wijk be zoeken. 14.00 uur: Begin van het fantastische feest in de Jan Ligthartschool en dit zal duren tot plm. 16.30 uur. Tijdens dit feest zal de Sint ook na het bezoek aan de zieke kinderen thuis in de school aan komen en met de kinderen praten, zin gen en kadootjes uitreiken en natuurlijk ook wat te drinken en te eten aan ieder een aanbieden. De route van de rondgang van de wijk is als volgt: start schoolplein Jan Ligthart- school-Linzenakker-Graanakker-Ger- stakker-Fazantdreef-IJsermanweg-Bo nenakker-IJsermanweg-De Akker-IJ- sermanweg-Eksterdreefflat-Fazant- dreef-Kievitsdreef-Fazantdreef en ten slotte de Zuidplaslaan. Hier wordt de stoet ontbonden. WADDINXVEEN - Het cartografisch instituut Cito-Plan BV in Den Haag heeft de eerste druk laten verschijnen van de stadsplattegrond Gouda. Op deze nieuwe kaart, die voor 6,50 bij boekhandel Veldwijk in het winkel centrum ”de Passage” te koop is, is op een schaal van 1 10.000 ook Wad dinxveen in kaart gebracht. W’addinxveen en het straatnamenregister van onze gemeente staan in zwart-wit op de achterzijde van de plattegrond afgedrukt. Duidelijk ingete kend staan de straten in de woonwijk Zuidplas, terwijl ook wordt inge speeld op nieuwe wegsituaties, zoals bij de Coenecoopbrug (de voormalige rijkswegbrug over de Gouwe). Verder zijn aangegeven de (brom)fietspaden, de buslijnen van Westneder- land, belangrijke plaatsen (kerken, begraafplaatsen, stations, sportaccom modaties en parkeerplaatsen. Het opzo.eken van straten wordt, zoals ge bruikelijk, vergemakkelijkt via blok-indelingen en cijfercodes. De lezing en de discussie daarna heeft de aanwezigen in ieder geval een interessante kijk op speelgoed gegeven. Marian de Valk oogstte veel waardering bij de ouders die er, met het Sint Nico- laasfeest voor de deur, mogelijk hun voordeel mee doen. Op de ledenvergadering nam de ouder vereniging afscheid van bestuurslid H. Schuurs. In zijn plaats werd mevr. W. Streng gekozen als nieuw bestuurslid. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: H. ter Meer (voorzitter), mevr. L. Lekx (vice-voorzitter), mevr. T. Simons (secretaris), mevr. T. v.d. Wal (pen ningmeester) en de leden P. van Balen, mevr. P. Hes, mevr. J. van Egmond, mevr. G. Alsemgeest, mevr. G. Leenen, J. van Velzen en mevr. W. Streng. Ski te F f'

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 11